DAN GEHUWDEN NIEUWE GRACHT 98 H. Kwekkeboom BESLOTEN CLUBJES 10 CENT Weer drie ongelukken Hoogovenbedrijf boekte een netto-winst van ƒ3.21 1.781.21. MAANDAG 26 'SEPTEMBER 1938 HAAREEM'S DAGBEAD 3 Prof. mr. B. M. Telders voorzitter der Liberale Staatspartij. 4Is opvolger van mr. W. C. Wendelaar. in de Zaterdag jj. te Amsterdam gehouden buitengewone algemeene vergadering van de Liberale Staats partij werd prof. mr. B. M. Telders te Leiden bij enkele candidaatstelling tot voorzitter gekozen. In zijn openingswoord wees de aftredende voorzitter, mr. W. C. Wendelaar op den bui tengewoon moeilijken internationalen toe stand en sprak daarbij de hoop uit, dat de vrede bewaard moge blijven. In gevoelvolle Woorden herdacht spreker het overlijden van mr. P. Droogleever Fortuyn. Na de verkiezing van den nieuwen voorzit ter richtte mr. Wendelaar enkele woorden van waardeering tot den eere-voorzitter mr. Fock en tot zijn naaste medewerkers en in stalleerde vervolgens prof. Telders als voor zitter van de partij. Prof. Telders dankte hierna de vergadering voor het in hem gestelde vertrouwen en gaf de verzekering dat hij, geschraagd door zijn in het diepst van zijn ziel gewortelde liberale levensovertuiging, al zijn krachten zal in spannen aan het liberalisme de plaats te ge ven welke het toekomt. Mr. de Boer bracht vervolgens aan den af tredenden voorzitter dank voor de vele opof feringen, welke deze zich voor de partij heeft getroost, en voor het vele werk, dat hij in zoo moeilijke jaren in het belang van de liberale partij heeft verricht. De vergadering stemde door een warm applaus met deze woorden in en bracht den aftredenden voorzitter staande een ovatie. (Adv. Ingez. Med.) Ontslag van 300 man dreigt. Als subsidie der K. L. M. niet wordt verhoogd. In aansluiting aan hetgeen ter persconferentie is medegedeeld, vernemen wij nog, dat de be drijfsresultaten van de K.L.M. van dien aard zijn, dat, indien het subsidie niet verhoogd wordt, het ontslag dreigt van 300 man perso neel, gepaard met een herziening der salarissen, terwijl dan van uitvoering der pensioenregeling niets zal kunnen komen. De resultaten van de lijn op Indië zijn bevre digend. Verlies wordt echter geleden op het Europee- sche net, hoewel hierbij het passagiersvervoer zich in stijgende lijn bevindt. Op het binnenlandsche net verhouden de op brengsten zich tot de kosten ongeveer als 2 tot 3. Teraardebestelling ir. X. Heldring. Groote belangstelling op den doodenakker. Onder zeer groote belangstelling is Zater dagmiddag op de begraafplaats Zorgvlied te Amsterdam het stoffelijk overschot van ir. A. Heldring, in leven directeur-hoofdredacteur van het Algemeen Handelsblad ten grave ge dragen. De stoet kwam te ruim één uur op de be graafplaats aan, nadat voor het gebouw van het Hndelsblad, waarlangs de laatste gang van den overleden directeur ging, een krans aan de baar was gehecht namens het techni sche, redactioneele en administratieve perso neel. Op den doodenakker waren honderden bij eengekomen om ir. Heldring de laatste eer te bewijzen. In de aula stond de kist opgebaard, bedol ven onder een schat van bloemen van de ver- eeniging de Nederlandsche Dagbladpers, het bestuur van den Nederlandschen Journalis tenkring, van het personeel van het Handels blad en van vele couranten en vereenigingen Het orgel speelde Gezang 198 „De Heer is mijn herder". Rede mr. van Eeghen. De president-commissaris van het Alge meen Handelsblad mr. Chr. P. van Eeghen, trad vervolgens naar voren. Het Handelsblad kan Heldring niet dank baar genoeg zijn voor hetgeen hij in de zes tien zoo bewogen jaren voor de krant heeft gedaan. En er laat zich geen betere plaats van werkzaamheid denken voor hem met zijn encyclopaedische kennis en zijn levendigen geeèst, wiens belangstelling gelijkelijk naar verleden en toekomst