De Engelsche troonrede. Hitier richt nieuwe aanvallen op de Engelsche oppositie. Een half millioen spoorloos geraakt? De Fuehrer als vernietiger van twee dictaturen Duistere zaak te Maastricht Labour oefent critiek. 1°-20-i125 Cram°- WOENSDAG 9 NOVEMBER 1938 TT A' 'A' REE M'S DS'GBÜS D" In zijn ter gelegenheid van de jaarlijksche bijeenkomst der oude nationaal-socialistische strijders in de Bürgerbraukeller te München uitgesproken redevoering zeide Hitier o.a.: Wanneer de wereld zich er over beklaagt., dat wij zoo weinig geloof schenken aan vredes- verzekeringen, moet ik weer op mijn laatste redevoering terugkomen. Het is niet zoo, alsof wij ons wellicht willen aanmatigen met ande ren te spreken over hun binnenlandsche grondwetten. Ik wil heelemaal niet, dat nationaal-socia listische beginselen door anderen worden toe-, gepast. Zij kunnen bij hun democratie blijven en wij blijven bij ons nationaal-socialisme. Slechts ben ik als Duitsch staatsman verplicht in het belang van mijn volk de problemen der overige wereld te bestudeeren, kwesties te on derzoeken en rekening te houden met gevaren en ik laat mij hier geen voorschriften geven door een Britsch parlementslid. Ook in November 1918 is door de tegenstan ders gezegd, dat er slechts sprake was van terzijdestelling der dynastieën, doch niet om het Duitsche volk. Het Duitsche volk heeft deze huichelaars toen leeren kennen. Een in eenstorting, zooals Duïtschland toen door zijn goedgeloovigheid heeft beleefd, zal in de vol gende duizend jaar niet worden herhaald. Dat kan allen verzekerd worden, die meenen tegen het Duitsche volk een oorlogsophitsing te kunnen ontketenen. Spreker ziet er een gevaar in, dat in andere landen een ononder broken oorlogsophitsing plaats vindt. Wanneer men beweert, dat dit niet waar is, behoeft men zich slechts voor oogen te voeren, dat in het Engelsche Lagerhuis onlangs door de oppositie gevraagd is of een nieuw burger- vliegtuig ook bommen naar Berlijn zou kunnen voeren. Duitschland is zeer dankbaar, wanneer de regeerende mannen in Frankrijk en Engeland der gelijke gedachten van zich afzetten en wanneer zij werkelijk met Duitschland op gelijken voet willen leven. Het woord overeenstemming, aldus ver klaarde Hitler, is ons op zichzelf bijna on begrijpelijk want waarover moeten wij dan tot overeenstemming komen? Wij hebben meer dan eens verklaard, dat wij van deze landen heelemaal niets willen. Behalve de teruggave der ons eens onder wederrechtelijke voorspiegelingen afgenomen koloniën. Ik heb steeds verzekerd, dat dat natuurlijk heelemaal geen kwestie van oorlog is, het is slechts een kwestie, laat ons zeggen, van gerechtigheid en van de werkelijke bedoeling een samen leving van volken mogelijk te maken. Overigens hebben wij van deze lan den heelemaal niets te eischen. Wij verlangen van hen niets. Integendeel, wij moeten met hen slechts zaken doen, d.w.z. wij willen met hen han del drijven. In Frankrijk en Engeland zijn thans man nen aan het bewind, die den vrede willen. Echter maken anderen er geen geheim van en de heer Churchill kan zich keeren en wenden zooals hij wil dat zij den oorlog tegen Duitschland wenschen. Hij is gedwon gen, dat zeer nuchter tegenover de natie uit te spreken, opdat zij zich niet aan een illusie overgeeft en hij is gedwongen de consequen ties daaruit te trekken. Want ingevolge de grondwet dezer staten kan morgen of overmorgen de heer Churchill ook minister-president zijn. Wanneer de heer Churchill verklaart, dat hij de Duitschers