Rood en Wit wint van de Bootleggers Haarlemsche Orkest-V ereeniging. AA JCUEtP/ DINSDAG 30 AUGUSTUS 1938 HAARLEM'S DAGBLAD 10 CRICKET. Dr. M. Jansen en A. v. d. Togt op dreef- De Bootleggers hebben hun 5-daag- schen toer door ons land met 'n neder laag tegen Rood en Wit geopend.-Rood en Wit won de match met 68 runs doch het meespelen van Dr. Max Jansen die 41 runs scoorde en 8 wickets voor 44 runs nam, was van overwegenden in vloed op het resultaat. Rood en Wit kon het eerst gaat batten doch lang bleef het openingspaar op Palmer en Ba ring niet op de mat. Baring is de fastbowler van Hampshire die in 1931 met 9 voor 26 te Colchester tegen Essex in Engelsch county- cricket debuteerde. De gevolgen van een mo tor-ongeval hebben hem langen tijd buiten ecrste-klasse-cricket gehouden. Baring bleek nog zeer snel te zijn en het waren feitelijk al leen Jansen en v. d. Togt die zijn bowlen goed bespeelden. De stand lusschen Jansen en v. d. Togt, voor het derde wicket, die 92 runs op- .everde gaf tevens het beste cricket van den dag te zien. Met perfecte slagen werden de runs gemaakt. Het scoren op Palmer ging niet snel m op zijn bowlen konden de bats- men zich niet veel vrijheden ver oorloven. Gadsby, de slow-bowler, maakte ook in 1927 den toer mede en trad toen in de eerste wedstrij- den als bowler meer op den voor- grond dan in deze eerste ontmoe- ling. Jansen's 41 bevatte 1 x 6 en i 4 x 4 en de val van v. d. Togt's t wicket op 130 voor een fraaie 61 (9 LJ x 4) versnelde het einde van de v. d. Togt innings. Baring's snelheid vormde een struikelblok voor de meeste batsmen. Het fielden der gasten was zeer goed en de wijze waarop Hawkes Menalda v. Schou wenburg run out deed gaan was moeilijk te verbeteren. Op 167 viel het 11de wicket (er werd met twaalftallen gespeeld) en Baring's cijfers 7-52 wijzen wel uit dat de fastbowler de groote klacht in den aanval vormde. Het batten der Engelschen viel niet mede, waarbij in aanmerking dient genomen te wor den dat het spelen op een matting-wicket ve len vreemd is en Jansen nu niet bepaald een bowler is om een batsman onder dergelijke omstandigheden veel tijd tot inspelen te laten. Op 13 bowlde Jansen Parker en op 22 Harmer en één run later speelde Best een bal van Jan sen de slips in waar A. van Baasbank een goede vang deed. Best is een batsman die ge durende zijn kort verblijf op de mat kwali teiten toonde te bezitten, welke betere scores doen verwachten. Hawkes, een goed bat, kon het vorig jaar geen run maken. Zijn eerste in nings op dezen toer was de beste aan Engel schen kant. Hij scoorde met zijn captain Austin 28 voor het 4de en met Bassett 24 voor het 5de wicket. Een zeer fraaie running-catch van Ligtenstein maakte een eind aan Hawkes' innings toen de score 89 bedroeg. Jansen's bowlen leverde onoverkomelijke moeilijkheden voor de meeste batsmen op. Yates die met zijn lengte sukkelde maakte weinig indruk, v. d, Togt brak den stand, juist na 't passeeren van de 50, tusschen Austin en Hawkes toen deze gevaarlijk dreigde te worden. De innings sloot op 99 en Rood en Wit won den wedstrijd met 68 runs. De scores waren: Rood en Wit: W. Yates b. Palmer 3 J. v. Baasbank c. Palmer b. Baring u Dr. M. Jansen b. Senst 41 A. v. d. Togt c. Austin b. Baring 61 A. v. Baasbank b. Blaring 11 L. C. Wunder c. en b. Baring 0 G. Menalda v. Schouwenburg run out 4 J. L. Sanders b. Gadsby 12 