Umttöo&wedsttijd den Ouden utoei aan Jta^nUUd Uveget tfynieuwn weteidtecatd afstaan MAANDAG 3 OCTOBER 1938 H A A R E E M*S DA'GBEAD Nederland verliest met 1-16 van Duitschland 1 ■NNHMMNKttWNMHM'iMNWMMHHMK (Dames) Het tweede treffen tusschen de dames- handbalploegen van Duitschland en Neder land is Zondag op het Be Quickterrein te Groningen gespeeld en wederom in een over winning voor de Duitsche dames geëindigd. Op een in Mei j.l. te Aken bevochten 6-0- zege lieten de gasten thans een 16-1 overwin ning volgen. In alle opzichten toonden de Duitsche da mes zich sterker dan haar Nederlandsche te genstanders. Speciaal het schieten en plaatsen, twee belangrijke onderdeelen van dit spel, waren bij onze landgenooten uiter mate zwak verzorgd, terwijl het Duitsche spel hierin juist uitblonk. Van den afworp af werd dit reeds gedemon streerd. Zonder dat een der Nederlandsche speelsters vat op den bal kreeg, ging deze van hand tot hand en rechtsbuiten Kuehnel zorgde daarop voor het openingsdoelpunt. (0—1). Enkele Nederlandsche tegen-aanvalien gingen door talmen in de voorhoede verloren, zoodat de Duitsche verdediging zich telkens kon herstellen. Al spoedig bleek de grootste kracht van de Duitsche voorhoede in den rechtervleugel en in het bijzonder in de rechtsbuiten te zitten. Nadat mej. Krythe een Nederlandschen aanval besloten had met een schot, dat juist over de lat ging, bracht de Duitsche links binnen mej. Wildhagen den voorsprong op 0—2. De Nederlandsche dames gaven zich ech ter niet gewonnen; het gelukte mej. Leeksma de Duitsche rechtsback te passeeren en hard in te schieten (1—2). In de volgende minuten bleek het Neder landsche spel echter te veel op individueele pogingen te zijn ingesteld, terwijl de ploeg der gasten steeds beter ging spelen. Een uitste- kenden aanval van de dames Kehl en Kuehnel besloot laatstgenoemde met een voor mej. Haan onhoudbaar schot; direct daarop bracht de linksbuiten Ruhl den voor sprong op 1—4. De Duitsche spil, mej. Pas toors, had haar spel geheel ingesteld op den aanval; zij scoorde even later zeer fraai het vijfde doelpunt. Hoewel daarna enkele Duit sche aanvallen door buitenspel verloren gingen, brachten de dames Kuehnel, Wild hagen en Pastoors den stand nog voor de rust op 1—8. JAARVERGADERING. Het E. D. O.-elftal, dat met 30 over H. R. C. zegevierde. V. 1. n. r., eerste rij: S. Spek, v. Zaanen, Steffens, Tim mermans P. Spek. Tweede rij: J. Koene, Schijvenaar, Oomen Sr. Derde rij v. d. Kuil (masseur), v. d. Sluis, Hirs (grensrechter). Wille en K. Zandstra. Het R. C. H.-eltal dat Zondag met 62 van De Kennemers won. V. 1. n. r., eerste rij: Troost, Hoogendoorn, Van der Horst Biesbrouck, v. Rooden. Tweede rij Van Thiel, Slot. Vcrkaaik, Van Dansik, Kors, Prevost en de trainer. Het Witte Paard. De eerste maal. dat de R. K. Schaakclub „Het Witte Paard" aan de bekerwedstrijden van St. Bavo, Heemstede deelnam bracht een onverwacht, maar verdiend succes voor de jonge vereeniging. Moest St. Bavo. Haarlem vorige week met 64 de vlag strijken, Dins dag j.l. werd G. S. uit IJmuiden het kind /an de rekening. Deze 73 overwinning bracht de Haarlemmers in het bezit van den wissel beker voor een jaar, die na afloop van den wedstrijd door het bestuur van St. Bavo, Heemstede aan het „Witte Paard" werd uit gereikt. De overwinning werd op de drukbezochte le denvergadering