Uit Haarlem's Gemeenteraad. THIJS IJS EN DE TOOVERPIJP IBISt ISHAG DE FIRMA LEEFLANG SHELL-SERVICE D-ONDERDXÜ 5 OCTOBER '1938 H'A'AREEM'S Ö'A'GBEAD De Raad brengt9 onder aandrang van de Regee ringwijzigingen in de schoolgeldregeling voor H. B. S. en Gymnasium. Discussies over het ver bieden van reclame voor Nieuw Malthusiaansche middelen. Van een aanvulling der Politie verordening werd afgezien. Weer werd breed voerig gedebatteerd over de werkverschaffing. Woensdagmiddag vergaderde de raad der ge meente Haarlem. Voorzitter de burgemeester Dr. J. E. Baron de Vos van Steen wijk. De voorzitter wijdde eerst eenige woor den aan de nagedachtenis aan den neer Bouman. het raadslid waarvan het stoffelijk overschot zooeven is grafwaarts gedragen. Spreker herinnerde aan hetgeen hij aan het graf gezegd heeft en verzocht den raadsleden eenige oogenblikken stilte ter eere aan de na gedachtenis van den heer Bouman. Mededeelingen en ingekomen stukken. Voorstel van B. en W. tot aanvaarding van een schilderij van H. C. Vroom ter plaatsing in het Frans Halsmuseum, geschonken door de Vereeniging tot uitbreiding der verzameling van kunst en oudheden in het gemeentemu seum. De voorzitter brengt hulde aan deze vereeniging voor dit belangrijke geschenk, (applaus). Ingekomen was een verzoekschrift van E. H. Dik om ontslag als onderwijzer aan school no. 24 met ingang van 1 November 1938. Wordt, verleend onder dankbetuiging voor de aan de gemeente bewezen diensten. Ingekomen was een beschikking van den minister van Onderwijs, Kunsten en Weten schappen, waarbij krachtens artikel 22 bis, zesde lid der Lager Onderwijswet 1920 wordt bepaald, dat school no. 9 in voormalig Spaamdam tot wederopzeggens in stand mag worden gehouden, ook al is het aantal leer lingen minder dan 125. Goedgekeurd werden de volgende voor- Stellen: Voorstel van B. en W. tot vaststelling van de balans der woningbouwvereeniging „Luctor et Emergo". Voorstel van B. en W. tot het verleenen van credieten voor de aanschaffing van leermid delen voor de bijzondere scholen a. Kleine Houtweg 24 en b. Nassaulaan 37. Voorstel van B. en W. tot verbetering van de inrichting der bijzondere scholen aan het Groot Heiligland en de Ripperdastraat. Voorstel van B. en W. tot wijziging van de verwarmingsinstallatie in de dagopenlucht- school en in de school „Buitenrust". Voorstel van B. en W. tot verkoop van de volgende bouwterreinen: a. Planetenlaan (A. P. Winnubst) b. Zomervaart (de Vos, v. d. Laan en de Vries) c. Spaarndamscheweg (Bataafsche Im port Mij.); d. Marsstraat (R. Mulder); e. Pijlslaan (H. v. Beem); g. Pleiadenstraat (Kamminga en Lassing). Voorstel van B. en W. tot het Instellen van een rechtsvordering inzake de onteigening van gronden voor de haven in den Waarderpolder. Voorstel van B. en W. tot bekrachtiging van den aankoop van het perceel Gedempte Oude Gracht no. 47. Voorstel van B. en W. om niet in te gaan op het verzoek van het Alg. Nederlandsch Ver bond om opschriften in vreemde talen op winkels te belasten. School in het Florapark. Voorstel van B. en W. om een crediet van f 100.000 beschikbaar te stellen voor den bouw van een nieuwe openbare school in het Flora park. De heer Castricum (r.k.) vroeg hoe dit werk wordt uitgevoerd. De heer Noordewier (communist) drong er op aan onder deze school een schuilkelder