De stand der Amerikaansche verkiezingen. Kemal Ataturk overleden. Verdeelingsplan voor Palestina opgegeven. In onderaardsch Jeruzalem. s Democraten niet al te pessimistisch. Von Rath overleden. Hervormer van Turkije. D Thans een Ronde-Tafelconferentie te Londen voorgesteld. DONDEÜD'A'G 10 NOVEMBER 1938 H 'A A R" Tl E M'S D A G B H A D' Krachfige oppositie tegen de New Dealpolitiek in het Congres verwacht. NEW-YORK, 9 November (Reuter - A.N.P.) Volgens de laatste opgave is de stand der partijen: In het Huis van Afgevaardigden: de mocraten 258, republikeinen 165, pro gressieven 2, twijfelachtig 10. In den Senaat: democraten 67, repu blikeinen 23, anderen 4, twijfelachtig 2. Het kan zijn, dat de republikeinen nog een paar zetels zullen winnen. Voor den post van gouverneur zijn 17 republikeinen en 15 democraten ge kozen. In totaal zijn er thans dertig de mocratische en 18 republikeinsche gou verneurs. Reeds thans voorspellen de republikeinen en andere conservatieve elementen een krachtige oppositie in het congres tegen New Deal-maat regelen. Ook laten zij zich optimistisch uit over de presidentieele verkiezingen in 1940. Terwijl waarnemers als hun meening te ken nen hebben gegeven, dat de uitslagen een vrij ernstigen slag voor den New Deal beteekenen, heeft het hoofdkwartier der democratische partij de uitslagen kalm en zonder onnoodig pessi misme opgenomen. De winsten der republikei nen zijn, dit geeft men toe, wat grooter dan verwacht werd, doch niet zoo groot als de repu blikeinen zelf hadden gehoopt. Duitsche legatie-secretaris aan zijn wonden bezweken. De Duitsche legatiesecretaris Von Rath, die bij den aanslag te Parijs door den jongen Poolschen Jood Grynszpan door revolverkogels werd gewond, is gistermiddag om half vijf overleden. Von Rath is slechts dertig jaar oud geworden. In het door <ie Duitsche genees- heeren dr. Magnus en dr. Brandt onderteekend bulletin over den dood van Von Rath wordt vastgesteld, dat de dood veroorzaakt is door de hevige schotwonden. De operatie, zoomede de wondbe- handeling door den behandelenden Franschen chirurg dr. Baumgartner is zoo meldt het D.N.B. op de meest zorgvuldige wijze geschied, Evenzeer heeft het Fransche verple gend personeel al zijn krachten aan gewend. Wijlen Von Rath. Nadat de lijkschouwing was verricht, heb ben talrijke leden van de Duitsche kolonie te Parijs den overledene een laatste bezoek ge bracht. In de Protestantsche kerk werd een korte dienst gehouden, tijdens welke de am bassadeur een lijkrede hield en den overledene als een gewaardeerd medewerker en trouw vriend huldigde. Het stoffelijk overschot werd te kwart over tien overgebracht naar de Duitsche ambas sade. De kist was gedekt met de hakenkruis- vlag. Nadat de laatste bezoekers van de ambas sade waren vertrokken, betrokken de leden van de ambassade de doodenwacht bij het stoffelijk overschot van hun medewerker. De Duitsche kolonie zal een rouwplechtig- heid organiseeren. Waarschijnlijk zal de doo- de naar Duitschland worden overgebracht. Vooral in de Duitsche kolonie te Parijs heeft het gebeurde innige deelneming ver wekt. President Lebrun heeft door zijn adjudant den Duitschen ambassadeur zijn deelneming doen betuigen. Minister-president Daladier en de minister van buitenlandsche zaken, Bonnet, hebben door hun kabinetschefs den Duitschen am bassadeur hun leedwezen betuigd. Ook de secretaris-generaal van de Quai d'Orsay. Leger, heeft de Duitsche ambassade zijn deelneming betuigd. De Führer heeft den ouders van Von Rath het volgende telegram van deelneming ge zonden: „Aanvaardt mijn oprechte deelneming met het smartelijk