REGENJASSEN RODEX* BURBERRYS* •DUREX- Victoria-Water VRIJDAG 2 SEPTEMBER 1938 HAARLEM'S DAGBLAD van het allerbeste materiaal De beroemde merken: van c/29 +oh/65 KONINGIN BEWONDERDE DE VERSIERING IN DEN HAAG. Tweemaal uitgereden. HARTELIJKE TOEJUICHINGEN. H.M. de Koningin heeft Donderdagmiddag van 5.30 tot 6.15 uur een rondrit gemaakt door de residentie om de versieringen in oogen- schouw te nemen. Het was om 5 uur reeds vrij druk bij het zomerverblijf van H.M de Ko ningin. den Ruigenhoek. hetgeen ongetwij feld een gevolg is geweest van de publicatie van de route. Precies 5.30 reed de Koningin uit in een open wagen vergezeld door haar hofdame freule Schimmelpenninck van der Oye. De Koningin was gekleed in een beige mantel met een donkeren bontkraag en had een groenen hoed op. Twee hofauto's volgden. In snelle vaart reed de kleine stoet den Hart- senhoekweg af en bij de Zwolschestraat be gon de drukte van het publiek, welke immer grooter werd om in de Palacestraat en langs de boulevard een hoogtepunt te bereiken. Toen de Koningin de rotonde passeerde speelde het strijkje het Wilhelmus. In de Keizerstraat en langs het begin van den Scheveningscheweg hadden zich natuurlijk zeer veel Schevenin- gers opgesteld om H.M. toe te juichen, doch in de Anna Paulownastraat en op 't Piet Hein- plein. stonden eerst duizenden langs de route. Zij allen hadden zich gehaast om na kantoor tijd daar te komen waar de koningin zou pas- seeren. Ook 's middags waren vele Hagenaars naar de binnenstad getrokken om op hun gemak te genieten van de feestversiering. Tegen den tijd dat de Koningin in de stad aankwam, hadden zij zich allen opgesteld op de Groenmarkt, in de smalle Veenestraat en Spuistraat en op den Hofweg. Ongetwijfeld bereikte "net enthousiasme in deze straten het culminatie-punt: daar waren in de eerste plaats de prachtige versieringen van Veenestraat en Spuistraat, terwijl daar enboven alle magazijnen hun personeel voor een oogenblik vrijaf hadden gegeven. Dit gaf wel een uiterst levendig beeld, want iedereen had iets anders verzonnen om de Koningin op haar doortocht te huldigen. Zoo zagen wij tientallen meisjes, gewapend met oranje zak- doekj es die om het hardst juichten en wuifden. Het was verwonderlijk te zien hoe het pu bliek de aanwijzingen van de politie opvolgde, want er was tevoren geen straat afgezet en al leen op het oogenblik van het passeeren van de hofauto's werd het verkeer stilgelegd. In de smalle straten van de binnenstad bleven allen op de trottoirs, zoodat dit gedeelte van de route 'n ware zegetocht voor de jubileerende vorstin werd. De bestuurders van passeeren- de auto's zetten hun wagens langs den kant en gingen als hulde aan H.M. met den hoed in de hand naast de portieren staan. Zoo zette deze rondrit van de koningin zich voort via de Parkstraat. Mauritskade, Konin ginnegracht en Oostduinlaan naar de van Al- gemadelaan waar de bewoners van dit stads gedeelte, in dichte drommen verzameld de Ko ningin toejuichten, terwijl de militaire wacht voor de nieuwe kazerne op stramme wijze het geweer presenteerde. Daarna versnelden de auto's hun vaart en om precies 6.15 uur reed de Koningin wederom het hek van den Rui genhoek binnen. Rijtoer door de verlichte hofstad. Dat het feest van H.M. de Koningin ook een feest is voor de Haagsche burgerij is heden avond wederom duidelijk gebleken. Uitbundig was de hulde, die duizenden en duizenden Ha genaars der Koningin op haar avondlijken rij toer hebben gebracht. De route was van te voren bekend gemaakt en zoolang, dat ieder die de koningin van dichtbij wilde zien en toe juichen daartoe gelegenheid had. Donderdag avond precies half negen vertrok de stoet we derom van den Ruigenhoek. Voorop reed de hoofdcommissaris van politie, de heer M. G. van der Mey. Achter dezen reed in een geheel geopenden auto de Koningin met haar hof dame jkvr. Schimmelpenninck