CRICKET DAMES-CRICKET ZEILEN. ROEIEN. HENCELEN HANDBAL KON. NED. VOETEALBOND WIELRIJDEN. MAANDAG 5 SEPTEMBER 193$ NEDERL. CRICKETBOND. Dli EERSTE KLAS COMPETITIE GEËINDIGD. Ilermes-D. V. S. kampioen De mogelijkheid, die we in onze programma bespreking opperden, dat één van de drie ge gadigden voor het kampioenschap wel eens een drie-punts overwinning zou kunnen beha len. is zoowaar uitgekomen. Het energieke Hermes-DVS behaalde een innings-overwin r.ing tegen V. O. C., waardoor de Schiedam mers op een verrassende wijze den kampioens titel veroverden. Hermes-D. V. S.-V. O. C. Gewonnen door Hermes-D. V. S. met in nings en 84 huns. Hermes- D. V. S. behaalde hierdoor het kampioencshap van Nederland. Hermes-D. V. S.: 211 runs. Stolk c. Dubru, Terwiel 34 Borrani bowlëd Terwiel 49 Offerman bowled Terwiel 56 Bart bowled Konert 12 Tettelaar bowled Terwiel Keuzenkamp run out Scheepmaker bowled Terwiel 10 Molenaar bowled Terwiel 18 Nolet l.b.w. Terwiel Janse bowled Terwiel Scheffer not out Extra's 23 Totaal 217 V. O. C.: 83 runs. Van Herwaarden bowled Molenaar Nieuwenburg bowled Scheffer Dubru c. Nolet, Scheffer Verburg bowled Scheffer Konert bowled Molenaar Terwiel not out Ingelse bowled Molenaar East c. Tettelaar, Molenaar Luttik bowled Scheffier Kettlitz c. Scheffer, Molenaar Kramer bowled Scheffer Extra's HAAREEM'S DAGBE'AES Totaal V. O. C. (tweede innings): 50 runs. Van Herwaarden "bowled Molenaar Terwiel bowled Scheffer Nieuwenburg bowled Molenaar Dubru c. Janse, Molenaar Ingelse c. Nolet, Scheffer East run out Konert bowled Scheffer Verburg Lb.w. Bart Luttik bowled Molenaar Kettlitz bowled Molenaar Kramer not out Extra's Totaal h. c. c. I-V. R. A. Gewonnen door H. C. C. 1 op de eerste In nings met 74 runs. V. R. A. 1ste innings: Westerman c. Roes b. Mr. H. van Manen Ingelse b. Ten Bosch Klink c. Jallnk b. Van Manen Wittebol c. v. d. Bosch b. Jallnk De Waal l.b.w. Jalink Peters c. Rutgers b. Van Manen Tellegen b. Van Manen Van Weelde c. v. d. Bosch b. Van Manen Lngiish Arkell c. v. d. Bosch b. Van Manen Jibben c. Van Manen b. Jalink Popping not out Extra's 11 Totaal H. C. C. 1ste inning». Van Oven c. Teilegen b. Ingllsh Arkell 21 Niks b. Peters 0 Arend sen de Wolff c. Westerman b. Klink 76 Van Manen c. Ingelse b. Wittebol 53 v. d. Bosch b. Klink 2 Ten Bosch not out 0 Extra's 14 Totaal 166 voor 5 gesloten V. R. A. 2de innmgs: Weisterman c. en b. Ten Bosch Ingelse c. Van Oven b. Jalink 26 Tesilegen c. Van Manen b. Ten Bosch 4 Wittebol not out 2 De Waal not out 1 Extra's 3 Totaal 45 voor 3 gestaakt Eindstand eerste klasse. -1 ti 2 8 s 8 M a C a> O. pi <D tl'. "3 Ti c oo 00 c Hermes-DVS 14 9 1 0 4 0 21 H. C. C. I 14 7 1 3 3 0 20 H. c. c. n 14 3 1 1 4 0 20 V. O. C. 14 5 2 0 5 2 14 Rood en Wit 14 6 0 2 5 1 13 V. V. V. 14 6 0 1 3 2 11 V. R. A. 14 2 1 2 8 1 8 Haarlem 14 2 0 1 10 1 4 HAARL. CRICKETBOND Roorl en Wit 5—Haarlem 5. Rood en Wit trok het eerst naar de wickets en scoorde 85 runs. M. Kruijff 12, Sinnecker 10. Sanders 14 en J. J. Peereboom 3. J. Elsin- ger veroverde 6 wickets voor 22 runs. P, Kruijt 4 voor 30. Onder enorme spanning viel op 82 het laatste wicket van Haarlem, W Pe- schar 40. P. Kruijt 15. Elfers 4 voor 22 Berend sen 4 voor 37 en H. Thon 2 voor 19. Haarlem 