Sft&d fa't Host /CUEEP/ T'JLINCENS VRTTDA'G 9 'SEPTEMBER 1938 HAAREEM'S DAGBEAD Vertelsels rond BartaliVicini het slachtoffer van een verkeerde tactiek Prachtige prestatie van Van Nek De opleiding tot tennis-spelleiderVoetbal in België Moet een scheidsrechter straffen of nietVan Klaveren tegen EderHet persoonlijke wereldkampioenschap „Speedway racing". Gedurende de week vcor den aanvang van het wereldkampioenschap wielrennen op den weg werd de Italiaan Bartali door de Valken- burgsche bevolking als een achtste wereld wonder beschouwd. De kruier aan het sta tion, de juffrouw in den sigarenwinkel, de moeder van den hotelier en niet. te vergeten de kinderen, die de hellende straten met hun autoped? onveilig maakten, zij allen be schouwden de krachtproef over den Cauberg als de race van Bartali. De meest fantastische verhalen deden daarbij de ronde; zoo werd in vollen ernst verteld, dat de Italiaan met één hand aan het stuur met een snelheid van 55 K.M. de Cau berg was opgereden en ook de humor bleef met achterwege. Immers, nadat hij vijf maal het geheele parcours had afgelegd om den weg te verkennen, was Bartali afgestapt om te vragen, waar nu eigenlijk die Cauberg was. Dat is hem Zondag echter wel duidelijk ge worden, want geen oogenblik maakte de Tour de France-winnaar den indruk, dat hij ook dezen wedstrijd kon winnen. De vier Italiaan- sche deelnemers hebben er een volledige ploeg-race van gemaakt en het te groote ver trouwen in Bartali is zijn drie landgenooten duur te staan gekomen. Bini en Bizzi hebben zich volkomen leeg gereden in hun herhaal de pogingen om Bartali op den kopgroep te trekken, waarbij laatstgenoemde niet eens zijn taak in de achtervolging behoefde te vervullen, doch rustig aan het wieltje kon blijven zitten. Desondanks bedroeg zijn ach terstand halverwege de race al ruim drie minuten en zijn twee helpers waren toen zoo uitgeput, dat zij opgaven. De vierde Italiaan, Vicini, stond er toen nog goed voor, maar bij het passeeren van het verzorgings-station bo ven op den Cauberg werd hem door de lei ding van zijn équipe duidelijk gemaakt, dat hij zijn krachten in dienst van Bartali moest stellen en ofschoon Vicini daarmede zijn eigen kans verspeelde, is de Italiaansche tucht zoodanig, dat men dezen renner tot ve ler verbazing rustig freehweelend voorbij de tribunes zag komen, steeds maar omkijkend en in stilte de vraag stellend: Zuster Anna, ziet gij nog niets komen? Eindelijk, na enkele minuten kwam Bartali en liet zich door Vicini op sleeptouw nemen en laatstgenoemde zette er toen in een wan hoopspoging zulk een moordend tempo in, dat ook hij een ronde later moest opgeven. In de voorlaatste ronde, 12 kilometer voor het einde, toen de Tour de France-winnaar meer dan 10 minuten achterstand had, stapte hij maar wijselijk van de fiets. Beantwoordde de Italiaan dus geenszins aan de verwachtingen, de Hollander Van Nek heeft deze verre overtroffen. Men mag dan al over de sportieve waarde van een dergelijken monsterrit denken, zoo men wil, het is een feit, dat Van Nek onder voor hem zeer moei lijke omstandigheden een prachtige prestatie De snelste man ter wereld op eigen kracht is Jesse Owens. Maar het hardloopen tegen ren paarden e.d. bracht hem toch niet genoeg op en nu heeft hij te Cleveland