■93B& fWDS /f #OOD£ i H X "A" R T. 1? M'S 15 A G E E A D 2 Een aanlrekkeïijke woonwijk in Haarlem-Noord. Wijziging van een uitbreidingsplan. B en W. hebben een wyziging laten voorbe reiden van het uitbreidingsplan Noord, voor de gronden ten O. van de Delft De in vergelijking met het oorspronkelijke plan aangebrachte wijzigingen komen in hoofd zaak neer op een veranderde verkaveling, waarbij er naar gestreefd is, door het brengen Van meer afwisseling in het beloop en het pro fiel der wegen en in de groepeering der be bouwing, een aantrekkelijke woonwijk te v krijgen. Het tracée van de vier het plan omringende hoofdwegen (Delftlaan, Mr. Jan Gerritszlaan, Planetenlaan en Orionweg) is geheel gelijk ge bleven. De deels in noordelijke, deels in noord oostelijke richting geprojecteerde weg in het verlengde van de Steenbnkctraat is bedoeld als wandelweg, mede voor de ten zuiden van den Orionweg gelegen wijken, naar het Noorder Sportpark. In het plan zijn twee terreinen voor scholen bouw geprojecteerd, waarvan een terrein groot genoeg is voor een L.O. -J- U.L.O. school. Voorts is nog een terrein voor een of andere bijzon dere bestemming (kerk, rusthuis of een of an dere stichting) gereserveerd, terwijl ook nog een speelterrein in het plan opgenomen is. De in het plan geprojecteerde bebouwing is er een van middenstandswoningen. Verder is in het plan aangegeven de plaats voor de winkels en voor de eveneens in een woonwijk thuishoorende kleine bedrijfjes van verzorgenden aard (garagebedrijf, rijwielher- stelplaats. banketbakkerij, sanitairhandel met werkplaats voor lood- en zinkbewerking, elec- trotechnische apparatenhandel met werkplaats, zuivelbedrijf je, schilderbedrijf, enz.), die zich blijkens de ervaring steeds in iedere woonwijk vestigen en waarvoor dan ook de meest ge schikte plaats tevoren moet worden aangewe zen. Op grond van de resultaten van de in 1936 alhier gehouden bedrijfstelling en rekening houdende met het feit, dat het aantal winkels in de bestaande woonwijken naar algemeen gevoelen te hoog is, werd als norm aangeno men 40 winkels en 15 bedrijfjes per 100Ó wo ningen. SPEELTUINVEREENIGING MEERLEBOSCH. Men schrijft ons: Nu de winter nadert en het daarom voor de kinderen minder' aantrekkelijk wordt op den speeltuin, moeten er andere mogelijkheden ge zocht worden de kinderen op nuttige en tege lijkertijd aangename wijze bezig te houden ge durende de lange winteravonden. Het bestuur is er in geslaagd in nauwe sa menwerking met de werkers(sters) een aantal cursussen te orgatuseeren die de volgende be zigheden omvatten. Gymnastiek. Verteluurtje, Fröbelen, Handwerken, Speelgoed maken, Fi guurzagen, Brandwerk op Cellotex, Houtsnij den, Dammen en Schaken, Zangkoor, Epio- scoop Lichtbeelden, Tafeltennis. Voor al deze cursussen staan de leidsters en leiders klaar om de kinderen leerzaam bezig te houden. Wij mogen niet ontevreden zijn over het resultaat bij het bezoek der cursussen, doch Wij hopen in den loop der aankomende winter maanden dat het bezoek zich nog zal uitbreiden. Geen w^rijyinsj vaT* 7-jarige in 8-jarige leerplicht. (Jit goede bron verneemt „Het Volk", dat er bij de regeering beslist geen plannen be staan tot wijziging van de 7-jarige leerplicht in een 8-jarige. Van bevoegde zijde voegt men hieraan toe. dat de ontkenning inzake de wijziging van de 7-jarige leerplicht in geenen deele beteekent dat, wanneer de bedrijfsleeftijd verhoogd wordt niet tegelijkertijd maatregelen zouden worden getroffen om te voorzien in de be hoefte aan onderwijs voor kinderen, die daar door een jaar ten laste van de ouders zouden komen. Deze mededeeling is van beteekenis, omdat dr. Kortenhorst in een rede te Breda toespe lingen heeft gemaakt op plannen, die bij de regeering zouden bestaan tot wijziging van de