HET MYSTERIE VAN SUNNY SIDE. In de Groote zaal van het Concertgebouw te Amsterdam repeteerde het koor, dat f-l. M. de Koningin bij Haar bezoek aan de hoofdstad in het Stadion zai toezingen, Vrijdagavond onder leiding van den heer Theo v. d. Bijl Op Ypenburg wordt ter gelegenheid van het regeeringsjubileum van H. M. de Koningin een drie- daagsch vliegfeest gehouden. Een overzicht op het vliegveld Amsterdam steekt zich in feesttooi voor de komst van H. M. de Koningin. Het nieuwe balcon van het Koninklijk Paleis wordt versierd Het schoolschip .Koningin Wilhelmina" van het Onderwijsfonds voor de Scheepvaart is Vrijdag officieel in dienst gesteld door minister prof. dr. J. R. Slotemaker de Bruine Under de gebruikelijke publieke belangstelling wordt op den Dam te Amsterdam met koortsachtige haast gewerkt aan de voltooiing der siering voor de komende jubileumweek Jeugdige autogrammenjagers bestormen de Italiaansche weg renners te Valkenburg aan den vooravond der wereld kampioenschappen Kapt. H. v. d. Sluijs is benoemd tot kapitein van Speciale Diensten bij den Staf van het regiment genietroepen en belast met het commando over de Regimentskaderschool te Utrecht De illuminatie, welke over de Keizersgracht te Amsterdam is aan gebracht, biedteen sprookjesachtigen aanblik FEUILLETON Naar het Amerikaansch van HECTOR JENNINGS. 42) Ik kreeg den indruk dat Anne niet be paald vijandschap tegen hem gekoesterd had. Zij vertelde hem van den jongen en dreigde, alles bekend te maken als hij niet voor het kind zorgde. Dat deed hij toen een poos, maar spoedig had hij geen geld meer daarvoor over. Hoe dieper Arnold zonk, hoe pijnlijker zijn situatie werd. Toen hij met zijn familie had gebroken, werd het nog erger. Anne haalde het kind uit het pension weg en bracht het naar een boerderij in de buurt van Casanova aan den weg naar Claysburg. Zoo nu en dan ging ze daarheen om den jongen op te zoeken en daar had hij bronchitis gekregen. De men- schen, waar hij in de kost was. waren Duit- schers en hij noemde de vrouw van den boer Grossmutter. Lucien was een knappe jongen geworden en Anne leefde alleen maar voor dat kind. De Armstrongs gingen op reis naar Cali- fornië en Arnold vroeg geld van Anne. Hij was woedend dat het kind verdwenen was en Anne was bang, dat hij haar iets zou doen. Daarop verliet zij de villa, waar zij als huis houdster was achtergebleven en ging in de portierswoning huizen. Toen ik Sunnyside ge huurd had, hoopte zij geen last meer van Ar nold te hebben. Ze had bij mij gesolliciteerd als huishoudster; ze durfde nu weer in de villa te wonen. Dat was Zaterdag geweest. Dien nacht was Louise onverwacht komen opdagen; Thomas had juffrouw Watson gehaald en ging toen Arnold Armstrong roepen die op de Green wood Club was. De oude butler wist niets van de vijandige houding van die twee. Anne hield wel van Louise; het meisje deed haar denken aan Lucy. Ze wist niet wat Louise plotseling op Sunnyside kwam doen, maar miss Armstrong was vreeselijk opgewonden geweest. Juffrouw Watson was er in geslaagd zich voor Arnold te verbergen, maar ze hoor de, dat hij driftig was misschien ook dron ken en vreeselijk tegen zijn stiefzuster te keer ging. Hij verliet de tuinmanswoning en ging naar het huis dat was ongeveer half drie werd door den oostelijken vleugel bin nengelaten en ging spoedig weer weg. Er was iets aan den hand, maar ze wist niet wat en even daarna zag ze meneer Innes weggaan in de richting van de stallen. Ze kon dat allemaal zoo precies vertellen, omdat ze de oprijlaan ingevlucht was, toen Arnold zoo aan het razen en tieren was geweest. Juffrouw Watson was nog even naar de tuinmanswoning gegaan, maar toen ze zag dat Louise gekalmeerd was, ging ze naar huis. Thomas had een sleutel van den oostelijken ingang en gaf haar dien. Dat was even voor drieën geweest. Bij het grasveld ontmoette zij Arnold die in de villa, naar binnen wilde. Hij had een golf- stok in de hand. dien hij hier of daar vandaan had gehaald of gevonden en op haar weigering om hem binnen te laten, sloeg hij haar er mee. Haar eene hand was flink bezeerd en later was er bloedvergiftiging bijgekomen. Zij holde weg, dol van woede en angst, en glipte bet huis binnen terwijl Gertrude en een heer, dien ze niet kende, op het bordes voor de voordeur stonden te praten. In het donker hadden zij haar blijkbaar nie gezien. Zij was naar boven gerend, niet meer we tend wat ze deed. Vaag had ze het geluid van een auto gehoord; dat wist ze zich te herinne ren. De deur van Gertrude's kamer stond open en een revolver Halsey's revolver lag op het bed. Ze greep het wapen, keerde zich om en holde de wenteltrap af. Ze begreep dat Arnold net als straks probeeren zou toe gang te krijgen. Ze had het bij het rechte eind gehad; ze hoorde hem aan het slot mor relen. Ze sloop zacht naar beneden, maar hij was binnen voor zij de trap heelemaal op was. Het