van der Oye. In het begin van den tocht was de belang stelling niet zeer groot, maar op het. Nassau- plein al, waar een muziekuitvoering in vollen gang was, stonden velen langs den weg ge schaard. Onder de tonen van het Wilhelmus en het gejuich der menigte reed de Koningin voorbij. Heel langzaam vorderde de stoet door het Noordeinde, langs het hel verlichte paleis. Daarna ging het via de Heulstraat naar het Voorhout. Tournooiveld. Lange Vijverberg, Buitenhof, Gravestraat. Groenmarkt. Vee nestraat Spuistraat en Spui. Het gelukte de politie in dit drukke stadsgedeelte den weg vrij te houden. Zij had alle medewerking van het publiek, dat, zooals trouwens overal langs den weg. zich ordelijk gedroeg en op eerbie digen afstand van den koninklijken auto bleef. Zeer druk was het ook op de Hoefkade en Vail- lantlaan. Al ontbrak hier de feestverlichting de feeststemming was er. In Duindorp deed de Scheveningsche bevolking haar reputatiè van Oranje-gezindheid bij uitnemendheid, eer aan. De Stevinstraat uit versnelden de auto's hun vaart en precies anderhalf uur na het ver trek keerde de Koningin op den Ruigenhoek terug. „HET HITS ORANJE-NASSAU, VORSTEN EN HUN VERBLIJVEN. GEDURENDE VIER EEUWEN." Tentoonstelling in de hoofdstad geopend. Ter gelegenheid van het regeeringsjubileum van onze Koningin is in de zalen van het Ko ninklijk Oudheidkundig Genootschap in het Rijksmuseum te Amsterdam een tentoonstel ling ingericht. Deze expositie geeft in een keur van miniaturen, teekeningen en penningen een zeer belangwekkend overzichtelijk beeld van de verblijven van de graven van Nassau en van de Prinsen van Oranje, waarbij tevens zijn geëxposeerd de bewoners van deze kastee- len en paleizen. Donderdagavond is deze tentoonstelling ge opend. Poginjr tot moord op zijn vrouw. Man te Enschedé aangehouden. De politie te Enschedé heeft aangehouden den 46-jarigen G. J. G.. verdacht van poging tot moord op zijn vrouw. De man die in onmin met zijn echtgenoote leefde, heeft een dezer dagen zuringzout in een pan met aardappelen gedaan, wetende, dat zijn vrouw den volgenden dag deze aardappe len zou eten. Zij heeft even van de aardappelen genroefd doch merkte dat er iets niet in orde was. Uit het geneeskundige onderzoek 's geble ken. dat de vrouw geen nadeeligp gevolgen van een en ander za' ondervinden Dr man. die het misdrijf heeft toegegeven zal ter be schikking van de justitie worden gesteld. Inboedel van „Terje Viken" in beslag genomen. In verband met den in een tank om het leven gekomen koopman. Zooals men zich wel zal herinneren heeft op 15 Augustus j.l. in de Amsterdamsche haven, een tragisch ongeluk plaats gevonden aan boord van de grootste walvischvaarder ter wereld, het Noorsche s.s. „Terje Viken", waar bij een Amsterdamsch koopman en een Noor sche matroos om het leven zijn gekomen. De koopman A. Matteman was op uitnoodiging van den adjud.-tolk C. J. v. Alphen, mee aan boord gegaan om oude trossen op te koopen. Toen de koopman in de tank, die als opslag ruimte dienst doet, afdaalde, hoorde men plot seling een slag. De man was door gas be dwelmd naar beneden gestort in de diepe tank, en was vrijwel onmiddellijk dood. Ditzelfde lot onderging de Noorsche matroos, die op held haftige wijze den koopman wilde redden. Politie, justitie en brandweer stelden een uitvoerig onderzoek in, doch van strafrechter lijke schuld bleek geen sprake te zijn. De vrouw van den koopman echter moest door dit tragisch ongeval haar kostwinner missen. Zij is thans geheel zonder bestaans middelen en maakt aanspraak op een schade vergoeding in den vorm van een levenslange uitkeering. De familie van den overleden koop man wendde zich tot mr. Is. Coopman, die de schadekwestie bestudeerde en zich de vraag stelde.wie in dez aansprakelijk is, de Noorsche eigenaars van het schip, de Engelsche wal- vischvaarders Maatschappij, die