LAAT/TE BERICHTEN 1 I VRIJDAG 2 SEPTEMBER 1938 HA ARE EM'S DAGBCAD 9 Het jubileum G. Keetlaar. In ons vorig nummer konden we reeds mededeelen, dat de heer G. Keetlaar, die Don derdag 25 jaar als plantsoenarbeider bij den dienst Hout en Plantsoenen werkzaam was. van den heer W. J. B. van Liemt, waarnemend burgemeester, het gebruikelijke geschenk van de gemeente in ontvangst mocht nemen. Donderdagmiddag werd dit jubileum op de Kweekerjj herdacht. De jubilaris werd met vrouw en kinderen per auto van zijn woning gehaald en naar de feestelijk versierde Oran jerie geleid. Hier nam de directeur de heer J. L. Bouwer, het woord. Hij prees de uitstekende plichtsbetrachting van den jubilaris, die altijd op zulk een kranige wijze het plantsoen aan de Parklaan onderhoudt. Spreker wenschte den jubilaris van harte geluk en hoopte, dat hij nog vele jaren op dezelfde opgewekte wijze zijn werk mag verrichten. Namens het Jubileumfonds van het perso neel overhandigde de voorzitter, de heer J. Nijman, onder hartelijke bewoordingen een lamp en bovendien een medaillon (met inscriptie) voor zijn horlogeketting. Vervolgens sprak nog de heer M. van Norde, de collega van het plantsoen Kenau park. Een zoon van den jubilaris dankte namens zijn vader voor de hartelijke huldiging. De slachtoffers der laatste drie maanden. JERUZALEM, 2 September. Gedurende de laatste drie maanden zijn bij de onlusten in Palestina 34 .Engelschen gedood en 62 ge wond. Onder de Joodsche bevolking bedroeg het aantal slachtoffers 48 dooden en 220 ge wonden. Men schat, dat onder de Arabische bevolking het aantal dooden en gewonden resp. 400 en 500 bedraagt. Aan regeeringseigendommen werd voor 50.000 pond sterling schade aangericht en aan Joodsche eigendommen voor ongeveer 75000 pond. Het grootste deel van de aan Joden toe gebracht schade komt ten laste van Britsche verzekeringsmaatschappijen. De „balans" van de laatste vijf jaar wijst aan. dat in dit tijdvak 167 Engelschen, 282 Joden en 2000 Arabieren gedood werden, ter wijl het gewondencijfer resp. 410, 1200 en 5000 bedraagt. De directe en indirecte schade, toegebracht aan regeeringseigendommen in die vijf jaar, wordt op 1 millioen pond geschat, die van Joodsche eigendommen op 3 millioen en Ara bieren een half millioen. De kosten van het in stand houden van een politiecorps militai ren en surnumerairs wordt op 7 millioen pond geschat. (United Press). De beslaglegging op de „Garbi" Zaak komt 14 September voor de rechtbank te Middelburg. VLISSINGEN. 2 September. De inbeslag neming van het Spaansche stoomschip „Gar bi" zal Woensdag 14 September a.s. 's mor gens half elf voor de rechtbank te Middelburg worden behandeld. De mogelijkheid bestaat echter, dat, nu er door de Belgische regee ring diplomatieke stappen worden gedaan bij de Nederlandsche regeering, deze kwestie reeds eerder, en dan in kort geding, zal wor den behandeld. Belgische démarche. 's-GRAVENHAGE, 2 September. De Bel gische tijdelijk zaakgelastigde heeft heden een bezoek gebracht aan den minister van buitenlandsche zaken, ten einde mondeling de bedenkingen in het licht te stellen, die van Belgische zijde met het oog op de belangen van Antwerpen, worden gekoesterd tegen de inbeslagneming van het stoomschip „Gar bi" op de Westerschelde. Dagnijverheidsschool voor schippersjongens. Het schoolschip „Koningin Wilhelmina" in dienst gesteld. AMSTERDAM, 2 September. In tegen woordigheid van vele autoriteiten en genoo- digden heeft hedenochtend de minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen pref. dr. J. R. Slotemaker de Bruïne, het school schip ..Koningin Wilhelmina" van het