verlies dat u heeft getroffen door den laffen sluipmoord op uw zoon". Von Rath was gisteren vóór zijn dood uit erkentelijkheid voor zijn met gevaar voor le ven en gezondheid bewezen trouwe plichts betrachting door Hitier benoemd tot ge- zantschapsraad eerste klasse. Niettegenstaande hij in den strijd om het gouverneurschap van den staat New-York door gouverneur Lehmann verslagen is, wordt dis- trictsattorney Dewey door politieke waarne mers nog steeds veel kans gegeven om het tot republikeinsch candidaat voor het president schap te brengen. De democraten zullen in het Congres de groote meerderheid behouden en in de senaat meer dan 2/3 van de zetels zoodat de regeering in haar handen zal blijven. Daar staat tegenover aldus United Press dat de republikeinen winsten' hebben behaald, hetgeen een voorteeken is dat de debatten om trent de internationale politiek en die inzake de fensie scherper zullen zijn, terwijl de begrootin gen waarschijnlijk zullen worden besnoeid en de discussies wat betreft de betaling van de oor logsschulden opnieuw zullen opleven. De politiek der Vereenigde Staten van „goeden nabuur met Latijnsch Amerika" zal zonder be langrijke veranderingen voortduren. Hetzelfde wordt verwacht van Roosevelt's nationale defen siepolitiek. In politieke kringen te New-Yoi'k, zoo meldt United Press verder, acht men de resultaten van de verkiezingen een indrukwekkende „come back" van de republikeinen ten koste van de de mocraten. In Wallstreet zijn de repu blikeinsche successen zeer gunstig op genomen. De New-Yorksche beurs rea geerde op het bekend worden der uit slagen met een sterke opwaartsche be weging der koersen. De koopopdrach ten kwamen zoo snel binnen, dat de ticker vier minuten achter raakte. Ver schillende belangrijke fondsen konden een nieuw hoogterecord boeken voor het loopende jaar. E president der Turksche republiek, Kemal Ataturk, is vanmorgen te Is tanboel op 60-jarigen leeftijd overleden. Nadat gisteren een verergering in den toestand van den president was ingetreden werd te middernacht me degedeeld, dat de toestand van Ata turk, die naar men weet aan een leverkwaal leed, sterk achteruitgaan de was. De algemeene zwakte had toen ook het hart van den president aangetast. Kemal Ataturk, de eerste president der Turksche republiek, is zestig jaren oud geworden. Tijdens zijn regee ring heeft hij zeer veel gedaan?' om de Turksche samenleving aan te passen aan de Westersche begrippen. O.a. heeft hij het monogame huwelijk in gevoerd, de ecancipatie van de Turk sche vrouwen bevorderd, het Latijn- sche alphabet ingevoerd en gelast, dat alle Turkenzich familienamen zouden aannemen. Zelf heette hij eigenlijk Mustafa Kemal, later werd dat Mustafa Kemal Pasja, doch rij veranderde dezen naam in Kemal Ataturk (Kemal den eersten Turk), waarmede hij zijn onderdanen voorging. Mustafa werd in 1S78 te Saloniki geboren, waar zijn vader een functie had bij de douane. Op de cadettenschool, waar hij zich in het geheim liet inschrijven, was hij een goede leerling, vooral in de wiskunde. Zijn wiskun- deleeraar, die ook Mustafa heette, gaf hem den bijnaam Kemal (een Arabisch woord, dat volmaakt beteekent). Op de militaire acade mie was Mustafa Kemal zeer gezien. Hij had groote belangstelling voor de politiek critiseerde fel het despotisme van Abdoel Hamid. Stichter van Vaderlandsche beweging In 1904 werd hij tot luitenant benoemd, doch reeds denzelfden dag gearresteerd en kort daarop naar Damascus verbannen. Hier zag hij hoe het met de burgerlijke en militaire organisatie van het Tuksche Rijk gesteld was. Het volgend jaar richtte hij een