HOCKEY DAMES-HOCKEY DAMMEN GOLF KAATSEN BILJARTEN. BOKSEN ZWEMMEN TAFELTENNIS ATHLETIEK HENCELEN HANDBAL SCHAKEN WIELRiJDEN MAANDAG 26 SEPTEMBER 1938 HA ARE EM'S DAGBEAD Tf DE HOCKEYDAG TE AMSTERDAM. Amsterdam wint. (Van onzen medewerker). Voor de eerste maal is het nieuwe Amster- damsche hockey-home in gebruik geweest; de talloozen. die er geweest zijn, waren vol lof over de schitterende entourage van dit fraaie hockey-complex Zondagmorgen half elf werd op vier velden tegelijk met den hockeydag begonnen. B.M.H.C. won van H.O.C. met 3—1. Het zag er aanvankelijk niet naar uit, dat B.M.H.C. zou gaan winnen. Het team kwam zeer geha vend uit, omdat vele militairen niet konden meespelen. In totaal waren er 5 invallers. Maar na het zwakke begin kwam B.M.H.C. er wat beter in; Breitenstein wist op fraaie wijze na een voorzet te doelpunten (1—0). Voor de rust maakte A. de Roos na een doorbraak er 2—0 van. In de tweede helft benutte A. de Roos een strafcorner (30), maar direct daarop deed H.O.C. dit eveneens (31). Zandvoort verraste iedereen door een krach tige partij tegen Amsterdam, welke de hoofd stedelingen met slechts 10 wisten te win nen. Zandvoort heeft wel een heel goeden in druk gemaakt, zoodat de competitie met be langstelling tegemoet wordt gezien. Normaal waren de uitslagen GooiB.H.V. (5—0) en H.D.M.Be Fair (40). Tilburg ont popte zich reeds tegen H.D.M. 2 als een hard nekkige tegenstander en won toen met 2l. Deventer stelde tegen Hilversum teleur door met 40 te verliezen, al dient opgemerkt, dat Hilversum weer over een uitstekende ploeg beschikte. Amsterdam 2 bleek al bijna even sterk als het eerste te zijn; zijn versloeg Union met niet minder dan 40. Tenslotte sloegen de Togonen Victoria met 40; ook een normale uitslag. In de tweede ronde heeft B.M.H.C. het tegen Amsterdam moeten afleggen, zij het slechts met 10. De gevaarlijke man A. de Roos werd afdoende bewaakt: de gehavende aanval kon tegen het forsch Amsterdamsche spel niet op. Tilburg speelde tegen 't Gooi 22 gelijk. Het wist toen te winnen na doelschoten. Een knappe prestatie van Tilburg, dat zoodoende de halve finale bereikt had. De energieke Hilversumsche ploeg sloeg H.D.M. met 20 en het sterke Amsterdam 2 sloeg zoowaar Togo, zij het met slechts 1—0. De halve eindstrijden waren dus Amster dam—.Tilburg en HilversumAmsterdam 2. Eerstgenoemde wedstrijd wend een overtui gende zege voor Amsterdam met 51, door grootere routine en betere tactiek. Hilversum had met Amsterdam 2 de grootste moeite en won slechts met 21. Zoodat in den eindstrijd tegenover elkaar kwamen Amsterdam en Hilversum. Beide par tijen kregen danig last van moeheid, waarbij Amsterdam het meeste uithoudingsvermogen toonde en met 20 won. De uitslagen luiden: Eerste ronde: B.M.H.C.—H.O.C. 3—1 Amsterd am,Zan dvoort 1—0 Gooi—B.H.V. 5—0 TilburgH.D.M. 2 2—1 H.D.M.Be Fair 4—0 HilversumD e venter 4—0 Amsterdam 2Union 4—0 Togo-Victoria 4—1 Tweede ronde: AmsterdamB.M.H.C, 1—0 TilburgGooi 2—2 (Tilburg wint na doelschieten) HilversumH.D.M. 2—0 Amsterdam 2—Togo 1—0 Halve eindstrijd: AmsterdamTilburg 5—1 HilversumAmsterdam 2 2—1 Eindstrijd: Amsterdam—Hilversum 2—0 JAARVERGADERING NED. HOCKEY BOND. Zaterdagmiddag werd in „Krasnapolsky" te Amsterdam de algemeene vergadering ge houden van den Ned. Hockey Bond. De vice-voorzitter, de heer J. Wagener Jr., opende de vergadering; na allen welkom ge- heeten te hebben herdacht spreker den over leden president, wijlen den heer