G. M. OORD HET SPORTGESPREK Programma's Platenspeler SCHAAKRUBRIEK M_ /CUEEP/ ^TJEINCENS PONDERDAG 17 NOVEMBER 1938 HAARCEM'S DA'GBEA'D 7 VAN DE WEEK Over Politie-sport. Dat de sport ook onder de handhavers van het gezag en de openbare orde steeds meer beoefenaren vindt, blijkt wel uit het feit, dat in vele plaatsen van ons land politie- sportvereenigingen bestaan, die tezamen den Ned. Politie Sportbond vormen. De Haarlemsche Politie Sportvereeniging behoort tot de oudste in den lande; zij heeft in den loop der jaren zooveel nuttig werk verricht en zich zooveel vrienden verworven, dat zij tot de belangrijkste sportorganisaties in ons rayon moet worden gerekend. Dit was gereede aanleiding om eens met den ijverigen voorzitter, den heer J. J. V a 1- -kenier te gaan praten, die reeds negen jaar deel van het bestuur uitmaakt, waar van de laatste zes jaar als praeses. Hij ver telde ons het volgende: „De sport in het algemeen is een mach tig middel om den geest en de kameraadschap op een hooger peil te brengen. Voor den politieman beteekent het bovendien de ge legenheid om in contact te komen met col lega's uit andere plaatsen, waardoor men el kaar leert kennen en waardeeren. Dat dit vooral in ons beroep, waar een nauwe samen werking van zoo groot belang is, vele voor- deelen oplevert, behoeft wel geen nader be toog. Onze vereeniging, die in 1920 werd opge richt, maakt weliswaar moeilijke tijden door, omdat ze financieel op eigen wieken moet drijven, maar zij beschikt over een vaste kern van leden, waarop men steeds en onder alle omstandigheden kan rekenen, wat tenslotte de hoofdvoorwaarde is voor een gezond en krachtig clubleven. Daarbij komt, dat wij steeds de volle mede- werking van onze su- perieuren ondervinden; V;% dat is altijd zoo ge- I weest en dat zal wel al ii m tijd zoo blijven. Toen m jat ->|s Commissaris Schuite- maker hier nog was i speelde hij dikwijls in I ons voetbalteam mee en thans is het Com missaris Tenckinck. i die, zoover zijn drukke werkzaamheden hem T T V/tTK-FATTPP t0elaten. bÜ J. J. VALKENIER. au€ sportgebeurtenis sen persoonlijk blijk van belangstelling geeft. Ook de inspecteurs leven met onze club mee; de heeren Rijpma en Sauer nemen daad werkelijk aan onze wedstrijden deel. Wij beoefenen verschillende takken van sport; natuurlijk is de deelneming aan elk onderdeel verschillend; de belangstelling gaat hoofdzakelijk uit naar voetbal en athle- tiek, doch ook het zwemmen en in het bij; zonder de wandelsport trekt vele beoefena ren. Niet alleen van de superieuren, maar ook van mijn medebestuursleden, de heeren J. G. Eising (secretaris) en J. Hofland (pen ningmeester) ondervindt onze vereeniging grooten steun, zoodat wij met ruim 90 leden het twintig-jarig bestaan in 1940 met ver trouwen tegemoet kunnen zien. Het plan bestaat, ter gelegenheid van dit jubileum, behoudens goedkeuring van den N.P.S.B., in Haarlem de Nationale Politie Athletiek Kampioenschappen te organiseeren alsmede een internationalen voetbalwedstrijd tusschen een elftal' van den Bond en een buitenlandsch team. Voorts houden wij in het komende voor jaar een nationalen rijwiel- en wandeltocht, waarvax. de inschrijving voor iedereen open is. De athletiek „dual-meets" tusschen Haar lem en Den Haag vinden van de oprichting onzer vereeniging af, ieder jaar geregeld plaats; de publieke belangstelling