BURGERLIJKE STAND. DONDERDAG 17 NOVEMBER 1938 HAAKEEM'S D'AGBEAD 13 BEVERWIJK Nieuwe leerkracht voor de Vondelschool. In verband met de opening van de Noorder- school op 25 April jl. zijn verscheidene leer krachten naar andere scholen overgeplaatst. Na deze overplaatsingen waren voor de Vondel school drie leerkrachten beschikbaar. Aangezien de Minister van Onderwijs Kunsten en Weten schappen heeft bepaald, dat aan deze school vier leerkrachten verbonden moeten zijn, is een vacature ontstaan, waarin door een benoeming moet worden voorzien. Na ingewonnen bericht van het hoofd der school en na overleg met den inspecteur van het lager-onderwijs, hebben B. en W. voor deze be noeming de volgende voordracht samengesteld: 1 Mej. J. C. Scholtz, kweekelinge met acte aan een neutraal bijzondere school te^IJmuiden; 2 Mej. J. E. van Dijk, kweekelinge met acte aan een openbare school te Santpoort; 3 Mej. C. W. B. ter Brugge, onderwijzeres aan de openbare school te Petten. B. en W. stellen dén Raad voor, uit deze voor dracht een benoeming te doen. De directie van de Arbeidsbeurs. In afwachting van de nader door het gemeen tebestuur te treffen voorzieningen is met de waarneming van de directie van den gemeente lijken dienst der arbeidsbemiddeling en werk loosheidsverzekering belast de heer mr. L. W. M. Spaan, directeur van den gemeentelijken dienst voor Sociale Zaken. Concert van de Beverwijksche Harnioniekapel. Huldiging van drie eere-leden. In het Kennemer Theater gaf de Bever- Wij ksc he Harmoniekapel Woensdagavond een concert, dat door een flink aantal belangstel lenden, w.o. de afgevaardigden van bevriende vereenigingen, werd bijgewoond. Toch had het bezoek groober mogen zijn. De bescherm vrouwe van de kapel, mevr. A. A. van Hattum -Dekker bevond zich onder de aanwezigen en werd in het openingswoord van den voor zitter, den heer Scheuer, speciaal welkom ge- heeten. Het musiceeren der kapel werd op aange name wijze afgewisseld door mr. Johnny en zijn partner Jack Miller, die het publiek eenige vroolijke kwartiertjes bezorgd hebben met hun vroolijke liedjes, accordeonsoli en goocheltoeren. Zijn „papier-scheuren", waar mede hij fraaie papieren-kantkleedjes ver kreeg, was waarlijk kunstig. Het klassieke repertoire der vingervlug heden verwekte aller bewondering; het was weliswaar „eine alte Geschichte", maar het was toch weer nieuw voor velen. W. IJMUIDEN BESOMMINGEN. Manden, Trawlers: 1110 Vikingbank IJM 183 f 4250 675 Zwarte Zee IJM 94 f 2800 1100 Cornells IJM 15 f 3790 75 Fram IJM 135 f 1270 360 Protinus IJM 85 f 1720 90 Penelope IJM 64 f 1260 90 Reiger IJM 106 f 1660 Kotters: E 458 f820; E 246 f690; E 329 f770; GG 409 f 370; GG 301 f710. Loggers: KW 24 f 890; KW 166 f640; KW 125 f 590; KW 155 f850; LT 1157 f820; SCH 26 f1210; SCH 66 f450; KW 15 f 1320; KW 151 f810; KW 167 f760. marktbericht. (Versche visch). IJmuiden, 17 November Tarbot 74—56 ct. per K.G. Tong 100—72 ct. per K.G. Tong 100—72 ct. per K.G. Heibot 9864 ct. per K.G. Griet f 25—f 13 per 50 K.G. Groote schol f 19 per 50 K.G. Middel schol f 23—f 21 per 50 K.G. Zetschol f 24—f 21 per 50 K.G. Kleinschol f 20—f 6.50 per 50 K.G. Bot f 17.50—f 6.50 per 50 K.G. Schar f 8.10—f 1.30 per 50 K.G. Tongschar f 39—f 22.50 per 50 K.G. Poontjes f 5—f 1.16 per 50 K.G. Groote schelvisch f 29f 14 per 50 K.G. Middel schelvisch f 23f 11 per 50 K.G. Kleinmiddel schelvisch f 15f 8 per 50 K.G. Kleine schelvisch f 9.50f 3.30 per 50 K.G. Groote gul f 11.50—f 6.90 per 50 K.G. Kleine gul f 9—f 3.60 per 50 K.G. Wijting