onder wijsfonds voor de scheepvaart te Amsterdam, waarop de eerste dagnijverheidsschool voor schippersjongens „Oranje Nassau" wordt ge vestigd, officieel in dienst gesteld. Geflankeerd door de beide instructievoor- tuigen van het onderwijsfonds, de „Prins Hen drik" en de .Prinses Juliana" evenals de .Koningin Wilhelmina" gepavoiseerd, bood het nieuwe in frisschen kleuren geschilderde schoolschip bij deze plechtigheid een feeste- lijken aanblik. Onder de velen, die van hun belangstelling blijk gaven, merkten wij op de inspecteur- generaal van het Nijverheidsondei*wijs, ir. G. Hofstede, de inspecteur-generaal voor de scheepvaart P. S. van 't Haaff, de gemeente lijke inspecteur van het lager onderwijs A. Hollaar, kapitein ter zee N. A. van Rost van Tonningen, commandant van de maritieme middelen te Amsterdam namens den com mandant der marine te Willemsoord, ir. A. van Driel. hoofdingenieur van de scheep- voortinspectie te Den Haag, prof. dr. M. J. A. de Vrijer, voorzitter van den Hervormden Schippersraad, C. A. G. van der. Boom, inspec teur van de scheepvaart te Absterdam, W. N. van de Poll, havenmeester van Amsterdam, A. Seyffart, rijkshavenmeester van het Noord zeekanaal te IJmuiden. De voorzitter van de commissie van toezicht op de nieuwe school, de heer P. Haverkamp, heette de autoriteiten en belangstellenden in de groote gymnastiek- en recreatiezaal de „Koningin Wilhelmina" met een korte toe spraak welkom. De burgemeester van Slie- drecht, de heer ir. H. Popping bood daarna namens zijn gemeente, waar het schoolschip werd gebouwd, den directeur van het onder wijsfonds een groot portret van H.M. de Ko ningin, in de receatiezaal opgehangen, aan. Namens een commissie, die zich gevormd had om gelden bijeen te brengen om schip persjongens, die. daarvoor in aanmerking ko men het vakonderwijs op de „Koningin Wil helmina" te volgen, doch dit niet kunnen be kostigen, daartoe in staat te stellen, bood de heer T. L. Mellema. oud-inspecteur voor de scheepvaart te Groningen, daarop als eerste gift een bedrag van ongeveer 4500 aan. De minister van onderwijs kunsten en wetenschappen, prof. dr. J. R. Slotemaker de Bruïne, hield een rede. waarin hij wees op de noodzakelijkheid van goed vakonderwijs voor de binnenschippers en op de groote be teeke nis, vooral voor de toekomst, van het tot stand komen van dit schip. Als symbool van de officieele in dienst stel ling heesch de minister daarop de vlag van het onderwijsfonds voor scheepvaart op het nieuwe schoolschip. De minister, autoriteiten en genoodigden maakten daarop een rondwandeling dóór het •chip. SYNAGOGEDIENSTEN NED. ISR. GEMEENTE Sabbath: Vrijdagavonddienst te 7.30 uur. Ochtenddienst te 8 uur. Middagdienst te 1.30 uur. Avonddienst te 8.30 uur. Werkdagen: Ochtenddienst te 7 uur. Zondag te 7.30 uur Middag- en Avonddienst te 7.30 uur. Talmoed Torah: Sabbath te 12.30 uur. Werkdagen 's avonds te 7 uur. De Ochtenddienst op de Werkdagen en de diensten op Sabbath, vinden plaats ter Syna goge. Lange Begijnestraat 11. De overige diensten, alsmede Talmoed Torah worden verricht in het Gemeentegebouw Lange Begijnestraat 11. De overige diensten, alsmede Talmoed Torah. worden verricht in het Gemeentegebouw, Lange Wijngaardstraat 14. De onlusten in Palestina. Twee gevallen van kinder verlamming te Valkenswaard. De bewaarscholen gesloten. VALKENSWAARD. 