1 f BURGERLIJKE STAND ZATERDAG 10 SEPTEMBER 1938 HAARLEM'S DAGB LAD 11' IAAT/TIjgtKICUTIN Twee vliegtuigongelukken in Argentinië EEN WALMEER BESCHADIGD. Vrijdagmiddag voer een met hout geladen zeeschip door het Spaarne. In de scherpe bocht Koudenhorn-Donkere Spaarne liep het rechtuit op de Houtmarkt aan en stootte met den boeg tegen den walmuur, welke flink be schadigd werd. BOKSEN. DE SCHOOLKINDEREN GINGEN NAAR HET STADION! Gistermorgen vertrokken ongeveer 300 schoolkinderen van de Julianaschool te Zwa nenburg, van de Openbare Lagere School te Halfweg, de Christelijke School en de Roomsch-Katholieke School te Halfweg per boot naar het Stadion te Amsterdam. De boottocht ving om 11.30 uur aan en reeds om 1 uur des middags had men de plaats van bestemming bereikt. In het Stadion hebben de kinderen volop genoten van de windhonden- rennen. van het paardrijden envan de clownerie. Het grootste gedeelte van de kinderen had het Olympisch Stadion nog nooit aanschouwd, zoodat zij „oogen te kort kwamen". Om 5 uur werd de terugtocht aanvaard en nadat de kinderen eenige malen getracteerd waren werd Halfweg om 6.45 uur weer bereikt. De Oranje-vereeniging „Door Eendracht Sterk" komt voor het genomen initiatief de kinderen dezen dag naar Amsterdam te zenderr zeer zeker een woord van lof toe! VOETBALVEREENIGING „HALFWEG". Als laatste voorbereiding voor de competitie speelt de voetbalvereniging „Halfweg" morgen met haar elftallen eenige oefenwedstrijden tegen „Westzaan". Het programma luidt: Halfweg III—Westzaan III, 10 uur. Halfweg IIWestzaan II, 12 uur. Halfweg IWestzaan I, 2 uur. DUIVENSPORT. De vereeniging „De Postduif" te Halfweg hield een wedvlucht van Breda met het vol gende resultaat: 1 3 13 Nieuwburg. 2 9 10 11 17 C. Krop. 4 6 16 Kokkelink, 7 J. P. Tienstra. 8. J. de Hey. 12 14 15 18 F. de Leeuw 19. Hens- bergen. 20 K. Tienstra en 5 N. Duyster. De uitslag van de vlucht van Valkenswaard is als volgt: 1 4 20 F. de Leeuw 2 7 18 G. Hens- bergen, 3 6 13 G. Tichelaar, 5 15 16 17 N. Duyster. 8 K. Tienstra, 9 10 14 19 H. Kokkelink, 11 J. Tienstra, 12 C. Krop. BENNEBROEK INSTITUEERING VAN DE GEREFORMEERDE KERK. Op Vrijdagavond vond in het gebouw „Re- hoboth" de institueering plaats van de Gere formeerde Kerk alhier. De Consulent, Ds. A K. Krabbe, opende dezen dienst met gebed, hij liet zingen Psalm 95 vers 1. Als tekst koos hij I Cor. Ill vers II. Na de preek werden de navolgende ambts dragers bevestigd: P. L. Beversluis, W. de Kogel, H. Meyer en J. v. d. Wekken (ouderlingen) en F. Veldhuy- zen van Zanten (diaken). Na de bevestiging werden gelukwenschen gesproken door: W. J. Buurman, namens de Gereformeerde Kerk van Hillegom; Ds. A. Dondorp namens de Gereformeerde Kerk van Heemstede; Ds. H. Broekstra namens de Classis Leiden; Ds. A. M. Boeyenga uit Haar lem namens de Classis Haarlem en door wet houder P. J. Smit, namens het gemeentebe stuur van Ben nebroek. Voor de nieuwe ambtsdragers werd een dankwoord gesproken door den heer W. de Kogel. Na het zingen van Psalm 99, vers 8 werd deze dienst met gebed gesloten. