FANTASTISCHE CIJFERS over de drukte in Amsterdam RECORDS OP VELERLEI GEBIED GEBOEKT Rubberuitvoerquota onveranderd. si ra sla si tinei Muziekliefhebber DINSDAG 13 SEPTEMBER 1938 H A A R II E M'S D A G B E A" P Toch minder stroom dan normaal gebruikt SPOORWEGEN VERVOERDEN HALF MILLIOEN PASSAGIERS HET officieel bezoek van H. M. de Ko ningin is ten einde, het blijde feest, waaraan geheel Amsterdam eensgezind heeft deelgenomen en ter gelegenheid waar van duizenden uit den lande een bezoek aan de hoofdstad hebben gebracht, behoort weer tot het verleden. De Amstelstad heeft een pe riode van ongekende drukte en van echte feestvreugde ter eere van onze vorstig en haar huis achter den rug. Nu de groote drukte wat geluwd is, hebben wij geïnformeerd naar cijfers ter illustratie van het overweldigende bezoek. 371 extra treinen. Allereerst de spoorwegen. Die toch hebben het leeuwenaandeel aan bezoekers verwerkt. Te Amsterdam zijn ingenomen 185.333 heen reisgedeelten van retours, eenzelfde aantal reizigers moest dus ook worden teruggebracht naar de plaats vertrek. Dat maakt dus reeds een totaal van 370.000 passagiers, daarbij dienen dan nog te worden opgeteld duizenden reizigers met abonnement- en trajectkaarten. In totaal zijn ingelegd 371 extra-treinen, die hoofdzakelijk tot Amersfoort, Alkmaar en Haarlem liepen. Enkele waren ingelegd op het geheele tra ject AmsterdamRotterdam. Bovendien wa ren in de spitsuren de gewone treinen, loopen- de volgens de dienstregeling, met ettelijke rijtuigen versterkt. In totaal zijn zeker meer dan een half millioen passagiers vervoerd. Buitengewoon druk is ook het vervoer bij de Noord-Zuidhollandsche Tramweg Maat schappij geweest. Naar Volendam en Pur- merend werden 's avonds vele extra-treinen ingelegd. Naar eerstgenoemde plaats werd in de drukke uren om het half uur gereden. Op den nationalen feestdag moesten 's nachts na één uur nog vier extra trams worden inge legd. Ook de diensten op Haarlem en Sloterdijk waren aanmerkelijk versterkt. Na zes uur werd op Haarlem een tienminutendienst in gesteld en naar Sloterdijk werd met driewagen treinen gereden. Op Dinsdag" 6 September werd de tienminutendienst reeds te twee uur in den middag ingesteld. Een niet onaanzienlijk deel van de bezoe kers uit het Gooi is met de Gooische tram „verwerkt". Tram vervoerde bijna 3.000.000 passagiers. Het behoeft geen betoog, dat in de stad het record van vervoercijfers door de gemeente tram werd bereikt. Op Maandag 5 September zijn 451.500 passagiers vervoerd. Dinsdag 500.000, Woensdag 425.000, Donderdag 405.000, Vrijdag 370.000, Zaterdag 460.000 en Zondag 365.000. Intotaal zijn dus 2,976.500 passa giers vervoerd, tegen in een voor het ver voer normale week 1.635.000 (zonder abonne menten mee te tellen)De feestweek deed dus het aantal trampassagiers met 80 pet. stij gen. Doch ook de Amsterdamsche gemeente diensten hebben het zeer druk gehad. De G.G. en G. D. is met versterkt personeel vrijwel dag en nacht in de weer geweest. Er werd samengewerkt met het Roode Kruis, E.H.B.O. en vrijwillige burgerwacht. De geheele hulp verleening stond echter onder leiding van den G.G. en G.D. Ter gelegenheid van den in tocht, een der spitsdagen wat de drukte be treft, waren in enkele gebouwen, o.a. in de Nieuwe Kerk, verbandplaatsen ingericht. Langs den intochtsweg stonden auto's van den G.G. en G. D. opgesteld. Dien