HEEMAF I iMK- Thijs IJs knapt het weer op! IAAT/TE BERICHTEN BURGERLIJKE STAND. STOFZUIGERS WOENSDAG 28 SEPTEMBER 1938 HAARLEM'S DAGBLAD 9 PRAAGSCHE RADIO-OMROEP WAARSCHUWT „Past op voor spionnen" PRAAG, 28 September. De natio nale radio-omroep heeft in den nacht van gisteren op vandaag een oproe ping tot het volk gericht, zuinig te zijn op voedsel. In de cafés, restau rants en cabarets verschenen boven dien waarschuwingen, op zijn hoede te zijn voor spionnen. De oproeping in de radio luidde: „Wees zui nig met voedsel. In tijd van mobilisatie is de natie eigenaar van alle voedselvoorraden. Ver spil geen kruim thuis, bestel in restaurants niet meer voedsel dan waarin ge lust hebt, laat niets liggen op schotels en borden en gebruik vooral brood, rijst en groente". De waarschuwing met betrekking tot spion nen luidt: „De hooge militaire autoriteiten waarschuwen u, voorzichtig te zijn bij het spreken met vreemdelingen. Indien men u naar de nationale verdediging vraagt, stel er de autoriteiten mee in kennis, dat de vrager dadelijk ver hoord kan worden. Vrouwen en ver loofden moeten zeer voorzichtig zijn en niemand vertellen, vanwaar hen de brieven van soldaten bereiken". In een tweeden oproep heette het, dat de be volking de telefoon niet voor onbelangrijke ge sprekken moet gebruiken, opdat de lijnen vrij blijven voor het gebruik door den staat. Er worden aanwijzingen bij gegeven, hoe men zijn gesprekken kan afkorten etc. In de Sudeten Duïtsche districten zijn op groote schaal de particuliere radiotoestellen in beslag genomen door de politie, die er een kwitantie voor afgeeft. Als de crisis ten einde is, zullen de toestellen worden teruggeven. (United Press). In aansluiting op de op pag. 1 gepubliceerde persstemmen vermelden wij nog het oordeel der volgende bladen over Chamberlain's rede: De „Queen Elizabeth*5 te water gelaten. De Koningin van Engeland die gistermorgen met de prinsesjes een bezoek had gebracht aan de tentoonstelling te Glasgow, arriveerde giste ren tegen drie uur aan de werf van John Brown voor de te waterlating van het nieuwe Britsche passagiersschip Queen Elizabeth. Sir Percy Bates, directeur van de Cunard maatschappij verzocht H.M. het schip te willen doopen waarop de Koningin antwoordde: De Koning heeft mij verzocht u allen zijn groote spijt uit te drukken dat hij niet aanwe zig kon zijn. Maar ik heb een boodschap van mijn Gemaal voor u meegebracht. Hier is zij: „Moge het land opwaarts blijven zien ten spijt van de donkere wolleen die zich over de ge- heele wereld samenpakken." Z.M. weet, dat wij onze hoofden koel zullen houden en vertrouwen blijven stellen in de leiders van ons volk, die, zoo God wil nog een vreedzame oplossing van de dreigende gevaren zoeken. Wanneer wij den romp van dit schip aan schouwen dan begrijpen wij nog beter hoe noodzakelijk het is dat de vrede bewaard zal blijven. Want dit schip is bestemd om een boodschap van vrede en vriendschap te zenden aan het volk der Vereenigde Staten met het welk wij ons, vaster dan ooit, op dit oogenblik verbonden voelen. Dan gaan onze gedachte uit naar hen die dit trotsche schip gebouwd heb ben en wij wenschen Glasgow geluk met het bewijs van vaardigheid dat haar burgers met dezen bouw geleverd hebben. De te water la ting van een schip is een daad van geloof en vertrouwen. Wij kunnen zijn toekomst niet voorzien of voorspellen maar laat ons vertrou wen op de voorzienigheid en alle menschen die van goeden wil