Mr. A. H. v. d. Berg c. Austin b. Baring 6 P. Ligtenstein b. Baring 7 Mr. F. A. Davidson not out 3 M. Gobets b. Baring 2 Extra's 17 O. M. R. W. A. E. G. Baring 14 4/6 4 52 7 P. H. Palmer 11 3 21 1 S. Jenkins 7 2 17 1 A. C. Gadsby 10 2 33 1 D. Senst 6 0 .27 1 Boot leggers: G. P. Parker b. Jansen 7 C. H. C. Harmer b. Jansen 8 D. Best c. A. v. Baasbank b. Jansen 7 E. M. G. Austin l.b.w. b. v. d. Togt 17 J. C. Hawkes c. Ligtenstein b. Jansen 32 A. H. Bassett b. Yates 11 J. W. Kendren st. Gobets b. Yates 0 P. H. Palmer c. Davidson b. Jansen 2 D. W. Senst c. Wunder b. Jansen 6 G. Jenkins l.b.w. b. Jansen 3 A. E. G. Baring not out 1 A. C. Gadsby c. A. v. Baasbank b. Jansen 0 Extra's 5 O. M. R. W. W. Yates 17 0 43 2 Dr. M. Jansen 19 5/6 6 44 8 L. C. Wunder 2 0 6 0 A. v. d. Togt 10 11 De volledige scoren luidden: lste innings Rood en Wit: H. v. Booven bowled Kirch 3 Jhr. H. B. v. Tets l.b.w. Kirch 6 A. v. d. Togt c. Perkins bowled Witter 46 A. Th. v. Baasbank bowled Mc. Gregor 4 F. Wunder st. Alpin bowled Witter 38 P. Ligtenstein bowled Bridges 0 Mr. B. Davidson c. Mc. Gregor bowled Witter 4 W. v. Rossum l.b.w. Witter 1 J. Klein de Groot bowled Bridges 1 Mr. F. A. Davidson st. Alpin bowled Mc Gregor 5 M. Gobets not out 10 Extra's 9 Totaal 127 Bowlingcijfers Antwerp-British C.C. O. M. R. W. Kirch 8 23 2 Mc. Gregor 9.5 1 32 2 Bridges 10 1 40 2 Witter 8 24 4 lste innings Antwerp-British C.C.: Van den Bergh c. M. Gobets bowled F. Wunder 43 Marx l.b.w. bowled A. v. d. Togt 30 Solba c. and bowled F. Wunder 70 Witter st. M. Gobets bowled A. v. Baasbank 20 Bridges c. Mr. F. A. Davidson bowled A. v. Baasbank 13 Alpin not out 87 Kirch bowled A. v. Baasbank 75 Dauncey Mc. Gregor Did not bat. Perkins Powel Extra's 5 Totaal 343 voor 6 gesloten. Bowlingcijfers Rood en Wit: O. M. R. W. H. v. Booven 7 53 0 F. Wunder 23 2 87 2 A. v. d. Togt 14 80 1 A.Th. v. Baasbank 13.3 2 55 3 P. Ligtenstein 8 2 34 0 J. Klein de Groot 3 29 0 2de innings van Rood en Wit. Jhr. H. B. v. Tets c. Marx bowled Mc. Gregor 4 W. v. Rossum c. Alpin bowled Mc. Gregor 8 A. v. d. Togt c. Solba bowled Kirch 130 A. Th. v. Baasbank c. id. bowled Perkins 64 F. Wunder bowled Kirch 63 H. v. Booven st. Marx bowled Mc. Gregor 9 Mr. B, Davidson bowled Mc. Gregor 4 Mr. F. A. Davidson bowled Witter 1 M. Gobets c. and bowled Mc. Gregor 0 J. Klein de Groot bowled Witter 14 P. Ligtenstein not out 5 Extra's 12 Totaal 314 Bowlingcijfers Antwerp-British C.C.: O. M. R. W. Witter 8.1 32 2 Mc. Gregor 21 2 101 5 Bridges 7 39 Kirch 11 52 2 Solba 4 18 Dauncey 6 25 Perkins 5 31 1 HET BONDSELFTAL. De samenstelling van het Bondselftal dat te Rotterdam tegen de Bootleggers speelt ziet er na verschillende afschrijvingen als volgt uit A. Nolet (captain), J. J. Voogd (wicket keeper) A. Terwiel, Chr. Engel, L. Borani, A. M. v. d. Vegt, D. Ingelse, W. O. F. Wittebol, H. Klink, L. W. Sillevis en A. Nieuwenburg. Antwerp British C. C.