daarvoor wordt voortdurend grooter. In dit verband dient te worden opgemerkt, dat op de alge- meene vergadering destijds werd besloten deel te nemen aan de competitie van den Ned. Politie Sport Bond, waarbij het land in verschillende districten is verdeeld. Voorts zijn onze leden automatisch lid van de K N. A. U. Van Guldener, Dijkstra, Van der Mey, Braafhart en Eggink hebben op athletiekge- bied, Roode en Klopper bij het zwemmen (2 kilometer-wedstrijd in den Amstel) van zich doen spreken. Elk jaar worden er onderlinge voetbal-, athletiek- en zwemwedstrijden ge houden; het zwemmen geschiedt in de in richting aan de Houtvaart. Wij hebben twee voetbal-elftallen, het eerste team speelt in de landscompetitiede reser ve-ploeg speelt den geheelen winter vriend- schappeijke wedstrijden. Er is verder elke week anderhalf uur indoor training- in het voormalig Zander-instituut onder leiding van den heer Fortgens, leeraar M.O.; in de zomermaanden wordt op ons terrein in het Noorder Sportpark regelmatig geoefend. Het bestuur tracht zooveel mogelijk, „elck wat wils" te bieden, zoodat onze leden, van welken leeftijd zij ook zijn, daadwerkelijk de sport kunnen beoefenen. Zoo geeft onze ver eeniging reductie bij de kosten van het zwem men en organiseert voor zoover dat met den dienst in overeenstemming is te brengen, wedstrijden op allerlei gebied. Persoonlijk geeft dit organiseeren mij als bestuurslid de meeste voldoening, want ik ben afkeerig van uiterlijk vertoon" MOTORWÏELRIJDEN. DE T.T.-RACES IN 1939 OP 1 JULI. Woensdag is te Parijs de vergadering van de Int. Motorwielrijders Federatie gehouden, waarop de wedstrijdkalender voor 1939 werd vastgesteld. Besloten werd o.a. de T.T.-races te Assen op 1 .Tuli te doen plaats hebben. POSTDUIVEN. „COLUMBIA". In Haarlem-Noord is opgericht een vereeni ging van postduivenlïefhebbers onder bovenge- noemden naam. Het bestuur is als volgt geko zen: B. H. van Gelderen, voorzitter; H. J. Hand- graaf. secretaris; C. Th. Verdonk, penningmees ter; J. F. Koedijk, J. Pieke, J. van Poecke en H. Everts, commissarissen. De vereeniging heeft haar inkorfgebouw in de Sparrenstraat en zal zich aanmelden bij de afd. A van den N.A.B.V.P. Het secretariaat is gevestigd: Siriusstraat 27, Haarlem-Noord. Er traden reeds 23 personen als lid toe. MAAKT VAN Uw RADIO een Radio-Gramofoon Kiest Uw eigen met een His Master's Voice voor slechts /30.- HET BESTE FABRIKAAT VOOR DEN L A A G S T E N PRIJS! Omschrijving: H.M.V. Pick-up, Elec. motor, Aut. rem, Naal denbakje, Eenvoudig sierlijk noten cabinet. RADIO- en GRAMOFOON SPECIALIST Tel. 13046 GROOTE HOUTSTRAAT 10S Tel. 13046 (Adv. Ingez. Med.) DAMMEN. CLUBKAMPIOENSCHAPPEN HAARL. DAMCLUB Maandagavond werden de wedstrijden om de clubkampioenschappen 1938/1939 der Haar lemsche Damclub voortgezet. De uitslagen lui den als volgt: Hoofdklasse: K. Olij wint van M. van Leeu wen. Eerste klasse; W. J. A. Matla remise met Tr. Tolenaars; J. A. E. Elsgeest wint van J. Kuntze. Tweede klasse: J. Merts wint van J. Helmer; J. J. Koren wint van J. H. Spoor; Y. Boter bloem remise met W. H. J. v. d. Eijnde; H. A. Hoddenbach remise met W. H. J. v. d. Eijnde. COMPETITIE NED. DAMBOND. De Haarlemsche Damclub II heeft de Dam club „Wormer" I met 14—6 geslagen. De afgebroken partijen Door de Competitie-, Protest- en Strafcom- missie van den Ned. Dambond werden