Japanners reeds voor Hankau? DE PALATIJNSCHE HEUVEL Dr. Benesj te Londen. M A A N D A G 24 OCTOBER 1938 HAARIEM'S DAGBEAD 4 Stad grootendeels door de bewoners verlaten. Hevige branden woeden in Kanton. Gelijk met het offensief in Zuid- China hebben de Japanners de acti viteit aan het front van Hankau ver groot. Volgens United Press is het Japanschen gemotoriseerden colonnen reeds gelukt tot in de omgeving van de stad door te dringen. Japansche oorlogsschepen zouden zich nog slechts op 30 kilometer afstand van Hankau bevinden. De Japansche luchtmacht heeft gis teren verscheidene aanvallen op Han kau gedaan, tengevolge waarvan aanzienlijke schade in de stad werd aangericht. Daar het grootste deel van het politiecorps de stad heeft ver. laten, werd het verkeer gedurende het alarm niet gestaakt. Er ontstond echter geen paniek. Daar de meeste inwoners uit Hankau zijn vertrokken, bestaat de tegenwoordige bevolking voor een groot deel .uit vluchtelingen van het front die na een uitputtenden marsch op de straten bivakkeeren en koude en honger lijden. Het sterftecijfer is zeer hoog: de lijken worden niet weggebracht. Het sporwegverkeer van Hankau naar het Zuiden is gestaakt. Alle winkels zijn gesloten. De Chineesche electnciteitscentrale werkt niet meer. De Fransche concessie ontvangt nog steeds stroom van een Britsche centrale. Men verwacht, dat de watervoorziening spoedig zal worden stopgezet. De Fransche autoriteiten hebben voorzorgs maatregelen genomen voor de verzekering van üe electriciteit met behulp van dynamo's op Fransche kanonneerbooten. De bezetting van Kanton. Te half vier Zaterdagmiddag plaatselijken tijd rukten de Japansche troepen de binnen stad van Kanton binnen. De Japanners ver klaren. dat de val van Kanton een gevolg is van de nederlaag bij Tsjengtsjing. Na dezen slag. waarin de Chineezen aanzienlijke verliezen leden, moesten zij terugtrekken. Men weet niet wat van de autoriteiten van Kanton geworden is, doch Japansche vliegers hebben medegedeeld, dat zij een autocolonne van ongeveer zestig wagens in noordweste lijke richting hebben zien rijden en onder vuur hebben genomen. Men veronderstelt, dat de gouverneur van Kanton, Woetsjen, alsmede generaal Joehon Moe en zijn staf, in deze auto's zaten. In negen dagen hebben de Japansche troe pen 200 kilometer afgelegd, dank zij het ge bruik van motorvoertuigen en ravitailleering door vliegtuigen, terwijl de Chineezen weinig- of geen tegenstand boden. Een detachement van enkele honderden was de eerste Japansche afdeeling, welke Kanton binnenrukte, het gros van het leger, ongeveer 30.000 man, kwam na vijf uur in den middag de stad binnen. De mannen werden gelegerd in de tuinen van Toengsjan. Het eerste detachement bestond uit een dertigtal vechtwagens en pantserauto's. Nadat de mannen op verscheidene punten in de stad de Japansche vlag hadden ge plant, voegden zij zich weer bij het gros van het leger. Volgens de laatste berichten woe den op het oogenolik te Kanton.ge weldige branden, welke door de Chi neezen zijn aangestoken en thans ook naar de grootste gebouwen zijn over geslagen. De wind. die in de richting van Sjamien waait, heeft talrijke nieuwe branden doen ontstaan, waar door de Fransch-Britsche concessie wordt bedreigd. Het Fransche zieken huis Doumer, dat eveneens bedreigd werd, is ontruimd. Vreugde te Tokio. De Japansche hoodstad heeft tijdens het weekeinde met uitbundige vreugde de ver overing van Kanton gevierd, aldus meldt Reuter. Het loeien aer fabriekssirenes en de aankondigingen door de radio vormden de eerste teekens der overwinning, waarna over het geheele land patriottische betoog in gen Minister Oliver Stanley over München. De