Vreugdevuren IAAT/TCJBERICUTIN MOTORSPORT langs de kust. D.INSDAG 6 SEPTEMBER 1938 HAAREEM'S DAGBEAD 9 Amsterdamsche Jeugd ontvangt de gemeentevlag. Uit handen van burgemeester De Vlugt. AMSTERDAM, 5 September. Voor de tweede maal was het knusse binnenplein van het Amsterdamsche stadhuis vanmorgen de verzamelplaats van een groot aantal Amster damsche jongens en meisjes. Waren het gis teren meer dan duizend leerlingen van open- bare- en bijzondere scholen die als ..afgevaar digden" van hun onderwijsinrichtingen de feestweek kwamen inluiden en die namens hun medeleerlingen uit handen van den bur gemeester het portret van onze Vorstin, dat in hun schoolgebouw wordt gehangen in ont vangst namen, dezen morgen stond er een de putatie van de Amsterdamsche jeugd en jon gelingschap. die vanavond zal deelnemen aan de huldebetooging van de Nederlandsche jeugd, welke ter eere van de Koningin op den Dam wordt gehouden. Waarom de uitverkoren 31 jongens en meis jes. leden van de onderscheidene Amsterdam sche jeugdorganisaties nu reeds zoo vroeg voor het stadhuis bij elkaar waren gekomen? Het antwoord aan de velen, die achter de politie- afzettingen het vroolijke, opgewekte troepje kinderen gadesloegen, is in enkele woorden gezegd. De burgemeester zou hun straks de Amster damsche gemeentevlag overhandigen waar achter zij zich vanavond zullen scharen. Zoo vormen zij dan een der schakels van de lange ketting jongens en meisjes die de Koningin namens de Nederlandsche jeugd hulde komen brengen. Vanmorgen reeds vroeg had de Amsterdam sche deputatie zich op het Frederiksplein op gesteld. De deelnemers hadden de vaandels van hun vereenigingen meegenomen. In op tocht en in gezelschap van een aantal be stuursleden marcheerden zij naar de stad. Vier muziekcorpsen zorgden voor pittige marschen en het spreekt wel vanzelf dat de kleurige stoet in de versierde- en door ontelbaar vele vlaggen overkoepelde straten van de feestende stad over belangstelling niet had te klagen. Weer was het de jeugd, die ook dezen twee den feestdag inluidde. Op het binnenplein van het stadhuis werden in afwachting van de vaandeloverdracht va- derlandsche liederen gezongen. Toen verscheen de burgemeester dr. W. de Vlugt, voor de hoofdingang van het stadhuis. Het muziekcorps van de brandweer speelde het Wilhelmus, eerbiedig meegezongen door allen, die op het plein waren verzameld en daarna sprak de burgemeester. Radio-dag gewijd aan het blijde feest. Samenwerkende omroeporganisaties. Eendrachtig heeft ook de Nederlandsche Ra dio-Omroep op blijde en waardige wijze het veertigjarig regeerlngsjubileum van onze vorstin herdacht. Het nationaal programma, geheel gewijd aan de viering van dezen zoo bij uitstek luisterrij ken dag, werd verzorgd door de vier groote omroeporganisaties en de V. P. R. O. en werd uitgezonden over Kootwijk, Hilversum en Jaarsveld en tevens door de rijkszenders en de Phohi, zoodat ook in de overzeesche gewesten het blijde feest in het moederland kon worden gevolgd. Reeds te 8 uur klonk het plechtige Wilhel mus ter opening en inleiding van den hoog tijdag. Dr. P. H. Ritter sprak vervolgens over „De zin van den nationalen hoogtijdag". Na orgelspel en koorzang trad de oud-minis ter van economische zaken, mr. dr. T. J. Ver schuur voor den microfoon voor het uitspreken van een rede, getiteld „Koningin en Vader land". Na koraalmuziek, een wijdingswoord van ds. mr. L. C. W. Ekering, en gewijde muziek sprak de heer J. Schouten, lid van de Tweede Kamer der Staten Generaal een feestwoord. Vervolgens werd de plechtige nationale ge dachtenisviering in de Nieuwe Kerk te Amster dam uitgezonden, een plechtigheid, die zonder twijfel door geheel Nederland en overzeesche gewesten met groote ontroering zal zijn ge volgd. 