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Alida Maria Quirina, dochter van F. C. Lommerse en A. A. R. M. de Meulder; Rudolf, zoon van J. J. Knopper en Gr. de Vries. HEEMSTEDE GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN. Terug te bekomen bijM. v. d. Nat, Val kenburgerlaan 2e, padvindersmes; Bureau van politie, zwempak; Glerum, J. van Goyen- straat 21, gouden damesring; P. Hartel, Schouwbroekerstraat 8, postduif (gemerkt); Smoorenburg, Scheldestraat no. 2, hond (Iersche setter); Bureau van politie, porte- monnaie met inhoud;, S. de Reus, Kerklaan 3, kinderregenjas; Kort, Raadhuisstraat 30. tasch met inhoud; Bureau van politie, bos sleutels; Vroon, Timorstraat 36, zilveren mesje; Hoogendijk. J. v. Goyenstraat 17, kin- derportemonnaie; Bureau van politie, dop van auto-radiateur; Timmers, Heerenweg 17. herdershond geel; Bureau v. politie, zilveren rozenkrans; v. Zanten, Leidschevaartweg 51. zilveren armband: B. Luif, Jac. de Witstraat 21, pet; H. de Groot, Rhoaodendronplein 10. bankbiljet; Dankelman, Dr. Cuyperlaan 17. hondje, zwart met wit; Bureau van politie, kindertaschje; Dr Layendekker. Raadhuis- pjlein herdershond; v. Excel, Res Novaplein 18, hond; Oleijerhoek, Madoerastraat 9. rij- wielbelastingmerk; Bureau van politie, zak mes; v. d. Berg, Spaarnzichtlaan 9, heeren- bandschoen. HILLEGOM Een kind uit het water gered. Doch de fiets van den redder viel door een ruit! Gisteren viel een zevenjarig kindje van den heer v. d. W. in de haven. Een jongmensch begaf zich te water en redde met nog een an der persoon het kind van een wissen dood. In groote haast plaatste de redder zijn fiets tegen het raam van den buurman, v. d. L.. maar door de haast gleed de fiets uit en een ruit brak. De ech'genoote van v. d. L begon toen tegen den redder heel leelijk te doen en eischte vergoeding van de gebroken ruit waartoe de redder wel bereid was. V. d. L. kon blijkbaar niet rustig afwachten en haalde er de politie bij, terwijl hij aan een schilder op dracht gaf voor rekening van den jongeman een nieuwe ruit in te zetten! EEN FIETSENDIEF AAN HET WERK. Op den hoek van de Hoogewerfstraat en Hoofdstraat werd een zoo goed als nieuw rij wiel, dat de eigenaar slechts twee minuten onbeheerd liet staan, ontvreemd, terwijl het karretje van een bewoner der Pastoorslaan, dat in den gang van een woning in de Hoofd straat was geplaatst, hetzelfde lot onderging Voorts deed een ingezetene van Schiedam aangifte dat hier zijn rijwiel was verdwenen. Het mocht ae politie gelukken dit laatste rij wiel op een geheel andere plaats op te sporen. Het onderzoek wordt voortgezet. Een muur, die het ontgelden moest. Voor den derden keer gerameid. Een op de Leidschestraat met vrij groote snelheid rijdende auto slipte op de eenigs- zins natte tramrails en botste daarna met groote kracht tegen een muur van de woning van den heer W. De muur werd totaal in puin gereden. De luxe-auto heeft misschien nog eenige waarde voor den slooper. Wonder bo ven wonder liep de bestuurder slechts een onbeduidende schaafwond aan het gelaat op. Dit is reeds de derde maal in dit jaar dat be doelde muur grondig wordt vernield; voor den bewoner geen pretje! GEVONDEN VOORWERPEN EN DIEREN. Terug te bekomen: Rozenkrans, C. Bouman Meerdorpstraat 65; Zwart poesje, Annie de Bolster, Ambachtstraat 74; Portemonnaie met inhoud, H. Meijer, Haven no. 16; Vulpotlood Weijers, Vossevaart no. 9: Portemonnaie met inhoud, v. d. Veldt, Stationsweg 36; Kinder hoedje, J. Raaphorst. Leidschestraat no. 