2 Sept. Te Valkens waard zijn eveneens gevallen van kinderver lamming geconstateerd en wel bij een vierja rig meisje en een zesjarig jongetje uit ver schillende gezinnen. In verband hiermede zijn op advies van den inspecteur voor de volksgezondheid te Nijme gen de bewaarscholen aldaar gesloten. De ge vallen zijn niet van ernstigen aard. Japansch vice-adniiraal verongelukt. Zijn vliegtuig na een bezoek aan het front neergestort. TOKIO, 2 Sept. (D.N.B.) Naar het mi nisterie van marine mededeelt is een Ja pansch marinevliegtuig, dat van een vlucht naar het front terugkeerde, op 40 k.m. ten z.w. van Anking tengevolge van motorstoring neergestort. Daarbij zijn vice-admiraal Kato en drie andere hooge zee-officieren gedood. JEAN BATTEN NOG IN ONS LAND. De Australische vliegster Jean Batten, die Donderdagmorgen van Ypenburg op Schiphol is gearriveerd en voornemens was weer naar Parijs door te vliegen, zal gedurende eenige dagen de gast der Amsterdamsche Aeroclub zijn. Over eenige dagen zal Jean Batten met haar Percival-Gull-vliegtuig naar Frankrijk ver trekken, waar zij zich van Schiphol uit het eerst zal begeveh naar Le Touquet om daar eveneens eenige dagen door te brengen. Zij heeft dus niet, zooals op pag. 3 is vermeld, ons land verlaten. EXAMENS. Voor het diploma Voetverzorging-Pedicure, slaagden van het Haarlem's Opleiding-Insti tuut, Kleine Houtweg 10, de dames: mej. B. Gerrits te Beverwijk. Mevr. D. Teunissen van der Heuvel te Amsterdam, mevr. C. Mulder van der Wel te Amsterdam, mej. Zr. J. K. in 't Hout, te Heemstede, mevr. H. v. Leeuwen- Hendriks te Haarlem en mevr. C. B. M. Leu pen-Nieuwenhoven te Haarlem. Het examen werd afgenomen door Dr. W. Mol. SUCCES VOOR DE STAL VAN GRAAF VAN BIJLANDT TE MÜLHEIM. 's-GRAVENHAGE, 2 September. Donder dag jl. behaalde de vijfjarige bruine merrie „Allusion" van Saint Corentin uit Allegorie een fraaie overwinning te Mülheim (Duis burg) door met een hoofdlengte het hoofd nummer van den dag te winnen, nl. den prijs van Oberhausen, een handicap op de vlakke baan over 2400 meter. „Allusion" behoort tot den stal van onzen landgenoot, den heer E. graaf van Bijlandt. OPSTAND IN BRAZILIAANSCHE GEVANGENIS. Openbare aanklager en bewaker gedood. ZESTIEN GEVANGENEN WETEN TE ONTKOMEN. RIO DE JANEIRO, 2 Sept. (D.N.B.- A.N.P.). Bij een bezichtiging van de gevangenis te Parintin door den open baren aanklager en den rechter der stad zijn de gevangenen in opstand gekomen. De openbare aanklager en een bewaker werden daarbij doodge slagen en de rechter zwaar gewond. Zestien gevangenen konden met me deneming van wapens vluchten. Poli- tietroepen hebben de achtervolging ingezet. „ZONDER WERKEN NIETS". Een tentoonstelling. Bovengenoemde vereeniging houdt Zaterdag en Zondag 3 en 4 Sept. een onderlinge Dahlia tentoonstelling in haar vereenigingsgebouw op het tuinencomplex. Deze tentoonstelling is verdeeld in 2 groe pen, zoodat groote en kleine inzenders kunnen deelnemen. De prijzen bestaan uit tuingereedschappen en diploma's. De opening vindt plaats Zaterdag te 5 uur Ook wordt een collectieve stand ingericht van ..Wat Groeit en Bloeit". Deze wordt opge steld in het middenvak van het gebouw, zoo dat met de dahlia's zeer zeker een mooi ge heel zal worden verkregen. De toegang tot het tuinencomplex en ge bouw is geheel kosteloos. De ingang bevindt zich aan het einde van de Lekstraat. HONDENSPORT. De tentoonstelling te Haarlem. Voor de op Zondag 4 September in het Kre- lagehuis aan de Leidschevaart te houden hondententoonstelling werden ingeschreven 16 honden; een aantal dat na de te Maastricht op 28 Augustus gehouden show (121) tot te vredenheid stemt. Niet minder dan 55 variëteiten zullen te be wonderen zijn. De Haarlemsche hondenlief hebbers gaven blijk, het op prijs te stellen dat thans weder een hondenshow in hun gemeen te wordt gehouden, zij zullen 37 honden brengen. De omliggende gemeenten