zijn. Na de rede van de Koningin kon H.M. niet onmiddellijk tot den doop en de tewaterlating overgaan omdat het vloedtij, op welks hoogte punt dit moest geschieden, een kwartier later dan verwacht was, intrad. Toen het oogenblik aangebroken was riep de Koningin met luide stem: „Ik doop u „Koningin Elizabeth". Binnen de halve minuut gleed het voorschip in het water en de zeven sterke sleepbooten en de 2000 meter zware kettingen werden in het werk gezet om het gevaarte tegen te houden, maar de stapelloop gelukte uitmuntend en op een halve mijl van de werf kwam het schip reeds tot stilliggen. HAARLEM, 28 September. Ondertrouwd 27 September: J. E. Bloemen dal en C. Hahnlein; 28 September: H. J. Steen bergen en A. Karei; H. W. Bronswijk en K. H. Hofman; K. Sibrandi en J. W. Oversteegen J. Kloos en A. E. Kleinhout; M. E. W. J. Hers man en H. J. J. A. van Hazebroek; M. Koe koek en A. Rothschild; N. Winkelaar en H. H. M. van Strien; P. J. Cornet en M. Schütze; J. Wijtsma en H. G. Schildwacht; J. P. Poel geest en P. Brondsema; J. E. Lijnzaat en E. Groenendaal; L. van Leeuwen en N. Schel lingerhout; A. P. van Kessel en J. M. de Groot; W. F. de Leeuw en E. van Wunnik. Getrouwd: 28 September: W. Boogaard en R. Fraile; J. W. van Wieringen en C. J. van Eijk; J. A. Mohr en A. F. Zwarts: A. J. Weller en L. J. J. Hendricks; H. J. Nieuwenhuizen en F. C. Egbers; P. Mookhoek en P. J. Schelle kens; G. A. Scheer en G. Wenning; J. W. J. J. v. d. Eist en P. C. Augustinus; J. P. G. van Kraalingen en L. Smits; J. Peetoom en A, Vooges; H. A. Hoefman en A. M. Spronk W. C. v. Zonneveld en M. Zwart; P. J. Burg- graeve en G. v. d. Walle; W. H. Fictoor en C, H. Lasschuit; J. F. v. Hemert en C. C. Konings: L. Burger en M. A. Jansen; W. J. Burger en L. J. M. Jansen van Galen; A. Manheim en C. Bekker; A. M. P. A. Bloemarts en W. Kohl brugge; G. Blom en A. G. van Doorn; M. van Schooten en C. Th. van Berkel; D. Offenberg en E. Bakker: C. J. Bastiaan en B. Bastiaan: P. Kan en A. Hansen; P. Th. Prins en E. P. Verheijde; J. C. Lucas en M. J. Hofsté; J. van Es en M. E. Lodewijk; H. A. de Nieuwe en J. S. Prinsen. Bevallen 24 September: J. Blom—v. Kempen, d.; 25 September: A. M. G. PikHerkes z.; 26 September: J. E. KouwenhovenHendriks, z.; 27 September: G. B. de Niede Wilde, d.; A. de JongBoelevink. d.; 28 September: A. van Eerdenv. d. Haak. d. Overleden 26 September: J. A. van Zand bergen, 19 j., Klein Heiligland; 27 September K. N. Meulenaarsgraf, 81 j., Van Zeggelen- straat. HENGELO VERKRIJGBAAR te HAARLEM C. J. v. d. BROEK - Haarlem - met onverslijtbaren S.K.A. ROTOR Oude Groenmarkt 24, Telef. 11960, Groote Houtstraat 52, Telef. 15813. (Adv. Ingez. Med.) Buiteiilandsche pers over Chamberlain's rede. De „Deutsche Allgemeine Zeitung" schrijft: De wereld heeft nog een kans den vrede te bewaren, maar, hoe paradoxaal dit ook moge schijnen, die kans is ontstaan door het on wrikbare besluit van den Führer de Sudeten Duitschers met alle middelen te helpen naar het Duitsche rijk terug te keeren. De „Frankfurter Zeitung" werpt de verant woording voor een eventueel conflict op Frankrijk en Engeland. Onder den titel ,Wij zijn vastbesloten" wijst de „National Zeitung" van Essen op „den moed welke de Führer had om den toestand in volle waarheid bloot te leggen. Het blad voegt er aan toe: De volkeren, vooral de Engelschen en Franschen, zullen later niet kunnen zeg gen. dat zij niet wisten wat er zou gebeuren, indien men binnen een