's Voormiddags bracht de radio nationale en volksliederen, waarna de reportage van de na tionale huldebetooging op den Dam volgde, een betooging waaraan circa 9600 personen uit heel het land deelnamen. Daarna hield ds. E. D. Spelberg een inlei dende toespraak tot het volgende door de V. P. R. O. verzorgde deel van het programma. De namiddag en avond zijn deels gewijd aan zang, muziek, declamatie en hoorspelen, deels aan de reportage van de hulde van de Neder landsche jeugd op den Dam. De minister van algemeene zaken dr. H. Co- lijn. de minister van buitenlandsche zaken mr. J. A. N. Patijn, de minister van onderwijs zul len korte redevoeringen houden tot de stam- genooten in Zuid-Afrika. De uitzending zal worden beëindigd door een slotwoord van pater J. Dito. Iu Den Haag alle scholen gesloten. De burgemeester van 's-Gravenha.ge. heeft in overleg met de medische instanties de slui ting gelast van alle openbare en bijzondere be waarscholen en scholen voor gewoon- en bui tengewoon lager onderwijs alsmede van de kinderbewaarplaatsen in die gemeente, tot en met 17 September 1938. zulks in verband met de daar ter stede voorgekomen gevallen van zg. kinderverlamming. In verband hiermede zullen de feestelijk heden en spelen voor de kinderen van bovenge noemde scholen, welke wegens het 40-jarig re- geeringsjubileum van H.M. de Koningin, zoo wel in als buiten de scholen, zouden plaats hebben, voorloopig worden uitgesteld. De openluchtvoorstellingen op het Binnen hof voor de leerlingen van het voortgezet on derwijs gaan evenwel door. Wat betreft nu het voorkomen van de kin derverlamming in deze gemeente, deze is niet van bepaald verontrustenden aard. Tot nu toe zijn in deze gemeente gedurende het geheele Jaar 1938 22 gevallen ter kennis van den ge meentelijken geneeskundigen- en gezondheids dienst gekomen. Hoewel ook in de laatste dagen nog enkele nieuwe gevallen zijn voorge komen. is het aantal hiervan zeer zeker niet verontrustend voor een gemeente van de grootte van Den Haag. Rede van Bonnet geeft aanleiding tot Duitsch commentaar. Tsjechische vraagstuk bij onthulling van oorlogsmonument te berde. Te Pont Grave is Zondag een monument onthuld voor de in Frankrijk gesneuvelde Amerikaansche soldaten. Behalve door den Amerikaanschen gezant te Parijs, Bullitt, werd hierbij het woord ge voerd door den Franschen minister van bui tenlandsche zaken. Georges Bonnet. Deze zeide oa., terwijl hij zich tot Bullitt richtte: „Tusschen ons zijn geen overeenkom sten en pacten, in de geheimzinnigheid der kanselarijen gesloten, noodig. Dezelfde begin selen, die ons reeds tweemaal hebben veree- nigd hebben niets van hun kracht Ingeboet'. En voorts: „Wij verheelen ons den ernst van het Tsjecho Slowaaksche vraagstuk niet, doch wij hopen dat dank zij het hooge