niet haat, dat hij in hen slechts een gevaar ziet, dan komt dat precies op hetzelfde neer. En wanneer een leider der Britsche oppositie ver klaart: niet het Duitsche volk, doch slechts het regime moet vernietigd worden, dan is dat ook hetzelfde. Want het regime kan nie mand vernietigen zonder tevoren het Duit sche volk te vernietigen. Voor het Duitsche volk zijn die heeren heelemaal niet bevoegd. Wanneer er één mensch bestaat, die bevoegd is voor een volk te spreken, mijne heeren Britsche parlements leden, dan ben ik dat. De heer Churchill heeft misschien 15.000 of 18.000 of 20.000 stemmen. Ik heb nog steeds zoo iets van meer dan 40 millioen achter mij. Over het Duitsche volk te oordeelen, is een binnenlandsche aangelegenheid van het Duit sche volk en wij verzoeken met nadruk ver schoond te blijven van iedere schoolmeester achtige of gouvernante-achtige controle. Duitschland is te allen tijde tot den vrede bereid en heeft den vrede ook niet gebroken. Het is echter ook te allen tijde bereid tot afweer. Hitier zeide te moeten protesteeren tegen de bewering, dat Duitschland geschiedenis wil maken niet langs den weg des rechts, doch langs den weg van het geweld. De beweringen van Churchill en Duff Cooper, dat het tegen woordige Duitschland steeds van de hand heeft gewezen den weg der onderhandelingen te betx-eden, zijn een speculatie op politieke onwetendheid. Langs den weg van onderhandelingen heeft Duitschland immers zelfs een verdrag met Engeland gesloten. Wanneer de overige wereld den weg der onderhaxidelingen van de hand heeft gewe zen, is dat niet de schuld van Duitschland. Het nationaal-socialistische Duitschland zal ech ter niet als bedelaar voor de deur staan. Wan neer echter de overige wereld hardnekkig on toegankelijk blijft voor de noodzakelijkheid langs den weg van onderhandelingen recht te doen dan moet men er zich niet over verwon deren, wanneer de nationaal-socialistische De aardschokken in Oostenrijk. WEENEN. 8 Novenxber (D.N.B.) Tijdens de aardbeving, die Dinsdag tusschen 4 en 5 uur in Weenen en omgeving gevoeld is, werd te Weenen zelf slechts schade van weinig beteekenis aangericht. Uit verscheidene kleine plaatsjes in het ten Zuid-Oosten van Weenen gelegen bevingsgebied komen echter berichten over schade van meer belang. De haard der beving zal ook in een Zuid-Oostelijken van Weenen gelegen richting gezocht moeten worden. Bij eenige huizen zijn brokstukken ter grootte van een vierkanten meter uit de muren gebroken. Talrijke schoorsteenen stortten in en ook de daken werden voor een deel zwaar beschadigd. Verscheidene wo ningen moesten woi'den ontruimd, aangezien gevaar voor instorting bestond. staat ten slotte het recht zal eischen en zich, wanneer noodig, op een anderen weg zal ver zekeren. Tegenover de beweringen van Engelsche politiqi, dat Duitschland in een jaar tegelijk twee democratieën heeft vernietigd, stelde Hitier de vraag, wat dan eigenlijk de demo cratie is en wie eigenlijk het recht heeft na mens de democratie te spreken? Heeft God den sleutel der democi'atie over handigd aan dexr heer Churchill of den heer Duff Cooper? Staat dat aangegeven op tafe len der wet, die in het bezit zijn der Britsche oppositie? Democratie is een regiem, dat ge dragen wordt door den wil van het volk. Hij, Hitler, is volgens de regelen der parlementaire democratie Duitsch- land's kanselier geworden en heeft thans een unanieme toestemming van het Duitsche volk achter zich. Hij heeft niet twee democratieën ter zijde