De Vierde-klassers Onze eerste-klassers binnen de lijnen y. s. v.-v. u. c. (3-D MAANDAG 26 SEPTEMBER 1938 HAAREEM'S DAGBEAD Halfweg heeft het klaar gespeeld, den uit wedstrijd tegen Z.R.C. met niet minder dan 52 te winnen. We feliciteeren haar daarmede. Na 20 minuten scoorde Van Aelst en kort daarna Rokner. Vooral dit laatste was een mooi doel punt. Na een half uur maakte Jonker er 03 van. Dan verkleint Z.R.C. den achterstand (13), maar Rokner vei'hoogt weer den voor sprong (14). Hiermee kwam rust. Na de rust was Z.R.C. sterker; Holwerda scooi't tegen (24). Even voor het einde maakt Jonker er 25 van. Vliegende Vogels won thuis met 62 van Meervogels. De linksbuiten der thuisclub scoorde dadelijk na het begin; twintig minuten later bracht de rechtsbuiten den stand op 20. Dan weten de gasten zich los te werken en gelijk te maken. (22). Na de rust verhoogde VI. Vogels het tempo. Haar middenvoor scoorde na 20 mi nuten (32). Dezelfde speler scoorde even later tweemaal achter elkaar. (52). De Meervogels misten vervolgens een strafschop, waarna de rechtsbinnen der thuisclub den eindstand op 62 bracht. D.I.O. en Avanti deelden met 22 de punten. Vóór het begin wordt een minuut stilte in acht genomen wegens het overlijden van den D.I.O.- speler A. Klein. Scheidsrechter Sikman laat dan beginnen. D.I.O. is eerst sterker en scoort (10), maar spoedig maakt Avanti gelijk. (11). Nog vóór de rust neemt D.I.O. weer de leiding. (21). Na de hervatting is Avanti het meest aanvallend. Zij weet dan ook gelijk te maken. (22). T.H.B. heeft geen kans gezien, den uitwed strijd tegen A.S.V.K. te winnen. Laatstgenoem de neemt de leiding. (10). Vijf minuten vóór rust schiet de midvoor van T.H.B. tegen den paal. Door twee fouten in de achterhoede der bezoekers wordt de stand tien minuten na rust 30. T.H.B. mist dan een strafschop. Eindelijk lukt het Prent, tegen te scoren (31). Hiermee komt het einde. Bergen won met 41 van C.S.V., maar E.H.S. won met 10 van Verkade en Spaarnevogels klopte Westzaan met 21. Het V. S. V.-elftal. V. 1. n. r., eerste rij: Döhring, Balvers. Van der Lugt, Bot, Sterk tweede rij Heins, De Vries, Van Osch derde rij Broek, Michel, Voet. HAARLEM-D. H. C. (2-2) De roodbroeken beginnen dit jaar wel zeer ongelukkig. Ook nu waren De Vries en Ninaber afwezig, terwijl bovendien Smit en Van der Hulst wegens blessures niet konden spelen. Tooh heeft Haarlem het er met vier invallers knap afgebracht en de roodbroeken hadden zelfs meer verdiend dan het gelijke spel, voor al omdat de roodbroeken in eerste helft ge- ruimen tijd met tien man speelden. De elf tallen waren: Haarlem: Kaan, Kammeijer, Huijsmans, De la Mar Sr., Van Gooi, Visser, Hartog, De Winter, Effern, De la Mar Jr., Van Polanen. D.H.C.: Barnhoom, Ditmars, v. d. Geest, Schreuder, v. d. Engel. Bommelé, Bekenes, Buying, Vermeulen, Dorjee, Boot. D.H.C. begint in een vlug tempo; door goed doorzetten en door een misverstand in de Haarlem-achterhoede is het Van der Geest, die reeds binnen twee minuten aan D.H.C. de leiding geeft (01). Dadelijk volgen eenige snelle uitvallen van Haarlem die het D.H.C.