Drie mannen en hun Noodlot De jeugdige zwemster let van Feggelen heeft Donderdagavond te Amsterdam het op naam van Nida Senff staande wereldrecord 150 yards rugslag verbe terd met 2,1 seconde. De nieuwe kampioene tijdens de huldiging na haar mooie prestatie De viering van het St. Maartenfeest te Venlo had Donderdagavond plaats. De burgemeester, mr. B. Berger, ontsteekt de fakkel voor het vreugdevuur Dr. ir. M. H. Damme, directeur-generaal der P.T.T., vertrok Donder dag per K.L.M.-vliegtuig met zijn echgenoote van Schiphol naar Indië. Het afscheid. De Delftsche Studenten Roeivereeniging „Laga" hield haar jaarlijksche onder linge wedstrijden, waarvan hierboven een snapshot De strijd om den bal tijdens den voetbalwedstrijd Engeland Noor wegen te New-castle De dansers en danseressen van Bali en Java, die een tournée door Nederland maken, arriveerden Donderdag in de hoofdstad. Het ge zelschap in den Stadsschouwburg De oude, buiten gebruik gestelde spoorlijn van Leiden naar Oudewe tering wordt omgebouwd tot een nieuwen provincialen verkeersweg. In dezen weg wordt over de Dwarswetering een nieuwe brug gebouwd Het stoffelijk overschot van den vermoorden D"itschen ambassade secretaris op zijn doodsbed te Parijs FEUILLETON Naar het Engesch door A. J. HUISMAN. (Nadruk verboden). 55) Toen hij in de benedenhall terugkwam, had Barrett de politiedienaren goedennacht ge zegd en wachtte in dë deuropening op hem. Ze gingen de deur uit, juist toen een arrestan tenwagen bonzend en rammelend voor het huis kwam gereden. Hoed en tasch in de hand, riep O'Malley Brady over zijn schouder goeden nacht toe. Daarop zochten hij en Barrett hun weg door de duisternis naar de plek waar Barretts auto op hen wachtte De man, dien Barrett met „Diok" aange sproken had, liep op en neer bij den wagen, bezorgd in hun richting turend Toen zij uit het duister te voorschijn kwamen, slaakte hij een zucht van verlichting en liep vlug naar den auto om het portier te openen. „Blij u terug te zien, meneer", begroette hij Barrett alsof deze na een lange afwezigheid was teruggekeerd. „Blij weer terug te zijn, Richard", gaf Barrett grimmig ten antwoord. „Alles goed gegaan, meneer?" „Best Dick; dank je" Ze stapten in den auto. „Waarheen meneer?", informeerde de tact volle Richard. „Naar mijn flat Dick!" Voor de eerste maal was er iets van triomf in Barretts stem. Hij leunde behaaglijk achterover, als Iemand die in vele dagen eindelijk ontspan ning voelt. En thans achtte O'Malley 't oogen- blik gekomen om lucht te geven aan zijn op gekropte nieuwsgierigheid. „Verdraaid! Hoe heb je dat klaargespeeld?" vroeg hij. „Je bedoelt om ze daarginds te krijgen?", was de wedervraag. „Dat was heel eenvoudig. Maar ik moet een weinig teruggaan in de geschiedenis, O'Malley". „Zie je, ik wist van het begin af dat Schenk hij den diefstal bij Chester de leiding gehad moest hebben. Ik kwam in de kamer daar, in de bibliotheek, kort voor jou. Ik hoorde Schenk tegen Mc Girk fluisteren, hoe wel ik pas later wist dat het Mc Girk was. Hij fluisterde „Heb je het?" Op dat oogen- blik kreeg Mc Girk me in de gaten, liet zijn zaklantaarn op me schijnen en had geen tijd om te antwoorden. Hij kwam met een ploer- tendooder op me af en sloeg me zóó, dat het weinig scheelde of ik was er geweest. Maar ik slaagde erin uit het raam te kruipen voor de lichten opgingen. Mc Girk had toen al de teenen genomen. Ik hoorde de worsteling met Schenk en ik keek door het raam toen het licht opging. Ik zag Schenk's gezicht. Hij was geheel gekleed, dat herinner je je, wat uitermate verdacht was. Natuurlijk vermoedde ik dat hij degeen was, die tegen den ander had gefluisterd. Ik wachtte lang genoeg om te zien wie jij was en daarna maakte ik dat ik weg kwam. Ik was bang dat ze het terrein zouden doorzoeken en ik was er te slecht aan toe om ver of veel te kunnen loopen Maar sedertdien heb ik Schenk's gangen voort durend nagegaan". „Heb je ook die organisatie van de groene inktvlek ontdekt?" „Niet dadelijk Maar wel ontdekte ik dat er een aantal diefstallen was gepleegd in de huizen van vermogende lieden, waar Schenk kort tevoren gelogeerd had of juist logeerde Hij heeft groote verliezen geleden op de beurs en ik was er zeker van dat hij een hoop meer uitgaf dan hij op normale wijze verdiende. Aijes- wees eivp dat hij die diefstallen op touw had gezet" „Hoe kwam je achter de geschiedenis met de groene inktvlek?", wilde O'Malley we ten. „Ik zal je in volgorde vertellen wat er ge beurde", was het antwoord. Bundles was hett werkelijke hoofd van die groene bende. Hij was een schurkachtige oude vrek en hoewel hij, vóór hij zich uit de zaken terug trok, een bom duiten bijeen had geharkt, gedeel telijk ten koste van mijn vader, was hij on- verzadiglijk; hij moest altijd meer hebben. Op een of andere manier kreeg hij Mc Girk in zijn macht. Vermoedelijk is Mc Girk on voorzichtig geweest en