termijn van eenige dagen niet de vrijheid gaf aan 3V2 millioen Duitschers die in het Sudetenland tot marte laars worden. De volken zullen er zich later niet over kunnen beklagen dat zij slecht op de hoogte gesteld zijn. De „Berliner Börsenzeitung" schrijft over de radioredevoering van minister-president Chamberlain: „Alle onrust van deze dagen is slechts te herleiden uit het feit. dat de Tje- chische regeering thans niet meer de belofte gestand doet, welke zij de vorige week heeft gegeven. Hier ligt de kern der zorgen, welke de staatslieden bewegen. Wij zouden het juist achten, wanneer men vermaningen en smee kingen zou richten tot het Praagsche adres. Van Praag zijn ook in deze dagen alle pogin gen uitgegaan de kalmeering. bijlegging en overeenstemming in den geest van ware men- schenrechten te saboteeren". In een, voor het buitenland bestemde ver klaring uit Duitsche bron wordt gezegd, dat het te Berlijn verwondering heeft gewekt, dat Chamberlain in zijn rede geen woord van medelijden voor de „onderdrukte en geterro riseerde Sudeten-Duitschers" heeft gevonden, dat hij blijk heeft gegeven van een onge rechtvaardigd optimisme ten aanzien van de bereidheid van Praag het Sudetenduitsche gebied loyaal over te dragen. Als Chamberlain werkelijk gelooft, dat de houding van- Praag zoo uitgelegd moet worden, aldus zegt men. lean men zich afvragen waarom hij de Tsje chen niet uitnoodigt het memoradum te aan vaarden. Men heeft verder veelvuldig op gemerkt, dat Chamberlain verklaarde, dat Engeland niet in een oorlog wilde gaan uit sympathie met de Tsjechen, maar wegens een andere ongerustheid, die van Duitsch standpunt bezien in het geheel niet gerecht vaardigd is. Als een dergelijke ongerechtvaar digde vrees oorsprong van den oorlog zou zijn, zou men zich de woorden van Mussolini moeten herinneren, volgens welke, indien een oorlog zou uitbreken, dit om zeer verschillende redenen zou zijn. Amerikaansche instemming. WASHINGTON, 28 September (Reuter- A.N.P.) De redevoering van Chamberlain werd sympathiek opgevat en hooge kringen zien een contrast in de kalmte en ernst ervan met de militante verklaring Maandag te Ber lijn afgelegd. De meening te Genève. GENèVE, 28 September (Reuter-A.N.P.) De redevoering van Chamberlain wordt alge meen toegejuicht wegens haar vastberaden heid, duidelijkheid en klaarheid. Zij wordt ten zeerste goedgekeurd. Een vooraanstaande persoon zeide: „Cham berlain heeft den bal teruggekaatst naar Duitschland, dat nu de volgende beweging moet maken". De algemeene opvatting is, dat Chamberlain alles heeft gedaan, wat hij kan om den vrede te redden en duidelijk te maken op wien de verantwoordelijkheid voor een oorlog zou rus ten. Liever dood dan slavernij." PRAAG, 28 September (Havas). Naar uit over het algemeen goed ingelichte kringen wordt vernomen, dat de de Tsjecho Slowaak- sche regeering het voornemen zou hebben binnenkort Deskyd te benoemen tot vice-gou- verneur van Sub Karpathisch Rusland. Deze benoeming is van te grooter belang daar Deskyd geen ambtenaar is doch een po litieke figuur. Dit is dus, aldus Havas, de eerste stap naar de verwezenlijking van autonomie voor Sub Karpathisch Rusland. De positie der Slowaken. De vereeniging van Slowaaksche schrijvers heeft vandaag een manifest gepubliceerd, waarin o.a. wordt verklaard: ,De Tsjecho Slowaaksche staat heeft den Slowaken den weg geopend naar een vrij nationaal bestaan. Wij ge voelen de gebiedende noodzakelijk heid