een stoom- en strijklnrichting van heerencostums geopend. Kunstschaatsenrijden vergt van zijn beoefe naars voor alles lenigheid. Het Duitsche kunst- rijderspaar Günther Noack—Ingc Koch bezit deze in hooge mate, maar oefent zich ook in den zomer om haar te behouden. Het is benij denswaardig om aan te zien. heeft geleverd en blijk heeft gegeven over een groote dosis moed, wilskracht en doorzet tingsvermogen te beschikken. Waar vele .reu zen van den weg" er den brui aan gaven en ook zijn ploeggenooten Middelkamp, Schulte en Braspenninx den strijd staakten, hield Van Nek den acht uur langen rit over dit moordend zware circuit met zijn 27 Cauber- gen vol. Sterker nog, van de 18e ronde af, dus 100 K.M. lang, streed hij niet alleen tegen zijn rivalen, doch ook tegen een inzinking, die hem vijf, zesmaal op meer dan een minuut achterstand op de drie leiders bracht, doch telkens kwam hij weer bij. En hoewel hij bij het ingaan van de laatste ronde, dus 10 K.M. voor het einde, duidelijk aan het einde van zijn krachten was, versaagde hij niet. Aange moedigd door het honderdduizend-koppige publiek, waaronder zeer veel Belgen, dat met nimmer verflauwend enthousiasme deze in derdaad zeer spannende race volgde, wist hij zich bij Kint. Egli en Amberg te handhaven en zelfs trachtte hij bij de laatste bestijging van den Cauberg nog tweemaal alleen weg te komen. De lange eindsprint was hem echter te machtig, doch de door hem bezette vierde plaats is eervoller dan menige overwinning en voor deze prestatie komt hem onverdeelde lof toe. Sinds eenige Jaren volgt de Nederlandsche Lawntennis Bond het voorbeeld van den K. N. V. B. en stelt de gelegenheid open om een diploma als spelleider te behalen. Op initia tief van onzen stadgenoot, den heer C. M. M Constandse, is men destijds tot de opleiding van leerkrachten overgegaan en in 1935 werd in Den Haag het eerste desbetreffende examen afgenomen. Binnenkort, te weten op 20 dezer, zullen de gegadigden wederom in Den Haag hun proeven van bekwaamheid moeten afleggen. De geslaagden behalen daarmede het diploma A, dat hun als „spel leider" de bevoegdheid geeft om kinderclubs les te geven. Voor het verkrijgen van de vol ledige bevoegdheid als „tennisleeraar" heeft de N. L. T. B. het diploma B ingesteld. De eischen voor het spelleiders-diploma zijn vele, zoowel theoretisch als practsch. Het theoretisch gedeelte bestaat uit: a. de voor bereidingen tot het tennisspel (slagbalspe len, oefeningen in de zaal, methodiek)b. het tennisspel (spelregels en organisatie, tech niek, benoodigdheden en literatuur); c. hy giëne (elementaire kennis van het mensche- lijk bewegingsapparaat, bekendheid met het doel der sportmassage, eerste hulp bij onge lukken). Voor de practijk wordt vereischt bedrevenheid in techniek en tactiek van het spel, het onderwijzen daarvan en het optre den als scheidsrechter. Men ziet dus, dat het nog niet zoo eenvou dig is om zich als spelleider te kwalificeeren, doch desondanks is de animo voor den cen- tralen cursus te Zeist onder leiding van den heer Constandse zeer groot. De voetbalcompetitie in België is met een groote verrassing begonnen, het onlangs naar de eerste klasse gepromoveerde Boom slaagde er zoowaar in de machtige Beerschot, de club van Raymond Braine en zes andere