uitging. „Lux et liberty", de kernspreuk, waaronder het Handelsblad in 1828 verscheen, herstelde Heldring in 1928. Hij gaf daarmede zijn hooge opvatting te kennen van hetgeen een cou rant, zijn courant moet zijn: leiding moet ze geven en weerklank vinden bij haar lezers in het hoog houden der geestelijke en zedelijke waarden, die der menschheid zijn toever trouwd. Daarop trad de heer J. W. Henny, voorzit ter van „De Nederlandsche Dagbladpers" naar voren. De heer Heldring zoo zeide spr was geen man van veel woorden, ik zal daarom kort zijn en dat is mogelijk, omdat wat ik zal zeggen recht uit het hart komt. Toen ir. Heldring in ons midden kwam wis ten wij en ook hij was daarvan overtuigd dat een zware taak hem wachtte. Gij hebt toen een belofte afgelegd dat gij alles zoudt doen om onze vereeniging tot bloei te brengen in het belang van de Nederlandsche pers en ons volk en die belofte hebt gij volkomen in gelost. Gij waart een humaan mensch, een fijne geest en een goed collega, die alles wat hij deed goed deed. Wij zullen u missen met heel ons hart. Rust in vrede. Namens de maatschappij „De Kondor" waarvan ir. Heldring president-commissaris was, sprak ir. G. L. Tegelberg, die allereerst woorden van troost tot hetr zwaargetroffen gezin sprak. Vervolgens herdacht spr. den heer Heldring als zijn jeugd- en studievriend. Ds. J. Eykman las vervolgens een gedeelte voor uit het tiende hoofdstuk van het Evan gelie van Johannes, waarna hij het beeld van den goeden herder nader uitwerkte. Bij het uitdragen van het stoffelijk over schot speelde het orgel Gezang 271, „als ik eens van de aarde scheid". Aan de groeve dankte de oudste zoon var den overledene, de heer B. Heldring, voor de belangstelling. Daarna heeft ds. Eykman het „Onze Vader" gebeden. K DE STRAFZAAK TEGEN Mr. M. M. ROST v. TONNINGEN. Geen bewijs van de ten laste gelegde feiten toegelaten. VOORWAARDELIJKE GEVANGENISSTRAF EN GELDBOETE GEëlSCHT. Nadat Donderdag j.l. de strafzaak tegen den hoofdredacteur van het Nationale Dagblad, mi'. M. M. Rost van Tonningen voor het be- teekenen van een wijziging in de dagvaarding was uitgesteld, diende deze zaak Zaterdag op nieuw voor de Haagsche rechtbank, president was mr. J. H. van Laer. Mr. Rost van Tonningen was verschenen en werd in rechte bijgestaan door mr. W. J. C. A. Nijgh te 's-Gravenhage. Na voorlezing van de dagvaarding, volgden eenige formeele vragen, waaruit bleek, dat mr. Rost van Tonningen zich voor het bedoelde artikel aansprakelijk stelde. Verdachte verzocht vervolgens tot het be wijs van de feiten te worden toegelaten. Nadat de rechtbank in raadkamer was ge gaan, wees zij dit verzoek af. Mr. Nijgh deelde daarop mede, dat hij zich het recht op hooger beroep voorbehield. Hierna nam de officier van justtitie, jhr. mr. van Asch van Wijck requisitoir. Deze zeide o.m.: Verdachte doet een beroep op het algemeen belang, maar dat beroep gaat niet op. Volgens constante jurisprudentie van den hoogen raad verspeelt iemand zijn beroep op het algemeen belang, wanneer zijn beleediging noodeloos krenkend van vorm en inhoud is. Rechtmatig is wetmatig. De minister heeft het recht in een strafvervolging in te grijpen, zooals elke officier van justitie dat mag doen, en de moreele motieven daartoe doen niets ter zake. Daarover heeft de rechtbank niet te oordeelen. Ook in vorm is het stuk noode loos krenkend. De minister had al in de Kamer verklaard, dat hij geen tweeërlei recht toepaste en ver volgde zonder aanziens des persoons, toen het geïncrimineerde artikel verscheen. Tot de beoordeeling van het feit komende, zeide jhr. mr. van Asch van Wijck, dat dit artikel niet alleen staat. Talloos zijn de klach ten, die bij het O.M. binnenkomen over arti kelen in het Nationale Dagblad. Het artikel, waar het hier over gaat, staat niet alleen. Het is er één