van een nauwer samenwerking met de Tsjechen om onzen staat te verdedigen. Wij roepen alle Slowaken en allen Tsjechen toe: „Liever dood dan slavernij". Deze verklaring der schrijvers wordt ge completeerd door een artikel van Husek in de Slovensky Denik van vanochtend, waarin op alle Slowaken een beroep gedaan wordt voor de verdediging van Tsjecho Slowakije. De Slowensky Denik, het meest verspreide Slowaaksche blad, dat te Bratislava (Press- burg) verschijnt, schrijft met betrekking, tot de jongste uitlating van Hitier, waarin hij beweerde, dat de Tsjechen en Slowaken het niet met elkander eens zijn, dat „de Slowa ken zich nimmer van de Tsjechen zullen la ten scheiden, noch de Tsjechen van de Slo waken. De Tsjechen en Slowaken zullen zich nooit van hun republiek laten vervreemden. Duitsche schepen zouden niet meer mogen uitvaren. BERLIJN, 28 Sept. (Reuter). Het ver luidt, dat Duitsche reederijen hun schepen opdracht hebben gegeven terug te keeren en niet toestaan, dat schepen Duitsche havens verlaten. Vestigingswet van toepassing op poeliersbedrijf. De minister van economische zaken heeft bepaald, dat het verboden is een inrichting, waarin het poeliersbedrijf al of niet uitslui tend zal worden uitgeoefend, voor zoover die uitoefening betreft, te vestigen zonder ver gunning van den minister. Onder de uitoefening van het poeliersbedrijf wordt voor de toepassing van deze beschik king verstaan het ten verkoop aan het publiek in voorraad hebben of het aan het publiek verkoopen van gedood wild, -pluimvee, -gevo gelte of gedoode tamme konijnen, of van ge deelten daarvan, in verschen, gekoelden of bevroren toestand. Een vergunning is even eens noodig voor uitbreiding of overneming van het bedrijf. FAILLISSEMENTEN. Door de Arrondissements-Rechtbank le Haarlem zijn de volgende faillissementen uit gesproken op Dinsdag 27 September 1938. 1. Mej. M. C. Koning, kantoorbediende, wo nende te Haarlem, Oranjekade 21. Curator Mr. A. Beets te Haarlem. C. H. Koning, vertegenwoordiger, wonende te Haarlem. Oranjekade 21. Curator Mr. A. Beets te Haarlem. 3. Mevr. de Wed. C. KoningHessels. zonder beroep, wonende te Haarlem Oranjekade 21. Curator Mr. A. Beets te Haarlem. 4. J. J. M. Sistermans. thans zonder beroep, laatstelijk wonende te Heemstede, thans zon der bekende woon- of en verblijfplaats in het Koninkrijk. Curator Mr. H. O. Drilsma te Haarlem. Rechter-Commissaris in deze faillissementen Mr. C. G. Bijleveld te Haarlem. Wegens gebrek aan actief werden opgeheven de faillissementen van: 1. D. Schutte, landarbeider, wonende te Haar lemmermeer. Hoofddorp. Stationsweg 31. Cu rator Mr. F. J. Gerritsen te Haarlem. 2. H. J. Wolters, electro-technicus, wonende te Hoofddorp. Friedalaan 60. Curator *Mr. W. G. J. Veenhoven te Haarlem. 3. A. van Maarsen. zonder beroep, wonende te Santpoort, gemeente Velsen, Zinnevelt- laan 6. Curator Mr J. H. Meijer te Santpoort. 4. R. M. G. Drommel, timmerman, wonende te Zandvoort. Brugstraat 24. Curator Mr. W. de Rijke te Haarlem. 5. Mevr. G. Gorter—van Egmond. zonder beroep, wonende te Wormer Nieuwenweg 43. Curator Mr. Dr. A. F. H. Schreurs te Haarlem. 6. C. Deen. groentenhandelaar, wonende te Haarlem, Kerkhofstraat 20. Curator Mr. F. J. D. Theyse te Haarlem. 7. M. Leydesdorff, winkelier in heerencon fectie, wonende te Haarlem, Duinoordstraat 78. Curator Mr. M. van Toulon van der Koog te Haarlem. 