16: Autoped (rood) Wed. SlotHoofdstraat. Bij de politie: Wit kussensloop, een spoel voor radiotoestel, rozenkrans, klein bollen- mandje, bril met bruin montuur, kinder schoentje, 2 kaarten ten name van G. C. Ruig- rok te Lisse en een blauw hoedje. PARKEERVERBOD. Met het oog op de veiligheid en de vrijheid van het verkeer is door het gemeentebestuur bepaald dat het parkeeren van automobielen voortaan verboden is langs de Westelijke zijde der Mariastraat en op het gedeelte van de Hoofdstraat gelegen tusschen de Meerdorp straat en Burg. Pontstraat. Voorts zal het des Donderdags (den dag der Hillegomsche Bloembollenbeurs) verboden zijn te parkeeren langs de Noordelijke zijde der Burg. Pontstraat. Mocht de beurs op een anderen dag dan des Donderdags gehouden worden, dan geldt het parkeerverbod dien dag. BOUWOPDRACHT. Door den bouwkundige J. D. Philippo is na mens zijn lastgever aan de aannemers de Vries en Couzijn alhier den bouw opgedragen van een blok van vier woningen en één vrij staande woning aan den Loosterweg II te Hillegom. Anemonen zeer in trek. Bij de dieven! Reeds eenige malen hebben wij melding gemaakt van den diefstal van partijen ane monen. Nu zijn wederom van een perceel bol lenland aan den Loosterweg I een groote hoe veelheid anemonenpitten ontvreemd, ter waarde van ongeveer f 550. De heeren lang- vingers schijnen trek in dit artikel te hebben, want ook werd een bezoek gebracht aan het erf achter de woning van den heer R aan de Oosteinderlaan, waar een hoeveelheid anemo nen, ter waarde van circa f 500 verdween. Het uitgebreide onderzoek der politie heeft nog niet tot het gewenschte resultaat geleid SUCCESVOLLE ETALAGE-WEDSTRIJD. De etalage-wedstrijd tijdens de feesten is een groot succes geworden, en het publiek heeft zich ook niet onbetuigd gelaten door als jury te fungeeren. Zeer vele biljetten werden ingeleverd. De uitslag was Groep A: le eereprijs H. Kraay, 2e eereprijs J. de Jong, le prijs P. W. v. Houweninge; 2. E. v. d. Beid; 3. P. F. Jong; 4. Wed. A. W. Koppers; 5. G. P. Out. Groep B: le eereprijs J. Schoonderbeek; 2e eereprijs Van Gennep Zoon; le prijs v. d. Heuvel; 2. fa. Klaver; 3. L. Schoonderbeek; 4. J. Schoonderbeek; 5. H. Roeland. ZANDVOORT VOETBAL. OM DEN POLITIE-BEKER. Zondagmiddag 2 uur, wordt op het Zand- voortterrein een wedstrijd gespeeld tusschen Zandvoort II en Zeemeeuwen II om den beker die geschonken werd door Poiitiesportvereeni- ging Zandvoort. Gedichten voor H. M. de Koningin. H.M. de Koningin heeft mij opgedragen me vrouw Ria DraakGroeneveld te Zandvoort Haar dank over te brengen voor de gedichten welke door HM. gaarne werden aanvaard. Aldus luidde het schrijven dat mevrouw R. Draak—Groeneveld van den secretaris van H M. de Koningin mocht ontvangen naar aan leiding van eenige gedichten die zij aan de Koningin ter gelegenheid van het Regeerings- jubileum had gezonden. Ook van het Prinse lijk Paar heeft mevrouw DraakGroeneveld een dergelijk schrijven mogen ontvangen. Eenige gedichten waren getoonzet door de bekende Haarlemsche pianiste en componiste mej. Bets Nederkoorn en door den heer D. de Groot uit Zutphen. HAARLEMMERMEER DERTIG KIPPEN GESTOLEN. De familie P. aan den IJweg alhier, kwam Vrijdagmorgen tot de ontdekking dat on- gewenschte bezoekers 's nachts op het erf waren geweest en uit een hok den geheelen voorraad kippen (30 stuks) hadden ontvreemd De politie stelt een onderzoek in. