Praag is gezwicht. Britsch-Fransche voorstellen zonder voorbehoud aanvaard. Buitenlandsche vrijwilligers worden teruggetrokken. Critiek op de Britsch-Fransche houding. Polen en Hongarije stellen hun eischen: DONDERDAG 22 SEPTEMBER 1938 H'AAREEM'S DAGBIiAD 5 HET antwoord der Tsjecho-Slowaaksche regeering op de Britsch-Fransche voorstellen is gistermiddag 5 uur aan de gezanten van Engeland en Frankrijk overhandigd. De nota houdt een onvoorwaardelijke aanvaarding der voor stellen in. Reuter meent te weten, dat aan het stuk de ver klaring is toegevoegd, dat Tsjecho-Slowakije op de hulp van Engeland en Frankrijk rekent, wanneer het land mocht worden aangevallen. Het Tsjecho-Slowaaksche Telegraaf agentschap deelt mede, dat het antwoord het begin der onderhandelingen beteekent over de formeele procedure voor de concrete regeling der ontwerpen, die de regeeringen van Frankrijk en Engeland aan de Tsjecho-Slowaaksche regeering hebben voorgelegd. hadden het verkeer gestaakt sinds des avonds 10 uur. Duizenden verzamelden zich voor het paleis van president Benesj, waar van de hekken waren geopend om den druk te verlichten. Voor de legaties van Engeland, Frankrijk en Duitschland stond den heelen avond een zware politiebewaking. Later in den nacht gingen de meeste menschen echter naar huis en toen de straten voldoende ledig waren, hervatten de openbare middelen van vervoer hun dienst. Reuter meldt nader: Om de pu blieke opinie te kalmeeren en het be sluit van de regeering bekend te maken, is Woensdagavond door den Tsjechischen minister van propagan da, Pavrecka, een radiomede deeling gedaan, die door luidsprekers in de straten van Praag verspreid werd. De verklaring werd in een indruk wekkende stilte aangehoord. Velen waren tot tranen toe bewogen en menigeen kon de zenuwspanning niet verdragen. In de radiomededeeling werd ge zegd, dat het Tsjechische antwoord des middags was overhandoigd, nadat de regeering had blootgestaan aan een ■pressie, die haar voorbeeld in de ge schiedenis niet kent en den vorm aannam van een dictaat, zooals dat aan een overwonnen volk wordt opge legd. Wij hebben toegegeven", aldus vervolgde de verklaring, „om grootere verliezen, ellende en bloedvergieten te voorkomen. Wij offeren ons op om den vrede te redden, zooals Christus deed om de menschheid te redden. Wij zullen niet trachten de schuld daarheen te wijzen, waar zij hoort, wij zullen dit aan het oordeel van de geschiedenis overlaten. Wij staan alleen, doch wij zullen tezamen Tsjechen zijn. Een nieuw leven ligt thans voor ons". Aan de radiomededeeling van de regeering Is nog het volgende ontleend: „Na twintig jaren van rust, zag de staat zich bedreigd door het dynamisme van een nabu- rigen staat. De Europeesche crisis is van een dergelijke draagwijdte, dat onze vrienden ons hebben aangeraden, de orde en vrede te koo- pen met territoriale concessies, daar zij ons Besluit der republikein sche Spaansche regeering. In de Volkenbondsvergadering heeft de minister-president van het republi- keinsche Spanje, prof. Ne grin medege deeld, dat de Spaansche regeering be sloten heeft, de onverwijlde terugtrek king van alle niet-Spaansche strijders aan de zijde der regeering te bevelen. Dit besluit geldt voor buitenlandsche vrijwilligers van welke nationaliteit ook, zelfs voor degenen, die sedert het uitbreken van den burgeroorlog de Spaansche nationaliteit hebben aan genomen. De regeering wil door haar besluit een bijdrage tot een algemeene ontspanning leveren. „MINDERHEDENKWESTIE MOET IN HAAR GEHEEL BEHANDELD WORDEN." Mussolini over Tsjecho-Slowakije WAARDEERENDE WOORDEN VOOR CHAMBERLAIN. Mussolini heeft te Treviso een toespraak ge houden, waarin hij ook heeft gesproken over „de kleine minderheden van andere taal", die blijk hebben gegeven van haar aanhankelijk