dag is de G.G. en G.D. 64 keer voor ongevallen uitge rukt en aan 393 personen is hulp verleend. de G.G. en G.D. 12 keer uit. Op gewone dagen rukt dit ter vergelijking Van de café's, hotels en restaurants zijn op dit oogenblik nog geen cijfers te verkrijgen. Naar wij vernemen is in de Maandag te Londen gehouden vergadering van het inter nationale rubbercomité besloten, dat de uit- voerquota voor het laatste kwartaal van dit jaar onveranderd zullen blijven op 45 pet. Elfjarige knaap spoorloos verdwenen. Sinds Zaterdagmiddag omstreeks drie uur wordt de 11-jarige jongen Frits Strating, wo nende aan de Molenstraat te Assen, vermist. De jongen werd voor een boodschap naar een apotheker in de stad gezonden, doch nadien keerde hij niet naar zijn ouderlijke woning- terug. Zaterdagavond om pl.m. 10 uur schijnt hij nog door eenige jongens op de markt te zijn gezien. Door den burgemeester der gemeente Assen is reeds opsporing verzocht. Dame bij aanrijding doodelijk gewond. Bij het oversteken door een auto gegrepen. Omstreeks vijf uur is Maandagmiddag de ongeveer vijftigjarige mevr. de Haan uit Veen- dam bij het oversteken van den weg nabij de brug over het Westerdiep te Veendam door een auto aangereden. Zij sloeg tegen den grond en bleef ernstig gewond liggen. Op advies van den geneesheer Heerdt uit Veendam werd zij naar het academisch ziekenhuis te Groningen vervoerd, op weg waarheen zij aan de opgeloo- pen verwondingen is overleden. Het bezoek was echter naar wij vernemen zeer bevredigend, al waren de omzetten dan ook niet zoo groot als het aantal bezoe kers mocht doen verwachten. Het hotelbezoek was uitermate bevredigend, het meerendeel der hotels was constant volgeboekt. Minder tevreden is het blokband-taxibedrijf. Door de beperkende maatregelen heeft de feestweek niet die drukte gegeven, die men verwachtte. De twee eerste dagen waren goed, toen kwam echter een inzinking, die zich niet herstelde. Autobusmaatschappijen en reederijen heb ben naar en in de stad duizenden bezoekers vervoerd. Records bij de K. L. M. De K.L.M. boekte recordcijfers. Het lucht vaartfeest op 6 September werd door 16.600 betalende bezoekers bijgewoond, de tweede dag was het iets minder druk, er waren toen 7500 kaartjes voor het feest verkocht. Van 5 tot en met .10 September zijn in totaal overdag 144 rondvluchten gemaakt met 1975 passagiers en des avonds 59 rondvluchten met 1068 passagiers. Een record werd bereikt op den eersten dag- van het luchtvaartfeest,, Dinsdag 6 Septem ber, toen overdag 1149'en des avonds 177 pas sagiers een rondvlucht maakten, terwijl voor de avondvluchten het record werd bereikt Zaterdag 10 September, toen 285 passagiers des avonds een vlucht boven de geïllumi neerde hoofdstad maakten. De Gem. Electriciteitswerken hebben in weerwil van de feestverlichting minder stroom geleverd dan in andere weken. De zee van licht, waarin de hoofdstad baadde verbruikte minder stroom dan de duizenden lampen in de woningen, die nu niet branden, omdat men veelal buitenshuis vertoefde, ook de industrie gebruikte minder, evenals vele kantoren. Belangen van koudegroiul- tuinders. Mr. W. B. Westerman zal ze behartigen. Mr. W. B. Westerman te Maarssen oud- kantonrechter, oud-voorzitter van de Amster damsche Veiling, oud-voorzitter der vereeni- ging „Utrechtsche groenten- en vruchtenvei ling" is wegens het aftreden van