-doel danig in gevaar brengen. De Winter kan zijn vorm helaas niet vinden; hij mist reeds spoedig een vrij mak kelijke kans bij een voorzet van Hartog, die echter nogal eens te veel van zijn vleugel was. D.H.C. zit intusschen ook niet stil; snelle uitvallen geven de Haarlemachterhoede volop werd, maar in Kammeijer vonden de bezoe kers zulk een struikelblok, dat er voor hen bijna geen doorkomen aan was. Effern gaat eenigen tijd wegens een bles sure het veld uit; met tien man spelen de roodbroeken verder. D.H.C. is dan een poos in de meerderheid, maar zij komt niet tot scoren. Nog even komt Effem binnen de lijnen, maar het blijkt niet te gaan; voor goed ver dwijnt hij naar de kleedkamer. Een hard schot van De Winter gaat net naast. Maar toch komt de gelijkmaker als De la Mar fraai naar Van Polanen geeft; deze passeert Boot (11). Na geruimen tijd met tien man te heb ben gespeeld komt eindelijk Van der Hulst het elftal completeeren, wat zulk een ver sterking blijkt, dat de roodbroeken meer in den aanval komen. Een hard schot van Van der Hulst stompt Boot qver de lat; aan den anderen kant komt Barnhoorn dicht bij Kaan, maar Kammeijer belet hem te scoren. Onmiddellijk na de hervatting gaat Van der Hulst op Boot af. maar even voor het straf schop gebied wordt hij unfair tegen den grond gesmeten, waardoor een kans voor Haarlem verloren gaat. De roodbroeken zijn nu steeds aanvallend, maar enkele minder gewenschte handelingen in de D.H.C. achterhoede doen aan het spel afbreuk. Zelfs ziet scheidsrechter Van Welse- nes zich genoodzaakt, aan Haarlem een straf schop toe te wijzen, maar met een te zacht schot van De Whiter heeft Boot niet de minste moeite. Verscheidene andere vrije trappen op het D.H.C.-doel hebben ook geen succes. Het doel van D.I-I.C. ontkomt zoodoende steeds aan een doorboring. Meer succes heeft dan D.H.C. Bij een uit val ontstaat een hoekschop, waarna de bal wordt ingekopt; Kaan kan niet wegwerken en Ditmars geeft opnieuw aan D.H.C. de leiding (1—2). De la Mar Jr. doet in de voorhoede uit stekend werk; hij geeft rechts en links uit stekende passes. Een dezer goed geplaatste bal len komt bij Hartog, die keurig naar Van der Hulst plaatst. Deze geeft aan Boot geen kans (22). Het V. S. V.-elftal speelde wederom een heel goeden wedstrijd, waartegen de Hage naars niet op konden. V. U. C. mag dan ook van geluk spreken, dat keeper Slootweg zoo buitengewoon goed op dreef was en dat de V. S. V.-voorhoede zoo weinig geluk had, anders was de overwinning van V. S. V. nog veel grooter geworden. Wat de vorige week de fout was van D. O. S. gold thans voor V. U. C. Ook zij begon in een snel tempo en bleek tegen het einde totaal uitgespeeld. Juist het uithoudingsvermogen is bij V. S. V. thans een groote kracht en dit feit zal V. S. V. nog menige overwinning be zorgen. Maar de V. S. V.'ers zullen nog wat meer aandacht dienen te besteden aan het plaatsen; dit is niet altijd zuiver. Het is vooral de middenlinie, die aan dit onderdeel meer zorg moet besteden. Om precies 2 uur stellen de elftallen zich alsvolgt op: V. S. V.: Michel, Voet, Broek, Heins, De Vries, v. Osch, Döhring, Balvers, v. d. Lugt, Bot, Sterk. V. U. C.: De Harder, Wonder, Nevens-Scholten, Miras, v. Gelder, Vaalburg, Ramaker, Stam, Lind, Rolfes, Slootweg. Het begin kenmerkt zich door eenige snelle aanvallen op beide doelen. De verdedigingen blijken echter uitstekend op dreef en vooral Voet en Broek maken een goeden indruk. Het loopt V. S. V. dan niet bepaald mee als Döhring kans ziet uitstekend den bal voor het V. U. C.