de vol gende afgebroken partijen uit de hoofdklasse competitie arbitrair beslist: Damclub „Zaandam" IHaarl Damclub I. Voorloopige uitslag 5—7 H. G. GiskesJ. B. Sluiter Jr. 11 A. J. Mankor—Ph. G. Amelung Jr. 1—1 K. Eldersen—J. van Looij 1—1 N. Dekker—G. Bakker 1—1 Totaal Haarl. Damclub I—Damclub „Haarlem" Voorloopige uitslag P. J. van Dartelen—Th. van Wamel Joh. Fabel—J. J. P. Kraaijer P. H. Meure—P. Mollema Jr. Totaal 9—11 I 10—4 1—1 1—1 1—1 13-7 DAMMEN. DAMCLUB „OOSTERKWARTIER". Uitslagen: TAFELTENNIS. BARNA—HEEMSTEDE. Na een gelijk opgaanden strijd, behaalde Heemstede een 64 overwinning op Barna. Berkemeyer won in twee sets van Engelen berg, die voor D. Wolters inviel. Engelenberg verdedigde zich uitstekend, doch door de weinige wedstrijdroutine slaagde hij er niet, de partij in zijn voordeel te be- beslissen. Van G. Wolters en G. Roos jen verloor Berke meyer resp. met 21—19, 21—16 en 2115, 21—18. Jansen slaagde er in twee enkelspelen te winnen n.l. van Wolters (2115, 2115) en van Engelenberg (2115, 2119). Tegen Roos- jen verloor hij in twee sets (2114, 2112). De Jong behaalde een groote overwinning op Engelenberg (2110, 216). In Wolters (21—14, 21—18) en Roosjen (21—14, 21—16) moest De Jong zijn meerdere erkennen. Het dubbelspel moest dus de beslissing brengen. Roosjen en Woltex-s legden hierop met groot verschil beslag (216, 2116) en zorgden daardoor dat Heemstede een 64 overwinning behaalde. H.T.T.C. 2—SHOT. H.T.T.C. heeft het niet verder dan tot een gelijk spel tegen Shot weten te brengen. Weener won zijn drie enkelspelen. Tegen Frankenhuyzen had hij drie sets noodig en tegen Bloemsma en Vrij bloed twee. Koning behaalde zijn eei'ste ovei*winningen in de competitie, door Bloemsma en Franken huyzen een nederlaag toe te bi-engen. Mej. Van Walen slaagde er niet in een overwinning te behalen. Het dubbelspel werd gewonnen door het Shot dubbel BloemsmaVrijbloed van Honing Weener. Tweede klasse A: Barna 1 DHeemstede 2 37 H.T.T.C. 3—Shot 4 7—3 Tweede klasse B: Barxia 3—H.T.T.C. 1 D 4—6 „MORGENROOD". Deze vereeniging hield den laats ten wedstrijd om den Akersloot-beker. Deze baarswedstrijd had plaats in de Ringvaart tusschen Bennebi-oek en Hillegom. De zusterverenigingen .,'t Karper- tje" uit Haai-lem en „Nooit Gedacht" uit Voge lenzang namen hieraan deel. Na een spannenden strijd wist H.H.V. „Mor genrood" beslag te leggen op den beker. De uit slag was: no .1 Morgenrood met 53 stuks, no. 2 't Karpertje 44 stuks, no. 3 Nooit Gedacht 35 stuks. De totaal-uitslag der beide wedstrijden was: no. 1 Morgenrood 143 stuks, no. 2 't Karpertje 105 en no. 3 Nooit Gedacht 101 stuks. De fraaie medailles voor den „held van den. dag" voor de resp. clubs werden gewonnen door de heeren Smit Jongbloed „Morgem-ood", A. v. d. Aai-, ,,'t Kaï'pertje" en C. Been „Nooit Ge dacht". WIELRIJDEN. E.V.O.—WILHELMINA. INTERNATIONALE 24-UURSRIT TE EINDHOVEN. De te Eindhoven gevestigde toeristenclub „Wilhelmina" heeft ter gelegenheid van. haar vijfjarig bestaan een internationale 24=-uurs- rit georganiseerd in begin Juni. Deze club heeft een schitterend parcours uitgezocht in Limburg en Brabant. Er zal gestart worden te Eindhoven te pl.m. 4 uur. Dan gaat hjet naar 's-Hertogenbosch, Helmond, Vexxlo, Roermond, Sittard, over Kruisberg naar Maastricht, den Caubex-g over naar Valkenburg. Heenïen, Sit