Oföi£kufturitto KORFBAL Garage „Americain", Spaarne 6, Tel. 21502 Drie slachtoffers op onbewaakten overweg DINSDAG 6 SEPTEMBER 1938 HAARDE M'S D A G B D A' D 2 De grootste sorteering VULPENNEN en VUL- POTLOODEN van Haarlem vindt U bij den Vulpenspecialist ZIJLSTRAAT 90 TELEFOON 11161 (Adv. Ingez. Med.) HAARL. KORFBALBOND. „De Oosthoek". Secretaris: P. van Oosten, Harmenjans- straat 23. Wedstrijd-secretaris: A. Hensen, Dr. Schaep manstraat 23. Te spelen op Zondagmorgen 11 Sept. a.s. de vrienschappelenke wedstrijd Oosthoek 1- Haarlem (comb.) aanvang 10 uur aan de Kle verlaan. De trainingsavonden vanDinsdag wor den van af 4 September tot 1 October ver zet op Zondagsmorgens van 912 uur. CHRIST. KORFBALBOND. Onder Ons. Wedstrijdsecretaris C. van Huis, Van Raep- horststraat no. 35. Overveen. Gespeeld Zaterdag 3 September: Oranje Nassau, AmsterdamOnder Ons 63. Onder Ons IIAnimo. Animo niet opgeko men. Te spelen Zaterdag 10 September: On der OnsZ. K. C. Zaandam. WatergraafsmeerOnder Ons II. TrainenAdspiranten. 's Woensdags en Za terdagsmiddags 2.30 uur. Grooten, Zaterdagsmiddags 2.30 uur aan de Zanderij vaart te Overveen. H. K. C. Haarlem. Secretaris mr. Cornelisstraat 12. Gespeeld 3 September: Oosterkwartier A— Haarlem B 11, Oosterkwartier B.C.Haar lem 012. Te spelen Zaterdag 10 September: adsp. B.C. spelen om half drie tegen een adsp. twaalf tal E.H.S. te Heemstede aan den Meerweg (speeltuin), vertrek per fiets om kwart voor twee van het Kleverlaanterrein. Te spelen 11 September: Haarlem 1 speelt haar eersten competitiewedstrijd tegen Z. K.V. uit Zaandijk waarschijnlijk van 12—2 uur. Er wordt gereisd op gezelschapsbiljet (sporttarief). Wie niet op dit biljet reist geeft dit even op voor Vrijdag aan H. Arends, ook eventueele supporters. Voor 's morgens is een vriendschappelijke wedstrijd aangevraagd. Oefenen: De leden oefenen Zondagmiddags van 24.30 uur. adspiranten Zaterdagsmid dags van 2—4.30 uur, beiden gedurende de maand September nog aan de Kleverlaan. Er wordt niet meer 's avonds geoefend. Animo—Ready. Secretaris: J. P. Kruger, Twijnderslaan 27. Wedstrijdsecretaris: D. ter Haak, Barendse- Gespeeid 4 Sept. op de Series van KVKV te A1Antao:Ready 1—KVKV 1 2—0 Animo-Ready 1Watervliet 1 20 Animo-Ready 1Elto 2 71 Animo-Ready 2KVDH 1 1'1 Animo-Ready 2KCN 3 13 Animo-Ready 2BEP 3 12 Animo-Ready 1 won door deze uitslagen den eersten prijs. A.s. Zondag proefwedstrijden voor het 2e en 3e twaalftal. Aangenomen als lid: mej. G. Hubbers. ZWEMMEN. NIEUW NEDERLANDSCH RECORD 4 x 100 M. BORSTCRAWL ESTAFETTE HEEREN Uit Casablanca: Een ploeg zwemsters en zwemmers van de Amsterdamsche Zwemver- eeniging Het IJ is op tournee door Noord-Afrika 0.a. werd voor een talrijk publiek te Casablan ca gestart. Behalve het schoonspringen wonnen onze landgenooten alle nummers, waarbij vooral in het bijzonder een fraai succes op de 4 x 100 M. borstcrawi estafette werd geboekt. De ploeg van Het LJ slaagde er n.l. in, om het Ne- derlandsch record, dat de D. J. K.