den heer W. van Dok, te Beverwijk, tot voorzitter van het nationaal comité ter behartiging der be langen van koudegrond-tuinders in Neder land, benoemd. K. L. M. vraagt meer subsidie. Maar minister Van Buuren wil er nog niet aan. Naar International Aero Press verneemt, heeft de K. L. M. voor het begrootingsjaar 1939 een aanzienlijk ruimer subsidie aan het rijk aangevraagd dan in vorige jaren. Deze hoogere subsidie heeft de K. L. M. noodig om haar moeizaam verworven positie in het wereldluchtver keer te handhaven en haar eenmaal noodzakelijk geworden expan siepolitiek te kunnen voortzetten. De minister van Waterstaat schijnt' het echter niet verantwoord te vinden, zijn ambt genoot van Financiën te adviseeren, dit rui mere bedrag op de begrooting uit te trekken voor het burgerluchtverkeer. De gespannen toestand in Europa vergt van de schatkist zware offers voor de landsverdediging en dit heeft volgens De Tel. minister Van Buuren er toe gebracht, tot heden een afwijzende hou ding aan te nemen tegenover het standpunt der K. L. M. Onverantwoordelijk signalen geven door automobilist. Een jongeman het slachtoffer ervan. Maandagavond omstreeks half zeven is een achttienjarige jongeman, werkzaam bij de Gero-fabrieken te Zeist, op den straatweg tusschen Leersum en Doorn door een auto aangereden en op slag gedood. Het slachtoffer reed naast twee vrienden op de fiets. Plotse ling schrokken zij voor een achteropkomende auto, waarvan de bestuurder hevig toeterde. De fietsen geraakten in elkaar, waardoor een van hen voor de auto kwam te vallen en door het voertuig werd gegrepen, met het vermelde, noodlottige gevolg. Het moderne middel Is Instantine. In Instantine zijn voortreffelijke werking en j absolute onschadelijkheid op BjjÉS ideale wijze vereenigd. $rv Onthoudt daarom stilt en voorkomt pijnen Doosjes a 12 tabletten 70 ct., zakjes 2 tabletten 15 ct. i (Adv. Ingez. Med.) GOOCHELTOER LUKTE TÈ GOED. Gulden in de maag verdwenen. AMATEUR-GOOCHELAAR NAAR HET ZIEKENHUIS. Dit is het drama van het verloofde paartje, het miezerige weer en den al te goed geslaag den goocheltruc, aldus schrijft De Tel. Het zat zoo: de achttienjarige J. B. uit.de Beuke laarsstraat te Rotterdam had een meisje, en Zondagavond wilde hij met haar gaan wan delen. „Niks gezellig", zed het meisje, „het motregent zoo, kom liever bij ons thuis". Na tuurlijk geschiedde hetgeen het meisje wenschte. Zij gingen op weg naar de Ver lengde Slachthekstraat, en daar werd de jongeman door zijn aanstaande schoonfamilie met enthousiasme ontvangen. Na een kopje thee verzochten zoowel de aanstaande schoon papa als schoonmama en de a.s. schoonzuster- tjes en ziwagertjes, den jongeman eens zijn beekende goocheltalenten te demonstreeren. Dat wil ik wel doen, sprak de amateur-goo chelaar. De kinderen juichten van pleizier en het meisje was vol spanning, want zij was niet weinig trotsch op zijn talenten. „Let op", zei de jongeman. En terwijl allen vol verbazing en bewondering toekeken, gooide hij een gulden in de lucht, met de bedoeling dezer weg te goochelen in zijn mond. De truc slaagde voortreffelijk, zoo voortreffelijk, dat de gulden finaal verdween om zijn val eerst te beëindigen in de maag van den goochelaar. Dit was niet de bedoeling en de goochelaar schrok danig over het onverwachte gevolg van zijn truc. Zoo erg schrok hij, dat hij bewusteloos ter aarde