Een pleidooi voor demping der Bakenessergracht. WEEKBERICHT DIRECTEUR GEARRESTEERD DONDERDAG 10 NOVEMBER 1938 HA ARE EM'S DAGBLAD 2 Het Raadslid H. J. L. Klein Schiphorst wil de Gedempte Gracht onderdeel van grooten verkeersweg maken. Hoe de voorsteller zich de situatie in de toekomst denkt Een schuilkelder voor 9.000 a 10.000 menschen? De heer H. J. L. Klein Schiphorst, lid van den Raad van Haarlem, heeft aan zijn medeleden een brief gezonden, waarin hij, toegelicht met teekeningen, uiteenzet wat naar zijn meening in de toekomst noodzakelijk zal zijn wat de Bakenessergracht betreft. Hij wil zich niet verdiepen in het voor of tegen van demping uit stedebouwkundig oog punt, maar zich bepalen tot het geven van een overzicht hoe het verkeersvraagstuk in de naaste toekomst, demping der gracht nood zakelijk en gewenscht doet zijn. Hij schrijft: Verbinding van de Zakstraat met de Jans- brug is verkrijgbaar door die gracht te dem pen tot aan de Nieuwe Gracht. De op de teekening aangegeven wijzigingen toonen aan, dat er voldoende ruimte verkre gen kan worden. De Korte Jansbrug vervalt, waardoor toegang van de Zakstraat af verkregen wordt naar de Jansbrug. Hierdoor kan de Korte Jansstraat van ver keer ontlast worden en is het gevaarlijke kruis punt Korte JansstraatJansstraat vervallen. Het is haast zoo goed als zeker, dat op ge noemd kruispunt binnen afzienbaren tijd een vaste verkeerspost of seinlicht een noodzaak is. Nu dus een besparing. Door afbreken van de oude perceelen zal het Begijnhof met zijn mooi kerkgebouw zicht baar worden. Al de daar thans gestalde vrachtdiensten kunnen over de gedempte gracht naar de plaats hunner beslemming gaan, waardoor het verkeer van de Begijnestraat, Korte Be gijnestraat en Jansstraat ontlast wordt. Bij uitvoeringen in de gemeentelijke Con certzaal zullen de auto's een goed parkeerter rein hebben en zich op de gedempte gracht kunnen plaatsen. Bij het begin en eindigen van uitvoeringen kan het wegrijden vlot geschieden over de ge dempte gracht, wat het verkeer op Groote Markt zeker ten goede komt. In de toekomst kan het Begijnhof passend gemaakt worden bij eventueelen bouw aan den kerkbouw en zoo een mooi geheel vormen. Het is zeker, dat de Gravesteenenbrug ver nieuwd moet worden, verlegging in de richting gedempte gracht ls gewenscht. Het openterrein aan het Korte Spaarne, vlak voor deze brug, zal een goede verbinding vormen met de Spaarnwouderstraat en daar door de Melkbrug, Spaarne, Damstraat, Klok- huisplein, Vischmarkt, Jansstraat van veel verkeer ontlasten. De ligging der Wildemansbrug van thans, is naast den verkeersweg Donkere Spaarne, en Spaarne veel te smal en zal dus bij niet demping der gracht verplaatst en dus geheel vernieuwd moeten worden. Het gedeelte van den Burgwal van de Spaarnwouderstraat tot het Korte Spaarne zal gedempt moeten worden. Hierdoor vervalt de Korte Brug en zal de waterverbinding Spaarne—Burgwal moeten geschieden door een kanaal of duiker. De perceelen aan het Spaame gelegen zul len voor de doortrekking van de Houtmarkt gesloopt moeten worden. Zoodoende kan de Spaarnwouderstraat van de Amsterdamsche Poort af ontlast worden en het verkeer in één richting gebracht wor den langs het Spaarne over de Houtmarkt en verder -over de gedempte Bakenessergracht, Jansbrug naar het Noorden der stad, wat het centrum der stad zal ontlasten. De heer Klein Schiphorst is vast overtuigd dat het verkeer in de naaste toekomst uitvoe ring van dit plan zal vorderen. Ër zullen, zoo merkt hij verder op, hiertegen bezwaren in gebracht kunnen worden, daarvoor zal een nadere bestudeering en uitwerking van het plan noodig zijn. De Spaarne oevers zullen zich moeten aanpassen