van Donderdag j.l. feestelijk herdacht. De clubavonden zijn iederen Donderdag van 8 tot 11 uur in café-restaurant Suisse aan den Rijksstraatweg. BILJARTEN Om den Mollerus-beker. De 300 yards met 1.4 sec. verbeterd Uit Kopenhagen: Het Deensche zwemfeno- meen Ragnhild Hveger heeft blijkbaar het plan opgevat, om alle wereldrecords, welke er op de verschillende afstanden op de borst crawl bestaan, op haar naam te brengen. Zondag heeft zij weer een wereldrecord, haar dertiende, ditmaal op den korten af stand van 300 yards, op haar naam gebracht door dezen afstand in 3 min. 25,6 sec. af te leggen. Het oude record had Willy den Ouden in het bezit met een tijd van 3 min. 27 sec., op 22 Juni 1935 te Dundee gevestigd. De af deeling Haarlem van den Ned. Tafel tennis Bond hield haar jaarlijksche algemeene vergadering onder leiding van den heer W. F. Kruyff. De momoreerde het regeeringsjubi- leum van H.M. de Koningin. Hij merkte op, dat de groote opbloei van het sportleven, ook tafeltennis, viel in het regeeringstijdvak van de Koningin. Spreker herinnerde vervolgens aan de reorganisatie van den Ned. Tafeltennis Bond en hoopte, dat de toekomst zou bewijzen, dat deze organisatie juist was. Het keurig verzorgde jaarverslag van den secretaris werd goedgekeurd, evenals de ver slagen van de materiaal-keuringscommissie en keuze-commissie. Door de kascommissie werd verslag uitge bracht over het beheer van den penning meester den heer W. Caljouw. Alles bleek in orde te wezen. Voor zijn accuraat beheer werd hem onder dankbetuiging décharge verleend. De voorzitter reikt de bekers en medailles uit aan de volgende vereenigingenEerste klasse: H.T.T.C., tweede klasse T.O.G. 3, derde klasse A T.O.G. 5, derde klasse B Shot 2. De bestuursverkiezing eischte nog al veel tijd, daar vier bestuursleden niet meer voor benoeming in aanmerking wenschten te komen. Op aandrang van de vergadering, be sloot de voorz. zich alsnog herkiesbaar te stel len. Het bestuur is thans als volgt samenge steld: voorzitter W. F. Kruyff; secretaris H Bey; penningmeester A. Kottman; wedstrijd leider: W. C. Kosters; commissaris J. Post. Aan de scheidende bestuursleden J. C. Heeck, W. Caljouw en J. Jansen werd door den voorzitter dank gebracht, voor de door hen verrichte werkzaamheden in het belang van den Bond. ROEIEN. Wedstrijden Westelijke Roeibond. De Delftsche Sport wint den beker van den W. R. B. De jaarlijksche wedstrijden van den Weste lijken Roeibond zijn Zondag voor de dertiende maal gehouden, ditmaal te Delft. Weer don gen de vel'eenigingen De Laak (Den Haag)Die Leythe, Het Spaarne, De Schie en D. D. S. er aan mede, maar bovendien deed de roei-af- deeling van Z. Z. V. (Zaandam) voor het eerst in een paar invitatie-nummertjes mee. Wel licht zal Z. Z. V. tot den Westelijken Roeibond toetreden. Van de zeven wedstrijdnummers won Het Spaarne er geen enkel, tegen de verwachtin gen in. Toch waren de prestaties der Haarlem mers beter dan dit resultaat doet vermoeden. In de drie stijlnummers werden de jonge vier en de skiffeuse, die zeer goed voor den dag kwamen, met miniem puntenverschil geklopt. De jury was niet eenstemmig in haar oordeel. De vier seniores werd gehandicapt door mal heur met de boot en roeide beneden haar ge wonen vorm. Ontbrak in de stijlnummers het geluk, zon der hetwelk niemand wel vaart, wel heel erg, in de