— Rood en Wit. Van der Togt scoort een century. Zaterdag en Zondag was Rood en Wit te Brussel de gast van de Antwerp British C. C. tot het spelen van een tweedaagsche match. Het Rood en Wit-team miste eenige promi nente krachten doch was versterkt met F. Wunder van H.B.S., die met twee goede scores en uitstekend, doch onfortuinlijk, bowlen, de Haarlemmers zeer goede diensten bewezen heeft. De match is in een draw geëindigd, doch was vooral de tweede dag buitengewoon aar dig. Alleen het feit. dat er dezen dag 550 runs werden gescoord zegt voldoende. Mr. Davidson won voor Rood en Wit de toss en verkoos eerst te batten. Het wicket was uiterst betrouwbaar en hoewel het bowlen en fielden der Engelschen uiterst nauwkeurig was, brachten de meesten batsmen er maar weinig van terecht. Alleen v. d. Togt (46) en Wunder (38) zorgden dat het geen debacle werd. zoodat er tenslotte 127 runs bijeen wer den gebracht. Dit totaal bleek echter a! spoedig te weinig te zijn want aan het eind van den eersten dag hadden de Engelschen reeds 90 runs voor het verlies van slechts 1 wicket, hoewel de bowlers eenige malen zeer onfortuinlijk waren. Den volgnden morgen werd het spel reeds om 11 uur hervat en dadelijk deed Gobets 2 mooie vangen achter het wicket, waarvan er een echter niet uit werd gegeven hetgeen Rood en Wit op een 70-tal rans kwam te staan. Na dezen tegenslag zakte het bowlen en fiel den ln een als de bekende slappe taart en Solba (70), v. d. Bergh (43). Kirsch (75) en Alpen (87 n.o.) ranselden het bowlen naar alle kanten. Hoe het ook zij, de score vloog om hoog en met de lunch om half 2 waren er 343 runs voor het verlies van 6 wickets, waarop captain Bridges sloot, zoodoende R. en W. de taak latende 217 runs te scoren om een in ningsnederlaag te ontgaan. Het begin was weer niet bemoedigend daar op 13 reeds 2 wickets neer waren doch hierna hielden v. d. Togt en v. Baasbank stand en door buitengewoon goed batten werd een stand van 115 runs opgezet. Hoe de Engelsche aan val ook werd gechanged, de beide batsmen hielden stand totdat op 128 v. Baasbank van een mislukten slag werd gevangen voor een schitterende 64. (6 maal 4 en 3 maal 6). v. d. Togt kreeg nu steun van Wunder en beiden batten voortreffelijk. Naar alle richtingen werd gescoord en toen het totaal de 200 was gepasseerd haalde v. d. Togt z'n century. De inningsnederlaag was nu ook voorkomen en het was slechts zaak nog zoolang aan de wickets stand te houden dat de Engelschen geen tijd zouden hebben de nog ontbrekende runs te scoren. Eerst op 269 kwam een einde aan de zeer goede innings van v. d. Togt. Hij scoorde een mooie 132 (15 maal 4 en 1 maal 6). Spoedig hierna kwam ook een eind aan de innings van Wunder voor een voortreffelijke 63. De vol gende wickets vielen alle zeer regelmatig, doch toen R. en W. uit was voor 314 runs wa ren er nog slechts 7 minuten te spelen. Het resultaat werd een draw. Het is een buitengewoon aardige match geweest waarbij ook aan de bekende Engelsche gastvrijheid weer niets ontbrak. CRICKET IN ENGELAND. Yorkshire behoudt den titel. Kent verliest met innings. Barlett scoort 100 runs in 57 minuten. Yorkshire heeft na Zaterdag 3368 gescoord te hebben Maandag snel aan alle onzekerheid een einde gemaakt door Kent tweemaal (voor 168 en 109) aan den kant te zetten en met innings te winnen. Verity nam in de eerste innings 542 en in de 2de 453. Yorkshire won evenals in 1937 het county-kampioen- schap. Middlesex staat er met 241 tegen Sur rey minder goed voor want Surrey heeft met alle wickets in handen nog slechts een ach terstand van 28 runs. Fishlock en Gregory (110' scoorden 213 zonder wicketverlies. Essex 3209 won van Glamorgan 150 en 83. K. Farnes nam in totaal 15 wickets voor 113 runs (7—75 en 838). Hampshire 310 tegen Notts 203 en 922. Lancashire 338—7 tegen Warwickshire 1874. Leicestershire 131 en 714 tegen Derbyshire 