te maken. De heer R e i n al da (s. d. a. p.) wethouder, zei dat het werk als normaal object wordt uit gevoerd. Er wordt overleg gepleegd tusschen het ge meentebestuur en het departement van bin- nenlandsche zaken over het bouwen van een schuilkelder onder deze school. Een beslissing is nog niet genomen. Het voorstel van B. en W. werd aangenomen. Een nieuw kleedhuis. Voorstel van B. en W. tot het beschikbaar stellen van een crediet voor den bouw van een kleedhuis in het Noordersportpark. Dit werk wordt dan in werkverschaffing uitgevoerd. De heer Klein Schiphorst (r.k.) be toogde dat dit een normaal object is. Het kleedhuis is noodig en de bouw kan niet uit gesteld worden. De werklieden die er aan wer ken moeten gewoon contractloon hebben en het werk moet uitbesteed worden onder aan nemers. Waar gaat het naar toe, als ook parti culieren werken in werkverschaffing gaan brengen? Het wordt aan de gemeenten te gemakke lijk gemaakt om werken in werkverschaffing te brengen. Er zijn gemeenten die meer wer ken in werkverschaffing brengen dan Haarlem, maar dit werk moet er ook buiten blijven. De heer Noordewier (communist) was het met den vorigen spreker eens. De loon- post in dit object is ook niet groot. Het werk moet op normale wijze op de markt gebracht worden. De heer M e ij e r s (s. d. a. p.) was het in principe met de beide vorige sprekers eens, maar men moet bedenken, dat het kleedhuis er niet zal komen als de gemeente den bouw geheel zelfstandig moet betalen. En zijn vele werklooze bouwvakarbeiders die aan dit werk je een boterham kunnen verdienen. Maar als het werk in werkverschaffing wordt uitgevoerd is het beter als het werk in eigen beheer wordt uitgevoerd. Een werk waaraan menschen zullen werken die in jaren niet gearbeid hebben, kan moeilijk op de vrije markt gebracht worden. De heer Visser (C.H.) pleitte voor aan neming van het voorstel van B. en W. Voor principieele bezwaren bestaan geen reden. De financieele toestand van de gemeente is helaas slecht, zoodat normale uitvoering niet mogelijk is. Het is een zegen als werkloozen weer eenige weken kunnen werken, als is het dan ook tegen een verlaagd loon. (Bovenstaande is reeds in een deel der vorige oplage opgenomen.) Spreker zou het niet erg vinden als ook de loonen in de beschutte bedrijven wat verlaagd zouden worden als het noodzakelijk is De heer van Lie m t (r.k.i. wethouder, zei. dat hij het kleedhuls liever als normaal werk zou lat.en uitvoeren, maar als men dat wil. komt er niets van. Nu de zaken zoo staan is het beter een half ei, dan een leege dop. In het algemeeen zullen aan dit object bouwvak arbeiders te werk gesteld worden die in het vrije bedrijf geen kans meer hebben. Spreker heeft er geen bezwaar tegen het werk onder aannemers te laten uitbesteden. Het is hem bij het stukken lezen ontgaan, dat in het voorstel van B. en W. staat, dat het werk in eigen beheer zal worden uitgevoerd. De heer Castricum (r.k.) bestreed het idee werkverschaffing. .Wij moeten naar het vrije bedrijf terug". Men moet den arbeider niet zijn loon onthouden. Het werken in de werkverschaffing brengt geen geluk. De heer van Engelen (K.D.P.) was ook tegenstander van het voorstel van B. en W. Er moet zooveel mogelijk werk op normale wijze uitgevoerd worden. Haarlem kan geen werk van zes millioen zelfstandig