5—Bïoemendaal. Haarlem 5 moest het eerst batten en sloeg 138 punten bijeen. W. Peschar 10. Boeree 35. Kruijt een kanslooze 66. L. van der Meïj 5 voor 46. G. Kesting 2 voor 23. J. Bosse 1 voor 19 en G. Strik 2 voor 6. Bïoemendaal kwam tot 62. G. van der Meij de B:e 12. G Kestline: 29 en H. Dleperink 13 De Lugt bowlde uitstekend en nam 7 voor 22 J. Elsinger 3 voor 40. Eindstand Competitie 1938. Bïoemendaal 10 0 8 0 0 2 16 R. C. H 10 0 7 0 0 3 14 Rood en Wit 5 10 0 6 2 0 2 14 Rood en Wit 4 10 0 4 2 0 4 10 C. V H. 3 10 0 4 2 0 4 10 Haarlem 5 10 0 3 3 0 4 9 Haarlem 4 10 0 2 0 0 8 4 C. V. H. 10 0 X 1 0 8 3 Rood en Wit—Kampong. De returnwedstrijd tegen de Utrechtsche dames eindigde wederom met een innings overwinning voor Rood en Wit. Door den regen kon eerst te half één be gonnen worden. Rood en Wit batte eerst en scoorde 112 voor 5 wickets, waarvan mej. T. Goeting een zeer goede 46, verder mej. G. de Jong 19, mej. N Roosjen 12, mej. A. de Vletter 10 n.o. Het bowlen en fielden was door het natte veld niet gemakkelijk en de cijfers wijzen dit wel eenigszins uit: W. Duker 1—31, H. Makier 4—50. Kampong bracht er wederom bitter weinig van terecht op het uitstekende bowlen van de dames Goeting en De Jong; het veldwerk van Rood en Wit viel te roemen. Twee goede van gen van mevrouw Van - Ophuysen dienen in deze innings vermeld te worden. Van Kampong hield mej. Mahler geruimen tijd stand, alvorens zij voor een goede 14 kon vertrekken. Het Kampong-totaal werd 26. Bowlingcijfers R. en W.: Mej. G. de Jong 38, mej. T. Goeting 48, mej. W. Roosjen 15. Met nog ruim 1V2 uur speeltijd trachtte Rood en Wit nog een extra punt te bemachtigen, hetgeen inderdaad gelukte, hoewel het laatste wicket 5 minuten voor het einde van den speeltijd viel. Kampong, dat de tijd trachtte uit te spelen, scoorde slechts 21 runs, waarvan mej. Mahler met 10 wederom topscorer werd. In deze innings had mej. N. Roosjen met haar slows het meeste succes n.l. 5—5. Verder bowlden de dames T. Goeting 21, H. de Groot 28, B. Klijzing 03. Rood en Wit won dezen wedstrijd dus met Innings en 65 runs. Wedstrijden Haarl. Jachtclub. Zaterdag en Zondag organiseerde de Haar lemsche Jacht Club weer haar jaarlijksche nationale wedstrijden. Het aantal inschrij vüigen was bijzonder groot. Zaterdagmiddag werd met de wedstrijden begonnen. Er woei een zacht Zuid-Westelijk briesje, dat een bijna bezeilde baan gaf. Op het laatste rak moest men hoogstens een lagje maken. Evers was direct na den start in de twaalf- voetsjollen onbereikbaar voor zijn concur renten. In zijn eentje ging hij weg. De strijd om de andere plaatsen was niet zoo gauw be slist, maar door goed zeilen kon Ev. de Visser als tweede eindigen. Er werd ook nog éénmaal voor den team wedstrijd gestart. Na het tweede rak lagen de Haarlemmers al in een winnende positie Evers leidde ook ditmaal het veld. De H. J. C won met 13,1 punten van Loosdrecht In den anderen teamwedstrijd versloeg de R. Z. V. de Zaahlandsche Zeilvereeniging met groote meerderheid. De Rotterdammers be zetten liefst de eerste drie plaatsen zoodat ze met een voorsprong van 9,1 punten wonnen. Het was al donker toen de B-jollen terug gesleept werden. Hun baan was dan ook af gekort. Asselberg won hier met een mooien voorsprong. Zondag