Syrovy vraagt volmachten. ULSTERS Peek Cloppenburg Tsjecho-Slowaaksche parlement voor het eerst sedert de crisis bijeen. Nobelprijs voor den vrede. De teraardebestelling van Von Rath Duitsche vluchtelingen naar Britsch koloniaal gebied. VRIJDAG 18 NOVEMBER 1938 HA ARE EM'S DA'G BEAD 5 Wat de autonomie voor Slowakije betreft. Het parlement der tweede Tsjecho- Slowaaksche republiek is gistermiddag te vier uur voor het eerst bijeengeko men, aldus meldt Havas uit Praag. Aan de rechterzijde van den Tsjecho Slowaakschen minister-president, ge neraal Syrovy, had de eerste minister van Slowakije, dr. Tisso, plaatsgenomen. Aan de linkerzijde van Syrovy ontbrak Wolosin, de minister-president van de Karpathische Oekraïne, ivelk gebieds deel door geen enkelen minister ver tegenwoordigd was. Generaal Syrovy. Generaal Syrovy nam het woord voor het voorlezen der regeeringsverklaring. Hij be toogde, dat de gedurende twintig jaar in het het werk gestelde pogingen tot verzoening der nationaliteiten in Tsjecho-Slowakije geen re sultaat hadden opgeleverd, „doordat thans de gedachte van de staten met één nationaliteit de wereld beheerscht." Wij willen aldus ver volgde de premier in vrede met al onze buren leven. Dat geldt in de eerste plaats voor onzen grootsten buur, Duitschland. Met er kentelijkheid herinneren wij ons alle uitingen van sympathie en in het bijzonder de bewij zen van vriendschap, getoond door Roemenië en Joego-Slavië. Wij zullen er naar streven, dat nationaliteitsvraagstukken geen oorzaken van wrijving in Midden-Europa meer zullen zijn. Wij zijn er van overtuigd, dat andere staten met datzelfde streven bezield zijn." Syrovy gaf vervolgens een uiteenzetting van hetgeen de regeering sedert 4 October gedaan heeft. Zij zag zich geplaatst voor een taak, die in de geschiedenis haar weerga niet heeft. Alle door haar genomen maatregelen werden in eenstemmige goedkeuring aanvaard door alle partijen der regeerings-coalitie en door zekere Slowaaksche en Roetheensche verte genwoordigers. De minister-president bracht dank aan allen, die op voorbeeldige wijze hun plicht hebben gedaan, maar zeide hij andere en wellicht nog ernstiger zorgen wachten ons nog. De onderhandelingen met de buurstaten zijn nog niet geëindigd. Wij moeten ons met hen ver staan over talrijke punten, die van juridischen aard zijn of betrekking hebben op de hand having van particuliere en openbare belangen. Syrovy deed een beroep op het land, dat het hem zou helpen bij de ver vulling van zijn taak en verzocht het parlement daarna een aanvang te maken met de behandeling van de constitutioneele wet, die Slowakije en de Karpathische Oekraïne autonomie toekent tot de nieuwe grondwet zal zijn afgekondigd. Bovendien vroeg hij het parlement de regeering volmach ten te verleenen. „De snelle ontwikkeling der gebeurtenissen aldus zeide hij maakt het noodig, dat de centrale regeeringen en de regeeringen van Slowakije en de Karpathische Oekraïne beschik ken over voldoende volmachten, opdat zij snel de beslissingen kunnen nemen, die voor het land noodzakelijk zijn. Die volmachten zijn onmisbaar, indien men wil, dat de regeering onmiddellijk de met andere staten gesloten overeenkomsten ten uitvoer kan leggen". Minister-president Syrovy kondigde nog aan, dat de Kamer de volgende week zal worden bijeengeroepen voor de verkiezingen van een president der republiek. Hij besloot zijn rede met een oproep tot eenheid. De nieuwe partij der nationale eenheid heeft per radio een verklaring omgeroepen, welke beschouwd kan worden als een definitie in groote lijnen van de politiek der komende re geering. De partij der nationale eenheid heeft ten doel, aldus deze verklaring, in hoofdzaak den nieuwen staat op te bouwen. Er moet een volksregeering van orde en tucht komen. „Wij hebben een autoritaire democratie noodig". De regeering moet nationaal zijn. De rege ling der verkiezingen zal de vorming van nieuwe partijen onmogelijk maken. Alle bur gers zullen dezelfde rechten hebben en de zelfde bescherming genieten. De buitenland- sche politiek van Tsjecho Slowakije zal aldus worden gevoerd, dat de vrijheid der republiek verzekerd wordt. Wij zullen snel het probleem der emigratie, vooral Joodsche emigratie, op lossen". De volgende partijen worden ontbonden en samengevat in de Eenheidspartij: de Tsje chische Agrarische Partij, de Tsjechische Volkssocialisten, de Gewerbepartei, de Natio nale Vereeniging, de Nationale Liga en de Tsjechische clericalen in Bohemen. De Slowaaksche autonomie. De voornaamste