ENGELSCH-IT ALIAANSCH ACCOORD VAN KRACHT. Onderteekening had gisteren te Rome plaats. Nieuws in het kort. DONDERDAG 17 N O V EMBER 1938 H A A R L E M'S DA'GBtAD 5 Italië bereidt zich voor op verdere besprekingen. Tot verdere onderhandelingen bereid. De onderteekening der verklaring, waarbij het Eng'elsch-Italiaansche accoord van kracht wordt, is gisteren met een korte -plechtigheid te Rome voltrokken. De Britsche ambassadeur, Lord Perth, werd naar den Overwin ningshal in het Palazzo Chigi geleid, xoaar graaf Ciano en andere hoogge plaatste Italiaansche ambtenaren van het departement van buitenlandsche zakenbenevens de Egyptische zaak gelastigde hem opwachtten. Lord Perth. De twee copieën van den tekst der verkla ring werden eerst onderteekend door Ciano en Lord Perth, waarna de twee copieën van het schrijven aan de Egyptische zaakgelastigden, onderteekend werden door de beide staats lieden. In het laatstgenoemde schrijven wordt verklaard, dat met het van kracht worden van het accoord de overeenkomsten betreffen de het Tsanameer en het Suezkanaal eveneens van kracht geworden zijn. De Italiaansch-Britsche overeenkomsten zijn op 16 April j.l. gepubliceerd. Zij bestaan uit een protocol en acht annexen. In het protocol geven beide partijen uitdruk king aan hun voornemen de vreedzame betrek kingen tusschen beide staten te consolideeren en bij te dragen aan de zaak des vredes en de algemeene veiligheid. De acht annexen hebben betrekking op: De overeenkomst, inhoudende bevestiging van de verklaring van 2 Januari 1937, waarbij de beide mogendheden pp zich nemen den status quo in de Middellandsche Zee te hand haven; een overeenkomst inzake de uitwis seling van militaire inlichtingen; een over eenkomst inzake de eerbiediging van de poli tieke onafhankelijkheid en territoriale on schendbaarheid van Saoedie, Arabië en Yemen; een overeenkomst inzake het evenwicht dei- posities en rechten op zekere eilanden in de Roode Zee; een overeenkomst inzake het uit sluiten van iedere propaganda, welke strijdig is met de belangen van een der beide partijen; een overeenkomst inzake de militaire verplich tingen der inboorlingen in Italiaansch Oost- Afrika; een overeenkomst inzake het weder- keerig recht op vrijheid van scheepvaart door het Suezkanaal; een overeenkomst inzake het Tsanameer en een inzake de vrijheid van godsdienst en de behandeling van Britsche kerkelijke gemeenschappen in Oost-Afrika. Op de eerste pagina's der Italiaan sche bladen wordt op in het oog sprin gende wijze gewag gemaakt van de van kracht wording van het accoord. In de perscommentaren ziet men er een belangrijken stap in naar terug keer tot klaarheid in de internationale betrekkingen. Wat de reacties dezer overeenkomsten ten aanzien van de algemeene Europeesche politiek aangaat, doen de bladen uitkomen, dat zij op geen enkele wijze melding maken van wijzi ging in de richtlijnen der buitenlandsche po litiek van Italië, die nog steeds gebaseerd zijn op de as RomeBerlijn en den driehoek RomeBerl ij 11Tokio Toch releveert „Giornale d'Italia", dat, daar de as RomeBerlijn geen vast stelsel is, zij in overeenstemming kan worden gebracht met alle andere internationale overeenkomsten, „Fatsoenlijk Duitscliland schaamt zich". Buitenlandsche correspondenten te Berlijn ontvangen een geheim document. De Berlijnsche correspondent van de Daily Telegraph and Morning Post meldt aan zijn blad, dat de buitenlandsche dagbladcorres pondenten te Berlijn per post een in machi neschrift gesteld document ontvangen heb ben, dat het opschrift „een noodzakelijke verklaring" droeg. Het document bestaat uit de notulen van een vergadering van „vertegenwoordigers van alle klassen der maatschappij" met