Dagmeisje Engelsche kabinet beraadslaagt over toelating van Joodsche vluchtelingen. Contact met de Ver. Staten. T De grootste collectie PIJPEN „HET PIJPENHUIS" RECHTSBIJSTAND ENGELSCH Voor Geldbelegging Meubelen Concentreer DON DERDAG 17 NOVEMBER 1938 HAAREE M'S D A'GBE'AD 2 Bijeenkomst van vice-presidenten der conferentie van Evian verwacht. Op de agenda van de gisteren te Londen gehouden kabinetsvergadering stonden ver scheidene problemen van binnenlandschen en buitenlandschen aard. Het was de laatste gewone vergadering voor het vertrek van Chamberlain en Halifax naar Parijs en men achtte het algemeen waarschijnlijk dat het programma der Fransch-Engelsche besprekin gen behandeld zou wórden, aldu/ Havas. Het Joodsche probleem dat op den voorgrond der Britsche zorgen staat moest natuurlijk allereerst worden aangesneden. In dit op zicht doet zicheen directe kwestie en een kwestie op langeren termijn voor. Allereerst moest antwoord worden gegeven op de Ne- derJandsche mededeeling. In de tweede plaats moet men de middelen onder oogen zien, om asyl te verleenen aan een zoo groot mogelijk aantal vluchtelingen in het Britsche rijk en in de landen die bereid zullen zijn in deze richting een poging te doen. Ten opzichte hiervan verwacht men beraadslagingen met vei'scheidene buitenlandsche regeeringen en in het bijzonder met de Amerikaansche re geering. In Engelsche diplomatieke kringen acht men het zeer waarschijnlijk, dat binnenkort het „comité der vice- presidenten" van de conferentie van Evian, waarin zitting hebben Lord Winterton, Taylor, de Amerikaan sche gedelegeerde, Henry Berenger, de Fransehe gedelegeerde, de Neder- landsche gezant te Londen en de Bra- ziliaansche gedelegeerde, Viera, bij een zal komen. Het comité zal het probleem der immigratie en vesti ging van Joden in het buitenland bespreken en pogen met de Duitsche regeering in contact te komen, of schoon men weinig hoop heeft op een regeling. De „Matin" verneemt uit Londen, dat het Britsche kabinet gisteren verscheidene plan nen voor een oplossing van het vraagstuk ontstaan door de anti-Joodsche maatregelen in Duitschland, heeft bestudeerd. De plan nen zouden een bedrag vorderen van 30 a 40 duizend pond sterling. Ook de Amerikaansche regeering zou de plannen bestudeerd hebben. Het zou een immigratie betreffen van minstens 20.000 Duitsche uitge wekenen naar Britsch Guyana. Men meent te weten, dat de Britsche re geering bereid is het plan te steunen en de helft van het benoodigde be drag te garandeeren mits de andere helft door particulieren bijeen wordt gebracht. De Joodsche kapitalisten zijn volkomen be reid zich aaneen te scharen om de credieten te verkrijgen welke noodig zijn om hun ge- loofsgenooten in Duitschland elders te vestigen. Havas meldt, dat de Britsche minister van buitenlandsche zaken, Lord Halifax, gisteren den ambassadeur van de Vereenigde Staten, Kennedy, heeft ontvangen, om met hem het vraagstuk van de vluchtelingen te bespreken, in het bijzonder het vraagstuk van de Jood sche immigratie. Zij hebben de vraagstukken van vestiging en kolonisatie in verscheidene overzeesehe gebieden besproken, alsmede het vraagstuk van de financiering door de staten, welke de vluchtelingen asyl hebben geboden of door vrijwillige bijdragen. In een rede te Eccles in Lancashire heeft minister Inskip gezegd, dat de laatste dagen de pogingen van den Britschen minister-pre sident zeker met droefheid zijn ontvangen. De gebeurtenissen zullen hem er echter niet van af brengen zijn politiek van vrede door over eenkomst te vervolgen. U staat in de krant! Waar? Bij P. van den Brul °p pag 12 (Adv. Ingez. MedJ AGENDA Heden: DONDERDAG 17 NOVEMBER Stadsschouwburg: Lola Bobesco, Kamermu ziekavond Mij. t. bev. d. Toonkunst. 