bepalingen der constitutio neele wet op de autonomie in Slowakije behel pen volgens Havas het volgende: Slowakije vormt een autonoom deel der Tsjecho Slowaaksche republiek. De uitvoerende macht in Slowakije wordt uitgeoefend door een regeering van vijf leden die verantwoordelijk zijn jegens den autonomen Slowaakschen Landdag. De Slowaaksche regeering wordt benoemd door den president der republiek op voorstel van den presi dent van den Slowaakschen Landdag. Het Slowaaksch is de officieele taal in Slowakije. De centrale wetgevende vergadering te Praag oefent de wetgevende macht uit over het ge- heele gebied van de Tsjecho Slowaaksche re publiek in kwesties welke betrekking heb ben op: 1. De grondwet. 2. De verklaring van oorlog, onderteeke- ning van vredesverdragen. 3. De buitenlandsche politiek. 4. De nationale verdediging. In vredestijd zullen in Slowakije garnizoe nen liggen bestaande uit soldaten van Slo waaksche nationaliteit onder bevel van Slo waaksche officieren. 5. Geldwezen, douane, verbindingsmidde len. posterijen, belastingen, monopolies, staats ondernemingen. Voor alle andere problemen is de Slowaaksche landdag bevoegd in de Slo waaksche wetgeving. De verkiezing van een president der Tsje cho-Slowaaksche republiek is alleen geldig, wanneer de meerderheid der Slowaaksche af gevaardigden opgenomen is onder de stem men, die uitgebracht zijn ten gunste van een candidaat. Wanneer deze meerderheid niet verkregen kan worden, wordt de verkiezing twee weken uitgesteld. De president wordt dan gekozen met een meerderheid van tweederden van het centrale parlement, hoe deze meer derheid moge zijn samengesteld. Ook de Amerikaansche handels- attaché te Berlijn naar Washington Besluit een maand geleden genomen. Havas verneemt uit Washington, dat ook de handelsattaché der Vereenigde Staten te Berlijn, Miller, naar Washington ontboden is. Het departement van handel deelt mede, dat het hier een maatregel betreft, waartoe reeds een maand geleden was besloten en die in verband staat met den terugkeer van Wilson. Joodsche kostbaarheden te München in beslag genomen. Naar het Nationale Museum overgebracht. Reuter meldt uit München, dat gisteren uit de huizen van verscheidene Duitsche Joden te München kostbare schilderijen, collecties Chineesch por selein en antieke meubelen zijn wegge haald en overgebracht naar het Na tionale Museum om er veilig te wor den opgeborgen". Leden van de Kulturkammer te München, hebben, vergezeld van ambtenaren van de Ge stapo, bezoeken gebracht aan de huizen en de artikelen op vrachtauto's gelacten. Dit geschiedde volgens de instnicties van gouwleider Wagner, die onlangs verklaard heeft dat hij ervoor zou zorgen, dat kostbare, aan Joden toebehoorende voorwerpen voor het Duitsche volk zouden worden behouden. De overheid is over het algemeen zeer be leefd, doch men heeft de eigenaars niet gezegd of zij eenige schadevergoeding zullen ontvan gen. Toegekend aan het Nansen-bureau. De Nobelprijs voor den Vrede is voor 1938 toegekend aan het te Genève gevestigde Nansenbureau tot hulpvei'leening aan vluchtelingen. Het Nansen-bureau is een voortzetting van het werk van den Noorschen Poolonderzoeker Fridtjof Nansen, die zelf in 1923 den Nobelprijs voor den vrede mocht ontvangen, wegens zijn arbeid op humanitair gebied. In 1920 werd Nansen benoemd tot Hooge Commissaris van den Volkenbond om de repatrieering van in Rusland en Centraal Europa vastgehouden krijgsgevangenen tot stand te brengen. Dit gelukte hem met behulp van het Internatio nale Roode Kruis. In 1921 werd Nansen tot Europeesch Hooge commissaris voor private organisaties benoemd, om steun te verleenen aan hen, die in Rusland door den hongersnood waren getroffen. Ten gevolge hiervan werd in 1922 het permanente Volkenbondsbureau opgericht tot steun aan vluchtelingen, dat Nansen's naam kreeg. In dit jaar zijn de werkzaamheden van het Nansen-bureau, thans onder leiding van Mi chael Hansson, verbonden met die van het Hooge Commissariaat van den Volkenbond voor Duitsche vluchtelingen. Ook voor Uw jongens een mooie collectie! HAARLEM: GROOTE HOUTSTRAAT 38-40 (Adv. Ingez. Med.) Contrasten in en om de Rheinhalle. (Speciale berichtgeving). DüSSELDORF, 16 November. EEN grijze nevel heeft den ganschen dag over Düsseldorf gehangen, een nevel, die paste bij den dag, dien Duitschland heden vierde: den Boet- en Biddag. Geen win kel was geopend, nergens was vertier. Deze dag is ieder jaar een dag van inkeer en overdenking. Op dezen dag heeft Duitschland den ge- zantschapsraad