Wilde busoorlog duurt voort. Ochtendbeurs Amsterdam Staat en minister Goseling gedagvaard. MAANDAG 7 NOVEMBER 1038 H A" A" R Tj E M'S D A 'G BE At) Z Haarl. Vereen, voor Schooltand- verzorging. Grootere deelneming van ouders zeer noodzakelijk. Eén dezer dagen hield de Haarl. Vereeniging voor Schooltandverzorging haar eerste jaar vergadering onder voorzitterschap van den heer \V. B. Smit. arts. directeur van den Gem Gen. Dienst. In het Jaarverslag van den secre taris werden allereerst de oprichting der Ver eeniging en het voorbereidend werk daartoe gememoreerd; 21 organisaties zijn op dit oogenblik lid. In het voorjaar heeft de Ver eeniging het werk op 13 scholen kunnen be ginnen. Alie leerlingen der eerste klassen van die scholen zijn onderzocht en zoo noodig be handeld. Het jaarverslag werd goedgekeurd. Aan het jaarverslag van den schooltandarts, den heer Hop, ontieenen wij Bij 453 kinderen werd het blijvend gebit onderzocht. Van de 465 onderzochte leerlingen hadder. ,>een behandeling noodig 245. Wel be handeld werden 208 kinderen. Vier kinderen hadden zulke slechte kiezen, dat ze niet meer voor schoo'.tandverzorging in aanmerking kon den komen. Deze kiezen waren eventueel met. zenuwbehandeling nog wel te redden. De ouders zijn hiervan in kennis gesteld. In het geheel werden gemaakt 391 vullin gen. terwijl 9 melkelementen verwijderd werden. Ook dit verslag werd goedgekeurd. Daarna bracht de penningmeester zijn fi nancieel verslag uit. Hartelijk dank werd gebracht aan de Zie kenfondsen voor hun krachtigen steun. Zij toonen, dat zij het werk der schooltandverzor- gir.g noodzakelijk achten. Besloten werd het volgende cursusjaar het werk door te zetten. Van 12 scholen worden de kinderen der eerste, van 9 scholen boven dien die der tweede klasse behandeld. Gaarne zou de Vereeniging uitbreiding aan haar werk geven, maar de financiën laten dat niet toe. Fas wanneer aan een school een voldoend aan tal ouders zich als betalend deelgenoot opgeeft, kan daar met de schooltandverzorging begon nen worden, De deelneming is nog maar op weinig scholen voldoende. Financiëele on macht der ouders zal veelal wel de reden zijn maar ook onvoldoende inzicht in het werk der Vereeniging speelt een rol. Het werk van den schooltandarts is vooral preventief. Hij bezoekt 2 keer per cursusjaar de school en onderzoekt de gebitten. Zoo noo dig worden ze ook behandeld. Die stelselmatige controle voorkomt veel ellende. Dat het werk van den schooltandarts noodzakelijk is blijkt ook wel uit deze zinsnede uit het verslag van den schooltandarts: „Opvallend is ook de zeer slechte toestand van het melkgebit en het zeer gering aantal kinderen, waarvoor op een of andere wijze de hulp van een tandarts is ingeroepen voor andere behandeling dan kiezen trekken. Uit het groot aantal behandelingen moge blijken de noodzakelijkheid van systematische behandeling op school." De aftredende bestuursleden, de heeren Paesi en Kion werden herkozen. Uitvoerige besprekingen werden gehouden over de vraag, hoe men het aantal betalende deelgenooten onder de euders zou kunnen ver- 'noogen. Men zal trachten met hulp der Ouder- cnmmissies op de Ouderavonden een beter in zicht in het werk der Vereeniging te geven. Zal de Vereeniging haar werk kunnen voort zetten, dan zullen veel meer ouders moeten toetreden (Adv. Ingez. Med.) DE VR1JZ. DEM. EN DE STATENVER KIEZING. Samenstelling der Ilaarlemsche lijst. Er worden reeds voorbereidingen getroffen voor de verkiezing van leden der Prov. Staten in den zomer van 1939. Door de al'deelingen in de Federatie Haar lem van den Vrijz. Dem. Bond is de volgende alphabetische candidatenlijst