liet het zich, wat het weer betreft, niet zoo mooi aanzien. Den heelen ochtend regende het, maar 's middags klaarde het ge lukkig op. Er stond een mooi briesje dat zoo nu en dan wel wat afflauwde Wegens het slechte weer werden de team races tot 's middags uitgesteld. De B-jollen startten nu het eerst, J. Gerbranda wist met een mooien voorsprong den eersten prijs te behalen. In den middagwedstrijd wist hij ook te zegevieren, zoodat hij met een kleinen pun ten voorsprong op Asselberg den hoofdprijs won. In de Olympiajollenklasse had Lemstra niet veel concurrentie. In beide wedstrijden wist hij dan ook als eerste te eindigen. A. Janssen had in de 16 M2 B. M. klasse met pech te kampen. Even voor den start brak zijn voorstag, wat hem in de achterhoede bracht. Na prachtig tot de tweede plaats op gehaald te hebben, herhaalde het ongeval zich, waarna hij opgaf. Flemming werd nu met „een straat" voor sprong eerste. Den middagwedstrijd wist Janssen te winnen, met Hompe op de tweede plaats. De teamwedstrijden wisten de Haar- xammers de prijzen. In de sharpieklasse verdeelden de Amster dammers re prijzen. Het ging hard tegen hard in den eindstrijd der twaalfvoetsjollenteamraces. Liefst drie protesten werden er ingediend, die alle we gens tegenstrijdigheid van de getuigenverkla ringen onbeslist verklaard moesten worden. De Rotterdamsche zeilers zullen waarschijn lijk in hooger beroep gaan. Als de protesten onbeslist blijven, heeft de H. J. C. met 1.1 punt voorsprong den teamprijs gewonnen. Aan de uitslagen ontleenen we de volgende: Zaterdag: Twaalfvoetjollenklasse A: I Mooie Hel, st. H. Evers (H. J. C.)II Elf, st. Ev. de Visser. Twaalfvoetsjollenklasse B: I Windekind II. H. Assenberg (H. J. C.)II Meerkoert, st. mej. L. Sieverts. Teamwedstrijd twaalf voetsjollen: Eerste wedstrijd: I H. J. C. (13,1 punten); II K. W V. Loosdrecht (8 punten). Tweede wedstrijd: I R. Z. V. (15,1 punten); II Z. Z. V. (6 punten). Zondag. Twaalfvoetsjollenklasse A: ochtendrace: I Mooie Hel; n Windewiek II, s. H. C. M. Hes- lenfeld. Middagr&ce: I Windekind II; II Mooie Nel. Hoofdprijs, H. Evers. Twaalfvoetsjollenklasse B: ochtendrace: I Hella: II Windekind II. Middagrace: I Hella (hoofdprijs); II Win dekind II. Olympiajollenklasse: Ochtendrace: I War- dy. st. R. Lemstra; II Bontekoe. st. J. A. v. d Bergen. Middagrace: I War-Dy; n Nathals, st. J. O. Liider Jr. 12 M2. Sharpie klasse: Ochtendrace: I Geusje, st. B. E. Ott; II Middagrace: I All Weather, hoofdprijs; II Prikkebeen, st. T. Lammers Jr. 16 M2. B. M. klasse: Ochtendrace: I Uurêst st, C. Flemming; II Arendsjong, st. Arendse. Middagrace: I. Lemmet, st. A. Janssen; II Hompe. Drakenklasse: Ochtenrace: I 't Honds bosch. st. J. W. Boersma: II Vigria, st. K Groustra. Middagrace: I 't Hondsbosch; II Vigria. Regenboogklasse: Ochtendrace: Saenden. sr, de Wit. Vüddagrace. Saenden Pampusklasse: Ochtendrace i Kiev; W. de Vries Lentsch Jr., II Reitsma. Middagrace: I Reitsma; II Narremeer, st. W. O. Al. van Werkhoven DE EUROPEESCHE ROEI- KAMPIOENSCHAPPEN. ZATERDAG. Voor een groot aantal toeschouwers zijn Zaterdag de Europeesche roeikampioenschap- pen te Milaan voortgezet. Voor het begin der herkansingen werd bekend gemaakt, dat Zwitserlandzich op het nummer double scull teruggetrokken had. Zaterdag stonden er slechts drie races op het programma. In de twee met stuurman roeide de Willem II-ploeg heel wat beter dan Vrijdag.