bewustzijn, dat de regeeringen te Berlijn en te Praag haar internationale verantwoordelijkheid moeten aanvaarden, dank zij nauwe en loyale samen werking tusschen Engeland en Frankrijk, de ernstige dreigingen, die op Europa drukken, bezworen zullen worden. Frankrijk zal in elk geval trouw blijven aan de pacten en verdra gen die het gesloten heeft. Het zal trouw blij ven aan de verplichtingen, die het op zich ge nomen heeft". De redevoering van minister Bonnet is aan leiding geweest tot commentaar in de Duit- sche pers. De Deutsche Diplomatisch-Politische Kor- respondenz schrijft o.a.: „De principes, welke Bonnet in practijk gebracht wenscht te zien, zullen wel nergens op tegenspraak stuiten. Zij zijn zeker de idea len der Fransche soldaten in den wereldoor log geweest, maar zij waren ook die van hun tegenstanders. Frankrijk zal den vrede geen grooter dienst kunnen bewijzen dan juist in het geval, dat Bonnet met recht voor het oogenblik bijzonder zorgbarend noemt, aan te dringen op de practlsche ten uitvoerlegging van gerechtigheid en vrijheid n.l. tegenover de regeering te Praag, welke zich tot nu toe bij haar tegenstreven steeds weer door Frank rijk gedekt voelde, ja voorwendde te handelen in den geest van zijn bondgenoot. Niet steeds legt men te Parijs den nadruk op het standpunt van een universeele broe derlijkheid van alle naties. Des te meer zou het in Duitschland worden toegejuicht, indien in de nieuwe verklaringen van Bonnet een program zou mogen worden gezien, dat Frankrijk verre van alle propaganda met allen nadruk wenscht na te kernen. Het zou dan zeer zeker niet aan de Duitsche be reidwilligheid ontbreken den zelfden weg te betreden". De Padvindersrally op de Groote Markt. Waarnemend Burgemeester reikt de Haarlemsche vlag uit. Vanmorgen omstreeks l'l uur trokken de eerste formaties van jeugdverenigingen, die deel zouden nemen aan de padvindersrally, het plein van de Groote Markt op, de Driehoeksmeisjes, de Graal, de Kruisvaar ders en vele anderen. Op het bordes van het Stadhuis stond de waarnemend burgemeester, wethouder A. G. Boes, en de wethouders W. J. B. v. Liemt en E. v. d. Wall, de gemeente-secretaris mr Th. A. Wesstra, verscheidene gemeenteraadsleden en de vertegenwoordigers van de jeugdvereni gingen die zich op de Groote Markt opstelden. De belangstelling van het publiek was zeer groot. Reeds voordat de jeugdformaties ver schenen wa.s het plein rondom door belang stellenden bezet, en de meesten stonden in dikke rijen een eindweegs in alle straten, die op de Groote Markt uitkomen. Langzaamaan werd het kleurige mozaïek, dat als een legkaart op het midden van het plein ineen geschoven werd, compleet. De zon overgoot het aan tinten zoo rijke schouwspel met haar gulden stralen. Van het Stadhuis af gezien rechts stelden de vaandeldragers en draagsters zich op. De welpen brachten een yell uit. De eigenlijke rally vormde voor de toe schouwers een alleraardigst sportlef evene ment. Recht voor het stadhuisbordes stelde zich een cordon padvinders op. Aan het an dere eind van het plein stelden zich de groe pen op, die den stormloop naar het Stadhuis moesten ondernemen. Op het teeken van den Districts-Commissa- ris, den heer M. C. de Jong Jr., zette de voor het Stadhuis staande groep padvin