uitvoeren, maar een werkje van 2 duizend gulden kan er net nog wel mee door. De heer Rein aid a (s.d.a.p.), wethouder, constateerde, dat de debatten gaan lijken op algemeene beschouwingen bij een gemeente- begrooting. Er zijn groote woorden gebruikt, maar zon der reden. Het is niet waar dat werken in werkverschaffing in Haarlem normaal zijn geworden. Integendeel, er wordt veel op nor male wijze uitgevoerd of tegen Werkfonds- loonen, die ook bijna normaal zijn. Werken die noodzakelijk zijn worden door B. en W. niet in werkverschaffing gebracht. Als het eenigszins mogelijk is worden ook nuttige werken op normale wijze uitgevoerd. Gewenschte werken moeten in werkverschaf fing komen, anders zou het college van Ged. Staten een desbetreffend raadsbesluit niet goedkeuren. Het geheele voorstel gaat over 10 a 12 weken voor 6 man. Het is de bedoeling daarvoor wat oude bouwvakarbeiders uit te kiezen die geen kans hebben aan het werk te komen op de vrije markt en ook weinig kans hebben op normale wijze in de werkverschaf fing aan de beurt te komen. 5/7 van het crediet is bestemd voor aankoop van materialen. De levering daarvan zal wor den aanbesteed. 2 7 wordt dus niet aanbe steed, dat is het loonbedrag. Dit werk is even wel moeilijk aan te besteden, beter is het werk in eigen beheer uit te voeren. Laat de raad vertrouwen in het college van B. en W. heb ben. Het college zal ook zooveel mogelijk aan nemers inschakelen. De heer Klein Schiphorst (r.k.) zei, dat er geen werk voor bejaarde bouwvakarbei ders is, omdat vele huizenbouwers jeugdige werklieden exploiteeren. De Arbeidsbeurs moet evenwel niet de stelling verkondigen, dat bouwvakarbeiders boven de 50 jaar uitge schakeld moeten worden. Het is namelijk aan een zoon van spreker overkomen dat hij aan de Haarlemsche Arbedsbeurs om 3 timmerlie den vroeg. De ambtenaar zei toen: „Ik heb ze niet, wel timmerlieden boven de 50 jaar". Zoo iets moet een ambtenaar niet zeggen. Timmerlieden van 50 jaar en ouder kunnen zonder meer gestuurd worden als er om tim merlieden gevraagd worden. Ik heb zoo zei spreker liever een man van 50 dan van 25 jaar. De heer Visser is een loondrukker. Al is het hier een klein werk men moet het prin cipieel bekijken. Spreker stelde voor het bou wen van dit kleedhuis wel in werkverschaffing uit te voeren, maar het werk openbaar aan te besteden. De heer Visser (C.H.) zei, dat het ge door den heer Klein Schiphorst naar voren gebracht, op een misverstand berust. De ambtenaar kan niet gezegd hebben dat er geen timmerlieden onder de 50 jaar waren, want de cijfers van de beurs wijzen uit, dat er op den bewusten dag wel waren. LANGE AVONDEN ZIJN WEER OP KOMST INTIEME zoowel GOEDE VERLICHTING zullen weer welkom zijn. als toonaangevende Lampenzaak adviseert O gaarne. Bezoekt onze fraaie showroom LANGE VEERSTRAAT HAARLEM. (Adv. Ingez. Med.) Ik begrijp niet, waarom iedereen vandaag kijkt naar P. van den Brul op pag.d2 maar daar is deze ezel dan ook 'n ezel voor (Adv. Ingez. Med.) Spreker ontkent, dat hij de suggestie in den raad gebracht heeft, dat de loonen in de be schutte bedrijven verlaagd moeten worden. De heer van Liemt (r.k.), wethouder, zei dat hij nog een onderzoek zou instellen naar de beschuldiging van den heer Klein Schip horst over een ambtenaar van de Arbeids beurs. De voorzitter: het zou juister