309. Mitchell nam 5 Leicester- wickets voor 44 nms. Worcestershire 104 tegen Northamptonshire 200 en 1128. Sussex 453 verkreeg tegen de Australiërs 336 en 50 de leiding op de eerste innings met 117 runs. T. C Bartlett scoorde de snelste century van het seizoen in lste klasse cricket. Het was zijn 5de in dit jaar. Hij sloeg zijn 100 in 57 minuten bijeen' en scoorde in totaal 157 waaronder 6 zessen en 18 vieren, een buitengewone prestatie van dezen lefthander WIELRIJDEN. Wals heeft een kans De indeeling der herkansingsritten achter motoren. Dinsdagavond zal als volgt gereden wor den: Eerste rit: Severgnini (Italië), Groenewegen (Nederland). Fombellida (Spanje), Sueter (Zwitserland) en Szekeres (Hongarije). Tweede rit: Lemoine (Frankrijk), Wals (Nederland), Heimann (Zwitserland), Canaz- za (Italië) en Ronsse (België). ZWEMMEN. Successen van H. V. G. B. te Assen De tour van H.V.G.B. naar Assen, waar de Haarlemmers in een dual meet tegen A.Z.C. uitkwamen, is in ieder opzicht een succes ge weest. Nadat de H.V.G.B.-ploeg door den loco burgemeester, wethouder mr. Kalma en het bestuur officieel was ontvangen, werd Zondagmorgen een autotocht gemaakt langs de Hunebedden en naar het Paterswoldemeer. Deze tocht stond onder leiding van den be kenden Drentschen folklorist kapitein Belle. De zwemwedstrijden, die 's middags werden gehouden, leverden vele H.V.G.B.-successen op. Op de 100 M. nummers zegevierden de diverse K.V.G.B.-zwemmers. K. Bongertman op den vi'ijen slag, Ketelaar op den rug en Kemp op den schoolslag. Voor de wisselslagestafette kwam H.V.G.B. met drie ploegen uit. De eerste ploeg met Ketelaar. K. Bongertman en Goedings won met gering verschil van de tweede ploeg met Rol. Kemp en Schouw. A. Z. bezette hier de derde plaats. In de estafette 5 x 50 M. vrijen slag brach ten de Haarlemmers wederom twee gelijk waardige ploegen te water. Ook hier kwa men de gasten als eersten aan in den tijd van 2 min. 35.1 sc. De Assenaren hadden goede gangmakers en vestigden een nieuw Drentsch record op dit nummer (2 min. 43 sec.) De polowedstrijd, waarbij H. V. G. B. ver scheen in de zwemtricot van 1900, werd na deze komische verschijning, door scheids rechter Zwaneveld goed geleid. De Rood-Wit- ten konden, nadat voor de rust zeer slecht ge schoten was, na de pauze de score geleidelijk opvoeren en behaalden een 50-overwinning. HENGELEN. VISCHCOLLEGE „ONDER ONS". Bovengenoemd college hield Zondag een onderlinge wedstrijd in Koedijk onder leiding van den heer J. Lambooi. De prijzen werden als volgt gewonnen. Ie prijs B. W. Haasbeek. 2. P. Brand. 3. F. Leuven, 4. P. J. Monné, 5. J. Broertjes, 6. N. N.. 7. C. Blok, 8. F. v. d. Werf, De heer F. Leuven werd winnaar van den Zuidom wisselbeker daar hij de grootste visch wist te vangen. Prijsuitreiking hedenavond in het clubhuis Brouwersvaart 146. HONKBAL. V.V.G.A.—HAARLEM OVERGESPEELD. Het door V.V.G.A. ingediende protest te- Jgen een beslissing van den scheidsrechter in den wedstrijd V.V.G.A. IHaarlem I, is door de protestcommissie toegewezen. Het gevolg is dat deze indertijd door Haar lem gewonnen wedstrijd Zaterdag a.s. wordt overgespeeld. WEDSTRIJDEN VOOR JONGENS NEGENTALLEN. De Honkbalclub Haarlem heeft het voorne men ook dit jaar weer wedstrijden voor jon gensnegentallen te organiseeren. Deze zullen worden gehouden op een nog nader te bepalen Zondag in September. Gelegenheid tot aan melding bestaat tot 10 September op het Sportterrein aan de Kleverlaan. LAWNTENNIS. De Nederlandsche tenniskam pioenschappen begonnen. Op de Festinabanen in het Vondelpark te Amsterdam zijn gisteren de Nederlandsche tennis kampioenschappen begonnen. De uitslagen luiden: Heerenenkelspel, eerste ronde: Rinkel sl. Allessi 6—2. 