1 BURGERLIJKE STAND. 1937- M -VAND G 19 1EPTE M BEK 1938 HA" A RL* EM'S DAG BE AD 13 IAAT/ÏE EtRIClinN Voldoening in de Britsche per9. LONDEN, 19 Sept. In hun commentaren op het gisteravond gepubliceerde officieele communiqué verheugen de Engelsche bladen zich over de volledige overeenstemming tus- schen de regeeringen van Engeland en Frank rijk. Het bezoek der Fransche ministers, zoo schrijft de „Times", was de belangrijkste ge beurtenis van het weekeinde. Uiteraarde is het van groot belang, dat er geen principieele verschillen bestaan tus- schen beide regeeringen wat betreft Tsjecho- Slowakije. De onafhankelijkheid van dit land is van vitaal belang voor hen beide en des te meer moeten zij daarom de mogelijkheden voor een redelijke wijziging nagaan, teneinde in het belang van allen, een meer stabiele verhouding in Midden-Europa te verkrijgen. Inmiddels is de openbare meening in vele landen er toe gebracht zich af te vragen, of het verlies of winst zal beteekenen voor de veiligheid en homogeniteit van Tsjecho-Slo- wakije, een ontevreden en ontrouwe minder heid buiten of binnen zijn grenzen te hebben. Zoowel in Frankrijk als in Engeland heeft men dit punt onder de oogen gezien en niet weinige vooraanstaande politici zijn er. die meenen. dat een regeling welke de veiligheid en onafhankelijkheid van Tsjecho-Slowakije waarborgt, gevonden kan worden, zelfs met het verlies van een recalcitrante minderheid, en dat zij niet gevonden kan worden zonder dit. De „Daily Telegraph" schrijft het volgende: „Ook al komt het communiqué van gister avond niet tegemoet aan het verlangen der geheele wereld om de verzekering te krijgen, dat de vrede niet verbroken zal worden, toch zal het verwelkomd worden als een bewijs van de practische samenwerking tusschen Groot-Brittannië en Frankrijk. Fransche commentaren PARIJS, 19 September (Havas). Hun oordeel baseerend op hetgeen zij uit de te Londen genomen besluiten meenen te kunnen afleiden, leveren de bladen commentaar op het Tsjecho Slowaaksche vraagstuk. Het „Journal" schi-ijft uit Londen: de po sitie van Frankrijk is duidelijk. In de eerste plaats verhinderen, dat men tot geweld over gaat. Geen enkele mogelijkheid voor een vi-eedzame regeling mag terzijde worden ge laten. zelfs niet een zoodanige, welke zoo moeilijk is als een volksstemming". In de „Populaire" schrijft Leon Blum: Er is iets, dat niet te verduren zou zijn, zelfs ïxiet van twee groote staten tegenover een klein land, n.l. dat men over Tsjecho Slowakije, buiten dit land om, zou willen beslissen. „Winst weegt op tegen den hoogsten prijs". NEW YORK, 19 September (Reuter). De New York Herald Tribune schrijft dat, wan neer een oorlog wordt afgewend, de winst zal opwegen tegen iederen prijs, welke er voor wordt betaald. Indien hij niet wordt afge wend zal de verantwoordelijkheid direct neerkomen op Hitler's agressieve poging het bestaande wereldsysteem te breken. Hetzelfde blad voegt hier nog aan toe: Voor een dëelirxg van Tsjecho Slowakije, het zij door een volksstemming of op eenige an dere manier, bestaat niet het gêringste ex cuus, hetzij gebaseerd op abstracte rechtvaar digheid, hetzij op feitelijke eischen voor de grootste welvaart voor het grootste aantal. De New York Times zegt: Indien de tegen woordige wapenstilstand zou kunnen worden verlengd, zal er nog steeds gelegenheid kun nen zijn, een regeling uit te wei-ken, welke door de Tsjechen zou kunnen worden aan vaard en door het wereldgeweten worden goedgekeurd zonder prestigeverlies voor Hit- Ier. Een oplossing langs deze lijnen is minder offensief dan een ontleding en goedkooper dan oorlog. INTERESSANTE AANWINST VOOR „ARTIS". AMSTERDAM. 