tard, Wessem, Weert, Leende. Heeze, Geldrop. Eindhoven. Afstand 306 K.M. Dit heeft geen wedstrijdkarakter. De rust plaatsen en controles worden nader bekend gemaakt. Het tempo is n.l. zoo, ckat iedere wielrijder hieraan kan deelnemen, rx.l. 16 k.m. per uur. Het secx-etariaat Is gevestagd bij J. Kraker, Coreanderstraat 87, Eindhoven. EXCELSIOR. Twee ploegen van Excelsior zullen a.s. Zon dagmiddag half twee op het gemeentelijk speelterrein aan den Vergierde wag tegen el kaar een voetbalwedstrijd spelen. Excelsior hoopt haar driejarig, bestaan op Zaterdag 26 November met een feestavond in het gebouw St. Bavo te viereax. A. AmiraalC. v. Vloten 0—2 H. WalsJ. Poppen 0—2 J. P. v. EijkA. Vos 1—1 J. v. HerwijnenM. v. Groningen 0—2 A. SwartA. Wijker 2—0 C. M. BeckJ. v. d. Kodde 1—1 Schijvenaar Sr.—G. Hekelaar 0—2 Th. SchijvenaarJ. Neele 1—1 HENGELEN. DE VOORN. Bovengenoemde verêeniging heeft een feest avond georganiseerd op a.s. Zaterdag in het ge bouw Olympia. Alle hengelaars van de Haar lemsche vex-eenigingen zijn welkom. Er is bal na. VOETBAL. HAARLEMBLAUW WIT (2—4). Met invallex'S voor Smit, Efjfern, Van der Hulst, Ninaber en Kammeijer speelde Haar lem Woensdagavond op haar terrein aan den Schoterweg een lichtwedstrijd tegen Blauw Wit. Rust kwam met 22 en het einde met 42 voor B'.auw Wit. Voor Ha;arlem scoorden De la Mar Sr. en Van Polaneaa. UTRECHTSCH ELFTALZWALUWEN (6—3). Voor ruim 5.000 toeschouwers is Woensdag avond te Utrecht een lichtwedstrijd gespeeld tusschen een Utx-echtsch elftasl en een Zwalu wen-elftal. Na een goeden wedstrijd wonnen de Utrechtenaren met 63, nadat de stand bij de rust 22 gelijk was. De nationale midvoor, Diimortier, scoorde vijf van de zes doelpunten. De Zwaluwen namen door midvoor De Boer een 20 voor sprong, maar Dumortier zoargde er voor, dat de stand bij de rust gelijk was. Na de hervatting bracht Dumortier den stand op 42, waarna Pino er 52 van maak te. De Boer verkleinde den. achterstand toen tot 5—3, maar even vóór bet einde bracht Dumortier den eindstand op 63. ENGELAND—IERLAND (7—0). Onder begunstiging van. prachtige weers omstandigheden is Woensdagmiddag voor 40.000 toeschouwers op het veld van Manches ter United de voetbalwedstrijd EngelandIer land gespeeld. Deze 7—0 zege op de Beren is de grootste sedert 1899. Bij de rust stevnden de Engelschen reeds met 40 voor. Het grootste aandeel in -dezen uitslag had de rechtsbinnen G. W. Hall van Tottenham Hotspur, die in een zeldzaam goeden vorm verkeerde. Hij scoorde vijf maal. Oplossingen, bijdragen, vragen, enz. te zen den aan den Schaakredacteur van Haarlem's Dagblad, Groote Houtstraat 93, Haarlem. PROBLEEM No. 972. (No. 1 van den wedstrijd, 50e ladder). Mat in drie zetten. Stand der stukken: Wit: Kh5, Del, Pc5, Pd6. c2, f2. Zwart: Kd4, Tc7, c6, d7. f3. „Het Schaakspel is geïdealiseerde veldheer- kunst." FRANZ GUTMAYER. ONZE VIJFTIGSTE LADDERWEDSTRIJD. Ter eere van het gouden jubileum van onzen ladderwedstrijd, welke zich in een steeds stij gende belanagstelling mag verheugen, stellen wij een extx-a-prijs ter beschikking, namelijk Den HertogEuwe, Practische Schaaklessen. derde deel, door Dr. M. Euwe (221 blz.). Dat schaakwerk zullen wij verloten onder hen, die ixx dezen SOsten wedstrijd 17 of meer punten hebben behaald. Heden begint onze vijftigste ladderwedstrijd, welke acht weken zal duren. In bedoeld tijd vak