stortte voor de oogen van zijn aan gebedene. Groot was de consternatie. Men waarschuwde ijlings de politie van het bureau Sandel'ingplein en deze deed den G.G.D. uit rukken met een ambulancewagen, waarmede de ongelukkige goochelaar naar het zieken huis aanu den Coolsingel werd vervoerd. Daar kwam hij weer tot bezinning. En nadat de heeren in witte jassen geconstateerd had den, dat er geen gevaar bij was, vertrok hij. Het is de politie niet bekend, wat er van den gulden is geworden. Draagt de goochelaar hem nog hi de maag of bevindt hij zich in het ziekenhuis? Deze vraag moet nog opgelost worden.. Maar blijft er niet bij lederen goeden goocheltruc iets te raden? Koers van de reislire gewijzigd. Ons wordt officieel medegedeeld, dat de koers van de reislire met ingang van Maandag is gewijzigd en gebracht op f 8.75 per 100 lires. RECTORAATSOVERDRACHT UNIVERSITEIT VAN AMSTERDAM. De senaat der universiteit van Amsterdam zal op Maandag 19 September e.k. om 4 uur in de aula der universiteit de openbare vergade ring houden, die bij den aanvang van ieder academiejaar plaats heeft. In die vergadering zal de rector magnificus, prof. mr. dr. H Frijda, verslag geven van de lotgevallen der universiteit in het afgeloopen studiejaar en de rectorale waardigheid over dragen aan prof. mr. P. A. J. Losecaat Ver meer. Vleeschstempels vervalsclit. Directeur en boekhouder van conscrven- fabriek staan terecht. In hooger beroep heeft Maandag voor het Haagsche gerechtshof terecht moeten staan de 32-jarige C. W. S., commissaris van de conservenfabriek te Poeldijk, waar indertijd ook vleeschknoeierijen plaats hadden, welke door den Delftschen kantonrechter zijn be recht. Ditmaal had S. zich te verantwoorden we gens het vervalschen van merkstempels op varkensvleesch. Met ingang van 16 Maart 1935 had de vee houderij-centrale, die varkensvleesch van de conservenfabriek kocht, haar prijzen belang rijk verlaagd. Teneinde nu het hoogere be drag uitbetaald te krijgen, had verdachte de stempels, door de keurmeesters gezet, met blauw potlood veranderd, zoodat er op het vleesch vroegere data kwamen te staan. De fraude kwam aan het licht doordat een ont slagen boekhouder de zaak aanbracht en de conservenfabriek moest f 1000 schadevergoe ding aan de centrale betalen. S. werd door de Haagsche rechtbank ver oordeeld tot twee maanden gevangenisstraf, welke straf de procureur-generaal in hooger beroep bevestigd wenschte te zien. De 'verdediger drong op een voorwaarde lijke veroordeeling aan. Vervolgens moest terecht staan de t lekhou- der van de firma, die aan de vervalschingen had meegeholpen. Hij hnd in zekeren zin het intellectueele werk ged' m. Want toen zijn mede-verdachte een datum op 10 Maart wilde veranderen, heeft de boekhouder dit gerecti ficeerd, omdat 10 Maart.een Zondag was. Hij was veroordeeld tot twee maanden voor waardelijke gevangenisstraf, doch de Officier van Justitie had appèl aangeteekend. De procureur-generaal was het met de uit spraak van de rechtbank niet eens en vorder de twee maanden onvoorwaardelijk. De verdediger betoogde allereerst, dat hier niet van vervalsching kon worden gesproken. Verdachte heeft slechts de door zijn mede verdachte vervalschte merken veranderd geen echte merken vervalsclit. Mocht het Hof het met deze zienswijze niet eens zijn, dan drong pleiter op een voorwaardelijke veroordeeling aan. zooals