f 3.80—f 1.10 per 50 K.G. Makreel f 12f 3.20 per 50 K.G. Versche haring f 3.70—f 1.30 per 50 K.G. Kabeljauw f 56f 21 per 125 K.G. Vleet f 1.16 per stuk. Leng f 1.30f 0.45 per stuk Koolvisch f 0.65f 0.21 per stuk. Rog f 22f 17.50 per koop. jeugdige inbrekers gearresteerd Door de arrestatie van een tweetal jonge lieden j.l. Zondagnacht, zijn eenige inbraken tot klaarheid gekomen. De aangehoudenen blijken zich in ieder geval te hebben schuldig gemaakt aan een inbraak op j.l. Zondagavond te Santpoort, een poginng tot inbraak in Drie huis. eveneens denzelfden avond en een in braak op Driehuis op Zondag 5 November. Bij de inbraak in Santpoort werden o.a. een gouden horloge, een gouden dameshorloge met armband, eenige andere sieraden en on geveer f 10 gestolen. Deze gestolen voorwerpen konden nagenoeg alle opgespoord worden. verkeersongeval. Op het rijwielpad langs den Kanaaldijk ts gisteravond nabij het klaphekje een voetgang ster door een motorrijder aangereden, ten gevolge waarvan de aangeredene vermoedelijk een lichte hersenschudding opliep. Zij werd per ziekenauto naar de woning van een fa milielid gebracht. De motorrijder kreeg een procesverbaal. de reis van de erin en een zetfout. In onze beschouwing over de eerste verre- visscherijreis van de Erin staat een zetfout die hersteld diént te worden. Er wordt daarin geschrevendat de premie van f 1500 van de Nederl. Visscherij Centrale" enz. Dit moet natuurlijk zijn f 2500. Ri ol reri ngswerken Het uitvoeren van rioleringswerken over eenkomstig rijksvoorwaarden in werkver schaffing volgens bestek no. 13 is door B. cn W. niet gegund op grond van de op 6 October j.l. gehouden aanbesteding, maar bij onder- handsche overeenkomst opgedragen aan de fa. A. J. de Later en Co. te Oegstgeest voor f 37.775. SANTPOORT kerkelijke verkiezingen. Op Zondag 27 November worden bij de Ned Herv. Gemeente te dezer plaatse verkiezingen gehouden. Doordat de kerke.raad met een tweetal leden zal worden uitgebreid hel aantal kerkeraadsleden zal dan 7 bedragen moet volgens de kerkelijke reglementen het aantal leden van het kiescollege van 10 op 14 gebracht worden. Behalve deze 4 nieuwe leden moeten er nog 2 gekozen worden in vacatures terwijl 4 leden periodiek aftreden, doch her kiesbaar zijn. In totaal moeten dus 10 leden van het kies college gekozen worden. DE LICHTHOEVE. Gistermiddag hebben op een terrein te Gar deren nabij den straatweg van Apeldoorn naar Amersfoort ongeveer tachtig kinderen van het tehuis ieder een boom geplant. Dit terrein is aangekocht voor het nieuwe gebouw van de Lichthoeve. Er is evenwel nog niet voldoende geld bijeen om met den bouw te beginnen. Bij het planten van de boomen waren o.a. aanwezig het bestuur en de burgemeester van Barneveld de heer J. Westrik. De voorzitter van het bestuur van de Lichthoeve, de burge meester van Barneveld en zuster Kuyck, leid ster van het tehuis, hebben korte toespraken gehouden. HAARLEMMERMEER christ. besturenbond De Christelijke Besturenbond in de afdee- ling Haarlemmermeer Noord hield in het Boaz- lokaai Woensdagavond een openbare verga dering, waar als spreker optrad de heer R. Kapinga van Rotterdam. De voorzitter, de heer J. C. Tanis heette na het zingen van Ps. 25:6 de verschillende af- deelingsbesturen uit deze gemeente hartelijk welkom. Staande werden enkele woorden over het heengaan van wijlen den heer Hoogeveen, vele jaren voorzitter van de afdeeling Bad hoevedorp van den Chr. Landarbeidersbond. aangehoord. De secretaris, de heer J. van Neuren