-doel te plaatsen en Balvers hard tegen de lat schiet. Even later keert Slootweg een scherp schot ten koste van een corner. De Haagsche voorhoede werkt eveneens hard; haar fout is echter, dat zij den bal te ver naar voren werkt; door steeds snel uit te loo- pen pikt Michel den bal nog al eens weg. Wonder lost dan eens een hard schot, dat juist over de lat scheert. De Harder heeft meer succes; na een voorzet van De Gelder scoort hij fraai 01. Vol enthousiasme speelt V. S. V. ver der en weer volgt er dan een serie goede aan vallen op het doel van V. U. C. Bot probeert het eens met een ver schot, hetwelk Sloot weg keert. Een schot van Sterk gaat rakelings langs het doel, ver buiten het bereik van Slootweg. Voet brengt dan van de backplaats goed op: hij geeft door aan v. d. Lugt die, hoewel hij zwaar gehinderd wordt, on houdbaar voor den V. U. C.-keeper doelpunt 1—1. De meeste Haagsche aanvallen stranden al bij Voet en Broek. De middenlinie der thuis club begint zich dan wat meer van haar aan vallende taak te kwijten en stuwt de voor hoede steeds op. Sterk dribbelt langs eenige V. U. C.'ers heen en plaatst den bal uitstekend in het doel 21. Een hoekschop wordt nog door v. d. Lugt over gekopt en dan komt de rust. De tweede helft wordt begonnen met een sterk overwicht der gastheeren. V. U. C. wordt hoe langer hoe meer teruggedrongen en de aanvallen van V. S. V. worden steeds talrijker. Slootweg staat echter zijn doel fraai te verdedigen en hij wordt door zijn beide backs uitstekend bijgestaan. Zelfs als de V. U. C.-keeper al gepasseerd is, weten Rolfes en Lind ieder nog eens den bal uit het V. U. C -doel te werken. Toch kunnen doelpunten onmogelijk uit blijven, want de druk op het Haagsche doel wordt een zeer zwaar. Eindelijk ziet v. d. Lugt dan zijn kans schoon. Hij breekt" door de verdediging van V. U. C. heen en doelpunt 31. Slootweg valt bij V. U. C. uit. Sterk schiet nog eens tegen de lat en dan komt met een sterk V. S. V. overwicht het einde. C. y. V.-STORMVOGELS (1-1) Met invallers voor Woudenberg en Hollenberg trok Stormvogels Zondag naar C.V.V., dat vol ledig aantrad. Werd het gemis van Hollenberg niet al te zeer gevoeld, doordat Akkerman er goed het oog in had den kopbal van Schoone, die C.V.V.'s doelpunt opleverde, kon hij onmogelijk houden de technicus en tacticus Woudenberg werd in de voorhoede wel gemist. Wel werkte invaller Verdam hard en smaakte hij zelfs het genoegen het gelijkmakende doelpunt te scoren, doch Woudenberg's goede centers hebben wij hem niet zien geven. Het binnentrio der voorhoede speelde trou wens als geheel zwak. Prins speelde ook nu weer minder dan op de spilplaats, terwijl Schoorl het kennelijk met de warmte te kwaad had, waar bij echter dient te worden aangeteekend, dat hij het zich zelf onnoodig lastig maakte, door den bal te lang bij zich te houden. Dit was voor al ook daarom jammer, omdat de beide bui tenspelers Opbergen en Van Pel, aardig op dreef waren. Van de halfbacks heeft Bravenboer het meeste werk verzet, hoewel ook Tol en Gerrits zeker niet onvoldoende speelden. In de achterhoede viel het berekende spel en goede kopwerk van Visser op, die op weg is een waardig plaatsvervanger van Haak Sr. te wor den. Ook Haak Jr. heeft dezen middag heel wat opgeruimd. Het gelijke spel gaf de verhouding goed weer. Over het geheel verhief het spelpeil zich niet boven het middelmatige, maar er werd aan beide kanten enthousiast gespeeld. Voor de rust was Stormvogels meer in den aanval, dan C.V.V., maar het duo Mastenbroek- Van der Horden was uiterst lastig te passeeren. Bovendien hield het IJmuider binnentrio het spel te kort, waardoor