gesteld, doch twee dictaturen, n.l. de dictatuur des heeren Schuschnigg en de dictatuur van den heer Benesj. Tenslotte zeide Hitier, dat hij niet aan hét einde van zijn dagen met even droeve pro fetieën de oogen zou willen moeten sluiten, zooals eens Bismarck. Hij wil bewei'kstelligen, dat het moeizaam door de vereenigde kracht der geheele Duitsche natie verworvene zal worden behouden. De prins van Trivulzio vermoord. Lid van oud-adellijk Milaneesch geslacht. MILAAN, 8 Nov. (Stefani) Vanavond is te Milaan op straat de 69-jarige prins Luigi Aleberico Trivulzio, door een 40-jarige vrouw met vijf revolverschoten vermoord. De vrouw, Maria Antonietta Lazzarini genaamd, is ge arresteerd. De prins behoorde tot de oudste Milanee- sche adel. Zijn gemalin is hofdame van de koningin-keizerin en zijn dochter is hofdame van de Prinses van Piemont. Onlangs bleek de procuratiehouder N. van het filiaal der Middenstandsvereenigingen te Maastricht te zijn vex'dwenen. Men-Vermoedde fraude, welke ook inderdaad gepleegd bleek te zijn. Bij een nader onderzoek kwamen ech ter nog heel axxdere dingen aan het licht. Er schijnt nl. met 'n rekening van één der cliënten van de bank, den wijnhandelaar M, Weiss, die een wijnzaak t-e Maastricht drijft, doch thans voor zaken in Amerika vertoefd, te zijn gema nipuleerd, waardoor eexx bedrag van bijna een half millioen gulden niet is verantwoord. De bank heeft op de wijnzaak beslag doen leggen, maar de president der rechtbank heeft dit beslag in kort geding doen opheffen. Thaxxs wacht men de terugkomst van den heer Weiss af. De procuratiehouder is door de politie te Le Havre gearresteerd. Teraardebestellingen!*. L. C. Besier Minister Goseling spreekt. Buitengewoon groot was Dinsdagmiddag op Oud Eik en Duinen de belangstelling voor de begrafenis van het stoffelijk overschot van mr. L. C. Besier, in leven oud-procureur-generaal bij den Hoogen Raad der Nederlanden. In den rouwstoet waren o.m. medegekomen de minister van justitie, mr. Goseling; de pre sident van den Hoogen Raad, jhr. mr. Rh. Feith en de procureur-generaal bij den Hoogen Raad, mr. W. J. Berger. Een schat van kransen dekte de baar. Als eerste spreker trad op de begraafplaats, waar leden van de rechterlijke macht uit heel het land bijeen waren, o.m. mr. P. H. F. Bijl de Vroe, Kantonrechter te Haarlem, naar voren de minister van Justitie, mr. Goseling. Gedurende betrekkelijk zeer korten tijd heb ik, aldus spr., het persoonlijk voorrecht gehad mr. Besier van nabij te kennen. Dat was onge veer het laatste jaar van zijn ambt. Hij zou het niet goed vinden, indien bij wijze van lof rede hier een lijkrede werd gehouden. Toch wilde spr. in korte trekken zijn verscheiden herdenken. Mr. Besier heeft in zijn leven een merkwaar dig rijken overvloed van talenten en gaven gehad, die hij dienstbaar maakte aan de hoogste staatsbelangen. Op deze plaats past een woord, van dankbaarheid voor al hetgeen hij heeft gegeven. Dankbaarheid heeft voor al ook de regeering jegens mr. Besier, die in zooveel hooge functies den lande heeft ge diend, in het bijzonder het departement van Justitie. Mr. W. j; Berger, procureur-generaal bij den Hoogen Raad zeide, dat den overledene een verstandig hart en een groote geest waren ten deel gevallen. Mr. Besier heeft met zijn gaven gewoekerd en nam dex'halve in de we- reld van het recht een bijzondere plaats in. Dr. J. C. A. Fetter sprak namens de Remon- strantsche Gemeente, van welke mr. Besier lid is geweest. Allen waren overtuigd van zijn