heeft iemand ver moord. Toen probeerde Schenk, die Bindles kende, dezen te bestelen. Bindles snapte hem. En inplaats van hem aan de politie over te leveren, dwong hij Schenk om met stelen door te gaan en hem het leeuwenaandeel van den buit te geven. Schenk was zijn adjudant en tusschenpersoon. Bindles sprak persoonlijk nooit met een lid van de bende behalve met Mc Girk, die voor de leus zijn bediende was". „Hoe ben je dat in vredesnaam allemaal te weten gekomen?" „Een oogenblikje geduld! Schenk haalde Bindles over om hem Chester te laten be stelen. Natuurlijk vond Bindles dat best, als hij zijn aandeel maar kreeg. En Schenks motief, Louise te dwingen met hem te trouwen, kon Bindles geen steek schelen. Nu, Mc Girk pleegde den diefstal. Maar hij dacht dat hij een weg zag om er zelf met den heelen buit vandoor te gaan. Dus vertelde hij(aan Bindles en aan Schenk ook, dat ik hèm op zijn kop geslagen had, en stopte het geld en de effecten veilig weg buiten hun bereik. Hij stootte met zijn eigen hoofd tegen een muur of zoo, als bewijs dat hij een opstopper had gehad. Die detective heeft de stukken en het bankpapier intusschen opge spoord". Na een korte adempauze vervolgde Bar rett: „Bindles verkeerde dus in de veronderstel ling dat ik den buit van den inbraak bij Chester had, dus probeerde hij mij door af persing te dwingen dien met hem te deelen. Om te beginnen stuurde hij mij den sleutel van zijn code per post. Daarop liet hij den eersten brief met de groene inktvlek aan mijn woning in het flatgebouw afgeven, maar niet door Mc Girk. Dien stuurde hij om ant woord ik had den brief toen nog niet ge lezen, zooals je weet en ik gooide Mc Girk mijn kantoor uit. Die schooier wist natuurlijk drommels goed dat ik de effecten en het geld van Chester niet gestolen had hij had ze immers zelf! Maar hij veronderstelde dat ik den brief met de inktvlek ontvangen had, die hem in een moeilijke positie plaatste. Nadat ik hem behoorlijk op zijn huid had gegeven en de deur uitgegooid had Claudia viel daarbij ongelukkigerwijze op den grond deed Mc Girk alsof hij bewusteloos was en hoorde haar zeggen dat ze den brief had meegebracht. Ik had hem al verteld dat ik niet wist waas hij het over had en geen brief had ontvangen. Maar toen hij Claudia over een brief hoorde spreken, dacht hij dat mijn ontkenning een poging tot bluf was geweest'. „Dat verklaart", viel O'Malley in, „waarom hij met alle geweld dien brief terug wilde hebben; dan zou niemand van het bestaan ervan weten. Hij was natuurlijk bang dat jij als je den brief las, met Bindles in contact zou kunnen komen en hem vertellen dat hij Mc Girk, en niet jy, de bedrijver van den dief stal was". „Zoo is 't", stemde Barrett toe. „Bleekneus" een van zijn handlangers, die hij voor alle eventualiteiten in de nabijheid in reserve had gehouden, moest hem helpen Claudia en jou den brief te ontfutselen voor ik hem kon lezen. Daarna zou hij hem hebben vernietigd. Aan Bindles vertelde hij dat ik hem vernietigd had en weigerde erop te antwoorden". „Maar hoe ontdekte je dat van Bindles?" „Dat was gemakkelijk. Toen je mei dien brief bracht en ik hem had gelezen, wist ik onmiddellijk dat hij van Schenk moest zijn of van iemand, die met Schenk in verbinding stond. Nadat ik Mc Girk's gezicht had ge zien en op het vermoeden gekomen was dat Mc Girk de hand in de zaak had en waar schijnlijk de man was die me dien nacht op het hoofd had geslagen, hield ik ook hem in het oog. Maar Schenk schaduwde ik systema tisch. En Schenk bracht mij op het spoor van Bindles". „Hoe?", vroeg OMalley, die in popelende nieuwsgierigheid luisterde. „Ik hoefde, om zoo te zeggen, maar in zijn kielzog te varen. Op een avond stond ik bij Schenk's huis op wacht; hij kwam naar bui ten en reed in een taxi naar Bindles' huis. Ik volgde in een anderen wagen, slaagde erin een achterraam binnen te komen van dien beroemden muur van jou en was getuige van een conferentie van het edele drietal; Bindles, Schenk en Mc Girk. Ik stond achter een gordijn, vanwaar ik ze zien kon. Bindles veeg de ze den mantel uit en ik ving een weder- zijdschen blik op van Schenk en Mc. Girk, die niet veel goeds voor den ouden boosdoener voorspelde. Ze moeten toen al het plan hebben gehad hem te vermoorden en mij er voor op te laten draaien". „Maarmaar riep OMalley uit, „ik hield jouw huis in de gaten. En ik zag je niet in- of uitgaan!" „Klopt", lachte Barrett. „Ik zag je uit het raam aan den voorkant; door een kijker her kende ik je. Maar dat je me niet zag, zat zoo. Meestal kwam ik niet thuis tot ik 's nachts met Schenk klaar was. Maar een paar maal, toen ik jou ongemerkt wilde passeeren, ging ik naar beneden en wachtte in de hall tot iemand thuiskwam in een taxi en slipte zoo naar buiten. Ik heb zoo eenige keer en weg kunnen komen, zonder dat je me zag". (Wordt vervoigd).

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 13