het schip ge huurd heeft, de Noorsche kapitein of de Ne- derlandsche adjudant-tolk. Mr. Coopman was van oordeel, dat. indien van nalatigheid sprake mocht zijn, de reederij en de kapitein aansprakelijk gesteld moeten worden. Mr. Coopman heeft van den president der rechtbank verlof gekregen het z.g. vreem- delingenbeslag te doen leggen op den walvisch vaarder, daar, wanneer dit schip eenmaal het ruime sop gekozen zal hebben, eventueel ver haal der weduwe niet mogelijk zal zijn. Donderdagmiddag heeft de deurwaarder Joh. M. van Twuyver met zijn helpers in tegen woordigheid van de havenpolitie beslag gelegd op een deel van den inboedel van het schip, toebehoorende aan den kapitein en de Wal visch vaarders Maatschappij. JONGEN DOOR AUTO AANGEREDEN EN GEDOOD Donderdag is in Wijkhoorn, onder de ge meente Alphen a. d. Rijn, de elfjarige H. Hof land door een passeerende auto gegrepen en op slag gedood De jongen kwam plotseling per rijwiel ach ter een woonwagen vandaan en werd door de hem tegemoet komende auto, welke bestuurd werd door 'n chauffeur van de P. T. T. aangere den. De knaap werd ernstig gewond en is korten tijd later overleden. Den bestuurder van de auto treft geen schuld. Jean Batten op Schiphol. Donderdagmiddag naar Frankrijk gevlogen. De Australische vliegster Jean Batten, die sinds Zondag j.l. in ons land vertoeft, als gast van den heer Plesman, directeur van de K L.M., is Donderdag met haar Percival Gull op Schiphol aangekomen, waar zij de gast was van de Amsterdamsche Aero Club. In het gebouw van de Aero Club werd de Australische vliegster, die Donderdagmiddag ons land heeft verlaten en naar Parijs is ge vlogen, een lunch aangeboden. De kwestie der Mexicaansche benzine. Beslaglegging moet volgens den waarn. president van de Rotterdamsehe Rechtbank gehandhaafd blijven. ROTTERDAM. 1 September. Nadat reeds de presidenten van de rechtbanken te Mid delburg en Dordrecht in kort geding de vor dering tot opheffing van de beslaglegging op een lading benzine, die hier uit Mexico was aangevoerd, hadden toegewezen, heeft heden ochtend de waarnemend president van de Rotterdamsehe rechtbank, mr. dr. G. J. van Oosten Slingeland, in uitspraak in deze kwes tie doen blijken, dat hij het in het geheel niet eens is met de uitspraken van zijn ambtge- nooten in Middelburg en Dordrecht. Rechtdoende beval de president van de rechtbank, dat het beslag op de benzine ge handhaafd moet blijven en dat de vordering tot opheffing ontzegd moet worden. Ten slotte veroordeelde hij de eigenaresse, t.w. de Bataafsche Petroleum Maatschappij tot be taling der nog nader te bepalen proceskos ten. In het vonnis overweegt de waarnemende president van de rechtbank te Rotterdam, dat als vaststaand moet worden aangenomen, dat de benzine, waarom het hier gaat. door de Petrole Service in Frankrijk is gekocht en in Nederland nog niet aan haar was geleverd en dat deze benzine deel uitmaakt van de 10.000 ton, welke met het s.s. Lundgren uit Mexico t.e Antwerpen is aangevoerd. De president overweegt verder, dat voor de winning en verwerking van een dergelijke hoe veelheid benzine, ongeveer twee maanden ver- eischt worden, gelet op de capaciteit van de inrichtingen en vindplaatsen van deze olie. zoodat men hier te doen heeft met benzine, die deel uitmaakt van de overeenkomstig de concessies gewonnen olie en niet van de na de onteigening gewonnen olie. In het vonnis overweegt de president ver volgens, dat het geding hier gaat tusschen twee vennootschappen en dat de Mexicaansche staat noch zijn organen in het geding geen partij zijn. zoodat de Nederlandsche rechter tot oordeelen bevoegd wordt geacht. De Mexicaansche onteigeningswet heeft al leen betrekking op onroerende goederen. Bij het onteigeningsbesluit is overwogen, dat daarin ook begrepen is de productie en ver werking van petroleum. Hieruit moet naar het oordeel van den