zijn ge weest als de heer Klein Schiphorst zijn klacht eerder bij B. en W. zou hebben ingediend. De heer Reinalda (s.d.a.p.). wethouder, verdedigde nogmaals het voorstel van B. en W. Het belang van de gemeente eischt In dit bijzondere geval uitvoering in eigen beheer. Het voorstel van B. en W. het kleedhuis in werkverschaffing uit te voeren werd aangenomen met 28 tegen 9 stemmen. Daarop werd de motie Klein Schiphorst (uitnoodiging aan B. en W. om het werk open baar aan te besteden) verworpen met 19 tegen 18 stemmen. Schoolgeld H. B. S. en Gymnasium B. en W. stellen voor eenige wijzigingen aan te brengen 'op aandrang der regeering) in de schoolgeldregeling van het Middelbaar en Gymnasiaal Onderwijs te Haarlem. Om in aanmerking te komen voor de ver strekking van leermiddelen moeten on- en minvermogende leerlingen in de toekomst een gemiddeld cijfer van 7 halen. De raad had vastgehouden aan het cijfer 6, maar daarte gen heeft den Haag bezwaar. Verder wil den Haag, dat bij het doubleeren van een klas anderhalf maal het gewone schoolgeld wordt betaald De heer Drilsma (s.d.a.p.) zei dat de gemeente vrijwel machteloos staat. De re geering dreigt en dan moet de gemeente zwichten. Namens spreker's geheele fractie uit hij zijn misnoegen over dezen gang van zaken. Het cijfer 7 is veel te hoog gesteld. Ook is het verkeerd 50 pet. schoolgeld extra te eischen als een leerling tweemaal blijft zlt- in een klas. De heer Peper (communist) betreurde den gang van zaken ook. De heer Bijvoet r.k) wees er op, dat het nooit meer mag bedragen dan f 400, de al gemeene kosten van het onderwijs. De heer Boes (V.D.), wethouder, bevestig de dit. Het voorstel van B. en W. werd aangeno men. Nieuw Malthusiaansche middelen Hierna kwam in behandeling het ontwerp van de rechtsgeleerde commissie om in de Alg. Politie verordening een artikel op fe ne men om reclame voor anti-conceptioneele mid delen te verbieden. De heeren Bij voet c.s. hadden op dit ont werp een amendement ingediend. De heer Peper (communist) betoogde, dat het amendement-Bijvoet c.s. teruggrijpt in de reeds genomen principieele beslissing van den raad. Er wordt wel eens gezegd, dat het Nieuw Malthusianisme een communistisch beginsel is, maar spreker ontkent idt. Hij noemt het treurig, dat de vraag of een echtpaar, een, twee of meer kinderen zal hebben, beheerscht wordt door de vraag hoeveel geld men ver dient. De heer van Dam (V.D.) heeft bezwaar ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC Thijs was spoedig den man genaderd Och, zei deze, help mij asjeblieft. Ik heet Baardmansik woon hier in de buurt. Ik was juist op weg naar huis, maar toen ik hier voorbij het hol van den boozen toovenaar Malagijs kwam, ben ik met mijn voet in de tooverklem geloopen. Die heeft de booze Malagijs voor mij neergezet. Nu kan ik er niet meer uit! Malagijs is bang dat ik in zijn hol zal komen, daar heeft hij groote schatten in opgestapeld, en daarom heeft hij dien val voor mij neergezet. Help me er gauw uit, want als hij me hier vindt, word ik vast betooverd. Natuurlijk wilde Thijs den armen man helpen, maar hoe hij ook probeerde de klem los te maken, het lukte niet. Daar was het dan ook een tooverklem voor. Treurig keek Baardmans naar Thijs, die nog steeds probeerde de klem los te krijgen. Wat zou er van hem terecht komen als