17 September. Uit naam van de K.L.M. en de K.P.M. werden Zaterdag aan „Artis" twee ..Kookaburra's, Australische reuzen-ijsvogels, ook wel genaamd „Laughing Jackass", aangeboden. Dank zij de bemoeiingen van de K.P.M., welke in Australië als vertegenwoordigster zoowel van K.L.M. als K.N.I.L.M. optreedt, is het gelukt een uitvoervergunning voor deze vogels te verkrijgen. Het vervoer vond plaats in een groote kooi. welke in de cabine van een Lockheed Super Electra der K.N.I.L.M. ver trek van Sydney 8 September jl. geplaatst werd. Aan de kooi was de volgende instructie bevestigd: .Deze Australische vogels moeten dagelijks worden gevoerd met stukjes rauw vleesch of ongekookte versche visc'n. Verzoeke de vogels eiken dag op de stopplaatsen van frisch wa ter te voorzien en gedurende transit in de tropen tegen groote hitte te beschermen". Op 10 September, dus 2 dagen na het ver trek uit Sydney, werd de kooi te Batavia over geladen op de PH-ALR „Reiger" der K.L.M., met welke machine de vogels op 15 September op Schiphol arriveerden. Door deze snelle wijze van transport hebben de dieren slechts wei nig van de reis te lijden gehad. ïn tegenstelling met de meeste ijsvogels, die zich met visschen voeden en zich dus bij water ophouden, is de Kookaburra een bosch bewoner. die uitsluitend dierlijk voedsel tot fich neemt en wel in de eerste plaats krui pende dieren, zooals hagedissen en slangen, voorts kleine zoogdieren en vogels, ook wel in secten en krabben. Visschen schijnt de Koo kaburra in den natuurstaat in het geheel niet te vangen. In gevangenschap kan men den Australi- schen reuzen-ijsvogels, behalve bovengenoem de kleine dieren, ook. ter afwisseling, kleine «tukjes gesneden vleesch van grootere zoog dieren voeren en ook wel stukjes visch. HAARLEM, 19 September. Bevallen 14 September: G. A. M. Schnitger —Bos z.; 16 September: A. RabPosthuma, d.; J. Kortenoeven—v. Tol, z.; M. J. Nieuwendijk— Zwetsloot, d.; E. Tak—v. Opstal, d.; B. M. van Kempen—Scholten, d.; 17 September: M. V. Antonisse—Beller, z.; 18 September: E. E. J. OutSchmidt, d.; G. M. Witkamp—v. Dam, z.; E. H. BuijsHölscher, z.; 19 September: L. M. Verdam—Sieraad, d.; A. Verhaar— Bernsen, d.; Overleden 17 September: S.. 4 j.. d. v. J. W. v. d. Putten. Vooruitgangstraat; J. C. Pollé— Keijzer, 75 j., Witte Heerenstraat; T. Rozen- hartHogetoorn, 67 j., Z. B. Spaarne; J. C. Keur, 85 j., Gerrit van Heesstraat. De opening der Staten-Generaal. De Staatscourant bevat het programma voor de opening van de Zittmg der Staten-Generaal op Dinsdag 20 September. Het luidt als volgt: Des namiddags te halféén uur zullen de Le den der Staten-Generaal in vereenigde ver gadering in de Ridderzaal op het Binnenhof te zamen komen, onder leiding van den door Hare Majesteit de Koningin benoemden Voor zitter van de Eerste Kamer. De Ministers Hoofden van Ministerieele Departementen en de Leden van den Raad van State zullen zich, des namiddags te één uur, mede in die zaal vereenigen. Ten einde de zitting der Staten-Generaal te openen, zal Hare Majesteit de Koningin te één uur met den .volgenden stoet van het Ko ninklijk Paleis afrijden: a. een Commando Cavalerie tot opening van den stoet; b. een Rijknecht-majoor en twee rijknechts te paard; c. de Eerste Kamerheer-Ceremoniemeester, gezeten in een rijtuig met twee paarden be spannen. gaande één lakei naast elk portier; d. acht Kamerheeren, gezeten in twee rijtui gen, elk met twee paarden