-De Nederlandsche boot was inge deeld bij Joego Slavië en Zwitserland. Onze langenooten bleven bijna voortdurend op één hoogte met de Joego Slaven. Maar de hooge spurt, dien deze roeiers op het laatste stuk van de baan sloegen, was onzen jongens toch te machtig, zoodat de Joego Slaven, zij het met geringen voorsprong, als eerste de finish passeerden in 8 min. 2.8 sec. Maar ook No. zou naar den eindstrijd overgaan, zoodat onze landgenooten in ieder geval geklasseerd wa ren. Hun tijd was 8 min. 5.6 sec. Op de derde plaats eindigde Zwitserland met 7l/z seconde achterstand op de Nederlandsche boot, en werd dus daardoor uitgeschakeld., In de andere serie won Denemarken vrij gemakkelijk van Frankrijk. Hier werden Po len en België uitgeschakeld. Tenslotte roeiden de skiffeurs nog om drie plaatsen in den eindstrijd. Het was de Pool Verey, die met eenige lengten verschil op den Zwitser Rufli won in 7 müi. 36.1 sec. Nederland No. 5 in de Vier zonder en No. 6 in de Twee met stuurman De Europeesche roeikamploenschappen zijn Zondag te Milaan geëindigd. Van de zeven titels won Duitschland er evenals het vorig jaar te Amsterdam weer vier. Dit land bleef hierdoor in het bezit van den Glandaz-beker. Italië behaalde twee overwinningen en Zwit serland één. De Nederlandsche deelnemers brachten het niet ver. In de Twee met stuur man eindigde de ploeg van Willem III op de laatste plaats; in de Vier zonder stuurman kon Laga alleen de Hongaarsche boot achter zich laten en eindigde als No. 5. Eén uiterst enerveerende strijd werd bij de Twee met stuurman gestreden. De Europee sche en Olympische kampioenen Guttmann en Adamski vochten met de Italiaansche Twee om de overwinning. De Duitsohers hadden een kleinen voorsprong genomen maar meter voor meter haalden de Italianen op; Adamski voor al kon het tempo niet bijhouden; met 0.1 sec. verschil behaalden de Italianen den eersten Europeeschen titel voor hun land. Denemarken werd een goede derde. Frank- rijk en Joego-Slavië streden fel om de vierde •>iaats. welke tenslotte aan Frankrijk werd toegewezen, maar beide booten gingen pre cies gelijk door de finish. Schiller, Borghols en Kooyman, de bemanning van de Neder landsche boot, had Zondag niet zulk een goe den dag. Ongetwijfeld hebben 't slechte weer en de beide races op de vorige dagen invloed op de prestatie van de Willem m-ploeg ge had, maar het gebrek aan techniek en hard heid zijn toch wel de voornaamste factoren geweest, welke er toe leidden, dat de Neder landsche boot 9Y? sec. na de winnende ploeg als laatste door de finish ging. Reeds vier jaar geleden heeft de R. C. Zurich voor een Europeeschen titel bij de vier zonder stuurman gezorgd. Ook dit jaar waren de Zwitsers met een uitstekende ploeg naar de kamDioenschaopen gekomen: zij wonnen verdiend den titel. Tot op 1500 M. bleven de nloegen vrij goed bij elkaar. De Nederland sche boot (in welke de Laga-vier. bestaande uit Van Wijk. boeg. Herklots, Godefroy en Van Nes, slag. roeide), hield het tempo goed vol en maakte een behoorlijken indruk. Maar toen begon reeds de eindvush. Zwit serland