I mm I 22 Duimelijntje Hoe kom je daaraan? ALBERT mm Van der Linden's Bakkerijen M4IKT EECICMTIN WOEXSDAG 9 NOVEMBER De hiiurtverecniging „Ravowiso" beslaat 10 jaar 1938 TT A A -R T: V. M'S D'AGBEAD Feestavond in den H. K. B. Gisteravond was het feest in de zaal van den H. K. B.! De Buurtvereeniging „Ravowiso" vierde haar 10-jarig bestaan. De feestavond werd een groot succes, en de stemming steeg zeer hoog. In het begin van den avond werd de voor zitter van „Ravowiso", de heer A. H. de Bruyn Sr. gehuldigd. De 2de voorzitter, d( heer v. d. Weide overhandigde hem als jubi leumscadeau een voorzittershamer, een ge schenk van het bestuur en de leden. Namens de feestcommissie sprak de heer P. Brussé die zoowel den voorzitter als den secretaris, den heer F. Bouman en den penningmeester, den heer J. Lenterman in het zonnetje zette. Daarna kwam de familie Hofmann aan de beurt voor het verzorgen van een feestpro gramma, dat werkelijk alleraardigst was. Het duo Hofmann heeft zich reeds een naam verworven op het gebied van liedjes en con ference, en 't heeft den roep, die ervan uit gaat, ook ditmaal geheel bevestigd. De vlotte conference van George Hofmann bracht de zaal van de eene lachstuip in de andere, en de liedjes welke George samen met zijn vrouw zong sloegen zeer in. Aardig was het liedje „Dat vindt je niet in Nederland". In het „Moderne liefdes-A. B. C." werden ons de drie stadia van de liefde op humoristische wijze gedemonstreerd. We hoorden ook tot ons genoegen dat de crisis voorbij gaat. In de kinderliedjes voor groote menschen ging zooals zoo vaak in die „levensliedjes" wijsheid schuil. Ook „Ze kunnen het niet helpen", dat het duo tenslotte in alle beschei denheid op zichzelf toepaste, had veel suc ces. Mevrouw Hofmann weet een mate van populariteit aan haar charme te paren, en dat draagt veel bij tot het succes van haar optreden. Ze kan wat je noemt zoo nu en dan zoo echt uit haar slof schieten met van die uithalen in haar stem, en dat pakt het publiek. Ze wordt daarbij geen moment or dinair, doch weet de dingen bijwijlen zeer fijntjes over het voetlicht te brengen. De gemoedelijke innemendheid van haar gade doet ook zeer prettig aan. Na de pauze speel de het duo een alleraardigst transformatie- blijspelletje, dat ons toonde hoe de directeur van het Amusementsbureau „Comedia" zijn pas aangenomen secretaresse op de proef stelde. De zaal heeft zich kostelijk met dit niemandalletje geamuseerd. De dochters van het duo Hofmann, Truus en Jeanna traden ook op. En zij vormden een span, dat er we zen mocht. Het eene meiske is zeer muzikaal en het andere beschikt over een prachtig ko misch talent; ik bedoel het meisje waarvan de ietwat ouderwetsche haardracht zoo merkwaardig contrasteert met haar hyper moderne optreden (songs, tapdans enz.). En in dat contrast zit juist iets aardigs, dat op valt en meehelpt de uitwerking van de ko mische streken der beide gezusters (ook de andere mag er zijn als 't op 't komische aankomt) te vergrooten. De imitatie van Laurel en Hardy was wer kelijk zeer geslaagd, en het publiek stak zijn ingenomenheid met het optreden van de zusters niet onder stoelen of banken. Het aardige span verdiende het succes dubbel en dwars. U ziet wel, we kunnen niets dan goeds over dezen feestavond schrijven. Zoowel aan deze als aan gene zijde van het voetlicht was het al vroolijkheid wat de klok sloeg. En zoo werd het 10-jarig bestaan van „Ravowiso" op een wijze gevierd, die de leden nog lang zal heugen. De band „The Margians" onder leiding van Wim Gart verleende medewerking en droeg ongetwijfeld het hare tot het slagen van den feestavond bij. Na afloop van de voorstelling op het tooneel was er nog een gezellig bal Continenta I-Schrijfmachines J^-" Standaard, Silenta, Portable, Rebuilt en goede gebruikte' SCHRIJFMACHINES. P. HARTOG, Telef. 