onkreukbaarheid, want hij was niet alleen een rechtsgeleerde, maar ook een door het recht geleerde en ondërwezene. Mr. Besier wist dat hij een onvolmaakt mensch was en daarom zocht hij God. Namens de studievrienden van den over ledene sprak nog mr. A. J. Labouchère, die me moreerde hoezeer Besier in zijn studententijd gezien was en algemeen werd gewaardeerd als eexx voorbeeld vaxx trouw. Daarna werd het stoffelijk overschot naar de groeve gedragen, waarbij de boden van den Hoogen Raad als slippendragers fungeer den. De organist speelde een koraal van Bach en een gedeelte uit de Messias van Handel. Bij de groeve dankte de oudste zoon voor de belangstelling. Geruchten over zinkend Spaansch schip aan dc Belgische kust. Vermoedelijk een misverstand in het spel. Lloyds meldt uit Cromer, dat een vliegtuig van de Royal Air Force heeft medegedeeld, voor de Belgische kust bij de Westerschelde, op vijf mijl van het lichtschip „Wandelaar", een vrachtschip in zinkenden toestand ge zien te hebben. De hulpkruiser van Franco, „Nadir" zou zich in de nabij heid bevinden. Ook te Vlissingen zijn gisteravond berichten van gelijken inhoud ont vangen. De Belgische sleepboot „Max", welke te Vlissingen is gestationneerd, is gisteravond om acht uur uitgevaren om eventueel hulp te verleenen. Naar nader uit Ostende gemeld wordt, heeft een onderzoek aan de Belgische kust niets op geleverd, dat wijst op een bevestiging van dit bericht. Ook te Vlissingen was men van meening, dat hier een misverstand in het spel is. Het gerucht won aan waarschijnlijkheid, doordat de „Nadir", ixx de omgevixxg was waargenomen, terwijl eèn Engelsch militair vlieger gerapporteerd had, op deze plaats een zinkend schip te hebben gezien. Een onderzoek hierna heeft echter geen re sultaat opgeleverd, terwijl, voor zoover men kon nagaan, zich evenmin een Spaansch stoomschip hier in de buurt zou hebben be- voixden. Men meent dan ook als vrijwel ze ker te mogexx aannemen, dat de Brit sche vlieger uit de lucht het wrak heeft gezien van het Zweedsche stoom schip „Nippon", dat twee maanden ge- ledexx, tengevolge vaix een aanvaring nabij de „Wandelaar" is gezonken, exx dat nog steeds bij eb boven water uit steekt. NIEUWE MINISTER VAN HANDEL IN AUSTRALIë. Als opvolger van den Australischen minis ter van handel, White, die is afgetreden, is Perkins aangesteld. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. 10.15 uur. Loxxden 7.74Vfc, Berlijn 73.65." Parijs 4.84 3/8. Bxnxssel 31.10. Zwitserland 41.72. New York 1.84. Hoe Groot-Duitsehland er thans uitziet. De kaart toont de indeeling in jouwen. Chamberlain optimistisch over de economische verwachtingen voor - het volgend jaar. Nadat de Exxgelsche Koning gisteren in het Lagerhuis zijn openingsrede had uitgesproken, volgden debatten, waar bij als eerste de leider der arbeiders oppositie, Attlee, het woord xxam. Hij verklaarde, dat er niet veel stond in het programma, dat de regeering het Huis voorlegde. Ten opzichte van de tx'ooixrede als geheel verklaarde hij, dat zij gekexxmerkt werd door de vol ledige afwezigheid van ieder inzicht in den ernst van den toestand exx geen aanwijzing behelsde voor eenig wer kelijk opbouwend program. In de buitenlandsche politiek, aldus spre ker', zou men kunnen denken, dat München een permanente regeling tot stand had ge bracht van alle actueele problemexx eix dat het Britsch-Italiaansche accoord werkelijk vrede gebracht had aan Zuid-Europa. Na er vervolgens op gewezen te hebben, dat Halifax in het Hoogerhuis