heid aan Italië en haar medewerking. Voor het stellen van een minderhedenvraagstuk, aldus de Duce, is het noodig, dat het vraagstuk ze kere afmetingen heeft, die hier niet aanwezig zijn. Als Tsjec'no Slowakije zich thans in moei lijke oogenblikken bevindt, is dat, doordat het „Duitsch-Tsjechisch-Roemeensch-Hongaarsch- Slowaaksch" is. Ik wijs daar nog eens op. aldus zeide Mus solini, omdat men, als men het probleem aan snijdt, het in zijn geheel behandeld moet wor den. Chamberlain, die het initiatief heeft ge nomen. is bezig het scheepje in de haven van den vrede te brengen. Na te hebben medegedeeld, dat de regeering te Praag de Britsch-Fransche voorstellen zou hebben aanvaard, zeide de Duce: „Alle objec tieve vreemdelingen hebben kunnen opmerken, dat het Italiaansche volk zich in Europa het rustigste heeft gehouden. Dat is het gevolg van de fascistische revolutie, die de Italianen zeer sterk en eensgezind heeft gemaakt. Onder het teeken van den lictor zijn de Italianen al tijd gereed te strijden en te overwinnen. niet te hulp konden komen. De door Benesj en de regeering geuite wensch, dat van arbitrage gebruik zou worden gemaakt, werd niet in overweging genomen. De vertegenwoordigers van Frankrijk en Engeland hebben ons trou wens laten weten, dat een dergelijke oplossing een conflict niet zou afwenden. Wij stonden tegenover de dreiging van een oorlog, die wel licht zelfs het nationaal bestaan van de Tsje chen en Slowakije had kunnen doen wankelen. De regeering is vastbesloten om onder de nieuw geschapen omstandigheden de onaf hankelijkheid der natie, wat er ook moge ge beuren, te verdedigen. De president en de re geering, die zich voor het verzoek der groote mogendheden zagen gesteld, konden niets an ders doen dan accepteeren, want zij waren alleen. Het kabinet zal den staat onder nieuwe om standigheden regeer en en gelooft, dat de na tionale vergadering, die tot dit doel zal worden bijeengeroepen, het ernstige besluit der regee ring, als zij de tragische redenen in aan merking neemt, uit naam van het volk zal ra tificeer en." De regeering heeft bovendien de bevolking door middel van de radio aangespoord, kalm te blijven,. De Duitsche bevolking van de grensgebieden, aldus verklaart de regeering, heeft niet de minste reden bevreesd te zijn voor haar toe komst, haar particuliere en nationale be langen en haar veiligheid. Onze staat, onze autoriteiten en onze bestuursinstellingen blij ven voor de geheele wereld verantwoordelijk voor de bescherming van deze belangen en deze veiligheid. Betoogingen te Praag. Gedurende den geheelen avond heb ben duizenden personen, onder wie vele vrouwen, gedemonstreerd op het hoofdplein en voor de buitenlandsche gezantschappen te Praag. Er werd ge- geroepen „Leve het leger!", „Wij wil len een militaire dictatuur!", „Wij wil len geen duim grond afstaan." Ook werd de kreet gehoord „Weg met Frankrijk en Engeland". Nu en dan werd het volkslied gezongen. Een dubbel politiecordon bewaakte het ho tel Alcron, het hoofdkwartier van Runciman, en er ontstonden eenige vechtpartijtjes, toen betoogers tot het hotel trachtten door te drin gen. De menigte in de omgeving schreeuwde anti-Eritsche leuzen en gaf uiting aan haar ontstemming jegens Runciman. Op het hoofdplein groeide de betoogende menigte steeds aan. Men zong het volkslied en hief de rechterarm om trouw aan de repu bliek te zweren. Er werd geroepen „Wij verde digen onze grenzen en onze grensbewakers!" Steeds luider werd om een militaire dictatuur geroepen. Te 8 uur naderde de menigte de ge zantschappen, die echter door eveneens een driedubbel politiecordon beschermd werden, Er werden kreten geuit aan het adres van de gezantschappen van Frankrijk, Duitschland en Rusland. De politie moest tusschenbeide komen, Er zijn geen berichten over ernstige