12681, Schoterweg 122 (Adv. Ingez. Med.) FAILLISSEMENTEN Door de Arrondissements-Rechtbank te Haarlem, zijn de volgende faillissementen uit gesproken op Dinsdag 8 November 1938. J. van der Wal, aannemer van bouwwerken, wonende te Zandvoort. Haltestraat no. 9. Curator Mr. J. C. Y. Nieuwenhuys te Haarlem N. Bruins, koopman, thans los arbeider, wo nende te Krommenie, Krommeniedijk 40 Curator mr. J. G. Bettink, te Haarlem. Albert de Boer. smid, wonende te Wormer- veer, Krommenieërweg 265, Curator Mr. J. Verlooy, te Heemstede. A. J. Seysener, aannemer van nieuwbouw, wonende te Hillegom, Vosselaan 22, Curator Mr. H. M. C. Dekhuyzen te Zaan dam. H. Dil, filiaalhouder eener Stoomwasscherij en ververij, woonende te Zaandam, Czarina - straat 1, hoek Damstraat. Curator Mr. O. H. van Wijk te Heemstede. Rechter-Commissaris in deze faillissementen Mr. E. J. W. Trop te Haarlem. Wegens gebrek aan actief werd opgeheven het faillissement van J. G. J. van Zeist, sla gersknecht, wonende te Lisse, Grachtweg 42, Curator Mr. W. Veniet te Haarlem. BEHEER IJSBESTRIJDINGSFONDS Het Bureau der Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Haarlem en Omstreken heeft in zijn vergadering van 31 October 1938 beslo ten om de gelden van het IJsbestrijdingsfonds te onttrekken aan de Financiën der Kamer en het in dit Fonds aanwezige bedrag ad f 740 op een spaarbankboekje te plaatsen. Het Bureau is van oordeel, dat het zelf als beheerder van dit Fonds moet optreden en dat het voor een gemakkelijke afwikkeling van zaken wenschelijk is. het spaarbankboekje te stellen op naam van den Secretaris der Ka mer. welke functionaris verantwoording aan het Bureau schuldig is en van welke verant woording het Bureau eens per jaar aan de Kamer mededeeling zal doen. Mocht het IJsbestrijdingsfonds om de een of andere reden worden opgeheven, dan zul len de zich daarin bevindende gelden ponds- ponds gewijze worden terugbetaald aan hen. die dit Fonds hebben bijeen gebracht, terwijl van het besluit tot opheffing van dit Fonds mededeeling zal worden gedaan In een Open bare zitting der Kamer. Het ligt in de bedoeling na te gaan welk be drag aan gekweekte rente door de Kamer aan dit Fonds moet worden toegevoegd, terwijl het in het voornemen van het Bureau ligt, zoowel het stam-bedrag als het rentebedrag met in gang van 1 Januari 1939 op het desbetreffende spaarbankboekje te plaatsen. HET WEGENNET VAN NOORD-HOLLAND. Hoeveel sol het in totaal kosten ER ZIJN NOG TOLLEN. In het algemeen verslag der afdeelingen van de Provinciale Staten van Noordholland, betref fende de rekening van het Wegenfonds over 1937 en «ie begrooting voor 1939 van dat fonds, met brief van Gedeputeerde Staten, houdende verslag inzake den aanleg door de Provincie van wegen voor doorgaand verkeer en van kanalen, alsmede het verslag in zake het Tertiair Wegen fonds, wordt o.a. gezegd: Men zou thans gaarne vernemen, hoeveel op 31 December 1937 aan de uitvoering van het we genplan in totaal was ten koste gelegd en op hoeveel globaal nog het verder benoodigde be drag voor de geheele uitvoering daarvan ge schat kan worden. Enkele leden stelden hierbij nog de vraag, of Gedeputeerde Staten reeds thans zouden kun nen aangeven hoeveel van de nog benoodigde gelden ten laste van