kort geleden ver klaard heeft, dat de inmenging in Spanje te wijten is aan het besluit vaxx Mussolini, dat Franco moet winnen welke verwijzing door de oppositie met toejuichingen begroet werd merkte Attlee op, dat dit een opmerkelijk commentaar was op het vertrouwen der re geering ixx de niet-ixxmenging. Chamberlain, die na Attlee het woox'd voer de, zeide: „Gezien het feit, dat wij kort ge leden de overeenkomst van München en het van kracht worden van het Britsch-Italia axx- sche accoord hebben besproken, ben ik niet voornemens telkeixs weer die oxxderwerpen te bespreken. Ik ben er zeker van, dat het Huis met genoegen de uitnoodiging vernomen heef t, welke gericht is tot den Koning van Roemenië en tot den president der Fraxxsche republiek, om een bezoek te komen brengen aan dit laxxd in de nabije toekonxst". (Toejuichingen). Betreffende het koninklijke bezoek aan Ca nada verklaarde Chamberlain: Het zal een waarlijk historische gelegenheid zijn, waar mede Canada hartelijk gelukgewenscht mag worden, omdat nooit tevoren een dominion het voorrecht gehad heeft den regeerenden soeverein in eigen persoon op den eigen grond te begroeten. Ook het besluit vaxx den koning om een kort bezoek te brengen aan de Ver eenigde Staten, is van groot belang. Dit zal de eerste maal zijn, dat de Koning en de Koixin- gin een voet zetten in het land der groote democratie. Hunne Majesteiten, die enkele maanden geleden er in geslaagd zijn een blijveixde plaats te veroverexx in de harten van het Fraxxsche volk, zullen, wanneer zij de Amerikaarxsche grexxs overstekexx, naar ik weet, xxxet zich meenemexx een warme boodschap van goeden wil van de bevolking dezer eilanden aaxx de groote republiek der Nieuwe Wereld. Voortgaande kondigde Chamberlain aan dat Woensdag (heden) het rapport vaxx de Palestijnsche deelingscomnxissie gepubliceerd zal wordexx, tezamexx met een verklax'ing der regeering. Chamberlain keerde zich tegen de xneening, dat het Britsche defensiesysteem en de ge heele politiek ineengestort waren. Weest ex- zeker vaxx, aldus de premier, dat er ook ge- brekexx ixx het militaire systeem van elk ander laxxd bestaan, ofschoon we daar niet zoo veel over hooren, onxdat wij gewend zijn oixs pu bliek, in een democratisch land, mededeelin- gen te doen. Over den economischen toestand sprekende, wees Chamberlain op de daling der prijzen voor primaire goe deren, zeggende, dat hij niet inzag, waarom als gevolg van de algemeene verlichting in de politiek, men niet zou hopen, dat het volgende jaar de achteruitgang gevolgd zou icorden door een nieuwen vooruitgang. Chamberlain besprak vervolgens de sociale dieixsten exx zeide, dat het niet mogelijk is, tegelijkertijd over te gaan tot eexx reusachtig bewapeningspx'o- gramma, welks kosten nog niet ge schat kunnen worden exx tot groote sociale verbetei'ingen, die op de be lastingbetalers een ondragelijken last zouden leggen. Doch dit, aldus de premier, is heel iets an ders dan het verhaal, dat men voor verkie zingsdoeleinden bedacht heeft en volgens hetwelk de regeering voornemens zou zijn het mes in de bestaande sociale voorzieningen te zetten. Voor een dergelijke gedachte bestaat geen grond. De liberale afgevaardigde, Sinclair, zeide, dat hij nooit een geheim heeft gemaakt vaxx zijxx waardeering voor Chamberlain's oprech te gehechtheid aan den vrede. De vrijheden in bixxnen- en buitenland moeten echter ge handhaafd blijven. Er is, aldus Sixxclair, sprake geweest van een nieuwe inbreuk op onze vrijheden: een