bespannen, gaande één lakei naast elk portier; e. de Grootofficieren, volgens ï'ang /an be noeming gezeten in twee of drie rijtuigen, elk met twee paarden bespannen, gaande twee lakeien naast elk portier; f. de dienstdoende Grootmeesteres en de dienstdoende Dame du Palais, gezeten in een rijtuig met twee paarden bespannen, gaande twee lakeien naast elk portier; g. de Opperceremoniemeester, gezeten in een rijtuig met twee paarden bespannen, gaande twee lakeien naast elk portier; h. Hare Majesteit de Koningin, gezeten in een Staatsiekoets met acht paarden bespannen, gaande één koetsier naast elk paard en vier lakeien aan elke zijde van de koets. De Chef van het Militaire Huis en de Gou verneur der Koninklijke Residentie, te paard, rijden respectievelijk ter rechter- en ter linker zijde van de Staatsiekoets, een weinig achter het portier. De Officieren der Landmacht van het Mili taire Huis te paard, rijden naast en achter de Staatsiekoets, volgens een door den Chef van het Militaire Huis aan te geven regeling. i. een Commando Cavalerie tot sluiting van den stoet. De stoet zal rijden: door de Heulstraat, Lange Voorhout (Schelppad) en Korten Vij verberg, naar het Binnenhof. Te kwart vóór één uur zullen aan den-in gang van de Ridderzaal aanwezig zijn de Officieren der Zeemacht van het Militaire Huis. Bij aankomst van den stoet aan de Ridder zaal zal Hare Majesteit de Koningin aan den ingang ontvangen worden door eene Com missie uit de Vergadering, die, voorafgegaan door den Eersten Kamerheer-Ceremonie meester, de acht Kamerheeren, de Grootoffi cieren en den Opperceremoniemeester, Hare Majesteit geliedt naar den Koninklijken ze tel. Deze Commissie gaat vóór Hare Majesteit uit. De dienstdoende Grootmeesteres en de dienstdoende Dame du Palais, de Chef van het Militaire Huis, de Gouvex-neur der Ko ninklijke Residentie, de Eerste Stalmeester en de officieren van het Militaire Huis volgen onmiddellijk. Zoodra Hare Majesteit de Koningin op den Troon is gezeten, plaatsen de dienstdoende Grootmeesters en de dienstdoende Dame du Palains zich ter zijde achter Hare Majesteit. De Grootofficieren en de Gouverneur der Ko ninklijke Residentie plaatsen zich achter den Koninklijken zetel. De Eerste Kamerheer- Ceremoniemeester en de acht Kamerheeren plaatsen zich rechts, de Officieren van het Militaire Huis en de Eerste Stalmeester Nadat de zitting door Hai-e Majesteit de Koningin is geopend, wordt Hoogstdezelve door de Commissie van Ontvangst, die vóór Hare Majesteit uitgaat, voorafgegaan door den Opperceremoniemeester, naar de ont vangkamer geleid. De Eerste Kamerheer- Ceremoniemeester en de acht Kamerheeren gaan den Opperceremoniemeester vooraf tot aan de ingangsdeur van devergaderzaal. De dienstdoende Grootmeesteres en de dienst doende Dame du Palais volgen Hare Majes teit tot aan de ontvangkamer. De Grootoffi cieren, die Hare Majesteit eveneens gevolgd zijn, begeven zich met de overige genoemde personen naar de voor hen bestemde ont vangkamer. De dames en heeren, die in den stoet Hare Majesteit voorafgaan of volgen, stappen tijdig in hun rijtuigen; evenzoo "be geven de bereden Officieren van het Militaire Huis zich tijdig naar hun paarden (behalve de Adjupdant en de Ordonnans-Officier van dienst, die Hare Majesteit volgen en eerst later opstijgen). Hare Majesteit de Koningin keert naar het Koninklijk Paleis terug met den stoet, waarmede Hoogstdezelve is gekomen, en in de bij Artikel 3 vermelde orde, waarbij de volgende weg zal worden genomen: van het Binnenhof, over den Korten Vijverberg, Lange