racenummers deden zich andere factoren gelden. De jonge acht roeide een boord-aan-boord race tegen De Laak, lag voortdurend iets voor maar verzuimde een eindspurt te slaan. De Laak deed dit wel en won met een paar deci meters, maar legde het in de finale leelijk af tegen een Njord-Leythe acht. De „gladde vier" daarentegen van Het Spaarne daarentegen won met miniem ver schil haar heat en werd in de finale overtui gend geklopt. Noch de acht, noch de gladde vier waren op voldoende hoog peil voor deze wedstrijden. De Haarlemsche beginneling-skiffeur won zijn heat zeer goed, kwam in de finale tegen De Laak, verstuurde zich in den aanvang, raakte daardoor achter en gaf het toen te spoe dig op. Toch had Het Spaarne bijna nog den W. R. B.-beker gewonnen in het hoofdnummer over- naadsche vier. De Spaarne-ploeg won achter eenvolgens twee races (tegen De Laak met bijna twee en tegen Die Leythe met vier leng ten verschil) en kwam toen in de finale tegen De Delftsche Sport, die slechts één race had behoeven te roeien, en dat nog wel een zeer •gemakkelijke tegen De Schie, die in den start al een lengte achter raakte. Hoewel Het Spaarne tot den laatsten meter streed verloor het zijn derde race, tegen een technisch beter beheerschte tegenpartij, met driekwart boot lente. In het hoofdnummer hebben deze jeug- Inmiddels was aan beide zijden een doel punt wegens buitenspel geannuleerd. Na de hei-vatting was het Duitsche veld- overwicht aanvankelijk nog grooter dan vóór de rust. Nadat de eerste vijf minuten doel puntloos waren verloopen, brachten de speel sters Kuehnel, Kehl en Wildhagen den stand op 1—11, waarna mej. Duyff een uitstekende kans, om den achterstand te verkleinen, liet voorbijgaan, door naast te schieten. Met de regelmaat van een klok werd de Duitsche voorsprong vervolgens opgevoerd. Het waren de dames Wildhagen, Kehl, Ruhl, Kehl en midvoor Schiemann, die den eind stand op 1—16 brachten. In de laatste minuten werd Nederland iets doortastender, maar door slecht schieten gingen de kansen verloren. Zondagmiddag werden door de Rotterdam- sche Athletiek Vereeniging ,,D. O. S." natio nale wegwedstrijden georganiseerd nabij „Woudenstein". Voor de 25 K.M. was daaraan tevens het kampioenschap van Nederland ver bonden. Kampioen werd W. J. Bakker van A. A. C. in den tijd van 1.33.06.6 Bij de 5 K.M. voor A- en B-klassers wist A. Paap van „Haarlem" na een regelmatig geloopen race, de eerste plaats te bezetten in 16.32.—. No. 2 werd de B-klasser J. Walbeek van „Pro Patria". De volledige uitslagen luiden: 25 K.M.: 1. W. J. Bakker, A. A. C. 1.33.06.6; 2. M. van Poelgeest, A. V. A. C. 1.35.04.6; 3. A. Groeneweg, S. C. R„ R'dam 1.35.37.8. 5 K.M. A.: 1. A. Paap, „Haarlem" 16.32.—. 5 K.M. B: 1. J. Walbeek, „Pro Patria' 16.48.5; 2. A. de Rooy, „Pro Patria" 16.54.3. J. Overdijk, A. A. C. 17.5. 3VZ K.M. C: 1. P. Wachtendonk, D. O. S. 11.43.2; 2. G. Bakker, „Hercules" 11.53.4; 3. T. Sprong Jr., D. O. S. 12.4.8. r. H. B. o. De stand der competitie is nu: Klasse A: gesp. gew. gel. verl. v. teg. p. Vr. Kring 2 1 1 0 5 3 3 A.D.O. 1 1 0 0 3 1 2 Vr. Kring n 2020442 Excelsior 2 10 14 4 2 O.V.S. 2 10 14 4 2 Zandvoort 1 0 1 0 2 2 1 Soc. Vr. Kring 2 0 0 2 2 6 0 Klasse B: Doelen B 2 1 1 0 5 3 3 Vr. Kring II 1 1 0 0 3 1 2 Zandvoort 2 10 15 3 2 A.D.O. 2 0 2 0 4 4 2 Doelen A 2020442 O.V.S. 1 0 1 0 2 2 1 Telescoop 2 0 0 2 1 7 0 