inbegrip van officieren en leden der nationaal-socia- listische partij, welke vergadering naar in het document verklaard wordt, Zondag te Berlijn gehouden is. Het document verklaart dat deze vergade ring met algemeene stemmen een reeks resoluties heeft aangenomen, waarin o.a. het volgende gezegd werd: „Fatsoenlijke lieden gevoelen diepe schaam te over de recente gebeurtenissen in Duitsch- land. Negentig procent van het Duitsche volk heeft noch deel genomen aan de geweld daden, noch ze goedgekeurd. Fantsoenlijke lieden zijn van meening dat de beschrijving van deze betreurenswaar dige daden, voorgesteld door dr. Goebbels als de uitdrukking van den volkswil, een weer- galooze beleediging en een bezoedeling van het Duitsche volk vormt". De aanwezigen eischten' met algemeene stemmen aftreden van dr. Goebbels als mi nister van volksvoorlichting en propaganda. die een weerspiegeling vormen van de funda- menteele waarden van vrede, samenwerking en opbouw van een nieuw Europa op de basis van erkenning der wettige belangen en rechtsge lijkheid. Tot verdere onderhandeling bereid. Wat de andere gevolgen van de toepassing der overeenkomsten aangaat, deelt „Giornale d'Italia" mede, dat Italië direct zijn formeele adhaesie betuigt met de vlootovereenkomst van 25 Maart 1936 en zich er op voorbereidt met de regeeringen van Groot Brittannië en Egypte deel te nemen aan nieuwe onderhan delingen met het doel aangelegenheden te regelen, welke van belang zijn voor Egypte en den Engelsch-Egyptischen Soedan, zoo mede de afbakening der grenzen tusschen Italiaansch-Oost Afrika, den Soedan, Kenya en Britsch Somaliland en ten aanzien van de handelsbetrekkingen. Italië is eveneens bereid met de Britsche regeering besprekingen te beginnen tot rege ling der handelsbetrekkingen tusschen Ita liaansch Oost Afrika, Groot Brittannië, Indië, de Britsche koloniën, de overzeesche gebie den, protectoraten en de gebieden, welke onder mandaat staan der Britsche regeering. Weer moeilijkheden over de vrijwilligers in Spanje. Kwestie komt vermoedelijk bij de a.s. Fransch-Britsche besprekingen aan de orde. Volgens de laatste berichten uit Londen moeten de eischen van Franco, die toekenning van belligerentenrechten wil, alvorens hij het Britsche plan betreffende terugtrekking der buitenlandsche vrijwilligers aanvaardt, geleid hebben tot een toestand, die lijkt op een im passe. Het is daarom waarschijnlijk, dat de kwestie der toekenning van oorlogsrechten de hoofdschotel zal zijn bij de besprekingen, die Chamberlain en Halifax de volgende week met de Fransche staatslieden zullen hebben. Ver. Staten protesteeren te Berlijn. Wegens aangebrachte schade aan Amerikaansch eigendom. De ambassade van de Vereenigde Staten te Berlijn heeft gisteren een protestnota overhandigd tegen de schade, welke aan Amerikaansch eigendom is aangebracht tijdens de ongeregeldheden. De nota treedt niet in bijzonderheden, doch de regeering van de Vereenigde Staten behoudt zich het recht voor alle maatregelen te ne men, welke noodig zijn-om de belangen van de Vereenigde Staten te verdedi gen. TEGENSPRAAK INZAKE BERICHT OVER JOODSCHE VLUCHTELINGEN Ten aanzien van de berichten, welke in de buitenlandsche pers zijn verschenen over een vijftigtal Duitsche Joden, die gepoogd zouden hebben op Fransch gebied door te dringen door een tunnelte graven, welke onder de grens doorliep, deelen de autoriteiten van het prefectuur van de Moezel naar Havas uit Metz meldt mede, dat deze berichten niet juist zijn. lederen dag melden zich ongeveer twintig vluchtelingen aan de grens, zij worden even wel naar Duitschland teruggezonden. Franscli scliip gedwongen naar Ceuta te sloomen. Vaartuig wist tenslotte aan zijn