8. J. M. Beek, kapper, wonende te Hoofd dorp, gem. Haarlemmermeer. Kruisweg 664. Curator Mr. W. G. J. Veenhoven te Haarlem. Door het verbindend worden der Uitdeelings- lijst zijn geëindigd de faillissementen van: 1. Mevr. Jo Hendriks, echtegenoote J. van Leeuwen, openbare koopvrouw, wonende te Haarlem, Jan van Galenstraat 7. zaken gedre ven hebbende te Amsterdam. Wilhelmina- straat 49. Curator Mi". F. M. J. J. Duynstee, destijds te Haarlem. 2. De N.V. „Oceaan" Visscherij Maatschap pij, gevestigd te IJmuiden. Curator Mr. A. W. Hellema te IJmuiden. 3. G. van Beekhoven, handelende onder den naam G. Keers, bakker, wonende te Haarlem, Brouwersvaart 108 b. Curatrice Mej. Mr. C. H. Deknatel te Haarlem. 4. P. P. F. Oor, bakker, wonende te Haarlem, Kritzingerstraat 8. Curator Mr. J. van der Vegt te Haarlem. Bij Arrest van het Gerechtshof te Amster dam d.d. 13 September 1938 is vernietigd het faillissement van H. A. de Bruin, vleeschcon- servenfabrikant. wonende te Santpoort, ge meente Velsen, Rijksstraatweg 448. Wat doet Italië? ROME, 28 September. (Havas). Niets ver oorlooft te zeggen, dat de geruchten welke in zekere kringen in omloop waren en volgens welke men eenig bemiddelingsgebaar van Italië had te verwachten, gefundeerd zijn. Vanochtend namen deze geruchten in hard nekkigheid toe na de boodschap van Chamber lain en het nieuwe beroep van Roosevelt, Gezaghebbende kringen weigergen in deze aangelegenheid een verklaring af te leggen. Toch zou het bezoek van Lord Perth aan graaf Ciano waarbij Perth een belangrijke mededee- ling deed vanwege de Britsche regeering in verband met het dreigende conflict tusschen Duitschland en Tsiecho-Slowakije. den leider der Italiaansche regeering er wel toe kunnen brengen zich eveneens met het initiatief der Engelsche en Amerikaansche staatslieden, wier landen ook minder direct bij de Tsjecho-Slo- waaksche kwestie belang hebben te vereenigen. Het is slechts een veronderstelling. welke evenwel, naar mate de uren voortschrijden, steeds hardnekkiger wordt. Tsjecho-Slowakijc bereidt zich voor. PRAAG, 28 Sept. (Reuter). Tsjecho Slowakije bereidt zijn verdediging voor. De regeering heeft maatregelen geno men voor de eventueele evacuatie der burgerbevolking in de grensstreken en Praag. Bij de plaatsen, waar gasmas kers verkocht worden, maakt de menigte queue. GROOTE TOELOOP NAAR HET BRITSCHE VROUWENCORPS. LONDEN, 28 Sept. (Reuter-A.N.P.) De vrou wen hebben onmiddellijk antwoord gegeven op de oproeping van de regeevi^'- - vriiwilligers ten behoeve van het opnieuw opgerichte vrouwelijke hulpcorps. De bureaux van het ter ritoriale leger en het hoofdkwartier worden vandaag als het ware belegerd door vrouwen, zich die voor den dienst en de opleiding laten inschrijven. EXTRA K.L.M.-VLIEGTUIG NAAR BRITSCH INDIë. De gespannen internationale toestand heeft de belangstelling voor de vluchten op Indië sterk doen stijgen. Vooral uit Engeland bereikten de K.L.M. veel aanvragen voor passage naar Britsch In dië. In verband hiermede is besloten een extra vliegtuig uit te zenden. Daartoe zal de Reiger Vrijdag met 16 Brit sche passagiers naar Karachi vertrekken. De tweede loterij van „Haarlem's Bloei". Wordt gehouden in Mei 1939. In de vergadering van het dagelijksch be stuur van „Haarlem's Bloei" van een dezer dagen, heeft de loterij-commissie verslag uit gebracht van haar bevindingen ten opzichte van de eerste loterij en haar advies gegeven voor een volgende te houden loterij. Het dagelijksch bestuur besloot hierop tot het aanvragen van een vergunning tot het houden van een tweede loterij aan den mi nister van Justitie. De loterij zal vrijwel op dezelfde basis gehouden worden als de vorige. De voorgenomen trekkingsdag is 6 Mei 1939. Het aantal prijzen zal aanmerkelijk grooter zijn dan de eerste maal. hetgeen mogelijk is, dank zij de medewerking die de Haarlem- sche zakenmenschen in dezen deels reeds hebben toegezegd. ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLING OVERVEEN EEN AUTOBOTSING Dinsdagmorgen half 12 had op den Tette- rodeweg een botsing plaats tusschen twee auto's, die achter elkander ln de richting Bloe- mendaalschen weg reden en waarvan de voorste op een moment stopte zoodat de ach terste auto tegen deze opreed. De bestuurder van E. kwam met het hoofd tegen de voorruit, waardoor hij zich vrij ernstig bezeerde. Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet verantwoordelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst oj niet geplaatst, wordt de kopij den inzender niet teruggegeven. Eindelijk waren Thijs, Dickie en Snorretje uit het kasteel gekomen en hier loopen ze nu kalm naar huis toe. Zij moesten natuurlijk ver schillende malen den weg vragen, omdat zij dien hier nog niet goed wisten. Maar nu zijn zij vlak bij. Thijs is niet zoo erg moe, maar Dickie en Snorretje voelen hun beenen wel, hoor Nu, dat kunnen jullie je ook wel voorstellen, hè? Je bent een goed vriend, Thijs, mompelde Dickie, terwijl ze voortdurend, zonder rusten, voortliepen. - Je hebt ons weer mooi uit de penarie gehaald. Nou, kom. kom, zoo erg was het niet, hoor. Ik vind dien Ruik- graag een aardige vent, zeg, om mij dat van dien baard te vertellen. Anders had ik heusch niet geweten, hoor, hoe wij er uit moesten komen De collecte voor het Crisis- Comité. Zaterdag 1 October a.s. zal wederom een beroep gedaan worden op de offervaardigheid van de Haarlemsche burgerij door het Comité tot bestrijding van de gevolgen der Werkloos heid ten bate der Crisis-slachtoffers. Ook nu weer hadden wij niets liever gewild, dan dat het houden van deze collecte dit jaar niet meer zou behoeven te geschie den. Nemen wij echter in aanmerking, dat de werkloosheid nog altijd schrikbarend groot en van eenige vermindering hoegenaamd geen sprake is, terwijl het aantal veel grooter is, dan op het moment, dat het Comité met haar werk begon, dan is er alle reden dit werk met volle kracht te steunen. Daar komt bij, dat elk jaar van werkloosheid grooter ellende en uitputting met zich mede brengt, waarbij tevens rekening dient te wor den gehouden met de steeds stijgende kosten van levensonderhoud. Nu het koude jaargetijde weder in aantocht is, zien zeer velen van hen dezen tijd met angst en vreeze tegemoet Het is daarom, dat het Comité het ten volle verantwoord acht deze collecte te houden, in de stellige verwachting, dat alle ingezetenen van Haarlem, welke daartoe in staat zijn. het hunne er toe zullen bijdragen deze zoo goed mogelijk te doen slagen, hetzij door de bijdrage zoo hoog mogelijk te doen zijn. (kleinere gif ten worden eveneens in dank aanvaard), hetzij door zich op te geven als collectant- trice). Het spreekt dus wel vanzelf, dat ik, naar aanleiding van het bovenstaande, deze collec te met warmte aanbeveel, want veel en nuttig werk kan nog door het Comité worden gedaan in het belang van de helaas talrijke crisis slachtoffers. J. TIMMER. Secretaris Haarl. Bestuurdersbond. P.S. In verband met het bovenstaande, wordt aan allen, die willen