R. J. C. baron van Pallandt van Keppel, welke woorden dooi de vergadering staande werden aangehoord. Nog eens deed de vice-voorzitter uitkomen, hoeveel de overleden president voor den Bond heeft beteekend; hoe zeer zijn werk werd ge waardeerd en hoe groot het verlies was voor den hockey-bond door zijn verscheiden. Na deze korte, in zijn eenvoud treffends herdenking ging de vergadering over tot het afwerken van de agenda, hetgeen ditmaal in een wel zeer snel en vlot tempo ging. De jaarverslagen van den secretaris-pen ningmeester werden zonder eenige aanmer king onder dank goedgekeurd. Uit beide ver slagen bleken de voortdurende groei en bloei van den Bond; een toenemend aantal clubs (en leden) en een batig saldo van ruim 700. De bestuursverkiezing had een zeer vlot ver loop. Het bestuur had voorgesteld de vacature in het bestuur te vervullen door de benoeming van Mr. J. L. Hamming (Eindhoven). Door de Oostelijke eerste klasse vereenigingen was de heer F. Drijver (Deventer) candidaat ge steld. Op voorstel van Mr. Hoyer (Victoria) werden beide candidaten niet tegenover el kander. doch naast elkaar geplaatst, zoodat bij acclamatie het bestuur een tijdelijke uit breiding onderging van 7 tot 8 leden. Tot voor zitter werd met algemeene stemmen benoemd jhr. Mr. W. C. Hooft Graafland, die in zijn maiden-speech als voorzitter zijn beide over leden voorgangers herdacht en aller mede werking inriep voor de uitoefening van zijn taak. Deze eerste rede van den nieuwen voorzit ter maakte een krachtigen indruk. De vaststelling van de contributies, welke werden verlaagd, donaties en inleggelden competities ondervond ook al geen enkelen tegenstand. Diverse commissies werden herbenoemd met een enkele wijziging voor opengevallen plaat sen. Zoo werden de commissie van beroep, de technische commissie en de redactie-commis sie geheel ongewijzigd herbenoemd. De kascommissie werd weer gecompleteerd, evenals de elftalcommissie. Na enkele besprekingen omtrent de komen de competities ging de algemeene vergadering in een huishoudelijke over om te stemmen over toelating van nieuwe leden en candi- daat-leden. Het jubileum van den Ned. Hockey Bond. Voor het tournooi ter eere van het veertig- Jarig bestaan van den Ned. Hockey Bond, op 15 en 16 October in het nieuwe hockey-sta- dion te Amsterdam zijn de vertegenwoordi gende elftallen van België, Duitschland en Frankrijk uitgenoodigd. België en Duitsch land hebben de uitnoodiging aanvaard. Frankrijk heeft thans telegrafisch gemeld geen elftal te kunnen afvaardigen. Het bestuur van den Ned. Hockey Bond heeft daarop besloten een uitnoodiging tot deelneming te richten tot den Zwitserschen bond. Twee Nederlandsche proef- elf tallen. Zaterdag a.s. zal in het nieuwe hockeystadion te Amsterdam een oefenwedstrijd gespeeld wor den tusschen een A- en een B-elftal, teneinde te komen tot de samenstelling van een Neder- landsch elftal, dat op 15 en 16 October a.s. aan het vierlandentournooi te Amsterdam zal deel nemen. De elftallen zijn als volgt samengesteld: A-elftal: Doel: Verhoeven (MOP). Achter: De Waal (Amsterdam) en Postma (Zutfen). Midden: Van der Graaf (HHYC), H. de Loo- per (Hilversum) en Van der Veen (Hilversum). Vóór: Gunning (BMHC), Schnitger (PW), De Roos (BMHC), Van der Doll (HDM) en Esser (Togo). B-elftal: Doel: Koelesmidt (Amsterdam). Achter: Weyers (Tilburg) en Mendes de Leon (Hilversum). Midden: Caviet (Gooi), Vermeulen (Union), en Sprenger (Breda.) Vóór: Roodenburg (Amsterdam), Heybroek (Amsterdam), Kanters (Breda), Schmeink (BMHC) en Hazewinkel (Amsterdam). Rood Wit-B. D. H. C. (44-) De laatste Zondag vóór het begin van de competitiewedstrijden werd benut om een oefenwedstrijd tegen B. D. H. C. te spelen. Onmiddellijk na de bully trok Rood Wit ten aanval door goed samenspel van de voorhoe de, waarin vooral mej. Jongeneel opviel. Doordat mej. J. Goeting op halve kracht speelde, ging er van de Rood Witte midden linie minder uit dan gewoonlijk. Ondanks een overwicht van Rood Wit kwam het eerste doelpunt van Bloemendaalsche zijde, uit een aantal van rechts, door mej. Van Bueren ge scoord. Rood Wit maakte spoedig door mej. Loeb gelijk en uit een strafcorner kreeg mej. Jongeneel den bal, die hard in het doel ge schoten werd. Voortreffelijk werk van mej. Andreas onder de lat belette Rood Wit voor de rust een grooteren voorsprong dan 2 doel punten te nemen. In de tweede helft viel mej. J. Goeting uit; zij werd vervangen door mej. P. Loeb. De rechtervleugel van B. D. H. C. trad het meest op den voorgrond. De snelle aanvallen lever den succes op, want kort achter elkaar wisten de dames Mulder het net te vinden en gelijk te maken. Aan beide zijden gingen enkele fraaie kansen door onzuiver schieten verlo ren. Mej. van Bueren bracht den stand op 3—4. Tenslotte scoorde Rood Wit bij een goe den aanval den gelijkmaker, toen mej. Goe ting den bal snel binnen den slagcirkel bracht en met een scherp, fraai schot aan mej. Andreas het nakijken gaf (44). Rood Wit II verloor met 5—1 van B.D.H.C. II en Rood Wit III met 4—0 van B.D.H.C. Hl. Om het Wereldkampioenschap. De nog niet nader vastgestelde partijen van de match om het wereldkampioenschap dam men zijn thans door het bestuur van den N.D.B. toegewezen. Tevens bleek het noodig in de data der voorloópig reeds toegewezen par tijen veranderingen aan te brengen. Het defi nitieve programma luidt thans als volgt: 1 October; le partij te Amsterdam in ge bouw A.M.V.J., 4.30 uur. 2 October: rustdag. 3 October: 2e partij te Arnhem in „Bristol" t.o. station, 7 uur. 4 October: rustdag. 5 October3e partij te Amsterdam in gebouw A.M.V.J.. 7 uur. 6 October: 4e partij te Midden-Beemster in de concertzaal ,.Het Heerenhuis", 6.30 uur. 7 October: 5e partij te Hoorn in hotel „De Keizerskroon", 7 uur. 8 October; 6e partij te Zwolle in hotel „Gijtenbeek", Stationsplein-. 6.30 uur. 9 October: rustdag. 10 October: 7e partij te Amsterdam in ge bouw A.M.V.J., 7 uur. 11 October: 8e partij te Scheveningen in hotel „Trianon", Gevers Deijnootplein 41 8 u. 12 October: 9e partij te Hengelo (O.) in het Vereenigingsgebouw der machinefabriek Gebr. Stork en Co., 7 uur. 13 October: rustdag. 14 October: 10e partij te Diemen in Concert zaal Van der Kroon. Muiderstraatweg 24, 7.30 u. 15 October; lie partij te Amsterdam in het gebouw A.M.V.J.. 4 uur. 16 October: 12e partij te Maastricht in de Redoutezaal van den Stadsschouwburg 3 uur. 17 October: rustdag. 18 October: 13e partij te Amsterdam in ge bouw A.M.V.J., 7 uur. 19 October: 14e partij te Amsterdam in ge bouw A.M.V.J., 7 uur. 20 October: rustdag. 