uit een groote reeks, waarvan spr. er enkele aanhaalde en aan de rechtbank overlegde. Als verzachtende om- standigdheid kan hoogstens aangevoerd wor den, dat men in die dagen zich door de groote beroering, die toen heerschte, liet meesleepen. Wat de straf betreft, zeide de officier, „het O.M. is lankmoedig. Wij willen niet een. on voorwaardelijke gevangenisstraf eischen. Na gewezen te hebben op de bijkomende straf van in beslagneming der drukpersen" eischte spr. een geldboete van f 200.subs. 100 dagen hechtenis en een voorwaardelijke gevange nisstraf voor den tijd van drie maanden, met een proeftijd van drie jaar met de bijzondere voorwaarde, dat, zoolang verdachte werkzaam is bij het Nationale Dagblad, hierin geen ar tikelen van beleedigenden inhoud worden ge publiceerd. Op zijn speciaal verzoek heeft mr. Rost van Tonningen daarna nog vóór zijn verdediger het woord gevoerd. Verdachte was er zich niet bewust van beleedigende woorden gebruikt te hebben en meende, dat zijn artikel niet noode loos krenkend is geweest. Hij is niet verder gegaan dan het algemeen belang eischt. Hierna weidde mr. Rost van Tonningen uit voerig uit over de katholieke moraal, het ka tholieke recht en de collisie van plichten, wel ke in ieder katholiek, volgens verdachte, aan wezig is. Telkenmale moest de president, verdachte's uitvoerig betoog interrumpeeren en er op wij zen, dat bewijs van de feiten niet was toege laten, en dat verdachte zich wat moest be perken, daar ook zijn verdediger het woord nog moest voeren. Verdachte noemde het een tragisch con flict in iederen katholiek, dat hij dikwijls het kerkelijk boven het burgerlijk recht moet laten gaan. Tenslotte zeide verdachte nog enkele woor den over de parlementaire behandeling van de zaak Oss. „Op grond van het reglement van orde", zoo riep mr. Rost van Tonningen uit, „wordt mij in de Kamer telkens het woord ontnomen, wanneer ik nu ook in de krant niet meer de waarheid mag schrijven, hoe moeten wij het volk dan voorlichten?" Mr. W. J. C. A. Nijgh, het juridische gedeel te van het verweer op zich nemend, betoogde dat hier niet van beleediging van minister Goseling sprake is. Pleiter meende, dat andere kranten zich veel krasser hebben uitgedrukt dan het Nationale Dagblad, hetgeen pleiter aantoonde door en kele zinsneden uit artikelen op te lezen. Nadat na het pleidooi mr. Rost van Ton ningen ï.og enkele opmerkingen had gemaakt, werd de uitspraak bepaald op Donderdag 6 October. Schuilloopgraven voor de Haagsche Burgerij. B. en W. van 's-Gravenhage hebben aan den gemeenteraad de noodige machtigingen ge vraagd om. indien noodig, snel te kunnen overgaan tot den aanleg van schuilloopgraven op de speelplaatsen van alle scholen en op eenige andere plaatsen in de gemeente. Ten einde ervaring op te doen wordt voorgesteld reeds thans enkele loopgraven als proef aan te leggen. De kosten worden in totaal op 160.000 ge raamd. welk bedrag bijna geheel aan in werk verschaffing te werk gestelde werkloozen zal worden betaald Voor rekening van de ge meente zal slechts 30.000 komen, de rest komt ten laste van het werkloosheidssubsidie- fonds. (Adv. Ingez. Med.) Auto botst tegen boom. Eén doode, twee gewonden. Op den Oirschotschenweg onder Moergestel reed Zondagavond omstreeks negen uur door het springen van een band een auto tegen een boom. Twee der inzittenden, de heer E. Schroe- der en mej. M. Martin, beiden uit Eindhoven, werden ernstig gewond. Nadat een dokter uit de omgeving de eerste hulp verleend had, zijn beiden naar het ziekenhuis te Tilburg ver voerd, waar de heer S. kort na aankomst is overleden. Een derde inzittende, de heer M. Jansen uit Eindhoven, die inwendige kneuzingen opliep, is naar zijn woonplaats overgebracht. Plaatsing van visschers- en schippersjongens in werkkampen. Voorkeur voor gratis huisvesting bij