arbeidswet, in verband waarmee ook een verandering in de leerplicht niet tot de onmo gelijkheden zou behooren. De arbeidswet zou dan in dier voege gewijzigd worden, dat de leeftijd van jongens en meisjes, waarop zij tot werkzaamheden in de bedrijven worden toegelaten, met één en twee jaar zou worden verhoogd. Dit zou volgens dr. Kortenhorst vrijkoming beteekenen van ongeveer 60.000 arbeidskrachten. OVERHEMDEN en BOORDEN NAAR KEUZE GESTEVEN. HELDER en KEURIG IN MODEL. FIJNWASSERIJ SOENDAPLEIN 28 TELEFOON 17709. (Adv. Ingez. Med.) AGENDA Heden: MAANDAG 24 OCTOBER Nutsgebouw, Lange Veerstraat: Ledenver gadering afdeeling Haarlem N.-H. Vereeniging „Het Witte Kruis", 8.30 uur. Gebouw „De Nijverheid", Jansstraat: Alge- meene vergadering „Weten en Werken". 4.30 u. Rembrandt Theater: Pola Negri In „Een bij- rondere vrouw". 2.30, 7 en 9.15 uur. Palace Familie Cinema: Jezebel" en „Bull dog Drummond neemt revanche". 2 en 8.15 u Frans Hals Theater: „Wildzang". 2.30. 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: „IJsco-touristen", 2.30 7 en 9.15 uur. Spaarne Theater: ..Broken Blossom" en „In 'n wilde jacht". 8 uur. Moviac Uurfilm Theater: Doorloopende voor stellingen. 2.30—11 uur nam. Wagenweg 52: Tentoonstelling van Kunst- foto's. 710 uur nam. De Kerkuil, Nieuwe Gracht: Tentoonstelling van schilderijen van Maria E. van Regteren Altena. 105 uur. DINSDAG 25 OCTOBER Gemeentelijke Concertzaal: Feestconcert H. O. V.. 8.15 uur. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds. Wagenweg 52: Tentoonstelling van Kunst foto's. 7—10 uur nam. De Kerkuil. Nieuwe Gracht: Tentoonstelling van schilderijen van Maria E van Regteren Altena. 10—5 uur, Teyler Museum Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur behalve 's Maan dags. Toegang vrij. Palestina Diorama's, Schotersingcl 117a Geopend eiken werkdag (behalve Vrijdags) van 3—5 en 7—9 uur. Nedcrlandsche Vereeniging van Spoor- en Tramwegpersoneel. 35-jarig bestaan van de afdeeling Haarlem. De afdeeling Haarlem van de Nederland- sche Vereeniging van Spoor- en Tramwegper soneel zal binnen korten tijd het feit her denken dat zij voor 35 jaar terug werd opge richt. Bij de staking van 1903 werd het spoor wegpersoneel verboden lid te zijn van de vak- vereeniging doch in het geheim trad het spoorwegpersoneel toch tot de organisatie toe en men kreeg een geheim bondsnummer. Een groot verschil met tegenwoordig, nu men kor ten tijd terug nog heeft kunnen lezen hoe de vakorganisatie bij het afscheid van den di recteur tegenwoordig was en ook een schilde rij aanbood, en hoe deze directeur de samen werking met de vakvereeniging op hoogen prijs stelde, zooals hij in zijn rede duidelijk verklaarde. Het bestuur der afdeeling heeft besloten de herdenking van het 35-jarig bestaan niet onopgemerkt voorbij te doen gaan. Op Zater dag 19 November zal in de groote zaal van het Gemeentelijk Concergebouw een feestavond voor de leden plaats vinden, terwijl s middags de kinderen der leden ook op een feestelijke bijeenkomst in dezelfde zaal zullen getrac- teerd worden. NATIONAAL CHRISTEN GEHEEL ONTHOUDERS VEREENIGING De afdeeling Haarlem van de N. C. G. O. V. zal op Donderdag 27 October a.s. een ^leden vergadering houden in het vereenigfngsge- bouw Het Blauwe Kruis. Op deze vergadering komt o.m. het punt bestuursverkiezing aan de orde, vanwege het periodiek aftreden van een drietal bestuursleden. Ook de voorzitter der afdeeling. de heer W. P. J. Overmeer, heeft zijn mandaat ter beschikking van de leden ge steld. hoewel hij niet aan de beurt van aftre den was. zoodat ook in de functie van voor zitter op deze vergadering zal moeten worden voorzien. KOLENTOESLAG VOOR WERKLOOZEN Het plaatselijk Arbeids Secretariaat van het P. A. S. heeft een verzoek tot B. en W. van Haarlem gericht om