Voorhout (Schelppad) en Heulstraat. naar het Koninklijk Paleis. Van het oogenblik, waarop Hare Majesteit de Koningin het Koninklijk Paleis verlaat tot dat waarop Hoogstdezelve in het Paleis is teruggekeerd, worden minuutschoten gelost. VOORBEURS TE AMSTERDAM Op de Amsterdamsche wisselmarkt werd, na hetgeen omtrent de besprekingen te Lon den hedenmorgen bekend was geworden, een afwachtende houding aangenomen en de handel droeg dan ook een kalm karakter. Daar de berichten omtrent de politieke situa tie vrij bemoedigend klonken in zooverre zij erop wezen, dat men misschien alsnog tot een schikking zonder oorlog kan komen, was de stemming niet onbehaaglijk. De toonaange vende deviezen waren overigens weinig ver anderd. De Britsche ponden schommelden tusschen 8.92 en 8.92 1/4 en voor het Neder- landsche egalisatiefonds was er geen aanlei ding tot interventie. De Amerikaansche dol lars, die aanvankelijk werden vernomen op 1.85 9/16 a 1.85 3/4, kwamen reeds spoedig tot rust op ongeveer 1.85 3/4. Fransche francs handhaafden zich op het peil van den laat- sten tijd en waren 5.00 a 5.001/2, terwijl het disagio voor termijnfrancs onveranderd was gebleven op circa 5 1/2 cents voor l maand en 13 1/2 cents voor 3 maanden. Belga's waren 31.35 a 31.39 met een disagio voor termijn- belga's van ongeveer 25 cents voor 1 maand en 75 cents voor 3 maanden. Zwitsersche francs golden 41.87 a 41.91, Duitsche marken waren 74.15 a 74.25. Goud was omstreeks de prij&n van Zater dag eerder aangeboden. De Scandinavische deviezen waren weinig veranderd, doch ver toonden toch eerder een neiging tot aantrek ken. Op de niet-officieele vroegbeurs ging weinig om. Men wenschte klaarblijkelijk niet op den loop der gebeurtenissen te anticipeeren. De stemming was prijshoudend. De locale aan- deelen wei'den meerendeels wat hooger afge daan. De Amerikaansche fondsen waren, re kening houdend met de reactie in Wallstreet goed prijshoudend en over het geheel geno men niet veel gewijzigd. Godsdienstoefening naar aan leiding van het wereldgebeuren. Naar aanleiding van het wereldgebeuren zal a.s. Woensdagavond te 8.15 in de Groote of St. Bavo Kerk een bijeenkomst worden ge houden die uitgaat van voorgangers van ver schillende kerkgenootschappen. Tegelijkertijd wordt in de Katholieke St. Bavo een bijeen komst belegd voor de Katholieken, waarbij de bisschop vertegenwoordigd zal zijn. Deze diensten zijn in onderlinge samen werking opgezet. Men verzoekt ons de volgende oproep op te nemen: Oproep tot een samenzijn van ver ootmoediging en gebed naar aanlei ding van het wereldgebeuren op Woensdag 8.15 uur in de St. Bavo Kerk aan de Groote Markt door on- dergeteekenden. voorgangers van ver schillende kerkgenootschappen. Ds. W. J. van Elden, ds. A. E. Beker, ds. P. W. Foeken, ds. G. A. Barger, ds. M. van der Voet. ds. M. G. Blauw, ds. J. C. van Dijk. ds. Ch. de Beus, Pastoor C. F. Nieuwenhuyzen, ds. G. H. Moll van Charante, ds. G. J. Duyvendak, ds. C. H. Brandt, ds. J. M. Leendertz, ds. J. G. Frerichts, ds. A. H. Haeix- tjens. Pasteur Jospin, ds. J. C. Brussaard te Bloemendaal en ds. A. Dondorp te Heemstede; ds. A. Sneth- lage, Spaarndam» Praag geeft nog niet toe. PRAAG, 19 September. Hedenmiddag werd van officieele zijde vei'klaard, dat, dat de regeering niet in afstand van gebied of een plebisciet zal toestemmen. Zoo noodig is Tjsecho-Slowakije bereid om te vechten. De berichten over het resultaat der Fransch- Britsche besprekingen hebben teleurstelling gewekt en men vreest, dat dat ook Rusland zijn verplichtingen voortvloeiende