medehelpen om in den komenden winter het lot van hun zwaar getroffen medeburgers te verlichten, dringend verzocht zich als collectant of collcctrice te melden aan het Bureau van het Comité. Lange Begijnestraat 13rd. hoek Klokhuisplein. Spoedige aanmelding is voor de administra tie ten zeerste gewenscht, terwijl daarbij het beste met speciale verlangens rekening kan worden gehouden. De collectedag wordt verdeeld in 3 perloden n.l. van 8—11, van 11—2 en van 2—5 uur. De wijken, waar nog dringende behoefte aan I BLOEMENDAAL JUBILEUM H. DE ROOY. Den lsten October hoopt de heer H. de Rooy den dag te herdenken, waarop hij vóór 25 jaar bij de gemeente Bloemendaal in vas ten dienst trad. De eerste jaren was hij meer werkzaam bij de afdeellng „Weg en Werken", den laatsten tijd was hij meer speciaal belast met werkzaamheden bij de afdeellng „ver lichting" In die 25 jaren heeft De Rooy zich door jovialiteit en kameraadschappelijken omgang vele vrienden gemaakt en zonder twijfel zullen velen hem op den lsten October hun bewijzen van sympathie niet willen ont houden. VERGADERING TUINBOUW EN PLANTKUNDE De afdeeling Bloemendaal en omstreken van de Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plant kunde hield Dinsdagavond een vergadering in café „Rusthoek". De voorzitter, Mr. J. D. van der Plaats, wees er ln zijn welkomstwoord op, dat het moeilijk is in deze ernstige tijden optimistisch te zijn. Spr. hoopt dat menschenliefde en gezond verstand bij de komende beslissingen den door slag zullen geven. Moge het zoo zijn, eindigde spr., dat we aan het einde van dit seizoen op een goed jaar te rug mogen zien. Het werkprogramma werd hierop door de vergadering vastgesteld. Het omvat lezingen met lichtbeelden, vakbesprekingen enz. Hierop deed de heer Barnhoorn enkele mede deelingen over de gehouden jubileumtentoon stelling. Het nadeelig saldo bedraagt f 67.39, dat door een gift van een particulier werd te ruggebracht tot f 57.39. Spreker reikte hierna de prijzen uit. Mr. Van der Plaats dankte den heer Barn hoorn voor zijn uitstekenden arbeid. Ook dankte hij het gemeentebestuur en den heer Beunder voor de inzendingen ter opluistering. In de pauze werden de ingezonden planten gekeurd. Natura arborea 10 p. met lof. R. A. Kaiser; Acineta humboltii 10 p. Y. Mulder. De heer Boegschoten exposeerde een tropi sche convolvulus, die honderden mooie witte bloemen draagt. IJMUIDEN VERWACHTE VISCHAANVOER Thuisstoomende voor de Donderdagmarkt: Dirkje RO 53. Vangst: 1400 manden haring en 18 kantjes steurharing. Walrus IJM. 24. Vangst: 2200 manden ha ring en 44 kantjes steurharing. Alkmaar. IJM. 31. Vangst: 1900 kisten haring en 40 kantjes steurharing. Claesje RO 46. Vangst: 15 manden schelvisch 120 m. braadschelvisch. 20 m. gul. 15 m. wij ting, 10 m. koolvisch. 40 m. haring. 5 m. va ria. 410 m. makreel, totaal 635 m. benevens 30 stuks stijve kabeljauw Knikker, IJM. 4. Vangst: 10 m. schelvisch. 65 m. braadschelvisch, 15 m. radio. 10 m. gul, 5 platvisch. 375 m makreel, totaal 480 m bene vens 25 stuks stijve kabdijauw Amsterdam IJM. 58. Vangst* 30 m. schelvisch collectanten is. zijn: Schoten. Leidschebuurt. I 200 m braadschelvisch."50 m. radio io ni* Zijlbuurt en Amsterdamsche buurt. i wijting. 20 m. koolvisch. 380 m. makreel 10 Om te mogen collecteeren moet men den m. gul, totaal 700 m. benevens 250 stuks stijve leeftijd van 14 jaar hebben bereikt. I kabeljauw.

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 7