Onze eerste-klassers binnen de lijnen Het elftal van H. F. C. v. I. n. r., eerste rij J. ten Have, Höck, Drijver, A. van Baasbank, Hagenaar; tweede rij Kruyer, Van Olphen; derde rij: Beets, Langendam. Van der Togt, C. ten Have. Het elftal van De Kennemers. V. 1. n. r., eerste rij: Balder, Van Urk, Van den Bos; tweede rij: Six, Dinkla, Van der Wal; derde rij: Koning, De Boer, Koning, Horeman, Boom, Steeman, Veenstra. HOCKEY OPENING NIEUWE VELDEN H. B. S. lijke, gezonde sportiviteit op alles wat dat niet is in rookerige, donkere lokalen, waar ook veel jeugd zich verzamelt. Onder een luid gejuich ging daarna de clubvlag van H. B, S. in de hoogte. STORMVOGELS-HERMES- D. V. S. (2-1) Stormvogels heeft den eersten wedstrijd gewonnen, maar hoe! Slechts enkele secon den voor het einde trapte Van Pel het win nende punt langs Beun. Het moet echter erkend worden, dat de overwinning bij de sterkste partij terecht kwam. Waren de Vogels voor de rust ook al een tikje in de meerderheid, na de thee is er na het aanvankelijk nog gelijkopgaande be gin een perioden geweest, waarin de blauw- witten wel zeer sterk den toon aangaven. Als Schoorl toen wat fortuinlijker met schieten was geweest! Door de IJimuider ploeg is vooral vóór de rust goed gespeeld. Het ploegverband viel op; vaak viel er tactisch en technisch goed spel te zien, óók in de voorhoede. Men hield het spel echter nogal eens te kort; onjuist was het o.i., meer op Opbergen dan op Van Pel te spelen, hoewel deze in den regel meer onheil stichtte in de Schiedamsche gelederen dan Opbergen. Zoowel Tol als Schoorl gingen in dezen niet vrij uit. Wat de verdediging betreft, zij opgemerkt, dat de backs wel eens te veel opdrongen, te yer ook, omdat Tol het tegenovergestelde van „stopper-spil" speelde. Na de rust werd er minder goed gespeeld, doch doordat ook Hermes niet zoo vlot speelde, bleef Stormvogels toch in de meerderheid. Akkerman heeft niet slecht gekeept al deed hij het minder stijlvol dan Hollenberg. Visser, die de ondankbare taak heeft, Haak Sr. te vervangen, heeft uiterst verdienstelijk gedebu teerd, goed bijgestaan door Haak Jr. Hun buitenspel-tactiek was echter wel eens ge waagd. Van de halfbacks heeft Bravenboer vooral in de eerste helft heel wat keeren redding gebracht. Hij gaf Borani minder vrijheid, dan Gerrits en Haak Jr. aan den anderen kant. P. Jansen. Ook Tol speelde een verdienstelijke partij. Hij hoede zich echter voor te ver op dringen en moet het spel meer over linker en rechtervleugel verdeelen. In de voorhoede verrichtten Woudenberg in de eerste helft en de actieve Van Pel ge durende den geheelen wedstrijd het beste werk. Schoorl kwam in de tweede helft pas op dreef, was toen echter met schieten niet gelukkig. Prins en Opbergen wisselden goede met minder goede momenten af. Na een half uur spelen was de stand nog 00. Toch hadden in deze periode beide voorhoeden vaak goed combinatie-spel vertoond, doch zoo wel Smit en Jansen, goed bijgestaan door Van der Tuyn, als Haak Jr., Visser en Bravenboer hadden er voor gezorgd, dat de aanvallers niet al te venijnige schoten konden lossen. Toch scheelde het tot tweemaal toe maar weinig, of Beun had den bal uit het net moe ten halen, doch het schot van Opbergen trapte Smit uit het doel. Na dit halfuur echter noteerden we in een minuut tijd twee doelpunten: Eerst één van Schoorl en daarna één van Breitner. Jansen, de midvoor scoorde zelfs nog een derde doel punt, doch daar dit wegens buitenspel werd geannuleerd, kwam de rust met 11. Na de rust was Stormvogels