geheime politieke vereeniging op „Vatan" (Vaderland). Van Damascus ging hij naar Jaffa en van daar weer naar Saloniki. Ook in de Europee- sche provincies organiseerde hij toen een politieke beweging. De regeering te Constair tinopel gelastte opnieuw zijn arrestatie. Hij kon echter ontsnappen. In 1907 werd hij be vorderd en naar Saloniki gezonden, waar hij zijn revolutionnaire werkzaamheden hervatte. De revolutie van 1908 herstelde de grond wet van 1876. Mustafa Kemal portesteerde, zij het vergeefs, tegen de deelneming van het leger aan de politiek Zelfs zeide hij het politieke leven vaarwel om zich uitsluitend aan militaire aangelegenheden te wijden. In 1911 ging hij incognito naar Tripoli om er deel te nemen aan den oorlog' tegen Italië. Hij werd bevorderd tot majoor. Voor zijn te rugkeer was de eerste Balkanoorlog reeds afgeloopen. In Juli 1913, tijdens den tweeden Balkan oorlog, werd hij benoemd tot chef van den staf van het gereorganiseerde legercorps in Gallipoli. Daar maakte hij studie van het vraagstuk der verdediging' van de Dardanel les Na den vrede werd hij benoemd tot mili tair attaché te Sofia (Bulgarije) en bevorderd tot kolonel. Hij bleef dat totdat Turkije in het najaar Van 1914 den wereldoorlog inging. Tegenstander van samengaan met Duitschland. Mustafa Kemal was van meening, dat Tur kije te vroeg partij had gekozen en dat Duitschland den oorlog zou verliezen. Hij werd benoemd tot bevelhebber der strijdkrachten te Rodosto (aan de zee van Marmora) en later aan de Dardanelles Hij wilde de ver dediging doorzetten, hoewel het Turksche opperbevel reeds alle hoop had opgegeven. Een granaatsplinter ketste af op zijn horloge en dit feit heeft Mustafa Kemal toen het leven doen behouden. Kort daarop werd hij naar den Kaukasus gezonden en, nadat hij eenige successen had behaald, benoemd tot Pasja. In 1917 werd hij overgeplaatst naar den Hedzjas. De inmenging van Duitschland in de bin- nenlandsche aangelegenheden van Turkije had toen haar hoogtepunt bereikt. Mustafa Kemal Pasja stelde zich aan het hoofd dei- oppositie. Niet lang daarna werd hij belast met een missie naar het Duitsche groote hoofd kwartier. Tegenover de generaals Von Hin denburg en Ludendorff gaf hij toen uitdruk king aan zijn pessimisme over den afloop van den oorlog. Op aandrang van Vahjdoed din Efendi, die als Sultan Mehmed 6 den troon had bestegen, nam hij een benoeming aan tot opperbevel hebber van het zevende legercorps in Pales tina. Mustafa Kemal onderscheidde zich op nieuw. Hij zag kans de troepenafdeelingen van dat corps gedurende den terugtocht, welke volgde op de groote overwinning van generaal Allenby, bijeen te houden. Toen de Turksche regeering einde October 1918 onderhandelde over een wapenstilstand, verzette Mustafa Kemal zich tegen een poli tiek van volledige overgave. Na de ondertee- kening der wapenstilstandsovereenkomst trok hij zich te Constantinopel terug. De landing der Grieken te Smyrna (16 Mei 1919) deed de Turksche natie weer ontwaken. De Ottomaansche regeering te Constantinopel benoemde hem tot inspecteur van het negende legercorps. Zijn missie bestond volgens opvatting van den sultan en den groot vizier uit de ten uit voerlegging der wapenstilstandsvoorwaarden in dit afgelegen district, doch Mustafa Kemal wilde verzet bieden tegen de verdeeling van het land en aanvaardde om deze reden de be noeming. Direct na zijn aankomst te Samsun begon hij met de organisatie van zijn nieuwe bewe ging en trad hij in briefwisseling met andere deelen des lands. De regeering van den sultan begreep te laat, wat er gaande was en riep hem naar Constantinopel