de booze toovenaar dadelijk zou komen? tegen het amendement-Bijvoet c.s. Hij vindt goed, dat and<?rden'kenden niet gekrenkt wor den door reclame voor de gezinsbeperking, maar wil toch mogelijk laten, dat voorstan ders van kinderbeperking in eigen kring pro paganda maken voor hun denkbeelden. De heer Drilsma (s.d.a.p.) herinnerde er aan, dat bij de vroeger gevoerde discussie gebleken is dat spreker en zijn fractie het niet noodig vinden in de Politieverordening bepalingen op te nemen ter aanvulling van artikel 451ter van het Wetboek van Straf recht. De raad heeft zich evenwel uitgesproken voor aanvulling. Daarna moet nu de redactie van die aanvulling bekeken worden. Spreker is dan voor de redactie van de rechtsgeleer de commissie, terwijl hij het amendement- Bijvoet ontraadt. De heer Bijvoet wil reclame door middel van de drukpers ook strafbaar stellen, maar dat mag niet. De drukpersvrijheid (artikel 7 der Grondwet) mag alleen aan banden gelegd worden door den rijkswetgever, niet door de gemeenten. Daardoor zou het geheele artikel onverbin dend verklaard worden. Artikel 451 ter regelt al zooveel, dat een aanvulling niet noodig is. Maar als men nog meer wil verbieden dan in dit artikel Is ge daan, dan moet men zich toch houden aan artikel 7 van de Grondwet, wat de vrijheid van drukpers betreft. De heer Bijvoet (R.K.) betoogde dat art. 451 ter W. v. Str. niet strafbaar stelt het reclame maken voor Nieuw Malthusiaansche middelen. Daarom is er alle aanleiding om de Politieverordening van Haarlem aan te vul len. Het is niet absoluut zeker of de redactie zooals spreker heeft voorgesteld het artikel rechtsgeldig maakt, maar dat kan pas blijken als er een beslissing van den rechter verkre gen is. Het is niet aan den Raad om hier een be slissing te nemen, de Raad doet beter de be slissing over te laten aan den rechter, omdat hier niet uitgemaakt kan worden of de re dactie van spreker in strijd komt met artikel 7 der Grondwet. Het is noodig om stelling te nemen tegen het feit. dat jonge menschen die gaan trou wen. brieven in de bus vinden van organi saties die ijveren voor geboortebeperking. Als men de redactie van de rechtsgeleerde com missie kiest, helpt het artikel niet. Dat kan alleen als de redactie van den heer Wolzak en spreker wordt gekozen. De rechter kan dan uitmaken of het artikel rechtskracht heeft. De heer Visser (C.H.) pleitte voor het amendement Bijvoet c.s. De heer Drilsma handhaafde zijn bezwa ren tegen het amendement Bijvoet. Als dit WIE SLIPPEN WIL WEREN, Laai zijn banden ADERISEEREN. ABSOLUUT SLIP-VRIJ. A'damschevaart 322 - Tel. 16773 (Adv Ingez. Med.) wordt aangenomen zal spreker persoonlijk aan de Kroon vragen om het raadsbesluit te ver nietigen. omdat hij overtuigd is. dat het in strijd met de wet is. De heer Bijvoet heeft er kend. dat hij twijfelt over de rechtsgeldig heid van het artikel zooaïs hij dit heeft ge redigeerd-. Hij neemt nu niet den goeden regel aan: .,in twijfel onthoud u", maar zegt: „laten wij het maar probeeren". Dat is af schuiven van de verantwoordelijkheid. De heer Bijvoet hield vol. dat de raad niet deskundig is om een besluit te nemen over de verbindbaarheid van dit voorgestelde artikel. Persoonlijk meent spreker dat zijn redactie niet botst met art. 7 der Grond wet, zijn twijfel gaat enkel over de vraag hoe de