OSENDARP EUROPEESCH KAMPIOEN op de 100 en 200 Meter. DAMES-ATHLET1EK ZWEMMEN DAMMEN GOLF PAARDENSPORT HONKBAL MAANDAG 5 SEPTEMBER 1938 HSAREE M'S DAGBEAD 7, A THLETIEK. Nieuwe Nederlandsche records van Brasser op de 110 M. horden en van Bouman op de 800 M. Baumgarten No. 2 op de 400 M. Matti Jaervinen. ZATERDAG. Zaterdag zijn te Parijs de Europeesche ath- letiekkampioenschappen begonnen. In tegen woordigheid van president Lebrun marcheer den de ploegen van de 23 landen aan de tribu nes voorbij en stelden zich op het midden veld op. De eerste dag heeft goede successen voor onze Nederlandsche athleten opgeleverd. Osen- darp is er in geslaagd, het Europeesch kam pioenschap op de 100 M. te veroveren, zij het dan ook na zwaren strijd, en al bleek hij in zijn serie niet in topvorm te zijn, zijn neder laag in den halven eindstrijd tegen Strand- berg deed ons voor den in alle landen als fa voriet nummer één gedoodverfden Nederlan der het ergste vreezen. Doch in den eindstrijd had Osendarp zijn goeden vorm weer gevonden Onze landgenoot Bouman werd in zijn serie M. zonder al te veel moeite eerste, maar wegens het feit, dat hij niet in Europa geboren is, werd hij door de wedstrijdleiding gediskwali ficeerd. Natuurlijk werd tegen deze zonder linge beslissing een protest ingediend, wat ge lukkig succes heeft gehad, zoodat Bouman Zondag in den eindstrijd van de 800 M. de Ne derlandsche kleuren mocht verdedigen. Aan de uitslagen van Zaterdag ontleenen we de volgende: 100 M.: eerste serie: 1. Osendarp (Nederland) 10.5 sec.; 2. Saelens (België) 10,6 sec. Derde serie: 1. Van Beveren (Nederland) 10.6 sec.; 2. Marchand (Zwitserland) 10,7 sec. Eerste halve eindstrijd: 1. Strandberg 10.5 sec.; 2. Osendarp 10,7 sec.(?) Tweede halve eindstrijd: 1. Mariani 10,4 sec.; 2. Van Beveren 10,4 sec. Eindstrijd: 1 en Europeesch kampioen: Osen darp 10,5 sec.; 2. Mariani 10,6 sec.; 3. Strand berg 10,6 sec.; 4. Van Beveren 10,6 sec. Speerwerpen: 1. en Europeesch kampioen Matti Jaervinen (Finland) 76.87 M.; 2. Nikka- nen (Finland) 75 M. 400 M.: eerste halve eindstrijd: Brown (En geland) 48,4 sec.; 2. Goerkoi (Hongarije) 49,2 sec. Tweede halve eindstrijd: 1. Linnhoff (Duitschland) 49,2 sec.; 2. Vadas (Hongarije) 49,5 sec. Derde halve eindstrijd: 1. Tamisto (Finland) 48,3 sec.; 2. Baumgarten (Nederland) 48,3 sec. 400 M. horden: eerste halve eindstrijd: 1. Joye (Frankrijk) 53,7 sec.; 2. Areskoug (Zwe den) 56.1 sec.; Tweede halve eindstrijd: 1. Keilerhals (Zwit serland) 54.4 sec.; 2. Glaw (Duitschland) 54.4 sec. Derde halve eindstrijd: 1. Hoelling (Duitsch land) 54.6 sec.: 2. Kovacs (Hongarije) 54.8 sec. 800 M. derde serie: 1. Bou?rr n (Nederland) 1 min. 56.8 sec.; 2. Peussa (Finland) 1 min. 57.7 sec. Polsstokhoogspringen: 1. en Europeesch kampioen: Sutter (Duitschland) 4,05 M.; 2. Ljunberg (Zweden) 4 M. Vèrspringen: l. en Europeesch kampioen: Leichum (Duitschland) 7.65 M.; 2. Maf fel (Ita lië) 7.61 M. 1500 M.: eerste halve eindstrijd: 1. Mostert (België) 3 min. 57,6 sec.; 2. Sarkama (Finland) 3 min. 57.8 sec. Afgevallen: De Ruyter (Nederland). Tweede halve eindstrijd: 1. Beccali, 4 min. 2 sec. 2. Hartikka (Finland) 4 min. 2.3 sec. Nieuwe Nederlandsche records van Brasser op de 110 31. horden en van Bouman op de 800 31. Baum garten tweede op de 400 31. ZONDAG Ook Zondag is het voor de Nederlandsche deelnemers aan de Europeesche athletiek- kampioenschappen een groote succesdag ge weest. Niet alleen omdat Osendarp eveneens den titel op de 200 M. wist te behalen, doch ook om het feit, dat Bouman en Brasser er in zijn