be sprak hierna het onderwerp „Wapenschouw" Evenals andere jaren houdt het bestuur van het C. N. V. een uitgebreide actie in de maand November. Door middel van lectuurversprei- ding en huisbezoek etc. wil zij het ledental van 114.000 uitbreiden. De heer R. Kapinga memoreerde in den aanvang van zijn rede het 40-jarig regeerings- jubileum. Het Oranjebewind is voor ons land steeds een zegen geweest. We raken gewend aan de zegeningen en weldaden. Aan de ge welddaden in het buitenland denken we wei nig, tenzij deze ons $an dichtbij naderen. Bij ons heerscht vrijheid. Bij de Christ. Vakbeweging is het beginsel primair. Hoogere loonen en betere arbeidsvoor waarden zijn wel mooie dingen, doch op de Christ. Vakbeweging rust in de eerste plaats een principieele taak „Hoe moet de Maat schappij worden ingericht?" In de maatschap pelijke verhoudingen moeten zonden en mis standen uit den weg worden geruimd, doch niet op de wijze zooals de moderne vakbonden dit doen. De laatste immers prediken vijand schap tusschen den patroon en den arbeider. Allen hebben juist met hun taak Gods Woord in de praktijk toe te passen dus geen klasse- strijd! Dan worden wij daadwerkelijk Christenen. Dan ook zullen patroons en arbeiders samen overleggen in het belang van de zaak. Uitvoerig besprak de heer Kapinga de toe standen van de laatste eeuw. Wat betreft het schrijven van de „negen mannen" over het „op lager peil leven" meen de spr. daartegen juist te moeten ijveren voor verbetering. De actie hiervoor moet beginnen met de le denwerving.. „Het leven is een krijgsbanier, Tot in Gods handen dragen." Met deze woor den van Guido Gezelle besloot spreker zijn rede, waarna nog velen gebruik maakten van de gelegenheid tot vragen stellen. 60 jaar jongelingsvereeniging In de Geref. kerk te Nieuw-Venn en werd door de Jongelings-Vereeniging op Gerefor meerden grondslag een feestavond gehouden ter gelegenheid van het 60-jarig bestaan. Het werd een recht gezellige avond, waarbij de heer v. d. Heuvel een inleiding hield. Ver schillende leden droegen voor. Na de pauze kregen afgevaardigden van zusterverenigin gen gelegenheid de jubileerende vereenigine te complimenteeren. Hierna werd nog een aardig tableau opgevoerd. HILLECOM Hillegomsch Dameskoor. Jubileumconcert. Over gebrek aan belangstelling zal het koor Woensdagavond zich niet beklaagd heb ben; de groote zaal van Hotel Sistermans was geheel en al gevuld met een enthousiast publiek. Reeds de inzet ..Veni Creato" van Beethoven was veelbelovend en schitterend van voordracht. Van de voor de pauze gezongen liederen verdienen afzonderlijke vermelding ..Das grosse Halleluja" van Schubert en de prach tig gezongen Weihnachts-Kantate van Lübeck met soli voor sopraan (mej. Kitty Neder- koorn) en alt (mej. Rie Tuyl Schuitemaker Na de pauze kregen wij een tweetal liederen van Schubert uit de cyclus „Deutsche Tanze" en drie Zigeunerliederen van Brahms te hoo- ren. Hiervan waren „Retentissez" en „Rös- lein dreie" wel de beste. Het slot werd ge vormd door de beroemde wals van Strauss „An der schonen blauen Donau". welke zoo'n succes had, dat het laatste gedeelte werd ge bisseerd. Medewerking werd verleend door een Haar- lemsch strijkkwartet, bestaande uit de dames Rie van Eden (le viool), Annie Ehrbecker (2e viool) Suze Tak (alt-viool) en Hendrika Hessels (cello). Uitgevoerd werden een Suite van Purceli en het Kwartet in C dur op. 33 no. 3 van Haydn. Beide drie-deelige stukken werden zeer fraai vertolkt; naar onze mee ning was de klankzuiverheid