interna tionals, met een 32 nederlaag naar huis te sturen. Dit succes was in hoofdzaak te dan ken aan het schitterende spel van den Boom- schen doelman Feys, die er tallooze kogels van Braine, Ceuleers en Isemborghs wist uit te houden en die in dezen vorm wel spoedig een plaats onder de Belgische lat zal krijgen Ook de middenvoor Cop, die over een zeer hard en zuiver schot beschikt, heeft veel tot de overwinning bijgedragen. Noch bij dezen wedstrijd noch bij de overige in België gespeelde matehes kwam de nieu we toevoeging aan de instructies voor scheids rechters in het geding, waarvan de bewoor ding en de practische uitlegging den Engel- schen referees nogal moeilijkheden oplevert. In het kort komt het hierop neer, dat men -het ruwe chargeeren wil tegengaan en men denkt dit te bereiken, door het „tacklen" van een speler, die den bal niet in zijn bezit heeft te verbieden. Nu is het niet duidelijk, of daar mede tevens bedoeld wordt, dat een back een op den keeper aanstormenden voorwaarts niet door lichamelijke obstructie mag afhou den, zonder met een penalty bestraft te wor den. Is dit inderdaad verboden, dan krijgen de aanvallers na de invoering van den ver anderden buitenspelregel opnieuw een groot voordeel en de verdedigers zullen dan nau welijks weten, hoe zij hun doel en hun doel man -moeten beschermen. Tot nu toe zijn ook de scheidsrechters in het ongewisse, de eene houdt zich woordelijk aan de regels en deelt strafschoppen uit, de andere meent o.i. terecht, dat het redelijk evenwicht tusschen aanval en verdediging niet verstoord mag worden. Zeker is. dat bin nenkort een nadere uitlegging van de nieuwe bepaling zal moeten volgen. Naar verluidt, zal op 23 September in het Sportpaleis te Berlijn een revanche-match over 10 ronden van 3 minuten gebokst wor den tusschen den Duitschen kampioen Gustav Eder en onzen landgenoot Bep van Klaveren. Zooals men zich zal herinneren, eindigde dc eerste ontmoeting tusschen deze beide pugilisten te Rotterdam destijds in een knock out-nederlaag van den Hollander. Mogelijk, dat hij het er thans beter af brengt, doch we vreezen er wel voor. Niet minder dan 90.000 toeschouwers zijn te Wembley getuige geweest van de wedstrij den om den persoonlijken titel van wereld kampioen speedway-racing. Over dezen tak van sport, ook wel dirttrack-raclng genaamd, hebben wij onlangs het een en ander verteld. Men weet. dat de baandirecties een aantal rijders in dienst hebben, die als team in een competitie uitko men. In hoofdzaak zijn deze coureurs Engel- schcn en Australiërs, terwijl ook in Amerika deze sport populair is. Ditmaal was er van teamraces geen sprake; ieder renner verdedigde zijn kans on den titel en hoewel het publiek aanvankelijk be vreesd was, dat de Amerikaansche rijders hun sterksten vertegenwoordiger, Jack Milne, in de onderlinge heats weinig strijd zouden leveren, teneinde hem aldus aan een hoog punten-aantal te helpen, bleek in den rit tusschen de beide Yankees Milne en Lamou- reux, dat deze vrees voor combine ongegrond was. Lamoureux versloeg den Amerikaan- .