8 uur. Sociëteit Vereeniging, Zijlweg 1: Ir. Felix Ortt over „Het geestengeloof der primitieve volken". 8.15 uur. Broederkerk Parklaan 34: Pred. B. Götze over „De wonderdaden Gods in Oost-Europa". Frans Hals Theater: „Vadertje Langbeen" 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater en Palace Familie Ci nema: Walt Disney's „Sneeuwwitje en de ze ven dwergen", 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: „De zoon van Tarzan" en Cowboy Romance". 2.30, 7 en 9.15 uur. Spaarne Theater: „Vleugels boven Hono lulu" en „De onwelkome gast". 8 uur. Moviac Uurfilm Theater: Doorloopende voorstellingen. 2.3011 uur nam. feyler Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 113 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. Palestina Diorama's, Schotersingel 117a Geopend eiken werkdag (behalve Vrijdags) van 3—5 en 7—9 uur. VRIJDAG 18 NOVEMBER Gem. Concertzaal: Ledenconcert H. O. V. 8.15 uur. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds. Inskip zeide verder, dat hij niet ver langt het Duitsche vok te scheiden van de Duitsche regeering, doch hij acht het zeer moeilijk te gelooven, dat het Duitsche volk deze behandeling van een onschuldig volk goedkeurt. Het is een les, dat Engeland sterk moet zijn. De Joden lijden, omdat zij zwak zijn. Spreker voelt medelijden met hen en schaamte, dat dergelijke dingen mogelijk zijn. De eerste plicht van het Britsche volk is dit volk te helpen, misschien niet in het eigen land, doch wanneer het mogelijk is, wel in het Britsche imperium. Inskip hoopt en gelooft, dat ook andere landen hun deel zullen bij- di'agen. In een te Londen gehouden rede heeft oud minister Edexx o.a. gezegd dat de Britsche re geering er van verzekerd kan zijn, dat zij bij alles wat zij zal ondernemen, volledige steun zal krijgen varx alle lagen van het Britsche volk. Spreker voegde hieraan toe, dat de woorden van president Roosevelt en de daden van minister-president Co- lijn sterken weerklank hebben gevon den in het Britsche volk. De houding van de Vereenigingde Staten, Ne derland en zoovele andere landen acht men in Engeland karakteristiek voor de groote traditie van deze landen. Dx\ Bell, de bisschop van Chichester heeft te Westminster een beroep gedaan op de „kerkvergaderingg" ten gunste van de Joden in Duitschland. Dr. Bell diende een resolutie in, waarin aan het Centraal Comité der Fi nanciën gevraagd wordt voor een som van vijfduizend pond te teekenen ten gunste van de Joden. Aan het einde van de beraadslagingen keurde de kerkvergadering een resolutie goed, waarin aan het Central Comité der Financiën gevraagd wordt een plan op te stellen, dat in staat stelt belangrijke sommen bijeen te brengen om Christelijke vluchtelingen te hulp te komen en waarin het comité gemachtigd wordt aanvankelijk een som van vijfduizend pond sterling bij te dragen. Frankrijk voor immigranten gesloten? De Parijsche correspondent van de N. R. C. bericht aan zijn blad, dat sommige bladen ver band hadden gezocht tussehen het bezoek door jhr. Loudon bij minister Bonnet gebracht en het vraagstuk van de Joodsche uitgewekenen uit