bij Haydn groo- ter dan voor-de pauze,-klaarblijkelijk waren de violen niet geheel en al geacclimatiseerd. De piano-begeleiding van mej. Bets Neder- koorn was als altijd subliem. Voor den aanvang hield de voorzitster, mej. Tuyl Schuitemaker, een korte toespraak Zeer in het bijzonder heette zij mevr. Van Nispen tot Pannerden. die nu beschermvrou we is welkom. Meermalen heeft men aan het voortbestaan van het koor gewanhoopt. Maar de dirigente, mej. Cor lgesz, wist van geen wijken en het is dus vooral aan haar be zielende leiding te danken dat men dit lustrum nu vieren mag. Aan het slot werden aan de genoemde me dewerkende dames fraaie bloemen aangebo den, terwijl mej. Igesz nog namens het koor een theewagen werd aangeboden. Ook wij complimenteeren het koor met dezen kunstvollen avond en wenschen het een succesvolle loopbaan naar het zilveren jubileum. r.k. dragersvereeniging. De R.K. Dragersvereeniging „Tobias" hield Woensdagavond in de zaak van den heer Van de Heisteeg haar 53ste jaarvergadering, die wegens ziekte van den voorzitter werd geleid door den heer Ph. Salman. In zijn openings woord wijdde hij waardeerende woorden aan de nagedachtenis van den heer A. W. Kop pers, in leven secretaris der vereeniging. In het jaarverslag werd melding gemaakt van een teruggang van het ledental dat nu 41 is plus 6 eereleden. De ontvangsten bedroegen f 282,50, de ui! gaven ook ongeveer dat bedrag. Tot secreta ris werd gekozen de heer C. Veelenturf thans waarnemend secretaris. Een collecte ten bate der armen bracht f1680 op. opdracht. Aan de firma E. Schuit alhier is na open bare aanbesteding opgedragen het bouwen van een landhuis aan de Bekslaan te Voge lenzang onder architectuur van het Bouw bureau „Arti" te Bennebroek. HEEMSTEDE VOLKSBOND TEGEN DRANK- MISBRUIK. De stichting van het V er eeni gin gs gebouw bezwaren van de gemeente tegen het exploitatieplan. Het bestuur der afd. Heemstede van den Volksbond tegen Drankmisbruik schrijft ons: De Volksbond tegen Drankmisbruik afd. Heemstede zal op haar bijzondere ledenverga dering Vrijdagavond a.s. de stichting van het vereenigingsgebouw opnieuw bespreken. Zooals bekend, heeft de Raad der gemeente in haar vergadering van Juni 1937 in princi pe medewerking toegezegd onder voorbehoud, dat het gebouw op een nader te bepalen plaats zou worden gesticht. Nadat men bij verschil lende bouwterreinen op moeilijkheden was gestuit in verband met rooilijn- en andere ge meentelijke voorschriften, is tenslotte overeen stemming bereikt over het bouwterrein, zoo dat de voorloopige plannen bij de Gemeentp ingediend konden worden. Hoewel reeds in 1937 over de exploitatiemo gelijkheden uitvoerig overleg is gepleegd, wor den nu door de Gemeente bezwaren aange voerd tegen het exploitatieplan. Het exploita tieplan van den Volksbond, dat is opgesteld overeenkomstig het advies van een tweetal deskundigen, (een Haarlemsche expert en de Controleur van de 30 Volksbondshuizen te Rotterdam.) geeft een kleine reserve, terwijl buitendien door een eventueele subsidie van het Hoofdbestuur van den Volksbond en door eigen inkomsten een mogelijk tekort tot f 1000 kan worden gedekt. Het meeningsverschil be staat in hoofdzaak hierin, dat overeenkom stig het advies van de deskundigen, in de ra ming van den Volksbond, behalve de verhuur aan bestaande Heemsteedsche vereenigingen. ook inkomsten zijn geraamd voor zaalverhuur voor verschillende, van te voren niet te speci- f ice eren doeleinden. Een dergelijke post is op de raming zeker