8—6. Wiener sl. mr. van Rompu 10—8, 6—0, Wiegers sl. van Wa- veren 1513, 86. Damesenkelspel, eerste ronde Mej. Thonus sl. mevr. v. d. Klashorst 64. 5—7.12—10. Tweede ronde: Mej. Blikslager sl. mej. Ver schuur 6—1. 4—6, 6—4; Mej. Kerkhoven sl. mevr. van Haagen 75, 86. Gemend dubbelspel, eerste ronde: Mej. Kerkhoven en Hoeke sl. mej. Houtman en Houtmban 61, 60. Het regeeringsjubileum der Koningin. Herdenkingsdienst te Utrecht. Uitgaande van den Bond van Christelijke Oranjevereenigingen in Nederland, werd ter gelegenheid van het regeeringsjubileum van H.M. de Koningin in de Domkerk te Utrecht Maandagavond onder groote belangstelling uit het geheele land een plechtige herden kingsdienst gehouden. Mr. dr. J. A. de Wilde, minister van finan ciën. het woord voerenid, wees op de aangrij pende gebeurtenissen, die in de voorbijgesnelde veertig jaren de wereld hebben beroerd, waar bij oude dynastieën werden verdreven en groo te revoluties zich ontwikkelden op velerlei ge bied. Maar in die veertig jaren aldus vervolg de spreker zijn rede, is er één ding niet ver anderd: de oprechte liefde en trouw, die het Nederlandsche volk bindt aan zijn Koningin. In die verovering en handhaving van de liefde en eerbied van ons volk is onze Koningin geslaagd, niet door er op te speculeeren, niet door het najagen van populariteit maar door „te regeeren, zoo als van een vorstin uit het Huis van Oranje wordt verwacht". Rede prof. de Savornin Lohman. Professor jhr. mr. B. C. de Savornin Lohman vestigde de aandacht op de diepere beteekenis der inhuldiging van H.M. de Koningin op den 6den September van het jaar 1898. Onze Ko- t niging, aldus vervolgde spreker is onze verhe- j ven souvereine, heerschende niet alleen over het kleine land bij de zee. maar over een we- reldrijk. dat, in Nederlandsch-Indië met name, juist onder haar bewind is verstevigd en be- I vestigd. J De te Buren opgehaalde kinderlijkjes. Misdrijf aanwezig geacht. Naar wij vernemen heeft het gerechtelijk onderzoek naar de vorige week Woensdag in de Korne bij Buren in een jutezak gevonden kinderlijkjes uitgewezen, dat het hier een laf- hartigen kindermoord betreft. De justitie te Arnhem zet het onderzoek nog voort. Burgemeester Gaarlandt overleden. Zondagmorgen is te Gouda op 58-jarigen leeftijd overleden de heer E. G. Gaarlandt, burgemeester van Gouda. Sinds een paar weken had burgemeester Gaarlandt zich wegens ongesteldheid aan zijn werkzaamheden onttrokken. Op medisch ad vies zou hij gedurende eenigen tijd rust nemen. In de afgeloopen week is in zijn toe stand een ongunstige wending gekomen, die de behandelende geneesheeren het ergste den vreezen. Nadat Vrijdag j.l. eenige ver betering was ingetreden, is de patient daarna zoodanig achteruitgegaan, dat hij Zondag morgen is overleden. De heer Gaarlandt, die als luitenant in Atjeh zwaar werd gewond en voor den dienst werd afgekeurd, zocht daarna hier te lande een werkkring bij de gemeentelijke admini stratie. Op 7 Juli 1911 werd hij benoemd tot burgemeester van Texel, welk ambt hij vier jaar heeft vervuld. Op 