ders een vervaarlijk tromgeroffel en trompet geschal in. En toen barstte de geestdrift los. De padvinders juichten en met de hoeden op hun stokken stormden zij op het Stadhuis toe. Gelukkig dat daar een cordon gereed stond om den stoot op te vangen. En er moest nog versterking aan te pas \omen! Maar alles verliep even plezierig en opge wekt. De heer M. C. de Jong sprak den waarne mend burgemeester toe. Het is begrijpelijk al dus spr. dat op een feestdag als deze, waarop we het 40-jarig jubileum van onze Koningin vieren de Haarlemsche jeugd niet achter blijft. Hier is ze aanwezig in alle schakee ringen. We hopen dat ze een voorbeeld zal nemen aan den dienenden ijver van onze Koningin". De waarnemende burgemeester, wethouder A. G. Boes reikte daarop aan de padvinders de Haarlemsche vlag uit, waarmee zij onze stad in Amsterdam zullen vertegenwoordigen. Tot slot werd door allen het Wilhelmus ge zongen. Nationale terreinkampioen schappen K. N. M. V. Onder groote belangstelling werden Zondag middag op een bij uitstek voor dergelijke wed strijden geschikt terrein op 1 K.M. afstand van de bekende „Pyramide van Austerlitz" de nationale terreinkampioenschappen der K. N. M. V. verreden. De uitslagen luiden als volgt: Klasse 125 cc. over 55 K.M.: 1 J. C. Verkerke lEysink) 1 uur 25 min. 49.4 sec., 2 K. Rus (DKW1 uur 27 min. 12.6 sec., 3 J. van Schravendijk '.Sparta 1 1 uur 29 min 22 2 sec Klasse 250 cc. over 60 K.IH.: 1 J, Bovee (Velocette) 1 uur 28 min. 12.4 sec., 2 J. Timmers (Matchless) 1 uur 32 min. 6.2 op 1 ronde, 3 J. W. Haaker (Gr. Peerless) 1 uur 38 min. 40.8 sec. op 1 ronde. 350 cc. klasse over 65 K.M.-: 1 J. van Rijn (Velocette) 1' uur 39 min. 29.6 sec.. 2 P. Hoogeveen i Matchless) 1 uur 44 min. 0.4 sec., 3 H. Schoots (BSA) 1 uur 45 min. 56.4 sec. 500 cc. klasse over 70 K.M.: 1 D. Renooy (Eysink) 1 uur 40 min. 19.8 sec., 2 K. van Breenen (Rudge) 1 uur 42 min. 15.8 sec., 3 G. Timmer (N.-Imperial) op 1 ronde. Professor van der Bilt spreekt in Scheveningen Op grootsche wijze heeft de Nederlandsche jeugd H.M. Koningin Wilhelmina aan den vooravond van den nationalen feestdag gehul digd. Niet minder dan 225 vreugdevuren zijn Maandagavond langs de Nederlandsche kust, de grenzen en in de provinciale hoofdsteden ontstoken en vele duizenden jongeren hebben door hun medewerking en aanwezigheid deze symbolische daad luister bijgezet. Op het Scheveningsche strand is het vuur voor het Seinpostduin ontstoken en behalve de talrijke jongerenorganisaties, die om het vuur geschaard stonden, waren op den bou levard nog duizenden kijkers aanwezig. Nadat het vuur daar door de padvinders was aangestoken hield prof. Van der Bilt een korte rede. De vlammen, die over het geheele land bran den, aldus zeide spr., symboliseeren de liefde der jongeren voor Oranje. Deze vlammen zul len spoedig dooven, nooit echter de liefde voor ons vorstenhuis. Spr. eindigde met een leve de Koningin, leve Prinses Juliana, leve Prins Bernhard en leve Prinses Beatrix!, met welke woorden alle aanwezigen lulde instemden even als met het Wilhelmus, dat het muziekcorps daarna ten gehoore bracht.. KAATSEN. WEDSTRIJDEN TE ZEIST. Onder buitengewoon ongunstige weers omstandigheden werd te Zeist een begin ge maakt met de nationale wedstrijden. Scheidsrechter