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Elly, d. v. L. Bruijnesteijn en C. J. Hendriksen; Cornells Izak, z. v. D. Boer en B. Mittertreiner; Grietje Metje, d. F. Braaksma en T. Biesma; Huig, z. v. C. D. Cardol en J. Baartman; Gerrit. z. v. H. van Groningen en E. Kolijn; Pieter, z. v. P. Stoof en A. Stads- voort; Anthonius Elbert, z. v. A. van den Brom en M. Koorn: Cornelia Bastiana, d. v. J. van Eijsden en W. C. van Eijsden; Herman Hein- rich, v. G. van der Luit en H. A. Grotstollen. Ondertrouwd: A. Struik en G. Goudriaan; J. Nukoop en F. Werkman; J. Splinter en D. Verbrugge; A. M. Lucke en M. van der Lee; B. Bruinsma en H. van Oudenaaren; M. Veld huizen en A. M. Jansen. Getrouwd: J. van Geldorp en L. van Brug gen; P. van Hal en J. G. Dolieslager; N. Bos en G. Fehrenbach; F. J. Berbiers en M Bliek; E. J. Veenendaal en S. H. Schrikkema. Overleden: Jan Troost, 48 j., geh. met L. G. Gijsbers; Sientje den Boer, 74 j., wed. van R. Meesters; Jan van Beusekom, 38 j., geh. met H. van Oostende. IJMUIDEN VERWACHTE VISCHAANVOER. Thuisstoomende voor de Maandagmarkt: Maria IJM 95. vangst: 15 kisten schclvisch. 20 kisten braadschelvisch, 85 kisten wijting, 20 kisten gul. 30 kisten makreel, 35 kisten plntvisch, totaal 205 kisten. En Avant IJM 8 vangst: 70 manden schel- visch 300 manden braadschelvisch, 30 man den radio. 40 manden gul. 120 manden ma kreel. 10 manden platvisch, 750 manden ha ring. totaal 1320 manden, Adelante IJM 19, vol met haring. Maria R. Ommering IJM 7. vangst: 90 man den schelvisch. 320 manden braadschelvisch. 30 manden radio. 15 manden gul. 15 manden tongschar en wijting. 20 manden koolvisch, 60 manden gestripte makreel. 450 manden dichte makreel, 10 manden haring, totaal 1030 manden, benevens 150 stuks stijve kabeljauw. Rotterdam IJM 112. vangst: 40 manden schelvisch. 40 manden braadschelvisch, 240 manden makreel. 70 manden gul. 130 man den wijting, 90 manden platvisch. totaal 610 manden. Ewald IJM 48. vangst: 15 manden schel visch. 10 manden braadschelvisch. 60 manden platvisch. 450 mander. makreel. 125 manden wijting, 40 manden gul, totaal 700 manden, benevens 40 stuks stijve kabeljauw. Alma IJM 44, vangst: 110 manden schel visch. 135 manden braadschelvisch, 100 man den makreel, 25 manden platvisch. 20 man den poon en vleet, 25 manden wijting, 60 manden gul en kabeljauw, totaal 475 manden benevens" 300 stuks stijve kabeljauw. BESOMMINGEN. Manden. Trawlers: 835 Clasina Luther IJM f 2990 50 Voorwaarts IJM 83 f 1440 Loggers: RO 9 f 840; KW 76 f960; KW 125 f700; KW 169 f380. MARKTBERICHT IJMUIDEN. (Versche visch.) IJ muiden, 10 September 1938. Tarbot 9080 ct. per K G. Tong 130102 ct. per K.G. Heilbot 9460 ct. per K.G. Groote schol f 20 per 50 K.G, Middelschol f 14.50 per 50 K.G. Zetschol f 16.5015 per 50 K.G. Kleinschol f 158 per 50 K.G. Schar f 4.202.80 per 50 K.G. Poontjes f 0.85 per 50 K.G. Kleinmiddel schelvisch f 16.508 per 50 K.G. Kleine schelvisch f 7.503.80 per 50 K.G. Groote gul f 10.50 per 50 K.G. Kleine gul f 7—4.10 per 50 K.G. Wijting f 2.50—1.50 per 50 K.G. Makreel f 3.50—2.65 per 50 K.G. Kabeljauw f 30—31 per 125 K.G. Leng f 0.750.50 per stuk. Koolvisch f 0.60—0.23 per stuk. METERLICHTKR AANGEHOUDEN. De gemeentepolitie van Amsterdam heeft een man aangehouden die verdacht werd van verscheidene diefstallen. O.a. had hij een muntmeter gelicht in een woning aan den Patersweg alhier. Hij bleek ook nog gezocht te worden door de politie van Utrecht. SANTPOORT Contactavond R.