•chen favoriet, waarvan de in Engeland ge contracteerde Australië: Bluey Wilkinson profiteerde, om onder groot enthousiasme van de duizenden toeschouwers den wereld titel te behalen. De Japanners hebben een marathon zwemwedstrijd in zee gehouden. Het ging over 10 K.M. van een eilandje naar de kust en de tijd van den winnaar 3 uur 23 min. met inbegrip van tweemaal een flinke branding, is lang niet slecht. DAMMEN. HULDIGING HAARLEMSCHE KAMPIOENEN Maandagavond a.s. zal in het clublokaal der Haarlemsche Damclub de huldiging plaats hebben van de nieuwe kampioenen van Haarlem en omstreken J. B. Sluiter Jr. (hoofdklasse), Y. de Jonge (eerste klasse), A. Miedema (tweede klasse) en O. T. Glaser (derde klasse), alsmede de uitreiking van de in de Haarlemsche kampioenswedstrijden be haalde prijzen. Ter gelegenheid hiervan zal door den nieu wen Haarlemschen kampioen J. B. Sluiter Jr. een simultaanséance worden gegeven. Hieraan kunnen alle Haarlemsche damspelers (óók niet-leden van clubs) deelnemen. Deze huldi ging en prijsuitreiking zal geschieden door den heer K. de Jong (IJmuiden) voorzitter van den DIstrictsbond Noord-Holland. De séance zal te 8 uur n.m. aanvangen. ïn de pauze van deze séance zal de huldi ging plaats hebben van den heer J. van Looij, die Maandag a.s. den dag herdenkt waarop hij 25 jaren geleden tot de Haarlemsche Dam club toetrad. HET „GERRIT BAKKERFONDS". Hieronder laten wij de verantwoording vol gen van de tot en met Maandagavond 5^ Sep tember j.l. ten behoeve van bovengenoemd fonds ontvangen gelden: Totaal der lijsten 1 t/m. 9168,72 Lijst 10. Damclub „Wormer" te Wonner (N.H.) 10.1 Dobbelman's Damvereeniglng „D. O. S." te Rotterdam 5,- Damvereeniging „D. O. S. te Am sterdam 2,50 Totaal der lijsten 1 tot en 'met 10 187,08 Bijdragen voor dit fonds worden gaarne in gewacht door den penningmeester I. Ravens- bergen, Gen. Joubertstraac 58 te Haarlem-N. (postrekening No. 4-8-7-8-7). ALGEMEENE VERGADERING HAARLEM SCHE DAMCLUB. Maandagavond 19 September a.s. houdt d«. Haarlemsche Damclub in haar clublokaal een algemeene ledenvergadering ter vaststelling van het winterprogramma. DAMCLUB HAARLEM. Voor den feestwedstrijd werden de volgende partijen gespeeld met de daar achter vermelde uitslagen J. H. Burghout—M. van Praag ll A. RussH. Hendrikse 1l J. J. van KesterenTh. van Wamel 02 H. W. de MolC. Bouwens 20 H. A. v. AbsG. P Roet 02 G. P. HeckA. P. de Zwart o2 B. GabriëlJ. Hartel 02 P. van Wamel—P. Mollema Sr. l—l R. C. Broekmeijer—Ph. F. Amelung afgebr. Voor den onderllngen wedstrijd 1937/38 werd nog gespeeld: C. F. Visse—J. J. P. Kraaijer 1—1. VOETBAL. WIJZIGING PROGRAMMA. Voor a.s. Zondag is nog de volgende compe titiewedstrijd ingelascht: AFDEELING II. Tweede klasse B: D.C.L.Emma. HAARLEM—DE VOLEWIJCKERS (8—2). De roodbroeken speelden Donderdagavond op hun terrein aan den Schoterweg een oefen wedstrijd tegen de Amsterdamsche Vole- wijekers. Haarlem won met 82. ZWEMMEN. Jubilcuinzwemwedstrijden en Reddingsdemonstraties te Amsterdam. Als onderdeel van de feestweek In Amster dam werden Donderdagmiddag op de Bosch- baan weds tril den en demonstraties gehouden. De Kon. Ned. Zwembond en de Amsterdam sche Reddingsbrigade werkten samen en het moet gezegd worden, het was een schitterend geslaagd zwemfeest, dat aan duizenden eenige aangename uren verschafte. De 1 K.M. wedstrijd, waaraan door ruim 50 leden van den K N.Z B. werd deelgenomen werd gewonnen door W. Merkenstein, lid van het IJ in 15 min. 19 sec tweede aankomende