-estafette op 20 September 1936 te Amsterdam vestigde met een tijd van 4 min. 11 sec., te verbeteren en te brengen op 4 min. 8,5 sec. Jmiioren-zwemkampioenschappen Mooie prestatie van C. Koster en M. Kwak. IJMUIDEN Maanjdag. Hoewel gistermorgen de regen bij stroomen neerviel, klaarde het weer in den middag dus danig op, dat de wedstrijden om het junio ren-kampioenschap van den kring Haarlem in de Velser Zweminrichting konden doorgaan. De wedstrijden, georganiseerd door de Velser Zwemvereeniging, werden van tijd tot tijd door de stralen van een warm nazomer-zonne tje overgoten. De winnaars van de diverse nummers zijn tevens kampioenen van den kring Haarlem. De uitslagen luiden: 100 M. borstcrawi dames: 1. H. Bakker, H.P.C., 1 min. 16.8 sec., 2. E. Alofs, H.P.C., 1 min. 18.4 sec. 100 M. borstcrawi heeren: 1. E. Behle, D.W.R., 1 min. 9.7 sec,, 2. A. A. v. d. Bogaerde, D.W.R., 1 min. 11.9 sec. 100 M. schoolslag, dames: 7. C. Koster, V.Z.V., 1 m. 34.7 sec., 2. M. G. v. Looy, D.W.R., 1 min. 41,2 sec. 100 M. schoolslag heeren: 1. A. J. Rollfs, D.W.R., 1 min. 27.4 sec., 2. D. v. Viersen, D.W.R., 1 min. 28.4 sec. 100 M. rugcrawl, dames: 1. H. Zierin, D. W. R., 1 min. 29.1 sec., 2. A. Sevensma, H.P.C., 1 min. 34.8 sec., 100 M. rugcrawl heeren: 1. T. Sanger, H. V. G. B., 1 min. 26 sec., 2. D. v. Viersen, D. W. R., 1 min. 27 sec. 3 x 50 M. wisselslag persoonlijk dames: 1 M. Kwak, V.Z.V., 2 min. 27.6 sec., 2. M. Kuyper D.W.R., .2 min. 34.7 sec. 3 x 50 M. wisselslag persoonlijk, heeren: 1. M. Maurits. H. P. C., 2 min. 12,3 sec. 2. E. Behle, D.W.R., 2 min. 14 sec.. 10 x 50 M. borstcrawi estafette dames: 1. II. P. C., 6 min. 24.4 sec., 2. D.W.R., 6 min. 27,7 sec. Bij de 10 x 50 M. estafette borstcrawi hee ren verscheen alleen D.W.R., aan den start, daar H. P. C. verhinderd was uit te komen. D.W.R., heeft desondanks de estafette ge zwommen en maakte een tijd van 6 min. 0.2 S6Tot slot werd nog een gecombineerde polo wedstrijd gespeeld, welke een geanimeerd verloop had. Luxe verhuur zonder chauffeur. 1ste klas wagens. (Adv Ingez. Med ATHLETIEK. DE EUROPEESCHE ATHLETIEK KAMPIOEN SCHAPPEN GEëINDIGD. Geen Nederlandsch succes op dezen laatstcn dag. Uit Parijs: Nederland is er niet in geslaagd op den derden en laatsten dag van de Euro- peesche athletiekkampioenschappen zijn suc cessen van de voorafgaande dagen voort te zetten. Heinz Baumgarten verkeerde niet in de beste conditie; door zijn wissel met Van Be veren, die ondanks de ontsteking aan zijn Achillespees toch liep. vertoonde hij niet de vastheid, om vertrouwen te wekken. Aan de uitslagen ontleenen we de volgende: 4 maal 10C Meter estafette, eindstrijd: 1 en Europeesch kampioenDuitschland 40.9 sec.; 2 Zweden 41.1 sec.; 3 Engeland 41.2 sec.; 4 Italië 41.3 see.: Zwitserland gediskwalifi ceerd, Nederland opgegeven. 10.000 Meter: 1 en Europeesch kampioen Salminen (Finland) 30 min. 52.4 sec.; 2 Be- viacqua (Italië) 30 min. 53.2 sec. 1500 Meter: 1 en Europeesch kampioen Wooderson (Engel.) 3 min. 53.6 sec.; 2 Mostert (België) 3 min. 54.5 sec. Hoogspringen: 1 en Europeesch kampioen: Lundquist Zweden) 1.97 Meter; 2 Kotkas (Finland) 1.94 meter. 8 Spanjerdt (Nederland) 1.80 Meter. Discuswerpenl en Europeesch kampioen: Schroeder (Duitschl.) 49.70 Meter; 2 Overwe- ger (Italië) 49.48 Meter. 