er bij den Minister van Sociale Zaken op aan te dringen, dat de ko- lentoeslag voor de werkloozen zal ingaan op Maandag 24 October. OVERPLAATSING ONDERWIJZER B. en W. stellen den Raad voor, den heer J Rauchbaar over te plaatsen als onderwijzer van school no. 5 (Friesche Varkenmarkt 22) naar school no. 36 (Soendastraat 41). BENOEMING TIJDELIJK LEERARES B. en W. stellen den Raad voor, aan de Middelbare School voor Meisjes met 5-jarigen cursus alhier te benoemen tot tijdelijk leera- res in de Nederlandsche taal voor den cursus 1938—1939: mej. A. Gelderman te Amsterdam ONGEWENSCHTE VREEMDE LINGEN STALEN RIJWIELEN. Goede vangst van de politie te TSieuw'V ennep. WAAR DE POLITIE-RADIO GOED VOOR IS. Zaterdag belde de landbouwer v. T. te Ab- benes de politie te Nieuw-Vennep op, en deel de mede dat zich twee onbekende personen verdacht op zijn erf ophielden. De agent van politie S. begaf zich onmid dellijk naar de boerderij en trof daar de on bekende personen aan, die in het bezit waren van twee heerenrijwielen. De menschen ble ken buitenlanders te zijn en vermoedende, dat zij de rijwielen ontvreemd hadden, werden beiden meegevoerd naar de woning van S., waar een politie-lokaal gevestigd is. Teneinde de mannen te ondervragen, plaatste de agent voorloopig één in de keuken en verhoorde den ander in het kantoor. Van deze gelegenheid maakte de persoon in de keuken gebruik, via den gang naar buiten te vluchten. De verhoorde bleek een Tsjech te zijn. die verklaarde, dat hij uit Duitschland was uit gewezen. De Tsjech werd door de politie uit Hoofddorp naar het politiebureau aldaar overgebracht. De agent S. trok er op uit en vond den ont vluchte achter een gebouwtje in het woon wagenkamp te Nieuw-Vennep en arresteerde hem. daar nu wel bleek, dat het rijwiel ont vreemd was. Deze man was een Roemeen Ook hij werd naar Hoofddorp overgebracht Beiden verklaarden in Duitschland werk zaam te zijn geweest. Ze waren via Aken de grens gepaleerd en hadden van daar tot Haarlemmermeer den afstand afgelegd, deels te voet, deels per vrachtauto en ten slotte per rijwiel. Tijdens het laatste gedeelte van hun tocht beweerden zij, in aanraking te zijn gekomen met een Hollander, die in het bezit was van twee rijwielen, waarvan deze den mannen een aanbood voor de somma van f 5.Hun laat ste centjes besteedden zij eraan en trokken toen per rijwiel, in gezelschap van den Hol lander naar de Haarlemmermeer, waar de goede Hollander een oom had wonen, bij wien zij wel konden slapen. Zoo kwamen ze 's nachts bij den landbou wer v. T. aan. waar zij in het hooi kropen en heerlijk sliepen. Voordat zij den volgenden morgen verder konden doortrekken, werden zij door de politie overvallen en meegenomen. Het spreekt van zelf, dat dit verhaal de po litie ongeloofwaardig voorkwam. Per politie- radio werd naar de herkomst van de rijwie len geinformeerd. Nauwelijks was dit bericht door de politie te Hilversum uitgezonden of de politie te Hoofddorp werd opgebeld dat soortgelijke fietsen waren ontvreemd. De politie uit Zoetermeer had in den na middag bezoek gehad van ongewenschte gas ten. die daar een rijwiel hadden weggeno men. waarvan het signalement overeenkwam met één der rijwielen der vreemdelingen. Per auto verscheen de politie van deze ge meente in gezelschap van den benadeelde, die één der rijwielen als zijn eigendom herkende terwijl de politie van Zevenhuizen Zondag te Hoofddorp verscheen met den eigenaar vari het, andere in beslag genomeu rijwiel. Aangezien te Haarlemmermeer geen dief stallen hadden plaats gehad, zijn beide vreem delingen ter beschikking gesteld van de poli tie te Zoetermeer De politie te Hoofddorp ls van meening, dat ?en behoorlijke vangst is gedaan, aangezien de vreemdelingen bovendien nog in het bezit waren van een masker. Beiden