lieten zich niet onbetuigd. Heemstede, Aerdenhout en IJmuiden hebben ieder negen inzendin gen, waarop Zandvoort volgt met 7, Bever wijk met 3, Velsen en Santpoort met 2 en Bennebroek met 1. Verder uit Hoofddorp 1, Aalsmeer 3 en Winkel 1. De Zaanstreek, waar sinds vorig jaar een afdeeling van Cynophillia werd. opgericht, toonde. haar ijver door 10 honden in te schrijven. Alkmaar de oudere zuster, die 5 stuks brengt, slaande. Er zullen voorts honden komen uit de groo te plaatsen en uit verscheidene provinciën. Behalve de massale Belgische Matin, den trek hond, vinden wij er den St.-Bernard, die in lang- en kort haar met 6 exemplaren den strijd om den eerepalm zal aanbinden. De New-Foundlanders komen in beide variëtei ten, de Landseer, een variëteit, die weinig op de shows wordt aangetroffen, geeft hier acte de presence. De elegante Duitsche Dog sluit de rij der groote rassen, om gevolgd te worden door de windhonden. De zoo sierlijke Barois zijn bij de Windhondenrassen het talrijkst. Acht stuks is voor dit ras wel bijzonder mooi. De Schotsche Windhond Deerhound, zal even als de ruwharige windhond te bewonderen zijn, terwijl ook de Oostersche windhonden rassen in hun verschillende soorten, de Afgha- nen, de Cloegi5s en de Saluki's de aandacht zullen vragen. Van de diverse variëteiten Dui- sche Staande Honden zal de kortharige aan wezig zijn. De Setters zijn in drie variëteiten inge schreven. terwijl van de Engeische Jacht honden de Cocker-Spaniel ten getale van 5 aanwezig zal zijn. Ook komen er zes laag- beentjes (Teckels). De herdersrassen bren gen het nationale handenras, dat èn in de kortharige èn in de ruwharige variëteit ver tegenwoordigd zal zijn; doch zij worden in aantal geslagen door de Belgische Herders honden, die de Melchelsche, de Groenen- daelers en de Laekensche variëteit zullen brengen door de inzending van 7 stuks. De Chien de Brie, de Fransche Herdershond volgt, waarna vijf Duitsche Hendershonden komen, De Chien de Bouviers spannen de kroon, zij hebben het grootst aantal in één ras: 17 stuks zullen den strijd aanbinden. De Rottweiler, zeldzaam was, zal vertegenwoor digd zijn. De Samojeed zal door zijn mooie, witte vacht de aandacht vragen, terwijl de Chow- Chow, de Chlneesche Keeshond met zijn zeer apart type, veler belangstelling zal vragen. De Keeshonden brengen de beide variëteiten. Van de Engeische Bulldoggen, de hond die door zijn uiterlijk vrees inboezemt, maar door zijn karakter vele vrienden verwierf, komen twee exemplaren, terwijl ook de Fransche Bulldog de belangstelling voor zich zal op- eischen. De Poedels zullen in de wit- en zwarte kleurvariëteiten aanwezig zijn. De rij der di verse terriersoorten wordt geopend door de Duitsche terrier, de Schnauzer. De Airedale Terrier, de grootste der terrier-variëteiten brengt 6 stuks, zijn kleinen neef, de Welsh Temer de eer latende in het grootst aantal te verschijnen (11 stuks). De Bull Terrier met zijn apart type, vindt naast zich de Bedling ton Terrier, die als verdelger van ontuig een der eerste is. De populaire fox-terrier stelt teleur, door in Haarlem, waar de fokkerij der fox-terriers op zulk een hoog peil staat, met slechts tien stuks, 5 gladh. en 5 draad-harige te verschij nen. De laagbeenige vinden in de West High- land White een vertegenwoordiger. De Yorkshire Terrier zal zeker vele dames in vervoering brengen, een enthousiasme, dat zeker ook zal uitgaan naar de vier Malthezers. Een Griffon Bruxellois, de hond met het mensehen- (anderen zeggen met het apen) gezicht zal de aandacht vragen, evenals dit dit zal geschieden door het Vlinderhondje, dat door zijn