in cidenten ontvangen. Om kwart over acht bevond zich in de wijk, waarin de Duitsche legatie is gelegen, een menigte van naar schatting 10 tot 15.000 menschen. Voor het gezantschapsgebouw ver sperde een tetachement politie den betoogers -den toegang. Bereden po litie trachtte met de blanke sabel de menigte te verspreiden. Twee of drie auo's reden voortdurend luid claxo- neerend in de omgeving om de kreten te smoren. De soldaten van een nabijgelegen kazerne hadden order gekregen, zich niet te vertoo- nen. De betoogers trachtten de politie, die hen belette, door te dringen tot het slot van Benesj, te ontwapenen. Op het Wenceslas- plein was het verkeer onmogelijk. Overal hoorde men denzelfden kreet: Leve de militaire dictatuur. Om tien uur slaagde de menigte, die zich rond het slot van den president bevond, er in, den tuin binnen te dringen, onafgebroken roepend: „Leve Sirovy, leve het leger!". Om kwart over tien verscheen generaal Sirovy op het balkon van het slot, en zich tot de menigte richtend zeide hij: „Ik dank u voor uw uiting van liefde voor het leger en voor den president der republiek. In de ernstige oogenblikken, die de republiek doormaakt, dient de kalmte bewaard te worden. Slechts de discipline van het geheele volk kan ons helpen bij het tot stand brengen van hetgeen wij noodig hebben, gij kent niet de redenen, die de regeering er toe gebracht hebben, de jongste beslissingen te nemen. Ik houd even veel van de republiek als gij. Ik ben mij van mijn verantwoordelijkheid bewust. Heb ver trouwen in mij. Een dictatuur zou ons niet helpen. Wij kunnen het volk niet tot zelf moord brengen." De menigte riep daarop: wij willen zelfs zelfmoord. Wij willen strijden. De generaal spoorde daarop de me nigte tot kalmte aan. „Betoogingen van dezen aard", zeide hij, „komen slechts aan Hitler ten goede." Tot vannacht 1 uur is in de straten van Praag betoogd. De tram- en autobusdiensten Chamberlain's tweede ontmoeting met Hitier. Welke voorstellen de Britsche premier zou meenemen. De „Times" verneemt uit gezaghebbende kringen, hoewel de mededeeling niet officieel bevestigd wordt, dat Chamberlain heden o.a. de volgende voorstellen met zich mede naar Godesberg neemt: 1. Een internationale commissie voor de vaststelling der nieuwe gren zen, in Tsjecho-Slowakije en voor de uitwisseling en het vervoer der bevol king. 2. Een onmiddellijke demobilisatie. 3. Een gemeenschappelijke oproep van Hitier en alle betrokken partijen tot vrede en orde in de pauze, welke noodig is, om de te bereiken overeen komst in werking te doen treden. 4 Zekere waarborgen voor het be houd en de onschendbaarheid van den nieuwen Tsjecho-Slowaakschen staat Men gelooft, dat onder het laatste punt ook zekere economische waar borgen zullen worden vervat. Te Londen verluidt, dat Chamberlain twee of drie dagen weg zal blijven en dat voor zijn terugkeeer geen beslissing zal worden genomen over een bijeenroeping van het par lement. Het is waarschijnlijk, dat Chamber lain in een radiorede dan het publiek over den toestand zal inlichten. „VOLKENBONDSGEEST VER LOOCHEND", CONSTATEERT LITWINOF. Rusland ivas bereid zijn verplich tingen na te komen. HET „SUPER-IMPERIALISME" AANGEMOEDIGD. In een in de volkenbondsvergadering uitge sproken redevoering heeft de Russische volks commissaris voor buitenlandsche zaken, Lit- winof, over het Tsjecho Slowaaksche vx-aag- stuk verklaard, dat het noodzakelijk was alle middelen uit te putten, welke in staat zouden zijn een gewapend conflict te bezweren. Wij zijn van meening, zeide spreker, dat een maat regel, aan dit doel beantwoordend, zou zijn direct een conferentie der groote Europeesche mogendheden en andere belanghebbende lan den bijeen te roepen, om een eventueelen col lectieven stap voor to-bereiden. Dat was ons antwoord. Nog