3.000 Meter hindernisloop1 en Europeesch kampioen: Larsson (£w.) 9 min. 16.2 sec.; 2 Kaindl (DuïtschlJ 9 min. 19.2 sec. 4 maal 400 Meter estafette1 en Europeesch kampioen: Duitschland 3 min. 13.6 sec. 2 Engeland 3 min. 14.9 sec., 3 Zweden 3 min. 17.3 sec., 4 Frankrijk 3 min. 18.3 sec.; 5 Italië 3 min. 19.7 sec., 6 Hongarije 3 min. 22.9 sec. Tienkamp: 1 en Europeesch kampioen: Bexell (Zweden) 7214 pnt.; 2 Gierutto (Po len) 7006 pnt. Landenklassement: 1 Duitschland 103 pun ten; 2 Finland 78 punten; 3 Zweden 75 pun ten; 4 Engeland 53 punten; 5 Italië 39 pun ten; 6 Nederland 27 punten; 7 Frankrijk 27 punten; 8 Hongarije 23 punten; 9 Estland 13 punten; 10 Polen 12 punten; 11 Zwitserland 10 punten; 12 België 8 punten; 13 Noorwegen 6 punten; 14 Griekenland 3 punten; 15 Tsje- cho-Slowakije 1 punt. Het regeeriiigsjubileum van de Koningin. Herdenking op de Haarlemsche Rechtbank. Hedenmorgen tien uur heeft Mr. G. Sluis, president van de Arrondissements Rechtbank te Haarlem, het veertig-jarig jubileum van H.M. de Koningin herdacht. De geheele rech terlijke macht en ongeveer alle leden van de balie waren aanwezig. Mr. Sluis herinnerde aan de groote vreugde, die op dezen dag overal in den lande ge toond wordt. „De Haarlemsche Rechtbank wenscht ook met enkele woorden uiting te geven aan haar groote blijdschap over het feit, dat ons volk geregeerd wordt door een Koningin die het land met wijs beleid bestuurt. Ook wij zijn dankbaar voor wat HM. de Koningin in deze langdurige periode voor haar land en volk gedaan heeft. Wanneer wij op deze veertig jaren terug zien, dan moet geconstateerd worden, dat haar regeering zegenrijk is geweest en dat zij een zeer hooge opvatting van haar taak heeft getoond. Dit is ons land ten zegen geweest. H.M. de Koningin heeft zich, evenals haar betreurde Koninklijke Moeder, met groote liefde en toewijding aan haar moeilijke taak gegeven. Onder haar bewind heeft het volk zijn vrijheid, waaraan het zoo gehecht is, mogen behouden. Dit achten wij van heel groote waarde en dit heeft het Nederlandsche volk in hooge mate gewaardeerd. De uitingen van trouw en liefde jegens H. M. in deze dagen zijn daar de sprekende be wijzen van. Het is ook nu weer treffend te zien hoe ons volk met Oranje meeleeft. Ook voor de Nederlandsche rechtspleging is de veertigjarige ambtsvervulling van onze Ko ningin van bijzonder groote beteekenis ge weest. Gedurende deze periode hebben de Grondwet, de Kinderwetten, de wetten voor het Arbeidscontract, voor de Kamers van Koophandel, voor Strafvordering en nog zoo veel belangrijke wetten méér een groote verandering ondergaan. De Nederlandsche rechters zijn dan ook diep erkentelijk voor al het goede, dat zij van het bewind van H. M. de Koningin hebben mogen ondervinden. Ik ben overtuigd, de tolk van de geheele Haar lemsche Rechtbank te zijn, als ik de hoop uit spreek. dat onze Koningin nog vele jaren voor zich zelf en voor haar huis gespaard mag blijven en dat het Nederlandsche volk daar van de zegeningen mag ondervinden." Namens het Parket sloot Mr. L. H. Roe- ters van Lennep zich bij de woorden van den president aan. Ook het Parket wenscht zijn onverbreekbare trouw jegens onze Koningin te betuigen. Mr. Dr. W. P. V i s gaf uiting aan de gevoe lens van innerlijke ontroering, die ook de leden van de Haarlemsche balie jegens de Koningin koesteren. Zij wenschen aan de al- geipeene feestvreugde bijval te betuigen. „De Haarlemsche advocaten beseffen diep, dat wat H. M. de Koningin in deze veertig jaren voor het Nederlandsche volk heeft gedaan, ook voor de rechtspleging in ons land van groote beteekenis is geweest. Het recht in Nederland heeft in deze periode een ontwik keling ondergaan, als