vervolger te ontkomen. Het Fransche schip „Grand Quevilly" is gis termiddag vijf mijl ten zuidoosten van Tarifa aangehouden door een Spaanschen gewapen- den trawler, welke opdracht gaf onmiddellijk bij te draaien. Radio Tanger waarschuwde on middellijk het Fransche oorlogsschip in deze wateren. Te 17.52 uur deelde de ..Grand Queville" draadloos mede, dat de trawler het schip be vel had gegeven naar Ceuta te stoomen en dat hieraan gevolg werd gegeven. Te 19.42 wist het schip door zijn grootere snelheid aan den trawler te ontsnappen. Het Fransche schip is thans op weg naar Gibraltar. Schuschiiigg over enkele maanden op vrije voeten? Er schijnt geen proces tegen hem gevoerd te zullen worden. Een officieel woordvoerder te Weenen heeft vandaag den correspondent van Reuter mede gedeeld, dat vermoedelijk geen proces zal worden gevoerd tegen oud-kanselier Schusch- nigg. Hij voegde hieraan toe, dat tot nu toe nog geen maatregelen zijn genomen voor een dergelijk proces. De geruchten, dat de jury reeds zou zijn gekozen, worden met kracht tegengesproken. Ook is geen aanklacht voor bereid, noch is Schuschnigg aan een ver hoor onderworpen. Op de -vraag wat er dan met Schuschnigg zou geschieden gaf de woordvoerder als zijn persoonlijke meening te kennen, dat de oud-kanse lier vermoedelijk over enkele maan den zal worden vrijgelaten Waar schijnlijk zal hem evenwel niet worden toegestaan, Duitschland te verlaten. In welingelichte kringen veronderstelt men. dat deze beslissing te danken is aan de in terventie van de Italiaansche diplomatie te Berlijn. Frankrijk en Engeland staan geen koloniale gebieden af. Een communiqué van de Fransche regeering en een verklaring van Malcolm MacDonald. De Fransche minister-president Daladier heeft gistermorgen Taittinger, in diens kwali teit van vice-voorzitter der kamercommissie voor de koloniën ontvangen. Taittinger wis selde van gedachten met den ministerpresident over zijn plannen met betrekking tot de ko loniale kwestie, o.a. in verband met de rede voeringen van Hitier. Daarna is een communiqué van d£h vol gende inhoud uitgegeven: „De regeering heeft de campagne niet af gewacht welke voortgezet wordt ten aanzien van de koloniale problemen, om haar stand punt te doen kennen ten opzichte van dit pro bleem. Reeds verscheidene weken geleden heeft zij bekend gemaakt, dat Frank rijk zich zou verzetten tegen iederen aanslag op het koloniale x-ijk en dat het vastberaden de onaantastbaar heid zou handhaven van zijn bezittin gen zooals die gevormd zijn aan het einde van den wereldoorlog. Geen enkele afstand is ooit onder oogen ge zien. De regeering hernieuwt de tegenspraak, die zij reeds gesteld heeft tegenover de onjuiste berichten, die wilden doen gelooven dat de koloniale kwestie ter sprake zou komen bij de aanstaande Fransch-Engelsche besprekin gen". Op een vraag in het Engelsche Lagerhuis, bevestigde minister MacDonald gisteren, dat de gouverneur van Tanganyika gemachtigd is bekend te maken, dat Chamberlain op een desbetreffende vraag geantwoord heeft, dat de Britsche regeering geen overdracht over weegt van eenig ónder Britsch bestuur staand gebied Namens Chamberlain, die afwezig was, heeft Sir John Simon op een nadere vraag herhaald, dat de Brit sche regeering niet overweegt gebieden onder Britsch bestuur over te dragen Sir John Simon voegde hieraan toe, dat de regeering uiteraard volledige aandacht moet schenken aan de op vattingen van de bevolking van elk ge bied. Koning Carol's verblijf in Engeland. Gast van den Lord Mayor van Londeneen feestmaal in het Roemeensche gezantschap, Koning Carol en kroonprins Michael van Roemenië hebben gisteren een bezoek aan de Gildenhal gebracht, waar zij de gasten waren