de taak van genoemde backs aanmerkelijk werd verlicht. Keeper Kruidenier behoefde er over het ge heel dan ook niet al te veel aan te pas te ko men. Uit een vrijen trap kreeg Tol een goede kans om te scoren, doch zijn hard schot ging rake lings naast. Werkeloos kon de IJmuider achterhoede ech ter niet toezien, daarvoor waren de snelle aan vallen van C.V.V. vaak te gevaarlijk. Zelfs moest Akkerman er meer dan eens aan te pas komen en dat deed hij goed. Na de rust kwam C.V.V. direct flink opzetten. Aanval op aanval werd ondernomen; Visser en Haak kregen druk werk. Ze weerden zich best, maar een doelpunt kon bij zoo'n hoogen druk toch niet uitblijven. Dit kwam tenslotte, toen Schoone een voorzet van Zaane inkopte. (10). Goed gesteund door Lagendijk c.s. bleef de Rotterdamsche voorhoede nog eenigen tijd aan vallen, doch langzaam maar zeker zag de IJmui der middenlinie kans het spel te verplaatsen. Een kwartier voor het einde kopte Verdam op heel mooie wijze den bal in het net. (11). In den resteerenden lijd ging de strijd gelijk op, doch Stormvogels kreeg de beste kansen. Schoorl schoot eens tegen den binnenkant van den paal en een vliegend schot van Van Pel stopte Kruidenier goed. Ook Goedhart, die tegen het eind Van Pel verving kreeg nog een mooie kans, welke hij echter niet in een doelpunt omzette. De elftallen waren: Stormvogels: Akkerman, Visser, Haak Jr., Bravenboer, Tol, Gerrits, Van Pel, Verdam, Schoorl, Prins, Opbergen C. V. V.: 'aanen, Bokkum, Nooteboom, Verhoef, Schoone, Van der Herik, Lagendijk, Gelderblom, Mastenbroek, Van der Horden, Kruidenier. LAWNTENNIS. Budge ook Amerikaansch kampioen. Uit Forest Hills: Wat nog nooit aan iemand gelukt is, heelt Donald Budge volbracht. Hij heeft in één seizoen de kampioenschappen van Australië, Engeland (Wimbledon), Frankrijk en van de Vereenigde Staten gewonnen, een.pres tatie, welke uniek in de tennishistorie en waar mede de Amerikaan nog eens duidelijk getoond heeft, de sterkste amateur van het oogenblik te zijn. In den eindstrijd van de Amerikaansche kam pioenschappen te Forest Hills versloeg Budge zijn landgenoot en dubbelspelpartner Gene Mako met 6—3, 6—8, 6—2, 6—1. In het dames-enkelspel veroverde Alice Marble den titel door een overwinning op de Australische speelster Nancy Wynne met 60, 6—3. ATHLETIEK. Twee nieuwe IVederlandsche records van Jan Zeegers. De Haarlenisclie tegen de Haagsche politie. Zaterdagmiddag bekampten de Haarlem- sche en Haagsche politiemannen elkaar in een athletiek dualmeet over een tiental num mers. In 1937 werd de Droste Wisselbeker door Den Haag met 2 punten voorsprong ge wonnen; ook nu zegevierden de Hagenaars met een 5-tal punten. Toch is de prestatie van onze stadgenooten een zeer goede, indien men de grootte van het Haarlemsche en Haagsche politiecorps in aanmerking neemt. Elf Haarlemsche dienaren der wet moesten nu den strijd aanbinden tegen 18 Hagenaars. Zaterdagmiddag hield de Haarlem sche Politie Sport Vereeniging een Athletiekwedstrijd tegen de Haagsche Politie in het Noorder Sportpark. De deelnemers en de juryleden poseeren voor onzen fotograaf. Vooraan de Haarlemmers. Het begin van de wedstrijden, de 100 M. hardloopen, was voor onze vertegenwoordi gers niet erg hoopvol, want Dijkstra, Dijkman en Rode werden resp. 4, 5 en 6, zoodat Den Haag direct 9 punten voorsprong nam. Ook op het nummer hoogspringen bezette Den Haag de twee eerste plaatsen. Huisman leverde