21 October: 15e partij te Amsterdam in ge bouw A.M.V.J., 7 uur. 22 October; 16e partij te Amsterdam in ge bouw A.M.V.j., 3 uur. De wereldkampioen Raichenbach wordt Donderdag 29 September te Amsterdam ver wacht. Hij zal zijn intrek nemen in hotel „Atlantic". Het Gerrit Bakker-Fonds. Hieronder laten wij de verantwoording vol gen van de tot en met Vrijdagavond 23 Sep tember jj. ten behoeve van bovengenoemd fonds ontvangen gelden: Totaal der lijsten 1 tot en met 11 f 196.33 Lijst 12. Ingekomen bij den pen ningmeester van den Nederland- schen Dambond: J S. te Amsterdam f 2.50 J. de S. te IJzendijke f 0.25 I. T. te 's-Gravenhage f 0.75 L. M. te 's-Gravenhage f L f 4.50 f 200.83 Bijdragen voor dit fonds worden gaarne in gewacht door den penningmeester I. Ravens- bergen. Gen. Joubertstraat 58 te Haarlem-N. (postrekening No. 48787). Om den Haagschen Ooievaarprijs. Op de banen van de Kennemer Golf en Country Club is de wedstrijd om den Haag schen Ooievaar wisselprijs gespeeld. Mevrouw M. Quarles van Ufford (10) won den prijs met 4 up. Verder maakten goede scores:"jhr. Quar les van Ufford (7) met 3 up; C. Dekker 8 mevrouw Dekker-Bergvelt (22) en A. M. J. van Huysstee (24), allen 2 up en ir. T. F. Hu- brecht (4) 1 up. Wedstrijden van „Frisia". Tot besluit van het kaatsseizoen 1938 hield de kaatsvereeniging .Frisia" op het Gemeen telijk Sportterrein aan de Kleverlaan Zondag onderlinge wedstrijden. Door het fraaie weer hadden zich niet minder dan 18 kaatsers aangemeld. Zij waren in twee groepen ver deeld. en wel in klasse A en B. De loting was als volgt: Klasse A: No. 1. S. Bosma, J. Jongsma, K. Jongsma. No. 2. J. van Dijk, J. Kuik, F. Venema. No. 3. S. Broersma, P. Goinga, N. Bosma. Klasse B: No. 1. H. Bax, S. Oosterdijk, H. C. Timmer. No. 2. T. de Wal. P. v. d. Geest, O. Stienstra. No. 3. K. v. d. Velde, A. Hiemstra, A. Fluit. Er werd in twee perken begonnen, zoodat wij eerst partuur A 12 en B 34 in actie z^gen. Dê eerste partij A had een vrij zon derling verloop. S. Bosma c.s. liepen oor spronkelijk uit tot 3 eersten, doch van Dijk wist door krachtig opslagspel den stand ge lijk te maken. Opnieuw namen S. Bosma c.s. nu de leiding met 43, waarna partuur A No. 1 winnaar werd. Stand: 1A888046888 2A002888426 De partij B tusschen de parturen 34 was spannend. Door het veel geknoei van buiten slaan van no. 1, konden Bax cs. het niet verder brengen tot 2 spel, hadden zij de bal len steeds in het perk gebracht, was er een mooie kans voor de overwinning geweest. Stand: 1B60826824 2B88288288 Toen kwamen de parturen A 1—3 en B 23 Het partuur A 1—3 was een van de mooiste partijen die er zijn gespeeld. No 1 S. Bosma met gebroeders Jongsma, waren zoo goed, dat het er naar uitzag, dat partuur 3 geen schijn van kans kreeg, maar N. Bosma c-s. lieten dat zoo niet zitten, en wisten spoedig gelijk te maken. De stand werd 3 eersten en 66, waarna Goinga den bal buiten slaat. Weder om werd het gelijk, mooie bovenslagen wa ren te bewonderen, tot de stand 55 gelijk werd. Het laatste eerst was geheel voor no. 1 en was daarmede de 1ste prijs winnaar van klasse A. Stand 1 A 8 8 8 4 2 2 8 6 8 0 8 3A42488868484 De laatste partij was 2 B tegen 3 B. Eerst genoemde maakte het eerste halve spel, ter wijl no. 3 weer gelijk maakte, no. 2 was in goede conditie en wist uit te loopen tot 3 eersten. Door de ongetraindheid van v. d. Velde en Fluit wisten de heeren het toch nog te brengen tot 3 eersten. Stand: 2B868828868 3B486486484 Zoo is dan dit kaatsseizoen, weer geëin digd. Deze kaatsdag werd besloten met een feestavond, waar de penningmeester de prij zen aan de winnaars uitreikte. Klasse A. le prijs: A. Bosma, J. Jongsma, K. Jongsma. Klasse B. 1ste prijs: T. de Wal, P. v. d. Geest, O. Stienstra. F. B. H. O. Dinsdag 13 September is de competitie om het clubkampioenschap der F.B.H.O. weder