inmenging van het hoofd van eexx anderen staat in oxxze binxxenland- sche politiek. Ik hoop, dat de minister-president van de eerste gelegenheid gebruik zal maken om die inmenging af te wijzen. Hitler's aanvallen op conservatieven als Churchill of socialisten als Greenwood worden kwalijk genomen door Britsche mannen en vrouwen van alle par tijen. Maxton, afgevaardigde der onafhankelijke arbeiderspartij, betreurde het, dat geen aan dacht aaxx het koloniale vraagstuk gewijd is exx oefende critiek op MacDonald's dubbele fuxxetie (koloniën en dominions). De conservatief Boothby zeide, dat Engeland geen handel moet drijveix of een overeen komst sluiten met de dictatoren ten koste vaxx axxdere volkexx of op gevaar af. dat Rus land vaxx de Oostzee wordt vex'drongeix. Ver der zeide hij: ,ik durf tot Greenwood te zeg gen, dat het naar mijn meening niet het oogeixblik is om over Hitier te spreken, zoo als hij onlangs gedaan heeft. Hoewel het ge- xxxakkelijk is te sprekexx ovef concentratie kampen en vaststaaxxde wreedheden, hebben de Duitschers ons gedurende de laatste vijf jaar eexx voorbeeld gegevexx, vaix wat meix door vertrouwen en werk kan bereiken, dat soxn- migeix onzer wel ter harte konden nemen." De conservatieve afgevaardigde Macquis- ten, geloofde niet, dat de dictatoren zoo slecht zijn als ze worden afgeschilderd. 1-Iet is een groote foxxt, zoo zeide hij, dat hatelijke opmerkingen wordexx gemaakt over twee zoo groote manxxen als Mussolini exx Hitier. Ixx den tijd van 'sKonings abdicatie heeft de Duit sche pers een zeer beheerschexxde houding aangenomen, die zeer gunstig afstak bij die der Amerikaansche pers en vaix de pers in zekere koloniën. Attlee en Greenwood herkozen als Labourleiders. Met algemeeixe stemmen zijn Attlee en Greenwood herkozen resp. als leider en plaatsvervangend leider van de Labourpartij. De verkiezing geschiedde tijdeixs een bijzon dere bijeenkomst van de parlementaire La bourpartij, die gehouden werd in het Lager huisgebouw voor de opening van de nieuwe zitting. PROGRAMMA Toestand van Ataturk verergerd. Officieel wordt uit Istanboel medegedeeld, dat Kemal Ataturk plotseling ernstiger ziek is geworden. In een communiqué, dat gister avond te 18.30 uur is gepubliceerd werd ge zegd, dat de ziekte van Kemal Ataturk plot seling een ernstige wending heeft genoixxen. De pols was regelmatig en telde 100 slagen per minuut, de ademhaling is 22. de teixxpera- tuur 36.4. Acht geneesheeren verblijven voortdurend bij den zieke. De Turksche minister-president Celal Bayer, heeft zich in allerijl naar Istanboel begeven, waar hij hedexxnxorgen wordt ver wacht. Duitsch vliegtuig verongelukt. BERLIJN, 8 November (D.N.B.) Een oefenvliegtuig van het luchtwapen is gisteren tengevolge van het slechte weer, nadat de be stuurder uit den koers was geraakt, bij Zer- nez in het Zwitzersche kanton Graubunden. neergestort en verbrand. De Piloot kwam om het leven. DONDERDAG 10 NOVEMBER. HILVERSUM I, 1875 en 451.5 M. 8.00—9.15 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 2.00—12.00 NCRV. 8.009.15 Gramofoonmuziek (Oxxx ca. 8.15 Berichtexx). 10.00 Gx-aixxofoonmuziek. 10.15 Moi'gendienst. 10.45 Gramofoorxnxuziek. 11.30 Godsdienstige causerie. 12.00 Berichten. 12.15 KRO-orkest (1.001.20 Gramofoonmuziek) 2.002.55 Haxxdwerkuurtje. 3.00 Zang, piaxxo, en gramofoonmuziek. 3.45 Berichten, bijbel lezing. 4.45 Gramofooxxmuziek. 5.00 Cursus handenarbeid voor de jeugd. 5.30 Gra mofooxxmuziek. 6.30 Eexx causerie over toxnatexx. 7.00 Berichten. 