was H, Smitshuijzen van A.Z. 1870, in 15 min. 38 3'5 scc. De eerste dame was mej. C. J. Brummelkamp van het IJ in 17 min. 42 sec. gelijk met Harts. De A.R.B. gaf een goede demonstratie van de vervoer- en bevrijdingsgrepen en zorgde ook voor een vroolijk intermezzo, getiteld: .Rondom de Karimata": een nummer, dat bij het publiek zeer insloeg. Schoonspringen werd vertoond door de be kende springers Denneboom en Schatens; ook komische sprongen werden ten beste gegeven. Tot slot een polowedstrijd tusschen de Wa- erratten van Haarlem en een ploeg van Am sterdam De Waterratten wonnen met over- igpnd" "Mfor - tegen 3. De heer Jan de Vries, voorzitter K.N.Z.B., was scheidsrechter. De voorzitter van den kring Amsterdam reikte de prijzen (bekers en medailles) uit. PAARDENSPORT. OONCOURS-HIPPIQUE TE UTRECHT. De jaarlijksche vee- en paardententoon- stelling, alsmede het concours-hlppique op de veemarkt-terreinen aan de Croeselaan te Utrecht trok Donderdag wederom ongeveer 10.000 bezoekers. De winnaars van het concours-hippique waren Eenspannen, tuigpaarden, beginneling- klasse: 1. „Patty", eigenaar A. Buurman te Heemstede. Eenspannen, tuigpaarden, limietklasse: 1. „Xandria", eigenaar D. E. Mellema, Leider- wolderpolder. Eenspannen, merriën, Snetlandsche pony's: 1. „White Rox" eigenaar stal Doorwerth, Heelsum. Espannen, merriën, Shetlandsche pony's: boren, afstammende van niet hackney-ouders: 1. „Upacha", eigenaar J. H. Alta, Oudemirdum. Shetland pony's: hengsten, ingeschreven voor of op 8 September, in het Nederl. Shet land pony-stamboek. 1. „Sylvano", eigenaar stal Doorwerth, Heelsum. Eenspannen, tuigpaarden open klasse (luxe) groote maat: l. „iDanty Lady", eigenaar J. F. Alta, Oudemirdum. Klein maat: l. „Fire Plash", eigenaars gebr. v. d. Haar, Zeist. Tweespannen, tuigpaarden, limietklasse1. „Hendro en Xandria", eigenaar D. E. Mellema. Eenspannen, gedekte fokmerriën, type land- bouwtuigpaard, aangespannen voor den concourswagen: 1. „Patty", eigenaar A. Buur man te Heemstede. Tweespannen, tuigpaarden open klasse: 1. „Elza en Goudfazant", eigenaar D. E. Melle ma. De uitslagen van het springconcours waren als volgt: 1. „Present", berijder ritmeester A. D. C. v. d. Voort van Zijp, Den Haar, 4 fouten 1 min. 12 sec. 2. „Sir Butt of Aranka", mevr. Pasman Gosselaar Bcerta, Den Haag, 4 fouten 1 min. 7 sec. POSTDUIVEN. H. A. K. Bovengenoemde vereeniging hield de volgen de wedvluchten. Het verloop luidt als volgt: St. KI. Wave. 142 K.M. 1. Cassee 1 2 4 6 9 16 24 30, A. Allerliefste 3 5 23. C. v. d. Lee 7 15, J. Heer schop 8 10 12 22 F. Bottelier 13, D. de Graaf 14 26, C. v. Meurs 17, S. Heitlager 18 25, J. Ter horst 19 20 27 A. Tero 21 31, Joh. Smit 28. A. Beeuwer 29 W. v. d. Veldt 30. G. Brugglnk 31 J. Breeuwer 32, H. Petter 33, C. Schuurhui- zen 34. Vilvoorde, afstand 162 K.M. J. Heerschop 1 29 31. E. Cassee 2 4 5 20 26 30 32, J. Terhorst 3, G. Bruggink 6. G. Stouten 7 9 11 12 15 18 21 22. A. Allerliefste 8 14 24 A. Breeuwer 10 16 23 25 28 C. v. d. Lee 13 27 33. D. de Graaf 17 19, D. v. d. Molen 34, C. v. Meurs 35. Orange, 900 K.M. S. Heitlager 1 2, F. Botte lier 3, C. Koning 4. HONKBAL. R. C. H. 1—Schoten I. Behalve enkele derde klasse wedstrijden vermeldt het programma van deze week nog slechts de ontmoeting