Boersma liet in drie perken beginnen. In den eersten omloop sneuvelde F. Oosterdijk: daar hij weinig steun onder vond van zijn makkers, moesten zij verliezen met den stand 5262. Daarna speelde de Frisiaan N. Bosma, die het ook niet ver bracht; wel werd er een mooie kamp gespeeld tot 5 eersten gelijk, ter wijl zijn medespeler het laatste halve spel ge heel buiten slaat; stand 5560. Dan komt R. Hibma in actie, goed gesteund door den veteraan M. de Vries uit Den Haag, zij wonnen met 5—160. S. Oosterdijk kwam vervolgens met zijn kaatsers; uitstekend is ook S. Ooster dijk aan den slag; zijn maats zorgen voor het verdere werk. Zij weten met 5264 te win nen. In den tweeden omloop hielden de Haar lemmers Hibma en Oosterdijk stand; zij plaatsten zich bij de prijswinnaars. Om de prijzen gaat het tusschen Veenstra c.s., Hibma c.s., Melke, die altijd nog de beste speler in de buitenafdeelingen is. gaf Hibma c.s. geen schijn van kans, en moest dan ook met dezen stand het veld ruimen; 3 8888488 52. 12 6 2 6 0 8 0 2 30. Om den lsten en 2den prijs ging het weder om tegen een Frisiaan, Oosterdijk. Door den geweldigen opslag van Veenstra, en den prima uitslag van De Vries, Zeist, weten zij ge makkelijk te winnen. Stand: 3 8 8 8 8 8 8 48. 18 4 6 2 6 0 4= 22. De Voorzitter reikte de prijzen aan de win naars uit. De heer Broersma uit Utrecht sprak het slotwoord. lste prijs: M. Veenstra, Hilversum, Koning; J. v. d. Houw, idem; G. de Vries, Zeist. 2de prijs; H. Steensma, Amersfoort, S. Oos terdijk, Haarlem, H. Dijkstra. Rotterdam. 3de prijs: R. Hibma, Haarlem; G. Jelgersma, Amersfoort; M. de Vries, Den Haag. HENGELEN. HAARLEM. Bovengenoemde club hield Zondag haar onderlingen wedstrijd op witvisch in de Ring vaart te Vijfhuizen. Na afloop ging men naar het Clubhuis terug, waar de voorzitter, de heer H. Veen, de prijzen uitreikte. lste prijs A. v. Bezooije, zwaarste gewicht; 2e pr. B. Gabor, 3e pr. A. P. Tabbers, 4e pr. C. v. Tintele, 5e pr. J. A. Goeman, 6e pr. J. Veen, 7e p. S. Rosman, Se pr. B. Veen, 9e pr. J. Hanse. WATERPOLO. HAARLEMSCH ZEVENTAL NAAR AMSTERDAM. Donderdag 8 September zullen op de Bosch- baan te Amsterdam wedstrijden worden ge houden ter eere van het bezoek van H.M. de Koningin aan Amsterdam. Voor den polowed strijd is het Haarlemsche zevental uitgenoo- digd om aan de Amsterdammers partij te geven. De samenstelling van het Haarlemsch zeven tal is als volgt: Doel: N. Kollerie (D.WR.I. Achter: G. Janus (V.Z.V.), Ellinkhuizen (Haarlem), Braam iHP.C.) Vóór: P. Zwier (V.Z.V.). Eldering (HP.C.), J. Kollerie (D.W.R.) Reserves: Seubering (D.W.R.)v. d. Broek (V.Z.V.) en Rol (H.V.G.B.) Op het Nagtzaamplein spuit gedurende de feestweek een prachtig verlichte fontein. De waterstraal reikt tot een groote hoogte. Schijn werpers zetten de fontein in een fantastisch schijnsel, waarin de rood-wit-blauwe en oranje-kleuren domineeren. DE BURGEMEESTER VAN ROTTERDAM OVERLEDEN. Mr. P. Droogleev«r Fortuyn Hedenmorgen is de zoo populaire burge meester, mr. P. Droogleever Fortuyn, na een korte ongesteldheid, die zich in het geheel niet ernstig liet aanzien, volkomen onverwachts zacht en kalm overleden. Een groote menschenmenigte had zich gister avond rondom het hoog oplaaiende vreugde vuur op het plein voor het Paviljoen geschaard