den kapitaaldienst zouden zijn te brengen en hoeveel uit de gewone mid delen zou kunnen worden voldaan. Voorts werd gewezen op de omstandigheid, dat wegenaanleg op groote schaal onvermijdelijk medebrengt, dat in belangrijke mate cultuur gronden aan hunne oorspronkelijke bestemming onttrokken worden, zoodat hiermede niet ver der behoort te worden gegaan dan voor het doel volstrekt noodig is. Van verschillende zijden werd voorts de aan dacht gevestigd op den nog steeds bestaanden tol bij de Zaanbrug te Wormerveer en den over last, door de omwonenden hiervan ondervonden. Men vroeg hoever Gedeputeerde Staten reeds gevorderd zijn met hunne pogingen om de op heffing van dezen tol te bevorderen, en of, voor zoover dit niet wel mogelijk is, althans verla ging van het toltarief zou kunnen worden ver kregen. Ook zou men gaarne een staat zien overgelegd van de thans in ons gewest nog bestaande tollen en de mogelijkheid, om tot algeheele opheffing daarvan te geraken. (Adv. Ingez. Med.) .IfMAAjCTÜÜËnËffli' Appetit Siid -d „Bjelland" per blik 25. B arct. Gaffelbiter „Bjelland" per blik Sardellenringen „Bjelland" per blik i Hors d'Oeuvre per blik i Sardines Philippe &Canaud per blik 46, j Amandelen ■d per ons25, B i Voordcelijjstc Kruidenicrsbcdrijl in Nederland (Adv. Ingez. Med.) PROGRAMMA VAN DE HAARLEMSCHE RADIO CENTRALE OP DONDERDAG 10 NOVEMBER. Progr. 3: 8.00 Keulen; 9.20 Radio PTT Nord; 11.20 Parijs Radio; 1.05 Nederl. Brussel; 2.20 Danmarks Radio of Diversen; 2.40 Parijs Ra dio; 3.20 Keulen; 5.20 Ned. Brussel; 7.00 Bero. münster; 7.30 München; 8.20 Fransch Brus sel; 9.20 Keulen; 10.20 Ned. Brussel; 11.20 Keulen. Programma 4: 8.00 Ned. Brussel; 9.20 Diversen; 10.35 Lon don Regional. 12.05 Droitwich; 2.20 London Regional; 3.50 Droitwich; 4.20 Pauze; 4.25 London Regional: 5.20 Droitwich; 6.40 Fransch Brussel; 7.00 Droitwich. Progr. 5: 8.00—7.00 Diversen. 7.008.00 Eigen gramofoonplatenconcert: Zangprogramma 1. Funiculi funiculi, Bruna Dragoni. 2. Wien, du Stadt meiner Traume, R. Tauber 3. Mon bel Amigo, Ch. Dauvia. 4. Wenn ich das grosse Los gewinn, Humo- resk Melodios. 5. Red sails in the sunset, Mimi Torna. 6. Tiritomba, J. Schmidt. 7. Sailor beware, Bing Crosby. 8. Shirley Temple Songs, Henderson Twihs. 9. H Bacio, Bruna Dragoni. 10. Im Prater blühn wieder die Baume, R. Tauber. 11. Dans ses bras, Ch. Dauvia. 12. I've got a feeling you're foolin', Connie Boswell. 13. My heart and I, Bing Crosby. 14. Merci mon ami, Zarah Leander. 15. So wie du, Hiunoresk Melodios. 16. Lisetta, J. Schmidt. 17. Ich hab dich geliebt, Mimi Torna. 18. You are my lucky star, Connie Boswell. 7.00—12.00 Diversen FILLAAL STADSBIBLIOTHEEK EN LEESZAAL In het filiaal „Huis te Zaanen", van de Stadsbibliotheek en Leeszaal, zijn de volgen de aanwinsten ter beschikking gekomen: Technische Wetenschappen: Afsluiting, De, en gedeeltelijke droogmaking van de Zuiderzee; 8ste album. Heuff. Hoe leer ik autogeen lasschen? Land- en Volkenkunde: Brontman. Op de top van de wereld; de Russische Noordpoolexpeditie en de over wintering van Papanin en zijn mannen op een drijvende ijsschots, 1937-38'. Illion. Geheim Thibet. Sleen, van der. Zuid-Afrika. Nederlandsche en in het Nederl. vertaalde Romans Duin, van der. De roode golf (Chr.). Jong, de. Merijntje Gijzens jonge jaren: deel IV: Een knaap wordt man. Maelaren. Van lang vervlogen dagen. Naeff, Top. Oogst. Rölvaag. De groote stilte. BADHUIZEN „WITTE KRUIS". Het aantal genomen baden in de afgeloopen maand October was: .59 a oJ J3 xi 2 S O u O O S Totaal Koudenhom 1079 423 80 1582 Leidscheplein 1750 850 768 225 3593 Schotersingel 1816 916 1090 156 3978 Hofdijkplein 1915 661 1199 252 4027 v. Egmondstraat 2338 976 1088 409 4811 VERLOF TOT AANNEMEN ONDERSCHEI- DINGSTEEKEN Bij K. B. van 1 November 1938 is aan jhr. dr. J. C. Mollerus, secretaris van den Neder- landschen Tuinbouwraad, te Haarlem, verlof verleend tot het aannemen van het onderschei- dingsteeken van ridder in de orde van Ver dienste voor den landbouw (Mérite Agricole) van Frankrijk. 