aan den nieuwen weg. Uitvoering van het plan zal een groote werkverruiming brengen. Demping van de Bakenessergracht zal ver schillende belangrijke oplossingen brengen. Overwogen kan worden om de Maandag- markt te verplaatsen naar de gedempte gracht, wat na de reorganisatie van de Ged. Oude gracht noodzakelijk zal blijken voor het door gaand verkeer. Van veel meer belang is echter, de gelegen heid die geboden wordt voor het maken van een schuilkelder bij luchtaanvallen. Gelegen in het centrum der stad. een lengte van ongeveer 450 M. met een breedte van ruim 11 M. kan zoo'n schuilkelder plaats bieden voor ongeveer 9 a 10.000 menschen in een dicht bevolkte buurt. Door droogmaling der gracht, kan tusschen de bestaande walmuren de beton-tunnel ge maakt worden. De diepte der gracht in zijn geheel is vol doende om op den tunnel de rioleering te plaatsen. Betere gelegenheid in het hart der stad. met naar verhouding weinig kosten, kan niet gevonden worden. Zoo het geheel beziende en overwegende, dat bij niet-demping der gracht toch in de naaste toekomst veel kosten gemaakt moeten worden ten dienste van het verkeer, vraagt de heer Klein Schiphorst zich af, of het niet ge wenscht is, rekening te houden met wat het verkeer in de toekomst daar ter plaatse zal vragen. VRIJDAG 11 NOVEMBER CONCERTZAAL NIEUWSTE GROTE SOVJET-FILM HEDENDAAGS RUSLAND. Spreker: LOUIS DE VISSER. Entrée 30 cent, bel. inbegr. (Adv. Ingez. Med.j VERZEKERING VOOR INW. PERSONEEL volgens de Wet op het Arbeidscontract. ASSUR. BEDR. Fa. HENDRIK KWAK Hm. NASSAUPLEIN 4—6 - TELEF. 17771. (Adv. Ingez. Med.j EXAMENS. Academische opleiding. Geslaagd aan de Gem. Universiteit van Amsterdam voor het artsexamen le ged. de heeren G. van Walbeek (Krommenie), S. A Hertberger .Amsterdam), A. J. de Ruiter (Den Helder). J. W Both .Arnhem) en T. H. Ver- have (Amsterdam). Geslaagd voor het doet ex. pharmacie de heer T. B. Jap. Aan de Rijksuniversiteit te Utrecht promo veerde tot doctor in de rechtsgeleerdheid de heer H. A. F. Lijnkamp. geboren te Bever wijk op een proefschrift, getiteld: de „Japan- nerwet" onderzoek naar de wording. Apothekersassistent. Geslaagd mej. J. J. van Delft te Beverwijk De Bilt voorspelt Zwakken tot matigen wind uit Zuidelijke richtingen, half tot zwaar bewolkt of betrokken, waarschijnlijk droog weer, kans op mist in den nanacht, in den morgen wellicht iets kouder, weinig verandering in temperatuur overdag. BAROMETERSTAND Hoogste 773.6 m.M. te Warschau. Laagste 745.9 m.M. te Vestmanoer. Het gebied van 'hoogen luchtdruk, dat gis termorgen boven de Noorsche zee lag, trok naar Midden-Zweden. Het continentale gebied van hoogen lucht druk breidde zich naar het Noordoosten uit, doch bedekt ook Zuid-Oost-Europa en reikt tevens over het geheele Middellandsche zee gebied en de Noordkust van Afrika. Op den Oceaan ligt een uitgestrekt gebied van lagen luchtdruk met verschillende mini ma, waarvan de voornaamste zijn een ten Z. van IJsland en een op omstreeks 48 graden Noorderbreedte en 25 graden Westerlengte. Over het Westelijk deel van het waarne mingsgebied beweegt zich een strooming van warme lucht van Zuidelijke breedten naar het Noorden. De regens der depressie reiken niet verder dan Ierland en het Oosten van Schotland. Op het vasteland zijn de winden allerwegen zwak en uit Zuidelijke richtingen. Boven het uitgestrekte wolkendek, dat ge heel Centraal Europa bedekt en dat zijn Westelijke begrenzing heeft in Midden-Frank rijk. heerscht groote droogte en is de tempera tuur der atmospheer die van warme zomer dagen- De Alpenstations melden nog steeds zomer- sche toestanden. Het is te verwachten, dat het wolken dek in onze omgeving geleidelijk minder dicht