Duitschland. In gezaghebbende kringen wordt daar tegen opgemerkt, dat de Neder- landsche regeering wel aan de gezanten op dracht gegeven had te informeeren naar de bedoelingen van de verschillende regeerin gen te opzichte vaxx het opnemen van die ongelukkigen, en dat de Nederlandsche ge zant zich bij de bevoegde Fransehe instanties daarvan vex*wittigd had, maar dat het ge hoor, hetwelk de heer Bonnet hem verleen de, al eenigen tijd geleden afgesproken was en daarmede geen verband hield. De Fransehe regeering schijnt in haar tegemoetkomendheid jegens die vluchtelingen niet veel verder te kun nen ga!an dan zij al deed. Oud-minister Frossart heeft instemming betuigt met het initiatief van de Nederland sche regeering, waaraan de Fransehe pers alle recht laat wedervaren en zelfs een ruimere strekking toekkent dan het blijkbaar heeft. De Temps noemt het belangwekkend uit menschlievend en politiek oogpunt, maar ook dit blad acht de grens van Frankrijk in verband met den stroom van buitenland sche elementen bereikt. Plan voor internationale hulp actie te Berlijn. Naar de Berlijnsche correspondent van de Tel. verneemt, bestaat het plan, om in de rijkshoofdstad een internationale hulpactie te organiseeren van de Duitsche Joden, in het bijzonder van de Joodsche gezinnen, die door de jongste maatregelen der regeering zoo zwaar zijn getroffen. Reeds zijn van particu liere buitenlandsche zijde alhier dergelijke po gingen ondernomen om althans voorloopig den nood der vervolgde en onderdrukte Joden te lenigen, doch onder de gegeven omstan digheden hebben particuliere acties weinig- kans van slagen. Derhalve hebben zich enkele personen, uit deze buitenlandsche kringen zich tot hun re geeringen gewend, als gevolg waarvaxi thans overwogen wordt, of het niet mogelijk zal zijn in de rijkshoofdstad een comité tot het verlee nen van hulp aan Joden in 't leven te roepen, tot welk comité dan de ambassadeurs en ge zanten van verschillende landen zoudexx moe ten toetreden. In hoeverre de onderlinge be sprekingen over de vorming van 'n dergelijk comité zijn gevorderd en of er reeds besluiten zijn genomen, is nog niet bekend. Waarschijn lijk wil men niet openlijk optreden, voordat ook van Duitsche officieele zijde het plan is goedgekeurd en zoo al geen medewerking dan toch een zekere welwillende neutraliteit is toe gezegd. De bedoeling dezer actie zou in de eerste plaats zijn, voor levensmiddelen te zorgen. Actie der Penclubs. De voorzitter van den Internationalen Bond van Penclubs, Jules Romains, heeft aan de voor- zitters van 54 nationale Penclubs, een brief ge zonden, waarin hij o.a. schrijft, dat het volgens zijn meening noodzakelijk is, dat alle Penclubs deelnemen aan een protestactie tegen de wi-eed- heden waarvan de Joden in Duitschland het slachtoffer zijn. VEREENIGING VAN RECHTZINNIGE LUTHERANEN. Vrijdagavond 18 November zal ds W. J. Kooi man, Evang. Luh. predikant te Amsterdam, op uitnoodiging van de Vereen, van Rechtzinnige Lutheranen te Haarlem (kring dr. G. J. Duyven dak) in de Muziekzaal van café-restaurant Brinkmann, Groote Markt, spreken over het on derwerp: „Reformatie en Belijdenis". CACTUSSEN EN VETPLANTEN. De Kring Haarlem van de Nederl. Vereeniging van Liefhebbers van Cactussen en Vetplanten houdt op Vrijdagavond a.s. te 8 uur in Hotel Lion d'Ór Kruisweg haar maandelijksche ver- eenigingsavond, waar de heer A. J. Timmermans een lezing zal houden over het