keuze was: overeenkomst of wereldoorlog. De Britsche minister van handel, Oliver Stanley, heeft Zaterdag een rede gehouden voor zijn kiezers te Appleby in Westmore- landshire. Hij sprak de geruchten tegen, vol gens welke hij voornemens zou zijn geweest af te treden na de overeenkomst van München. „Ik kan U verzekeren," zoo zeide hij, „dat ik niet heb geaarzeld de overeen komst van München te aanvaarden. Ik was overtuigd, dat wij op dien Vrij dag de keuze hadden tusschen een overeenkomst op de grondslagen, voor gesteld te München, of een oorlog, waaraan de geheele wereld zou deel nemen". Spreker voegde hieraan toe. dat slechts één ding hem ertoe zou hebben kannen brengen af te treden: indien hij zou hebben bemerkt, dat de overeenkomst van München zou worden gebruikt om het volk te bedriegen en In slaap te wiegen in een valsch gevoel van veiligheid „De overeenkomst van München is een begin," zoo zeide hij, ..een geen einde, een gelegenheid om iets te bereiken en niet een eindpunt". op touw gezet werden. Ondanks den regen stroomden de menschenmassa's naar de hei ligdommen voor het uitspreken van dankge beden voor de overwinning, terwijl 2000 win kelmeisjes een lampionnenoptocht door de hoofdstraten naar het keizerlijk paleis orga niseerden. Na den val van Kanton. Engeland ongerust over de positie van Hongkong. LONDEN, 23 October (United Press). Alhoewel Groot Brïttarmië louter als toeschouwer in den oorlog in het Verre Oosten is geïnteres seerd, zijn er thans teekenen, die er op wijzen, dat de Britsche regeering ten zeerste verontrust is over de positie van Honkong daar deze stad nu geheel van den goeden wil der Japanners afhangt. Bovendien blijft het gevaar bestaan dat Japan daar een permanente marinebasis voor Zuid-China zal vestigen teneinde de strategische positie van Hongkong te neutrali seeren. In Britsche klingen worden de geruchten volgens welke een Britsch-Duitsche bemid deling in den oorlog in China overwogen zou worden als ongegrond beschouwd. In deze kringen constateert men nl. dat er niet de minste aanwijzingen zijn, dat de Japanners bereid zouden zijn een bemiddeling te aan vaarden op de basis van een onafhankelijk on verdeeld China, terwijl anderzijds er even min aanwijzingen bestaan, dat de Chinee sche tegenstand ineenstort. Niettegenstaande dit alles geven Britsche kringen toe, dat de regeering zich inzake Kanton leelijk vergist heeft. De plotselingen ineenstorting van de verde diging van die stad blijft voor Engeland een mysterie. (United Press). Italiaan vestigt hooeterecord. Hoogte van 17.074 K.M. bereikt. De Italiaan Pezzi Mario heeft met een eenmotorig Piaggo-vliegtuig een hoogte van 17,074 Meter bereikt. Het vorige record bedroeg 16.440 Meter, dit stond op naam van den Engelschman Adams. DE „NIKKELKONING" SIR ROBERT LUDVVIG MOND OVERLEDEN. De Canadeesche „nikkelkoning", Sir Robert Ludwig Mond, is na een langdurige ziekte op 71-jarigen leeftijd te Parijs overleden. Sir Robert was de schepper van de mo derne nikkelindlustrie. Na een schitterende studie aan Britsche universiteiten en de uni versiteit van Zürich lieeft hij in samenwerking met zijn vader, dr. Ludwig Mond nieuwe car- boniden ontdekt. Senaatsverkiezingen in Frankrijk. Radicaal-socialisten verliezen zes zetels. Zondag zijn in Frankrijk senaatsverkiezin gen gehouden voor de bezetting van 97 zetels. Hiervan vormen 96 zetels het deel van den senaat, dat op 29 October 1929 gekozen is en thans aan de beurt van aftreden. Het omvat 30 departementen, waaronder Algiers en de koloniën Guadeloupe en Réunion. De 97e zetel is door overlijden vrijgekomen. Gisteravond laat werden de resul taten bekend. Deze luiden: Republi- keinsch