zullen 6 tweezetter, 5 driezetters, en één eindspelstudie worden geplaatst. Iedereen kan aan den wedstrijd deelnemer; minder ge routineerde of beginnende oplossers kunnen hun krachten aan de tweezettige problemen beproeven. Wanneer men geregeld eenige problemen goed oplost, zal eenmaal de top van de lad der worden bereikt, ook al behaald men in eiken wedstrijd derhalve niet het hoogste aantal punten. Het aantal deelnemers bedraagt thans 116. Aan den termijn van inzending der oplos- sixxgen, welken wij op veler verzoek op drie weken hebben gesteld, zullne de oplossers zich stipt moeten houden aangezien voor te1 laat ingezonden goede oplossingen geen pun ten meer worden toegekexxd DE WEDSTRIJDBEPALINGEN. in, in den regel tweemaandelijks, 12 opgaven 1. De wedstrijd omvat eén afdeeling. waar- (problemen en eindseplstudies) ter oplossing worden gegeven. 2. De wedstrijd is doorloopend, z.g. ladder systeem, iedereen kan zich te allen tijde als oplosser aanmelden. Echter is opgave van naam en adres noodzakelijk. 3. Voor iedere goede oplossing worden pun ten toegekend en wel: voor twee-zetters 2 punten, voor drie-zetters 3 punten, voor vier- zetters 4 punten, voor eindspelstudies 5 pmi- ten en voor schertsprobiemen 1 punt. 4. Nevenoplosbare of onoplosbare proble men en studies worden niet opzettelijk ge plaatst. Mocht een deelnemer echter kxxnnen aantoonen dat een probleem of studie onop losbaar of nevenoplosbaar is dan worden hem (haar) 2 extrapunten voor t-weezetters en 3 extrapunten voor de overige problemen en studies toegekend. Voor schertsprobiemen kan in bedoeld geval één extrapunt worden toegekend, (zie art. 11). Iedere foutieve bewering omtrent nevenop losbaarheid of onoplosbaarheid kan worden gestraft met één pupt. Iedereen heeft natuux-lijk het recht de be doelde bewexdng binnen den gestelden ter mijn (zie art. 10) te hex'roepen. De auteursoplossingen blijven echter ten opzichte van het aantal daarvoor vastge stelde punten vaxx kracht. 5 Tweemaandelijks wordt een ranglijst op gemaakt volgens het totaal aantal behaalde puxiten; die ranglijsten zijn doorloopend; het tweemaaxxdelijks behaalde aantal punten wordt bij het totaal van de vorige lijst opge teld. 6. Tweemaandelijks wordt een prijs toe gekend ter waarde van hoogstens f5,— (schaakboek of schaakboeken, schaakspel, schaakbord, reisschaakspel, enz., enz. naar keuze van den winner). Indien er minder dan 60 deelnemei's zijn wordt geen prijs toegekend. Men kaxx niet een prijs winnen in een tijd vak, waarin men niet heeft opgelost. 7. Bij gelijk uitkomen beslist het lot Na net winnexx van een prijs wordt het punten- aantal geannuleerd en kan men opnieuw de ladder bestijgen. Zij, die door het lot afvie len voor den tweemaandelijkschen prijs, be houden echter het puntenaantal, dat gevoegd wordt bij het totaal aantal punten, even tueel door hen behaald in het volgende twee- maandelijksch tijdvak. 8. Het puntenaantal van deelnemers, die gedurende 6 achtereenvolgende maanden niet hebben opgelots, wordt geannuleerd. 9. Vermelding van den sleutelzet van twee- zetters is voldoende. Voor 3-zetters moeten echter de eerste 2 zetten, voor 4-zetters de eerste 3 zetten, benevens alles varianten, wor den opgegeven. Onvolledige oplossingen kun nen voor den wedstrijjd als niet geldig wor den aangemerkt. Bij eindspelstudies zal steeds vermeld worden, of de uitwerking ge heel of ten deele wordi vex-langd. 