7.15 Boekbespe- kixxg. 7.45 Gramofoonmuziek. 8.00 Berichten ANP, herhaling SOS-berichten. 8.15 Orgelspel. 9.00 Causerie over de beteekenis van de Chr.- sociale beginselen voor dezen tijd. 9.30 Chr. Radiokoor, exx gramofoonmuziek. 10.00 Be richten ANP, actueel programma. 10.30 Sono- ra-kwintet. 10.45 Gymnastiekles. 11.00 Ver volg concert. 11.40 Gx'amofooxxmuziek. ca. 11.50—21.00 Schriftlezing. HILVERSUM n, 301.5 M. AVRO-uitzending. 8.00 Gramofooxxmuziek (om 8.15 berichten) 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gewijde muziek (gr. pl.). 10.35 Omroeporkest (In de pauze: Causex'ie: Waarom is er onrust in Palestina? om 12.15 berichtexx). 12.30 Het AVRO-Anxuse- mexxtsox'kest. 1.15 AVRO-Aeoliaix-orkest nxmv. soliste. 2.00 Voor de vrouw. 2.30 Cellovoor dracht. 3.00 Cxxx'sussen vor de vrouw. 3.45 Gra mofooxxmuziek. 4.00 Voor de zieken. 4.30 Or gelspel. 5.00 Week-Kaleidoscoop. 5.20 Geluk- wexxschen. 5.30 De Twilight Serexxaders. en gramofooxxmuziek. 6.30 Sportpraat.je. 7.00 Voor de kinderen. 7.05 Het AVRO-Dansorkest. 7.30 Engelsche les. 8.00 Berichtexx ANP; radio journaal; mededeelingen. 8.20 Het Concert- gebouw-orkest mmv. soliste. In de pauze: Shaw over Beethoven). 10.35 Gramofoonmu ziek. 10.45 Schaaknieuws. 11.00 Berichten ANP, hierna het erxsemble Friedl Schick, mmv. so liste (tot 12.00). DROITWICH 1500 M. 11.4011.45 Gramofoonmuziek. 12.05 Orgel spel mmv. solist. 12.50 Gramofoonmuziek. 1.20 Orgelspel. 1.502.20 Chaxdes Ernesco exx zijn kwintet en solist. 3.15 Declamatie. 3.35 Gra- mofoon. 3.50 Populair concert. 4.20—5.00 Viool exx piano. 5.05 Voor de vrouw. 5.20 Gramofoon. muziek. 5.50 Fred Hartley en zijn sextet, en solist. 6.20 Berichten. 6.40 Voor de boeren. 7.00 BBC-orkest mmv. solist. 7.50 Radiotooneel muziek. 8.50 Causerie: The Mediterranean; The Adriatic. 9.20 Berichten. 9.45 Victor Sil vester en zijn darxsorkest. 10.20 Korte Kerk- diexxst. 10.40 Uit Amerika: Mainly about Man hattan", caxxserie. 10.55 Nadia Boulanger's vocaal exxsemble, en het Boyd Neel Strijkor kest. 11.25 Jack Chapxxxan en zijn Band en solistexx. 11.5012.20 Daxxsnxuziek (Gr. pl.) RADIO-PARIS 1648 M. 9.00, 10.00, 11.20 en 12.30 Gramofoonmuziek. 32.35 Zaxxg. 1.05 Het Marlev-orkest. 2.40 Gra- xxxofoonmuziek. 2.45 Pianovoordracht. 2 50 Gramofoonmuziek. 3.30 dito. 5.25 Kamermu ziek. 6.35 Zang. 6.50 Gramofoonmuziek. 7.20 Het Giardino-ox'kest. 8.05 Gx'amofooxxmuziek. 8.35 Zang. 8.50 Symphonïeconcert. 10.50—11.20 Gi-aixxofooixmuziek. KEULEN 456 M. 5.50 Gramofoonmuziek. 6.30 Het Omroep orkest. 7.50 Militair orkest. 9.20 Volksliederen- concert. 11.20 Omroeporkest. 1.30 Vroolijk con cert, 2.50 Gramofoonmuziek. 3.20 Onxroepklein- orkest.5.50 Meisjeskoor. 6.10 Verzoekconcert 7.30 Omroeporkest en solisten. 9.35 Gramo foonmuziek. 9.50 Kurt Rehfeld en zijn orkest, boerenkapel en solisten. 11.20—2.20 Nacht concert. BRUSSEL 322 M. «on2'^ €n 1-3°—2-20 Gevarieerd programma. 5.20 Omroepsalonorkest en Gramofooxx. 6 50 en /.23 Gramofoonmuziek. 8.20 Omroepsalon orkest en radiotooneel. 9.20 en 10.30 Belgisch Nationaal orkest en solisten. 10.5011 20 Gra- mofoorxmxiziek. BRUSSEL 484 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 en 130 Om roeporkest. 1.50--2.20, 5.20. 6.35 en 7.35 Gramo- foonmxxzxek. 8.20 en 9.35 Omroeporkest en koor. 10.3011.20 Gramofoonmuziek DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 7.30 Interview en declamatie. 8.00 OmroeD- orkest, mmv. solist. 9.20 Berichten. 9.50 Trio-

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 9