Democratische Unie 27 zetels, links Republikeinen 10, Onafhanke lijk Radicalen 9, Radicaal Socialisten 41 Republikeinsche socialisten 4, Rep. Soc. Unie 2. SFIO 4. Verliezen: Radicaal Socialisten 6, On afhankelijk Radicalen 1, Rep. Socia listen 4. Winsten: SFIO 1, Rep. Soc. Unie 9. Tot degenen, die gekozen werden, behoor den o.a. oud minister Fabry (links republi kein,) minister Queuille (rad. soc.) en oud minister William Bertrand. Oud minister Violette is niet herkozen. De socialistische afgevaardigde en oud minister Marx Dormoy is gekozen in de plaats van den radieaal-socialitischen oud minister Marcel zRegnier, die verslagen werd. Voorts werd herkozen Henry Bérenger, voor zitter der senaatscommissie voor buitenland- sche zaken (rad. soc.). Strikt particulier bezoek van den oud-president. „Ik heb rust en vrede noodig.' De Tsjecho-Slowaakscne gezant te Londen, Masaryk, deelde Zaterdag aan Reuter mede, dat oud-president Benesj te Londen was aan gekomen voor een zuiver particulier bezoek. Onder geen voorwaarde kon hij geïnterviewd worden. In een interview met een verslagge ver van de „Sunday Chronicle" heeft dr. Benesj eenige mededeelingen ge daan omtrent zijn naaste toekomst plannen, doch hij weigerde zich ook maar in eenigerlei opzicht uit te laten over de politieke situatie. Slechts enkele woorden sprak hij over het land, dat hij thans heeft verlaten: ,.Ik ben van meening, dat de Tsjecho Slowaaksche aangelegenheden in handen zijn van een competente regeering". „Ik ben uiterst vermoeid," zoo begon dr. Benesj het onderhoud, „en ik heb vrede en rust noodig. Ik hoop deze in Groot-Brittannië te vinden. Het is voor mij thans zaak, het ver leden te vergeten en slechts aan mijn eigen toekomst- te denken. Men dient mij van nu af aan als particulier te beschouwen. Daarom ook is het mij onmogelijk, politieke gebeurtenissen te bespreken, die nog zoo versch in het ge heugen liggen. De toekomst van Tsjecho Slo wakije en het lot van dit land zijn in handen gelegd van 'n zeer bekwame regeering. Slechts een super-profeet zou kunnen voorspellen, wat er al dan niet gebeuren gaat." Dr. Benesj zeide voorts, dat hij het hem aangeboden professoraat aan de universiteit te Chicago, waar de groiVlegger der Tsjecho Slowaaksche republiek, prof. Masaryk, vóór den wereldoorlog onderricht gaf, had aanvaard. „Ik ben physiek zeer, zeer vermoeid," aldus de oud-president, „maar Goddank is dit slechts een physieke vermoeidheid. Rust en nog eens rust heb ik noodig. Of ik lang in Engeland zal vertoeven? Het kunnen een, twee of drie we ken zijn. Zoodra ik mij weer fit genoeg gevoel, zal ik naar de Vereenigde Staten vertrekken en er mijn functie te Chicago aanvaarden. Van hier uit zal ik direct scheep gaan naar Ame rika, in gezelschap van mijn vrouw. Ik heb mijn particuliere aangelegenheden zoodanig geregeld, dat ik zoolang zal kunnen wegblijven als mij noodzakelijk schijnt. Ik herhaal, dat ik geen politieke verklarin gen zal afleggen of politieke interviews zal toestaan, noch hier. noch in Amerika. Berich ten volgens welke ik te Londen politieke be sprekingen zou voeren, moet ik met nadrukrte- genspreken. Ik zal geen enkele Britsche offi- cieele persoonlijkheid ontmoeten. Mijn bezoek aan Engeland is strikt particulier en hoe meer rust ik hier zal kunnen genieten, des te aangenamer zal het mij zijn (United Press.) Praag acht Hongaarscli voorstel basis voor onderhandelingen. Regeering behoudt z'ch echter wijzigingen voor. Naar het Hongaarsche Telegraaf Bu reau meldt heeft de Tjsecho-Slowaak- sche minister van Buitenlandsche Za ken aan de Hongaarsche regeering medegedeeld, dat zijn voorstel als al- gemeene grondslag voor onderhande