zullen zich binnen niet te langen tijd hebben te verantwoorden voor de Justitie. De Bilt voorspelt: Zwakken tot matigen Oostelijken tot Zuidelijken wind, helder tot licht of half bewolkt, droog weer, temperatuur om het vriespunt des nachts, overdag iets zachter. BAROMETERSTAND Hoogste 773.5 m.M. te Helsingfors. Laagste 719.3 m.M. te Reykjavik. Het gebied van hoogen luchtdruk rond de Oostzee hield stand. Na het aftrekken van de depressie in de Golf van Biscaye naar het Zuidoosten steeg de luchtdruk over onze om geving, Engeland en Frankrijk, zoodat zich thans een rug van hoogen luchtdruk uitstrekt van Finland tot de Azoren. Aan de Noordzijde hiervan beweegt zich een zeer diepe Oceaan- depressie Oostnoordoostwaarts. Zij brengt zware storm op den Oceaan ten Noorden van de 55ste breedtegraad en deed de temperatuur tot boven normaal stijgen in IJsland, Schot land en Noord-Scandinavië. Aan de Zuidzijde van het gebied van hoogen luchtdruk heerscht over het algemeen rustig weer. Boven Oost- en Midden-Duitschland er Polen is de lucht geheel bewolkt. In West- en Zuid-Duitschland, onze omge ving, Engeland en Frankrijk is het helder tot licht bewolkt met zeer lage ochtendtempera- turen. Plaatselijk komt zelfs matige vorst voor zoo meldde Stuttgart hedenmorgen 7 graden vorst). Voor onze omgeving valt te verwachten, dat het helder tot licht bewolkte weer nog aanhoudt met temperatuur om het vriespunt des nachts, terwijl het over dag iets zachter wordt. BAROMETERSTAND Vorige stand 772 m.M. Stand van heden 775 m.M Neiging; Vooruit. Opgave van: Fa. KUIPERS ZN., Opticiens Zijlstraat 97 Telefoon 12726 HOOG WATER TE ZANDVOORT Dinsdag v.m. 3.40 uur; n.m. 15.54 uur. Strand berijdbaar van 8.4514.00 uur. Belangrijke telefoonnummers: Politie: 11850. Brandweer: 15333. Ongevallendienst (Brandweerkazerne) Ged. Oude Gracht: 14141. A CONTANT PRIJZEN en toch variaf f 1.— per week. Dat vindt U alléén bij DE KLEEDING VERKOOP CENTRALE SCBAGCHELSTRAAT 19 C. naast Slager's Verfhandel. - TELEF. 17273 (Adv. Ingez. Med.) Haarlemsche Halsen naar Amerika. Voor een tentoonstelling afgestaan. B. en W. vati Haarlem deelen aan den Raad mede, dat zij het verzoek hebben ontvangen om eënige schilderijen uit hét Frans Hals mu seum in bruikleen af te staan voor de in 1939 te San Francisco te houden Golden Gate In ternational Exposition en wel de portretten van Nicolaes van der Meer en Cornelia Vooght Claesdr., beide door Frans Hals, en van de Regenten van het Arme Kinderhuis door Jan de Bray. B. en W. zijn van meening, dat bij de beoor deeling dezer aanvrage zeer zeker rekening moet worden gehouden met het feit, dat wij in 1937, voor de Frans Halstentoonstelling, uit Amerika zeer groote medewerking hebben on dervonden. Met verwijzing naar de hierover uitgebrach te adviezen van de Commissie van Toezicht op het Frans Halsmuseum en van den Directeur van het Frans Halsmuseum gaven B. en W. den raad daarom dan ook in overweging op het ge daan verzoek gunstig te beschikken. Het ligt in de bedoeling de schilderijen voor rekening van het tentoonstellingsbestuur tegen all-risks van spijker tot spijker te doen verze keren en wel de beide Halsen voor f 200.000 elk en het schilderij van Jan de Bray voor f 50.000. BESTENDIGING VAN DEN VREDE Nu er door het accoord van Munchen vele mogelijkheden zijn ontstaan, welke er toe kun- ren bijdragen, dat althans voorloopig geen herhaling van de angstige Septemberdagen :al behoeven te worden verwacht, heeft de Vredesraad Haarlem gemeend een openbare vergadering te moeten beleggen, waarin spre kers zuilen uiteenzetten, wat naar hun mee ning thans kan worden gedaan om den vrede te bestendigen. Deze vergadering zal worden gehouden Woensdagavond. 