terug. Mustafa Kemal begaf zich echter naar Erzeroem. De betrekkingen tusschen Constantinopel en Anatolië werden afgebroken. Alle pogingen der regeering en der geallieerde mogendheden de werkzaamheden van Mustafa Kemal te dwarsboomen, versterkten hem in zijn over tuiging, dat hij op den goeden weg was. Op 23 April 1920 vereenigde hij te Angora de nationalistische leden van het parlement, die uit Constantinopel waren gevlucht. Hij werd met alge meene stemmen gekozen tot president der nieuwe nationale vergadering. In de daarop volgende jaren was Mustafa Kemal de ziel van het verzet der nationalis tische Turken. Zijn buitengewone militaire bekwaamheden, zijn intelligentie en overtuigingskracht deden zijn aanhang voortdurend toenemen. In den zomer van 1921 werd hij benoemd tot opper bevelhebber der Turksche strijdkrachten in den oorlog tegen de Grieken. Hij kreeg onbe perkte machtsbevoegdheden en heeft persoon lijk de leiding genomen tijdens den slag van Sakaria, welke drie weken heeft geduurd. Tij dens den slag viel Mustafa Kemal van zijn paard, dat gewond was geraakt. Hij brak een rib, doch bleef op zijn post. Na dezen slag gaf de nationale vergadering hem den rang van veldmaarschalk en den titel van Ghazi (overwinnaar). De vernietiging van het Grieksche leger, de vredesovereenkomst van Lausanne, de af schaffing van het sultanaat, de uitroeping dei- republiek en de afschaffing van het kalifaat waren het directe werk van Mustafa Kemal Pasja Ghazi. President der republiek Op 29 October. 1923 werd de repu bliek uitgeroepen. De groote nationale vergadering benoemde Mustafa Ke mal tot den eersten president der republiek waarin hij feitelijk met dictatoriale macht bekleed was. In Juni 1926 werd een samenzwering tegen zijn leven ontdekt. Het bestuur dei- partij voor eenheid en vooruitgang had daal de hand in gehad. In November 1927 werd hij met algemeene stemmen herkozen. In geval van mislukking zal de Britsche regeering zelf een beslissing nemen. Joden noch Arabieren tevreden. Reuter meldt uit Londen, dat de voornaamste punten van de voorstel len der Britsche regeering na bestu deering van het rapport van de ver- deelingscommissie inzake Palestina zijn het opgeven van het plan tot verdeeling van Palestina en het hou den van een Ronde Tafelconferentie. De conclusie van het rapport van de com missie is, dat zij niet in staat is de grenzen aan te duiden voor de bedoelde gebieden op zoodanige wijze, dat een redelijk uitzicht be staat op het eventueel tot stand komen van een Arabischen en een Joodschen staat, welke in staat zijn zichzelf te onderhouden. Behalve het voorstel van de koninklijke commissie zijn nog twee andere voorstellen in het rapport bestudeerd. Volgens deze voor stellen zou de Joodsche staat vermoedelijk een begrooting met een overschot krijgen, terwijl de Arabische staat, met inbegrip van Transjordanië, vermoedelijk een tekort zou aanwijzen. De commissie verwerpt als bruikbaar de aanbeveling van de koninklijke commissie tot ondersteuning van den Arabi schen staat door den Joodschen. Zij is van oordeel,dat om economische redenen een douaneovereenkomst tusschen beide staten en mandaatgebieden noodzakelijk zou zijn. De commissie heeft de mogelijkheid van het vinden van een oplossing van de financieele en economische vraagstukken van de verdee ling' gezocht door middel van een plan, ge baseerd op zulk een overeenkomst doch zij is van meening, dat een dergelijk plan niet ver- eenigbaar is met het beginsel van fiscale onafhankelijkheid van beide staten Na een grondige studie van het rapport der commissie is de regee ring tot het