president worden afgeleid, dat de president van Mexico slechts heeft wil len onteigenen de winplaatsen en verwerkings inrichtingen en dat hij niet in de onteigening heeft willen betrekken de reeds op het tijd stip van de onteigening 18 Maart ge wonnen en verwerkte olie. Immers de toen aangetroffen hoeveelheden bleven niet bestemd voor het binnenland maar werden aan het buitenland verkocht Naar de meening van den president wordt de inbezitneming van deze benzine niet door het onteigeningsbesluit gedekt. Hieruit valt af te leiden, dat de Mexican Eagle zal kunnen slagen in het bewijs, dat de met het s.s. „Lundgren" aangevoerde ben zine haar eigendom is, zoodat zij er recht op heeft, dat het beslag zal worden gehandhaafd De president heeft aan eischer zijn vordering tot opheffing van het beslag ontzegd, met zijn veroordeeling in de kosten van het geding. Het apprét van nieuw goed, dia prachtige glans, kunt U weer precies zoo krijgen met Crackfree «del- stijfsel. (Adv. Ingez. Medj N. Z. H. R. M. redt den 6000sten schipbreukeling. Engelsch jachtje op pier te Scheveningen vastgeloopen. Op den morgen van Koninginnedag is een klein Engelsch jacht, dat de haven van Scheveningen wilde verlaten op de Noordpier vastgeloopen. In verband met de zware bran ding kwam het scheepje al dadelijk in een ge vaarlijke positie te verkeeren. De motorred dingboot „Zeemanshoop" van de Noord- en Zuid-Hollandsche Redding Maatschappij, die dadelijk uitvoer, slaagde er na veel moeite in het jacht, waarop zich vijf personen bevonden, in behouden haven te brengen. Met deze redding heeft de Noord- en Zuid- Hollandsche Redding Maatschappij tevens een jubileum geboekt. Het was n.l. de 6000ste schipbreukeling, die sedert de oprichting van de maatschappij in 1824 werd gered. ROERGANGER OVER BOORD GESLAGEN EN VERDRONKEN. Donderdagmiddag om 4 uur is op de Voor- zaan een sleep van twee schuiten, beladen met vliegasch en getrokken door een motorboot in aanvaring gekomen met de vrachtboot ..De Stad Leeuwarden", zoowel de sleep als de vrachtboot voeren in de richting Zaandam en kwamen bij het passeeren met elkaar in aanvaring. Door den schok van de aanvaring sloeg de 45-jarige roerganger S. Dik uit Wor- merveer over boord. De man werd korten later opgehaald, doch aan de eerste hulp bij ongelukken, die spoedig aanwezig was. mocht het niet gelukken de le vensgeesten op te wekken. Dik laat een vrouw en twee kinderen achter. GELUKWENSCHEN VAN HET FRANSCHE ROODE KRUIS. Het hoofdbestuur van het Nederlandsch Roode Kruis ontving in verband met het jubileum van H.M. de Koningin een telegram met gelukwensch van het Fransche Roode Kruis. DE HEER J. F. VAN DEN BROEK OVER LEDEN. Donderdag is te Nijmegen overleden na een langdurig lijden de heer J. F. van den Broek, directeur van het dagblad „De Gelderlander" te Nijmegen. In begin Februari 1922 werd de overledene benoemd tot administrateur van „De Gelder lander" en, na gedurende eenige maanden ook als waarnemend directeur werkzaam te zijn ge weest, nam hij op 1 September 1933 de lei ding van het bedrijf op zich. In 1934 werd met groote luister het feit herdacht dat hij gedurende 12l/z jaar aan de krant verbonden was. In vakkringen was de heer Van den Broek zeer gezien. Hij was vice- voorzitter van de Nederlandsche vereeniging van katholieke dagbladdirecteuren ,.De Ka tholieke Dagblad Pers", lid van het hoofd bestuur van de vereeniging „De Nederlandsche Dagblad Pers" en bestuurslid van het bureau voor publiciteitswaarde. Zijn taak als direc teur heeft hij op verdienstelijke wijze vervuld. Rotte en Schie verbonden. Noorderkanaal te Rotterdam in gebruik genomen. Donderdag is de doorgraving van het Noor derkanaal, dat de Rotte en de Schie verbindt, het vraagstuk, dat reeds twintig jaar geleden den Rotterdamschen gemeenteraad werd op gegeven. hoe in den toestand van de binnen stad verbetering