van den Lord Mayor en het gemeentebestuur De koninklijke bezoekers reden in een open rijtuig en herhaaldelijk dankten zij wuivend voor de toejuichingen der menigte, die on danks den lichten regen langs de straat stond opgesteld. De lijfwacht van den vorst reed eveneens in den stoet mede Tot de voornaamste gasten aan het noen maal behoorden Runciman, Maugham, Ha lifax en andere ministers, Burggraaf Gort, luchtmaarschalk Newall en de zeelord admi raal Little. Na in de Gildenhal van den Lord Mayor een gouden doos met een adres van welkom te hebben ontvangen, ga koning Carol uiting aan zijn „oprechten en welgemeenden dank aan alle vooraanstaande personen en de ge- heele bevolking, die door de spontane uiting van haar gevoelens hulde brengt, niet slechts aan mij, doch ook aan mijn land, de schild wacht van de Westersche beschaving bij d» poort van het Oosten". Economische voorspoed, zeide de koning verder, kan niet met succes tot ontwikkeling gebracht worden, tenzij men bezield is door den vasten wil den vrede te handhaven en er is geen beter middel om den vrede te hand haven dan door loyale en billrke ontwikkeling van het economisch verkeer. Mijn land, dat zich door mij uit, ziet vol vertrouwen de ver wezenlijking tegemoet van de politiek van vreedzame verstandhouding, gebaseerd op eco- nomischen grondslag. Dit is een der zekerste methoden om den vooruitgang van de raen- schelijke beschaving te bevorderen In het Roemeensche gezantschap is een feestmaal gehouden, waarbij koning Carol, de koning en de koningin van Engeland, konin gin Mary, andere leden der koninklijke familie. Chamberlain, andere leden der regeering. Attlee, de Roemeensche minister van buiten landsche zaken en andere gasten aanzaten Vervolgens werd op Buckingham palace een ontvangst gehouden, waarop zeshonderd tot zevenhonderd gasten verschenen Vroeger in den avond had koning Carol Chamberlain ontvangen. Ook ontving hij het diplomatieke corps. BiiRCKEL OVER DE ANTI- SEMIETISCHE EXCESSEN. Vernietiging van Joodsche zaken staat gelijk met vernietiging van het Joodsche volksvermogen,\ IN DE TOEKOMST KUNNEN VERNIELERS EN PLUNDERAARS STANDRECHTELIJK WORDEN GEVONNIST. De rijkscommissaris voor Oostenrijk Joseph Bürckel, heeft in een redevoering verklaard, dat sinds de nationaal-socialisten aan het bewind zijn gekomen, meer dan 3300 kolonies zijn ge sticht of gefinancierd, daarvoor werd 25 millioen R.M. toegestaan. Uit de rijksmiddelen zijn in de afgeloopen ja ren 100 millioen R.M. besteed voor den aanleg van wegen en bruggen in Oostenrijk. Joseph Bürckel. Dit bedrag is grootendeels reeds aan bouw werkzaamheden uitgegeven. Het rijk heeft voorts 70 millioen R.M. beschikbaar gesteld voor den aanleg van rijksautowegen. Ook met de uitbrei ding van groote pompstations is reeds begonnen, Alleen reeds dit jaar, aldus Bürckel, zijn 30 mil lioen beschikbaar gesteld voor tamelijk groote bouwwerken. Daarbij komen 50 millioen R.M., die besteed zullen worden voor gebouwen, zoo als scholen en theaters en 150 millioen ter be vordering van de industrie meer dan de helft der arbeiders heeft zijn loonen reeds zien aan gepast aan de toestanden in het oude rijk. Dit proces zal op 1 Mei 1939 zijn afgesloten. Prijs- gelijkheid kan pas bereikt worden wanneer ook de aanpassing aan de prestatiecapaciteit be reikt is. Voorts deelde Bürckel mede, dat de prijzen voor brood, suiker, koffie, cacao en thee zullen worden verlaagd. De prijs voor keukenzout zal met 30 pet. worden verlaagd. Vervolgens besprak hij de anti-Joodsche de monstraties. Hij legde er den nadruk op aldus het DN.B., dat de Joden feitelijk slechts „profi- teerend" deel hebben gehad aan het productie proces in Duitschland. De waarde