ging het tempo verhoogen; Italië en Denemarken geraakten uit de baan, maar kwamen tegen het einde nog fel opzetten. Niettemin werden de Zwitsers geen oogen- blik bedreigd: zij wonnen met 2 sec. voor sprong. Italië sloeg een feilen eindspurt en werd •"weede De Nederlandsche boot was duchtig afgezakt: die kwam ruim 12 seconden na nummer vier (de Duitsche ploeg) binnen. Aan de uitslagen ontleenen we de volgende: Vier met stuurman: 1 en Europeesch Kam- nioen: Duitschland 7 min. 1.2 sec.; 2 Italië 7 min. 1.3 sec. Twee zonder stuurman: 1 en Europeesch kampioen: Duitschland 7 min. 23.2 sec.; 2 Ita lië 7 min. 32.6 sec. Skiff: 1 en Europeesch K5>™"i^n: Duitsch land (Hasenoehrl) 7 min. 40.1 sec.; 2 Polen (Verey) 7 min. 42.4 sec. Twee met stuurman: 1 en Europeesch kam- oioen: Italië 8 min. 14.5 sec.; 2 Duitschland 8 min. 14.6 sec.; 3 Denemarken 8 min. 16.5 sec,; 4 Frankrijk 8 min, 17.8 sec.; 5 Joego slavië 8 min. 17.8 sec.; 6 Nederland (Willem III) 8 min. 24 sec. Vier zonder stuurman: 1 en Europeesch kampioen: Zwitserland 6 min. 57.1 sec.: 2 Ita lië 6 min. 59.1 sec.; 3 Denemarken 7 minuten. 4 Duitschland 7 min. 3.5 sec.; 5 Nederland (Laga) 7 min. 17.2 sec. Double scull: 1 en Europeesch kampioen: Italië 7 min. 7.5 sec.; 2 Duitschland 7 min. 14.9 sec. Achten: 1 en Europeesch kampioen: Duitsch land 6 min. 19.9 sec.; 2 Hongarije 6 min. 20.6 seconde. Morgenrood. Bovengenoemd college hield Zondag een om derlingen wedstrijd, tevens bedoeld als be ker-wedstrijd, nl. om den Van der Meer-Wis- selbeker. Deze wedstrijd werd gehouden in de Ringvaart bij de Lijnden. Na diverse lotingen was de uitslag als volgt: 1ste prijs F. Schmid- Jongbloed met 30 stuks. 2e prijs R. v. d. Aar met 27 stuks, 3 F. van Werven met 18 stuks. 4 H. v. d. Schoot met 15 stuks; 5 R. Rietman met 14 stuks: 6 J. Meijer met 14 stuks: 7 N. Burggrave 13 stuks: 8 G. v. d. Vlugt 12 stuks: 9 F Lourenburg. 10 M. Meiers, 11 A. van Dijk. 12 J. Boogaard 13 L. Rondema. 14 G. vooaes 15 J van Dijk. 16 H. van Veen. 17 Houtkamp. 18 H van Honschoten. 19 Ket. 20 H Steven haagen. Een extra prijsje voor het laatste vischje, werd gewonnen door F. Lourenburg, terwijl de Van der Meer-wlsselbeker voor de derde maal gewonnen werd door H. van der Schoot. Na afloop verzamelden allp deelnemers zich n hel cluVihu!" van den heer A van Egmond 2dp Zuidpnldei straat 47 waar de voorzitter de heer R. van der Aar, onder eenige toepas selijke woorden de prijzen aan de resp. win naars uitreikte. Haarlemscli Elftal—Niloc (4-7) (HEEREN). Reeds direct na het begin hadden de gas ten door hun agressief optreden eenige meer derheid, wat met het Haarlemsch elftal het tegenovergestelde bleek te zijn. Snelle aan vallen werden ondernomen, welke niets op leverden door slecht plaatsen in de voor hoede. Al spoedig weet Niloc te scoren (01). Langzamerhand komen de Haarlemmers er beter in, maar tot schieten komt men niet. Niloc voert haar aantal scores vóór rust op tot 05. J. Duyff scoorde vóór rust voor het Haarl. elftal eenmaal (15). Na de hervatting is het weer Niloc die het beste spel levert. Zij kon haar voorsprong eenigen tijd behouden. Dan komt het Haarlemsch elftal er iets beter in wat blijkt door eenige mooie schoten, welke den achterstand verkleinen (36). Kort voor het einde brengt Niloc de stand op 37, waarna W. v. Gorkum den stand op 47 rengt. Zondagmiddag werd op het E. D. O.