opgesteld. Mej. dr. G. Andrea. A. Cassee, H. C. v. d. Colk. nu. L. G. van Dam, J. Dullaart, mr. O. M. A. Geer ling, E. Geerts Wzn., H. van Leeuwen. A. J. van Leusen, S. J. van Limburg Stirum. mevr. H. Meijers—Kehrer, J. Over Azn.. mr. J. Roelse. mr. L S. Römelingh. mevr. C. Stem- ler—Tjaden. K. Steijn, mr. M. Slingenberg, Klaas de Vries. „JACOB VAN LENNEP" SPEELDE IN AMSTERDAM. De tooneelvereeniging „Jacob van Lennep" voerde gisteravond in Krasnapolsky te Am sterdam hei tooneelwerk ,J3e wereld vergaat" op voor de Gemengde Zangvereeniging „Zang- lust" aldaar bij de herdenking van het 40- jarig jubileum dezer vereeniging, waarvoor Jacob van Lennep was uitgenoodigd. De opvoering was een groot succes en bij herhaling werd'bij open doek geapplaudisseerd. Aan het slot kwam de voorzitter van „Zang- lust" op het podium en overhandigde aan alle medewerkenden een blijk van sympathie. Hij sprak daarbij den wensch uit. dat ..Jacob van Lennep" nog vele malen medewerking bij „Zanglust" zou verleenen, en dankte ten slotte de vereeniging voor het goede spel. De regis seur, de heer Frans du Mee, dankte namens de vereeniging voor de hartelijke ontvangst en bracht hulde aan mevrouw Bergman, de 76-jarige oudste Nederlandsche dilettante voor haar goed spel op dezen avond. INSTALLATIE VAN DRIEHOEKMEISJES. Zaterdagmiddag 1.1. had in het Wijkgebouw God. Oude Gracht 104 de eerste installatie plaats in de Driehoekclub van Wijk I der Ned. Herv. Gemeente. Sinds October 1937 is in 't tuinhuis van het Wijkgebouw een kleine Driehoekclub begon nen onder leiding van Offi Anny Boone en Offi Carla Meyer. Het eerste jaar is matig gewerkt aan het behalen der Driehoeken, zoodat pas thans de eerste Installatie van 7 meisjes plaats vond. Offi Boone had de leiding van dezen middag en besprak met de meisjes de beteekenis van de belofte De plechtige Installatie werd ver richt door mej. J. Meyer. Aanwezig waren mej. C. Heshuyzen, kring leidster der Ned. Meisjes Clubs, verschillen de leidsters der N. M. C. o.a. mevr. M. S. M. Poley Wessels en mevr. Waardenburg— Lindeyer. Laatstgenoemde bedankte ten slotte Oifi Carla Meyer bij haar afscheid voor het geen zij voor de Wijkclub gedaan had en ver welkomde mej. Willy Siebellnk, die haar taak zal overnemen De school in het Ramplaan- kwartier. Geopend met 69 leerlingen. Men deelt ons mede, dat de openbare lagere school in het Ramplaan kwartier te Haarlem begonnen is met 69 leerlingen, verdeeld over de le, 2e en 3e klasse. Van die 69 leerlingen zijn er 18 afkomstig van de Vondelschool en 20 van de Julianaschool. Voor de eerste klasse werden 25 leerlingen aangegeven. De hulpschool staat aan de Croesenstraat, maar zooals men weet wordt er een nieuw schoolgebouw gezet. Als heth desbetreffende voorstel door B. en W. wordt aangenomen zal de school in het Ramplaan kwartier Beatrixschool genoemd worden. Gedachtig aan het Koninklijk woord inzake de geestelijke herbewapening van ons volk. vestigen wij hierbij de aandacht op een uit muntende leiddraad, n.l. Scharroo's „Het Heden, de Toekomst en Wij", waarover Dr. P. H. Ritter Jr. voor de A.V.R.O.-microfoon heeft gezegd „Dit zeldzaam pittige boek getuigt van een groote belezenheid. Scharroo's werk maakt ons wakker voor onze eigen gedachten en hij verdient daarvoor onzen dank. Het getuigenis van een ernstig man!" (Adv. Ingez. Med.) gracht. Werkverschaffingsobject waar 50 man werken. Eenige weken geleden is door de gemeen te Haarlem begonnen met het omleggen van de Oostersingelgracht, een werk dat in ver band staat met het graven van de nieuwe haven aan het Noorder Buiten Spaarne. Dit werk wordt in werkverschaffing uitge voerd. Aanvankelijk werkten er slechts enkele tien tallen, maar