verantwoord., aangezien zelfs bij bestaande exploitaties een belangrijk deel van de zaalverhuur geschiedt voor doeleinden van incidenteelen aard. Naar aanleiding van het advies van de Ge meente zal Vrijdagavond nader worden beslist, of de Volksbond zijn pogingen zal voortzetten. Intusschen is het wel te verwonderen, dat ter wijl in Heemstede ieder centrum ontbreekt, waar het vereenigingsleven en het cultureele leven tot ontwikkeling kunnen komen en aller- wege zich een nijpende behoefte aan verga derruimte doet gevoelen, de plannen van den Volksbond bij het gemeentebestuur zoo weinig optimisme ontmoeten PROPAGANDA VERGADERING CHR. NAT. VAKVERBOND. Woensdagavond belegde de afd. Heemstede Bennebroek van den Chr. besturenbond een propaganda-vergadering in het Gereformeerd Wijkgebouw aan de Camplaan. onder leiding van den heer G. Vink. De heer G. Moll, lid van den Ned. Chr. Bouw- arbeidersbond, besprak de noodzakelijkheid van actie, ten eerste onder de leden, welke moeten ontwaken uit den sleur. Zij moeten het werk niet aan de besturen overlaten, maar leren zelf aan de actie deel te nemen, om ver betering in den toestand te krijgen. Uitvoerig schetste spr. de manier waarop de Chr. actie gevoerd moet worden door sa menwerking tusschen patroon en arbeider. De collectieve overeenkomsten moeten een zekere rust geven. Wij willen, aldus spr., naar de bedrijfsraden met zoo weinig mogelijk overheidsbe moeiing, samen bespreken wat in het bedrijf noodig is. in den geest van wat in het grafische bedrijf gebeurt. De arbeiders moeten meer zelfbewust wor den, en hen die te lauw zijn om mede te strij den, opvoeden tot goede Christelijke vakorga- nisatiemenschen. ijsvereeni gin g „volharding". Nu de wintertijd nadert, is het bestuur we derom in actie om de ijsbaan weer in gereed heid te brengen. Thans wordt een duiker ge legd, om het water te doen afvloeien waar door het weiland in het voorjaar spoediger van het overtollige water ontdaan wordt De plannen van het vorige jaar om in het midden der baan een paar groote lichtmasten f.e plaatsen met heel stértie lampen, moet ook •hans nog wachten op „een goede ijsperiode". avond w >rd vergaderd in het ,Hof »>an Heemstede, met als meest belangrijke agendapunten de begrooting 1933-^1939 en behandeling van den beschrijvingsbrief van den K. N. S. B. opening cursussen voor werkloozen. Heden (Woensdagmorgen' had de officieele opening der cursussen voor werkloozen plaats in het R.K Vereenigingsgebouw Behalve de vele cursisten waren in de kleine zaal aan wezig verschillende comitéleden en leden van den Raad. In zijn openingswoord zeide de voorzitter de heer C. A. M. Jonckbloed, verheugd te zijii dat weer zoovelen zich voor de cursussen hadden opgegeven, ook al is het droevig dat de tijdsomstandigheden dit werk nog nood zakelijk maken. De mededeeling, dat den heer Bulten wee als algemeen leider op zal treden werd met applaus begroet. De heer W. Bulten gaf nog verschillende wenken en vroeg ieders medewerking. Nog werd medegedeeld dat op Woensdag zal gewerkt worden aan hout en koper en op Donderdag alleen aan houtbewerking vergadering ijs vereeniging „de volharding". Woensdagavond hield bovengenoemde ver eeniging een ledenvergadering in café restau rant „Hof van Heemstede". Door den voorzitter, den heer D. Kat. werd medegedeeld dat bij een eventueele ijsperiode niet-leden pas toegang tot de banen zullen krijgen als de leden eerst twee dagen gere den hebben. Vervolgens werd de begrooting behandeld Deze sloot met een nadeelig saldo