besluit gekomen, dat de moeilijkheden van politieken, admi nistratieven en financieelen aard, welke rijzen bij het uitvoeren van het voorstel een onafhankelijken Arabi schen en Joodschen staat in het leven te roepen, zoo groot zijn, dat deze op lossing niet uitvoerbaar is. De regeering wil derhalve de verantwoor delijkheid voor de regeering van geheel Palestina blijven dragen. Het is duidelijk, dat de meest zekere grond slag voor vrede en welvaart in Palestina een overeenstemming tusschen de Joden en Arabieren zou zijn en de Britsche. regeering is bereid in eerste instantie een poging te doen om een dergelijke overeenstemming te bereiken. Te dien einde stelt zij voor onmid- delijk de vertegenwoordigers van de Palestijnsche Arabieren en de Ara bieren van de aangrenzende staten aan de eene zijde en de vertegenwoor digers van. het Joodsche agentschap aan de andere zijde, uit te noodigen tot een bespreking, welke zoo spoe dig mogelijk te Londen zal worden gehouden, teneinde de toekomstige politiek te bespreken, hierbij inbe grepen het vraagstuk van de immi gratie in Palestina. Ten aanzien van de vertegenwoordiging van de Palestijnsche Arabieren maakt de Britsche regeering het voorbehoud die leiders, welke zij verantwoordelijk acht voor de gewelddaden en moorden, te weigeren. Indien deze besprekingen echter Politie gaat de wegen en gangen onder de Oude Stad in kaart brengen De correspondent van United Press te Je ruzalem schrijft: E politie heeft een begin gemaakt met een gedetailleerd onderzoek en het in kaart brengen van de ondergrond- sche wegen en gangen, die zich on der de Oude Stad van Jeruzalem in alle rich tingen uitstrekken. Gedurende het recente beleg van de Oude Stad is het velen rebellen gelukt door deze ondergrondsche gangen te ontsnappen. De herbezetting door de Brttsche troepen nu biedt de politie een welkome gelegenheid om deze verborgen gangen te onderzoeken. De Oude Stad is op een aantal heuvels ge bouwd en er bevinden zich uitgestrekte steen groeven onder den Tempel van Area. Vol gens de overlevering heeft Koning Salomon de steen, die hij voor den bouw van dezen tempel noodig had, uit de heuvels laten hou wen. Onder de Turksche wet was het iedereen toegestaan zijn woning op het dak van een ander te bouwen.'In den loop der eeuwen is ook het oppervlak van de straten voortdu rend gerezen, zoodat tal van woningen en gangen, die boven de oppervlakte uitstaken, thans diep onder den grond liggen. Zoo zijn er bijvoorbeeld in het Joodsche deel van de Oude Stad vijf synagogen, alle onder één dak, die men van de straat uit kan bereiken door ongeveer 30 treden af te dalen. Het schijnt, dat toen deze synagogen honderden jaren geleden gebouwd werden, ze op het ni veau van den beganen grond lagen, want onmiddellijk daarnaast is de Stambouliwijk, geheel onder den grond, gelegen. Deze wijk was tot voor kort door het armste deel van de arme Joden, de verminkten, de kreupelen, de blinden en de bedelaars bewoond. Ieder groot gebouw in de Oude Stad heeft zijn kelders en onderaardsche gangen. Dik wijls weten de bewoners van die gebouwen zelf niet waar deze gangen beginnen en waar ze eindigen. Vroeger was het zelfs zeer moei lijk er in te'komen. De ingangen van de meeste van deze onderaardsche gewelven i waren verborgen in de harems der Mohame-denken. daansche huizen. Het is niet raadzaam, zelfs niet voor de politie om, ongeacht hoe wes- tersch het Oosten begint te worden, hier on genood binnen te gaan. Dit alles maakte het de politie niet gemak kelijker in een tijd, toen het zelfs raadzaam was, dat iedere Engelsche vrouw een revol ver voor