Antwoord der Koningin Na de rede van dr. Colijn heeft de Koningin een korte rede uitgesproken. Terwijl de aanwezigen zich van hun zetel verhieven sprak H.M. de Koningin de volgende woorden, die helder en duidelijk door het kerk gebouw weerklonken: Leden van de Eerste en Tweede Kamer der Staten-Generaal, Ik wensch u mijne erkentelijkheid te betui gen voor de gevoelvolle woorden, die gij in uwe adressen, als vertegenwoordigers van het Ne derlandsche 'Volk, in deze plechtige ure tot mij gericht hebt. Deze historische plaats van samenkomst, al waar mijne vaderen en ik den eed aflegden op de grondwet en door de Staten-Generaal wer den ingehuldigd, verhoogt nog hiervan de be- teekenis. Met voldoening en waardeering zie ik terug op de thans achter ons liggende veertig jaren als een tijdperk van onderbroken goede en vruchtbare samenwerking tusschen volksverte genwoordiging en kroon, die een niet te over schatten beteekenis heeft gehad voor ons volksbestaan en allen die 's rijks gebieden be wonen. In alles één met mijn volk, in denken en voelen, in liefde voor zijne vrijheid en rechten en voor zijne onafhankelijkheid, behoud ik van de afgeloopen veertig jaren een blijde herinnering. In zorgvolle en benarde omstandigheden, in beproeving, maar ook in dagen van vreugde zijn wij nog nauwer saamgegroeid en heb ik mij gedragen geweten door de liefde en het vertrouwen van mijn volk. Dank zij zijn vlijt, taaiheid en uithoudings vermogen en zijn vasten wil zijn bestaan en onafhankelijkheid ten allen tijde met gods hulp te handhaven, kunnen wij den druk der tijden ten spijt op vooruitgang en ontwikke ling bogen, hetgeen ons aanzien bij de andere volken ten goede is gekomen en hun vertrou wen in ons nog heeft versterkt. U, mijnheer de voorzitter van den minister raad en minister van staat breng ik mijn dank voor uwe rede en voor de beteekenisvolle woorden tot mijn volk en mij gericht. Zij zul len, van u komende, ongetwijfeld een diepen indruk achter laten. Dien dank betuig ik ook voor uw uit het hart komend adres, mijne heeren commissa rissen, waarin ik moge zien de vertegenwoor digers der elf provinciën, die samen dit on deelbaar land vormen. Moge uw arbeid en streven steeds tot heil van de u toevertrouw de gewesten blijven strekken. De zon schijnt niet .zonder schaduwen te weipen die ook over ons heen gaan. Als wij arbeiden is het onze plicht de wer kelijkheid niet te verbloemen, maar haar te zien. zooals zij is, en wat zij meen brengt on vervaard en kloek aan' te durven en met een groot en sterk vertrouwen en dpgeheven hoofd de komende tijden tegemoet te gaan. GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN. Inlichtingen aan het Bureau van Politie, Smedestraat. uitsluitend tusschen 11 en 13 u. Kuipers. Oost Indiëstraat 114. bril in étui; Zwiers, Papentorenvest 20. broche (8 stuiver tjes); Vroom en Dreesman. Gr. Houtstraat, boek „Haar eerste misstap": Politiebureau. Smedestraat, 2 boeken: blauwe dameshand schoenen; 4 geweerpatronen; Aandekerk, Voorzorgstraat 31, rol koperdraad; v. Waard. Doelstraat 15, hond: Brouwer, Leidschevaart 396 a, blauw jasje; Hagebout, Alb. Thijm- straat 16. gabardine regenjas; Prino. Gast- huislaan 121. horlogeketting; Kok, Schalk- wijkerweg 111, kano. genaamd „Meeuw"; Luiten. Beelslaan 9, boek (Nederl. taal); Jongejan, de Clercqstraat 75, kindermantel; Teeuwen. Vergierdeweg 194, portefeuille met inh.; v. Rooij. Jan Steenstraat 73 portemon- naie met inhoud; Hagebout. Alb. Thijmstraat 16. hondenpenning no. 783; Beck, Keizer Ka- relstraat 9. rozenkrans; Bakker, Gen. de Wetstraat 45; Wijkhuizen, Hof van Eemonö 12, 3 slagersschorten. 