onderwerp „Het mes er in" (het eneten der succulenten). Belangstellenden worden uitgenoodigd zich tot het verkrijgen van introducties te wenden tot den heer Wiessner, Ged. Schalkburgergracht 41 Haarlem. tAg.jp ingez iviea De Bilt voorspelt'. Zwakken tot matigen wind uit Zuidelijke richtingen, plaatselijk mistig in den nacht en den ochtend, overigens nevelig tot betrokken of zwaar bewolkt, weinig of geen neerslag, iets zachter. BAROMETERSTAND Hoogste 770.4 m.M. te Groningen. Laagste 741.7 m.M. te Seydisfjord. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Meteor, instituut te De Bilt. Langs de scheiding tussehen twee luchtmas- sa's, welke gisteren van Frankrijk via Midden- Duitschland naar het oosten liep, ontwikkelde zich een ondiepe depressie, welke de hooge druk over Centraal Europa aanzienlijk in be- teekexxis deed afnemen. Een rest van het hoogedrukgebied bevindt zich nog over onze omgeving. Op het geheele vasteland bleef het somber mistig of nevelig weer, ter-wijl langs de schei dingslijn van de verschillende luchtmassa's plaatselijk groote hoeveelheden regen vielen (Biarritz 42 mm.) De depressie op den Oceaan trok over IJs land naar het noordoosten. Ten zuiden van Groenland voert een krach tig westelijke luchtstrooming koude polaire lucht aan, welke reeds tot nabij Iei'land is doorgedrongen. Hier en daar tapte men op de Britsche eilanden lichte tot matige regen af. Over het algemeen zijn de ochtendtempe- raturen lager dan gisteren. In Midden-Zweden komt lichte tot matige vorst voor. Voor onze omgeving is nog nevelig tot betrokken of zwaar bewolkt weer te verwachten met plaatselijk mist in den nacht en des ochtends. Neerslag van beteekenis is niet te voox-zien. Het wordt iets zachter bij zwakken tot matigen wind uit zuidelijke richtingen. BAROMETERSTAND Vorige stand 780 m.M. Stand van heden 778 m.M. Neiging: Vooruit. Opgave van: Fa. KUIPERS ZN., Opticiens Zijlstraat 97 Telefoon 12726 HOOG WATER TE ZANDVOORT Vrijdag v.m. uur; n.m. 12.15 uux*. Strand berijdbaar van 5.00—10.15 uur. Belangrijke telefoonnummerss Politie: 11850. Brandweer: 15333. Ongevallendienst (Brandweerkazerne) Ged. Oude Gracht: 14141. en VAKKUNDIGE BEDIENING vindt U in GROOTE HOUTSTRAAT 133 HAARLEM - ANTOON OOMS (Adv. IngezMed.) ARR. RECHTBANK. Voorwerpen uit Aerdenhoufsche villa gestolen Verdachten houden hun onschuld vol. Het verraderlijke briefje. Twee jaar gevangenisstraf eischte de Offi cier hedenmorgen tegen een 31-jarigen zee man uit Gorxnchem en een 47-jax-igen werk- looze zoxider vaste woon- of verblijfplaats, die tezamen op 10 October van dit jaar in de villa „Watervliet" te Aerdenhout hadden inge broken. Twee brandbluschappax-aten, 30 gordijnen, 2 loopers en een spiegel vormden de buit, die het tweetal uit de villa, die op 10. October niet werd bewoond, had gehaald. Ter terechtzitting hielden de verdachten hardnekkig hun on schuld vol. De oudste verdachte wierp alle schuld op den zeeman. „Ik ben er alleen met mijn „mondorgeltje" op uit geweest, mijnheer de px-esident, en ik heb met den heelen diefstal niets te maken. Officier: Dus je blijft ontkennen? Verdachte: Ja. Officier: Dan verzoek ik de Rechtbank ken nis te willen nemen van den inhoud van dit briefje, dat door verdachte aaxi zijn mede verdachte werd geschreven. De Officier leest dan het briefje voor, dat ongeveer als volgt luidt: Beste Harry. Denk er aan ik be7i met jou voor de vodden uit geweest. Later