ook de rechtbank heeft beslist. SLEEPBOOTEN OP WEG NAAR DE ..KARIMATA". Hedenmiddag zullen de sleepbooten Schelde. Indus en Donau van L. Smit en Oct's interna tionalen sleepdienst, van Maassluis naar Ter schelling vertrekken om de „Karimata" naar Kinderdijk te versieepen. Man door achterop rijdende auto gegrepen. Slachtoffer levensgevaarlijk gewond. Zondagmorgen is de 43-jarige W. van de K. te Nijkerk toen hij met zijn ouders op weg was naar de kerk. op den Putterstraatweg door een hem achterop rijdende personenauto afkomstig uit Kampen, aangereden en tegen den grond geslingerd. Doktershulp was spoe dig aanwezig Het bleek dat hij zeer ernstig aan het hoofd was gewond, zoodat men voor zijn leven vreest. STEUNTREKKER VOND 1600 IN EEN JAMPOTJE. Geen vreugdemaar groote ruzie het gevolg. ZAAK VOOR DEN RECHTER GEKOMEN. Een werkloos sleepbootkapitein te Dordrecht die reeds gedurende verscheidene jaren steun trok, vond bij het opruimen van een schuur tje een jampotje verborgen in een emmer met zeep. Niet gering was zijn verbazing, toen het jampotje een bedrag van ongeveer f 1600 bleek te bevatten. Verheugd bracht, hij zijn vrouw in kennis van dat meevallertje, maar deze bereidde hem een onaangename verras sing. „Zit er maar f 1600 in?' vroeg ze, „dan heb jij er zeker f 1400 uitgehaald, want ik heb er f 3000 in gestopt". De zaak draaide uit op een hoogloopende ruzie tusschen de beide echtgenooten, tus schen wie de verhouding al lang te wenschen overliet en die thans ook gescheiden zijn en tenslote werd de ambtenaar van Maat schappelijk Hulpbetoon er in gemengd. Daar mee had evenwel de kwestie voor den man een leelijke wending genomen, want als hij niet kon bewijzen, dat hij van die f 3000. of van die f 1600 niets af wist, dan kon hij wel op een vervolging wegens steunfraude reke nen. want hij had dit bedrag natuurlijk voor den steun moeten opgeven. Wat de overge bleven f 1600 betreft, daar kregen noch de man, noch de vrouw iets van, want dat werd geheel door Maatschappelijk Hulpbetoon inge vorderd als compensatie voor de ten onrechte uitgekeerde steungelden. Inmiddels was de zaak ook al bij de Dor- drechtsche rechtbank aanhangig gemaakt en del vrouw, verre van zich op haar verschoo- ningsrecht te beroepen maakte den man op allerlei manieren zwart en verklaarde dat hij best, van die f 3000 had afgeweten. Oorspron kelijk stond dat bedrag op een spaarbank boekje, maar toen het gezin steun uit keer ing kreeg, werd het beter geacht het bedrag van het boekje af te halen en op de genoemde wijze te verstoppen. Maar wie te veel wil be wijzen, bewijst juist niets en in haar ijver haar man te beschuldigen, sprak ze zichzelf verschillende malen tegen. De man van zijn kant verklaarde, dat zijn vrouw zijn finan ciën beheerde. Toen hij nog werkte gaf hij haar altijd het loon en wat zij met het. geld deed. wist hij niet. Dit alles bij elkaar bewoog de rechtbank te Dordrecht een vrijsprekend vonnis te wijzen. De Officier van Justitie, die een veroordeeling had gevorderd, teekende appèl aan en Maan dag diende deze zaak voor het Haagsche ge rechtshof. De procureur-generaal kon niet tot een ver oordeeling concludeeren. Wel zijn er eenige bezwarende omstandigheden tegen den man aan te voeren, maar de verklaringen van de vrouw moeten met zooveel voorzichtigheid worden beschouwd, dat een overtuigend be wijs niet valt