rechter er over zal oordeelen. De heer Van Dam ontraadde nog eens het amendement Bijvoet, omdat het af te keuren is de drukpersvrijheid aan te randen, ok al zou de Hooge Raad de Haarlemsche ver ordening 'verbindend verklaren. Dc stemmingen. De rechtsgeleerde commissie stelde voor in de politieverordening het volgende artikel op te nemen: „Het is verboden op eenigerlei andere wijze dan omschreven in artikel 451ter Wetboek van Strafrecht, tenzij door middel van de drukpers, openlijke reclame te maken voor het gebruik van middelen tot voorkoming van zwangerschap". De heeren Bijvoet en Wolzak stelden het volgende amendement voor: de woorden „tenzij door middel van de drukpers, openlijk" te schrappen en te ver vangen door de woorden „bij het publiek", zoodat het artikel 173tois A.P.V. komt te luiden: „Het is verboden op eenigerlei andere wijze dan omschreven in artikel 451 ter Wetboek van Strafrecht, bij het publiek reclame te maken voor het gebruik van middelen tot voorkoming van zwangerschap". Het amendement BijvoetWolzak werd ver worpen met 19 tegen 18 stemmen. De heer B ij v o e t zei, dat nu het amende ment verworpen is en dus geen artikel kan worden verkregen dat aan de wenschen van de voorstellers voldoet, er geen prijs wordt gesteld op aanvulling der Politieverordening, die toch niets zal uitwerken. Daarom wordt het voorstel ingetrokken. De voorzitter: dat gaat niet, er is nu eenmaal een voorstel der rechtsgeleerde com missie, daarover moet dus gestemd worden. Geroep: Stem dan tegen! Daarop werd het voorstel der rechtsge leerde commissie verworpen met 33 tegen 4 stemmen. Er komt dus geen aanvulling van de Politie verordening. Benoemingen Benoemd worden tot tijdelijke leerkrachten aan het Gymnasium: K. Kuiper, M. A. van TJjn en Mej. M. Spruit. Tot tijdelijk leerares aan de Middelbare School voor Meisjes met 5-Jarigen cursus mevr. H. Dingemans-Numans. Tot tijdelijk leerares aan de Middelbare School voor Meisjes met 5-jarigen cursus mevr. M. M. Boldingh. Tot tijdelijke leerkrachten aan de H. B. S. A met 5-jarigen cursus A. Bakker en mevr. J. L van Sluijs-Barbiers. Tot tijdelijke leeraren aan de Gemeente lijke Avondschool voor Nijverheidsonderwijs J A. L. Kusters, S. Pal, J. de Peer en L. J. H Scholte. VOOR DE PIJP Dobbelmannlekkermew' (Adv. Ingez. Med.) Provinciale wegen. Ged. Staten der Provincie Noord-Holland hebben aan Prov. Staten verslag uitgebracht inzake den aanleg door de Provincie van we gen voor doorgaand verkeer. Aan dit verslag i$ het volgende ontleend: Tracé HaarlemSchiphol— Amstelveen. Voor de brug over de westelijke ringvaart van den Haarlemmermeerpolder nabij den Nieuweweg zijn plannen opgemaakt. Beplantingswerken en wel voor een som van f 2825 zijn uitgevoerd aan den Spaarnwouder- weg en den weg HeemstedeAalsmeer. Tracé HeemstedeAalsmeerUithoorn Het grondwerk en de gewalste fundeering voor het gedeelte tusschen het spoorwegem placement te Aalsmeer en den Noorddammer weg zijn gereed gekomen. Het weg vak is in middels voor het verkeer opengesteld. Langs het gedeelte tusschen de Dorpsstraat en den Zwarteweg in Aalsmeer is een rijwielpad aan gelegd, waarvan de kosten f 5800 hebben be dragen. Het laatste gedeelte van het tracé, te weten het wegvak tusschen den Noorddammerweg en den Amstel in Uithoorn is in het begin van dit jaar na openbare