ben ik er alleen met mijn mondorgeltje op uit geweest. Ik weet van diefstal niets af. Denk er aan, diefstal in vereeniging ivordt zwaarder gestraft dan dat jij alleen schuld bekent. Pres.; Hebt U dat briefje geschreven? Verd.: Dat kan wel, maar het heeft niets te beteekenen. Een rechercheur van politie uit Bloemen- daal verklaart vervolgens, dat de vinger afdrukken van den verdachte, die ontkent iets te hebben gestolen, op voorwerpen In de villa zijn aangetroffen. President: Dus je bent toch in de villa ge weest. Verd.: Jawel en toen zag ik een mooie kope ren luster hangen en ik dacht wat 'n mooie luster is dat. Officier: Man, schei toch uit met dat liegen, de andere verdachte kan zich niet meer hou den van het lachen! Verd.: Nou dat moet hij weten. In ieder geval had je géén vergunning om de villa binnen te gaan en te kijken of je wat van je gading kon vinden, merkte de president op. Neen, maar ik heb ook niets weggenomen, mijnheer de president. De zeeman vertelt dan, dat hij eerst alleen in de villa is geweest, later is de andere ver dachte er toen ook bijgekomen. De kroon lag op den vloer en toen ik uit de villa ging lagen er een paar zakken bij het hek waar alle voor werpen ingestopt waren. Later heb ik toen weer den anderen verdachte ontmoet en daar na zijn we aangehouden. Niemand heeft echter gezien, dat ik de goederen uit de villa heb ge haald. Een 26-jarige Rijksveldwachter deelde mede, dat de oudste verdachte tegen hem gezegd had: „Ik zal maar alles bekennen want daar heb ik al meer succes mee gehad." Pres.; Heb je dat gezegd? Verd.: Ik kan het me niet meer zoo goed her inneren, ik ben wat kort van memorie. Pres.: Misschien ben je ook wel vex-geten, dat je uit die villa iets hebt weggenomen! De Officier achtte het bewijs geleverd en daar de zeeman reeds zevenmaal en de andere verdachte reeds 13 maal was veroordeeld vroeg hij de reeds vermelde straf. De verdedigers mr. L. G. van Dam en mi\ O. H. Drilsma drongen op clementie aan. Uitspraak 1 December. OUDERAVOND. De heer Ehrbecker, hoofd va, de Centrale School I, hield voor de Montessorischool in de Bakkerstraat eexx lezing met het onderwerp „De moeilijkheid in de puberteitsjaren", Door een talrijk gehoor wex-d de lezing met groote aandacht gevolgd. Na afloop was er gelegen heid tot vragen stellen. Ned. Herv. Kerk Spaarndam-West. Bouw van een nieuwe kerk? Men schrijft ons: De Kerkeraad van Spaarndaxn heeft voor den arbeid in de groote stadswijk van Haar lem-Noord tot hulppx-ediker benoemd den heer C. A. Evelein, candidaat tot den Heiligen Dienst te 's-Gravenhage. Sedert enkele maan den kon het werk der Ned. Herv. Gem. in dit snelgroeiende stadsgedeelte moeilijk voort gang hebben door de langdurige ongesteld heid van den vorigen hulppx-ediker. Nu ziet de kerkelijke commissie weer nieuwe pei'spectieven. Allerlei gemeentearbeid kan weer systema tisch worden behartigd, waardoor ten slotte ook de bouw van een eigen kerk in die wijk werkelijkheid zal worden. Reeds is een terrein voor kerkbouw in optie gevraagd. De heer Evelein zal Zoxidag 20 November des avonds 7 tot zijn wex-k worden ingeleid door den plaatselijken predikant, ds. A. Sneth- lage, waax-na hij zelf zijn eei-ste predikatie in zijn nieuwe gemeente zal houden. Deze gods dienstoefening wordt gehouden in het Jeugd- Raafstraat te Haarlem-Noox-d. Uitspraken van de Rechtbank. Lood omHaagsche punten. Een jeugdige Haarlemsche schilder en een