-K. Staatspartij. De afdeeling Santpoort (St.) van de R.K. Staatspartij hield Vrijdagavond in ,.Cam- pagna" aan de Dennenlaan een contactavond. Onder de aanwezigen waren pastoor Willen- borg en kapelaan Niekerk van Bloemendaal, pastoor Goosens en kapelaan Straathof van Santpoort en de raadsleden de heeren mr. To- nino, Meijer, en Heeremans De voorzitter, de heer Strijbosch. sprak een openingswoord, waarin hij o.a. zeide dat deze avond ook als propaganda-avond was bedoeld en de jongeren opwekte, zich aaneen te sluiten. Het past ons aldus spr., in deze dagen dank te brengen aan God die ons gaf een vorstin die gedurende de afgeloopen 40 jaar getoond heeft, met krachtige hand het schip van Staat t.e besturen. Onder haar regeering kregen wij de gelijk stelling van het bijzonder onderwijs, kregen wij het algemeen kiesrecht, doorvoering van diverse sociale wetten, enz. enz. Katholiek Nederland heeft aan Koningin Wilhelmina veel te danken. Toor.en wij Haar onze dankbaarheid en laten wij bidden dat de goede God onze Vorstin moge zegenen en Haar nog vele jaren voor ons moge behouden, jaren van geluk voor Haar en Haar Kon. Huls. betee- kenen tevens jaren van geluk voor ons katho lieken en het volk van Nederland. Staande zongen de aanwezigen hierna het Wilhelmus. Na enkele nummers, gespeeld door het Man doline-Ensemble .jSancta Lucia", directeur den heer A. Hakkenberg van Gaasbeek, betrad on der luide toejuichingen pater Henrl de Greeve het mooi versierde podium. Spr. behandelde het onderwerp: „Hare Ma jesteit." Een gelukkige omstandigheid vond spreker het. dat de afd. Santpoort van de R.K. Staats partij deze vergadering hield tezamen vallend met het 40-jarige regeerlngsjubileum van de Koningin. Wat zou, zoo ging spr. voort, het leven zijn zonder Kerk en Staat, zonder God en Gods dienst. Als het klimaat niet goed is kunnen wij niet zaaien. Alles heeft noodig: zon, licht, warmte, de menschen zoowel als het koren en de bloemen. Warmte heeft men noodig. Dit alles, maar ook het volk moet worden beschut. Als de welvaart straalt gaat het een volk goed God heeft ons land, ons volk gezegend. Vlak langs de grenzen van ons land laaide de groote oorlog van 1914 maar de Koningin is er met Gods hulp in geslaagd, ons land voor oorlog te bewaren. Wij kennen hier geen toestand zooals In Duitschland en Rusland. Wij hebben hier een vaderland al wordt er onderling wel eens gekibbeld. Het leven van een koningin Is moeilijk te begrijpen. Zij heeft stelling te nemen tegen alles wat naar haar inzicht niet goed is voor land en volk. Men behoeft juist geen studie te hebben gemaakt van Staathuishoudkunde om de zorg te begrijpen die onze vorstin heeft voor het land. Spr. eindigde met de woorden: God zegene en beware onze Koningin. Luid applaus beloonde spreker voor zijn gloedvolle rede. Na de pauze speelden „Sancta Lucia" en de Accordeonclub „Dindua" directeur de heer J. Dijkstra eenige nummers. Ook de declamatie, betrekking hebbende op de Staatspartij en de Koningin, van de dames N. en T. Heeremans en van Bakel en den heer v. d. Pigge had veel succes. Met een woord van dank en een opwekking aan alle Katholieken, lid van de Staatspartij te worden, sloot de voorzitter dezen uitmun tend geslaagden contactavond. Marinetoestellen tijdens oefenvluchten verongelukt BUENOS AIRES. 