groote ooren doet denken aan de kapel. De fraaie King Charles zal met 6 Pekingeezen aanwezig zijn. De kittige Gladh. Duitsche Dwergpinscher heeft een inzending van 6 stuks, waarop nog volgen vier Dwerg keeshonden. Het wordt een hondenshow. die een ieder, die Zondag a.s. het Krelagehuis bezoekt, be wondering zal afdwingen. De keuringen beginnen te half elf; de keu ringen der eereprijzen te drie uur. De ten toonstelling wordt geopend te negen uren; de sluiting is bepaald op 6 uur. DE GONDELVAART. In aansluiting op het verslag omtrent de gisteravond te Haarlem gehouden gondel vaart kunnen wij nog melden, dat de heer H. Cox o.a. eer heeft ingelegd met het vele werk, dat hij voor de versiering van de vloot van de Roei- en Zeilvereeniging „Het „Spaar- ne" heeft verricht. GYMNASTIEK. CHR. GYMNASTIEK VEREENIGING „KRACHT EN VRIENDSCHAP". In verband met de Jubileumfeesten zijn de oefenavonden van heden (Vrijdag). Maandag en Dinsdag a.s. vervallen. Vrijdag 9 Septem ber wordt er nog gewerkt op het terrein aan de Leidsche Vaart, lerwijl de zaallessen voor alle af deelingen 'otginnen 12 en 13 Septem ber. Het lesuur voor de kleine adspiranten blijft gedurende September nog op Dinsdag avond van half zeven tot kwart voor acht uur. BURGERLIJKE STAND. HAARLEM. 2 September. Bevallen; 1 Sept. H. M. Spreeuw—Moeke. z. C. M. GroeneveldDorrepaal. d. J. H. Schoorl Visser, d. 2. Sept. M. A. v. Roon-v. Amens foord. d. Overleden: 30 Aug. C. A. Wennink. 53 j.. Ca mnefatenstraat. 31 Aug. B. H B. de Jong v Lier 63 i Berkenstraat. A Bakker 82 j„ Mid denweg 1 Sept. J. M de Graaf—Heemskerk 86 j.. Drossestraat. C v. d SchaarSchouten 76 j. Westerhoutpark. J. KoopmansArends, 69 j Burgwal. J. Beugeling—v Maris. 58 j v. Zeggelenstraat. L. v. HezelBuijs, 75 j., Kre- lagestraat. UIT DE OMSTREKEN ZANDVOORT Zilveren jubileum H. Foots. Een hartelijke huldiging. SPOORBRUG WORDT VERWIJDERD. Donderdag was men bij Hoofddorp dmk bezig met het verwijderen van de ijzeren spoorbrug over de Genievaart bij den Kruis weg, die reeds eenigen tijd geleden buiten dienst werd gesteld in verband met opheffing van de spoorlijn HoofddorpLeiden. De zware ongeveer 3 ton wegende ijzeren balken werden met takels naar het gereed staande voertuig verplaatst om te worden overge bracht naar Uithoorn. Het schijnt in de bedoeling te liggen de betonnen hoofden waarop de brug rustte, voorloopig nog te laten staan. SLACHTOFFER VAN MOTOR-ONGELUK BUITEN LEVENSGEVAAR. Naar wij vernemen, ls de toestand van den heer V.. die 's nachts op den nieuwen Rijks weg in Haarlemmermeer bij een auto-botsing zwaar gewond werd en in een ziekenhuis in Haarlem verpleegd wordt, zoo vooruitgaande, dat het levensgevaar als geweken kan worden beschouwd. BEVERWIJK Provinciale meeting voor de drankbestrijding. H. Poots. Donderdag 1 September vierde de heer H. Poots zijn zilveren jubileum als onderwijzer aan de Openbare Lagere School B. De heer Poots ontving zijn opleiding aan de Normaalschool te Dordrecht. Dadelijk na het behalen van zijn akte werd hij benoemd als onderwijzer te Aalst. Later verhuisde hij naar Leerdam, waar hij zijn hoofdakte behaalde. Kort daarna werd hij benoemd te Gorkum. Op 1 September 1913 trad hij in dienst als onder wijzer met verplichte hoofdakte of plaatsver vangend hoofd aan School B te Zandvoort, waar hij thans nog werkzaam is. Vele honder den kinderen heeft hij in den loop der jaren onder zijn hoede gehad en zien opgroeien tot nuttige leden der maatschappij. Daar het werk van den heer Poots niet alleen door de auto riteiten maar ook door de ouders en de leer lingen zeer gewaardeerd wordt kon zijn zilve ren