begon nen. Er zal evenals andere jaren een halve competitie gespeeld worden. De speelavonden zijn iederen Dinsdag en Donderdag. Nasleep van het niet doorgaan van Eder—Van Klaveren. MANAGER BLESGEN GESCHORST. Uit Berlijn: Zooals men zich zal herinneren, zou op 23 September jl. te Berlijn de revanche wedstrijd EderVan Klaveren gebokst wor den. Op 21 September kreeg manager Huizenaar een telegram, waarin stond, dat Eder ziek was en weigerde te boksen. Er bestonden toen reeds gegronde vermoedens, dat Eder niet ziek was, maar onzen sterken landgenoot liever niet wilde ontmoeten, aangezien hij op 26 September tegen den Amei-ikaan Janazzo moet boksen; hij wilde niet het gevaar loopen, van Van Klaveren te verliezen. Door deze handelwijze werd Van Klaveren, die aanbiedingen van andere gevech ten liet loopen, ernstig gedupeerd, maar tevens ging de geheele boksavond te Berlijn niet door, waardoor ook de voor de bij partij en gecontrac teerde boksers schade ondervonden. Aan dezen gang van zaken heeft in de eerste plaats Eder's manager, Max Blesgen, schuld. De beroepsbond van Duitsche Vuistvechters heeft dit wel begrepen en dezen manager tot nader order geschorst. Het volgende is bekend gemaakt: „Volgens artikel 1 van het reglement van den Beroepsbond van Duitsche Vuistvech ters is de manager Max Blesgen (Keulen) tot nader order als zoodanig geschorst. De aandacht van alle promotors en sportleiders wordt er op gevestigd, dat zakelijke overeenkomsten met manager Blesgen, welke dan ook, niet meer als zoodanig beschouwd mogen worden, zoolang Blesgen geschorst is". Int. Zwemwedstrijden te 's-Gravenhage. Zondagavond organiseerde Zian interna tionale zwemwedstrijden in het „Bosbad" te 's Gravenhage. De hoop. welke op de 200 meter schoolslag gevestigd was. ging in rook op, 1 toen bleek, dat Jopie Waalberg het tegen de Engelsche Doris Storey moest afleggen. Als derde zwom in dit nummer Jenny Kastein mee, die zich even wel meer op de vierhonderd meter getraind had en op den korteren afstand niet haar volle prestatie kon geven. Doris Storey maakte een tijd van 3 mi nuten 3.7 sec. In het nummer 400 meter borstcrawl voor dames blonk Rie van veen ver boven haar tegenstandsters uit. In den fraaien tijd van 5 min. 25.4 sec. tikte zij, bijna met een baan- lengbe voorsprong op Trude Malcorps aan. De Zwolsche zwemster had evenwel het ge noegen den Telegraafbeker te winnen, daar zij de 400 meter in 5 min. 43.3 sec. aflegde. Deze beker wordt n.l uitgeloofd voor iedere Nederlandsche zwemster, die de 400 meter borstcrawl binnen de 5 min 45 .sec. aflegt. De overige wedstrijden betroffen bijna eheel de clubkamp tusschen de Dusseldorfer Schwimm Verein 1898 en Z.I.A.N. De Hagenaars behaalden met 21 tegen 15 punten de overwinning. NED. TAFELTENNISBOND. afd. Haarlem. Secretariaat: Oranje Nassaulaan 169, Over- veen, Telefoon 15634. REORGANISATIE VAN DEN N.T.T.B. Binnen enkele dagen zal aan de vereenïgings- secretariaten het ontwerp competitiereglement worden toegezonden. Voor op- of aanmerkingen, wat dit reglement betreft, houden wij ons gaar ne aanbevolen. Inlevering ledenlijsten. De ledenlijsten in triplo moeten uiterlijk 15 October in het bezit van het secretariaat zijn. Inlevering lijsten van teams. Voor de teams geldt het zelfde als hierboven vermeld. Een uit voerige circulaire omtrent deze inlevering is aan de vereenigingssecretariaten toegezonden. Jaarvergadering. De jaarvergadering wordt op Woensdag 28 September, 