1M /CHEEP/ ^apT'JClNCEN: HOLLAND—AMERIKA LLJN. Statendam N.-York n. Rott. 6 (n.m.) te Ply mouth verwacht. Nela, Rott. n. Vancouver 2 te San Francisco. Binnendijk, Rott. n. Philad. 4 te Norfolk. DinteldiJk, Rott. n. Halifax 2 te Three Rlv. Veendam ,Rott. n. New York p. 4 Lizard. Blommersdijk, N.-Orleans n. R. 3 v. Havana. Maasdam 4 van Baltimore te Rotterdam. Tiradentes Rott n. Baltimore p. 4 Prawle Pt. Lochmonar, Rott. n. Vancouver 4.38 mijl Z.W. van Niton. HALCYON LIJN. Stad Zaandam, Salta Caballo na Vlaard. 6 (v.m.) te Hk van Holland verwacht. Stad Dordrecht, Vlaard. n. Stockholm p. 4 Stad Vlaardingen 3 v. Wabana n. R./Vlaard. Holtenau. Stad Amsterdam 4 v. Stockholm n. Lulea. Stad Arnhem, Genua n. Pepel 3 van Oran. Stad Haarlem 5 v. Morphoubaai te Rotterd. Stad Zwolle. Bilbao n. Vlaard. 6 (v.m.) te Hk. van Holland verwacht. Maasburg, Klrkenes n. Vlaard. 6 (12 midd.) te Hoek van Holand verwacht. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Meerkerk 5 van Hamburg te Rotterdam. Gaasterkerk (u;tr.) p. 5 Gibraltar. HOLLAND—BRITSCH-INDIë LIJN. Hoogkerk (thulsr.) 3 van Port Said. Streefkerk (uitr.) p. 3 Perim. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Heemskerk 4 van Rotterdam te Bremen. Jagersfontein -4 van Beira te Rotterdam. Boschfontein (uitreis) 3 van Dakar. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Amstelkerk (thuSsr.) 3 van Port Bouet. Jaarstroom (uitreis) p. 3 Ouessant. KON NED STOOMBOOT MIJ. Iris 5 van Danzig te Amsterdam. Berenice 5 van Aarhuus te Amsterdam. Orpheus 5 van Stettin te Amsterdam. Alkmaar Amsterdam n. Chili 2 te Cristobal. Achilles 3 van Catania naar Abufeira. Ajax Amsterd. n. Kopenhagen p. 4 Holtenau. Barnevela 4 v. Amsterdam te Hamburg. Bennekom 5 van Hamburg te Antwerpen. Ceres 4 van Izmir te Stamboul. Colombia 4 van Cristobal naar Cartagena. Costa Rica Amst. n. W -Indië p. 4 Ouessant. Deucalion Lissabon n. Algiers p. 4 Gibraltar. Fauna Olhao n. Cenua pass. 4 Gibraltar. Irene 3 van Amsterdam te Kopenhagen. Juno Rott. naar Tanger pas. 4 Ouessant. Mars 4 van Rotterdam naar Gibraltar. Oranje Nassau Amst. n. W.-Indië 3. v. Dover. Pygmalion 4 van Piraeus naar Volo. Rhea 3 van Livorno te Napels. Saturnus 5 van Hamburg te Ambsterdam. Theseus 4 van Gothenburg te Amsterdam. Tiberius 3 van Beyrouth te Amsterdam Trajanus 4 van Derindje te Piraeus. Triton Alexandrië n. Amst. p. 4 Finisterre. Venus 4 van Genua te Palermo. Vesta 4 van Amsterdam te Hamburg Mars Rotterdam n. Gibraltar p. 4 Dungeness. Nereus Amsterdam n. Oporto p. 4 Dungeness KON HOLLANDSCHE LLOYD. Zaanland (uitreis) 2 van Santos. Salland 4 van Hamburg te Amsterdam. Eemland (thuisreis) 3 van Santos. Waterland 2 v. B.