10. Uiterlijk 21 dage:n na den datum van verschijning van de scJnaakrubriek, waarin de opgaven gepubliceerd worden, moeten de op lossingen in ons bezit zijn. Eventueel kan van -die bepaling dispensatie verleend worden, in welk geval de behaalde punten van alsnog aanvaarde goede oplossin gen, zoo noodig eersit in de volgende rang lijst worden verantwoord. 11. Over foutieve oplossingen kan niet wor den gecorrespoxxdeerd. Zij, die meenen neven oplossingen te hebben gevonden, zullen die voor alle opgaven volledig moeten inzenden, daar zij anders zonder meer ter zijde worden gelegd. 12. In bijzondere of onvoorziene gevallen beslist de schaakredacteur. OPLOSSING PROBLEEM No. 965. (No. 6 van den wedstrijd, 49e ladder). Stand der stukkem: Wit: Ke8, Da6, TeS, Lf7, Lh8, Pd7, Pg5, b4, c6. Zwart: Kd5, Te2, Tfl, La4, Lc5, Pe7, Pgl, c4 <M. Wróbel, Warschau). 1. I)a6b6, enz. Dit probleem verwierf dexx derden prijs in het internationaal twee-zetterstournooi van „Ajan Sana" (1932). Goed opgelost door; H. J. S. Beck, H. S. Bogaardt en J. Vermeer, allen te Haarlem; E. J. Akkerboom, B. Ame lung, A. v. Baren, J. J. H. Bauer, A. F. Blok ker, H. en J. Blokker, J. Buma, M. Daim, C. v Dort, H. W v. Dort*, A. G. v. Eis, C. H. Erbrink Jr., J. Hillebrand, F. W. Hoogerbeets, B Hoog- reef, J. ten Hove, C. Hovingh Jr., G. Huizing Jr., H. Jonkers, K. Koedooder, B. Koedijker. Joh. Kok Jr., J. v. Lunenburg, J. H. Meilink, Frits J. Mondriaan, A. J. Moov, W Nijenhuis P. J. F. v. Oeffel, Joh. B. Pennock. J. J. Piers, P. Rotteveel, W. Traksel Jr., A. Veerman, C. Warlé, C. F. Weber en J. P. Wever, allen te Haarlem; F. D. Kat en C. de Vries, beiden te Heemstede; H. F. Antonisse, K. Siegerist en H. F. Zeylstra, allen te Santpoort (allen twee punten). CORRESPONDENTIE. Drouwen (Dr.). B. v. R. 1. c6—c7 faalt na 1. La4xd7f. Haarlem. C. S. G. N. A., K. v. O., J. V. en J. v. d. W. 1 b4xc5 faalt na 1.Pe7xc6- daarna kan 2 Te6—d6 11 niet gespeeld wor den, omdat Wit zich dan in schaak zou stel len (zie den zwarten Toren op e2). A. C. S. Op 1. Te6—e4t antwoord Zwart Tflxf7 en mat volgt niet. (Adv. Ingez. Med.) GYMNASTIEK. WEDSTRIJDEN K.T.K. Voor deelneming aaxx de graadwedstrijden van den Kennemer Turnkring hebben zich 65 den Kennemer Turnkring hebben zich 65 dames en 37 heex-en aangemeld, getallen be langrijk minder dan de K.T.K. gewend is. In den le. 2e en 3e graad dames komen resp. 9. IC en 40 turnsters uit en in dezelfde graden resp. 9, 12 en 16 turners. Vooral Turnlust H. gaf een groot getal voor den len graad aan. Concordia ontbreekt geheel en de le graad van OS-S. eveneens. De deelneming is afkomstig uit Bato, Turnlust H., O.S.S., B.G.V., T.V.S., T.V.IJ. Olympia en Turnlust B. KEGELEN. WEDSTRIJDEN HAARL. KEGiELBOND. In het gebouw aan de Tempeliersstraat hadden kegelwedstrijden plaats, waarvan de wedstrijd om het Persoonlijk Kampioenschap H. K. B. 1938 wel de voornaamste was. Dit kampioenschap werd vei-kegeld in twee klas sen, n.l. klasse A en B. Kampioen werd D. Bi-emer met 342 houten. De verdere uitslagen waren: Klasse A: 1. H. van Rigteren 341; 2. H. Frantzen 329; 3. N. P. Visser 328. 