zelfverdediging bij zich droeg. De „Duivelstweeling". /r^ NDANKS deze omstandigheden waren er hoogere politie-ambtenaren, die er zich op toelegden zooveel mogelijk over dit onder aardsche deel van Jeruzalem te weten te ko men. Aan het hoofd van deze mannen staat de huidige superintendent van de politie van Jeruzalem. J. D. Hagerty, die reeds meer dan 15 jaar in Jeruzalem vertoeft. Er zijn niet veel menschen, die beter over dat deel van Jeruzalem zijn ingelicht dan Hagerty. Verder moet A. J. Eyres genoemd worden, Hagerty's rechterhand. Beiden spreken de Arabische taal perfect. Onder de Arabieren ter plaatse worden zij de „Duivelstweeling" genoemd. Toen de Britsche troepen onlangs de Oude Stad binnentrokken, was Hagerty hun gids. Hij wist precies, waar hij de troepen moest brengen. Dien dag werden vijf verschillende aanslagen op hem gedaan. Twee keer werd op hem geschoten, twee bommen werden naar hem geworpen en eenmaal deed men een poging hem dood te steken, toen hij op het punt stond om een ondergrondschen gang, dien hij nog niet kende, te gaan ver kennen. Hij heeft den bijnaam van „Hagerty met 7 levens" gekregen. De hoedanigheden van Hagerty staan dan ook hoog aangeschreven. Toen de meeste troepen werden teruggetrokken, werd hij be last met het commando over de politieman nen allen zorgvuldig uitgezochte mannen die in het Citadel Hotel, binnen de muren van de Oude Stad gelegen, werden gestatio neerd. Deze keurtroep heeft den veelzeggen- den naam van „zelfmoord groep" gekregen, hetgeen ondubbelzinnig weergeeft, wat de troepen van de pacificatie van Jeruzalem niet binnen redelijken tijd tot een overeenstemming leiden, dan zal de Britsche regeering zelf een beslissing nemen in het licht van de studie van het vraagstuk en van de besprekingen te Londen en haar politiek, welke zij denkt te voeren, uiteenzetten. Joden noch Arabieren tevreden. Het Joodsche agentschap heeft gisteravond een verklaring uitgegeven, waarin wordt ge concludeerd, dat het, slechts op de basis der, verklaring van Balfour en het mandaat partij kan zijn bij verdere onderhandelingen. Het Arabische Centrum te Londen heeft eveneens een verklaring uitgegeven, In deze verklaring wordt critiek geleverd op de regee- ringsverklaring over de politiek inzake de Joodsch-Arabische kwestie op grond, dat deze niet ver genoeg gaat om een atmosfeer- te scheppen, noodig als inleiding tot vrede. Er wordt erkentelijkheid betuigd met het feit, dat het beginsel der deeling is prijsgege ven, doch het wordt betreurd, dat de regee ring zich het recht voorbehoudt op de voor gestelde conferentie zekere Arabische leiders te ontvangen. Ook wordt een algeheele am nestie voor Palestina voorgesteld. De verkla ring is onderteekend door Izzat Tannous, leider van het Arabische Centrum. Tannous heeft gisteravond een bezoek gebracht aan MacDonald. In de verklaring wordt voorts gezegd, dat de Arabieren teleurgesteld zijn, omdat er geen erkenning in wordt uitgesproken van de natuurlijke rechten der Arabieren hun ge boorteland te besturen. PROGRAMMA VRIJDAG 11 NOVEMBER HILVERSUM I, 1875 en 451.5 M. Algemeen programma verzorgd door de KRO. 8.009.15 Gramofoonmuziek (Om ca. 8.15 Berichten.) 10.Gramofoonmuziek 11.30 Bij- belsche causerie 12.Berichten 12.15 KRO- orkest. 1.Gramofoonmuziek. 1.20 KRO-or- kest en solist 2.053.00 Bramofoonmuz. 3.05 Orgelconcert 4.Berichten en gramofoonmu ziek. 4.15 KRO-Melodisten en solist. (5.005.15 Gramofoonmuziek) 6.— Land- en tuinbouw- causerie. 6.20 Vervolg concert. 7.00 Berichten. 7.15 Luchtvaartcauserie 7.35 Letlandsch pro gramma. 8.Berichten ANP. 8.15 Rotter- damsch Philharmonisch orkest en soliste. 