26 October a.s., in het HoteJ .De Leeuwerik". Kruisstraat. De sprekers zijn: de heer H. van Houten, lid der Tweede Kamer en mevr: C. Ramondt- Hirschman, eere-yoorzitster van den Int. Vrou wenbond voor Vrede en Vrijheid. Haarlcmsclie Scholen. Nummers in namen veranderd. B. en W. van Haarlem stellen aan den raad voor. daar gebleken is dat aan het nummeren bezwaren verbonden zijn, aan alle openbare scholen namen te geven. De volgende namen zijn door het college ge kozen: Botermarkt 8 Jan Ligthartschool Fr. Varkenmarkt 22Anslijnschool Haarl'liedestraat 29..., Teylerschool Linschotenstraat 57 a.. Van Marumschool Wilhelminastraat 43 a.. Floraschool Prins Hendrikstraat 1Prins Hendrikschool Tetterodestraat 66 Judith Levsterschool Wouwermanstraat 53 Verspronckschool Leidscheplein 33 Lorentzschool Schoterstraat 2 Frans Halsschool Karolingenstraat 61 Mr. A. Bruchschool ledemMr. J. H. Thielschool Overtonstraat 42Fiihrhopschool Soendastraat 41 Preangerschool Tdem Bantamschool Rijksstraatweg 374 Daendelsschool Pol 18 (Spaamdam) Polschool Middenweg 220 Dag-openluchtschool Allard Piersonstr. 25 v. Zeggelenschool Wilgenstraat 81 Linnaeusschool Weltevredenplein 1Corn. Houtmanschool Gysbr.v.AmsteJctr.118 J. P. Coenschool lunoplantsoen 30Junoschool Bakkerstraat 11 Montessorischool Croesenstraat Beatrixschool Naar het ouderlijk huis terug? Bezwaren van een gesteunde. Van arbeiderszijde wordt ons het volgende geschreven over een quaestie betreffende steun te Haarlem: Als gevolg van een ernstige oneenigheid in een gezin, waarvan de vader voor den derden keer gehuwd is, verliet één der zoons het ouderlijk huis en zocht een kosthuis. Dit vond hij bij S. welke in ondersteuning is bij den Gemeentelijken Dienst der Werkloosheidsbe strijding, wiens ondersteuning daarop verla ging onderging. In de toelichting op de Steunregeling staat hieromtrent namelijk vermeld: „Wanneer een ondersteunde kostgangers houdt, wordt ge acht dat een derde van het kostgeld zuivere verdienste is. Op dit een derde gedeelte moet dan de 2/3 aftrek plaats vinden, zoodat in het geheel 2/9 van het kostgeld op den steun moet worden in mindering gebracht. Tot zoover is alles normaal. Maar nu wordt de kostganger drie weken geleden werkloos, hij stempelt nu al 3 weken regelmatig bij zijn vakbond. De formulieren voor het aanvragen van steun werden ingevuld, doch de jonge man werd afgewezen en ontving het advies om weer naar zijn ouders te gaan. Direct na het ontvangen van dit advies heeft betrokkene zich met een uitvoerig schrijven gewend tot den directeur van Maatschappelijk Hulpbe toon, teneinde deze dienst op de hoogte te stellen met de feiten waarom hij destijds ge noodzaakt was het ouderlijk huis te verlaten, terwijl hij mededeelde, dat hij het onjuist vond dat nu van hem verlangd werd dat hij weer terugkeerde. Hoe staat het echter met den kostbaas, die zooals wij mededeelden in ondersteuning is bij den Gem. Dienst der Werkloosheidsbe strijding. Van hem werd nog steeds 2/9 van het kostgeld dat hij voorheen ontving in mindering gebracht op zijn steunbedrag. Bij het navragen hoe dit nu toch mogelijk was, daar hij in "een drie weken een cent kostgeld had gekregen, werd van genoemden Dienst ten antwoord gegeven, dat dit niet op een abuis berustte, maar dat dit expresselijk was gedaan. De kostbaas moest den kostganger maar naar zijn ouders verwijzen en zoodra hij vertrokken is zal ook de 2/9 mindering niet meer plaats vinden. In de „Toelichting op de Steunregeling" staat duidelijk eenige malen vermeld, dat een derde van het kostgeld zuivere verdienste is en in het geheel 2/9 van het kostgeld op den steun moet worden ingehouden, maar hier is er van kostgeld geen sprake meer, want er komt geen cent in en de betreffende jongeling denkt er niet aan naar zijn huis terug te keeren. Moet nu de kostbaas hem op straat zetten om weder zijn