de beste prestatie met een sprong van 1,71 M. De Haarlemsche agent Sieffers bezette de derde plaats met een sprong van 1,62 M. Door dezen uitslag had Den Haag een voorsprong van 12 punten. Bij het discuswerpen weerden de Haarlem mers zich beter. Braafhart en De Boer werden 2 en 3 met resp. 31.52 M. en 30.88 M. (Haarlem 11, Den Haag 10 punten). De Haarlemmer Van der Mey zorgde voor een verrassing door op het nummer kogelstooten vier worpen over de 11 M. te doen, met als verste een worp van 11.33 M. Hierdoor liet hij den Haagschen fa voriet Van Eyken achter zich. Ook Braafhart was met 10.85 goed op stoot. Haarlem kon weer 5 punten inloopen, zoodat de stand 45- 39 voor Den Haag was. Een leelijke nederlaag leden de Haarlem mers bij het tweede loopnummer, de 400 M. Weer waren de Hagenaars de c "-rsten, zoodat alleen op 2 loomrummers 18 punten achter stand door de Haarlemmers werden geboekt. Gelukkig werd deze achterstand bijna teniet gedaan door de keurige prestaties op den hink-stap-sprong, waar Guldener, Dijkstra cn Sieffers beslag legden op de eerste drie plaat sen (resp. met 12.51 M.. 12.35 M. en 12.34 M.). De stand na deze nummers was nu Haarlem 60 en Den Haag 66 punten. Weer was het Van der Mey, die den moed erin wist te houden, want ook bij het speer werpen zag hij kans de eerste plaats te bezet ten. Met een worp van 44.99 M. liet hij zijn concurrenten een drietal meters achter zich. Dijkman en Braafhart werden vierde en vijf de, zoodat Den Haag 11 en Haarlem 10 pun ten kreeg. Drie punten liepen de Haarlemsche politiemannen nog in bij het vèrspringen. Dijkstra werd tweede met een keurigen sprong van 6.06 M. achter den Haagschen athleet Van Doorn. Sieffers werd voor de der de maal 3de met een sprong van 5.72 M. Bij het voorlaatste nummer hadden de Haarlem mers nog een goede kans. Jammer was het, dat Hollander niet aanwezig kon zijn. Gulde ner won dit nummer nu gemakkelijk in 4.58.2 sec. Rode werd derde met 5 min. 5 sec. Haar lem kreeg hierdoor het totaal van 93, tegen den Haag 96. Met het laatste nummer, de 4 x 100 M. esta fette, die resp. 4 en 2 punten gaf, konden de Haarlemmers den achterstand niet meer in loopen. En ook dit nummer was voor don Haag in den tijd van 47,1 sec. Vooral het wis selen van de Haagsche ploeg was beter dan van de Haarlemmers. Met 100 punten voor Den Haag en 95 voor Haarlem zegevierden de Haagsche politie mannen dus voor de tweede maal Bij de nationale atletiekwedstrijden, welke het district Noord-Holland van de K.N.A U. Zaterdagavond tot slot van het athletiek- seizoen 1938 op de sintelbaan te Amsterdam organiseerde, heeft onze beste lange-afstand- Iooper Jan Zeegers twee neiuwe Nederlandsche records gevestigd. Noch De Rooy, noch De Bruin, die beiden ontijdig moesten ophouden, boden tegenstand van belang, zoodat Zeegers weer tegen den tijd vocht Deze athleet, voor beeld van uithoudingsvermogen en wilskracht, liep de vier mijlen in den nieuwen Neaer- landschen recordtijd van 20 min. 35.6 sec., het record stond reeds opzijn naam met een tijd van 21 min. 7.4 sec., gevestigd op 9 Juni 1930 te Amsterdam. Ook stonden de tijdopne mers bij de 6 K.M. opgesteld. Inderdaad slaagde Zeegers er in, het record over dezen afstand met een tijd van 19 min. 18.2 sec. te heroveren. Op 20 Juli j.l. had D. van Yperen het hem te Rotterdam met een tijd van 19 min. 29 sec. afhandig gemaakt.

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 13