nimmer te voren. We zijn er verheugd over dat in Nederland steeds in volle vrijheid recht kan worden gesproken. Daarom hopen we, dat onze Koningin ook hierin nog lang leiding mag blijven geven." De korte zitting werd hierna gesloten. De Bilt voorspelt Zwakken tot matigen, Westelijken tot Zuidwestelijken wind. zwaar bewolkt tot betrokken, tijdelijk regen, weinig verandering in temperatuur. BAROMETERSTAND Hoogste 766.3 m.M. te Stensele. Laagste 755.5 m.M. te Memel. De depressie in het Westen dringt zeer lang zaam door en bracht op de Britsche eilanden slechts weinig regen. De stationaire depressie in het Oosten blijft tot in onze omgeving het weer beheerschen en gaf nog veel regen in West-Duitschland. Te Hannover viel in het laatste etmaal gemiddeld 36 m.M. Het gebied van hoogen luchtdruk in het Zuidwesten nam in beteekenis af en trekt zich geleidelijk terug, dat over het Noordoosten van het waarnemingsgebied houdt stand. In het Oostzeegebied blijft de lucht betrokken en evenzoo in het Noorden en Midden van Duitschland. Het regengebied strekt zich naar het Zuiden over het Schwarzwald en tot Zwit serland uit. Ook in Frankrijk en Zwitserland is het weer niet meer zoo mooi en is de bewol king toegenomen. Behalve in het Oostzeegebied is het weer overal koel. HOOG WATER TE ZANDVOORT Woensdag v.m, 2.21 uur; n.m. 14.46 uur. Strand berijdbaar van 7.3012.45 uur. Belangrijke telefoonnummers: Politie: 11850. Brandweer: 15333. Ongevallendienst (Brandweerkazerne) Ged. Oude Gracht: 14141. Een gulden gestort op 119600 der post-giro, En U krijgt een lot gezonden door het Consultatie-bureau. Verloting Brederode-duin (Adv. Ingez. Med.) Tilbury door trein gegrepen HENGELO, 6 September. Van ochtend omstreeks half elf is op den onbewaakten overweg te Hasselo, on der de gemeente Hengelo (O.), bij het café Pentrop, een vreeselijk ongeluk gebeurd. Een tilbury, die bestuurd werd door den ruim zeventigjarigen landbouwer J. Welberg uit Hasselo, is door den trein uit Hengelo gegrepen. In den wagen zaten de even oude echtgenoote van Welberg en het zesjarige klein dochtertje, Maria Weghorst uit Has selo. De drie menschen werden op slag gedood. Nadere bijzonderheden zijn nog niet bekend. De burgemeester en de com missaris van politie zijn ter plaatse. Territoriaal zelfbestuur voor de Sudeten Duitschers? De nieuwe voorstellen van Praag. (Zie ook pag. 7). PRAAG 6 September (Reuter-A.N.P.) In doorgaans goed ingelichte kringen wordt vernomen, dat de beginselen, waarop de voorstellen der Tsjecho- Slowaaksche regeering aan de Sudeten Duitschers zijn gebaseerd, de volgende zijn: 1, Toekenning van territoriaal zelf bestuur. 2. Erkenning '/an de volkomen ge lijkheid van status. Erkenning van de gelijkheid der talen. Deze punten voldoen aan de principieele voorwaarden die de Sudeten Duitsche verte genwoordigers Kundt en Sebekowsky gesteld hebben, toen zij aandrongen op voorafgaande aanvaarding hunner grondbeginselen alvorens de onderhandelingen over de bijzonderheden voort te zetten. WIELRIJDEN. REVANCHE WERELDKAMPIOENSCHAP Uit Vichy: Te Vichy is Maandag een re vanche van het wereldkampioenschap der profsprinters verreden. Winnaar werd de Franschman Gérardin; Richter en Van Vliet eindigden tezamen op de tweede en derde plaats, vóór Scherens. Van Vliet won van Rich ter. Chaillot en Scherens, maar