koopman hadden uit het tuinhuisje van het bui ten Meer en Berg een oude looden bale en een bronzen beeld weggehaald. Van de opbrengst hadden ze o.a. Haagsche punten gekocht. De Officier vroeg tegen beide verdachten, ge zien het feit dat ze reeds vele malen veroor deeld waren, een jaar gevangenisstraf. Mr. Slotemaker en mr. L. G. van Dam pleit ten clementie. De rechtbank vei'oordeelde beiden tot een ge- gevangenissti-af van 1 jaar. Zonderlinge aardappelen- koopers. T.vVee Hillegommèrs, een chauffeur en eèn bloemistarbeider beiden 30 "jaar, hadden'met veel mooie verhalen een 68-jarigen tuinder, die aan den Oosterduinweg te Aerdenhout, aard appelland had tot de afgifte van 770 K.G. aax-d- appelen bewogen. De Officier requii-eerde tenslotte voor beiden een gevangenisstraf van 6 maanden waarvan drie maanden voorwaardelijk. De verdedigex-s mr. Escher en mr. Davidson vroegen een onvoorwaardelijk straf gelijk aan den tijd in hechtenis doorgebracht. Door de rechtbank werden de verdachten he denmorgen veroordeeld tot een gevangenisstraf van 8 maanden waarvan vier maanden voor waardelijk. Twee motoren gestolen. Terwijl Zandvoort zich baadde in het gulden zonlicht en de badgasten in de blauwe zee spar telden had een 24-jai-ige Bloemendaalsche auto- en rijwielhersteller twee motorfietsen wegge nomen. Zes maanden voorwaardelijk eischte de Officier bij welke eisch de verdediger mr. A. Beets zich aansloot. De verdachte wei-d hedenmorgen door de Rechtbank conform den eisch veroordeeld. Inbraak in een ijsfabriek. Tegen een ijsventer en een koperslager, die bij een inbraak in een ijsfabriek beti-okken wa ren, eischte de Officier naar aanleiding van de gunstige reclasseeringsrapporten 6 maanden voorwaardelijk. Mr. dr. B. J. Stokvisch uit Amsterdam sloot zich bij het requisitoir aan. De rechtbank veroordeelde hen hedenmorgen tot een gevangenisstraf van 4 maanden voor waardelijk. DE SYNAGOGEDIENST OP a.s. SABBATH. De synagogedienst op a.s. Sabbath zal ovei*- eenkomstig het karakter der droeve gebeurte nissen dezer dagen bijzonder ingericht zijn. Predikatie voor het Moesafgebed. AERDENHOUT Een fantastisch verhaal. Maar dc politic noemt het: valsche aangifte. Eenige dagen geleden, op een avond te on geveer acht uur, vervoegde zich aan den poli tiepost te Aerdenhout een chauffeur van een bestelauto en vertelde aan den dienstdoen- den agent, dat hij bij een bouwwex-k in het Rijnegompark eenige stukken had moeten be zorgen. Toen hij dat daar gelost had, kwamen twee gemaskerde personen op hem af waar van een hem vatsgreep terwijl de andere per soon riep: „Grijp zijn portemonnaie!" De chauffeur was ook niet mis en gaf zijn aan valler een flinken klap, waarna hij naar zijn auto vluchtte. Hierbij had hij het geluk dat de motor nog draaide zoodat hij spoedig weg reed om hiervan bij de politie aangifte te kunnen doen. De politie stelde per axxto een oxxderzoek in, hetwelk geen resultaat opleverde. Bij het voortgezet onderzoek der politie bleek dat de man het verhaal, toen hij het aan zijn pa troon vertelde nog wat aangedikt had. Dit gaf de politie aanleiding om den chauffeur eens flink aan den tand te voelen, waarna hij ten slotte bekende het verhaal verzonnen te heb ben. Als motief hiervan gaf hij op dat hij te laat met zijn werk was geweest. Het was de 18-jarige H. S. wonende te Haarlem. Wegens het doen van een valsche aangifte is proces verbaal tegen hem opgemaakt. BLOEMENDAAL