's avonds acht uur in het Christelijk Jeugdhuis aan de Frans Hals straat te Haarlem gehouden. Demonstraties en inlichtingen. Aanvragen voor demonstraties gelieve men te zenden aan het secretariaat van den N.T.T.B., afd. Haarlem, Oranje Nassaulaan 169. O verveen, alwaar men ook alle gewenschte inlichtingen omtrent de ta feltennissport kan verkrijgen. Haarl. Tafel ten nisbond. Nu het nieuwe tafeltennisseizoen is begonnen, is de training van de Haarlemsche Tafeltennis- club ook hervat. Ook dit jaar zal er getraind worden aan de Badhuisstraat in het Zanderin stituut, iederen Maandagavond van acht tot half elf uur. Zooals gewoonlijk heeft de heer H. van Son de leiding bij deze training. Op Dinsdag 27 September zal de jaarlijksche algemeene ledenvergadering gehouden worden in het gebouw van den Haarl. Kegelbond. Coblentz wint de Singelloop te Leiden. Zaterdag heeft te Leiden de jaarlijksche sin gelloop plaats gehad. De Haarlemmer Coblentz won in een soepelen stijl. No. 2 was J. Dubbe- lakr te Leiden. De Haarlemmer R. Knape was no. 5 Utrechtsclie Singelloop. Ook te Utrecht heeft Zaterdag een singelloop plaats gehad. Deze werd gewonnen door den Amsterdammer J. Meijer in 15 min. 38.4 sec.; A. Paap uit Haarlem was no. 2 in 15 min. 46.3 seconde Stankovits overleden. Uit Boedapest: Op 65-jarigen leeftijd is in het Auersperg-sanatorium de voorzitter van de Europa-commissie en secretaris van de regle- ments- en recordcommissie van de I.A.A.F., Szilard Stankovits, tengevolge van een long ontsteking overleden. Concours Propeller wisselbeker. Door de Vrijstaande Hengelsport Vereeni- glngen van Haarlem en Omstreken werd Zon dag een concours op witvisch gehouden in de Ringvaart tusschen Hillegom en Bennebroek. In totaal werden 810 stuks witvisch ver schalkt, welke onmiddellijk weder in vrijheid werden gesteld. De uitslag was als volgt: De Propeller Wisselbeker werd gewonnen door de Haarl. Hengelaars Ver. „Morgenrood" met 115 stuks, door de ploeg: F. Schmit, Jong bloed. R. v. d. Aar, A. v. Dijk, J. v. Dijk en H. v. d. Schoot. 2e prijs: V. C. „Nooit Gedacht", Vogelen zang, 114 stuks met de ploeg J. Abswoude, Th Abswoude, A. Stijn man, A. Ruighaver en A. Weyers, 3e prijs 't Karpertje, 4e pr. Dageraad Hrl.de, 5e pr. Sport na Strijd 6e pr. Onder Ons 7e pr. De Vrije Hengel, 8e D. L. V., 9e pr. Visch- lust, 10de pr. de Forel, lie pr. Wester kwartier 12e pr. Dageraad Haarlem N„ 13e De Ruisch- voorn, 14e pr. V. O. E. S., 15e pr. Morgenstond Hrl.de. Niet opgekomen waren V. C. de Grundel en Morgenstond H. N. „Held van den dag" was J. Abswoude met 56 stuks. De prijzen werden na afloop uitgereikt door den voorzitter in café W. v. Gunsteren, aan de Breestraat te Haarlem. O. S. S.—Rapiditas (0—12) (Heeren) De Zandvoorters gaan een moeilijken strijd tegemoet, willen zij zich handhaven in hun af- deeling. Deze wedstrijd begon met een gelijk opgaand spel. O.S.S. speelt in het veld wel aar dig samen, doch verder dan tot de backs komt zij niet. Rapiditas heeft weldra succes door flinke schoten van linksbinnen en rechtsbuiten. (0—2). O.S.S. stelt alles in het werk om het spel te verplaatsen, maar de middenlinie van Rapiditas weet steeds de aanvallen te onderscheppen en haar eigen voorhoede aan het werk te zetten. Met tusschenpoozen weet Rapiditas den stand op te voeren tot 70. Na halftime heeft O.S.S. haar opstelling ge wijzigd. De aanvallen worden nu talrijker. Ver scheidene kansen gaan verloren wegens bui tenspel. Eenige