van f 360 Voor de vereeniging is het te wenschen, dat er eens een goede ijsperiode komt. De be grooting werd goedgekeurd. De heer S. Rijkes sprak woorden van dank voor de samenstelling van deze begrooting en voor het groote optimisme dat het bestuur steeds toont. Aan het bestuur van den K. N. S. B. zal voor dit jaar weer het kampioenschap schoonrij den te Heemstede aangevraagd worden. Er werden 28 leden wegens wanbetaling ge royeerd. Bij een eventueele ijsperiode zullen vier wedstrijden op de baan plaats hebben, o.a om de Burgemeester Van Doorn-schaats Met een opwekkend woord sloot de voorzitter de vergadering. (Is reeds in een deel eener vorige oplaag opgenomen.) Hulp aan Spanje. De Haarlemsche sub-commissie „Hulp aan Spanje" verzoekt het volgende mede te deelen; Door het groote voedselgebrek in Spanje en het daaruit voortspruitende tekort aan vita minen, wordt de Spaansche bevolking be dreigd door de z.g. „avitaminosen". Ter voorkoming hiervan heeft de Me disch-Hygiënische Commissie, Hollandsche sectie van de „Centrale Sanitaire Interna tionale" en afdeeling van de commissie „Hulp aan Spanje" de actie, die internationaal wordt gevoerd voor het inzamelen van vita mine producten, ondersteund. Vele apothekers o.a. hebben aan het verzoek om vitamine producten te schenken, voldaan, waardoor een belangrijke zending naar Spanje ver stuurd wordt. Bovendien heeft de Medisch- Hygiënische Commissie van één onzer land- genooten een schenking ontvangen, be staande uit 8000 flacons vitaminen A en D in vloeibaren vorm waarvan de totale verkoop waarde f 12.000 bedraagt. Bijdrage voor de vitaminen-actie kunnen gestort worden op Giro-rekening 306660, of gezonden worden naar het kantoor der com missie „Hulp aan Spanje", Keizersgracht 495a, Amsterdam-C of Tesselschadestraat 23 te Haarlem, Gironummer 19442. Sub-Comité voor Joodsclie vluchtelingen. Ook een comité voor verzorging van kinderen gevormd. Dinsdagavond had in het gebouw der Isr Gemeente, alhier een vergadering plaats van een groot aantal ingezetenen dier gemeente, ter bespreking van de maatregelen, welke ge nomen dienen te worden, in verband met den ontzettenden nood der Joden in Duitschland Bij afwezigheid van den voorzitter der ge meente, werd het presidium waargenomen door den heer A. de Beer, penningmeester. Deze leidde den heer Jos. Gompertz van het vluchtelingencomité te Amsterdam in. die een ontzettend beeld schetste van het leed, den Joden in Duitschland aangedaan. Besloten werd een uitgebreid werkpro gramma op te stellen. Allereerst werd een sub-comité voor Haarlem gevormd, bestaande uit de heeren; S. Ph. de Vries Mzn.. Rabbijn der gemeente en J. Rodrigues Pereira, voor zitter der gemeente, nog aan te vullen met drie leden. Vervolgens werd een comité samengesteld voor het onderbrengen en verzorgen van kin deren, waarvan mevr. dr. A. L. Tietz de lei ding op zich heeft genomen. Aan dit comité werden ook eenige medici verbonden. Ten slotte bood zich een staf van vrijwillige medewerkers aan voor de inzameling van gelden, welke onder leiding van den heer Göritz, t>e Aerdenhout. de werkzaamheden bereids is begonnen. De inlichtingendienst is gevestigd: Lange Wijngaardstraat 14, telefoon 14342. Dankbaar werden door de vergadering ge memoreerd de sympathiebetuigingen en de talrijke bewijzen van medeleven, welke van verschillende zijden reeds zijn ingekomen. Autobusdiensten N. Z. II. T. M. B.