te leveren. De verdediger voegde als bewijs van de on betrouwbaarheid van het getuigenis der vrouw er nog aan toe, dat deze voor den rechter commissaris verklaard heeft, dat zij bij de spaarbank f 3000 heeft gekregen in drie bank biljetten van duizend. Bij informatie is geble ken dat het bedrag van het spaarbankboekje maar f 1690 was. Ir. W. F. de Wit in Oost-Siberië overleden? Pogingen nadere inlichtingen te krijgen hebben gefaald. Bij de familie te Delft, Enkhuizen en Am sterdam is bericht ontvangen, dat ir. W. F. de Wit in Oost-Siberië zou zijn overleden. Naar men zich herinneren zal, werkte de uit Enkhuizen afkomstige heer De Wit sinds 1929 in een fabriek te Moskou en werd hij om on bekende redenen gearresteerd en naar Sibe rië verbannen. Alle pogingen om iets omtrent hem te ver nemen hebben gefaald. Gestolen rijwielplaatjes voor piano ingeruild Het was de gemeentepolitie te Assen opgevallendat in de maand Augustus opmerkelijk veel rijwielbelastingmerken op geheimzinnige wijze verdwenen. Het aantal aangiften van vermiste plaatjes steeg onrustbarend, zoodat een uitge breid onderzoek werd ingesteld, met ge volg, dat een zekere Harm Z. uit Assen, voor de politie geen onbekende, werd aangehouden en in arrest gesteld. Ook kon een zekere B. uit Beilen worden aangehoxiden, die eveneens in arrest werd gesteld. Tijdens het verhoor bekende Z. een achttal plaatjes te hebben ontvreemd. De gestolen plaatjes waren alle onge merkt. Enkele van dé plaatjes zou Z. geruild hebben tegeneen piano. Wielrijders, tijdig lichten aan. De K.N.A.C. heeft den laatsten tijd klach ten ontvangen van automobilisten, die in hoofdzaak van wegen moeten gebruik maken zonder vrijliggend rijwielpad, dat de meeste wielrijders veel te laat hun lantaarn en daar mede dus ook hun roode achterlicht aanste ken. Het is een algemeen bekend feit dat de slechtste zichtbaarheid op den weg voor den automobilist zich manifesteert in den sche mer, wanneer het weliswaar nog niet volko men donker is, maar men toch weinig nut heeft van de koplampen. Juist in dien tijd kunnen de roode achterlichtjes zeer nuttig werken. Het ware dan ook te wenschen, aldus schrijft de K.N.A.C., dat de wielrijders ook in hun eigen belang dit begrepen, en tijdig, d.w.z. bij invallende schemering, hun lampen zouden inschakelen. Voor vrijliggende rijwiel paden is dat natuurlijk niet noodig, maar des te meer voor de wegen met gf/nengd verkeer Misschien is in dezen de medewerking van ds wielrijders te verkrijgen. Zij zullen er 'zelf baat bij hebben. Een halve eeuw geleden Uit Haarlem's Dagblad van 1888. 13 September: De Standard verneemt uit New-York, dat, indien het Canada gelukt zich alleen te redden uit de tegenwoordige moeilijkheden, zich in dit land een sterke partij zal vormen, welke op vol komen afscheiding van Canada van Engeland zal aandringen. Reinaerdt heeft ook een monument. Maandag te Hulst onthuld. Maandagmorgen heeft de commissaris der Koningin in Zeeland, jhr. mr. J. W. Quarles van Ufford, een Reinaerdt-monument ont huld op het Koningin Wilhelminaplein te Hulst. Het gedenkteeken kwam tot stand dank zij bijdragen van de gemeente Hulst en van par ticulieren. Tijdens de landbouwtentoonstel ling van den N. C. B. in 1937 te Hulst, waarbij ter herdenking van het zeven en een halve eeuw oude dieren-epos een openluchtspel werd opgevoerd, besloot men te Hulst een