corners worden geforceerd op het doel van Rapiditas. welke echter geen resultaat op leveren. Nu blijkt dat O.S.S. te veel van haar krachten heeft gevergd. Rapiditas is steeds in de meerderheid. Het wordt een belegering van het Zandvoortsche doel. De keeper weert zich geducht, doch kan niet verhinderen, dat de stand opgevoerd wordt tot 012. Hiermede komt het einde. Het Witte Paard, le klasse: J. v. d. KanafsJ. Reeuwijk 10 J. de LangeP. Hoogewerf 10 2e klasse: A. HeesakkersP. F. v. Deyzen 10 P. v. d. StoopTh. C. van Schie 10 Zomerwedstrijden: J. WijfjesG. M. Eising 01 N. J. W. HooglandC. Hoeben afgebr. DE SLUITINGSWEDSTRIJDEN TE HEEMSTEDE. Zondag werden tc Heemstede onder matige belangstelling dc sluitingswedstrijden ver reden. Dank zij het goede werk van dc jury welke onder de goede leiding van den heer Joh. ten Hove stond, bleven wij gespaard voor inciden- ten. Begonnen werd met drie series van de han dicapsprint. De eerste serie werd op fraaie wijze gewon nen door T. Ooms, die van meet vertrok. De tweede serie was voor P. van der Heijden; C. de Best nam eveneens op fraaie wijze de 3e serie voor zijn rekening. De finale waar T. Ooms zoowel aks C. de Best van meet moester, vertrekken, werd een bijzonder fraaie overwinning voor eerstge noemde. De Best werd tweede. P. van der Heyden derde. De wedstrijd voor juniores werd gewonnen door W. Veen. Jammer was het. dat er in de serie te voel renners startten zoodat er nog al eenige val partijen waren. G. Peters en C. Bijster wisten op gemakke lijke wijze de koppelachtervolging te winnen van J. Loon—P. Bakker. De ploegachtervolging was een zege voor de ploeg van „De Kampioen", die na 9 ronden een gecombineerde ploeg inhaalde. Een zeer spannend verloop had de koppel wedstrijd voor Nieuwelingen. De koppels LoonBakker en PetersBijster wisten een ronde voorsprong te nemen. Laatstgenoemd koppel wist door het winnen van de klasse menten de eerste plaats te bezetten. In den klassementen wedstrijd stak P. van der Heijden met hoofd en schouders boven de anderen uit. Niet minder dan zes ronden wist hij uit te loopen. C. de Best wist de meeste punten te bemachtigen en zoodoende op de tweede plaats te eindigen. Tusschen de wedstrijden werd de heer F. Kuypers door den directeur van de Heem- steedsche Wielerbaan gehuldigd in verband dat hij vijf jaar als rondenteller in dienst was. De uitslagen luiden als volgt: Handicapsprint over 3 baanronden: lc serie: 1. T. Ooms (zonder voorgift), 2. Bos (50 M. voorgift). 2e serie: 1. P. van der Heyden (20 M. voor gift), 2. J. Bos (15 M. voorgift). 3e serie: 1. C. de Best (zonder voorgift). 2. A. Schenk (45 M. voorgift). Finale: 1. T. Ooms (zonder voorgift), 2, C. de Best (zonder voorgift), 3. P. van der Heyden (20 M, voorgift). Wedstrijd voor Juniores; 1ste serie: 1. W. Veen, 2. B. Kleijnhout, 3. W. Gerritsen. 4. K. Verbeek 2e serie: 1. J. Rusman, 2. G. van Dijk, 3. K. Neeft. 4. P. Peters. Finale: 1. W. Veen. 2. B. Kleijnhout. 3. P. Peters. Koppelachtervolging voor Nieuwelingen over maximaal 20 baanronden: Het koppel G. PetersC. Bijster haalt na 11 ronden J Loon P. Bakker in. Ploegachtervolging 20 ronden: P. van der Heyden, C. de Best, D, Drost en J. Bos halen na 9 ronden B. Schell, P. van Halst, J. Stet en P. Gruyters in. Koppel wedstrijd voor Nieuwelingen over 120 baanronden: le klassement: 1. G. Peters 5 pnt., 2. J. Laan 3 pnt.. 3 J. Roorda 2 pnt., 4. H. Veer man 1 pnt. 2e klassement; 1. G. Peters 5 pnt., 2. P. Bak ker 3 pnt., 3. P. Dums 2 pnt. 4. H. Veerman 1 pnt. Totaal: 1. G. Peters—C. Bijster 10 pnt., 2. J. Laan—P. Bakker 6 pnt. Op 1 ronde: 3. P. DuinsC. Portegies 2 pnt.. 4 H. Vcernvm W. Vonk 2 pnt., 5. A. de VriesJ. Roorda 2 pnt., 6. C. Eldik—J. Wolff 0 pnt., 7. Ekel—B. Las- schuit 0 pnt. Klassementenwedstrijd over 200 ronden met 10 klassementen: 1ste klassement: 1. P. van Halst, 2. A. Schenk, 3. P. Korthals. 