normalen steun te krijgen? Deze gang van zaken is o.i. niet juist. Zeker, er is een weg van be roep, namelijk een schrijven richten tot B. en W. en verder de aangelegenheid in handen stellen van de Landelijke Contact-commissie, doch van den werkloozen kostbaas wordt nu al drie weken een deel van zijn steun ingehou den en de weg van het beroep is een lange weg. Bovendien komt hier nog bij, dat men geen steun van terugwerkende kracht uit keert, met het gevolg dat hoe men de zaak ook keert, de werklooze altijd de dupe van de historie is en blijft, ook al krijgt hij tenslotte gelijk. Tot zoover dit schrijven. Wij hebben bij Maatschappelijk Hulpbetoon geïnformeerd. Daar werd ons medegedeeld, dat alleen in zeer bijzondere gevallen van de bestaande regeling door den Minister wordt afgeweken. Er is op 20 October een brief van den jongen binnengekomen. De daarin opge somde feiten moeten nog onderzocht worden. Indien deze juist blijken te zijn, zullen er wel termen zijn om den Minister te adviseeren aan dezen jongen man niet den eisch te stellen terug te keeren tot het ouderlijk huis. BENOEMING ONDERWIJZERES B. en W. stellen den Raad voor, te benoe men tot onderwijzeres aan de School voor voorbereidend lager onderwijs no. 6 (Terna- testraat 16): mej. E. M. Houtzager te Haarlem, BENNEBROEK GEREF. KERK. De kerkeraad van de onlangs geïnstitueerde Geref. Kerk alhier, heeft besloten over te gaan tot het beroepen van een eigen predikant en tot den bouw van een kerk en pastorie. HEEMSTEDE EEN DIENST VAN SOCIALE ZAKEN? Dan Armenzorg rechtstreeks onder B. en W. KOSTEN 600— MEER. B. en W. schrijven aan den Raad: Het overlijden van den heer W. A. Klimbie in leven secretaris-penningmeester van Maatschappelijk Hulpbetoon heeft ons aan leiding gegeven opnieuw aandacht te sehen ken aan de wijze waarop in deze gemeente de armenzorg is geregeld. De nadere beschouwing van deze aangele genheid heeft ons bij vernieuwing duidelijk gemaakt dat met de stijging der uitgaven niet alleen de administratieve werkzaamhe den in omvang toenemen, maar tevens dat de bemoeiingen der gemeenten op dit gebied zoowel elders als hier. zich steeds uitbreiden De zorg voor de sociale belangen der inge zetenen vormt een zóó belangrijk deel van de taak der overheid, en daarmede zijn zooveel jelden gemoeid, dat het noodzakelijk moe» worden geacht, dat voor de behartiging daar van het gemeentebestuur volledig verant woordelijk is en bovendien dat de adminis tratie aan de hoogste eischen voldoet. Bij het innemen van dit standpunt is het, duidelijk dat een tusschen verschillende col leges verdeelde verantwoordelijkheid over te nemen maatregelen en het niet in één hand zijn van de administratie, allerminst wen- schelijk wordt geacht. Wij zijn daarom van meening dat behalve de andere reeds rechtstreeks door ons col lege uitgevoerde sociale maatregelen, ook de armenzorg bij ons college dient te worden ondergebracht. Indien daartoe wordt besloten is het onze bedoeling om een dienst van sociale zaken als onderdeel van de secretarie, met de ver schillende werkzaamheden te belasten. Door (Adv. Ingez. Med.) de alsdan tot stand komende samenvoeging van werkzaamheden is het tevens mogelijk hetgeen ook uiteraard gewenscht is deskundig personeel met de leiding te be lasten. De kosten, welke uit het overbrengen van de armenzorg naar ons college en het belasten van een afzonderlijke afdeeling van de secre tarie met kort gezegd de sociale zaken der gemeente voortvloeien, zullen ongeveer f 600 méér bedragen dan de uitvoering van deze werkzaamheden, door Maatschappelijk Hulpbetoon en de secretarie tezamen thans vorderen. Een uitgaaf waartegen op grond van de verbetering, welke wordt tot stand ge bracht, naar onze meening geen bezwaar be hoeft te bestaan. Aangezien de