geslaagd, hoewel zij geen kampioen schap konden verwerven, hun resp. Neder landsche records te verbeteren. Bouman werd in den eindstrijd op de 800 M. achter Harbig, Leveque en Lanzi vierde in den nieuwen re cordtijd van 1 min. 52.3 sec. Brasser werd in zijn serie op de 110 M. horden na vinnigen strijd met den Engelsch- man Finlay tweede en bracht tevens zijn eigen beste prestatie (tevens Nederlandsch record) van 14.8 op 14.6 sec. Ook Baumgarten liep Zondag uitstekend door in den eindstrijd den Engelschman Brown zwaren tegenstand te bieden en als zeer goede tweede te eindigen. Onze landgenoot Toscani tenslotte werd bij het 50 K.M. snelwandelen No. 8. Aan de uitslagen ontleenen we de volgende: 200 31.: Eerste serie.- 1 Dessus (Frankrijk) 24 sec., 2 Haenni (Zwit serland) 26.6 sec., 3 Osendarp (Nederland) 27 sec. Eerste halve eindstrijd: 1 Osendarp 21.5 sec., 2 Jenkins 21.9 sec. Eindstrijd: 1 en Europeesch kampioen: Osendarp 21.2 sec., 2 Scheuring 21.6 sec. 110 31. horden: Eerste halve eindstrijd: l Finlay (Engeland) 14.4 sec., 2 Brasser (Ne derland) 14.6 sec. (nieuw Nederl. record). Eindstrijd: l en Europeesch kampioen: Finlay 14.3 sec., 2 Lidman 14.5 sec., 3 Brasser 14.8 sec. 400 31.: 1 en Europeesch kampioen: Brown (Enge land) 47.6 sec., 2 K. Baumgarten (Nederland) 48.2 sec. 800 3I.: 1 en Europeesch kampioen: Harbig (Duitsch land) 1 min. 50.6 sec., 2 Leveque (Frankrijk) 1 min. 51.8 sec., 3 Lanzi (Italië) 1 min. 52 sec., 4 Bouman (Nederland) 1 min. 52.3 sec. (nieuw Nederlandsch record). 3ïarathon 1 en Europeesch kampioen: Muïnonen (Fin land) 2 uur 37 min. 28.8 sec., 2 Yarrow (Enge land) 2 uur 39 min. 3 sec. 50 K.3I. snelwandelen: 1 en Europeesch kampioen: Whitlock (Enge land) 4 uur 41 min. 50 sec., 2 Dill (Duitsch land) 4 uur 43 min. 54 sec., 8 Toscani (Neder land) DE HAARLEMSCHE SINGEL LOOP. Overdijk wint. Paap de eerste Haarlemmer. Als onderdeel van de feestelijkheden- werd Zaterdagmiddag te Haarlem een singelloop gehouden, die zoowel organisatorisch als spor tief volkomen geslaagd mag heeten. Sportief, omdat er van de 46 deelnemers, slechts één is uitgevallen, hetgeen, gezien het groote aan tal nieuwelingen, zeer goed te noemen is. Het organisatorische succes mag voor het grootste gedeelte toegeschreven worden aan de Haar- lemsche politie, die er voor zorgde, dat de deel nemers ongehinderd het parcours konden af leggen. Onder leiding van den heer Trines, voorzit ter van het District Noord-Holland der K. N. A. U. hadden de deelnemers zich op de Pavil joenslaan opgesteld. Toen het eerste startschot gelost Werd door den Commissaris van Politie, den heer E. H. Tenckinck, vertrokken eerst de nieuwelingen (D-klasse), dertig seconden la ter de C-klassers en weer dertig seconden later de A-klassers. Het was dus eigenlijk een wed strijd met voorgift, daar aan de finish geen rekening zou gehouden worden met het tijds verschil van starten. De A-klassers Meyer en Nieuwenhuizen van De Volewijckers en de Haarlemmer Paap zet ten dus oogenblikkelijk de achtervolging in, waarbij bleek, dat Nieuwenhuizen het tempo niet kon volgen, zoodat Meyer en Paap geza menlijk verder gingen. Op den Kinderhuissin gel werd aansluiting verkregen en de eerste D-klasser gepasseerd. Geleidelijk werden nu meer loopers door dit tweetal gepasseerd; bij de Kennemerbrug wist Ptaap zich los te ma ken van Meyer, hetgeen ook noodig was, want aan den kop had de C-klasser Overdijk (AAC) zich genesteld, die, het was Insiders bekend, momenteel even sterk is als de meeste A- klassers in Nederland. Bij het Teylers hofje lag Paap