te brengen, een feit gewor den. Deze doorgraving is van groote beteeke- nis voor Rotterdam. Thans is het mogelijk geworden door de Rotterdamsehe Schie van het Hofplein tot aan het Noorderkanaal te dempen, dat de scheepvaart, tot schepen van 2000 ton, via de Parksluizen, het Schiekanaal en het Noorderkanaal, de Rotte kan bereiken Naar de wethouder van den gemeentelijken lechnischen dienst, de heer J. Brautigam, die bij de plechtigheid aanwezig was, mededeelde, zal de gemeente Rotterdam thans onmiddellijk na de feestweek een begin maken met de werk zaamheden op het Hofplein. De Delftsche Poort zal o.a. worden afgebroken en op een andere plaats weer worden opgebouwd. Hulde der Hongaarsche pers voor de Koningin. Groote dankbaarheid voor haar arbeid. De geheele pers van Boedapest heeft lange artikelen aan het regeeringsjubileum van Ko ningin Wilhelmina gewijd. De „Pesti Hirlap" schrijft: ..De afgeloopen vier decenniën beteekenen in de geschiedenis van Nederland een nieuw tijdperk. Koningin Wilhelmina streefde er in ieder opzicht naar het werk van haar moeder voort te zetten en zeer spoedig bleek, dat de jonge vorstin bovendien rijk aan persoonlijke goede eigenschappen was. De Nederlandsche vorsten waren ook vroeger bekend voor hun democratische houding. Koningin Wilhelmina echter heeft al haar voorgangers in ware de mocratische gevoelens overtroffen, waarbij zij haar koninklijke waardigheid op eenvoudige en zeer natuurlijke wijze wist te behouden In haar besluiten heeft Koningin Wilhelmina zich steeds streng aan de grondwet gehouden in haar persoonlijk leven gehoorzaamde zij slechts aan de wetten van haar hart". Het blad schetst dan uitvoerig, hoe het de Koningin gelukte haar volk tientallen jaren lang vrede en welstand te verzekeren en ver telt. welke moeilijke vraagstukken tijdens den wereldoorlog moesten worden opgelost Hon garije zal nooit vergeten, dat het juist Ne derland was. dat op persoonlijk initiatief van zijn Koningin na den oorlog als eerste maat regelen nam de noodlijdende Hongaarsche kinderen te helpen. De Hongaarsche natie neemt met hartelijkheid en dankbaarheid deel aan de vreugde van het Nederlandsche volk. „Wij willen er steeds aan denken, dat de edele, groote Koningin na den wereldoorlog met de liefde van een echte moeder onze arme, honger- en koudelijdende kinderen in bescherming nam. Vier decenniën lang heeft Koningin Wilhel mina haar volk langs paden van vreedzamen arbeid en welstand geleid; zij verstond het steeds uit den overvloed van haar land den noodlijdenden te hulp te komen. De Hongaar sche kinderen, die in de jaren van het smarte lijkste lijden in Nederland een waarlijk broe derlijke verzorging hebben gevonden, geden ken thans, nu zij reeds lang volwassen zijn en zelf gezinnen hebben, met een dankbaar hart de nobele Koningin, die hun het verder leven heeft mogelijk gemaakt". De .Budapester Hirlap" wijdt haar hoofd artikel aan het jubileum en schrijft onder meer: ..Ook het Hongaarsche volk neemt van zanscher harte deel in de hulde, die de Ne derlandsche vorstin gebracht wordt. Alle lagen en alle groepen van het Hongaarsche volk groeten met dankbare, eerbiedige hulde Ko ningin Wilhelmina, die gedurende haar ge heele regeering nooit heeft getracht de be langstelling der wereld te wekken, die steeds een eenvoudig, zuiver leven leefde en slechts een eenig doel voor oogen had en heeft: haar vaderland te dienen en in zijn belang te ar beiden. Aan de gelukwenschen van volken en heerschers paren zich bescheiden, maar des te hartelijker, de wenschen der Hongaarsche moeders, die door den arbeid der groote Ko ningin gered konden worden". De „Kis Ujsag" schrijft In een hoofdartikel onder meer: „In het hart der vroegere Hon gaarsche pleegkinderen zal het gevoel van dankbaarheid nooit sterven. De liefde en de dankbaarheid voor Nederland en de Koningin van Nederland zullen