10 September (DJT.B.) Twee tweedekkers der marine zijn gisteren tijdens een oefenvlucht in het Noorden der provincie Buenos Aires neergestort. De eene machine ontplofte, toen zij op den grond neer kwam, tengevolge waarvan beide inzittenden verbrandden. Van de inzittenden van het tweede vliegtuig was de piloot, een officier, op slag dood, de tweede inzittende werd levens gevaarlijk gewond. Lief en leed van een feestweek. Maar vooral ook leed De feestweek heeft in heel den lande uit bundige vreugde gebracht. Daarnaast was er ook klein leed om gerolde portemonnaies, dagelijks worden er op de hoofdstedelijke pol- litiebureaux, vooral op die in het centrum tallooze aangiften geteld maar ook om in beslag genomen poppenkasten en jazz-attri- buten. De hoofdcommissaris te Amsterdam heeft in deze dagen het politiepersoneel strenge orders gegeven het verkapte gebedel door kinderen tegen te gaan en hieraan wordt, zij het mis schien wel eens met een steek in het hart van den rondborstigen Amsterdamschen politie agent, de hand gehouden. Voor het gebouw der Nederlandsche Han delmaatschappij in de Vijzelstraat had zich een volledig uitgeruste jazz-band opgesteld. Na enkele niet-onverdienstelijke nummertjes werd den executanten echter door een agent verder optreden verboden. Met bleeke gezich ten pakten de jongens hun instrumenten, waaronder een trommel, die grooter was dan zijn bediener, in en trokken met de belofte „het nooit weer te doen" af. Erger liep het echter voor de poppenkast- eigenaren af. Vol verve verhaalden zij om beurten, weg gekropen in de vernuftig omgebouwde sinaas- appelkist van de avonturen van Jan Klaassen en Kathrijn, toen ook daar tot schrik van het kleuterpubliek hoogerhand in de voor stelling ingreep. De beide directeuren van vijf en negen jaar gingen mee naar het bureau, waar de poppen kast moest achterblijven. De beduusde jonge tjes werden daarna aan hun ouders terugge geven. Motorrijder botst tegen boom. Slachtoffer doodelijk gewond. Vrijdag-middag omstreeks vier uur heeft zich 'op den verkeersweg Horst- -Venray een noodlottig ongeluk voorgedaan, dat den 29- jarigen slager L. Smits uit Cuyck het leven heeft gekost. Deze reed. op zijn motorfiets met matige vaart langs een ui'tspanningsoord, toen hij door onbekende oorzaak in botsing kwam met een boom. De man werd ernstig gewond en is naar het St.-Antonius-ziekenhuis te Horst overgebracht. Kort na aankomst aldaar be zweek hij echter aan de bekomen verwon dingen. Het slachtoffer was ongehuwd. Voorjaarsbeurs van 14 tot 23 Maart. Volgend jaar weer een agrarische afdeeling. In de Vrijdagochtend onder voorzitterschap van dr. F. H. Fentener van Vlissingen gehou den ledenvergadering van de Koninklijke Ver eeniging tot het houden van jaarbeurzen in Nederland werden het jaarverslag en de jaar stukken goedgekeurd. De balans sluit in debet en credit met een bedrag van f 235.034.98. De vaste bezittingen komen daarop voor met een boekwaarde van 