25 Januari 1915 volgde zijn benoeming tot burgemeester van Gorin- chem. waar hij tot 1927 bleef. In de moeilijke periode der oorlogsjaren, eerde de bevolking dier gemeente zijn burgemeester door hem op 7 November 1919 een gouden gedenkpenning aan te bieden voor de wijze waarop hij in den tijd der distributie van brandstoffen en voe dingsmiddelen de bevolking had bijgestaan. Op 1' Mei 1927 werd de heer Gaarlandt bur gemeester van Gouda. Gedurende elf jaar heeft hij dit ambt bekleed. De regeering erkende zijn verdiensten door hem te benoemen tot officier in de orde van Oranje-Nassau. Het Nederlandsche Roode Kruis schonk hem het kruis van verdienste. Naast het burgemeestersambt, vervulde de heer Gaarlandt talrijke functies in het maat schappelijk leven. MUZIEK. Zestiende laatste )Zomerconcert. Fransch programma: Gustave Charpentier en Camille Saint-Saëns. Fransche esprit, Fransche verve. Fransch sentiment. En ten slotte, in Saint-Saëns 3de Symphonie, een mo numentaliteit van den opbouw, die velen als on-Fransch zullen kwalificeeren, en die mis schien inderdaad haar oorsprong aan gene zijde van den Rijn vond Charpentier is voor zijn „Impressions d'Ita- lie" de Apennijnen overggaan en de daar door hem ontvangen indrukken >i;ikbaar van vriendelijker aard geweest, dan die welke de hedendaagsohe wederzijdsche politieke verhoudingen vermoedelijk zouden kunnen opleveren. Bovendien heeft de Fransche com ponist, die aan zijn opera „Louise" zulk een specifiek Parijsch coloriet gaf, ook een willig oor gehad voor de uitingen van het Italiaan- sche volksleven en hij heeft dit, althans in de eerste drie der „Impressions" zeer treffend maar tevens zonder eenige overdrijving of uit bundigheid muzikaal weergegeven. De twee andere nummers der vijfdeeliep suite die hier zelden of nooit uitgevoerd worden, respectie velijk „Sur les Cimes" en „Napoli" geheeten. schijnen de zooeven genoemde voordeelen niet in gelijke mate te bezitten; vooral wat „Napoli" betreft wordt Charpentier geacht, geheel in het zog van Berlioz gevaren te heb ben. Maar hoeveel delicater schiep hij in „Serenade", „A la Fontaine" en ..A Mules" in het programma waren de titels verkeerd aangegeven, welke fout door den dirigent vóór de uitvoering hersteld werd de Italiaan- sche sfeer, dan b.v. Tschaikowsky ln zijn „Caprice itailen" deed! En hoe fijn verklank te ons orkest, met de solisten Louis van Maa- nen en Fred. Leidner als corypheeën. deze muziek In vele werken van St. Saëns maken esprit en routine zich sterker geldend dan sentiment of innerlijke artistieke aandrift. Maar in zijn beste werken zijn ook deze aanwezig en daar toe behoort zeker zijn 3de Vioolconcert, dat evenals zijn eerste Celloconcert een hooge plaats in de betreffende litteratuur inneemt. Innemende melodiek, bevallige figuraties, be langwekkende thematische verwerking, een vaak betooverend orkestraal coloriet en niet te vergeten de voor een soloconcert noodlge virtuoze behandeling van het solo-instrument al deze factoren zijn in dat 3de Concert aanwezig. Het bekoorlijkste deel daarvan is wel het Andante quasi Allegretto, welks hoofd melodie een zusje is van die van „Le Cygne" uit Xe Carneval des Animaux". Men stelle zich beide eens naast elkaar voor en zal dan de gelijkenis zonder moeite vinden. Maar stemming en kleur van dat Andante zijn zoo betooverend, dat de hoorder zich voor het oogenblik