nu is dit aantal heden opgevoerd tot 50 man. Het is niet onmogelijk dat bin nenkort daar nog meer werkloozen te werk gesteld zullen worden. De Haarlemsche Begrooting. Wordt dit jaar niet meer in den Raad behandeld. Op een informatie ten Stadhuize werd ons medegedeeld, dat het nog niet zeker is wan neer de Haarlemsche begrooting voor 1939 zal verschijnen, maar wel kan worden aange nomen, dat het omstreeks half November zal zijn. Komt deze verwachting' uit, dan zullen ver moedelijk afdeelingsvergaderingen gehouden worden op Woensdag 29 November. Voor de afdelingsverslagen klaar zijn, wordt het dan een week in December. Dan moeten B. en W. die afdeelingsverslagen behandelen en de me morie van antwoord opstellen. Die kan dan tegen het einde van December verwacht wor den. De raad vergadert niet tusschen Kerst mis en Nieuwjaar, zoodat het dan tegen Januari wordt voor met de behandeling der begrooting in den Raad begonnen kan wor den. Sovjetvloot onder nieuwe leiding. Onzekerheid omtrent het lot van Smirnof. MOSKOU, 7 November. Opnieuw wordt een belangrijke wijziging aangekondigd in de militaire leiding der Sovjet Unie. De chef van de Sovjet-vloot, Peter Smirnof, wordt vervan gen door Frinovsky. Deze is reeds de vierde chef van de vloot sedert verleden jaar. Op 27 September 1936 werd Frinovsky benoemd tot vice-commissaris van het commissariaat voor binnenlandsche zaken. Omtrent het lot van Smirnof is niets ge publiceerd. Men weet niet, of hij eargens van beschuldigd wordt. Slechts herinnert men zich, dat nog in September de waarnemende commissaris voor de vloot, admiraal Ivan Nadkin. heeft verklaard: „Onze geheime dienst heeft een nest van vijanden des volks, dat in de vloot zijn activiteit ontplooide,, ver nietigd. Het zou echter onjuist zijn te ver onderstellen. dat alle volksvijanden thans zijn uitgeroeid, ook op de vloot. (United Press). Aardbeving in Japan. Veel schade aangericht. Zondagavond is het Oosten en Noord- Oosten van Japan opnieuw door een aard beving geteisterd. Er onstond een gedeeltelijke en tijdelijke storing in het spoorweg- en telefoonverkeer terwijl ook storingen in de electriciteitsvoor- ziening optraden. De Hyobanspoorlijn, die Oeyeny. Iwanama en Miagi verbindt, is op vier punten vernield. Volgens een onderzoek van het centrale telegraafbureau is ook storing ontstaan in de telefoonnetten langs de Oosökust tusschen Tokio en Hokkaido. Ook Yokohama is getrof fen door de beving. Er werden electrische ge leidingen vernield. In Foekoesjima wordt de schade geraamd op 130.000 yen. In de nabijheid van Mito zijn, naar United ress meldt vijftig huizen vernield. De stroomvoorziening in dat district is geheel verbroken. Volgens een bericht uit Sendai heeft de ramp daar het leven van een der inwoners geëischt. VOORDRACHTEN VAN PROF. FOKKER VOOR TEYLER's STICHTING. De bekende natuurkundige Zaterdagmid dagvoordrachten in Teyler's stichting te Haarlem zullen dit jaar door prof. dr. A. D. Fokker worden gegeven op 26 November. 10 en 17 December 1938, over het onderwerp Magnetisme. Belangstellenden worden uitgenoodigd zich tot het verkrijgen van toegangskaarten te wenden tot het Natuurkundig Laboratorium van Teyler's stichting, Damstraat 21, Haar lem De Bilt voorspelt Matigen, aan de kust tijdelijk krachtigen Zuidwestelijken tot Zuidelijken wind. nevelig tot betrokken of zwaar bewolkt, eenigen motregen, weinig verandering in temperatuur. BAROMETERSTAND Hoogste 768.7 m.M. te Zürich en Miinchen Laagste 741.6 m.M. te Nordoyan. Het hooge drukgebied in Zuid-Europa neemt in beteekenis af en verplaatst zich Oostwaarts. De kern lag hedenmorgen over de Alpen. Aan zijn Westzijde worden warme vochtige