1.Op de leening van den Staat der Nederlanden, oorspronkelijk groot f 300.000 werd in dit boekjaar de laatste ter mijn afgelost. De exploitatierekening toont een totaal aan lasten van f 242.859.44 en ba ten van f 208.928.17, dus een nadeelig saldo van f 33.931.27 (vorig jaar f 34.824.891 de winst en verliesrekening vermeldt, behalve dit saldo en een bedrag aan subsidies van f 60.257, nog een ongedekt verliessaldo van f 60.924.77 (vo rig jaar f 87.250.50). Bij de daarop plaats hebbende verkiezing van leden van het algemeen bestuur en den raad van beheer werden de periodiek aftre dende leden herkozen- Als datum der voorjaarsbeurs 1939 werd vastgesteld 14 tot en met 23 Maart en als da tum der najaarsbeurs, waaraan wederom een agrarische afdeeling verbonden zal worden 5 tot en met 14 September. DE KONINGIN ONTVANGT DRIE OUD VOORZITTERS VAN DEN VOLKSRAAD. Ter overhandiging van een adres van hulde en gelukwensch H.M. de Koningin heeft Vrijdagochtend in het paleis op den Dam te Amsterdam ontvan gen dr. J. C. Koningsberger, prof. mr. H. Neyt- zell de Wilde en dr. J. W. Meyer Ranneft, allen oud-voorzitter van den Volksraad van Neder- landsch-Indië ter aanbieding van een adres van hulde en gelukwensch bij Hr. Ms. veertig jarig regeeringsjubileum. HAARLEM. 10 September. Bevallen 7 September: A. M. v. d. Berg Schoepgens, z.; F. Ritterde Vries, d.; 8 Sep tember: M. M. ColijnLok, z.; J. C. v. d. Berg—Spijkstra, d.; 9 September: E. Schouten Keusgen, z.; A. G. SmoldersAntonisse, z.; A. J. de Doelderde Doelder, z.; H. S. T. M. Otten—Veling, z. Overleden 9 September: E. RussDernison. 88 j., Spaarnrijkstraat; J. H. Korvinus, 29 j.. Mr. Co me lisstraat; A. J. de Doelderde Doel der, 37 j„ Resedastraat; A. van EdenBuijs, 78 Jansstraat. VAN KLAVEREN OFFICIEEL EUROPEESCII KAMPIOEN MIDDENGEWICHT. Naar wij vernemen heeft het Comité d'Ur- gence van de I.B.U. besloten, dat Van Klave ren officieel Europeesch kampioen midden gewicht is. Naar men zich herinnert heeft onze land genoot op 17 Juli 1.1. te Rotterdam een ti telgevecht tegen den Franschman Tenet geleverd. Na afloop bleek, dat Van Klaveren een puntenvoorsprong had, doch de scheids rechter, de heer Borré (België) besliste anders hij paste niet de I.B.U.-reglementen, doch de Belgische reglementen toe. welke inhouden, dat het verschil minstens 3 punten moet zijn wil een titel van den houder naar den uitdager overgaan. Volgens de IH.U.-bepalingen is dat in het geheel niet noodig. De heer Borré heeft in zijn rapport aan de I.B.U. toegegeven, dat hij zich vergist heeft. Thans heeft het Comité d'Urgence definitief beslist, dat Van Klaveren Europeesch kam pioen in het middengewicht is en dat Tenet destijds den wedstrijd dus op punten heeft verloren. LIJST VAN MAIL- EN LUCHTPOSTVERZEN- DING 12 T./M. 18 SEPTEMBER. Nederlandsch Indië, zeepost via Amsterdam m.s. Chr. Huygens 14 Sept. gewone stukken 3.25; mail via Genua m.s. Poelau Bras 15 Sep.t gew. st. 3.25; luchtpost Amsterdam- Bandoeng 13, 15, 17 Sept. gew. st. 2.15. Suriname, luchtpost DuitschlandZ. Ame rika 14 Sept. gew. st. 7.