uit het ver drag j niet zal nakomen. Ook oppert men de mogelijkheid, dat een militair dictatuur zal komen ingeval de regee ring toch de Fransch-Britsche voorstellen aanvaardt. (United Press). Ernstige steekpartij te Heerlen. HEERLEN, 19 September. In den nacht van Zaterdag op Zondag zijn tijdens een twist twee mijnwerkers uit Heerlerheide zwaar ge wond. In een café in de Willemsstraat ontstond ruziee, welke op straat uitgevochten werd. De mijnwerker A. V. bracht zekeren R. ernstige messteken toe in arm, i*ug en gezicht. De mijnwerker Van der W., die tusschenbeide wilde komen kreeg eveneens eenige steken in dn rug, die hem werden toegebracht door W. G., R. en van der W. zijn naar het ziekenhuis overgebracht. Hun toestand was hedenoch tend zeer ernstig. De dader A. V. kon direct worden gearres teerd. De andere dader, W. G. uit Schaes- berg, is voortvluchtig. DE VERGADERING DER FRANSCHE MINISTERRAAD (Vervolg van pag. 1) Daar thans onderhandelingen gaande zijn zoowel met Londen als met Praag en andex-e hoofdsteden hebben de ministers nog geen da turn vastgesteld voor een volgende bijeenkomst. J. C. KEUR f Zaterdag is alhier op 85-jarigen leeftijd ovei'leóen de heer J. C. Keur, oud-directeur der Stads-Apotheek te Haarlem. De heer Keur heeft genoemde functie gedurende ongeveer 25 jaar vervuld, tot 1918. De teraardebestelling is bepaald op Woens dag 21 September a.s. te 12 uur, op de Alg. Begraafplaats aan de Kleverlaan. VRIJZINNIG-DEMOCRATISCHE BOND Vaststelling der candidatenlijsten vooir de Statenverkiezingen 1939. De Federatie Haarlem van den Vrijz.-Dem. Bond houdt Zondag 25 September in Hotel Spoorzicht. alhier, een vergadering. De agenda bevat o.m. het vaststellen van de begrooting 1939 en voorstellen met be trekking tot de candidaatstelling voor de ver kiezingen voor de Provinciale Staten in 1939. Voorts moet een lid en plaatsvervangend lid voor den Partij-raad worden verkozen, waar voor Mr. L. S. Römelingh zich herkiesbaar stelt;; bovendien heeft de verkiezing plaats van 2 bestuursleden wegens periodieke aftre ding van de heeren G. W. Comello en H. H. zur Kleinschmiede. UIT DE OMSTREKEN ZANDVOORT Twee motorrijwielen tegen elkaar gebotst. Bejaard heer gewond. Zondagmiddag ongeveer 1 uur had op de Zandvoortschelaan, hoek Kostverlorenstraat een aanrijding plaats tusschen een motor, be stuurd door den 77-jarigen J. v. R.. uit Am sterdam en een motor met zijspan, bestuurd door den 40-jarigen D. H. uit Eindhoven. De bestuurrer van de motor kwam van de Kostverlorenstraat en wilde naar links de Zandvoortsche laan oprijden. Gelijktijdig kwam D. H. over de Zandvoortsche laan uit de richting Haarlem. Doordat hij geen snel heid verminderde of stopte, noch voorrang verleende, kwamen beide motoren met elkaar in botsing. De 77jarlge J. v. R. brak bij deze botsing zijn linkeronderbeen en liep verschil lende vei-wondingen aan gelaat en handen op. Dr. Van Fraassen heeft de eerste hulp ver leend waarna de patiënt per ziekenauto van Mathot naar de Maria-Stichting te Haarlem werd vervoerd. De bestuurder van den motor met zijspan kreeg geen letsel. Zijn vrouw en driejarig kind die in de zijspan zaten liepen verwondingen aan gelaat en handen op. De motor werd zwaar beschadigd. De politie stelt een onderzoek in naar de schuldvraag. Op den hoek van de Jullanalaan en de Kostvei-lorenstraat kwam een motor in bot sing met een auto. Uitgezonderd enkele lichte ontvellingen kwam de bestuurder van den motor met den schrik vrij. UTILI DULCI. De R.K. Tooneelvereeniging Utili Dulci on der leiding van