aanbesteding opgedragen voor f 158.700. Het werk is thans in volle uit voering. Verwaeht mag worden, dat binnen enkele we ken ook het wegvak tusschen de Noorddam- merlaan en de Thamersluis voor het verkeer opengesteld zal kunnen worden, zoodat de weg langs de Vuurlinie, waarover in de laatste jaren herhaaldelijk klachten zijn geuit, niet meer gebruikt zal behoeven te worden. Tracé HaarlemWest zaanPurmerend In de plannen voor den aanleg van den Rijksweg Amsterdam—Wielingen nabij Pur merend zullen vermoedelijk ingrijpende wij zigingen worden aangebracht.'Als gevolg daar van komt het niet raadzaam voor den aanleg van het wegvak tusschen de oostelijke ring vaart van de Wijde Wormer en Purmerend thans verder voor te bereiden. Aan den Minis ter van Waterstaat zal verzocht worden zijn bemoeiingen om tot onteigening van de daar voor noodige perceelen en perceelsgedeelten te geraken, niet verder voort te zetten. Het grondwerk voor het wegvak tusschen den weg HaarlemWestzaanPurmerend en den weg ZaandamLlmmen is na openbare aanbesteding opgedragen voor een bedrag van f 166.500: met ae uitvoering van het werk is kort geleden een aanvang gemaakt. EXAMENS. Academische opleiding. Bevorderd aan de Gem. Universiteit van Amsterdam tot arts de heeren H. M. Claassen, Boskoop; G Blommers. Amsterdam; Th. O. J. M. Smit, Haarlem en I. J. Risseeu, Arnhem. Geslaagd voor het artsexamen tweede ge deelte, de heer E. M. F. Gips, Amsterdam. Voor het artsexamen eerste gedeelte mej. G. A. v. d. Tempel, Amsterdam, en de heeren E. L. van Smaalen, Amsterdam; H. G. van Balen, Amsterdam, en C. G. F. Brinkbok, Am sterdam. Geslaagd voor het doet. ex. ge neeskunde mej. A. Blankenvoort en de heer L. A. G. Hissink. Geslaagd voor het doet. ex. pharmacie de heer J. C. Geerling. Politiediploma. Voor het diploma van den Ned. R.K. Politie bond „St. Michael" slaagden de heeren; A. L. van Munster, Beverwijk (met aanteekening) A. A. Bronstering en J. Overzet, Haarlem; C. A. Combe, IJmuiden. ACENDA Heden: DONDERDAG 6 OCTOBER Gemeentelijke Concertzaal: Verloting Bre- derodeduin, 8 uur. Sociëteit Vereeniging, Zijlweg 1: Psychome trische séance „Harmonia", 8.15 uur. Frans Hals Theater: „De Godin van de Jungle" 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: Test Pilot, 2.30, 7 en 9.15 uur. Palace Familie Cinema: „Een nieuw Moto mysterie" en „Park Avenue", 2 en 8.15 uur. Rembrandt Theater: „Drie gezworen kame raden", 2.30, 7 en 9.15 uur. Spaarne Theater: „De vliegende dood" en .Joe Brown". Moviac Uurfilm Theater: o.a. Het Spook schip en Lago Magglore. Doorloopende voor stellingen van 2.30—11 uur nam. Frans Halsmuseum: Eerste groepstentoon stelling van werken van Haarl. schilders en beeldhouwers, 10—4 uur. Teyler Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. Palestina Diorama's, Schotersingel 117a, Geopend eiken werkdag (behalve Vrijdags) •an 3—5 en 7—9 uur. De Kerkuil, Nieuwe Gracht: Tentoonstel ling. 105 uur. Wagenweg 52: Tentoonstelling van Kunst foto's, 710 uur nam. VRIJDAG 7 OCTOBER Bioscopen, nieuw programma. Wagenweg 52: Tentoonstelling van Kunst foto's, 710 uur nam. Frans Halsmuseum: Eerste groepstentoon stelling van werken van Haarl. schilders en beeldhouwers. 104 uur. De Kerkuil, Nieuwe Gracht: Tentoonstel ling. 105 uur

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 10