zeker 60 M. op Meyer voor en wist, Van Beveren kan niet in de 4x100 31. estafette uitkomen. Uit PARIJS: Naar wij vernemen is de bles sure van Van Beveren van een dergelijken aard, dat het als uitgesloten mag worden be schouwd, dat hij heden in de Nederlandsche estafetteploeg op de 4x100 M. zal kunnen star ten. Hij zal vervangen worden door Karl Baumgarten of door Van Geenhuizen. Nieuw Ned. record Kogelslingeren van Houtzager. Tijdens de atletiekwedstrijden om de kam pioenschappen van het district Zuid-Holland der K. N. A. U. te Rotterdam zijn Zondag twee nieuwe Nederlandsche records gevestigd. M. J. Houtzager bracht het Nederlandsch record kogelslingeren, dat hij zelf op 13 Augustus 1937 te Malmö met een afstand van 49.69 m. had gevestigd, thans op 49.75 m. Verder behaalde P. Engélman Jr. zijn elfde Nederlandsch record, door de 3000 m. snelwan delen af te leggen in 12 min. 57 sec., hetgeen 5.8 sec. minder is dan het oude record, dat C A. Gubbels op 7 Augustus 1932 had gevestigd. A. Y. Zeeland—G. I. T. A. (Haarlem). Zondag is te Zaandam een dualmeet ge houden tusschen de dames athletiekclubs A.V. Zaanland—G.I.T.A. Haarlem. Deze wedstrijd is zeer spannend verloopen. daar er tot aan het laatste nummer nog geen beslissing was verkregen, maar doordat de Gita-ploeg de 4 maal 100 M. estafette wist te winnen tijd 55.5 met de dames R. Jansen. R. de Goede. H. Stouten en L. Klinge. werd zij met een verschil van. 2 punten overwinnaar van deze dualmeet. Einduitslag 6967. De beste Drestaties in de Gita-ploeg waren: 100 yarts L. Klinge. Speer en kogel: D. Stou ten. Verspringen 4.49.: R. Jansen. Hoog springen 1.4254 R. de Goede. De uitslagen zijn: 100 M.: M. Boorsma 12 5. De Boer 12.7: Klin ge 12.9; R. de Goede 13.1. Verspringen: Boorsma. 4.51: R. Jansen 4.49, L. Klinge 4.46: de Goede 4.44. Hoogspringen: De Boer 1.4254, R. de Goede 1.42*X, Boorsma 1.37. Discus: D. Stouten 23.66: A. Brouwer 22.33; Klinge 20.72. Speerwerpen: Huisman 28.01 L. Klinge 26.31 Brandsma 22.37. Kogelstooten M Honing 8.61: D Stouten 8.46: Har tog 8.20. 4 maal 100 M.: Gita 55.5; A. V. Zaanland 56.2. Zaterdagmiddag werd te Haarlem in verband met de Nationale Feestweek een Singelloop gehouden. Hierbij de finish aan de Paviljoenslaan, waar elke deelnemer, vroeg of laat terug, met groot enthousiasme werd begroet. voortdurend loopers passeerende, dezen afstand nog te vergrooten. Drie C-klassers bleken ech ter voor hem onbereikbaar n.l. de reeds ge noemde Overdijk, Van Leenen. de marathon looper van D. O. S. en Wagemakers, uit Vught. In deze volgorde werd ook de finish op de Pa viljoenslaan bereikt; Overdijk was dus een zeer goede, onbedreigde winnaar. Overdijk oud-wielrenner heeft dit seizoen reeds meer malen de aandacht op zich gevestigd; beziet men de tijden van hem en Paap. den eerst aankomenden A-klasser, dan blijkt, dat zijn tijd, vermeerderd met dertig seconden, die hij eerder gestart was, toch nog beter is dan die van Paap. De prijzen werden uitgereikt door Mr. Dr. F. A. Bijvoet, voorzitter van het Centrum Comité Nadat hij nog eens het goede werk van de po litie gereleveerd had, deelde hij de prijzen aan de eerste vijftien aankomenden uit, terwijl iedere looper, die het parcours had afgelegd een herinneringsmedaille mocht ontvangen Deze eerste proefneming met een dergelijk athletiek-evenement mag geslaagd genoemd worden, hetgeen voor de heeren Ellinckhuizen en Duiker, die hier zeer veel voorbereidend werk verrichtten, een groote voldoening zal zijn. De eerste vijftien aankomenden zijn: 1. Overdijk (C-kl.) AAC 23 m. 