den heer D'Hooge heeft in studie gencmen: ,,'t Spook van den Vrij- burcht". een blijspel in drie bedrijven door Gerard Nielen en M. Jansen. PERSONALIA. Voor het tweede deel van het examen huis houdster voor inrichtingen is aan de Amster damsche huishoudschool geslaagd mej. M. A Koper, alhier. GUNNING. De bouw van het kleedlokaal voor de Zand voortsche Hockeyclub op het gemeentelijk Sportterrein aan de Van Leimepstraat werd gegund aan de laagste inschrijfster de fir ma P. J. Berkhout. BEVERWIJK Provinciale meeting voor de Geheelonthouding. Optocht met vaandels en banieren. Zondagmiddag werd op het gemeentelijk speelterreyi aan de Baanstraat een provin ciale meeting voor de geheelonthouding ge houden uitgaande van den Algem. Geheel- onthoudersbond en van de Noord-Hollandsche Districtsloge van de International Orde van Goede Tempelieren. Deze meeting werd vooraf gegaan door een optocht. Aan dezen optocht, die door de arbeidersmuziekvereeniging „Voor waarts" uit Velsen met muziek werd opgeluis terd, namen de volgende vereeniglngen deel: Kinderclub „Kindergeluk" de zangvei-eeniging D.O.V., de Noordhollandsche afdeeling van de I.O.G.T. en den A.N.G.O.B. en den Jongelieden Geheelonthoudersbond. De voorzitter van den A.N.G.O.B. de heer Flint, uit Amsterdam gaf zijn voldoening te kennen over de opkomst en bracht dank aan allen die hadden medegewerkt aan het sla gen van deze demonstratie. Nadat de muziek- vereeniging „Voorwaarts" onder leiding van den heer Ph. Vlessing eenige nummers ten beste had gegeven bracht de zangvereeniging D.O.V. onder leiding van den heer Potgieser „Sneeuw" van I. Olman en ,De blauwe Vaan" vanJoh. Schefstall ten gehoore, waarvoor zij een dankbaar applaus kregen. Hierna was het woord aan den heer Preger uit Rotterdam, hoofdbestuurslid van de I O.G.T-. die een propagandarede hield met als onderwerp „Blijft geheelonthouder, wordt drankbestrijder". HAARLEMMERMEER BURGERLIJKE STAND. Geboren: Dirk Jan, z. v. G. Roubos en L. Bakker; Antonia Gerarda Juliana. J. A. H van den Bos en M. J. Huiskens; Nicolaas Ja cobus, z. v. W. de Bakker en W. Duizer; Rachel Catriena Trijntje, d. v. G. Roos en G. Donker: Pieter Anthonie, z. v. M. Hobo en J. I. Staal: Annigie, d. v. J. den Hollander en A. Krijgs man; Johanna Hubertina Maria, d. v. J. Th H. Seuren en C. I. Schavemaker; Angenita Cornelia Aafje, d. v. N. R. L. Kooiman en C Berrevoets; Gerarda Margaretha Maria. d. v H. A. de Groot en H. S. A. Meekel; Marigje Elizabeth, d. v. D. Veth en E. Dekker. Ondertrouwd: T. de Klerk en T. A. van Leeuwen; J. C. Kamp en A. van der Plas; J Alewijn en M. C. Nel; L. van den Berg en A Hoogeveen; W. Roodenburg en J. van der Vlugt; K. E. Kranenburg en M. Mantel; G. M. Lemmers en B. C. Dekker. Getrouwd: C. E. J. Blauwhof f en J. van Leeuwen; J. M. Voortman en G. A. Randsdorp; T. J. Fransen en A. Flipphi; L. Wagenaar en M S. la Grand; E. Weima en D. C. Breijer; H. van den Oudenrijn en G. M. Slingerland; J. Ko- renwinder en G. Trommel; J. van Strien en S. Blankert; J. de Boer en A. van Geffen. Overleden: Trijntje Alderden, 64 j., geh. m A. Schoenmaker; Cornelis de Jong, 90 j., wedr v. M. de Klerk. IJMUIDEN VERWACHTE VISCHAANVOER. Thuisstoomende voor de Dinsdagmarkt: Erin IJM. 12. Vangst: 3000 manden haring en 65 kantjes steurharing. Voor de Woensdagmarkt Knikker IJM. 4. Vangst: 90 manden schel- visch, 250 manden braadschelvisch, 60 man den radio. 80 manden gul, kabeljauw en kool- visch. 60 manden makreel. 10 manden plat- visch, 5 manden rog totaal 555 manden, be nevens 120 stuks stijve kabeljauw. Maria IJM. 95. Vangst: 90 kisten schelvisch en braadschelvisch. 