delingen kan worden beschouwd, wel ke latere wijzigingen niet uitsluit. Dientengevolge heeft de Hongaarsche regee ring, nadat de ministerraad zich Zondag diep gaand met het nieuwe Tsjecho-Slowaaksche oorstel heeft bezig gehouden, besloten haar gedetailleerde antwoord binnen den kortst mo gelijken tijd langs diplomatieken weg aan de regeering te Praag mede te deelen. De Hongaarsche tegenvoorstellen op het Tsji chische plan tot regeling van de Hongaarsche territoriale eischen worden naar Reuter uit Boedapest verneemt, voorbereid door den mi nister van Buitenlandsche Zaken, de Kanya. Wanneer zij door den eersten minister zullen zijn goedgekeurd zullen zij terstond naar Praag gezonden worden als antwoord op de Tsjechi sche voorstellen, die Zaterdagavond door Im- redy zijn ontvangen. Naar verluidt, zal in de Hongaarsche tegen voorstellen verklaard worden, dat het gebied, dat in de laatste Tsjechische nota is aangebo den, gedeeltelijk overeenstemt met wat Hon garije beschouwt als de ethnologische grens, doch, ten aanzien van groote Hongaarsche ste den, wijkt het nog ver af van de ethnographi- sche lijnen, zooals die door de Hongaren wor den gezien. Tsjecho-Slowakije wenschte deze steden te behouden. De voornaamste steden, waarom 't gaat, zijn naar verluidt: Kassa, Ung- var, Munkacs, Nyitra. Zaal in het paleis van Livia op tien Palatijn. De muurschilderingen zijn duidelijk te zien. d^de:,_edwg °»èéo (Adv. Ingez. Med.) De Palatijn is het paradijs van Rome en op zijn grond viel een regenboog uit den hemel. VAN SERVIUS HONORATUS to het vree- selijke woord: Roma ante Romulus fuit, et ab ea nomen Romulus adqui- sivit Rome bestond vóór Romulus en van haar is de naam Romulus afgeleid. Vrééselijk omdat dit vonnis een wereld ten onder doet gaan, die ontelbaren dierbaar geworden is. De wereld der legende, die leert, dat Romulus zoon van den krijgsgod Mars en de Vestaal- sche Maagd Rea Silvia in de achtste eeuw vóór Chr. Rome stich'tte op den Palatijnschen heuvel en er, als eerste koning, zeven en dertig jaar over regeerde. Het oude en het nieuwe Rome gezien van den Palatijnschen heuvel. Wanneer gij de bewakers van den Palatijn kleine pittige mannen, met armoe en ver val in hun kleeren, doch met een blinkende liefde in de oog-en voor den historischen heuvel, die hun werd toevertrouwd over dezen revolutionnairen Servius Honoratus en zijn leer spreekt, dan komen zij, als mo derne Romeinen, wat de afstamming van Mars betreft, spoedig met u tot een accoord. Maar voor de rest halen zij hun schouders op met een blik, die grenzenlooze minachting uitdrukt en vlugger voeren zij u naar het huis van Romulus, dat het fundament is en b 1 ij f t van hun geloof, dat Romulus, en géén ander, de schepper is van Rome en het Romeinsche Rijk. En ook de reiziger uit het Noorden, wiens hart en gezicht gewarmd wer den door de zon van het Zuiden, doet niets liever dan alle overwegingen van wetenschap vergeten en Romulus' legende voluit bejube len, zoodra hij, langs gras en bloemen, langs beelden en kleine koele fonteinen, den Pala tijn. die het paradijs van Rome is, bestegen heeft en met beslagen oogen neerkijkt op het eeuwige Rome, dat onder hem ligt en zich in rose wazigheden verliest. De Palatijn, thans groen en geurig, waar Romeinsche moeders hun zuigelingen voeden, droeg eertijds den last van ontzaggelijk veel steen. Voor lederen keizer een paleis op den heuvel, luidde de ongeschreven wet. En als de Romeinsche bouwmeester vierkante meters tekort kwam, dan zocht, en vond hij verdere ruimte onder den grond. De custode, telkens opnieuw verheugd, dat hij den vreemdeling zijn Palatijn mag toonen, brengt den bezoe ker gewoonlijk eerst