TAFEL TENNIS SCHAKEN Haarl. Tafeltennis Club (H.T.T.C.) SCHAAKCLUB „KIJK UIT" WINT MASSAKAMP. De Schaakclub „Kijk Uit" te Halfweg speelde in de zaal van den heer Cornelissen een mas sa-kamp tegen de Amsterdamsche vereeniging „Door Vriendschap Saamgebracht". De totale uitslag van den massakamp is 13 1/29 1/2 in het voordeel van „Kijk Uit" te Halfweg. Secretariaat: Oranje Nassaulaan 169 te Overveen. Telefoon 15684. Het secretariaat van de Haarlemsche Ta feltennis Club H. T. T. C. is thans gevestigd bij den heer J. C. Heeck, Oranje Nassaulaan 169 te Overveen. Telefoon 15684. Hier kan men alle gewenschte inlichtingen verkrijgen, omtrent de H. T. T. C„ alsmede op den trainingsavond van de vereeniging, eiken Maandag van acht uur tot half elf aan het gebouw van het voormalig Zander-Insti tuut, Badhuisstraat, hoek Kleine Houtweg. AUTOMOBILISME Hans Stiick w int den Feleac- bergwedstrijd. Het hoofdnummer van de te Delft ge houden wedstrijden van den Weste lijken Roeibond, Overnaadschc Vieren beginnelingen, werd gewonnen door D. D. S. (links). Rechts „Het Spaarne", die No. 2 werd. dige Spaarne-roeiers, die voor het eerst uit kwamen en de eenigen op dezen dag waren, die drie races moesten roeien (gevolg van min der gelukkige loting) een uitstekend figuur gemaakt en kranig volgehouden tot het eind. Regel bij den Westelijken Roeibond is dat alleen de vier beginnelingennummers voor den beker meetellen. Van die vier won De Delftsche Sport er drie (overnaadsche vier, 5 punten, stijlvier, 3 punten, stijlskiff 2 punten) en de Laak een (overnaadsche skiff, 2 punten) De damesvier seniores was eveneens voor De Laak, de racevier seniores voor Die Leythe. ATHLETIEK. Wegwedstrijden te Rotterdam. De jaarlijksche wedstrijden over drie ban den op de groote tafel om bovengenoemden wisselprijs, die door de „Biljartclub der Socië- teit-Vereeniging" in haar lokaal te Haarlem gehouden worden, zijn Zaterdagmiddag be gonnen. Als eerste uitgenoodigde vereeniging was de Rotterdamsche biljartclub „Rotterdam" op gekomen met twee van haar beste drieband spelers, n.l. F. de Brouwer en A. Tournier die den strijd aanbonden tegen de leden van de „Biljartclub der Sociëteit-Vereeniging", D. A. de Foeljaeger en A. van Lennep. Zooals vaak bij het begin van het seizoen het geval is, waren de spelers nog niet op dreef en bleven de prestaties beneden hun kunnen. Het resultaat luidde: pnt. brt. h.s. gem. F. de Brouwer (R'dam) 30 93 3 0.322 A. v. Lennep 22 93 2 0.236 A. Tournier (R'dam) 30 62 4 0.483 D. A. de Foeljaeger 15 62 2 0.241 Het resultaat der volgende twee partijen was iets beter voor de Haarlemmers; F. de Brouwer 23 68 3 0.338 D. A. de Foeljaeger 30 68 3 0.441 A. Tournier 30 69 3 0.434 A. v. Lennep 28 69 3 0.405 De ontmoetingen worden a.s. Zaterdagmid dag voortgezet tusschen „Insulinde", Amster dam, met de spelers J. H. Sweering en J. J. Sweering en de „B.C. der Sociëteit-Vereeni ging". Uit Boekarest: Hans Stück heeft Zondag den Feleac-bergwedstrijd, den grootsten wed strijd voor automobielen in Roemenië, met zijn Auto Union gewonnen. Hij verbeterde het record, door het 7 K.M. lange traject in 2 min. 56 sec. af te leggen, zoodat hij een gemid delde uursnelheid van 142 K.M. behaalde. Stück werd na afloop door koning Carol tot een bezoek aan Boekarest uitgenoodigd.

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 13