verloor van Gé rardin en van Georget. Pogingen om het wereldrecord over 500 M. met vliegend vertrek, dat met 29 4/5 sec. op naam staat van Michard, te verbeteren, geluk ten niet: ook hier werd Gérardin winnaar, vóór van Vliet, Georget, Ohaillot, Richter en Scherens. ZANDVOORT BIJZONDERE DIENST IN DE SYNAGOGE. Maandagavond werd naar aanleiding van het regeeringsjubileum in de Synagoge aen de Dr. Mesgerstraat een bijzondere kerk dienst gehouden, die door eerw. heer M. Frank werd geopend met het gebed voor het Koninklijk Huis. Nadat de heer Frank enkele psalmen met een bijzondere intonatie had voorgedragen, werd het gebed gezegd, dat door de Opperrabbijnen vergadering werd op gesteld. Hierna hield de heer Frank een korte rede naar aanleiding van psalm 85, 914. In verband met de vier deugden: liefde rijkheid, trouw, gerechtigheid en vredelie vendheid die in deze psalm worden bezongen, werden verschillende perioden en gebeurte nissen uit het leven van de Koningin belicht. Nederland is steeds onder Haar regeering een toevlucht geweeest voor aallen, die den vrede zochten. Tot slot werd nog een zegebede uitgespro ken. Het kerkgebouw dat sober, maar zeer mooi, was versierd, was geheel gevuld met een zeer aandachtig publiek. ZWEMCLUB ZANDVOORT. Dinsdag 13 September houdt de Zwemclub Zandvoort een algemeene ledenvergadering in Huize X aan het Kerkplein. JAARVERGADERING ZEEMEEUWEN. De voetbalvereeniging Zeemeeuwen houdt op Dinsdag 12 September haar jaarlijksche al gemeene vergadering in Ons Huis. VREUGDEVUREN. Maandag, aan den vooravond van den grooten feestdag, werd door verschillende padvindersgroepen een kring van vreugde-, vuren langs de grenzen rondom ons land ont stoken. Langs de Noordzeekust brandden de vuren ongeveer vijf kilometer van elkaar. De padvindersgroep De zwarte pijl, van de afdeeling Bloemendaal verzorgde het vuur, dat voor Zandvoort ter hoogte van het Zui- derbad werd ontstoken. Nadat het onder groote belangstelling van het publiek ongeveer een uur lustig had ge brand werd het na het zingen van het 1ste couplet van het Wilhelmus en een driewerf hoera voor H.M. de Koningin, gedoofd. OPLICHTERS REEDS OPGESPOORD. Door het voortvarend optreden en de ijve rige nasporingen van de Bloemendaalsche po litie gelukte het reeds Maandagmorgen de da ders op te sporen, waarvan de oude Bol uit de Hobbemastraat Zaterdag j.l. de dupe werd. Het spoor leidde spoedig naar Hillegom, waar zoodanige aanwijzingen werden verkre gen tegen den 30-jarigen K„ van beroep chauffeur, en den eveneens 30-jarigen Van Z., van beroep bloemist-arbeider, dat zij in ar rest konden worden gesteld. Per auto werden zij naar Bloemendaal vervoerd. Hoewel zij aanvankelijk beweerden volkomen onschuldig te zijn, bekenden zij hun daad reeds tijdens het vervoer in de politie-auto. De auto, die zij voor het vervoer der aard appels gebruikten, hadden zij in Hillegom ge huurd. De eigenaar bleek evenwel niet in het complot betrokken te zijn. Een deel van de aardappelen kon nog in beslag worden geno men. Een belangrijk deel was evenwel reeds in Haarlem-Noord verkocht en van het hier voor ontvangen geld was niets meer over. OVERVEEN PERSONALIA. De heer C. Peet is benoemd tot tijdelijk on derwijzer aan de Julianaschool. BLOEMENDAAL SPREEKUUR BURGEMEESTER De burgemeester van Bloemendaal