het eerst in actie; weldra kon Beun slechts met groote moeite twee schoten van Woudenberg stoppen. Daarna liet ook Hermes zich niet onbetuigd: P. Jansen schoot tegen de lat en Bos schoot hard langs het doel. Langzaam maar zeker zakte toen Hermes af en hoewel de blauw-witten, mede door het uitvallen van Woudenberg, niet meer zoo goed speelden, blijven zij toch in de meerderheid. Schoorl had met schieten echter weinig ge luk. Gerrits miste een penalty en voor de rest hielden Smit c.s. „braef stant". Pas vlak voor het einde zorgde Van Pel voor het winnende punt (21). De elftallen waren als volgt samengesteld: Stormvogels: Akkerman, Visser, Haak Jr., Bravenboer, Tol, Gerrits, Van Pel, Prins, Schoorl, Woudenberg, Opbergen. Hermes-D.V.S.: Borani, Bos. A. Jansen, Breitner, P. Jansen, Van Buitenen, A. v. d. Tuyn, Fromberg, Jansen, Smit, Beun. FEIJEN OORD-HAARLEM (3-2) De Rotterdammers hebben in den wedstrijd tegen Haarlem weer een uitstekenden indruk gemaakt; maar troffen vooral in de tweede helft een voorhoede der roodbroeken, die niet op gang kon komen en die door het aan tal invallers danig verzwakt was. Feijenoord kwam volledig en Haarlem telde invallers voor keeper De Vries en Ninaber. De opstellingen waren als volgt: Feijenoord: Van Male, De Groot, v. d. Heide, Paauwe, Kuppen, v. Heel, Vrauwdeunt, Vente, Kantebeen, de Vroet, Linsen. Haarlem: Van Polanen, De la Mar, Smit, v. d. Hulst, De Winter, Van Gooi, Effern, De la Mar Sr., Huijsmans, Kammeijer, Kaan, Feijenoord doet de eerste aanvallen, welke door de Haarlem-verdediging worden afge slagen, waarna onmiddellijk de voorhoede van Haarlem ten aanval trekt en Van Male er reeds dadelijk aan te pas moet komen om een bal van De Winter uit den bovenhoek te grijpen. Direct hierop is het Van Polanen, die Van Male aan het werk zet. Het ts een snel op en neer gaande wedstrijd, waarbij de Rot terdammers een goed sluitend, maar soms te ver doorgevoerd combinatiespel vertoonen. Smit krijgt een kans, als hij door de verde diging van Feijenoord is en alleen voor Van Male komt, maar op het beslissende moment trapt hij in den grond; Van Male kan den bal gemakkelijk stoppen. Toch is het Haarlem dat het eerst scoort. Van Polanen is goed doorgebroken; hij pas seert Paauwe en de Groot en schiet tegen de lat. De Winter is doorgeloopen en scoort (01). Het spel van Haarlem ging hierna wat af zakken, terwijl Feijenoord er steeds beter in kwam. Voorloopig weet de verdediging van Haarlem stand te houden, maar tien minuten voor de pauze was een hard schot van Vente Kaan te machtig (11). In de tweede helft had Visser de plaats van Van der Hulst ingenomen, die nog last van zijn blessure van de vorige week had. Feijenoord zette er nu een hoog tempo in en speelde een keurige partij voetbal, waar tegen de Haarlem-verdediging handen vol werk had. Spoedig had Vente den stand op 21 gebracht. Enkele goed opgezette aanvallen van Haar lem gingen verloren door buitenspel. De Feijenoord-aanval kwam steeds terug, goed gesteund door haar middenlinie, die zich volkomen van haar taak kon kwijten, omdat de voorhoede van Haarlem er nu niet veel van terecht bracht. Zoodoende kreeg de achterhoede van Haar lem het zwaar te verantwoorden, maar Feijenoord profiteerde niet van de kansen. Het schot was zoek. Vente kogelde tegen den paal en scoorde in buitenspel positie, wat den scheidsrechter niet ontging, hetgeen ook Kantebeen deed. Toch maakte Vente nog een goed derde doelpunt. Tegen het einde kwam Haarlem nog even los; toen maakte De la Mar Jr. en 3—2 van, maar verder kwamen de roodbroeken niet. Feijenoord won ten volle verdiend. HET PROGRAMMA VOOR ZONDAG. AFDEELING L Eerste klasse: XerxesK. F. C. D.W.S.