aanmelding vóór 1 October. De minister van sociale zaken heeft s&edge- keurd, dat in de werkkampen van" de centrale voor werkloozenzorg, gesticht op initiatief van den raad van Nederlandsche kerken, voor een tijdsduur van zes maanden zullen worden op genomen visschers- en schippersjongens. die aldus in de gelegenheid kunnen worden ge steld, een binnenvaart-opleiding te krijgen. In aanmerking zullen komen jongens van 16 tot 24 jaar en het verblijf in de werkkampen zal geheel kosteloos geschieden. Door de deelnemers, onderling samengesteld; bestaande uit familieleden, vrienden en kennis sen. De uren hiervoor worden vastgesteld bij onderling overleg. Wenscht U aansluiting bij een door ons gevormd clubje? Het wordt U (met discretie) zeer gemakkelijk gemaakt het clubje te vinden dat U past en waarin U gaarne wordt opgenomen. Uw bezoek tei verdere informatie zullen wij z e e r op prijs stellen. PRIVELES DAGELIJKS ZELFWERKEND WASChMIDDEL OVERAL VERKRIJGBAAR T N.V.HET KLAVERBLAD HAARLEM (Adv. Ingez. Med.) op den nieuwen Rijksweg. Zaterdagavond werd op den nieuwen Rijks weg nabij den Lisserweg een rechts van den weg staande auto plotseling aangereden door een vrachtauto, bestuurd door den heer H. uit Den Haag, die bij het passeeren vermoedelijk te weinig naar links uitweek. De luxe auto maakte door den schok een halven slag in de rondte, terwijl een spatbord nagenoeg geheel werd vernield. De inzitten den, de heer S. uit Amsterdam en zijn ver loofde bleken er goed afgekomen te zijn en door de scherven van een gebroken ruit slechts licht gewond te zijn, hetgeen in hoofdzaak wel te danken was aan den matigen gang waarmede de vrachtauto reed. De chauffeur van dezen wagen kwam met den schrik vrij. Na eenig oponthoud konden beide bestuurders die het over de geleden schade blijkbaar spoedig met elkaar eens wa ren met de nog berijdbare auto's hun reis vervolgen. Op den nieuwen Rijksweg nabij den Vijf- huizerweg raakte Zaterdagavond de bestuur der van een motorrijwiel, de heer V. uit Rot terdam. door het springen van een band de macht over het stuur kwijt. De motor sloeg met een flinke vaart over den kop en de heer V. werd tegen den grond geslingerd. Aan het hoofd gewond en met een gebroken arm werd hij opgenomen en per auto naar een zieken huis gebracht, waar zijn toestand geen reden gaf tot bezorgdheid. Het deerlijk gehavend motorrijwiel werd later met een vrachtauto weggehaald. Ronselaar aan liet werk? Wonderlijk verhaal van twee Nederlanders. (Adv. Ingez. Med.) Geproduceerd werd 298.928 ton ruw ijzer, waarvan 232.107 ton werd uitgevoerd. In het jaarverslag over 19371938 van de Kon. Nederl. Hoogovens en Staalfabrieken N.V. wordt gewezen op de toeneming van de staalproductie en het staalverbruik in de meeste landen, vooral in Duitschland en En geland. In Nederland was het staalverbruik ongeveer gelyk aan verleden jaar. Voor het binnenland werd door Hoogovens 54.472 ton geleverd, tegen 57.866 ton gedurende het vo rige boekjaar. De invoer van ruw ijzer be droeg in het verslagjaar 18.474 ton tegen 14.819 ton het jaar tevoren. De totale produc tie ruw ijzer bedroeg 298.928 ton, waarvan 232.107 ton werd uitgevoerd. Het voordeelig saldo van de be- drijfsrekening bedroeg f 5.597.236,01, een fraai resultaat, dat volgens het jaarverslag te danken is aan de groo te marges, welke ontstonden toen de prijzen zoo sterk stegen als dit in de eerste helft van 1937 het geval was. De totale bruto winst bedroeg f 6.205.905,78. Na aftrek van een be drag van f 1.200.000 gereserveerd in verband met het terugloopen der prij zen in de tweede helft van het boek jaar en van f 1.794.124,57 voor zeer ruim berekende afschrijvingen, resul teert als netto winst een bedrag van f 3.211.781,21, dat in mindering van het verliessaldo van f 4.218.562,62 ge bracht, dit reduceert tot f 