naar het paleis van Oc- tavianus, in wiens eerenaam „Augustus" de zonneschijn, dien zijn edel leven en wijs be stier uitstraalden, nog steeds wordt weerspie geld. Misschien doet de man het met geraf- fineerden opzet om straks bij het fraaie huis van Livia de tegenstelling des te ver rassender te doen zijn. Het paleis van keizer Augustus, waarvan slechts wat armelijke af gebrokkelde muren gebleven zijn, stelt teleur en de schatkamer van het romantisch ge moed dient wijd geopend te worden om deze naakte plaats naar behooren te kunnen ge nieten. Maar deze schatkamer is rijk voor- hoogsten top van den Palatijn, dicht bij alles wat hem dierbaar was, ligt zijn graf, waar over een wijde palm zijn schaduw heen en weer wiegelt en dat omkranst wordt door dui zenden kleurige bloemen alsof een regen boog uit den hemel op aarde viel. Aan zijn voet ziet de Palatijn het oude en het nieuwe Rome en in wazige verten sil houetten tegen een lichteren achtergrond den koepel van Pantheon en St. Pieterskerk, en de muren van het Vatikaan. Het wordt avond. Een oranje schemering legt zich over het wit van het Forum Roma- numdaarginds het Kapitool en de zuil van Trajanus: Rome is groot en eeuwig! H. P. VAN DEN AARDWEG. ALEXANDER BRIANDINSKI f Havas verneemt uit Moskou dat een der beste Russische vliegers, de 34-jarige generaal Alexander Briandinski, op tragische wijze om het leven is gekomen. Bijzonderheden wor den niet bekend gemaakt. Briandinski heeft dit jaar met Kokkinaki een afstandsvlucht MoskouSpassk volbracht, waarbij hij 7600 Kilometer in 24 uur en 36 minuten aflegde. KONING LEOPOLD IN BELGIë TERUG Koning Leopold van België, die naar men weet een particulier bezoek heeft gebracht aan Londen, is Zaterdagavond naar België terug gekeerd. PROGRAMMA Glimlachend slaat de gebruinde custode u gade. en hij raadt wat in u omgaat. En dan neemt hij u mee, rechtstreeks, naar het huis van Livia. en daar sprankelen pretvonken in zijn pupillen wanneer hij bij iedere schrede uw opgetogenheid ziet groeien. Want het paleis van Livia. de bekoorlijke en gevaarlijke moe der van Tiberius en Drusus, is door de sloopers- hand der eeuwen gespaard. Men is geneigd te vragen of het wellicht de teedere gratie en de lichte schoonheid dezer vrouwelijke be huizing waren, die het houweel van den tijd deden terugdeinzen. De gids grijpt, vóórdat gij beseft wat hij wil, een emmer, die steeds gevuld gereed blijkt te staan en laat het water zoo ver als hij kan, over den vloer schieten. En op hetzelfde oogenblik worden in de kleine ontvangzaal de felle kleuren zichbaar van het mozaiek. dat eenmaal de voeten van keizer lijke feestgangers ensamenzweerders gedragen heeft. Gij wandelt door de vertrek ken. welker wanden met heidensche fresco's beschilderd zijn en al loopende verbaast men zich, dat de vrouw van schier tweeduizend jaar geleden al even op comfort en gemak ge steld was als de hedendaagschetusschen keuken en eetkamer hebt ge een luik ontdekt, waardoor borden en schalen aange reikt werden. En temidden der Romeische oudheid denkt men aan het woord van Salomo, dat er niets nieuws onder de zon is. lp) E tocht over den Palatijn gaat verder. Langs het paleis van Tiberius en den tempel van Magna Mater, langs het enorme huis van Septimius Severus, den Afrikaan en langs het reusachtige Circus Maximus. dat haast niet te overzien is. Maar ook zonder dit alles is het mogelijk den Palatijn lief te hebben en een heimwee naar hem voor altijd met zich mee te dragen. De Palatijn is door de eeuwen verlost van zijn al te zware en hooge kleed van steen. Waar eenmaal zalen en gangen waren, bloeien thans palmen, oleanders en amandelboomen. En toch zou de mensch zoo gaarne den Pala tijn weer hebben zooals hij was in den tijd der keizers. De dichterlijke opgraver Giacomo Boni gaf zijn leven aan de weder-opstanding 1 van Palatijn en Forum Romanum. Op den DINSDAG 25 OCTOBER 1938. HILVERSUM I 1875 en 415.5 M. KRO-uitzending. 