- en W deelen aan den raad mede, dat an de N V Noord-Zuid-Hollandsche Tram weg Maatschappij te Haarlem, door de Com missie. bedoeld bij art. 5 van het R. A. P. bij beschikking van 23 September 1938. geplaatst in de Staatscourant van 7 dezer no 215. on der intrekking van de vroeger verleende ver gunningen. vergunning is verleend voor de uitoefening van dagelijksche autobusdiensten oa. tusschen: a. Bloemendaal (Zomerzorgerplein) en Heemstede (Rijnstraat Jos. Israëlsplein) over Haarlem, langs de Kleverlaan, Staten Bolwerk Stationsplein. Groote Markt en Leidschevaart: b. Haarlem (Oude Groenmarkt) en Over- veen (Ter Hoffstedeweg); c. Haarlem 'Oude Groenmarkt) en Zand- voort (Oranjestraat) over Overveen, langs het Stationsplein en den Zeeweg, te onderhouden alleen gedurende het badseizoen te Zandvoort d. Haarlem (Stationsplein! en Overvepr (Ramplaan) langs den Zijlweg. In deze vergunningen komt geen of een zeer onvolledige omschrijving der te volgen route voor. In verband hiermede wordt in de overwegingen der beschikking gezegd, „dat het belang der betrokken vervoervoorzlening noch dat van de vervoeronderncmingen ter plaatse noodzaakt tot volledige omschrijving der te volgen trajecten" Afgescheiden nog van de vraag of een vol ledige omschrijving der te volgen trajecten ook niet van belang is voor de andere vervoer- onderneming. is een dergelijke omschrijving zeker noodzakelijk in het belang van een be hoorlijke regeling van het verkeer, vooral voor wat betreft de binnenstad, waarin zich tal van moeilijke verkeersproblemen voordoen. Het komt ons hierom noodzakelijk voor, dat tegen genoemde beschikking bij H M. de Ko ningin in beroep wordt gegaan, teneinde te verkrijgen dat alsnog in de vergunning een zoodanige omschrijving der te volgen trajec ten wordt opgenomen, dat het verkeer niet meer dan strikt noodig is. hinder van de bus lijnen zal ondervinden. B. en W. stellen voor. daartoe over te gaan. De feeslconcertcn der H. O. V. Vrijdag dirigeer*. Marinus Adam, solist is Karei de Jong, piano. Het eerste concert der Vrijdagserie brengt een eerste uitvoering dodr de H.O.V. van een piano concert van Beethoven namelijk dat in bes gr. terts, dat het tweede genoemd wordt, hoewel het in werkelijkheid het eerste is. Opmerkelijk is. dat men zich in den laatsten tijd weer het bestaan van dit stuk gaat herinneren Onze stadgenoot Karei de Jong. pianist heeft op zich genomen het werk voor te dragen, waar schijnlijk zal dit de allereerste uitvoering er van in Haarlem zijn. Het is in elk geval een belang rijke noviteit. Marinus Adam brengt met de H.O.V. de Sym- phonie van Cêsar Franck en vangt het belang rijke programma aan met een eveneens nog niet uitgevoerd „Concerto grosso" van Handel. WATERPOLO. WINTERCOMPETITIE. H.P.C. 2, waarvan wij goede verwachtingen hadden ln den wedstrijd tegen V.Z.V. 1. heeft voor de rust aan onze verwachtingen beant woord. Tot de pauze gaven de Heemstedena ren uitstekend partij. Wel waren zij ge lukkig met hun schoten, maar toch was de 3—3 uitslag met de rust volkomen verdiend. Na de hervatting was het echter met de H.P.C.-ploeg afgeloopen. Schoone en Zwier van VZV scoorden vier maal. Nog sneller ging het, toen Kemper het water verliet. Met 103 kwam het einde. H.V.G.B. 2. dat met een zwakke ploeg te water ging, kon het tegen de Ham niet verder dan een gelijk spel brengen, al waren de Haarlemmers veel sterker, dan de Kromme- nieërs. Opmerkelijk was wel, dat drie H.V.G. B.