25 manden gul, 66 man den kleine schol. 14 kisten grove schol. 7 kisten tarbot. 25 kisten wijting. 4 kisten hake totaal 150 kisten benevens 50 stuks stijve kabeljauw Voor de Donderdagmarkt: En Avant IJM. 8. Vangst; 45 manden schel visch, 135 manden braadschelvisch, 55 man den gul, 145 manden makreel, 35 manden rog totaal 415 manden. BESOMMINGEN. Manden. Trawlers: 1500 Utrecht IJM 73 f 2190 1500 Hercules IJM 196 f 2<M0 1600 Schoorl IJM 39 f 240!' 850 Christine IJM 2 f 3360 1110 Silvain IJM 116 f 3890 140 Amsterdam IJM 58 f4!) 1250 Gloria IJM 37 f 4850 225 Zeehond IJM 70 f 2070 730 Protinus IJM 85 f 3110 230 Reiger IJM 106 f 1850 520 Libra IJM 98 f 2920 MARKTBERICHT IJMUIDEN. IJmuiden, 19 September 1938 <A.N.P.). Versche visch: Tarbot 9482 ct. per k.g. Tong 130102 ct. p. k.g. Heilbot 12484 ct. per k.g. Griet f30—20 p. 50 k.g. i Zetschol f20—19 idem. Kleinschol f 189 idem. Schar f93.80 idem. Tongschar f33—22 idem. Middel schelvisch f37—25 idem. Xleinmiddel schelvisch f 25—10 idem. Kleine schelvisch f 82.80 idem. Groote gul f 18—15 idem. Kleine gul f 15.506 idem. Wijting f4.50—2.40 idem. Makreel f 124.50 idem. Versche haring f 3.701.25 Idem. Kabeljauw f 63—29 p. 125 k.g. Vleet f 2.600.75 per stuk. Leng f 1.500.75 per stuk. Kool visch f 1.100.16 per stuk. Rog f 10.50—9 per koop. HEEMSTEDE RAAD. Er wordt een vergadering van den Raad der gemeente Heemstede gehouden op Donder dag 22 September 1938 des namiddags 8 uur. De agenda luidt: 1. Vaststelling van de notulen der ver gadering van 28 Juli 1938. 2. Ingekomen stukken en mededeellngen. 3. Aanvaarding Gedenkteeken. 4. Verhuur tuingrond bij» den Gllpperweg. 5. Aangaan geldleenlngen en wijziging voorwaarden van geldleenlngen. 6. Wijziging bestemming gedeelten geld- leeningen. 7. Buitenwerking stellen verordening Be heer Gemeentebedrijven voor 1937 ten behoeve van het duin waterbedrijf. 8. Vergoeding art. 100 L.O. wet 1920 over 9. Aanvrage gelden voor leermiddelen St. Au gustin usschool 10. Wijziging verordening retrlbutiegeld. 11. Verlaging rente Woningbouw. 12. Samenstelling Raadscommisslën. 13. Overplaatsing onderwijzend personeel. 14. Controleerend gemeen te-arts. 15. Aanbieding ontwerp-herziening XXIV A en XLVIB van het Uitbreidingsplan (74 en 76). 16. Vaststelling herziening XXXVIHA van het Uitbreidingsplan. 17. Credlet voor inrichting verandering Raadhuis. Conversie van geldleeninjxen. Voordcel in het eerste jaar 6800. B. en W schrijven oa. aan den Raad: In ons voorstel van 13 Juli J.I., behandeld ln uw vergadering van 28 Juli 1938. hebben wij er u van op de hoogte gesteld, dat een viertal eeldleeningen, waarvan 3 een rente dragen van 41/4 pCt. en 1 een rente van 41/2 pCt., voor conversie in aanmerking komen. Wij bieden u hierbij aan 2 ontwerp-be- sluiten, waarbij de geldende rente van 41/4 pCt. wordt teruggebracht tot 3 1/2 en 1 ont- werp-besluit tot aflossing van een geldleening en afsluiting van een nieuwe met denzelfden geldschieter, eveneens tegen een rente van 3 1/2 pCt., koers pari. Op grond van de ons ln genoemde vergade ring verstrekte machtiging hebben wij de geldleenirg. oorspronkelijk groot 1 112.000, per resto 84.500, opgezegd. Wij zijn er in ge slaagd deze geldleening op onderhandsche overeenkomst te plaatsen tegen een rente van 3 1/1 pCt.. koers pari, waarbij de looptijd op 20 jaar is gebracht. Voor deze laatste geld leening bieden wij u ook een ontwerp-besluit ter vaststelling hierbij aan. Het /oordeel hetwelk met een en ander wordt