aan. geen vergelijkende beschou wingen overgeeft. Even eenvoudig en mooi is de melodie in G gr. t. die midden in de Fi nale optreedt: de overgang daarna en nog meer de latere herhaling dier melodie in schetterende koperklanken werken helaas ont nuchterend. banaal en prozaisch. (Een tegen hanger daarvan is in de Finale van Grieg's Klavierconcert te vinden). Onze talentvolle concertmeester Hans By- vanck speelde dit Concert Maandagavond voor 't eerst in 't openbaar. Maar ziin coup d'essai was een coup de maitre, die alleen in 't be gin zich nog niet geheel boven de stof verhief. Al de uitnemende kwaliteiten van zijn viool spel openbaarden zich opnieuw in zijn voor dracht van dit werk: volkomen zekerheid in het technische, ook wat intonaties en flageo letten betreft, zangerieheid. een aristocrati sche geest, die grove effecten versmaadt, En de begeleiding sloot zich door Marinus Adam's vaardige hand en niet minder vaar dige geest uitstekend bij de solopartij aan; slechts in het eerste hoofddeel was de orkest partij bijwijlen te sterk. De op veelvuldig verzoek gedane herhaling der Orgelsymphonle stond verre boven de vo rige auditie en openbaarde het grootschp werk nu in ziin volle pracht. Weer werkten Albert de Klerk en Bets Nederkoorn als beproefde krachten aan het orgel en den vleugel mede. Stormachtige ovaties volgden na het Viool concert en na de Symphonie. De Gem. Con certzaal was dezen avond zoo goed als uit verkocht. We misten echter noode de verte genwoordigers van het Dagelijksch Bestuur onzer gemeente, die zich juist nu weer hadden kunnen overtuigen van de beteekenis van ons orkest voor Haarlem en van het hooge peil waarop dat orkest door de achtereenvolgende werkzaamheid van uitstekende leiders ge klommen is. Met name mogen we hier nog eens aan Marinus Adam de hem toekomende hulde brengen. En dan hopen we nog, dat het Gemeentebe stuur in de groote waardeering die men voor St. Saëns, Orgelsymphonie toonde aanleiding zal kunnen vinden om ook voor een of meer der winterconcerten het orgel belangeloos ter beschikking te stellen, teneinde nog meerma len een herhaling mogelijk te maken. Men zal er dankbaar voor zijn. Zoo zijn de zomerconcerten voor dit jaar schitterend besloten en vangt de gedwongen vacantie van ons orkest aan. Het moge ge sterkt daaruit in October terugkeeren. K. DE JONG. NOORDERBAD ZANDVOORT 31 Augustus Koninginnedag 's Middags: Hinderniszwemwedstrijdett 's Avonds: GROOT KONINGINNEBAL tot 4 uur 's nachts (Adv. Ingez. Med.) ^T'JMNCENÜ HOLLAND—AMERIKA LIJN. Burgerdijk, N.-Orleans n. Rott. 27 v. Char leston. Statendam, 28 v. Rott. te New-York. Nieuw Amsterdam, Rott. n. New-York pass. 29 Lizard. Leerdam, 26 v. Rott. te N.-Orleans. Blommersdijk, 27 v. Galveston n. Rott. Edam, Philadelphia n. Rott. 25 v. Boston. Beemsterdijk, Rott. n. New-York 28, 20 mijl O.Z.O. van Niton. Veendam, 29 v. N.-York te Rott. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Bloemfontein (u.) 29 te Beira. Meliskerk (thuisr.) 26 te Zanzibar. Boschfontein (uitr.) p. 27 Beachy Head. Heemskerk (thuisr.) p. 29 Ouessant. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Maaskerk, 28 v. Hamburg te Amst. Reggestroom (thuisr.) 27 van Dakar. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Aagtekerk (thuisr.) 2.9 van Brisbane. HALCYON LLJN. St. Zaandam, n. Salta Caballo p. 28 Oues sant. St. Vlaard. n. Wabana p. 26 Land's End. Stad Zwolle, Rott. n. Bilbao p. 28 Wight. Stad Dordrecht 30 (v.m.) v. Lulea te Vlaard. verw. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Gaasterkerk, 28 van Hamburg te Rott. Meerkerk, Japan n. Amst. 29 v. Rott. HOLLAND—BRITSCH-INDIë LIJN. Gaasterkerk, 28 v. Hamburg te Rott. Hoogkerk (thuisr.) p. 28 Perim. Streefkerk (uitr. 29 v. Port Said. KON. HOLLANDSCHE LLOYD Montferland (th.) 28 v. Las Palmas. Eemland uitr.) 27 te Santos. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Agamemnon, 29 v. Hamburg te Amst. Ajax, 28 v. Kopenhagen te Amst. Ariadne, 27 van Susak n.'Bubrovnik. Aurora, 27 van Amst. te Trapani. Boskoop, Chili n. Amst. 26 v. Tocopilla. Colombia, 26 v. Amst. te Cristobal. Euterpe, Amst. n. Bordeaux p. 27 Dungenesc Fauna, Rott. n. Lissabon p. 27 Dungeness. Deucalion, Rott. n. Lissabon p. 28 Dungeness Ganymedes, Ia Romana n. Amst. 27 (12 n.) 1300 mijl West van Land's End. Helder, Amst. n. Izmir p. 27 Gibraltar. Hermes, 27 v. Progreso te Gent. Iris, Amst. n. Danzig p. 28 Holtenau. Luna, Amst. n. Jaffa pass. 28 Dungeness. Nereus, Oporto n. Amst. pass. 29 Lydd. Odysseus, Stettin n. Amst. p. 29 Brunsbuttel. Orion, 28 v. Amst. te Hamburg. Orpheus, 28 v. Kopenhagen te Odense. Pluto, 29 van Danzig te Amst. V. Rensselaer, 27 v. Amst. te Paramaribo. Rhea, 27 van Olhao te Genua. Stella, 28 v. Izmir n. Calamata. Tiberius, 28 v. Amst. te Alexandria. Titus, Bourgas n.'Amsterdam p. 27 Stambou! Trajanus, 27 v. Stamboul n. Panderma. Venus, 27 van Oran n. Genua. Vesta, Stamboul n. Amst. p. 27 Lydd. Ulysses, Rott. n. Tunis p. 27 Dungeness. Alkmaar, Amst. n. Chili 27 te Curacao. Astrea, 26 v. N-York n. Port au Prince. Costa Rica, 28 v. Stockholm te Hamburg. Crijnssen, 26 van Curacao n. Puerto Cabel- los. Theseus 29 v. Amst. te Gothenburg. Vulcanus, Venetië n. Amst. 28 te Lissabon. Berenice, 29 v. Amst. te Kopenhagen. Breda, Chili, n. Amst. via Liverpool 27 v. Curacao. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alphacca (thuisr.) p. 27 Madeira. MEIJER EN CO'S SCHEEPVAART MIJ. Achilles, Japan n. Rott. 28 te Suez. Laertes. Batavia n. Amst. 27 v. Colombo. Melampus, 26 v. Amst. te Hamburg. Glenaffaric, Japan n. Rott. 29 te Londen. Autolicos, 28 van Japan te Rott. Agamemnon, Japan n. Rott. 26 te Yokohama Dolius Glasgow, n. Java 27 (4.11 n.) 50 m. NW van Land's End. Hector, Japan n. Rott. p. 28 Gibraltar. Phrontis, 28 v. Amst. te Batavia. Polyphemus, 27 v. Batavia n. Amst. Benmacdhui, Japan 28 v. Pt. Said. Bengloe, Japan n. Rott. 29 v. Otaru. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Kedoe (uitr.) p. 28 Gibraltar. Kertosono (uitr.) p. 28 Kaap del Armi. Kota Agoeng (thuisr.) 29 v. Port Said. Kota Radja (thuisr.) p. 27 Finisterre, 30 (V. m.) te Rott. verw. Garoet (thuisr.) pass. 29 Gibraltar. Siant&r. 28 v. Hamburg te Rott. Tapanoeli (uitr.) 28 te Londen. STOOMVAART MIJ NEDERLAND. Joh. van Oldenb. (thuisr.) 28 v. Sabang. Salawaki, 27 v. Batavia n. Amst. Enggano, 27 v. Batavia n. Amst. Chr. Huygens (th.) p. 27 Gibr. 31 (12 ti.JS verw. Sembilan (thuisr.) 28 v. Colombo. Mapia. 27 v. Karlshamn n. Amst. Tarakan (uitr.) p. 27 Gibraltar. Johan de Witt (uitr.) 28 te Colombo WIJK LIJN. Beverwijk, Campbellton n. Odermunde p. 26 Dunnet Head. Katwijk, 29 v. Bilbao te Rott. Stolwijk, Rott. n. Bilbao p. 27 Ouessant. Winterswijk, 29 v. St. John N. F. te Rott.

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 8