9.15 Programma, gewijd aan Neerland's Weermacht 10.30 Berichten ANP 10.40 Lajos Veres en zijn Hongaarsch orkest. 11.0012.00 Gramofoon muziek. HILVERSUM II, 301.5 M. 8.00 VARA 10.00 VPRO 10.20 VARA 12.00 AVRO 4.00 VARA 7.30 VPRO 9.00 VARA 10.40 VPRO 11.00—12.00 VARA. 8.00 VARA-Kalender 8.15 Gramofoonmu ziek (Om 8.16 Berichten) 10.— Morgenwijding 10.20 Gramofoonmuziek 10.40 Declamatie 11. Pianovoordracht 11.30 Orgelspel 12.— De Pal- ladians (Om 12.15 Berichten) 12.45 Gramo foonmuziek 1.20 AVRO-Amusementsorkest m. m. v. de AVRO-Girls en solist (gr. opn.) 2. Gramofoonmuziek 2.30 Herdenking van den Wapenstilstand 3.AVRO-Dansorkest en so listen, berichten 4.Gramofoonmuziek 5.00 Voor de kinderen. 5.30 Esmeralda 6.— De Ramblers. 6.30 Literaire causerie. 6.50 Orgel spel 7.Causerie „Opvoeding tot democratie". 7.20 Berichten ANP 7.30 Berichten 7.35 Cau serie „Wat en hoe gelooven wij?" 8.Trio concert. 8.30 Causerie „Film als maatschap pelijk verschijnsel". 9.— Voor schakers 9.01 Radiotooneel met muziek 9.30 Fantasia 10. Gramofoonmuziek 10.30 Berichten ANP 10.40 Avondwijding 11.— Vioolduetten 11.30 Jazz muziek (gr.pl.) 11.5512.00 Gramofoonmuziek. DROITWICH 1500 M. 10.45 Herdenkingsdienst bij de Cenotaaf, Whitehall 11.3011.40 Causerie „The Nations and their war dead". 12.10 Orgelconcert 12.35 Billy Thorburn en zijn Band en solisten 1.20 „Empire Exchange", causerieën 1.352.20 Zang en piano 2.453.05 Gramofoonmuziek 4.15 Eugene Pini en zijn Tango-orkest en so liste. 4.50 Gramofoonmuziek 5.20 Zang 5.40 Het Bernard Crook-kwintet. 6.20 Berichten 6.45 Radiotooneel 7.05 Parlementair overzicht 7.20 BBC-Theaterorkest en solist. 8.20 BBC- koor en -orkest en solisten. 9.20 Berichten. 9.45 Het Leslie Bridgewater ha/pkwintet. 10.20 11-05 Herdenkingsprogramma. 11.10—12.20 Het Engelsch ensemble en solist. RADIO-PARIS 1648 M. 8,40 Gramofoonmuziek 1.05 Zang 1.30 Vocaal concert 1.40 Zang 6.50 Gramofoonmuziek 7.20 Militair concert 8.10 Gramofoonmuziek 8.20 Vervolg concert 8.50 Wapenstilstands-pro gramma. 12.0512.50 Orkestconcert. KEULEN 456 M. 5.50 Gramofoonmuziek 6.30 Het Rheinische Landesorkest 11.20 Fabrieksorkest 12.35 Het Landessymphonie-orkest Saarpalts. 1.30 Vroo- lijk concert 3.20 Omroep-Amusementsorkest 5.40 en 6.20 Gramofoonmuziek. 7.30 Jeugdcon- cert 8.30 Het Wolfgang Berger-strijkkwartet en solisten. 9.35 Gramofoonmuziek 9.50 Otto Fricke's orkest en solisten 11.20—2.20 Nacht concert. BRUSSEL 322 M. 9.20 en 10.20 Gramofoonmuziek 10.45 Zang 11.25 Pontificale Requiem-Mis. 12.20 Gramo foonmuziek 2.35 Orgelspel 3.20 Gramofoonmu ziek 5.20 Het kwartet Buysse-Rolin 6.50 Gra mofoonmuziek 7.20 Omroepsalonorkest 8.20 Omroeporkest 8.50 Radiotooneel 9.55 Vervolg concert 10.30 Gramofoonmuziek 11.2012 20 Dansmuziek (gr.pl.) BRUSSEL 484 M. 9.20 Gramofoonmuziek 10.20 Strijkorkest 10.50 Militair concert 11.05 en 11.35 Gramo foonmuziek 10.20 Strijkorkest 10.50 Militair concert 11.05 en 11.35 Gramofoonmuziek 11.50 Strijkorkest 12.20 Omroepdansorkest 12 50 Gramofoonmuziek 1.30 Vervolg dansmuziek l.aO Gramofoonmuziek 2.20—2.50 Het Hof-Trio 3.05 Gramofoonmuziek 3.20 Piano en zang. 4.05 Herdenking van den wapenstilstand 6.00 en 6 25 Gramofoonmuziek 6.50 Gramofoonmuziek met toelichting 7.20 Gramofoonmuziek 8.20 Militair concert en radiotooneel 10.30 Omroepdans- orkest. 11,2012.20 Gramofoonmuziek DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 7.30 Gramofoonmuziek 8.30 Maandoverzicht 9.20 Berichten 6.50 K. Ristenpart's kameror kest 10.05 Berichten. 10,20.—11.20 Omroep- kleinorkest en solist.

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 9