was donker, maar ze kon het witte over hemd zien van zijn avondkleeding. Van de vierde trede schoot ze op hem. Terwijl hij viel, hoorde ze iemand in de biljartkamer gillen en weghollen. Toen de bewoners van de villa gealarmeerd waren had ze geen tijd meer gehad om naar boven te gaan (de wen teltrap had geen doorgang naar de slaapver dieping) en had zich in den westelijken vleugel verborgen tot iedereen beneden was. Toen was ze naar boven geglipt, had de revol ver uit een raam gegooid en was tijdig ge noeg beneden om de heeren van de Green wood Club binnen te laten. Misschien had Thomas iets van de waarheid vermoed, maar hij had er zelfs geen toespeling op gemaakt. Toen zij merkte, dat haar hand erger werd, gaf zij den ouden man het adres van de dame in Richfield waar zij Lucien, na diens vertrek uit het kinderziekenhuis in pen sion had gedaan en ongeveer honderd pond. Het geld diende voor Lucien's onderhoud. Zij smeekte mij, nu ze wist dat ze sterven zou. te probeeren bij de Armstrongs belangstelling voor het kind te wekken. Toen ze gemerkt had dat ze er slechter aan toe was, had zij aan mevrouw Armstrong ge schreven; ze had haar niets anders meege deeld dan dat Arnold's kind in Richfield was en haar verzocht het te gaan halen; de jon gen was een Armstrong en had recht op zijn vaders naam en erfdeel. Haar papieren waren in haar koffer op Sunnyside; er waren brieven van Arnold bij die als bewijs konden dienen Zij ging heen. Zij was het geweest, die de wenteltrap afgeslopen was, getrokken als door een magneet, dien avond dat Jamieson daar iemand gehoord had. Toen ze merkte dat ze vervolgd werd, was ze als een dolle de eerste de beste deur binnengevlucht. Het was de deur van den waschkoker geweest, ze was naar beneden gevallen en de mand met waschgoed die er onder stond had haar leven gered. Ik kon wel huilen van opluchting, dat het ten slotte Gertrude toch niet was geweest! Haar bekentenis, hoe somber die ook was, scheen de stervende vrouw toch verlichting te geven. Zij wist niet dat Thomas dood- was en ik vertelde het haar niet. Ik beloofde haar een oog te houden op den kleinen Lucien en bleef bij haar zitten tot ze het bewustzijn verloor. Ze stief dienzelfden nacht. Hoofdstuk XXXm. ONDERAAN DE TRAP. Toen ik in het bekende huurrijtuigje van het station in Casanova naar huis reed, zag ik Burens, een van Jamieson's twee assisten ten, hi de omgeving van het huis van dokter Walker heen en weer loopen. Jamieson scheen zich dus te prepareeren op den grooten veld slag! Op de villa was alles rustig. Er was een tele gram van Gertrude dat Halsey in staat was om thuis te komen en dat ze die avond zou den arriveeren. Verder was er niets nieuws. Pamieson, die er nog niet in geslaagd was, de geheime kamer te ondekken, was naar het dorp gegaan. Later hoorde ik dat hij dokter Walker een bezoek had gebracht, onder voorwendsel van plotseling last van zijn ingewanden te heb ben gekregen en dat hij, toen hij van den dokterafscheid nam, terloops had geïnfor meerd naar de avondtreinen naar de stad. Hij had dokter Walker zitten vertellen, dat hij een hoop tijd verspild had aan de geheimen op Sunnyside en dat het meest inbeelding van mij was! Maar hij had bij den dokter toch den indruk gevestigd dat het huis dag en nacht be waakt werd. Bezorg een huis een dergelijke reputatie, was Jamieson's redeneering, en je hebt heelemaal geen bewaking noodig! En inderdaad wandelde laat in den middag de detective vergezeld van zijn beide assisten ten, nogal ostentatief door de hoofdstraat van Casanova naar het station, waar zij in een trein naar de stad stapten. Maar aan het eerste tusschenstation stapte ze weer uit en liepen in de invallende duisternis terug naar Casanova, zonder dat iemand iets van deze manoeuvre wist. Ik evenmin: ik had op het oogenblik andere dingen die me interesseerden! Liddy bracht mij een kop thee, terwijl ik een beetje uitrustte van mijn reis naar de stad. De gedrukte stemming, waarin ik was geraakt door mijn bezoek aan het ziekenhuis, verdween bij het vooruitzicht, dat ik Halsey dien avond zou terugzien. Tegen vijf uur liet Liddy me alleen, om nog een dutje te doen voor het diner, nadat ze zich overtuigd had, dat ik een grijs-zijden huisjapon en mijn pantoffels had aangetrokken. Ik wachtte tot ik haar de trap had hooren afgaan en zoo dra ze veilig en wel beneden was, aanvaardde ik den tocht naar de kofferkamer. Alles was nog zooals ik het achtergelaten had en ik hervatte direct mijn pogingen om den toe gang tot de geheime kamer te vinden. De gaten aan allebei de kanten lieten, zooals ik gezegd heb, niets anders zien dan een ledige ruimte van misschien drie voet en daarachter den steenen muur. Er was niets te zien dat op een ingang wees: geen klink, geen scharnier die me een aanwijzing zou kunnen geven. (Wordt vervolgd)

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 12