19 JAAR COLLECTIEVE RECLAME Reeds negentien jaar achtereen, zonder onderbreking, maken de Canadeesche levensverzekerings maatschappijen collectief reclame voor haar bedrijf; vnl. met couran tenreclame. De Canadian Life die over rijke ervaring beschikt, ver klaarde, dat zij courantenreclame het krachtigste reclame-medium achtte. Lang duurde de pret voor Duimelijntje echter niet. Zij hoorde meikever, die Duimelijntje had gadegeslagen en haar ontvoerde plotseling een gezoem achter zich, keek om enHet was een Stevig sloeg hij z\jn pooten om haar heen en nam haar met zich mede Gelukkig duurde de vlucht niet zoo heel erg lang. Duimelijntje, die nog nooit gevlogen had, zat erg in angst. Verbeeld je, dat de meikever haar liet vallen? Maar dit gebeurde niet. De meikever zette haar neer op een boomblad en toen zij weer om zich heen durfde te kijken, zag zij in de verte nog juist het blad met den armen vlinder verdwijnen. Het arme Duimelijntje was erg geschrokken toen de meikever haar met zich meenam. Maar het meest bedroefd was zij toch om den vlinder, die aan het blad vastgebonden was en die, als hn zich niet kon bevrijden, stellig zou verhongeren. De meikever bekom merde zich daar echter niet om. Hij zat op één der grootste bladen tegenover het meisje, gaf haar honing om te eten en ver telde haar, hoe lief zij was. En dat terwijl zij toch in het geheel niet op een meikever geleek! (Wordt vervolgd). Het Sprookje van de Veluwe. Kleurenfilm van het landgoed „De Korten- kamp" te Epe. „Het Sprookje van de Veluwe", zoo noemde de heer H. Beunder gisteravond het land goed „De Kortenkamp" te Epe, waarvan voor de leden van de Kon Ned. Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde in hotel Lion d'Or een kleuren-smalfilm werd vertoond die den naam sprookjesachtig alleszins verdient. Een symphonie in kleuren is deze film, die door den heer Kuiter uit Epe werd opgenomen. Het buitengoed De Kortenkamp behoort aan de familie Craandijk en het is vooral ook aan het juiste inzicht van mevrouw Craandijk te danken, dat deze film zoo geslaagd is, aldus vertelde de heer Beunder uit Bloemendaal die. zelf de leiding bij de beplanting en de tuin architectuur gehad heeft, in zijn korte in leiding tot de film. „D-e Kortenkamp" beslaat 11 HA. grond die in verschillende jaren bij elkaar zijn ge bracht. Vroeger was het een van de bosschen van Epe doch thans is het door beplantingen, aanleggen van vijvers en fruittuin tot een van de mooiste plekjes van de Veluwe geworden. Er is met de beplanting terdege rekening gehouden met de mogelijkheden die men had terwijl anderzijds niet uit het oog verloren kon worden dat op den zandgrond niet alles groeide. Als men dan op de film de schat van bloemen ziet die bijv. de vijvers omrin gen dan blijkt wel duidelijk met hoeveel liefde voor de natuur en met hoeveel vakman schap men op De Kortenkamp te werk is ge gaan. Reeds meer dan 20 jaar is men met dit werk bezig doch de resultaten zijn dan ook verbluffend. De film geeft daarvan een bij zonder fraai en duidelijk beeld. Nog zelden