34.3; 2. Van Leenen (C-kl.) DOS 24 m. 04.8; 3. Wagema kers (C-kl.) Vught 24.06.2; 4. Paap (A-kl.) Haarlem; 5. Jordens (D-kl.) N. A. S. B., Haar lem; 6. Koster (D-kl.) Oosterkwartier; 7. Meyer (A-kl.) Volewijckers; 8. Punt (C-kl.) idem: 9. Kirchhof (D-kl.) idem; 11. Groen (D-kl.) Olympia, IJmuiden; 12. Pietersen (C-kl.) D. O. S.; 13. Jordan (D-kl.) individueel; 14. Nieuwen huizen (A-kl.) Volewijckers; 15. Hermus (D- kl.) T. H. B., Haarlem. De eerstaankomenden van den Sin gelloop. V. 1. n. r.: eerste, J. Overdijk van A. A. C. (Amsterdam)tweede, P. v. Leenen, van D. O. S. (Rotterdam), derde, J. Waegemaker, van „De Ade laar" (Vught). Vierde was de eerste aankomende Haarlemmer A. Paap en vijfde de Haarlemmer D. Jordens. Nieuw wereldrecord van Ragnliild Hveger. Uit Kopenhagen: Fernande Caroen, de Bel gische zwemster, die op 23 Augustus J.l. te Oostende het wereldrecord op de 1000 yards borstcrawl op haar naam bracht met een tijd van 13 min. 3.2 sec., heeft niet lang pleizier van haar wereldrecord, gehad, want Ragnhild Hveger heeft dit record verbeterd en gebracht op 12 min. 36 sec. Dit is dus het elfde wereldrecord van de wonderbaarlijke Deensche zwemster. Op de borstcrawl heeft zij vele wereldrecords in het bezit van de 300 M. af tot en met den groot- sten afstand, den mijl. De eenige borstcrawl wereldrecords, welke zij tot nu toe niet heeft kunnen bemachtigen zijn die op de 100 yards, 100 M., 220 yards. 300 yards alle ten name van Willy den Ouden en de 200 M. ten name van Rie van Veen. Jubileum Jan van Looij. Op 12 September a.s. hoopt de bekende Haarlemsche hoofdklasse-speler Jan van Looij den dag te herdenken dat hij 25 jaren geleden als lid tot de Haarlemsche Damclub toetrad. Ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan der Haarlemsche Damclub werd hem het eere lidmaatschap dezer vereeniging aangeboden. Moge het den a.s. jubilaris gegeven zijn nog een lange reeks van jaren actief mede te werken aan den uitbouw en bloei van de ver eeniging, waaraan hij zijn hart verpand heeft. Clubkampioenschappen Haarl. Damclub. In den wedstrijd om het tweede klasse club kampioenschap der Haarlemsche Damclub is thans de beslissing gevallen. I. Ravensbergen behaalde in deze afdeeling het clubkam pioenschap. Jeugdkampioenschap van Nederland. Op de banen van de Kennemer Golf en Country Club te Zandvoort hadden Zondag wedstrijden plaats om het Jeugdkampioen schap van Nederland. De titelhoudster van het vorig jaar, mej. J. H. Reinders te Zwolle, slaagde er opnieuw in bij de dames te winnen. P. C. v. d. Dries (Haagsche G.C.) zege vierde bij de heeren. De kampioen 1937, jhr. W. Snouck Hurgronje kon wegens het over schrijden van de leeftijdsgrens zijn titel niet verdedigen. De uitslagen luiden: Dames. 1. Mej. J. H. Reinders (Hattemsche G. C.) le ronde 92, 2e ronde 85. totaal 177. Runner up: jkvr. E. Quarles van Ufford (Kennemer G. V.) le ronde 87, 2e ronde 91 totaal 178. Heeren: l. P. C. v. d. Dries (Haagsche G. C.) le ronde 79, 2e ronde 91, totaal 170. Runner up: H. Smidt van Gelder 'Kenne mer G. C. le ronde 87, 2e ronde 88, totaal 175. De uitslag van den handicapwedstrijd luidt Dames: 1. mej. T. v. d. Laan (Kennemer G. C.) (28), 61; 2. mej. A. del Court van Krimpen (Haagsche G. C.) (30). 64. Heeren: 1. J. C. Reinders "Haagsche G.C.) (30), 59. 2. W. Peletier (De Pan) (30). 