zal worden. De temperatuur zal in dat geval in den nacht iets lager wor den. waarbij de kansen op ochtendmist toenemen. Overdag zal het weer wellicht iets zonniger zijn met dezelfde tempe ratuur. BAROMETERSTAND Vorige stand 774 m.M. Stand van heden 774 m.M. Stilstand. Opgave van: Fa. KUIPERS ZN., Opticiens Zijlstraat 97 Telefoon 12726 HOOG WATER TE ZANDVOORT Vrijdag v.m. 3.57 uur; n.m. 16.13 uur. Strand berijdbaar van 9.45—15.00 uur. Belangrijke telefoonnummers: Politie; 11850. Brandweer: 15333. Ongevallendienst (Brandweerkazerne) Ged. Oude Gracht: 14141. Uitspraken van de Rechtbank. Vrouw met mes gestoken Veertien dagen geleden behandelde de Haar- lemsche Rechtbank de zaak tegen een 25-ja- rigen Beverwijker, die een vrouw met wie hij betrekkingen onderhield met een broodmes had gestoken. De vrouw had een afwerende beweging gemaakt, waardoor zij slechts in haar hand was geraakt. De officier eischte 6 maanden, de verdedi ger mr. T. A. M-A. v. Löben Seis drong op cle mentie aan. De verdachte werd heden veroordeeld tot een gevangenisstraf van 6 maanden. Beverwijksche fietsendieven. Strenge straffen had de Officier in de zit ting van 27 October geëischt tegen vier Be verwijksche fietsendieven en helers, die teza men een soort „vereeniglng" hadden om de Beverwij kers hun rijwielen afhandig te ma ken. Tegen den aanvoerder, een 43-jarigen Be verwijker, met den weiluidenden voornaam Pier. had de Officier 1 jaar geëischt. Hij werd hedenmorgen veroordeeld tot een gevange nisstraf van 9 maanden met aftrek. Tegen een 25-jarigen los werkman eveneens uit Beverwijk was wegens heling 4 maanden geëischt. De Rechtbank veroordeelde hem tot een gevangenisstraf van drie maanden. Ook tegen een 30-jarigen Beverwijkschen schoenmaker had de Officier wegens heling drie maanden geëischt. Mr. J. Verloog had wegens gebrek aan bewijs tot vrijspraak ge concludeerd. De Rechtbank veroordeelde den schoenmaker heden tot 2 maanden gevange nisstraf. Een 30-jarige los werkman, eveneens uit Beverwijk had wegens diefstal van een fiets 1 jaar gevangenisstraf tegen zich hooren eischen. De verdachte werd tot 6 maanden veroordeeld. Aardappelen-diefstal. In de nachten van 23 en 24 September had een 21-jarige los werkman al weer uit Bever wijk eenige mudjes ingekuilde aardappelen gestolen. Eisch: drie maanden. Verdachte werd hedenmorgen door de Rechtbank over eenkomstig den eisch veroordeeld. Als de drank Reeds twaalf maal had een 36-jarige Utrech tenaar in dronkenschap diefstallen gepleegd en ook tijdens de jubileumfeesten had hij door een muntmeter te lichten zich wederom aan dit vergrijp schuldig gemaakt. De Officier vorderde een jaar gevangenis straf. Verdachte werd door de Rechtbank tot drie maanden gevangenisstraf veroordeeld. Het korps Motordienst defileert voor „de soldatenmoeder Huldiging van Mej. Mary Fleischman. Naar wij reeds meldden zal mej Mary Fleischman, in de mobilisatietijden bekend als ..de soldatenmoeder" morgen haar 85sten verjaardag vieren. Door het Korps Motordienst zal ter gele genheid van den verjaardag voor mej. Fleischman worden gedefileerd. Dit défilé heeft plaats om 11 uur. Door het K. Md. zal een detachement ter sterkte van 2 sectieën worden uitgebracht van ieder 15 vrachtauto's bemand door per soneel van de compagnieën uit Haarlem en 12 motorordonnansen. Het geheel zal wor den gecommandeerd door den kapitein C. F. A. Milders. Voor het garnizoen zal een deputatie aan de huldiging deelnemen bestaande uit: luite nant-kolonel H. J. v. Steensel gezegd van der Aa. garnizoens-commandant: majoor F. E. de Nijs Bik, waarnemend commandant van het Korps Motordienst; kapitein-adjudant H. G. Hagens, adjudant-onderofflcier-instructeur