1.006.781,41. De directie stelt de aandeelhouders voor de balans en de verlies en winstrekening goed te keuren en het winstscaldo te bestemmen voor afschrijving op het bestaande verlies saldo. De gaslevering aan de aan het H. O. net aangesloten gemeenten gaf het volgende beeld: Geleverd werd aan Velsen 5.396.494 M3. (v. j. 5.215.070 M3 Beverwijk 2.952.962 M3 (v. j. 2r936.638 M3.), Krommenie 1.913.200 M3. (v. j. 1.978.800 M3.), Wormerveer 1.749.810 M3. (v. j. 1.733.250 M3.) en Haarlem 4.886.816 M3 (v. j. 4.790.102 M3.), totaal 16.899.282 M3. (v j. 16.653.860 M3.). De productie van bijproducten der kolen- distillatie bedroeg: ruwe benzol 3259 ton rv. j. 3220 ton). teer 9734 ton (v. j. 9289 ton). ammoniumsulfaat 3715 ton (v. j. 3614 ton). Belangrijke fusie in de paarden fokkerij. Nationale en Geldersch Paardenstamboek gaan samen. Onder voorzitterschap van den rijksveeteelt- consulent. ir. W. de Jong, is te Arnhem Zater dag de oprichtingsvergadering gehouden van de nieuwe vereeniging V.L.N. (Vereeniging tot bevordering van de landbouwtuigpaardfokke- rij in Nederland) zijnde de veelbesproken en langgewenschte fusie tusschen de beide warm bloedstamboeken: Nationale vereeniging tot bevordering der paardenfokkerij in Nederland en het Geldersch Paardenstamboek. Met algemeene stemmen werd tot de op richting van de nieuwe vereeniging besloten, waarna de statuten en de reglementen werden vastgesteld overeenkomstig de van de be stuurstafel aangeboden ontwerpen. Blijkens de statuten zou de vereeniging in staud hou den twee paardenstamboeken en wel: een voor het landbouwtuigpaard van het Groningsch type (S. Gr. T.) en een voor het landbouw tuigpaard van het Geldersch type. Een voor stel om dit grondbeginsel uit de statuten te laten en te volstaan met een ruime definitie van de beide typen in het reglement werd met aanzienlijke meerderheid verworpen. Voor elk stamboek wordt de fokinrichting. keuring en inschrijving van paarden bij afzonderlijk reglement nader geregeld met dien verstande, dat merriën slechts in één der beide stam boeken kunnen worden ingeschreven. In het voorloopig bestuur kreeg o.m. zitting de heer B. Biesheuvel Azn., te Spaamdam. DE SCHRIJVER P. WIEDIJK OVERLEDEN. De schrijver P. Wiedijk is in de Diacones sen-inrichting aan den Overtoom te Amster dam overleden. De heer Wiedijk werd op 27 Februari 1867 in Groot-Schermer geboren en bereikte den leeftijd van 71 jaar. Hij publiceerde reeds op jeugdigen leeftijd. Na aan de Amsterdamsche Universiteit pharmacie te hebben gestudeerd, vestigde hij zich in de hoofdstad als apotheker. Zijn be langrijkste werken, welke hij onder het pseu doniem J. Saks schreef, zijn: „Socialistische Opstellen 1 en 2". „Potgieter en Busken Huet". het kortelings uitgegeven boek „Multa tuli". DE HEEREN DE KOK EN SCHMIDT CRANS KEEREN TERUG. Uit Karatsji is bericht ontvangen dat de heeren ir. de Kok, directeur-generaal van de Koninklijke en Schmidt Crans, die Donder dag j.l. per vliegtuig naar Indië waren ver trokken. hun reis niet zullen vervolgen met het oog op den algemeenen toestand en naar Nederland zullen terugkeeren. Heden is de terugreis uit Karatsji aanvaard. Zondagavond meldden zich op het politie bureau te Geleen twee personen, zekere E. D. uit 's-Gravenhage en C. P.