hebben wij een kleurensmalfilm zoo helder en met zulke mooie kleuren gezien. De film bestaat uit twee deelen waarvan het eerste deel in Engeland en het tweede deel in Frankrijk ontwikkeld werd. Het is frappant te eonstateeren welk een verschil er tusschen deze twee deelen bestaat. Het En- gelsche deel is scherper en iets helderder, doch de kleuren van het gedeelte dat in Frankrijk ontwikkeld werd, zijn zachter en mooier. De volmaakte kleurenfilm zou men dit laatste deel gerust mogen noemen. Nu leende het onderwerp zich ook wel buitengewoon voor fraaie opnamen, want het buiten „De Hertenkamp" is een landgoed, dat wat schoo- ne plekjes, prachtige bloemen en fraaie ver gezichten betreft, zijn weerga nauwelijks heeft. De opnamen in de verschillende jaargetij den met de bloeiende bloemen in den zo mer, de prachtige licht- en diepdonkere herfsttinten, de onvergetelijke besneeuwde dennen in den winter en het teere groen in het najaar zullen zeker zoowel door ieder en na tuur- als filmliefhebber met ongemeene be langstelling worden bekeken. Een sprookjesfilm van „het sprookje op de Veluwe" dat is de beste karakteristiek, die men van deze unieke film geven kan. De voorzitter van de af deeling Haarlem der Maatschappij, de heer J. L. Bouwer dankte de heer en mevrouw Craandijk voor de wel willende wijze waarop ze deze film hadden af gestaan, waarna de heer Craandijk in het bijzonder nog eens het werk van den heer Beunder, die den aanleg van het buiten ver zorgde in samenwerking met mevrouw Craan dijk en van den maker van de film, de heer Kuiten uit Epe, naar voren bracht. De groote zaal van Lion d'Or was gevuld met een talrijk publiek dat met veel belangstel ling vertooning en explicatie van de film volgde. ONDERSCHEIDIN G Bij K. B. van 7 November 1938 is toegekend de aan de orde van Oranje-Nassau verbonden eere-medaille, in brons aan mej. M. W. Eg berts, dienstbode bij de familie van Woerden, te Haarlem. „Hoe kom je aan dat lekkere brood", zal ieder zeggen, die bij U eet, als U klant bent van BAKENESSERGRACHT 71 HAARLEM - TELEF. 13882 (Adv. Ingez. Med.) PURMEREND, 8 Nov. 1938. Gemeentel. Kaasbeurs. Verhandeld 16 par tijen, wegende 39.000 K.G. Handel matig. Hoogste prijs f 24. Kleine Boeren kaas, aanvoer 8, Laagste prijs 24. Volvette kaas, aanvoer 2, Laagste prijs 28. 403 kg Boter 1.55—1.59 per kilo. Runderen, totaal 665 stuks. 315 Vette koeien .169 per kilo. 235 Gelde koeien 115175 per stuk. 95 Melkkoeien 180—260 per stuk. 20 Stie ren 2852 per kilo. 16 Paarden 60—145 per stuk. 85 Vette kalveren 2852 per kilo. 302 Nuchtere kalveren voor de slacht 712 per stuk. Nuchtere kalveren voor de fok 1118 per stuk. 293 Vette Varkens voor de zouterij 5052 per kilo. 65 Vette varkens voor de slacht 2232 per kilo. 300 Magere varkens 13—19 per stuk. 1459 Biggen 1726 per stuk. 70 Schapen 214 per stuk. Kipeieren 5.25—5.75 per 100 st. Eendeieren 2.90 per 100 st. Noordholl. blauwen 0.950.60 per kilo. Oude kippen en hanen 0.37J/2—0.45 per kilo. Konijnen 0.30—1.75 per stuk. Eenden 0.200.60 per stuk. Duiven 0.40 per stuk. 470 Ganzen 2.203.00 per stuk. 13 Zwanen 2.50 per stuk. Jonge hanen 0.40—0.50 per stuk. Coöp. Centrale Eierveiling Purmerend G.A. Afdeeling Eieren. Aanvoer 90.000 eendeieren 2.85 a 2.90. 60.000 Kippeneieren 65-66 K.G f 5.30 a f 5.50; 63-64 K.G. f 5.20 a f 5.40; 60-62 K.G. f 4.85 a f 5.30; 58-59 K.G. f 4.70 a f 5.00; 56-57 K.G. f 4.25 a f 4.40; 53-55 K.G. f 3.80 a f 4.30; 50-52 K.G. f 3.50 a f 3.70; 45-49 K.G. 1 3.15 a f 3.50,

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 6