KUuwe* i/ddtH van BM.H.C. Een kranige zwemmer Zondag geopend ZWEMMEN. Promotie-degradatiewedstrijd van V.Z.V. 1 Nadat VZV I Zondag 4 September tegen het Utrechtsche zevental speelde en een 11 eindstand wist te bevechten, speelde zij Zon dagmiddag een 'nog minder succesvollen wed strijd tegen het ongeslagen RZC-zevental, uit Rotterdam. Scheidsrechter was de heer P. H. J. Doggers uit Amsterdam, secretaris der Techn. Commissie van den K. N. Z. B. Reeds spoedig na het uitzwemmen kwam er een harde worp van RZC, waarbij VZV I ternauwernood den dans ontsprong, doordat de bal tegen de lat kwam en achter het doel sprong. Enkele oogenblikken daarna wist T. v. d. Broek V Z V I te redden door een harden worp tot corner te ver werken. Toch kon hij den bal bij een volgen den worp niet houden; hij zag hem in het net verdwijnen. Door de leden van VZV I werd echter hard gewerkt; het mocht C. Visman gelukken den gelijkmaker te scoren, nadat G. Janus den bal tegen de lat geworpen had. Toch behaalde RZC wederom een voorsprong door een prachtigen worp, vlak onder de lat. Tot de rust bleef de stand ongewijzigd 21 voor RZC. Na de rust verminderde het tempo aanmer kelijk. Vooral de VZV'ers begonnen sporen van vermoeidheid te toonen. Daardoor bleven de doelpunten uit en zoo kwam RZC met een 21 overwinning uit den strijd. Zondag werd de heer B. J. Cornelius te Santpoort 70 jaar. Is dit heugelijke feit waard gememoreerd te worden, even goed is vermel- dingswaard dat deze krasse heer nog dage lijks zwemt in het Natuurbad Velserend, hoogstanden maakt van de 3 M. plank, duikt en geruimen tijd onder water iblijft en een 50 meter verder weder aan de oppervlakte verschijnt. Op 30-jarigen leeftijd begon hij met de be oefening van verschillende sporten; op 47- jarigen leeftijd waagde hij zich nog aan het hoksen en worstelen. De heer Cornelius behaalde diverse prijzen •bij zeilwedstrijden en is in het bezit van de gouden medaille vaardigheidsproeven N.O.G. Deze verwierf hij op 48-jarigen leeftijd. Ver der -won ,hij 23 eerste prijzen op sabel. 12 eer ste prijzen op geweer en 2 tweede prijzen in het kampioenschap worstelen, resp. 1918, zon der schouderligging, 1919 met schouderlig ging. Hierboven ziet men den 70-jarige met Alida de Vries, oud vijf jaar, op zijn knie. De oudste en de jongste zwemmer (ster) van Velserend. Alida de Vries bhaalde dezen zomer haar zwemdiploma. Examinator was de heer Du- vergé. i VOETBAL. HET PROGRAMMA VOOR ZONDAG. AFDEELING I. Eerste klasse: K. F. C.—C. V. V. Blauw WitXerxes SpartaD. W. S. A. D. O.—H. B. S. Stom vogelsHermes-D. V. S Tweede klasse A R. C. H.Alcm. Victrix E. D. O O. S. V. H. F. C.—De Kennemers Alkm. BoysH. R. C. West Frisia—W. F. C. AFDEELING ÏL Eerste klasse: FeijenoordHaax-lem D. O. S.—V. S. V. D. H. C.—R. F. C. Ajax't Gooi AUTOMOBILISME Weer een nieuw wereldrecord van het Deensehe wonder. HET OUDE RECORD STOND OP NAAM VAN RIE VAN VEEN. Uit Aarhuo: Zondagavond heeft Ragnhild Hveger het wereldrecord 200 Meter borst- crawl dames, dat met 2 min. 24.6 sec. op naam stond van onze landgenoote Rie van Veen, verbeterd en gebracht op 2 min. 21.7 sec. Rie van Veen had het vorige record op 26 Fe bruari 1938 te Rotterdam gevestigd. Zondagmiddag zijn de nieuwe terreinen van B.MJH.C. aan de Zomerzorgerlaan officieel in gebiuiik igenomen. Tegen twee uur verzamelden zich velen bij het nieuwe clubgebouw, waaronder de bur gemeester van Bloemendaal, Jhr. Mr. C. J. A. den Tex, wethouders van Bloemendaal, raadsleden, het voltallige bestuur van B.M. H.C., clubleden, genoodigden en vele belang stellenden. Eerst nam de voorzitter van [B.M.H.C., de heer J. G. H. v. d. Stadt, het woord, hij heette allen welkom. Hij bracht dank aan het ge meentebestuur voor de groote medewerking bij het verkrijgen en inrichten van deze nieuwe terreinen. Het was spreker een