I. M Verhulst, sergeant-capitulant van Veen en dienstplichtig soldaat Rozemond. Nederlandsche Yereeniging voor Luchtbescherming. Dr. J. E. Baron de Vos van Steenwijk eere voorzitter van de afdeeling Haarlem. De burgemeester van Haarlem, Dr. J. E. Baron de Vos van Steenwijk. heeft het Eere- Voorzitterschap aanvaard van de afdeeling Haarlem van de Nederlandsche Vereeniging voor Luchtbescherming. Hieruit moge de belangsteling blijken, die de burgemeester voor het werk van de ver eeniging heeft en dit moge de hoop geven, dat de Haarlemsche burgerij steeds meer be wijzen zal geven daadwerkelijk de organisa tie van de luchtbescherming te steunen. De afdeeling Haarlem van de Nederland sche Vereeniging voor Luchtbescherming' stelt zich voor de organisatie van Haarlem's bur gerij ten dienste van een goed functioneeren- de luchtbescherming' thans met alle kracht voort te zetten. De organisatie van vak II, het Oosterkwar tier, is dezen zomer begonnen. Thans zal worden aangevangen met de organisatie van vak VI, het gedeelte van Haarlem-Noord, be grensd door Kloppersingel, Schotersingel, Verspronckweg, Brederodestraat, Kleverpark weg. Kleverlaan, Z.Z., Kloosterstr. Z.Z., Hert- zogstr. Z.Z., Spaard.weg zuidwaarts tot Klop- persinugel; en van vak I, 't gedeelte van Haar lem-Centrum, begrensd door Nieuwe Gracht N.Z„ Kenaupark, Staten Bolwerk, Kennemer- plein. Prinsen Bolwerk, Varkensmarkt, Hooi- markt Na de noodige, voorbereidende besprekin gen met verschillende bewoners van vak VI zal de afdeeling Haarlem van genoemde ver eeniging een openbare vergadering beleggen op Woensdag 16 November a.s., des avonds te 8.15 uur, in het Wijkgebouw aan de Mole- naerstraat no. 18, welke vergadering uitslui tend bestemd is voor de bewoners van vak VI, die vrij toegang hebben. Een vergadering in vak I zal spoedig daar op volgen. De heer E. H. Tenckinck, hoofd van den Luchtbeschermingsdienst te Haarlem, zal op de vergadering in Haarlem-Noord spreken over de noodzakelijkheid en nuttigheid van de gezinsbescherming bij de luchtbescherming en over de organisatie van vak VI. Daarna zal, zoo mogelijk, worden overge gaan tot de samenstelling van een vak- comité uit de bewoners van dit stadsdeel. Dit vak comité zal de afdeeling Haarlem van de Nederlandsche Vereeniging voor Lucht bescherming bij de organisatie van dit vak behulpzaam moeten zijn. Deze organisatie be treft eenerzijds de opleiding der bewoners in de gezinsbescherming en anderzijds de vor ming van de hulpgroepen, welke de verschil lende Overheidsdiensten, in tijden van nood, in het betreffende vak moeten completeeren. Twee Jubilea bij de Posterijen. Op 16 November a.s. Op 16 November a.s. vieren twee ambtena ren op het Haarlemsche Postkantoor hun jubileum. In de eerste plaats noemen we de heer H. J. H. Leenders, die dan den dag herdenkt waarop hij 40 jaar geleden in dienst van het bedrijf trad. De heer Leenders heeft sedert 1928 den rang van commies bereikt en ver vult momenteel de functie van chef der af- déelirig geldartikelen. De heer Le,enters begon zijn postale loopbaan als klerk in Amsterdam. Daarna was hij als klerk 1ste klas in Maastricht op het telegraafkantoor, Geldrop en Hilversum werkzaam. In 1915 trad de heer Leenders in dienst bij het Haar lemsche postkantoor, waar hij tot 1928 com mies titulair was. In dat jaar werd hij com mies. De a.s. jubilaris heeft jaren lang les gege ven voor de vakexamens van de P. T. T. waardoor lager en middelbaar personeel in staat worden gesteld om op te klimmen. De heer Leenders staat hoog aangeschreven bij zijn directie De tweede jubilaris op 16 November is de heer P. Ruifrok, die alsdan den dag herdenkt waarop hij 25 jaar geleden in dienst