- terrein een selectie Dameswedstrijd Handbal gespeeld. De deelneemsters poseeren voor onzen fotograaf. Dames-selectiewedstrijd. Zondag speelden de dames een selectie wedstrijd. Deze is geëindigd met een 62 overwinning voor het overwegende sterke rood zwarte team. Uit deze twee elftallen is een elftal gekozen dat a.s. Zondag 11 September zal uitkomen als 't Westelijk elftal tegen het Noordelijk elftal te Groningen, waarna een Nederlandsch elftal hieruit wordt samengesteld. De opstelling voor a.s. Zondag van het Westelijk elftal is: Doel: Mej. de Heer (Ada). Achter: Mej. Dieperink (Niloc), Mej. L. de Hollander (Niloc). Midden: Mej. Schuurman (Zeeburg), Mej. L. Bakker (Rapiditas, Mej. T. Bakker (Rapidi- tas). Vóór: Mej. M. Duyff (Concordia), mej. R. Poorter (Rapiditas), mej. H. Leeksma (Hygiëa) mej. v. d. Helm (Hygiëa), mej. Dammers (Zeeburg). De eerste Competitie-uitslagen. Af deeling II. Tweede klasse A: Zwolsche BoysRijssen Vooruit 11 SallandiaBorne 33 Tweede klasse B: Be QuickAZ.C. (uitgesteld). HET SPAERNEBEKER- TOURNOOL Haarlem wint de finale tegen Ajax Zondag is op het terrein aan den Schoter- weg het jaarlijksche Spaernebeker-tournooi gespeeld. Het werd een fraai succes voor de roodbroeken, die het tot de finale brachten en daarin Ajax klopten. De resultaten warens als volgt: HaarlemStormvogels 11 (Haarlem wint na het nemen van straf schoppen). AjaxGo ahead 32 Verliezersronde: StormvogelsGo ahead 12 Finale» Haarlem—Ajax 21 Het tournooi om den Zilveren Bal. Op het Sparta-terrein is Zondag de tweede ronde in het voetbaltournooi om den Zilveren Bal gespeeld. In de kwart-eindstrijden wer den de volgende resultaten verkregen: D.O.S.B.V.V. 1—1 (B.V.V. wint met doel- schoppen) HeraclesAP.O. 13 Hermes-D.V.S.—Willem n 4—2 Sparta—S.V.V. 3—1 De eindstrijd wordt op 11 September ge speeld. D. W. S. wint het Arolbeker- tournooi. Zondag is het Arolbeker-tournooi te Amster dam geëindigd. Ditmaal werd D.W.S. winnaar van den beker. De uitslagen luiden: Halve eindstrijden: P.S.V.—D.WV. 3—4 D.W.S.A.G.O.V.V. 2—0 Eindstrijd: D.W.S.D.W.V. 4—0 BUITEN DE COMPETITIE. Het Elswout-tournooi. De uitslagen van het Elswout-Tournooi lui den als volgt: RCH n—Zeemeeuwen I 20 THBSpaarnevogels 12 RipperdaDIO 41 A.s. Zondag half twaalf tweede ronde. Om den Van Eek-beker Ter gelegenheid van de opening van het nieuwe Sportpark aan de Van Galenstraat te Amsterdam heeft V.V-A. een tournooi om den Van Eek-beker georganiseerd. Het mocht aan Kinheim niet gelukken, de overwinning tegen V.VA. te behalen. De Velsenaren leden een 31 nederlaag. Noorwegen—Zweden 2—1 Uit OSLO: Zondag is te Oslo de met span ning tegemoet geziene interland-wedstrijd NoorwegenZweden gespeeld. Onder de gun stigste weersomstandigheden hebben 38.000 toeschouwers dezen wedstrijd, die gespeeld werd in aanwezigheid van Koning Haakon van Noorwegen en den kroonprins, bijgewoond. Met de rust was de stand nog 1—1, doch onder groot enthousiasme van het publiek slaagde de Noorsche ploeg er in de tweede helft in. de lei- iing te nemen, om deze niet meer af te staan. Zooals bekend, staan de Noren voor de zware taak, over enkele weken op