61. Kennemer Golfclub. Zaterdag en Zondag had op de banen van de Kennemer Golf en Country Club te Zand voort de maande lij ksche wedstrijd plaats, 18 holes handicap tegen bogey. De damesprijs werd gewonnen door mrs. Simpson (21) 4 down. Voor den heerenprijs moet worden overge speeld door A. Simpson (15), H. A. Healy (6), F. C. Strauch (14) en D. Bangert (18), die allen met 2 up eindigden. Allouez kampioen van Nederland korte baan handicap. Onder groote belangstelling zijn Zondag op Woudestein draverijen gehouden. Op de korte baan handicap stond het kampioenschap van Nederland op het spel. dat door Allouez be machtigd werd. De uitslag was: Om het kampioenschap van Nederland korte baan handicap, maximale afstand 790 M.: l. en kampioen Allouez >740 M.), eigenaar De Vlieger, tijd 1 min. 1 sec.; 2. Determina tion (790 M.), eigenaar De Vlieger. V. V. G. A.—Haarlem (6—21) De overgespeelde wedstrijd V. V. G. A. I— Haarlem I is voor Haarlem een groot succes geworden. Nu troffen de zwarten het in zooverre, dat Meenhorst niet spelen kon. waardoor Be- sanger den heelen wedstrijd voor V. V. G. A. wierp. Dat dit bij de Haarlemmers in den smaak viel, bewijst wel het aantal honksla- gen, totaal negentien, waaronder twee van twee honken van Wulfhorst. Na den tik van Langereis, al in de eerste innings, was de bal eenigen tijd zoek, waardoor Langereis een homerun loopen kon. Er is bovendien nog meer geslagen, want De Mon werd twee maal in het verre veld uitgevangen. Datzelfde over kwam trouwens Dijkhuizen ook twee keer en Langereis nog éénmaal. Dank zij zes honk- slagen, éénmaal vier wijd en een fout in het verre veld. kreeg Haarlem in de eerste beurt al zeven man binnen. Daarmee hadden de zwarten wel kunnen volstaan, want V. V. G. A. bracht het in ne gen beurten slechts tot een totaal van zes runs. Buitengewoon in vorm was De Mon niet. Daarop wijst al wel het V. V. G. A.-totaal van negen honkslagen. Het veldwerk van Haarlem was echter goed en daardoor viel het scoren V. V. G. A. zeer zwaar. In de tweede beurt dreigde gevaar voor Haarlem toen. nadat al twee nullen gevallen waren, Schaling, Kreu- ger en Ensel honkslagen gaven, waardoor drie honken bezet raakten. De Mon onthaalde Pronk echter op drie slag en daarmede was het gevaar weer verdwenen. De cijfers der innings zijn: Haarlem: 7 1 4 0 2 2 0 4 1 totaal 21 V. V. G. A.: 001020300 totaal 6 Het gevolg van deze overwinning is dat Haarlem nu gelijk staat met E. D. O. en deze negentallen beide de tweede plaats innemen. Ajax-H. II. C. (3-9) Ook de laatste wedstrijd van H. H. C. Is in een overwinning geëindigd en dat nogal tegen Ajax. dat bovendien zoo goed als volledig was. Gedeeltelijk was deze overwinning het ge volg van het feit dat Blomvliet weinig in >orm was. Vooral in het begin genoten nogal wat H. H. C.'ers van een vrijen loop wegens vier wijd. Aan slag presteerden de roodwitten in die periode zeer weinig. Goed veldwerk van H. H. C. hield echter ook de Ajax-score laag. Speciaal een paar goe de vangen van Mulder dienen vermeld te worden. In de vierde beurt zag het er voor H. H. C. wat donker uit. Nadat Blomvliet en Beu- mer al uit waren vielen nog drie honkslagen, waardoor alle honken bezet raakten. De door Van 't Huil geboden vangkans werd echter door Mulder benut en met drie honken bezet kon Ajax nog niet scoren. Op het laatst sloegen de roodwitten wat meer. In de achtste beurt gaven A. Ooster- veld, Mulder en D. Oosterveld goede slagen. Die van Mulder telde zelfs voor drie honken. Ook Verwey kwam door een honkslag op het honk, maar toen Hartog in het verre veld werd gevangen was Verwey gaan loopen. Een goede aangooi van Bonneveld veroorzaakte een keurig dubbelspel. In de laatste beurt pro fiteerde H. H. C. van een paar fouten, waar door nogmaals twee spelers