zij hun geheele leven bewaren". Kind kwam plotseling achter wagen vandaan. Door motor gegrepen en levensgevaarlijk gewond. Donderdagavond werd het driejarig meisje Zuidema wonende aan de Langeleegte te Veen- dam, gegrepen door een motorrijwiel, be stuurd door den heer W. van den B. uit Gro ningen, doordat het plotseling achter een stil- staanden vrachtwagen vandaan kwam om den rijweg over te steken. Zeer ernstig aan het hoofd gewond werd het kind opgenomen. Twee geneesheeren, die spoedig ter plaatse waren, constateerden een ernstige schedelfractuur. Na te zijn verbonden werd het meisje met spoed naar een zieken huis te Groningen overgebracht. Men vreest voor het leven van het slachtoffertje Derde geval van kinder verlamming te Neder-Hardinxveld De scholen gesloten. Te Neder-Hardinxveld heeft zich een derde geval van kinderverlamming voorgedaan, n.l. bij den zestienjarigen zoon van de familie A. Lense. De jongen is opgenomen in het zieken huis te Dordrecht. In verband met deze ziekte gevallen zullen de scholen voorloopig tot 7 September a-s. gesloten blijven. (Adv. Ingez. Med.) Motor botst tegen zeswielige vrachtauto. Berijder gedood, duo-passagier gewond. Donderdagavond omstreeks zeven uur na derde de truck met trailer van de firma Wa genberg aldaar, bestuurd door N. van der Wiel. het kruispunt den Akker. De auto reed in de richting 's-Hertogenbosch en wilde naar links oversteken. Uit de richting 's-Hertogen bosch kwam de 34-jarige motorrijder J. van Gerven aanrijden, met op de duo J. Suring, beiden uit 's-Hertogenbosch en werkzaam bij het groot ziekengasthuis aldaar. Ter hoogte van het middelste stel wielen botste de motor tegen den vrachtwagen en de berijders smak ten tegen den weg. Van Gerven bleek een bloeduitstorting aan het hart te hebben ge kregen en overleed enkele minuten na het on geluk. Suring liep een kaakfractuur en een diepe vleeschwonde aan het hoofd op. Hij werd naar het grootziekengasthuis in den Bosch vervoerd. Van Gerven was gehuwd, doch had geen kinderen. LUCHTVAARTTENTOONSTELLING GEOPEND. Hedenmiddag is op Schiphol in het daar voor ingerichte gedeelte van Hangar A., in tegenwoordigheid van vele genoodigden, auto riteiten en bekende persoonlijkheden uit de luchtvaartwereld, door den Amsterdamschen wethouder voor handelsinrichtingen, mr. G. C. J. D. Kropman, de luchtvaarttentoonstel ling Schiphol, georganiseerd op initiatief van de huldigingscommissie 1938 Amsterdam ter gelegenheid van het veertigjarig regee ringsjubileum van H. M. de Koningin, offi cieel geopend. De expositie brengt de ontwik keling van de Nederlandsche luchtvaart tij dens de regeering van H.M. de Koningin in beeld. De weg is geen speelplaats. Jongen aangereden en ernstig gewond. Donderdagmiddag te 5 uur speelde op den Hemweg, nabij de brug over de Balkhaven te Amsterdam een tienjarige jongen op den rijweg, toen uit de richting Zaandam met een kalmen gang een motorrijwiel naderde, waarop zich twee mannen bevonden. De jongen, die niet op het verkeer lette, diep, hoewel de motorrijder signalen gaf, tegen den motor op. De knaap sloeg tegen de straat, de motorrijder raakte zijn stuur kwijt en kwam met duorijder eveneens te vallen. De Jongen brak een been en liep een zware hersenschudding op. Hij werd naar het Wilhelminagasthuis vervoerd. De duorijder kreeg schaafwonden aan han den en gelaat. Na in een ziekenhuis te zijn verbonden is hij naar huis teruggekeerd, evenals de motorrijder die een armwonde had. Voor maag, nieren en ingewanden. (Adv. Ingez. Med.) „Wilhelmina Regina" in ieder huisgezin! De mooiste en meest nuttige herinnering aan deze onvergetelijke feestdagen. Keurig gebonden in kloek formaat voor ƒ2.50 verkrijgbaar bij alle goede boekhandelaren. (Adv. Ingez. Med.) Het Gouvernementsgebouw in den Haarlemmer hout in feestverlichting.

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 5