lucht- massa's Noord-Oostwaarts getransporteerd. Op den Oceaan bevindt zich een tweede ge bied van hoogen luchtdruk ten Oosten van Amerika. Aan de Oostzijde hiervan worden koude luchtmassa's zuidwaarts getransporteerd. De scheidingslijn tusschen deze warme en koude luchtmassa's liep hedenmorgen van de Azoren over Schotland naar Midden-Noorwegen. Langs deze scheidingslijn ontwikkelen zich steeds weer nieuwe storingen, welke met veel regen snel Noordoostwaarts trekken, terwijl het ge- heele systeem zich langzaam in onze richting beweegt. Voor onze omgeving is nog somber nevelig tot betrokken weer te verwach ten met plaatselijk lichten motregen en matigen, aan de kust tijdelijk krachti gen Zuidwestelijken tot Zuidelijken wind De temperatuur zal weinig veranderen. BAROMETERSTAND Vorige stand 773 m.M. Stand van heden 771 m.M. Neiging: Achteruit. Opgave van: Fa. KUIPERS ZN.. Opticiens Zijlstraat 97 Telefoon 12726 HOOG WATER TE ZANDVOORT Dinsdag v.m. 2.32 uur; n.m. 14.47 uur. Strand berijdbaar van 7.3013.000 uur. Belangrijke telefoonnummers Politie; 11850. Brandweer: 15333. Ongevallendienst (Brandweerkazerne) Ged. Oude Gracht: 14141. Continenta I-Schrijfmachines Standaard, Silenta, Portable, Rebuilt en goede gebruikte SCHRIJFMACHINES. P. HARTOG, Telef. 12681, Schoterweg 122 (Adv. Ingez. MedJ Koersen van de Ochtendbeurs te Amsterdam van heden van 10.30 uur tot 11.25 uur. H.V.A. 473 X Beth. Steel 51 y2 Republic Steel 14 5/8 Anaconda 27 1/29/16 Tidewater Ass. Oil. 10 7/16 North Am. Aviation 10 7/8 WISSELKOERSEN. Amsterdam, 10.15 uur. Londen 8.74 7/8 Berlijn 73.67*$ Parijs 4.89 1/4 i x Brussel 31.10 1 ""rrT Y~ Zwitserland 41.70. New-York 1.83 27/32 Amsterdam, 12 uur. Londen 8.74 3/4 Berlijn 73.65 Parijs 4.89 1/4 Brussel 31.10 Zwitserland 41.70. Kopenhagen 39.05 Stockholm 45.05 Oslo 43.95 New-York 1.83 7/8 Praag 6.34 Italië vrije lire 9.75 reis lire 8.75 lire bankpapier 6.90 MANNENKOOR „PROZA EN PEëZIE" (Dirigent Jan Booda). Naaa aanleiding van het 50-jarig bestaan van bovengenoemd Mannenkoor in het jaar 1939, ligt het in het voornemen ter gelegen heid van dit jubileum een Nationale Zang wedstrijd te organiseeren in de maanden Juni en Juli 1939. voor mannen, gemengde, dames, kinder. Chr. koren en dubbel kwartet ten, in de Gem. Concertzaal. Oneerlijke slagersknecht. Twee slagers voor honderd gulden benadeeld. Een Haarlemsche slagerspatroon heeft bij de politie aangifte gedaan, dat hij door zijn knecht voor f 107 was benadeeld. De knecht was sinds Juli bij hem in betrekking en had verschillende bedragen geïnd doch de gelden ten eigen bate aangewend. Bij het verhoor door de politie bekende de knecht ook zijn vorigen patroon voor f 100 te hebben bena deeld. Hiervan was echter geen aangifte ge daan. De knecht is ter beschikking van den Of ficier van Justitie gesteld. Pi row twee dagen te Berlijn. Een bespreking met Hitier? BERLIJN, 7 November. Op 16 November, zoo verwacht men, zal de Zuid-Afrikaansche mi nister Pirow een bezoek aan Berlijn brengen. Het bezoek zal waarschijnlijk twee dagen duren en een onofficieel karakter dragen, en men tast dan ook in het onzekere omtrent de vraag, of een ontmoeting met Hitier zal plaats hebben. In Duitsche kringen verklaart men, dat het initiatief is uitgegaan van Pirow en dat het voor naamste doel is het uitwisselen van meeningen. Men voegt hieraan met nadruk toe dat Duitsch- land zich in geen geval tegenover Pirow vast zal leggen, verondersteld dat Pirow bepaalde voor stellen heeft Immers het Derde Rijk beschouwt de koloniale kwestie als een zaak tusschen Duitschland en het Britsche Imperium, Frank rijk en de andere mandatarissen. Duitschland eischt nog altijd de teruggave