—Blauw Wit H.B.S.—Sparta Hermes-D.V.S.A.D.O. CV. V.S torm vogels Tweede klasse: O. S. V.—R. C. H. De KennemersE.D.O. H. R. C.—H. F. C. W. F. C.—Alkm. Boys. Alcm. VictrixWest-Frisia. .AFDEELING H. Eerste klasse: V.S.V.—V.U.C. R. F. C.—D. O. S. HaarlemD. H. C. 't GooiFeijenoord. D. F. C.—Ajax. D. O. S.-V. S. V. (2-4) Dat V.S.V. tegen D.O.S. een niet te gemak kelijke taak zou hebben kon gevoegelijk wor den aangenomen. Doch dat D.O.S. een dus- danigen tegenstand zou bieden als in dezen wedstrijd het geval was zal wel niemand heb ben gedacht. Ruim 9000 toeschouwers hebben dan ook in het geriefelijk ingerichte D.O.S.- stadion kunnen genieten van een zeer span- nenden strijd, ofschoon naar onze meening de V.S.V.-machine ditmaal nog niet op volle toeren werkte. In hoofdzaak bleek het in dezen wedstrijd van het grootste belang te zijn, welk team over het grootste uithoudingsvermogen beschikte en dit was V.S.V. D.O.S., dat een te hoog opgevoerd tempo inzette, kon dit in de tweede helft niet meer volhouden, terwijl toen juist V.S.V. er nog een schepje opgooide. Na een korte huldiging door den voorzitter van V.S.V., die eenige goede wenschen aan het- adres van D.O.S. uitte, hetgeen vergezeld ging met het aanbieden van een vaantje, stellen de elftallen zich als volgt op: D.O.S. Veenendaal Siebes, Sandwijk Peterse, Weber, v. d. Brink v. Leur, v. Luin, Dumortier, Veldmeijer, Meeuwsen. V.S.V. Sterk, Bot, v. d. Lugt, Balvers, Döhring v. Os, de Vries, He ins Voet, Broek Michel D.O.S. begint met in een snel tempo aan te vallen en al dadelijk verkeert het V.S.V.-doel in gevaar. Bij een hoekschop op het V.S.V.- doel grijpt Michel leelijk mis, maar Veldmeijer schiet den bal naast. Ook hierna volgen nog eenige gevaarlijke aanvallen der gastheeren en ternauwernood kopt Heins dan den bal uit het V.S.V.-doel, terwijl even later Dumortier hard tegen het hout kogelt. Bij V.S.V. valt een zekere traagheid in het spel te bespeuren en al deze D.O.S.-aanvallen laten haar schijnbaar onbewogen. Doch wanneer dan de voorhoede van V.S.V. er van door gaat en de Vries met een verren pass Sterk aan het werk zet, weet deze met een scherpen voorzet Veenendaal te verschal ken en krijgt V.S.V. op onverwachte wijze de leiding (01). "Slechts enkele oogenblikken hierna staat de stand echter alweer gelijk; de Vries ver oorzaakt een vrijen trap op den rand van het strafschopgebied en met een heel hard schot weet Dumortier gelijk te maken (11). Voorloopig blijft D.O.S. het meest in den aanval, doch Michel heeft zich na zijn wei felend begin thans volledig hersteld en Du mortier, de gevaarlijkste man uit de D.O.S.- voorhoede, moet dan heel wat presteeren om Michel nogmaals het nakijken te geven. Na 22 minuten spelen krijgt van Leur den bal vrij en met een zuiver gericht schot scoort hij (2—1). Döhring krijgt dan eveneens een zeer fraaie kans; hij komt alléén voor het D.O.S.-doel doch schiet dan precies langs den verkeerden kant van den paal. Dan zal Heins 't ook maar eens een keer probeeren; hard wordt de bal ingeschoten, doch het schot wordt uitstekend door Veenendaal gestopt. Het overwicht van D.O.S. is langzamerhand geheel verdwenen en tegen de rust gaat het spel gelijk op. Na de hervatting valt het direct op, dat V.S.V. een heel wat sneller tempo inzet en D.O.S., dat voor de rust te veel van haar krachten heeft gevergd, wordt op haar eigen helft terug gedrongen. Handig buit Döhring dan een fout van Sandwijk uit. Hij geeft op het juiste moment over aan v. d. Lugt, die weinig moeite heeft om den doel verdediger te passeeren (22). De aanvallen van D.O.S. hebben thans wei nig beteekenis meer en behoudens een mo ment, waarop Voet en Broek te lang pingelen en de Vries door resoluut ingrijpen erger voor kwam, bestond er weinig gevaar meer voor het V.S.V.