jhr. mr. C. J. A. den Tex is Vrijdag 9 September ver hinderd zijn gewone spreekuur te houden. HALFWEG SERENADE WERD ZANGHULDE. Het echtpaar Jeurissen, wonende in de Dennenlaan te Zwanenburg, vierde zijn gou den huwelijksfeest. Door een droeve gebeur tenis in de Dennenlaan kon de serenade niet doorgaan. De zangvereeniging „Zang Veredelt" kwam toen op het idee de beide krasse oudjes uit te noodigen, in het repetitielokaal een zang- hulde in ontvangst te nemen. De uitnoodi- ging werd aanvaard en Maandagavond werd onder leiding van den heer Albert Rill de zanghulde gebracht in tegenwoordigheid van de feestvierenden en de familieleden. De heer Tjalma complimenteerde het gouden echt paar, terwijl een zoon van den heer Jeurissen hartelijk dankte voor het aardige idee in het repetitielokaal zijn ouders toe te zingen. VOETBALWEDSTRIJDEN „HALFWEG". De uitslagen van de voornaamste voetbal wedstrijden, die Zondag j.l. door de voetbal vereeniging „Halfweg" op de terreinen aan den IJweg gespeeld zijn, luidden: Halfweg I—Germaan I 6—1 Halfweg n—Germaan II 2—1 De andere wedstrijden moesten wegens de slechte weersgesteldheid worden afgelast. HEEMSTEDE Geschenk van de burgerij aan gemeentebestuur. Het ontwerp van het monument. Het monument aan het gemeentebestuur door de burgerij aan te bieden is ontworpen door den heer J. Wiegman. Zooals op de af beelding te zien is, zijn drie zuilen, aan de onderzijde aan elkaar verbonden. Op de mid denzuil, die een hoogte heeft van 2.20 M. bij 67 c.M. en een dikte van 40 c.M. en de beelte nis bevat van de Koningin, is een relief als inscriptie aangebracht „Bij herdenking van het 40-jarig regeeringsjubileum van Konin- ging Wilhelmina, aangeboden door de burgerij van Heemstede". De zijstukken zijn 1.56 M. lang 24 c.M. breed en 22 c.M. dik; en bevatten de jaartal len 1898 en 1938, waarboven een kroon. Het geheel, dat zal vervaardigd worden door den Heemsteedschen beeldhouwer H. A. v. d. Eijnde, wordt uitgevoerd in rooden, Maul- bronner Zandsteen op een voetstuk van groe ne dolomiet. Het monument zal geplaatst worden op de Vrijheidsdreef nabij het Mo lentje in Groenendaal. Feestelijkheden te Heemstede. Reeds om 7.30 uur worden de Oranjefeesten ingezet met een muzikale wandeling van de 3 plaatselijke muziekvereenigingen. Tegen half 9 stroomen van alle kanten de jeugd organisaties naar het Raadhuisplein, waar om half 9 ook de muziekcorpsen onder de vroo- lijke tonen van de Jubileummarsch van S. Vlessing het plein betreden. Jeugd, muziek en nubliek vullen het ruime plein en als dan de Yo Ali Band van de Haarlemsche padvinders met trommelslag en signalen het plein be treden. betreedt de Burgemeester de stoep van het Raadhuis, om de jeugd toe te spreken. Spr. wees vooral ook op het gevoel van saamhoorigheid door deze daad van samen opgaan der jeugd naar de huldiging in Am sterdam, onder één vlag. De vlag der Heem- steedsche jeugd welke de burgemeester den leider der deputatie overhandigt, met den wensch, dat allen zich in de toekomst daar achter zullen scharen in vreugde en leed. De leider der jeugdbeweging, de heer Jan Hoekendijk zeide gaarne de vlag in ontvangst te nemen als blijk van vertrouwen. Nadat de Yo Ali band zeer verdienstelijk den „Prinsessenmarseh" had geslagen, ginge de jeugdorganisaties in optocht, gevolgd door de muziek jm honderden