der Pos terijen trad. In 1913 begon de heer Ruifrok zijn postale loopbaan als besteller bij het Haarlemsche postkantoor. Doordat hij voor verscheidene examens slaagde werd hij lste assistent. De a.s. jubilaris was nog in Delft en Zaan dam werkzaam, alvorens hij in Amsterdam assistent lste klas werd. In 1930 kwam hij weer in dienst van het Haarlemsche post kantoor, waar hij adj. commies posterijen werd. Thans is deheer Ruifrok nog als zoo danig werkzaam. Hij is een zeer geschikt ambtenaar en wordt als zoodanig door zijn directie zeer gewaardeerd. De heer Ruifrok is in zijn vrijen tijd voorzitter van Haarlem's Postaal Mannenkoor. In deze functie bezit hij ook vele verdiensten, en hij tracht het koor tot grooteren bloei te brengen. WIELRIJDSTER DOOR RACEFIETSER AANGEREDEN. Het wordt hoog tijd dat krasse maatregelen genomen worden tegen sommige racefietsei's, die niet alleen op de buitenwegen maar ook in de stad de veiligheid van het verkeer in gevaar brengen. Woendlagmorgen half elf was zoo'n roekeloos jongmensch in de Spaarnwouder straat nabij den Heerensingel de oorzaak, dat een 43-jarige wielrijdster werd aangereden, omdat hij de bocht op dien hoek te kort nam. De dame viel zóó ongelukkig, dat haar linker, arm uit de kom schoot. Na door een dokter be handeld te zijn, werd zij per taxi naar het Diaconessenhuis vervoerd. Zij kon na het on derzoek naar haar woning terugkeeren. De politie tracht den racefietser, die zich snel uit de voeten maakte, op te sporen. VOETBAL. Bloemendaal—Ripperda. Zondagmiddag a.s. zal op het Bloemendaal- terrein deze belangrijke plaatselijke ontmoe ting, die over de voorloopige bezetting der eer ste plaats in de derde klasse B zal beslissen, plaats hebben. Thans gaan beide clubs met een gelijk aantal punten aan het hoofd dezer afdeeling: slechts door een beter doelgemid- delde nemen de Bloemendalers de eerste plaats in. Zooals van zelf spreekt zullen beide elftal len zich tot het uiterste inspannen om de overwinning te behalen; derhalve zal het aan spanning zeker niet ontbreken. Daar de vorm, waarin deze beide derde-klassers op 't oogen- blik verkeeren, tevens een wedstrijd van goed I gehalte waarborgt, zal het zeker de moeite waard zijn. Zondag eens een kijkje te gaan ne men op het nieuwe Bloemendaal-terrein. VAN GEMEENTELIJKE ARBEIDSBEURS TE BEVERWIJK In verband met gepleegde onregel matigheden is hedenmorgen door de politie aangehouden V. Ph. B., direc teur van de Gemeentelijke Arbeids beurs te Beverwijk. Deze onregelma tigheden zouden o.m. hebben bestaan in verduistering van gelden welke hij ambtshalve onder zich had. Het on derzoek waarmede eenige dagen ge moeid zullen zijn duurt voort. DE ANTI-SEMITISCHE EXCESSEN IN DUITSCHLAND. Berlijnsche straten bezaaid met étalagemateriaal, VIJFDUIZEND JODEN TE WEENEN GEARRESTEERD. (Men zie ook pag. 1) BERLIJN, 10 November (Reuter). De voornaamste winkelstraten van Berlijn liggen, bezaaid met alle soorten étalagemateriaal af komstig uit Joodsche winkels. Een aantal Joodsche winkeliers heeft besloten hun zaken te sluiten en de ontwikkeling af te wachten. Het aantal Joden, dat te Weenen gearresteerd is, wordt op 5.000 geschat. Volgens Havas zouden in de westelijke wij ken van Berlijn niet minder dan vijf synago gen in brand gestoken zijn, doch Reuter meldt, dat men het vuur overal onder de knie, of reeds gebluscht heeft. Van de hoofdsynagoge in het hartje van Berlijn zijn alle ruiten ingeslagen en de ijzeren leuningen vernield. De politie belette een groote menigte Joden het gebouw binnen te gaan. Een sterke politiemacht bewaakt de omgeving, personen die foto's trachten te nemen, worden gearresteerd. Elk wapenbezit voor de Joden