—.; luchtpost Frank rijk—Zuid Amerika 17 Sept. gew. st. 11.40. Aruba, mail via CherbourgNew York 13 Sept. gew. st. 19.10; zeepost en mail via Am sterdam 16 Sept. gew. st. 3.25. Luchtpost als Suriname. Bonaire en Curasao, mail via Le Havre- New York 14 Sept. gew. st. 19.10; zeepost en mail via Amsterdam 16 Sept. gew. st. 3.25. Luchtpost als Suriname. Vereenigde Staten v. Amerika, via Cher bourg 13 Sept. gew. st. 19.10; via Le Havre 14 Sept. gew. st. 19.10; via Rotterdam 16 Sept. gew. st. 19.10. Canada, via Cherbourg 13 Sept. gew. st. 16.40; via Southampton 16 Sept. gew. st. 10.via Rotterdam 16 Sept. gew. st. 19.10. Brazilië, via Lissabon 17 Sept. gew. st. 23.—. Uruguay, via Rotterdam 15 Sept. gew. st. 20.—. Brazilië, Chili, Argentinië en Uruguay: Luchtpost als Suriname. China, Japan, Hongkong, via Siberië 13, 16 Sept. gew. st. 10. China, Hongkong, luchtpost: Amsterdam- BangkokHongkong 15, 17 Sept. gew. st. 2.15. Irak (Mesopotamia), via IstanbulDamas cus 13, 16 Sept. gew. st. 3.25. Luchtpost, als Ned. Indië. Palestina, via IstanbulAleppo 12 Sept. gew. st. 23.via GenuaPort Said 15 Sept. gew. st. 3.25via IstanbulAleppo 17 Sept. gew. st. 23. Luchtpost als Ned. Indië. Britsch Indië, Birma, via Marseille 15 Sept. gew. st. 10. Luchtpost als Ned. Indië. Ceylon, via Napels 16 Sept. gew. st. 10. Luchtpost als Ned. Indië. Siam en Penang. via Marseille 15 Sept. gew. st. 10.—. Luchtpost als Ned. Indië. Singapore, via Genua 15 Sept.- gew. st. 3.25. Luchtpost als Ned. Indië. Egypte, via IstanbulAleppo 12 Sept. gew. st. 23.—; via Genua 14 Sept. gew. st. 23. via Piraeus 16 Sept. gew. st. 23.via Istan bulAleppo 17 Sept. gew. st. 23. Luchtpost als Ned. Indië. Zuid Afrikaansehe Unie, via Southampton 15 Sept. gew. st. 16.40; luchtpost Engeland— Zuid Afrika 13, 16 Sept. gew. st. 10.—. Oost Afrika (Kenia, Oeganda, Zanzibar, Tanganjika-gebied), via Marseille 15 Sept. gew. st. 10.via Genua 16 Sept. gew. st. 23.—. Luchtpost als Zuid Afrika. Australië, via Napels 16 Sept. gew. st. 10. luchtpost: AmsterdamBandoengSydney 13, 17 Sept. gew. st. 2.15. Nieuw-Zeeland, via Southampton/Vancou ver 16 Sept. gew. st. 2.15. Luchtpost als Australië. UIT DE OMSTREKEN HALFWEG Onhebbelijke arbeiders op de fiets. Dwongen jongen* in de sloot te rijden. HALFWEG, 10 September. Gistermorgen om 6.15 uur reed de 14-jarige J. B.. wonende in Zwanenburg bij Halfweg per fiets op den Haarlemmerstraatweg in de richting van Am sterdam. Tegelijkertijd naderden uit de hoofdstad vijf arbeiders eveneens per fiets, die er geen kwaad in zagen het geheele fietspad envoetpad in beslag te nemen. De jeugdige wielrijder gaf reeds van verre signalen en trachtte door luidkeels te schreeuwen de aandacht van de mannen te trekken om ze te bewegen hem te laten pas- seeren. Tot groote ontsteltenis van den jongen ble ven de mannen zoo fietsen, dat er geen ruimte meer overbleef hen op het voetbad voorbij te gaan. De jongen moest kiezen tusschen een aan rijding en.... een naastgelegen sloot. Is het een wonder dat hij het natte element koos? Hij reed pardoes in de sloot en toen dachten de mannen er maar eens over, om te keeren en hem behulpzaam te zijn. Doordat de ongelukkige met zijn stuur een fiets van een arbeider geraakt had, maakte de eerste bovendien een leelijke tuimeling. Eenige vriendelijke omwonenden voorzagen den jongen van droge kleeren en andere schoenen. De jongen was van het ongeval geheel van streek en moest naar huis terugkeeren.

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 11