TOESTAND NOG ZORGWEKKEND. Naar wij vernemen is de toestand vaxi dé Duitsche dienstbode E. T. die Maandagavond op den Hoogen Duin en Daalschenweg door een taxi werd aangereden en in het Diaco- nessenhuis wordt verpleegd, nog steeds zorg wekkend. SCHAKEN Bloemendaal n speelde Woensdagavond iri het Jeugdhuis een wedstrijd tegen Kijk Uit II uit IJmuiden voor de reserve le klasse A van den Noordhollandschen Schaakbond. Het voorloopig resultaat is 34. De nog overige 3 partijen zullen arbitrair beslist worden. De afgebroken partijen staan zoodanig dat de wedstrijd wel in gelijk spel zal eindigen of wel een kleine winst voor Bloe mendaal zal opleveren. BAZAR VAN DEN KRING. De bazar van den Kring belooft ook dit jaar, weer een succes te worden. Ook den twee den'avond was er weer een talrijk publiek aanwezig. Ter afwisseling werd door een groep kin deren onder leiding van mevrouw Sterren burg een allex'aardigste zelf geschreven operette opgevoerd getiteld „Krelis en Elsje". 't Spreekt wel van zelf, dat de kleine actri ces en acteurs en niet te vergeten mevrouw Sterrenberg met een hartelijk applaus wer den beloond. LEDENVERGADERING TUINBOUW De afd. Bloemendaal en omstreken van de Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde houdt een ledenvergadering op Dinsdag 22 Nov. in café Rusthoek. De heer P. Steetskamp zal een causerie hou- den over: „Wat vroeger op buitenplaatsen ge kweekt werd." Wendt U voor tot BUR. KRANEVELD JACOBIJNESTR. 10 Tel. 20707 Kantoor 9—5; 's av. 7—9 uur. Advies 0.80. Adviseur van div. groote bonden. KI. clubs 2.50 p. mnd. Privéles 1.50 p. uur. Br. no. 410 bur. van dit blad HEER, P.G., ZOEKT INWONING in de omgeving van Haarlem bij zeer beschaafde familie. Gemsch. maaltijden en vrije zit- en slaapkamer. (Geen beroeps- pensions). Br. met uitv. inlicht, en conditiën ond. no. 451 aan het Bureau van dit Blad. Fa. Z. v. WA VEREN, Wagenweg 25, vraagt een FLINK MEISJE voor winkelkantoor, liefst reeds als zoodanig werkzaam geweest. Aanmelden tussehen 7 en 8 uur. Mevrouw Schmidt Degener, 263 Zijlweg, vraagt voor Maandag a.s. een net tweede Loon 20 p. maand. V. g. g. v. Aanmelden Vrijdagavond en Za terdagavond 8—9 uur. Dame, 38 j., P.G., z. z. gaarne geplaatst als Dame-Huishoudster ook genegen in zaken behulpz. te zijn. Br. no. 450 bur. van dit blad Net meisje gevr. voor de huish., zelfst. kunn. werken, van 84 uur. Zondags vrij. Aanm. na 8 uur Santpoor terstraat 60. Gevraagd net jong meisje voor de och tenduren 9—12. Aanmelden 's av. Kennemerweg 8, Bloemendaal. te koop, 3 nieuwe vrije huizen in Haarlem-Oost. Koopsom 4000. Huuropbrengst 312 per jaar. Br. no. 437 bur. van dit blad Goede Bijverdienste Gevraagd actieve dames en hee- ren als correspondent door zeer coulante instelling ter verzeke ring der kosten van dokter, me dicijnen, ziekenhuis, operatie etc. Ruime provisie. Br. met uitv. inl. o E. G. 1168 N.V. Alta's Adv. Bur., A'dam-C. Wegens vertrek n. Indië teü overn. agb.: HUUR PERCEEL Camphuyzenlaan 7, Heemstede, a 40 p. mnd. Tevens stoffee ring en witgelakt slaapk.ameubl. STOFZUIGERS Reparatie aan ALLE merken, vakkundig en afdoende. Prijsop gaaf voorafStofzuigeronder- deelen voor alle merken voor radig! RITSEMA GR. HOUTSTRAAT 132 tegenover Cornelissteeg In- en verk. Uw adres: d' oranje gevel b. d. Gr. Kerk Tel. 14911 op hef krachtigst© reclame - middel -~i gste Iel: I Courantenreclamq

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 2