geen drie dagen geleden heeft de regeering van Tsjecho Slowakije de Sovjet regeering gevraagd of zij, overeenkomstig het Sovjet Russisch Tsjecho Slowaaksche pact, bereid was haar onmiddellijke en doeltreffende hulp te verleenen in geval Frankrijk, getrouw aan zijn verplichtingen, het zelfde zou doen. Hierop gaf de Sovjet regeering onmiddellijk een volkomen duidelijk en positief antwoord. Anthony EdenVoortdurend terugwijken leidt tot groeiende verwarring. Litwinof. Litwinof oefende scherpe critiek uit op den Volkenbond, die, naar hij zeide, zijn ver plichtingen niet nakwam: Abessynië, Oosten rijk, Spanje en China. Een vijfde staat, aldus voegde hij hier aan toe, Tsjecho Slowakije, ondergaat nu inmen ging in zijn binnenlandsche aangelegenheden van de zijde van een nabuurstaat en bevindt zich thans onder bedreiging van een op luiden toon uitgesproken agressie. Litwinof ver klaarde, dat de Sovjet regeering niet verant woordelijk is voor de loopende gebeurtenissen en hetgeen er noodlottig uit zou kunnen voortvloeien. Sovjet Rusland heeft zich er van onthouden Tsjecho Slowakije raad te geven en concessies te doen, doch heeft ook in tegenovergestelden zin geen raad gegeven. Onze militaire autoriteiten zijn direct bereid deel te nemen aan een conferentie met de militaire vertegenwoordigers van Frankrijk en Tsjecho Slowakije om de maatregelen onder oogen te zien, welke de toestand vereischt. Wij achten het nuttig, aldus Litwinof, dat de zaak voor den Volkenbond wordt gebracht, opdat de openbare meening gemobiliseerd wordt en de houding van zekere andere staten duidelijk uitkomt. Het is niet onze schuld, dat onze voorstel len niet aanvaard zijn. Ongelukkig heeft men andere methoden gevolgd, die wel moesten leiden tot een zoo ernstige capitulatie, dat de gevolgen daarvan vroeg of laat volkomen catastrofaal moeten worden. Men handelt niet in Volkenbonds geest. wanneer men vandaag een pro- blematischen oorlog vermijdt om voor morgen een zekeren en algemeenen oorlog te moeten verwachten vooral als men dat doet om den honger van onverzadiglijke aanvallers te stillen, ten koste van de vernietiging of ver minking van souvereine staten. Het is niet in d engeest van het Briand- De vroegere Britsche minister An thony Eden heeft te Stratford on Avon een rede gehouden, waarin hij verklaarde, dat de internationale toestand nog steeds slechter wordt. Hij zeide: „Ongetwijfeld is het En- gelsche volk zeer ongerust over den gang van zaken. De overtuiging wint veld, dat een voortdurend terugwij ken slechts kan leiden tot een groeien de verwarring. Men weet, dat men thans moet stand hou den, en hoopt, dat het nog niet te laat zal zijn. Er zijn eenige menschen geweest, die geloofden, dat, indien de onmiddellijke kwesties konden worden opgelost zonder wa pengeweld men in ruime mate zou zijn tege moet gekomen aan de verlangens van alle Europeesche mqgendheden en de crisis voor bij zou zijn. Ik acht die hoop niet gerechtvaardigd. De waarheid is, dat iedere crisis ons dichter tot den oorlog brengt. Wij glijden steeds meer naar den afgrond af." Eden herinnerde er aan, dat hij in Juni gezegd heeft, dat, hoewel men moet streven naar ontspanning in den toestand, men toch ergens stand moet houden om niet het zelf- Keiloggpact, wanneer men belooning toekent aan wapengerinkel en een aanvallend „super- imperialisme" aanmoedigt. De Sovjetregeering zoo besloot Litwinof die er trotsch op is met een dergelijke politiek niets gemeen te hebben, is niet voornemens de beginselen van deze beide verdragen los te laten. Zij noodigt de andere regeeringen uit daartoe terug te keeren. Zelfde behandeling als Sudeten-Duitsche gebieden. respect en het respect van anderen te verhe zen. Als de gevaren van thans vermeden kunnen worden zullen er nieuwe oprijzen, omdat het