8.009.15 Gramofoonmuzek. (Om. ca. 8.15 Berichten). 10.Gramofoonmuziek. 11.30 Godsdienstig halfuur. 12.Berichten. 12.15 KRO-orkest (l.OO1.20 Gramofoenmuziek). 2.Vrouwenuur. 3.004.00 Modecursus. 4.05 Berichten, hierna het KRO-kamerorkest. 5. Gramofoonmuziek. 5.15 R.K. Kinderkoren „Zang en spel" met pianobegeleding. 5.45 Felicitatiebezoek. 6.05 Gramofonmuziek. 6.20 KRO-Melodisten en solisth. 7.Berichen. 7.15 Causerie „Het aanslaan van de arbeiders beweging". 7.35 Sportpraatje. 8.— Berichten A.N.P. en Mededeelingen. 8.15 Het Stedelijk orkest van Maastricht en solist. 9.Inter views. 9.20 Vervolg concert. 10.05 Lajos Veres en zijn Hongaarsch orkest. 10.30 Berichten A.N.P. 10.40 KRO-Boys en solist. (11.00—11.10 Gramofoonmuziek. 11.30-12.00 Gramofoon muziek. HILVERSUM II 301.5 M Avro-uitzending. 3.Gramofoonmuziek. (Om 8.15 Berichten) 10.Morgenwijding 10.15 Gramofoonmuziek. 10.30 Voor de vrouw. 10.35 Ensemble Jetty Cantor. Gramofoonmuziek. 10.30 Voor de vrouw. 10.35 Ensemble Jetty Cantor. 11. Wenken voor de huihouding. 11.30 Vervolg concert. 12.15 Berichten, hierna: Gramofoon muziek. 12.30 Orgel en zang. 1.Avro-Amu- sementsorkest (opn.) 1.45 Omroeporkest en solist. 2.45 Kniples. 3.45 Berichten, hierna: het Lyra-trio. 4.30 Kinderkoorzang. 5.Voor de kinderen. 5.30 Omroeporkest en gramofoon muziek. 7.— Voor de kinderen. 7.05 Kinder koor „Zanglush". 7.30 Engelsche les. 8.Be richten A.N.P.; Radiojournaal; Mededeelin gen: Gramofoonmuziek. 8.30 Bonte Dinsdag- avondtrein. 10.— Disconieuws 10.30 Gramo- foonplatenconcert met toelichting. 11.— Be richten A.N.P. Hierna tot 12.Het Avro- Dansorkest en gramofoonmuziek. DROITWICH 1500 m. 11.4011.45 en 12.20 Gramofoonmuziek. 12.35 Radiotooneel. 1.05 Zang en piano. 1.35 2.20 Gramofoonmuziek. 4.15 Het Harp-Trio. 4.40 Het Berge Krish septet. 5.20 Pianovoor dracht. 5.40 Michaeloff en zijn orkest. 6.20 Berichten.6.45 Juridische causerie. 7.Dia loog. 8.20 Variété-programma. 9.20 Berichten 9.45 Causerie ..It ocours tot me" 10.— Dis cussie. 10.55 Het Leslie Bridgewater harpkwin- tet. 11.35 Oscar Rabin en zijn Dansorkest. 11.5012.20 Dansmuziek (gr.p.1.) RADIO PARIS, 1648 M. 8.10, 9.10.10 en 11.20 Gramofoonmuziek. 12.40 Derveaux-orkest. 3.05 Pianovoordracht 3.20 Gramofoonmuziek. 4.20 Concert. 5.30 Giardino-orkest. 6.20 Zang. 7.20 Gramofoon muziek. 8.35 Radiootooneel. 10.3511.50 Het Pascal-kwartet en solisten. KEULEN 456 M. 5.50 Gramofoonmuziek. 6.30 Het Rheinische Landesorkest. 11.20 Trioconcert. 12.35 Gramo foonmuziek. 1.30 Vroolijk concert. 3.20 Otto Dobrindt's orkest. 6.20 Populair concert. 7.50- 11.20 Omroepdansorkest en solisten BRUSSEL, 322 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 en 1.30 Om- roepsalonorkest en gramofoonmuziek. 1.50 2.20 5.20, 6.50 en 7.20 Gramofoonmuziek. 8.20 Gevarieerd maandoverzicht. 9.20 Omroep- Symphonie-orkest en gramofoonmuziek; 10.5011.20 Gramofoonmuziek. BRUSSEL 484 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 en 1.30 Om- roepkieïnorkest. 1.502.20 Gramofoonmuziek. 5.20 Omroepdansorkest. 6 35 Gramofoonmuziek 6.50 Harp- en cellosoli. 8.20 Radiotooneel. In de pauzes: Gramofoonmuziek. 10.3011.20 Gra mofoonmuziek. DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 7.30 Radiotooneel. 8.— Omroeporkest. (8.20 8.35 Politiek dagbladoverzicht). 9.20 Berichten 9.50 Pianovoordracht. 10.05 Berichten. 10.20 11.^0 Gramofoonmuziek.

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 6