daarentegen is geschapen door de Duitsche arbeiders. Bij de vernietigingen van Joodsche zaken zijn dus juist deze door de Duitsche arbeiders geprodu ceerde waarden vernietigd. Ons allen, aldus Bürckel, die in dit verband verwees naar de den Joden op gelegde boete, bevalt de ioor generaal- veldmaarschalk Goering uitgevaardig de maatregel beter dan een of ander tu mult, dat zich tegen ons eigen vermo gen richt. Op grond daarvan heeft de partij zoo snel mogelijk ingegrepen, om onzinnige maatregelen tegen te gaan. Ten einde zijn opvatting op de meest besliste wijze door de practijk te documenteeren. kon Bürckel na een bespreking met maarschalk Goe ring, verklaren: „Waar ook maar de kleinste poging wordt ondernomen Duitsch volksvermo gen in eenigerlei vorm schade te be rokkenen of zelfs langs den weg van plunderingen tergde te stellen, kan het den betreffenden personen kunnen ge beuren, dat zij oogenblikkelijk tegen den muur worden gezet". Wie zoo gewetenloos is de goederen der ar beiders te vernietigen, is ook niet meer waard in kameraadschap met alle Duitsche arbeiders te leven". DE ZUIVERING VAN OUD-JEKUZALEM. Arabische opstandelingen door militairen naar het gevangenkamp gebracht. Gas en electriciteit in Amsterdam in één bedrijf ondergebracht. Met 33 tegen 6 stemmen heeft de Amster- damsche gemeenteraad besloten de gemeente gasfabriek en de gemeente-electriciteitswer- ken samen te voegen tot één gemeente-ener giebedrijf. Voorts is besproken een prae-advies van B en W., waarin een afwijzend standpunt tegen invoering van een 40-urige werkweek als middel tot bestrijding der werkloosheid werd ingenomen. Bussum's burgemeester dc heer H. de Bordes, die in Januari jl. 65 jaar wex-d, zal binnenkort ontslag vragen. Het „Tien milde gevex-splan" van het Roo de Kruis is geslaagd. In enkele weken tijds is een bedrag van f 11.000 bijeen gebracht. De ..Meihof-dansers" zullen deelnemen aan het van 69 Januari a.s. te Londen te houden „European Folk Dancers Festival of Friend ship". Bij blusschingswerkzaamheden bij een klein brandje in het postkantoor aan den Coolsingel te Rotterdam zijn de 30-jarige J. C. Bloinsma en de 30-jarige N. van Dijk door tetra-chloordam- pen bedwelmd. Zij zijn ter observatie opgeno men. De nieuwe vleugel van „Het Zonnehuis" te Beekbergen is officieel in gebruik genomen. Onder Berkel Enschot is de 60-jarige lom penkoopman P. van Loon uit Tilburg door een auto aangereden en doodelijk gewond. Twee-en-een half jaar gevangenisstraf is in hooger beroep tegen den wever A. G. K. uit Tilburg, geëischt, die bij een vechtpartij in een café den marechaussee J. W. G. Vlemingh met een sabel op het hoofd heeft geslagen en ernstig verwond. Een expeditieknecht, die ten nadeele van een Amsterdamschen manufacturenhandel eeni- ge honderden guldens heeft verduistei-d, is aan gehouden. Bij een botsing tusschen de vrachtauto en een personenauto te Nijmegen werd de personen auto totaal vernield. De vier inzittenden kre gen slechts lichte kneuzingen. Op de Nieuwe Maas is het Rijnschip „Ilos" in aanvai-ing gekomen met een Finsch zeeschip. Men wist de Rijnaak drijvende te houden. De schipper en zijn gezin werden door de Politie IV in veiligheid gebracht. PROGRAMMA VRIJDAG 18 NOVEMBER HILVERSUM I. 1875 en 451.5 M. Algemeen programma verzorgd door de NCRV. 8.00 Schriftlezing, meditatie 8.15 Bex-ichten, gramofoonmuziek (9.309.45 Gelukwenschen) 10.30 Morgendienst 11.— Gramofoonmuziek 11.15 Cellovoordracht met pianobegeleiding en gramofoonmuziek. 12.Berichten 12.15 Or gelspel 1.15 Gramofoonmuziek 1.30 Zang met pianobegeleiding en gramofoonmuziek. 2.25 2.55 Christelijke Lectuur. 3.— Gramofoonmu ziek. 4— „Quintolia" gramofoonmuziek en declamatie. 