gemeente thans de beschik king heeft over vold-oende kantoorgelegen heid door de in gebruikneming van „de Meerlhorst" voor dit doel, behoeven daarvoor geen extra uitgaven te worden gedaan. Hoewel uit de aanvaarding van ons voorstel nog nader door U te nemen besluiten zullen voortvloeien meenen wij goed te doen U reeds thans mede te deelen, dat het in onze bedoe ling ligt de tegenwoordige bestuursleden van Maatschappelijk Hulpbetoon te verzoeken zich als lid van de in te stellen commissie van advies te willen blijven belasten met het verleenen van voorlichting bij het toekennen van ondersteuning aan armlastigen. Voor de uitvoering van de steunregeling voor de werkloozen blijft de medewerking van de commissie voor de werkloozénzorg bestaan. In de overtuiging dat ook U thans het tijd stip gekomen acht om de armenzorg onder rechtstreeksche verantwoordelijkheid van ons college te brengen stellen wij U voor, het vol gend ontwerp-besluit vast te stellen: De Raad besluit, B. en W. op te dragen maatregelen te treffen verband houdende met de onderbrenging van de armenzorg on der rechtstreeksche verantwoordelijkheid van B. en W. GEMEENTERAAD. Er wordt een vergadering van den Raad der gemeente Heemstede gehouden op Don derdag 27 October 1938 des namiddags 8 uur. De agenda luidt: 1. Vaststelling van de notulen der vergade ring van 22 September 1938. 2. Ingekomen stukken en mededeelingen. 3. Rekeningcourant-overeenkomst. 4. Aanvrage gelden voor de Nicolaas Beets- school. 5. Afschrijvingspercentage pompstation. 6. Rooien van boomen. 7. Benoeming leden van de Commissie van toezicht op het agentschap der Arbeidsbeurs. 8. 10e Wijziging der Algemeene Politie verordening. 9. Subsidie Politiesport- en schietver- eeniging „Heemstede". 10. Voorstel verbetering straatverlichting Raadhuisstraat-Binnenweg en Cruquiusweg. 11. Bijdrage in kosten verbetering verkeer W ilhelminapleinAchterweg. 12. Voorstel regeling armenzorg. BLOEMEN DAAL DEMONSTRATIE REIDANSEN. Zaterdagavond gaf de heer H. J. v. d. Wate ren een demonstratie van rei- en volksdansen in het Jeugdhuis aan de Donkerelaan. De jeugd was in grooten getale aanwezig. De bedoeling van dezen avond was om even als het vorige jaar onder de Bloemendaalsche 'eugd belangstelling te wekken voor det volks dansen. Toen is deze poging een groot succes ge worden en de resultaten hebben we gezien op Koninginnedag, toen de heer v. d. Wateren met groot succes zijn dansen heeft gedemon streerd op het terrein in Duin en Daal. De heer v. d. Wateren sprak een woord van welkom namens de vereeniging voor jeugd werk en toen werd onmiddellijk een kring ge vormd, de muziek zette in en met groote accu ratesse werd de Engelsche Jagersmarsch ge danst. De Dultsche rei „Geistlander" quadrille volgde, de Jingle Bells, voorbeeld van een Amerikaanschen dans; Goddesses een Engel sche Volksdans, evenals Hyde Park. Het aardigste moment kwam, toen de leider allen uitnondlgde, om mee te dansen nadat eerst de figuren door de kern waren voorge danst. Met groot enthousiasme huppelde de jeugd in het rond en het ging uitstekend en zoo vol was het dat er twee groepen moesten worden gevormd. Op dezelfde manier werd ook de Toover- cirkel ingestudeerd. Zoo vloog de avond om in de allerbeste stemming. Wij twijfelen niet, of de heer v. d. Wateren, zal het doel van dezen avond, het winnen van nieuwe leden bereiken, teneinde tevens op onze volksfeesten zijn gewaardeerde medewerking te verleenen. De repetities worden voorloopig Zaterdags gehouden. BLOEMENDAALSCHE REDDINGSBRIGADE. Men deelt ons mede, dat de E H.B.O.-cursus, gegeven door Dr. W. D. van Oldenborgh, des Woensdagsavonds van 8 uur tot 9 30, te Over- veen, voortaan gehouden zal worden in het Kennemer Lyceum.

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 2