monument op te richten. Het bosch tusschen Hulst en Hulsterloo, in de middeleeuwen ge legen nabij Hulst op de plaats van het hui dige dorpje Nieuw-Namen, wordt in den Reinaerdt als de plaats der handeling ge noemd.' Het monument, van den uit Neder land afkomstigen Antwerpschen beeldhou wer Ant. Damen, stelt het oogenblik voor, waarop ge in den Reinaerdt leest: „Hoe wonderlijc hi henen ghinc Als eenen peelgrijn licht ghenoech", het moment n.l. waarop de vos gekleed als pelgrim afscheid nam van het hof van ko ning Nobel, die hem genade schonk, doordat de geniale sluwheid van Reinaerdt trium- pheerde over de domheid der dieren. Na afloop der onthulling werd het monu ment aan de gemeente Hulst overgedragen. Hel apprêt van nieuw goed, die prachtige glai kunt U weerpreci zoo krijgen met Crackfree edel- stljfsel. (Adv. Ingez. MedJ Prijzen van roggebloem en rogge meel verhoogd. Naar aanleiding van de afkondiging van regeeringswege van de verhooging met in gang van 11 September j.l. van het monopo lieprijsverschil van rogge met f0,50 per 100 K.G., heeft de commissie-Gerbrandy, bedoeld in de algemeene verkoopsvoorwaarden voor roggebloem en roggemeel van de fabrikanten van deze producten, heden beslist, dat de prijzen van alle roggebloem en roggemeel, welke na 11 September 1938 te leveren is op grond van voorverkoopcontracten, afgesloten voor dezen datum, opnieuw verhoogd worden, en wel: a. voorzoover betreft roggebloem met f0,75 per 100 K.G.; b. voorzoover betreft roggemeel met f 0,50 per 100 K.G. Dr. Doyer volgt dr. EykeJ op. Als hoofdinspecteur van de Volksgezondheid. Als opvolger van dr. R. N. M. Eykel, den we gens het bereiken van den pensioengerechtig den leeftijd aftredenden hoofdinspecteur van de Volksgezondheid zal worden benoemd dr. J. J. Th. Doyer te Hilversum, thans inspec teur van de Volksgezondheid in Noord-Hol land. Dr. Doyer is in 1906 arts geworden, practi- seerde in het noorden van het land, promo veerde in 1920 op een proefschrift, gewijd aan de erfelijkheid bij tuberculose en werd daarna inspecteur van de Volksgezondheid voor de tuberculosebestrijding in het noorden en later bij samenvoeging van de diensten voor tuberculosebestrijding en besmettelijke ziektebestrijding in Noord-Holland. Hij is voorzitter van de commissie voor ma lariabestrijding in Noord-Holland. Defensieverhodeii voor S. D. A. P. en N. V. V. opgeheven. Bij beschikking van den voorzitter van den ministerraad van 10 dezer is volgens „Het Volk" een nieuwe lijst van zoogenaamde ver boden vereenigingen voor ambtenaren vast gesteld. Deze lijst verschilt op dit punt van de vorige, dat de bepalingen ten aanzien van S.D.A.P. en N.V.V. voor defensie zijn ge schrapt. Brug te Dordrecht wordt vermoedelijk Mei 1939 open gesteld. In zijn antwoord op de vragen van het Twee de-Kamerlid, den heer Van Sleen, betreffende het tijdstip van aanbesteding en van opleve ring van het viaduct over de spoorweghaven te Dordrecht in verband met den bouw van de brug te Dordrecht, heeft de minister van Wa terstaat geantwoord, dat buiten onvoorziene omstandigheden, de brug te Dordrecht om streeks 1 Mei a.s. in gebruik zal kunnen wor den genomen. WEEK-ABONNEMENTEN dienen uiterlijk Woensdagsavonds betaald te zijn, daar de bezorgers op Donderdag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE.

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 5