R.C.H. I—Schoten I voor de promotie-degradatie der eerste klasse. Na den door R.C.H. verloren wedstrijd te gen A.F.C. is dit voor de Racing de laatste kans. En al wordt die kans benut dan heeft R.C.H. toch al niet meer het behoud van haar plaats in de eerste klasse in eigen hand, maar zal de ontmoeting A.F.C.Schoten de be slissing moeten brengen. Uit door den heer Bleeslng verzamelde ge gevens blijkt dat de voornaamste van het verliezen tegen A.F.C. het maken van fouten ln het veldwerk was. Zoo bedroeg het slaggemiddelde van R.C.H. 0,41. dat van A. F. C. 0.40. MaarR.C.H. maakte tien fou ten. tegen A.F.C. vier! Als het veldwerk wat beter verzorgd wordt, geven we de Racing tegen Schoten een goede kans. De wedstrijd wordt Zaterdagmiddag op het terrein van E.D.O. gespeeld en begint te vier uur. BONDSNEGENTAL-V.V.G.A. Ter gelegenheid van de viering van het vijf en twintigjarig bestaan der V.V.G.A. (Am sterdam) speelt Zaterdagmiddag een bonds- negental, samengesteld uit derd"-1'10^? 'spe lers tegen V.V.G.A. II en Zondag een bonds- negental, bestaande uit eerste klasse spelers, tegen V.V.G.A. I. Voor een plaats in dit laatste negental zijn de volgende spelers uitgenoodi«H toornvliet (Ajaxï, Vonk (Quick), Van Heeswijk (Blauw Wit). Schijvenaar (E.D.O.)Van Lobberegt (Ajax>. Beumer (AJax). Hunik 'Haarlem), Veenhof 'Haarlem) en Meyer 'R.C.H.) Vermoedelijk zullen "chter «nkei spelers rhinderd zijn. Doordat H.H.C. Zondag onderlinge wedstrij den organiseert, waren van deze vereeniging geen spelers beschikbaar. WIELRIJDEN. „EXCELSIOR". Bovengenoemde vereeniging hield een trai ningswedstrijd. In een spannenden eindspurt wist J. Smit met miniem verschil te winnen van J. Westbroek. De totaal uitslag werd: 1. J. Smit; 2. J. Westbroek; 3. B. Groeneveld; 4. B. Kleinhout; 5. Taverne. A.s. Zondag worden de lange afstand kampioenschappen der vereeniging verreden. De A en B-klassers rijden over een afstand van 145 K.M.; de B-klassers 85 K.M.; de Junioren 60 K.M. Vertrek 7.30 uur. H.S.V. „DE KAMPIOEN". Eenige leden van „De Kampioen" namen deel aan de jubileum-ronden in Hoorn en Den Haag. En zooals gewoonlijk was het succes weer voor de Haarlemmers. Rijneveld deed zijn titel van kampioen van Haarlem eer aan, door te Hoorn in een groot veld van sterke mededingers als no. 6 te eindigen. Even goed bracht Van der Heyden het er af, door als no. 7 te eindigen. Voorts wisten zij beslag te leggen op drie premies. In Den Haag was het Eldik, die zich van zijn goede zijde liet zien, door tusschen de beste nieuwelingen beslag te leggen op de derde Zondagmorgen geen wedstrijd wegens de kampioenschappen te Heemstede. VOETBAL IN ENGELAND. De wedstrijd BrentfordArsenal in de eerste afdeeling van de Engelsche league is in een 10 overwinning voor de thuisclub geëindigd. OPENBARE LEESZAAL EN BIBLIOTHEEK, Aanwinsten. Boek- en Bibliotheekwezen. Hoffmann. Het papier en de druktechniek. Rechtswetenschappen. Christendom, Positief, en huwelijkswetgeving. Krabbe. Kritische Darstellung der Staats- lehre. Tempel Jzn., van den. Publieke en semi-pu- blieke ondernemingen. Natuurlijke historie. Vriends. Langs de vloedlijn. Geneeskunde; Gezondheidszorg; Sport. Bruin. de. Verzorging en voeding van den zui geling. Major. Leven en dood; een dokter vertelt ge