van alle koloniën, zij het, dat hieraan onofficieel wordt toegevoegd, dat „in bepaalde gevallen een tzondering wordt gemaakt", waarin men een toespeling ziet op het feit, dat van Japan wel niet de teruggave van mandaatseilanden zal worden gevraagd. (United Press). Bussen blijven rijden. Toen Vrijdag bekend werd, dat op grond van een nieuwe circulaire van den minister van justitie alle autobusdiensten op een tra ject, dat door vonnis in kort geding van den president van de Amsterdamsche rechtbank „besmet" is, door de politie zouden worden belet, heeft de raadsman van de N.V. Somme- ling, mr. G. de Grooth, een uitgebreid schrij ven aan den minister van Justitie doen toe komen, waarin hij den minister mededeelt, dat de N.V. Sommeling den staat der Neder landen, zoowel als den minister in privé aan sprakelijk stelt voor de schade, voortvloeien de uit het optreden van den minister. Mr. de Grooth heeft onmiddellijk den staat en den minister persoonlijk in kort geding voor den president van de Haagsche recht bank gedagvaard, welk geding Woensdag ochtend om elf uur zal worden behandeld. In de dagvaarding stelt eischeres, na aanhaling van de verschillende vrijsprekende vonnissen van kantonrechters, de vonnissen in kort ge ding van de presidenten der rechtbanken te 's-Gravenhage, Rotterdam en Arnhem, dat de handeling van den minister onrechtmatig is. immers een opzettelijke aantasting van de vrijheid van bedrijf, welke iederen Nederlan der toekomt, voor zoover niet uitdrukkelijk bij de wet beperkt. Eischeres vraagt voor eiken dag. dat haar autobusdiensten worden belem merd een dwangsom van 1000 gulden. Tevens heeft de N.V. Sommeling zich tot den minister-president gewend met een schrijven, waarin in naam van den rechtstaat een beroep wordt gedaan op diens medewer king, opdat voorkomen wordt dat de getrof fen maatregelen voortgang vinden. Voorts zijn telegrammen verzonden door het comité van actie van het Nederlandsche Touringcarbedrijf aan H.M. de Koningin, aan minister Colijn en aan minister Goseling, met inhoud van gelijke strekking. Morgen zullen de werknemers in het auto- busbedrijf een spoedvergadering houden te Amsterdam. De Nederlandsche staat in kort geding gedagvaard. Voorts heeft mr. J. Nolen namens de N.V. Nederlandsche Unie te Amsterdam den Ne derlandsehen staat in kort geding gedagvaard tegen 11 November a.s. Eischeres onderhield een autobusdienst Arnhem-Amsterdam v.v. en Amsterdam-Utrecht v.v. Op last van den mi nister van justitie is het personenvervoer met deze bussen op genoemde trajecten verboden, Eischeres is van meening dat dit oplevert een onrechtmatige daad en verzoekt o.m. opleg ging van een dwangsom ten bedrage van 250.—. Protestvergadering De werknemers in het wilde-autobussenbe- drijf hebben in den nacht van Zaterdag op Zondag in de hoofdstad vergaderd. In auto bussen waren zij uit Rotterdam Arnhem en Den Haag naar Amsterdam gekomen. Namens het actiecomité der werknemers heette de heer J. Klamer de circa 200 belang stellenden welkom. In het vervolg van zijn openingswoord stelde hij de vraag: hoe zit het eigenlijk met de rechtspraak in Neder land? Is er recht of geen recht of bestaat er een speciaal recht voor chauffeurs en auto busexploitanten? Wij vragen den minister van Justitie de maatregelen tot stopzetting der wilde autobusdiensten in te trekken tot de Tweede Kamer zich heeft uitgesproken over het wetsontwerp tot vervanging van het reglement autovervoer personen. Doet de mi nister dat niet zoo ging hij verder dan zullen wij met alle krachten het groote machtswapen in werking stellen: de publieke opinie. Uit de vergadering werden vervolgens een groot aantal stemmen