belangstellenden naar het Wnhelminaplein, waar door het Co mité der jongeren-organisaties namens de Commissie ..Koninginnedag" een fraaie krans werd gehecht aan het hek om den Wilhelmi- na-boom. Hier voerde het woord de voorzitter van Koninginnedag, de heer E. Lefebvre, die er op wees dat hier voor 40 jaar deze boom werd geplant. Hierna hechtte een tweetal dames de krans aan het hek, waarna wethouder jhr. A. v. d. Poll namens het gemeentebestuur de jeugd dankte en besloot met een driewerf hoera op onze Koningin. Een 750-tal kinderen bracht onder leiding van den heer D. J. v. d. Stam voor het Raadhuis een aubade. Aanbieding blijvend gedenkteeken. Om half 11 waren op het Raadhuis aanwezig burgemeester Jhr. J. P. W. v. Doorn, wethouder Jhr. A. v. d. Poll en 't meerendeel der raads leden en leden van „Koninginnedag" voor de overhandiging van het blijvend aandenken der burgerij aan het gemeentebestuur. De voor zitter van Koninginnedag, de heer E. Lefebvre zeide, dat wij wel altijd dankbaar mogen zijn voor het bezit van een Vorstenhuis als dat van Oranje. Het is bij dit jubileum, aldus spr., een be hoefte geweest van de burgerij iets te schen ken als een blijvend aandenken, waarbij zij den heer v. d. Eynde bereid gevonden heeft een ontwerp te maken, wat spr. den burgemeester aanbiedt, met verzoek dit straks, als het ge reed zal zijn, dit een plaatsje te geven in ons mooi Groenendaal. De burgemeester zeide zeer erkentelijk te zijn voor dit blijk van medeleven der burgerij met ons Oranjehuis, waaruit ook blijkt de hechte band tusschen burgerij en gemeente bestuur. Met een „Lang leve de Koningin" werd deze plechtigheid besloten. brengt hulp ïn gezinnen, waar door geboorte, onvolwaardig heid of ziekte van kinderen bij zondere nooden zijn ontstaan. Zendt Uw bijdrage op Postgiro 75000 Den Haag. (Adv. Ingez. Med.) Ontwerp van het monument dat door de burgerij aan de gemeente zal worden aangeboden. AGENDA Heden: DINSDAG 6 SEPTEMBER Gebouw H. K. B.: Oranje-bal Dans-Instïtuut H. Kwekkeboom, 8.30 uur. Café-Rest. „Dreefzicht"Oranjebal, 8.30 uur. Gem. Concertgebouw: Groot Oranjebal door The Haarlem Dancing Society Everybody.. Tijdingzaal Haarlem's Dagblad, Gr. Iioutstr. 93: Tentoonstelling „Het leven van Koningin Wilhelmina in beeld", 95.30 uur. Rembrandt Theater: Nationale Film „Veer tig jaren". 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: Nationale Film „Veer tig jaren", 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: Nationale Film Veer tig jaren", 2.30, 7 en 9.15 uur. Palace Familie Cinema: „Borneo" van Osa en Martin Johnson en „Een meisje uit dui zend" met Sonja Henie. 2 en 8.15 uur. Spaarne Theater: „Oranje Hein" en „Hel denmoed en Vrouweneer", 8 uur. Moviac Uurfilm Theater: Jubileumfilm. Doorloopende voorstellingen van 2.30 tot 11.30 uur. Teyler Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. Palestina Diorama's, Schotersingel 117a, Geopend eiken werkdag (behalve Vrijdags) van 35 en 7—9 uur. WOENSDAG 7 SEPTEMBER Bioscoopvoorstellingen 's middags en des ivonds Tijdingzaal Haarlem's Dagblad, Gr. Houtstr. 93: Tentoonstelling „Het leven van Koningin Wilhelmina in beeld", 9—5.30 uur. Palestina Diorama's, Schotersingel 117a. Geopend eiken werkdag (behalve Vrijdags) van 35 en 7—9 uur.

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 2