„ geboren te Leeuwarden en woonachtig te Utrecht, die om nachtverblijf vroegen. Zij verklaarden in han den gevallen te zijn van een ronselaar, dien zij te Oss ontmoet hadden. Deze was in het be zit van een pas ten name van v. G. en had hen onder valsche voorspiegelingen naar België meegelokt, waarschijnlijk met de bedoeling hen dienst te laten nemen in een vreemde lingenlegioen. Per auto was van G. met de twee mannen over Brussel naar de Fransche grens gere den. Daar roken de laatsten echter lont. Zij keerden toen te voet naar Brussel terug, een reis van twee dagen en twee nachten. Daar troffen zij een Nederlandsche vrachtauto aan, waarmede bij via Tongeren naar Lim burg gereden zijn. Aangezien zij niet in het bezit van een be wijs van Nederlanderschap waren, hadden zij de Belgische politie niet nader durven in lichten omtrent de door hen opgedane erva ringen. Geld hadden zij evenmin bij zich. Van hun zakgeld ten bedrage van ruim vijftig gul den was niets meer over. Rotterdam raamt tekort van ruim 3 millioen. Crisisschuld tot bijna 49 millioen gestegen. Zaterdag hebben B. en W. van Rotterdam den begeleidingsbrief van de gemeen tebegroo- ting voor 1939 aangeboden. De begrooting sluit met een tekort van f 3.272.000). In hoofdzaak is dit tekort te wijten aan de korting op de haventarieven en huren, welke op f 1 721.000 wordt geraamd, nu het rijk geen steun daar voor meer verleent en voorts aan de groote post voor rente op ongedekte crisisschuld, welke schuld weer met f 5.912.006,75 is toege nomen en thans f 48.993.482.85 bedraagt. Vliegdiensten op Praag, Weenen en Boedapest hervat. Naar de directie van de K.L.M. mededeelt zijn de diensten op Praag. Weenen en Boedapest hervat. Zondagochtend is het K.L.M.-vliegtuig op den volgens de dienstregeling vastgestelden tijd vertrokken. Dit vliegtuig zou de post voor Centraal Europa meenemen. Het Tsjechische toestel, dat Zaterdagmiddag via Praag en Weenen naar Boedapest had moeten vliegen is op Waalhaven blijven staan. Deze machine is Zondag weer naar Tsjecho-Slowakije ver trokken. NOC TOT 1 OCTOBER KUNT U BIJ ONS UW BRANDSTOFFEN TECEN ZOMERPRIJZEN BESTELLEN HAARLEM iele! 10070 HEEMSTEDE lelel 29280 Indien visschers- en schippersjongens zich vóór 1 October a.s. opgeven voor plaatsing in een der werkkampen van de Centrale voor Werkloozenzorg, zullen zij voorkeur hebben boven andere categorieën jongelui. Zij zullen gelegenheid krijgen, de lessen te volgen aan een der binnenvaartscholen, die in de nabij heid gelegen zal zijn van het kamp, waarin zij geplaatst worden. Jeugdige visschers en schippers, die hiervoor in aanmerking wenschen te komen, kunnen zich tot uiterlijk 1 October opgeven bij de cen trale voor werkloozenzorg, Stadhouderslaan 43, te Utrecht. UITSTEL JAARVERGADERING A. R. K. A. Men schrijft ons: In verband met den gespannen internatio nalen toestand en het feit. dat onder deze om standigheden de ambtenaren zich ter beschik king hebben te houden van de regeering en andere overheidsorganen, heeft het hoofdbe stuur der Algemeene R.K. Ambtenaren Ver eeniging besloten, de heden en morgen te hou den jaarlijksche algemeene vergadering in den Haag, tot lateren datum uit te stellen. Inzittenden kwamen meestal met den schrik vrij. Alleen een motorrijder vrij ernstig gewond. HAARLEMMERMEER Maandag. Zaterdagavond omstreeks 9 uur reed op den nieuwen Rijksweg nabij den Venneperweg een uit Amsterdam afkomstige auto, waarvan een band defect raakte, met het gevolg dat de chauffeur het stuur niet meer meestér kon blijven en de auto over den kop sloeg. De inzittenden, twee heeren en twee dames, kwamen er nogal goed af; alleen de bestuur der kreeg eenige lichte verwondingen. De automobilisten die het blijkbaar het beste vonden hun reis direct voort te zetten waar-schuwden den chauffeur van een pas seer ende auto, die dadelijk stopte en allen in zijn wagen meenam. Terwijl de politie die inmiddels van an dere zijde met het gebeurde in kennis was gesteld ter plaatse arriveerde, bleek dat 't 4-tal reeds vertrokken was en de onderste boven geslagen, midden op den weg liggende auto onbeheerd had achtergelaten. De politie trof in het belang van het drukke verkeer op dezen weg direct de noodige maat regelen, zoodat de beschadigde wagen spoe dig kon worden verwijderd en naar Hoofd dorp gesleept,

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 5