-ers het water moesten verlaten wegens op stellen binnen de 2 M. D.W.R. 4 en H.P.C. 4 hadden met Heeren duinen en velserend niet veel moeite; zij won nen resp. met 90 en 40. Meer spanning was er in den wedstrijd H.V.G.B. 4—Haarlem 4 in Stoop's Bad, die met 63 door de Haarlem jongeren werd gewonnen. Hedenavond zullen de damesploegen van Haarlem en H P.C» elkaar in Stoop's Bad ont moeten. Deze ploegen zullen elkaar heel wei nig ontloopen, vooral omdat de Haarlem dames enkele goede nieuwe krachten in hun ploeg hebben gekregen. Haarlem 1—Nereus 1 is de belangrijkste wedstrijd van het programma van Zondag avond in het Sportfondsenbad. Onze stad- genooten kunnen dezen wedstrijd zeker win nen. H.V.G.B. 2 zal het tegen de D.W.R.- reserves zwaar hebben. Veel Jrangt er hier van af. of beide ploegen volledig te water gain. Het volledige programma is: D.W.R. 3—Nereus 3 HaarlemD.W.R. 2 (dames), Haarlem 1Nereus 1. D.W.R. 2—H.V.G.B. 2. D.W.R. 4 en H.V.G.B. 4 bekampen elkaar Maandagavon-' in het Sportfondsenbad te 9 uur; Dinsdagavond gaat H.V.G.B. 1 tegen V.Z.V. 1 te water. H.V.G B. is in Stoop's Bad een gevaarlijke tegenstander, zoodat van den uitslag heel weinig te zeggen is. CRICKET. de m. c. c. wint ook den tweeden wedstrijd. Dc Engelschen wonnen Dinsdag te Kaapstad den tweeden wedstrijd tegen Western Provin ce met 8 wickets. De le Innings van de M.C.C. sloot op 276. waarvan de lefthander t. C. Bartlett (Sussex) 91 not out. In de 2e innings was het bowlen van K Fames den Zuid-Afri kanen te snel en te goed van lengte. Voor 169 rat Western Province voor de 2de maal aan den kant. Fames veroverde 7 wickets voor 38 runs. Hutton en B H. Valentine openden de 2de innings voor de M. C C., doch eerstge noemde werd voor o op Brinkhouse's bowlen gevangen en Valentine ging op 39 l.b w. even eens op den fastbowler. Edrich en Bartlett sloegen zonder verder wicketverlies de benoo- digde 30 runs bijeen. HAARLEM. 16 November. Ondertrouwd 16 November: M. Molenkamp en J. J. E. Koek; J. D. Otte en J. Grossauer; t. C. Cornelissens en H. M. E. Prent; J. C. v. d. Meer en W OudshoornA. Sijtsema en G. de Ruiter; J. Nijssen en D. M. J. Venema; W. H. K Brinkman en P. Ligthart; C. a. Roose en N. Kol; W. Suijskens en M. H. Eijberts; j. Gleijsteen en A. C. M. Zinkstok; L. Vos en J. Vendrik; A. van Straaten en R. Hooglugt; M. B. Marree en I. Koetsier; B. van Veen en H. H. v. d. Vlugt; W. D. Blokker en M. de Bleijzer. Getrouwd 16 November: J. J. Betjes en S. C. Engelen; J. F Godde en W. F. Bonke; J. C. Koek en W. G. Zegwaart; H. Kaagman'en M. M. Möring; C. van Egmond en P. Wielart: A. W. van Graas en A. Kollegger; J. T. M. Vahr- meijer en J. Dolieslager; a. Bloem en A. C. Piazza; j. g. Kruijswijk en B. Cohen Rodri gues; a. de Vries en J. Mollema; M. Zut en W TuUrt; J. J. Jansen en C. Mone; l. Stam en M. Doornhein; Z. van Maaswinkel en M. R. H. Vonk J. F. van Hooljdonk en a. Th. Du- dalski: N. B. Komen en H. E. A. Jötten- M. de Braber en S. Setzger; G. J. van Wees en M. N. Meijer; A. M. MIchels en C. E C. v d Anker; D. van Mourik en H. C. Bloemink* P DaudefJ en w. C. Tops; A. Jacobs en A. W. Nieuwenhuizen. Bevallen 12 November: A. Cijs—Vis, z.- W. Barthel—Nieboer, z.; 14 November: M. Kool— Briedé. d.; M. P v. d. Sluis—Wielart. z.- t StienstraBlijver, z.; G. F. Spierlngs—Dube- laar. z.; M. J. Haasbeek—Schiip. d.: 15 Novem ber- w Veltkamp—Hilbrand. d.; H Bogaert— Warmen hoven, z M J Gladpootjes—Feije d. Overleden 15 November: G. J. i mnd z* v J. Bel ion. Kamperlaan; E. Weber—Dijkstra', 66 j.. Spionkopstraat; C. D. van der Sluis, 81 j., Velserstraat; S. DaleboutDalcbout, 82 i Tugelastraat.

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 7