schiedenis. Ruytenschildt. Zeilen en wedstrijdvaren. Stheeman. Inleiding tot de algemeene ziekte leer. Chemische en Mechanische Technologie. Heuff. Hoe leer ik autogeen lasschen. Raadgever. Kennis van materialen en gereed schappen voor metaalbewerkers ten dien ste van het lager n. o. 2 dln. Toonkunst Höweler. Muziekgeschiedenis in beeld. Hyman. Nieuwe Oostenrijkse muziek; (Schön- berg, Berg, Webern). Sm.vers. (red.). Algemeene muziekgeschiede nis. Nederl. en i. h. Nederl. vert. romans. Augustin. Mirjam. Dorhout. Jelle Heerema. Karaosmanoglu. Ankara. Sillanpaa. Silja de dienstmaagd. Walschap. Sibylle. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Bilderdijk, Rott. n, Tampico, 7 v. Havana. Leerdam, N.-Orleans n. Rott. 5 te Houston. Lochkatrine, Rott. n. Vancouver 7 te Cris tobal. Boschdijk, Rott. n. N.-Orl. 8 te Antwerpen. Lochmonar, Rott. n. Vancouver 6, 38 m. NW van Land's End. Burgerdijk, N.-Orleans n. Rott. via Londen 7, 300 m. W. van Land's End. HALCYON LIJN. Stad Dordrecht, 7 v. Vlaardingen te Stock holm voor Lulea. Rozenburg, Vlaard. n. Bilbao p. 6 Dover. Stad Zaandam, 8 v. Vlaard. n. Les Falaises. Vredenburg, Wabana n. Vlaard. p. 8 Lizard. Stad Haarlem, 8 v. Rott, n. Morphoubaai. Vredenburg, 9 (n.m.) v. Wabana te Vlaar dingen verwacht. Stad Schiedam, Pepel n. Rott. p. 8 Dungen. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Bloemfontein (thuisr.) 8 van Zanzibar. Springfontein, 7 v. Antwerpen te Hamburg. Nijkerk (uitr.) 7 van Dar-es-Salaam. Jagersfontein, 7 v. Hamburg n. Bremen. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Reggestroom, 8 v. West-Afrika te Amst. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Gaasterkerk (uitr.) 8 te Genua. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Agamemnon, 8 v. Amst. te Rott. Costa Rica, Amst. n. Barbados 7 v. Madeira. Fauna, 7 v. Gibraltar te Genua. Ganymedes, 8 van Londen te Amst. Nereus. 7 v. Pasajes n. Santander. Odysseus, 7 v. Amst. naar Kopenhagen. Socrates, 7 v. Chancay n. Balbao. Vulcanus, 7 v. Amst. n. Hamburg. Vesta, 8 van Hamburg te Amst, Hermes, 8 v. Amst. n. Rott. KON HOLLANDSCHE LLOYD. Salland, 8 v. Amst. n. Buenos-Ayres. Waterland (thuisr.) 6 te Santos. Triton, 8 van Alexandrië te Rott. Zaanland, 7 v. Amst. te B.-Ayres. MEIJER EN CO'S SCHEEPVAART MIJ. Achilles. Japan n. Rott. via Londen 7, 300 mijl van Land's End. City of Derby, Taku Bar n. Rott. p. 8 Gi braltar. Eurybates, Amst. n. Java 7 v. Falmouth. Maron. Amst. n. Java 7 to Liverpool. Agamemnon, Japan n. Rott. 7 v. Hongkong. City of Bagdad, 7 v. Saigon n. Rott. Menelaus, Japan n. Rott. te Penang. Euryades, Rott. n. Japan p. 7 Gibraltar. Eurylochus, Batavia n. Amst. 7 v. Belawan. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Tjikembang (uitr.) pass. 8 Gibraltar. Kota Agoeng (thuisr.) p. 7 Finisterre. Baloeran (uitr.) 8 te Marseille. Indrapoera (uitr.) 8 te Batavia. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alcyone (thuisr.) 7 v. Victoria (Braz.). STOOMVAART MIJ NEDERLAND. Saleier, 6 van Lorenzo Marques n. Tjilatjap. Poelau Roebiah (thuisr.) 6 v. Singapore. WIJKLIJN. Beverwijk, Danzig n. Providence p. 8 Dunnet Head. Winterswijk, Rott. n. N.-York 7 op 700 mijl O. van Kaap Race. Stolwijk, 8 v. Rott. n. Bilbao,

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 14