gehoord. Er werden veelsoortige voorstellen gedaan. Men wilde o.m. al het beschikbare materiaal aan bussen naar Den Haag dirigeeren op Woensdag aan staande wanneer voor den president van de rechtbank aldaar in kort geding zullen wor den behandeld de zaak van de firma Somme ling contra den staat der Nederlanden en de zaak Sommeling tegen den minister van Justi tie persoonlijk. Dit voorstel werd krachtig on dersteund en het bestuur deed de toezegging dat het den werkgevers medewerking tot het verwezenlijken van deze groote demonstratie zal vragen. Ook wilde men openbare demon stratievergaderingen in de voornaamste ste den van ons land waar het publiek gelegen heid zal worden gegeven zich uit te spreken. Ook dit voorstel werd hartelijk toegejuicht. Werd eenerzij ds aangedrongen op samen werking met de bonden anderzijds werd deze samenwerking van de hand gewezen omdat - zoo meende men van deze zijde geen mede werking bij de actie is te verwachten. Voorts werd gevraagd of het niet wenschelijk is me dewerking van den bond van bedrijfsauto houders en van de K.N.A.C. te vragen. Namens de werkgevers werd nog medege deeld dat in de week van 7 tot 12 Nov. in Rot terdam. Amsterdam. Den Haag. Arnhem en Haarlem groote protestvergaderingen zijn ge organiseerd. Deze mededeeling oogstte luiden bijval. Vervoer tusschen Den Haag en Amsterdam niet stop. Het vervoer tusschen den Haag en Amster dam is Zaterdag niet stopgezet, zooals men aanvankelijk uit de maatregelen van den mi nister van Justitie meende te mogen ver wachten. In Amsterdam vertrokken de bus sen normaal van het Damrak. In Den Haag werd het uitrijden van de bussen uit de ga rage Sommeling belet, maar een andere bus dienst reed gewoon door en velen zijn ook door andere diensten tusschen Amsterdam en Rotterdam vervoerd. Alleen stapte men niet in den Haag in of uit, maar in Rijswijk en werd het traject den Haag—Rijswijk met de tram afgelegd. Een gratis rit, die niet doorging. veel komen. De politie deelde den exploitant den heer Wijnberge mede, dat de commissa ris besloten had ook het gratis vervoer te ver bieden. Na lang heen- en weergepraat reed de bus, waarin behalve een oude dame ook vele chauffeurs van de Gooi-express hadden plaats genomen toch weg, voorafgegaan en gevolgd door een politiemotor. Ver zou de stoet echter niet komen. Bij de Hartveldschebrug aan de grens van de gemeente Amsterdam gaf de po litie het signaal om te stoppen. De bus werd aan den kant van den weg gezet en de pas sagiers moesten uitstappen. Een oude dame. de eenige „echte" passagier had er weinig lust in: „Mijn kleinkinderen rekenen op mijn komst...." Er was niets aan te doen, ook zij moest uit stappen. Voor het echter zoover was, werden er nog heel wat argumenten van de zijde van de wilde busdirectie te berde gebracht, maar de motoristen van de verkeerspolitie waren onvermurwbaar. Inmiddels had een oude heer. die daar in de buurt wandelde de bus in het oog gekre gen en aangelokt door de mededeelingen dat hij gratis naar Hilversum kon, stapte hij in. Met juridische kwesties liet deze nieuwe pas sagier zich niet in, Hij zou daar was hij vast van overtuigd gratis in Hilversum komen. Enhij zou gelijk krijgen. De heer Wijn- berge zag het nuttelooze van zijn argumenta tie in, maar hij wilde noch de oude dame, die reeds om half acht present was geweest, noch de nieuwe passagier teleurstellen. De heer Wijnberge hield een personenauto aan. waar in nog plaatsen leeg waren en verzocht of zijn beide passagiers mochten overstappen. Dat verzoek werd ingewiligd en vriendelijk lachend namen de beide gratis passagiers plaats in de auto, die toevallig op weg was naar Hilversum. De Gooi-Express reed daarop naar het kan toor aan de Ceintuurbaan terug, wederom voorafgegaan en gevolgd door de verkeers politie. De heer Wijnberge heeft zich nog heden morgen met commissaris Bakker, hoofd van de verkeerspolitie in verbinding gesteld, doch deze weigerde toestemming voor de gratis rit ten te geven. Diensten Den HaagAmsterdam gaan door. 