geweld den voorrang heeft en recht en orde op den achtergrond worden gedrongen. Als een dergelijke toestand zou voortduren, zou hij spoedig ondragelijk worden. De toe stand is thans reeds zeer gevaarlijk. Eden herinnerde er aan, dat bij vroegere tijdvak ken van spanning Engeland tenslotte steeds den boventoon had gevoerd en zeide er niet aan te twijfelen dat dit thans opnieuw zou geschieden. Het is nog niet te laat zich te richten naar de opvattingen, neergelegd in de woorden van Hull, die gezegd heeft, dat alle volken een groot belang hebben bij een vrede met gerechtigheid. Indien men deze waarheid geweld blijft aandoen, zal men niet kunnen ontkomen aan de uiteindelijke ramp en het is de hoogste taak der staatslieden, die ramp af te wenden.- Churchïll: „Weg naar de Zwarte Zee open". Winston Churchill, die per vlieg tuig uit Parijs teruggekeerd is zeide in een onderhoud met den vertegen woordiger van Reuter: „De verdee ling van Tsjecho Slowakije onder Fransch-Britschen druk staat gelijk met een volledige capitulatie der westelijke democrafeiën aan de na tion aal-socialistische dreigingen met geweld. De weg naar de Zwarte Zee staat voor het triumfeerende natio- naal-socialisme wijd open. Dat Hitler's voorwaarden aanvaard zijn, houdt in, dat Europa is prijsgegeven aan de nazi's, die daar zeker het volle gebruik van zullen maken. Er is daarom niet. sprake van een bedreiging van Tsjecho Slowakije alleen, maar van vrijheid en democratie in ieder land. Het denkbeeld, dat veiligheid gekocht kan worden, door een klein land voor de wolven te werpen, is een noodlottig waan denkbeeld. Als de vrede op blijvenden grond slag georganiseerd moet worden, kan dat ge schieden door het samengaan van alle krach ten, welker overtuiging en levensbelangen in strijd zijn met de overheersching der natio- naal-socialisten". Generaal Sirovy, de Tsjechische minister van oorlog. Gisteravond heeft de Poolsche ge zant te Praag, Papee, aan den Tsjecho-Slowaakschen minister van buitenlandsche zaken een nota over handigd, waarin de Poolsche regeering de verwachting uitspreekt, dat de Tsjecho Slowaaksche regeering voor de door de Poolsche minderheden bevolk te gebieden een zelfde regeling zal toepassen als voor de gebieden met Duitsche bevolking. In de nota wordt verder vastgesteld, dat de bepalingen van de Poolsoh-Tsjechische con ventie van 1925 betreffencie de positie der Poolsche bevolking nutteloos geworden zijn, zoodat de Poolsche regeering de conventie opzegt. De diplomatieke correspondent van Reuter verneemt, dat de Poolsche ambassadeur op het Foreign Office een uiteenzetting heeft ge geven van de stelling zijner regeering, volgens welke eenzelfde standpunt ten aanzien van de Poolsche aanspraken op Teschen en Karvina moet worden aangenomen, als de Britsch- Fransche voorstellen ten aanzien van Sudeten Duitschland. Diezelfde opvatting is uiteengezet door de Poolsche ambassadeurs te Parijs, Berlijn en Rome. Verder verneemt men, dat ook de Hongaarsche gezant een bezoek heeft gebracht aan Halifax en hem in kennis heeft gesteld van het stand punt zijner regeering- volgens hetwelk alle minderheden in Tsjecho Slowakije op dezelfde wijze als de Sudeten- Duitsche behandeld moeten worden. Te Boedapest is Woensdagavond op een der pleinen een groote betooging gehouden. Een dichte menigte van 500.000 menschen luisterde naar de sprekers, die krachtig opkwamen voor het recht der minderheden over zich zelf te beschikken. Groote portretten stonden opge steld van Horthy, Hitler en Mussolini. De menigte begaf zich vervolgens naar de legatie van Tsjecho Slowakije en uitte vijandige kre ten. De politie hield de betoogers op een af stand PTOEMMMA VRIJDAG 23 SEPTEMBER HILVERSUM I 1875 m. 8.00 VARA. 10.00 VPRO 10.20 VARA. 12.00 AVRO. 4.00 VARA. 7.30 VPRO. 9.00 VARA. 10.40 VPRO. 11.00—12.00 VARA. 8.Gramofoonmuziek (Om c.a. 8.16 Berich ten). 