4. H. van Duijnen 319; 5. J. C. W. de Paus 315. Klasse B: 1. G. F. Heidendaal 314; 2. F. H. Proper 296; 3. W. Brakel Jr. 291: 4. H. P. Spoor 290; 5. J. H. Peeperkorn 288. Vrije baan. Gewone telling: 1. H. van Duij nen 46, 2x44; 2. D. Bremer 45—42; 3. Chr. van Maris 45; 4. H. Frantzen 44 3x43; 5. N. P. Visser 4443. Duo-wedstrijd: l. N. P. Visser en H. Frant zen 88; 2. D. Bremer en A. Veninga 85; 3. H. P. Spoor en J. B. Weijers 81. HOLLAND—AMERIKA LIJN Lochkatrine Vancouver n. Rotterdam 21 te Liverpool verw. Breedijk New Orleans n. Rotterdam via Londen p. 15 Prawle Point. Volendam 15 v. Rotterdam te New York. Tiradentes Baltimore n. Rotterdanx 15 te Boston. Nieuw Amsterdam 16 van New York te Rotterdam. Veendam Rotterdam n. New York 13 30 m. Z. W. v. Land's End. Lochmonar Vancouver n. Rotterdam 16 te Balbao. HALCYON LIJN Stad Maassluis 16 v. Vlaardingen n. Narvik Stad Vlaardingexi Wabana n. Vlaardingen 17 n.m. te Hoek van Holland verw. Stad Zaandam 16 van Bilbao te Vlaardingen Rozenburg 16 van Vlaardingen te R'dam. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Aagtekerk 15 v. Bremen n. Hamburg. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Gx-ootekerk (thuisreis) 15 v. Genua. HOLLAND—BRITSCH-INDIë LIJN. Streefkerk (thuisreis) 16 v. Antwerpen. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Maaskerk (xxitreis) 15 van Dakar. KON NED. STOOMBOOT MIJ. Bennekom 14 v. Corral te Callao. Barneveld 12 v. Iquique n. Arica. Cottica 14 v. West-Indië te New York. Juno Rotterdam n. Gibraltar 14 90 mijl Z. t. O. van Land's End. Appolonia 14 van. Beyrouth n. Constantza. Magdala 13 van Port Said te Haifa. Antonia 15 v. Constantza te Alexandrië. Clea Tripoli n. Paullac p. 14 Gibraltar. Hermes 14 v. Port Said te Vado. Stuyvesant 15 v. Paramaribo n. A'dam. Aurora 16 v. Olhao n. Genua. Stella Thessaloniki n. Hamburg pass. 13 (9.20 v.m.) Lydd. Venus 16 v. Constantza te Varna. Colombia 15 v. Cristobal n. Cartagena. Rhea Palermo n. A'dam p. 15 Ouessant. Bodegraven Chili n. A'dam 16 te Liverpool. Irene 15 v. Palermo n. Lissabon. Baarn Antwerpen n. A'dam pass. 16 (2 n.m.); Vlissingen. Orion 16 van Tunis n. Jaffa. Titus 16 van Sebenïco te Bari. Achilles 15 van Stamboul n. Antwerpen. Hebe 15 van Yerakini n. Cavalla. Merope 15 v. Axnsterdam te Hamburg. Oberon 15 v. Hamburg n. A'dam. Orpheus 15 v. Musel n. Leixoes. Pygmalion 15 v. Piraeus n. Volo. Tiberius 15 v. Cavalla n. Mutzuna. Venus 15 v. Constantza n. Varna. KONINKLIJKE SHELL Agatha 12 van Singapore te Pladjoe. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Amstelland (thuisreis) 13 te Santos. Watex-land (uitreis) 13 van Santos. Westland 16 v. Hamburg n. Amsterdam, sedert hedenmorgen op Elbe geankerd wegens mist. MEYER CO.'S SCHEEPV. MIJ. Antenor Japan n. R'dam 15 te Hongkong. Melampus Batavia n. A'dam 15 v.~Padang Polyphemus A'dam n. Java 16 v. Suez. Glenbeg Chefoo n. R'dam 15 te Shanghai. Philoctetes Japan n. R'dam 15 v. Kobe. Deucalion Japan n. R'dam 16 v. Londen. R OTTERDAMSCHE LLOYD. Kota Nopan (uitreis) p. 16 Gibraltar. Indrapoera (uitreis) p. 16 Gibraltar. Garoet (thuisreis) 15 v. Padang. Tosari (thuisreis) p. 15 Sagres. Blitar (uitreis) 15 v. Rio Janeiro. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Poelau Roebiah (uitr.) 16 te Sabang. Johan van Oldenb. 16 v. Batavia n. A'dam. Chr. Huygens (thuisreis) 15 van Genua. Soemba (thuisreis) 15 v. Colombo. WIJKLIJN. Zonnewijk 16 v. Boston (Maas) te Rotter dam. Stolwijk 16 van Bilbao te Rotterdam.

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 13