6.30 Voor tuinliefhebbers 7.— Be x-ichten 7.15 Literaire causerie. 7.45 Gramo foonmuziek 8.Berichten ANP, herhaling SOS-Berichten. 8.15 Arnhemsche Orkestver- eeniging, mmv. solist. 9.Causerie over de catacomben van Rome. 9.30 Vervolg concert. 10.— Berichten ANP, actueel programma. 10.30 Het Apollo-kwintest 10.45 Sportpraatje. 11.— Vervolg concert 11.25 Gramofoonmuziek 11.50 12.— Schriftlezing. HILVERSUM II, 301.5 M. 8.00 VARA 10.00 VPRO 10.20 VARA 12.00 AVRO 4.00 VARA 7.30 VPRO 9.00 VARA 10.40 VPRO 11.00—12.00 VARA. 8.— VARA-Kalender. 8.05 Gramofoonmuziek (Om ca. 8.16 Berichten) 10.— Morgenwijding 10.20 Declamatie 10.40 Gramofoonmuziek 11. Vervolg declamatie 11.15 Viool en piano 11.45 Gramofoonmuziek (Om c.a. 12.15 Berichten) 12.30 AVRO-Amusementsorkest en het duo Ja. I.30 Variété-programma (Gr. pl.2.— Cause rie „De tuin iix November" 2.30 Orgel en viool. 3.Variété-progranxma, hierna ber. 4.— Gra mofoonmuziek 4.30 De Ramblers 5.— Voor de kinderen 5.30—6.25 VARA-Orkest 6.30 Literaire causerie 6.50 Oi-gelspei 7.— Causerie „Opvoe ding tot democratie" 7.20 Berichten ANP 7.30 Berichten ANP 7.30 Berichten 7.35 Causerie „Wat en hoe gelooven wij?" (VI) 8.— Cello en piano. 8.30 Causerie „Het dier in zijn wereld" (I) 9.— Haarlemsche Orkestvereeniging. Haar lem's Gmenengd koor en solisten 10.— Popu lair concert 10.30 Berichten ANP 10.40 Avond wijding 11.— Alt. viola da gamba en cembalo II.30 Jazzmuziek (gr.pl.) 11.55—12.00 Gramo foonmuziek DROITWICH 1500 M. 11.40—11.50 Pianosoli 12.10 Orgelspel 12.40 Lou Preager en zijn Band. 1.20 Causerie 1.35 2.20 Het Quinton strijkkwartet 2.45—3.05 Gra mofoonmuziek 4.15 Michaeloff en zijn orkest 4.50 Gramofoonmuziek 5.20 Pianovoordracht 5.40 Het Serge Krish Septet 6.20 Berichten 6.45 Orgelspel 7.05 Parlementair overzicht 7.20 Uit Amerika: Bob Hackett en zijn orkest. 7.50 Pianoduetten 8.20 Radiotooneel met muziek Vroolijke voordracht 9.10 Vocaal concert met pianobegeleiding. 9.20 Berichten 9.45 Cau serie .„Advance in the air" 10.05 Het BBC- Koor en -orkest 11.30 Jack Harris en zijn Band 1.5012.20 Dansmuziek (Gr.pl.) RADIO-PARIS 1648 M. 10.en 11.20 Gramofoonmuziek 12.30 Zang 1.05 Jane Evrard's damesorkest 2.35 en 3.30 Gramofoonmuziek 3.50 Cellovoox-dracht 4.40 Gramofoonmuziek 5.05 Zang 5.25 Het Ca- sadesus-trio 6.35 Zang. 6.50 Gramofoonmuziek 7.20 Giardino-orkest 8.05 Gramofoonmuziek 8.35 Zang 8.50 Radiotooneel 10.20 Gramofoon muziek 11.2012.50 Nachtconcert mmv. solist. KEULEN 456 M. 5.50 Gramofoonmuziek 6.30 en 7.50 Amxxse- mentsorkest 11.20 Orkest van de Rijksarbeids dienst 12.35 Omroeporkest en solist. 1.30 Po- Populair concert 3.20 Gramofoonmuziek 4.30 Het Markische Kamerkoor Witten, solisten en het Enzen-kwartet. 5.40 Pianovoordracht. 6.20 Mandoline-orkest 8.— Militair orkest en koor 9.35 Gramofoonmuziek. 9.50—11.20 Otto Fricke's orkest en solisten. BRUSSEL 322 M. 12.20 Gramofoonmuziek 12.50 Het Omroep- dansorkest 1.30 Het Omroepsalonorkest 1.50— 2.20 Gramofoonmuziek 5.20 Het Kamerorkest „Pro Arte" 6.05 Het Omroepsalonorkest 6.50 Gramofoonmuziek 7.20 Het Omroepdansorkest 8.20 Gramofoonmuziek 8.50 Uit Parijs: Natio naal Orkest m.m.v. soliste. 10.50—11.20 Gra mofoonmuziek. BRUSSEL 484 M. 12.20 Gramofoonmuziek 1.— en 1.30 Het Om- roepkleinorkest 1.50—2.20 Gramofoonmuziek 5.20 Het Omroepkleinorkest 5.35 Solistencon cert 6.05 Vervolg Omroepkleinorkest 8.20 Gra mofoonmuziek. hierna en om 9.35 het Om roepkleinorkest. 10.30 Cabaretprogramma 11.00 11.20 Gramofoonmuziek. OEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 7.30 Omroeporkest (In de pauze: Voor dracht) 9.35 Berichten 10.05 Berichten 10 20—, 11.20 Omroepkleinorkest en solisten.

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 9