10.— Morgenwijding. 10.20 Gramofoon muziek. 11.Declamatie. 11.20 Orgelspel 12.— Gramofoonmuziek (Om 12.15 Berichten.) 12.30 AVRO-Amusementsorkest m.m.v. solist 1.15 Pianovoordracht 1.30 Vervolg concert 2.— De clamatie. 2.20 Gramofoonmuziek 2.30 Zang met pianobegeleiding. 3.Bert van Dinteren's en semble en solisten 4.— Gramofoonmuziek 4.30 5.Orgelspel 5.05 Voor de kinderen. 5.30 Gramofoonmuziek 6.— Orgel en viool. 6.30 Let terkundig overzicht 6.50 Gramofoonmuziek 7.- Causerie „Stad en Platteland". 7.20 Berichten AN1P 7.30 Berichten. 7.35 Causerie „De Resi dentie". 8.Utrechtsch Kamerorkest mmv. solist. 8.30 Causerie „Landbouwvraagstukken met een geestelijken inslag (II)". 9.00 Gramo foonmuziek 9.30 Noviteiten-orkest mmv. de VARA-Mount Girls en solisten 10.Esmeralda 10.30 Berichten ANP. 10.40 Avondwijding. 11.— Cello en piano 11.30 Jazzmuziek (gr.pl.) 11.5512.— Gramofoonmuziek. HILVERSUM II. 301.5 en 415,5 m. Algemeen programma verzorgd door de NCRV. 8.Schriftlezing, meditatie. 8.15 Berichten, gramofoonmuziek (9.30—9.45 Gelukwenschen) 10.30 Morgendienst 11.Gramofoonmuziek 11.15 Vioolvoordracht met pianobegeleiding en gramofoonmuziek. 12.Berichten 12.15 Gramofoonmuziek 12.30 „Quintolia" en gramo foonmuziek 2.Gramofoonmuziek 2.30 Decla matie. 3.Zang, orgel en gramofoonmuziek 4.Gramofoonmuziek 4.45 Declamatie en het Amsterdamsche Salonorkest (5.556.00 Pauze) 6.30 Voor tuinliefhebbers. 7.— Berichten 7.15 Literaire causerie. 7.45 Boekbespreking 8.— Berichten ANP., Herhaling SOS-Berichten 8.15 Arnhemsche orkestvereeniging 9.— Exegetische causerie 9.30 Het Almelo's Christ. Mannenkoor en gramofoonmuziek (10.0010.05 Berichten. ANP.) 10.45' Sportpraatje. 11.Gramofoon muziek. 11.5012.Schriftlezing. DROITWICH 1500 m. 11.20 Het BBC-Schotsch orkest. 12.05 Orgel spel. 12.35 George Elrick and his Music Makers 1.15 Declamatie 1.35 Het Quinton strijkkwartet 2.20 Militair orkest en solist. 3.20 Het Carlton Hotel orkest. 4.05 Gramofoonmuziek 4.40 Ra- diotooneel 5.20 Zang 5.40 Het Serge Krish Sep tet. 6.20 Berichten 6.50 Practische wenken 7.05 Zang. 7.20 Het BBC-Theaterorkest en soliste 8.05 Variété-programma. 8.35 Jack Payne en zijn Band. 9.20 BBC-Symphonie-orkest. 10.— Berichten 10.25 Causerie „My best news photo" 10.40 Reg. King en zijn orkest 11.20 Jack Jackson en zijn Band 11.5012.20 Dansmuziek (gramofoonplaten) RADIO PARIS, 1648 M. 8.109.20, 10.10 en 12.35 Gramofoonmuziek*. 1.50 Zang 2.05 en 3.05 Gramofoonmuziek 4.35 Zang 5.Gramofoonmuziek 5.20 Het Manuel- Trio en solisten 6.20 Pianovoordracht. T.20 Gramofoonmuziek. 8.35 Zang 8.50 Radiotooneel 10.50 Gramofoonmuziek 11.201J.50 Nacht- concert. KEULEN 456 M. 6.50 Gramofoonmuziek 7.30 en 8.50 Tentoon stellingsorkest 12.20 Orkest van de Rijksar beidsdienst 1.35 Gramofoonmuziek 2.30 Popu lair concert. 4.20 Gevarieerd concert 7.50 Gra mofoonmuziek 8.30 Omroeptrio. 9.20 Voor sol daten 10.35 Gramofoonmuziek 10.50 Omroep orkest en soliste 12.20—3.20 Nachtconcert. BRUSSEL, 322 M. 12.20 Gramofoonmuziek 12.50 en 1.30 Om- roepkleinorkest 1.50—2.20 Gramofoonmuziek 5.20 Omroepdansorkest 5.50 Gramofoonmuziek 6.05 en 6.50 Omroepkleinorkest 8.20 Pianovoor dracht 8.50 en 9.35 Omroepsymphonie-orkest 10.3011.20 Omroepdansorkest. BRUSSEL 484 M. 12.20 Gramofoonmuziek 1.en 1.30 Omroep orkest 1.502.20 Gramofoonmuziek 5.20 Om- roepsalonorkest m.m.v. soliste. 6.38 en 7.05 Gramofoonmuziek 8.20 „Die drei Walzer", ope rette. 10.3011.20 Gramofoonmuziek DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 8.30 Radiotooneel met muziek (opn.) 10.05 Gramofoonmuziek 10.20 Berichten 10.50 Fluit en piano 11.05 Berichten 11.20 Gramofoonmu ziek 12.20—2.20 Nachtconcert (1.15—1.26 Tijd sein),

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 9