jubileum niet onopgemerkt voorbijgaan. De Oudercommissie zorgde er voor, dat de groote hulde, die hem op zijn feestdag werd bereid een volkomen verrassing voor den ju bilaris was. Gedurende den nacht werd aan de vestibule van de school en speciaal aan de klasse van den heer Poots een feestelijk aan zien gegeven. Toen de jubilaris den eersten dag na de va- cantie kwam aanstappen, werd hij door alle leerlingen van de school feestelijk ingehaald In de met bloemen en palmen versierde klasse werd de jubilaris namens de ouders, de oud leerlingen en de leerlingen toegesproken door den voorzitter der Oudercommissie, waarbij stoffelijke blijken van waardeering werden overhandigd. Hierna sprak de wethouder van onderwijs namens het gemeentebestuur har telijke woorden, en het hoofd der school na mens het personeel Hierbij werd .de wensch geuit, dat de heer Poots nog vele jaren met dezelfde opgewektheid zijn beste krachten mag blijven geven aan het onderwijs, speciaal voor de kinderen van School B. s Middags tusschen 12 en 1 uur was er ge legenheid voor het personeel der verschillende scholen om den jubilaris te feliciteeren. Hier bij kwam wel tot uiting, hoe de heer Poots ook als goed collega gewaardeerd wordt. De heer Sterrenburg sprak hem toe namens de afd. Zandvoort van den Ned. Bond van On derwijzers en de heer Volger namens de Com missie tot Wering van Schoolverzuim. 's Avonds ontving de jubilaris in zijn met vele bloemstukken versierde woning nog vele felicitaties van zijn talrijke vrienden die hij zich in den loop der jaren niet alleen op on derwijsgebied doch ook als bestuurslid van de Voetbalvereeniging „De Meeuwen" heeft ver- Botsins tusschen militaire motor en auto. Optocht met muziek en banieren. Zooals wij reeds berichtten zal op Zondag 18 September alhier een provinciale meeting en demonstratie voor geheelonthouding wor den gehouden door den Algemeenen Neder- landschen Geheelonthouders Bond en de In ternationale Orde van Goede Tempelieren. Deze optocht wordt vooraf gegaan door een optocht met muziek en ontplooide vlaggen en banieren. Deze optocht vertrekt des middags te half twee van het C. H. Moensplein. Na een marsch door Beverwijk wordt de stoet ontbonden op het Gemeentelijk Speel terrein aan de Baanstraat. Hierna wordt een meeting gehouden met medewerking van een spreker, een muziek korps en van de Geheelonthouders-zangver- eeniging D.O.V. Motorrijder gewond. Donderdagmorgen reden twee militaire mo torrijders op den Boulevard de Favauge. ko mende uit Noordelijke richting Ter hoogte van de Van Kinsbergenstraat haalde de voorste der motorrijtuigen een in dezelfde richting rijdende auto in. die den richting aanwijzer naar links uitstak en dan ook de Van Kinsbergenstraat inreed. Tengevolge van zijn groote snelheid kon de motorrijder niet tijdig stoppen en ook niet tijdig passeeren. Hij botste tegen de auto en kwam eerst na eenige buitelingen met zijn motor tot stilstand d.w.z. hij lag op 20 Meter afstand van de plaats der aanrijding terwijl de geheel vernielde motor, die bovendien in brand vloog, op ruim 40 Meter van de Van Kinsbergenstraat terecht kwam. Eenige stratenmakers, die in de nabijheid aan het werk waren, bluschten den brand met zand. Het ongeluk is in zooverre goed afgeloopen, dat de motorrijder er met een gekneusd been en eenige ontvellingen af kwam. Binnen enkele minuten na het ongeluk waren twee dokters, n.l. dr. Van Fraassen en -dr. Tichelaar, aanwezig om de eerste hulp te verleenen. Per militaire ambulance-auto werd het slachtoffer later naar Haarlem overgebracht HAARLEMMERMEER AFSCHEIDS- EN INTREEPREDICATÏE. Ds. B. J. Ader, hulpprediker