binnen kwamen. Twee goede vangen van Noordhoff, bene vens een keurige aangooi van hem naar het thuishonk en een vang van Hartog maakten Ajax ook in de tweede helft van den wedstrijd het scoren zwaar, Door fouten in het veld werk kwam Ajax tenslotte nog aan één punt, waardoor het totaal op drie kwam. De cijfers der innings zijn: H. H. C.: 1 1 30 00022 totaal9 Ajax: 0 0 0 0 20 0 01 totaal 3 R, C. H. verliest haar eersten degradatiewedstrijd. De opnieuw vastgestelde wedstrijd voor de promotie-degradatie A. F. C—R. C. H. is Za terdagmiddag door R. C. H. verloren. In het begin zag het er niet naar uit dat de uitslag ln het nadeel van de Racing zou zijn. Wel kwam in de eerste innings, op het werpen van Leloux slechts één speler binnen, maar in de volgende beurt ging het scoren veel vlotter. Nadat Roosen. Kaestner, Kors en Van Gelo ven van vier wijd hadden geprofiteerd, volgde een honkslag van Van Eek. die twee en een van Willemse, die één speler thuis bracht. Toen werd Leloux opgevolgd door Van Driel en Meyer was het eerste slachtoffer. Doordat Hoogendijk op het derde en Hoogendoorn op het eerste honk sneuvelde, was de beurt nu spoedig afgeloopen. Met de oogst, zes runs, kon R. C, H. echter tevreden zijn. Hierna is het echter zoo vlot niet meer ge gaan. In de vijfde beurt brachten de honk slagen van Van Geloven. Hoogendijk. Hoo gendoorn, Kaestner. Meyer en Van Eek nog wel eens een speler thuis, maar Leloux maak te nogal eens een slachtoffer, terwijl ook het veldwerk van A. F. C. goed was. In de eerste helft wist R. C. H. de A. F. C.- score aardig tegen te houden, ondanks het feit. dat er nogal wat fouten in het veldwerk voorkwamen. In de vijfde beurt echter liep het mis. Van Eek zag geen kans drie slag te bereiken en werd bovendien geducht geslagen. Elf spelers kwamen aan slag, waarvan er zes een honkslag gaven. Die van J. v. Driel en van Storman golden zelfs voor twee honken. Al werd Van Eek in de zesde beurt vervangen door Hoogendijk. dit verhinderde niet dat ook deze beurt voor A. F. C. vruchtbaar was. Weer kwamen vijf spelers over de thuisplaat en het gevolg was dat na zes innings de stand 15-15 was, zoodat de geheele voorsprong van R. C. H. was verdwenen. Dank zij honkslagen van Meyer en Hoogendijk en een misgooi van Czerno wist R.C.H. nog een beurt van drie runs te maken De beide hierop nog volgende beurten eindigden echter met nul. Eerst kre gen Van Geloven en Meyer drie slag en werd Willemse uitgevangen, en daarna sneuvelde ook nog Hoogendoorn op drie slag, maar kwa men Hoogendijk en Roosen nog op de honken. Zij liepen echter onvoorzichtig en het gevolg was dat de A F. C. achtervanger twee maal succes had: Hoogendijk sneuvelde op het tweede. Roosen op 't derde honk. Na de zesde beurt wist R.C.H, A F C. nog twee innings te bedwingen. Een bijzondere vang van Meyer moet daarbij worden vermeld. In de laatste beurt van A. F. C. ging het echter verkeerd voor R. C. H Het begon met een paar fouten ln het veldwerk, daarna volgden een paar keer vier wijd en toen honkslagen van M. van Driel en Disselkoen. Toen waren er vier spe lers over de thuisplaat en was het totaal van R. C. H. gepasseerd, zonder dat er nog één A. F. C.'er uit was. Daarmee was dus de wed strijd geëindigd. De cijfers der innings zijn: R. C. H.: 1 63 023300 totaal 18 A. F. C.: 120255004 totaal 19 H. H. C. TTT kampioen 3e klasse. Door Zondagmiddag nogmaals van Kin- heim te winnen (17-11) behaalde H. H. C. III liet kampioenschap van de Haarlemsche der de klasse.

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 11