vreugde aan den bur gemeester, Jhr. den Tex, het beschermheer schap van BM.H.C. te mogen aanbieden met het verzoek, dit wel te willen aanvaarden. Dat de Nederlandsche jeugd naar het begin van het voetbalseizoen verlangt, blijkt wel heel duidelijk uit onder staande afbeelding, voorstellende het groot aantal juniores, dat Zondag in het Heemsteedsche Sportpark om het bezit van den v. d. Aart-beker (zie in het midden voorste rij) heeft ge streden. Daarna verzocht hij aan den burgemeester, de terreinen 'te (willen openen door (het hij- schen van de clubvlag. Alvorens hiertoe over te gaan wenschte de burgemeester eenige woorden te zeggen. Met voldoening releveerde hij de eensgezindheid in den raad. om de velden aan B.M.H.C. ter beschikking te stellen. Ook de raad gaf, vooral in de laatste weken, bewijzen te over, dat hij overtuigd was van het groote nut van een li chamelijke en geestelijke opvoeding van de jeugd in een harmonisch geheel. Gaarne aan vaardde hij het hem aangeboden bescherm heerschap van B.M.H.C.: als zoodanig stelde hij een fraaien wisselbeker ter beschikking, jaarlijks te verspelen tijdens het internatio naal Paaschhockey-tournooi van B.M.H.C. Daarna verrichtte de burgemeester de ope ning met de symbolische handeling van het hijschen der clubvlag. Direct daarop mocht het bestuur van B.M. H.C. felicitaties en bloemen ontvangen van B.D.H.C., waarbij mej. Roos een geestige woordvoerster bleek te zijn. Ook Rood Wit kwam gelukwenschen aanbieden, evenals de gasten van dezen dag, H.D.M. Een extra vroolijke noot was het aanbieden van gelukwenschen en bloèmen door het jongste lid van B.M.H.C. aan captain Gunning van 'het eerste team. Hierna werden ververschingen aangeboden. Op vier velden tegelijk bond BM.H.C. ver volgens een vi-iendschappelijken strijd aan tegen H.DM. de sportieve resultaten waren voor B.M.H.C. op dezen feestelijken openings dag weinig fraai, want op alle fronten moest B.M.H.C. de meerderheid van de gasten er kennen. De meeste belangstelling trok na- Zondagmiddag werden te Bloemendaal de nieuwe terreinen van de Hockey club B. M. H. C. officieel door Burge meester Jhr. Mr. C. J. A. den Tex geopend. Links de Burgemeester aan het woord naast hem de voorzitter van B. M. H. C„ de heer J .G. H. v. d. Stadt. tuui'lijk de wedstrijd B.M.H.C. I(H.D.M. I. de kampioenen van het vorig seizoen tegen de hekkesluiters. B.M.H.C. heeft door het vertrek van W. van Olphen een leelijken knauw in de midden- linie gekregen, hetgeen zich in dezen eersten wedstrijd reeds wel manifesteerde. De vroe gere kanthalf H. van Olphen bezette thans de spilplaats en Oei was als kanthalf opgesteld. Deze laatste zal nog vooral aan het tempo van eerste klasse hockey moeten wennen. Er werd nog veel gemist en daardoor ook was het verband vaak zoek. De steun van de middenlinie was nog zwak, de achterhoede was nog maar weinig op dreef. Daartegenover maakte de candidaat voor de degradatie, H.D.M. een uitstekenden in druk. Het resultaat bracht een 53 zege voor de gasten. De rust was met 30 voor H.D.M. ge komen, welke nog tot 40 werd opgevoerd. Toen kwamen drie goals achtereen van B. M. H.C. door |A- de Roos (2) en Schmeink. Een strafcorner maakte 53 voor H.D.M. De andere uitslagen zijn: B.M.H.C. 2—H.DM. 2 3-^t B.M.H.C. 3—H.D.M. 3 2—4 M.M.H.C. OHD.M. 4 1—4 Groote prijs van Italië voor Nuvolari. Uit Monza: Ruim 80.000 toeschouwers woonden Zondag op het circuit van Monza de ace bij om den grooten prijs van Italië, wei- te wedstrijd door Nuvolari met Auto Union gewonnen werd. Het resultaat luidt: 1. Nuvolari met Auto Union, 2 uur 41 min. 39,6 sec. over 419.64 km. gem. uursnelheid 155.726 km. Met 1 ronde achterstand: 2. Farina met Alfa Romeo. Met 3 ronden achterstand: 3. Caracciola met Mercedes Beriz. Tazio Nuvolari.

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 9