bij de Ned Hervormde Kerk te Badhoevedorp alhier, aldaar op Zondag 25 September a.s. in den morgendienst zijn afscheidspredikatie Hou den en op Zondag 2 October d.a.v. te Nieuwe Beerta zijn intrede doen PAARDEN SLOEGEN OP HOL. Op den Hoofdweg in de Haarlemmermeer, sloegen Donderdag twee voor een boerenwa gen gespannen paarden op hol. doordat ze schrokken voor een passeerende auto en schichtig werden Het gerij kwam ten slotte in de Hoofdvaart terecht. Heel war moeite koste het om een en ander op het droge te brengen, doch de paarden konden gelukkig worden gered. De bestuurder, die van den wagen was gevallen, bekwam zoodanige ver wondingen. dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. HEEMSTEDE Het Regeerings-jubileurn. Extra uitkeering aan de werkloozen. Het gemeentebestuur van Heemstede heeft besloten aan de werkloozen, die onder de ge- meenteijke steunregeling vallen ter gelegen heid van het regeeringsjubileum een extra- uitkeering te verstrekken van twee gulden vijftig. Ofschoon daaromtrent nog geen definitieve beslissing is genomen, zal hoogstwaarschijnlijk een zelfde uitkeering worden gedaan aan de door Maatschappelijk Hulpbetoon onder steunden. IJMUIDEN Maandagavond vreugdevuren aan het Zuiderstrand. Plechtige uitreiking van de vlag aan de jeugddelegatie. Op Maandag 5 September a.s. zullen als inzet van de natioiale jeugdhulde langs de grenzen van ons land vreugdevuren worden ontstoken. Voor de gemeente Velsen is hier voor als plaats bepaald het zeestrand ten Zui den van de Zuidpier. De ontsteking zal ge schieden des avonds 9 uur precies. Om 9.30 uur zullen de vuren na het zingen van het Volkslied worden gedoofd. De vlaguitreiklng aan de jeugddelegatie zal op Dinsdag 6 September a.s. op plechtige wijze geschieden na afloop van de aubade, welke des voormiddags 10 uur in het park Velserbeek zal worden gehouden. Den leden van de plaatselijke jeugd vereeni- gingen wordt verzocht van hun persoonlijke belangstelling blijk te geven door beide plech tigheden bij te wonen. Bij de aubade is een gedeelte van het terrein voor de jeugdorgani saties gereserveerd. NAGEKOMEN BESOMMING. Manden. Trawler. 1200 Alkmaar IJM 31 f 3200 Aangevoerd aan den afslag: 2170 kisten versche haring, 98 kantjes steurharing f9.20 f 8.10 per kantje. Haringprijs f 2.65. BESOMMINGEN. manden. Trawlers. 225 R. O. 16 f 1700 1500 Norma Maria IJM. 6f 4230 1350 Utrecht, IJM. 73 f 3500 40 Cath. Duyvis. IJM. 60f 200 Kotters: O 247 f 800. MARKTBERICHT IJMUIDEN. (Versche visch.) IJmuiden. 2 Aug. 1938 (A.N.P.) Tarbot 88—72 ct. per K.G. Tong 165—98 ct. per K.G. Zetschol f 17—15 per 50 K.G. Kleinschol f 14—4.90 per 50 K.G. Schar f 8.50—1.60 per 50 K.G. Groote schelvisch f 21 per 50 K.G. Middel schelvisch f 13 per 50 K.G. Kleinmiddel schelvisch f 129.50 p. 50 K.G. Kleine schelvisch f 8.506 per 50 K.G. Groote gul f 5.504.90 per 50 K.G. Kleine gul f 5.70—2.80 per 50 K.G. Wijting f 3.50—0.90 per 50 K.G. Makreel f 6.50—4.80 per 50 K.G. Versche haring f 3.202.70 per 50 K.G. Groote heek f 71 per 125 K.G. Middel heek f 62 per 125 K.G. Kleinmiddel heek f 18 per 50 K.G. Kleine heek f 2.509.50 per 50 K.G. Kabeljauw f 30—18 per 125 K.G. Rog f 7.50 per koop. VERWACHTE VISCHAANVOER. Adelante IJM. 19. Vangst: 850 kisten haring, 70 kisten diversen. OMZET STAATSVISSCHERSHAVEN- BEDRIJF. De omzet van het Staatsvisschershavenbe- drljf te IJmuiden bedroeg over de maand Augustus 503.856 tegen 609.371 over Augus tus 1937. Over de acht maanden van 1938 was de omzet in totaal 4.254.127 en over de 8 maan den van 1937 4.076.648.

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 13