verboden. MüNCHEN, 10 November (D.N.B./A.N.P.) De rijksleider der S.S. en chef der Duitsche poli tie heeft de volgende verordening uitgevaar digd: Personen, die volgens de wetten van Neu renberg als Joden gelden, is elk wapenbezit verboden. Overtreders worden naar concen tratiekampen gebracht en gedurende twintig jaar in „Schutzhaft" genomen. Neville Chamberlain: Europa kan niet altijd in twee blokken verdeeld blijven. Chamberlain heeft gisteravond het woord ge voerd aan het jaarlijksche banket van den Lord Mayor van Londen. In zijn rede herinnerde de minister-president er aan, dat hij duizenden brieven heeft ontvangen, waarin dank wordt uit gesproken, met het resultaat van München. Chamberlain zeide te wensehen, dat men de ge dachte uit het hoofd zou zetten, dat er te Miin- chen een botsing was geweest tusschen de ver schillende regeeringsstelsels en dat het resul taat een overwinning voor een van beide par tijen was. Te München was geen botsing en er was geen sprake van een overwinning of neder laag. Vier groote mogendheden, met verschil lende regeeringsstelsels, konden er aan een tafel zitten zonder te twisten over de hoofdlijnen van een regeling van een der meest netelige inter nationale vraagstukken van onzen tijd. Nu de crisis voorbij is, is het zeer gemakkelijk de fout in de oplossing te zien, doch een feit is, dat onder de omstandigheden, waaronder wij er voorstonden het niet mogelijk was een ideale oplossing voor te leggen als alternatief van ge weld. Indien de regeling van München Tsjecho- Slowakije een lot heeft opgelegd, dat onze na tuurlijke sympathie met den kleinen staat en den trots van het dappere volk opwekt, kunnen wij in stilte toch niet van ons afzetten, wat het alternatief zou zijn geweest voor de volken, niet alleen van Tsjecho-Slowakije, doch van alle na ties, die er bij betrokken zouden zijn geweest. Ik twijfel er niet aan, dat wat wij deden naar mijn meening juist was (Luide toejuichingen). Spreker bracht vervolgens de te München door hem en Hitier onderteekende verklaring ter sprake. Hij vroeg, of iemand deze verkla ring wilde veroordeelen. Toch bestaan er gees ten, die zoo doordrenkt zijn van achterdocht, dat zij zelfs in een dergelijk smetteloos document een losmaking zien van onze banden met Frank rijk. Zij gaan uit van de verkeerde veronder stelling, dat Europa voor altijd uit twee tegen gestelde blokken moet bestaan en dat het onmo gelijk is vriendschap te sluiten met den een zon der de vijand van een ander te worden. Onze betrekkingen met Frankrijk zijn te langdurig, te intiem, te hoog door ons beiden gewaardeerd, om een dergelijke verdenking een oogenblik te koesteren. Chamberlain besprak tenslotte de Britsch- Italiaansche overeenkomst en het bewapenings- progx-am. ACENDA DONDERDAG 10 NOVEMBER Stadsschouwburg: Vereeniging „Gruno": De Krubbebieter", 8.15 uur. Concertgebouw: Sovjet-film: Hedendaagsch Rusland, toegelicht door L. de Visser. Frans Hals Theater: „De Parijsche Ondeugd" 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „De avonturen van Robin Hood", 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: „Mannequin" 2.30, 7 en 9.15 uur. Palace Familie Cinema: „Parnell" en „Een vrouw met fantasie", 2 en 8.15 uur. Spaarne Theater: „Het lied van de Prairie" en „Zijn laatste voorpost". Moviac Uurfilm Theater: Doorloopende voorstellingen, 2.30—11 uur nam. Bloemendaal: Gemeenteraad, 2 uur VRIJDAG 11 NOVEMBER Stadsschouwburg: „George en Margaret" door „Het Masker" voor Kunst aan het Volk". 8.15 uur. Volksuniversiteit: Cursus Het Nederlandsche Volkslied door dr. Peter van Anrooy. Bioscoopvoorstellingen, nieuwe programma's

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 2