Engelscher. bodem het Engelsche voetbal-elftal te bestrijden. Wallerbeker-tournooi te Bïoemen daal. Hillegom bekerhoudster. Dit tournooi waaraan door de vereenigingen A.S.C., Hillegom, T.O.G. en Bïoemendaal werd deelgenomen laad wederom een geani meerd verloop. Te 11 uur kwam Bïoemendaal in 't veld tegen Hillegom. De thuisclub scheen blijkbaar de juiste combinatie nog niet te hebben gevonden. Hoewel op het veld geens zins zwakker, moest zij toch toezien dat door enkele zwakke momenten in de Bloemendaal- verdediging Hillegom vóór rust een 30 vor- sprong nam. Na de hervatting begon Bïoemendaal agres sief te spelen: nu had Hillegom niet zoo heel veel meer in te bi-engen. Door goede doelpun ten van J. v. d. Schalie en Hartman werd de achterstand tot 3—2 ingeloopen. De Bloemen dalers werkten hard voor den gelijkmaker, maar de Hillegom-defensie wist stand te hou den. Aangezien T.O.G. met 3—1 over A.S.C. wist te zegevieren ging de finale tusschen Hillegom en T.O.G. Uit speltechnisch oogpunt bekeken viel er in deze finale weinig te genieten. Rust kwam met gelijken stand 0—0. Na de hervatting brachten de Amsterdammers er niet veel meer van terecht. Hillegom werd sterker; geleidelijk wist zij den stand tot 40 op te voeren. Met eenige toepasselijke woorden reikte de voorzitter van Bïoemendaal, de heer II. A. Jansen, den fraaien wisselbeker aan Hillegom uit. K. F. C.-E. D. O. (3-3) Reeds eenige jaren achtereen speelt E.D.O. in de Koog, voor dat de competitie begint een oefenwedstrijd tegen de eerste klasser met het vermaarde systeem. Eiken keer wist E.D.O. een flinke zege te behalen, maar thans werd het een 3—3 gelijk spel. VOETBAL IN ENGELAND. Eerste afdeeling: Aston VillaDerby County 01 Charlton AthleticLeeds United 20 ChelseaLeicester City 30 EvertonBrentford 21 Huddersfield TownArsenal 11 Manchester United—Birmingham 4—1 PortsmouthBolton Wanderers 21 Preston North EndLiverpool 19 Stoke CityMiddlesbrough 13 SunderlandGrimsby Town 11 Wolverhampton WanderersBlackpool 11 VOETBAL IN BELGIë. Zondag is de Belgische Voetbalcompetitie weer begonnen. De uitslagen in de eere-afdee- ling luiden: White StarStandaard Luik 00 Union St. GilloiseOlympique Charleroi 32 F.C. GentF.C. Mechelen 03 Antwerp F.C.C.S. Brugge 31 F.C. BoomBeerschot 32 Liersche S.K.Daring 12 F.C. BruggeAnderlecht 13 Van Vliet te Charleroi beboet. Uit Charleroi: De eerste revanche der wereldkampioenschappen der beroepssprinters is Zondag te Charleroi gehouden. Van Vliet versloeg zoowel Schereixs als Gé- rardin en Richter op zeer regelmatige wijze, maar werd op zijn beurt weer verslagen door Kaers en Cools. Verder kreeg Van Vliet nog een boete, omdat hij volgens de wedstrijd leiding zijn kansen niet genoeg verdedigde. Kaers werd tenslotte winnaar van het sprintnummer met 9' pnt.; tweede werd Gé- rardin, eveneens met 9 pnt., derde Scherens met 10 pnt., vierde en vijfde Van Vliet en Richter met ieder 12 pnt. Nieuw wereldrecord op den K.M. met vliegend vertrek. Uit Milaan: Battesini heeft het wereldre cord over den kilometer met vliegend vertrek, dat hij sedert 17 Augustus j.l. met een tijd van 1 min. 5.2 sec. op zijn naam had ge bracht, verbeterd en gebracht op l min. 4.8 sec,

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 10