-doel. Daarentegen was verder elke aanval van V.S.V. door de verdediging van D.OS. een gevaar. En toen Sterk zich prachtig vrij speelde was het wederom v. d. Lugt die een fraai doelpunt scoort (23). In de laatste 10 minuten zag v. d. Lugt na een heftigen strijd om den bal nogmaals kans, Veenendaal te passeeren en dus won V.S.V. tenslotte dezen wedstrijd met 42. Onder groote belangstelling zijn Zaterdag middag de nieuwe hockey-terreinen van H. B. S. aan de Donkere Laan te Bloemendaal in gebruik genomen. Het w-as even over half vier, toen de voor zitter de heer H. Sikkes, het woord nam en eerst een welkom toeriep aan allen, speciaal aan den burgemeester van Bloemendaal, Jhr. Mr. C. J. A. den Tex. Hij bracht dank aan het college van B. en W. voor de groote mede werking bij het verkrijgen en inrichten van de nieuwe terreinen en clubgebouwen, welke niet alleen ieders tevredenheid opwekte, doch die ook ieders verwachtingen hadden over troffen. Na den burgemeester dank gebracht te hebben om deze terreinen en gebouwen te willen openen, verzocht spreker den burge meester hier thans toe te willen overgaan. De burgemeester sprak zijn voldoening uit over het feit, dat dit thans het derde com plex was dat in een korte spanne tijds in ge bruik genomen kon worden. Hij trok een pa rallel tusschen den strijd tegen de zoogenaam de jeugd-café's (ijshallen, e. d.) en de sport. Het openen van deze velden wilde spreker dan ook zien als een overwinning van eer- Zaterdagmiddag opende de burge meester van Bloemendaal, Jhr. Mr. C. J. A. den Tex, voor de derde week achtereen nieuwe sportterreinen. Thans waren de nieuwe terreinen aan de Donkere Laan, van de Hockeyclub H. B. S. aan de beurt. De burgemees ter hijscht de vlag onder het gejuich van de leden. Vele zusterverenigingen kwamen daarna felicitaties en bloemen aanbieden. Mej. N. Roos sprak namens B. D. H. C. en verder kwa men nog afgevaardigden van Rijswijk en Alkmaar, waarmede H. B. S. steeds vriend schappelijke relaties onderhoudt, felicitaties aanbieden. Namens de leden van H. B. S. werd de voor zitter door mej. S. Ketelaar gehuldigd voor zijn vele werk voor de club. De autoriteiten kregen vervolgens" gele^ genheid de kleedkamers te bezichtigen. In het gezellige clublokaal werden verver- schingen aangeboden. Intusschen namen de leden van H. B. S. hun velden in gebruik door het spelen van een geanimeerden onderlingen wedstrijd. Zondag werden ter gelegenheid van de opening mixed-wedstrijden gespeeld, waar aan, behalve twee teams van H. B. S., een elftal van B. M. H. C. en van Rijswijk werd deelgenomen. B. M. H. C. kwam als eerste ui't den strijd; zij won de door H. B. S. beschikbaar gestelde medaille, terwijl de gasten van dezen dag, B. M. H. C. en Rijswijk verrast werden met een prachtige team-taart, welke in de gezel lige stemming na afloop wel geen lang leven zal zijn beschoren geweest. De uitslagen van de wedstrijden zijn: B. M. H. C.—H. B. S. 1—2 H. B. S. 2—Rijswijk 2—3 B. M. H. C.—H. B. S. 2 7—1 H. B. S.—Rijswijk 2—4 H. B. S.—H. B. S. 2 5—1 Rijswijk—B. M. H. C. 2—8

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 13