-Ayres n. Amsterdam. MEYER EN CO'S SCHEEPVAART MIJ. Agamemnon Japan n. Rott. 4 v. Shanghai. Flintshire Dairen n. Rott. 3 van Danzig. Menelaus Japan n. Rott. 2 te Singapore. Benledi Japan n. Rott. 3 van Singapore. Protesllaus, Rott. n. Japan p. 5 Gibraltar. Alcinous, aBtavia n. Amsterdam p. 5 Wight. Bengloe, Japan n. Rotterdam 1 v. Kushiro. Laomedon 3 van Rotterdam te Yokohama. Benledi, Japan n. Rotterdam 5 v. Penang. Maron, Amsterdam n. Liverpool en Batavia 4 Sept. te Swansea. Eurylochus 3 van Batavia n. Amsterdam. Achilles Japan n. Rotterdam p. 4 Gibraltar. Atreus Batavia n. Amsterdam 4 v. Pt. Said. Menestheus Japan n. Rott. 4 v. Port Said. Dempo (thuisreis) 4 van Sabang. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Sibajak (thuisr.) 6 (9 v.m.) te Southampton 7 (8 v.m.) te Rotterdam verwacht. Kertosono (uitreis) pass. 4 Perim. Kota Agoeng (thuisreis) 3 van Marseille. Kota Pinang (uitreis) pass. 4 Perim. Kota Radja 4 van Rotterdam te Hamburg. Tapanoeli (uitreis) pass. 4 Gibraltar. Garoet 4 van aBtavia te Rotterdam. Kedoe (uitreis) 5 van Port Said. Tjikembang (uitreis) pas. 4 Beachy Head. Indrapoera (uitr.) 5 te Belawan. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alhema (uitr.) p. 5 Ouessant. Alcyone (th.) 3 van Santos. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Bengkalis Vlaardingen n. Basrah p. 4 Gibr. Johan de Witt (uitr.) 2 van Singapore. Poelau Tello (thuisr.) 5 van Port Said. Poelau Bras 4 van Bremen te Amsterdam. IJMUIDEN VERWACIITE VISCHAANVOER. Thuisstoomende voor de Woensdagmarkt; Jacqueline Clasina IJM 10. Vangst: 65 m. schelvisch, 150 m. braadschelvisch, 160 m. ma kreel, 15 m. gr. schol en tarbot. 30 m. gul en kabeljauw, 20 m. wijting, 25 m. kl. schol, 5 m. varia. Totaal 470 m. Christine IJM 2. Vangst: 35 m. schelvisch, 100 m. braadschelvisch, 70 m. radio en wijting, 120 m. makreel. 20 m. gul. 10 m. platvisch. To taal 355 m. benevens 30 st. stijve kabeljauw. Gloria IJM 37. Vangst: 50 m. schelvisch. 60 ni. braadschelvisch. 40 m. wijting. 50 m. plat visch. 175 m. makreel. 25 m. gul. Totaal 470 m. Hercules IJM 196. Vangst: 50 m. schelvisch, 120 m. braadschelvisch, 55 m. radio, 15 m. gul, 200 m. makreel. Totaal 490 m. Haarlem IJM 9. Vangst: 1700 m. haring, 50 kantjes steurharing. Erin IJM. 12 Vangst: 2400 m. haring. Benevens de reeds gisteren opgegeven Witte Zee IJM 67. Claesje RO 46 en Dirkje RO 54. BESOMMINGEN. Manden TRAWLERS: 1920 Flamingo IJM. 25f 5370 Loggers: IJM 204 f 380. IJM 201 f 410, KW 51 f 470, KW 46 f 150 KW 104 f 540 KW 105 f 330, KW 169 f 210. KW 175 f 280. KW 162 f 110, KW 155 f 400. KW 112 f 130, KW 177 f 250. KW 91 f 230. KW 27 f 170, KW 154 f 400, KW 24 f 490. BURGERLIJK STAND Bevallen: A. Reehorst-Molenaar, d.. Ratels straat 49. IJmuiden; T. NapBuijs, z., Heide- straat 39, IJmuiden. D. Broekhuizen-van Baarsel, d. Willemsplein 7. IJmuiden; E. P. M. Buur—Spoelstra, zv. d. Helststraat 24. LJm.; P. C. Sluimer—Luttikhuizen, d,. Wijkerstraat- weg 185, Velsen-N. M. PruissenFransen, d., Weg langs Zijkanaal C 8, Velsen. Overleden: M. Wassenaar, 62 j.. echtgenoote van Arle Kruk, Burg. Weertsstr. 22. Velsen-N. M. J. C. Luitingh, 78 j.. wed. van W. Helima, Kon. Wilhelminakade 80. IJmuiden; A. M. Bartenbach, 51 j., echtgenoote van P. Schmitt. Duinvlletstraat 26. Velsen-N.; J. Vis- kil, 53 j.. echtgenoot van A. v. Groningen, de Rijpstraat 58, IJmuiden: J. van Dijk, 57 J., echtgenoot van E. van Ginneken, de Ruyter- straat 122, IJmuiden.

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 3