's-GRAVENHAGE, 7 November. Bij den huidigen stand van zaken kan men eigenlijk moeilijk van een „strijd" spreken, want in vol komen rust en orde gaan de diensten van Som meling op Amsterdam door. Aanvankelijk reden drie bussen van het via duct op den Leidschen Straatweg af naar Am sterdam, zoodat Sommeling een uur-dienst kon blijven onderhouden. Thans zijn vier autocars bij het viaduct gestationneerd. De passagiers nemen op den gedempten Burgwal reisbiljetten naar Amsterdam, krijgen ten kantore van de firma Sommeling tramgeld en begeven zich naar de grens van de gemeente 's-Gravenhage, om daar de bus te nemen, welke hen naar Amster dam vervoert De firma kan met deze vier bussen aan alle aanvragen om vervoer voldoen, zoodat zij geen pogingen in het werk stelt om meer rijdend ma teriaal naar Wassenaar te brengen. Trouwens voorj.de garages op den Gedempten Burgwal 'surveilleeren voortdurend agenten van de Haag sche politie. Zoo wachten de ondernemers op het kort ge ding, dat Woensdag voor den president van de Haagsche rechtbank zal dienen. D.D.D. zuivert de porléa. doet de |euk bedaren, ver- frlicht en iterkt de huid- weefjeli. Flacons 6 75 et- f. 1.50 en 1. 2.50. (Adv. Ingez. Med.) BLOEMENDAAL AANRIJDING OP DE ZOMERZORGERLAAN. Zaterdagmiddag vijf uur had op de Zomer- zorgerlaan te Bloemendaal bij de R.-K. kerk een aanrijding plaats tusschen een personen auto en een wielrijder. De personenauto, die bestuurd werd door den heer K. A. R„ wonende te Bloemendaal, reed op de Zomerzorgerlaan en kwam uit de richting Bloemendaalscheweg. De wielrijder, Th. M., wonende te Haarlem, kwam met een snelle vaart achter de R.-K. Kerk vandaan en wilde naar den Bloemendaalscheweg rijden. Hij kwam met de personenauto in botsing en kreeg een hoofd- en neuswond. Hij werd in de Bloemendaalsche Apotheek verbonden. Aan gezien de neuswond zeer ernstig was, is hij ter observatie naar het Ziekenhuis St. Joh. de Deo te Haarlem overgebracht. Het rijwiel was totaal vernield. HALFWEG BURGERLIJKEN STAND. Getrouwd: C. J. van Hamburg en J. W. H. Nelis. Bevallen: E. van de Nes-Louter, z.\ J. van der Peetvan Neste, d. Overleden: C. M. E. Kieft, 22 jaren, echtge- noote van J. R. Petrus Meyer. BENNEBROEK Bus van de Gooi-Express tot stoppen gedwongen. De Gooi-express had aangekondigd, dat zij vandaag en ook de volgende dagen passagiers naar Bussum en Hilversum gratis zou ver voeren, De directie was van meening. dat dan geen wetsartikel werd overtreden en zij on gestoord, zij het dan ook met weinig profijt, haar dienst zou kunnen uitoefenen Reeds ver voor acht uur stonden vele belang stellenden voor het kantoor van de Gooi-Ex press gevestigd in het reisbureau Favoriet aan de Ceintuurbaan. zou van deze eerste gratis reis echter niet BOUWVERGUNNING. Aan den heer Jac. van der Schrier ls ver gunning verleend tot het verbouwen van zijn perceel aan den Bennebroekerlaan. De be doeling is dat het magazijn belangrijk zal worden vergroot en gemoderniseerd. SCHAAKCLUB „ONDERLING GENOEGEN". Woensdag 2 November J.l. speelde de schaakclub „Onderling Genoegen" te Benne- broek haar eersten competitie-wedstrijd van dit seizoen, tegen de club „Ons Genoegen" van Spaarndam. Deze wedstrijd werd door Onderling Genoe gen met niet minder dan 8»/2 tegen iy2 ge wonnen

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 2