4 P, Gruy ters. 2e klassement: P. Gruyters. 2. T. Ooms. 3. C. de Best. 4. P. van der Heyden. 3e klassement: 1. S. Burger, 2. A. Schenk. 3. C. de Best, 4. B. Schell. 4e klassement; 1. S. Burger. 2. D. Drost. 3. A. Schenk, 4. J. Bos. 5e klassement: l. T. Ooms, 2. C. de Best, 3. B. Schell. 4. P. Bruyters. 6e klassement: 1 C. de Best, 2. T. Ooms, 3. B. Schell. 4. S. Burger. 7e klassement: 1. T. Ooms. 2. S. Burger, 3. J. Bos, 4. C. de Best. 8e klassement: 1. P. van der Heyden. 2. S. Burger 3. W. Drogtrop. 4. B. Schell. 9e klassement: 1. W. Drogtrop, 2. B. Schell, 3. J. Bos. 4. p. van der Heyden. 10e klassement: 1. C. de Best. 2. B. Schell, 3. W. Drogtrop, 4. P. van der Heyden. Totaal: 1. P. van der Heyden 7 pnt., op 3 ronden 2. C. de Best 25 pntop 4 ronden 3 B. Schell 15 pnt.. 4. W. Drogtrop 8 pnt., op 5 ronden 5. S. Burger 17 pnt.. op 6 ronden 6. A. Schenk 11 pnt. De Jonge Kampioen. Bovengenoemde vereenlging heeft Zondag haar clubkampioenschap op den korten af stand laten verrijden. Na verschillende ritten en herkansingen bleven er nog 16 renners over. lste serie: 1. G. Peters. 2. H. Kops. 2de se rie: 1. C. Bijster. 2. Groeneveld. 3de serie: 1. J. Jansen. 2. P. Peters. 4de serie' 1. H. Veer man, 2. J. Roorda. 5de serie 1. J. Keysers, 2. P. v. Halst. 6de serie: 1. W. Vonk. 2. K. Neeft. 6de serie: 1. J. Munt, 2. A. de Vries. 8ste serie: 1. A. Veen, 2. G. Gerritsen. Voor de halve finale plaatsen zich de vol genden: lste serie: 1. C. Bijster. 2. J Jansen. 2de serie: 1. H. Veerman. 2. W. Vonk. 3de serie: 1. G. Peters, 2. J. Munk. 4de serie: 1. A. Veen. 2. J. Keijsers. Voor de finale waren geplaatst: G. Peters, H. Veerman. A. Veen. C. Bijster. lste rit: 1. G. Peters, 2. C. Bijster. 2de rit: I. H. Veerman, 2. A. Veen. 3de rit: 1 G. Pe ters, 2. A. Veen. 4de rit: 1. C. Bijster. 2. H. Veerman. 5de rit: 1. G. Peters. 2. H. Veer man. 6de rit: 1. C. Bijster. 2. A. Veen. Kampioen korte afstand 1938. 1. G. Peters. 2. C. Bijster. 3. H. Veerman. 4. A. Veen, 5. J. Munk, 6. J. Keijsers, 7. J. Jaa-M* 8. W. Vonk. Junioren. Kampioen korte afstand: 1. IJf Smit, 2. C. de Breitser. 3. v. Es, 4. H. de Hoog. 5. Petten. Acliilles. Zondag hield bovengenoemde club een han dicapwedstrijd over 40 K.M. Do renners werden om de 30 seconden ge start. Zij startten snel, om de voorgift zoo lang mogelijk te handhaven. Na 20 K.M. was de stand: Aan den kop Beek huis en v. Steijn. op 2 min. Jaspers, v. Rooden, d'Haene, Donkersloot, Jouby en Rusman. Op 3 min. Wesselman, Hobbelen, Schrama Claas- sen. Stet en Klinkenberg. De andere renners hadden reeds opgegeven. De eindstand werd in een fraaien spurt beslist, dien Dirk Claas- sen met gering verschil won van J. Klinken berg en Joop Stet in den tijd van 1 uur 3 min. Op 100 meter volgde als 4. S. Schrama op 200 meter 5 Beekhuls. Op 2 min volgde het groote peloton waarvan W Hobbelen zich le wist te plaatsten, dus zesde werd. 7. p. Wesselman, 8. d'Haene, 9. Donkersloot, 10 Rusman 11 Steijn. 12. Jouby, 13. Rooden. 14. Jaspers.

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 11