bereikt, bedraagt voor het eerste Jaar 6800. GELDEN VOOR LEERMIDDELEN ST. AUGUSTINUSSCHOOL. B. en w. stellen den Raad voor, krachtens art. 72 der wet op het L. O. gelden beschik baar te stellen voor de aanschaffing van leer boeken voor de St Augustlnusschool (L.O.) aan de Molenwerfslaan. CONTROLEEREND GEMEENTE-ARTS. B en w. stellen den Raad voor te besluiten, met ingang van 1 Januari 1939 t? bestendi gen de aanstelling als controleerend gemeen te-arts van arts J. J. van Luin en diens jaar wedde te brengen van f 500 op f 1000. OVERPLAATSING ONDERWIJZEND PERSONEEL. B. en w. stellen den Raad voor, te beslui ten den heer J. M. Overmeer, onderwijzer aan de Bronsteeschool l.o., thans Crayenesterschool te rekenen met ingang van 30 Augustus 1938 als zoodanig over te plaatsen naar de open bare school voor gewoon lager onderwijs aan de Heemsteedsche Dreef, Dreefschool en den heer C. v. Baaren onderwijzer aan de open bare school voor gewoon lager onderwijs aan de Heemsteedsche Dreef. Dreefschool, te re kenen met ingang van 1 September 1938 als zoodanig over te plaatsen naar de openbare school voor uitgebreid lager onderwijs aan den Bronsteeweg, Bronsteeschool U.L.O. VASTSTELLING HERZIENING UITBREI DINGSPLAN. B. en W. stellen den Raad voor, in te trek ken het raadsbesluit van 28 December 1937 en te wijzigen herziening XXXVIII van het Uitbreidingsplan der gemeente, vastgesteld bij besluit van 4 December 1924. voor zoo ver betreft de terreinen westelijk van den Crayenestersingel en noordelijk van de Lanckhorstlaan. (Volgens het thans van kracht zijnde Uit breidingsplan voor het onderwerpelijke terrein bestemd door den bouw van woningen. In verband met het besluit om op gemeld terrein een school te stichten, is het noodza kelijk. dat op het Uitbreidingsplan de nieuwe bestemming van het terrein wordt vastge legd.) WIJZIGING BESTEMMING GEDEELTEN GELDLEENINGEN. B. en W. stellen den Raad voor te beslui ten: le. Per 1 Januari 1939 het gedeelte groot f 52500.— der geldleening f 277400. aange gaan krachtens raadsbesluit vaji 27 Mei 1937 en bestemd voor uitgaven voor postkantoor met bovenwoning te bestemmen voor bekosti ging uitgaven voor uitbreiding van het Duinwaterbedrijf; 2e. Per l October 1938 het gedeelte groot 5600— der geldleening f 197244. aangegaan krachtens raadsbesluit van 4 Maart 1937 en bestemd voor uitgaven voor het postkantoor met bovenwoning, te bestemming voor bekos tiging van de verbetering der Zuidzijde van de Kerklaan en van aankoop strookjes grond en bijkomende kosten voor verbetering Koediefs- laan. (Een en ander is mogelijk doordat inmid dels het Postkantoor met woning in eigendom aan het Rijk is overgedragen.) AANVAARDING GEDENKTEEKEN. Door den voorzitter van de Commissie Ko ninginnedag en VereenIglng voor Vreemde lingenverkeer is 6 September j.l. namens de Heemsteedsche burgerij ter herinnering aan het 40-jarig regeeringsjublleum van de Ko ningin een ontwerp aangeboden van een ge denkteeken dat bij aanvaarding zal worden uitgevoerd door den beeldhouwer H. A. van van den Eijnde. De bedoeling is, dat dit ge denkteeken zal worden geplaatst aan het einde van de Vrijheidsdreef aan den rand van het wandelbosch Groenendaal. B. en W. stellen deze uiting van medeleven met het regeeringsjublleum van onze Ko ningin ten zeerste op prijs en zijn dankbaar dat. hieraan op deze wijze in deze gemeente een blijvende herinnering kan worden be waard. Gaarne adviseeren zij den Raad dit ge denkteeken onder dank aan de schenkers te aanvaarden.

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 7