dr. E. E. von Rath, het slacht offer van den rampzaligen moord in Parijs, in zijn vaderland terug ontvangen. Veel is er gebeurd, sedert het oogenblik, waarop het noodlottige schot viel van den Poolschen moordenaar, die op deze wijze trachtte wraak te nemen voor hetgeen zijn ouders was ge schied. Düsseldorf, de geboortestad van Von Rath, is in rouw gedompeld. Van bijna alle huizen hangen de vlaggen half stok. In ver scheidene straten staan rouwzuilen. Het sta tion is met dennengroen, witte chrysanten en zilveren hakenkruisen tegen een zwarten achtergrond in rouwsfeer gebracht. Maar in dezelfde straten, waar de vlaggen halfstok hangen en de rouwzuilen omhoog rijzen, zijn winkelpanden te aanschouwen, niet een, maar veel. waarvan de voorgevel met plan ken bespijkerd is. Het zijn de winkels, die aan Joden toebehoorden en die hier al even gron dig vernield werden als overal elders. De planken, waarmede men de vernielde zaken afsloot, waren wit. Nu zijn ze zwart geschil derd Om 10 uur hedenmorgen kwam het stoffe lijk overschot van Von Rath in Düsseldorf aan. Men had het stoffelijk overschot van een vorst geen waardiger ontvangst kunnen bereiden. Met muziekcorpsen, vlaggen en vaandels, partij formaties, eerecompagnieën en af dee lingen der nationaal socialistische jeugdbe weging was het stationsplein gevuld. Langs de straten, dien de stoet zou passeeren stonden reeds uren te voren de menschenmassa's in dichte rijen te wachten. Op het station zelf waren de hoogste autoriteiten van Düsseldorf verzameld, terwijl met den trein, die het stoffelijk omhulsel van Von Rath van Aken naar Düsseldorf had vervoerd, medegekomen waren minister von Ribbentrop. minister Frick en minister Frank. Om kwart over tienen zette de stoet zich van het station in beweging. Voorop de eere compagnieën en de muziekcorpsen, die treur muziek ten gehoore brachten. Daarop vier dragers met den krans van den Führer, ver volgens een N. S. K. K. leider met de muts en de eereteekenen van gezantschapsraad von Rath, daarachter het stoffelijk overschot, op een door zes paarden getrokken affuit. Hier op volgden de autoriteiten, de familieleden en nieuwe eere-afdeelingen van de» verschil lende partij formaties. In langzaam tempo trok deze stoet, na een korte plechtigheid op het station, naar de Rheinhalle (het bekende planetarium). Diepe stilte heerschte langs den weg, slechts onder broken door treurmuziek. Het was een in drukwekkend schouwspel. En even indruk wekkend was, nadat de stoet de Rheinhalle bereikt had en de kist op de baar was gelegd, het aanstroomen van de volksmassa voor het défilé door de Rheinhalle. Hier trof een nieuw contrast. Een contrast nog grooter, dan dat tusschen de rouwstatie der straten en de van vernie ling getuigende, dichtgespijkerde winkelpan den. Het toelaten der menschenmassa's tot de Rheinhalle was namelijk slecht geregeld. Er was onvoldoende politie, S. A. en Hitler- jugend op de been om de afzetting van de toegangswegen afdoende te doen zijn. Zoo doende ontstond een gedrang, dat herhaalde lijk.in geduw en gestoot, om niet te spreken van gevecht ontaardde. In de Rheinhalle, waar doodsche stilte heerschte en waar de kist stond opgebaard tusschen ontelbare bloemstukken, waaronder wij er opmerkten van Hitier, von Ribbentrop. de Fransche regeering, graaf Ciano, dr. Goeb- bels, etc., heerschten ernst en waardigheid. Rondom de Rheinhalle waren zij zoek. Uren lang duurde het défilé. In de stad was het ongelooflijk druk. Extra edities van de dagbladen kondigden de komst van Hitier aan. Hun inhoud vormde spoedig ook den in houd der gesprekken van de voorbijgangers. Een matte stemming maakte zich tegen het vallen van den avond van alles en allen meester. Trof ook hier het contrast tusschen dien eenen doode in de Rheinhalle. slachtoffer van een niet goed te praten misdaad, en de vele vernielde winkelpanden? Tusschen de statige rouwpracht daar en de met walm en roet overdekte muren van de Synagoge, die ook hier verwoest is en uitgebrand? Tus schen deh rouw om den eenling en hetgeen duizenden anderen is aangedaan, die dankbaar zouden zijn geweest, als het noodlottige schot in Parijs niet was gevallen? Een trieste dag voor Düsseldorf. Boete- en Bid-dag, dag van inkeer en overdenking. Engelsche regeering voert besprekingen met koloniale gouverneurs. Duitsche pers protesteert tegen toelating van Joden in vroegere Duitsche koloniën. In antwoord op een hem in het La gerhuis gestelde vraag, heeft Chamber lain gisteren medegedeeld, dat de moge lijkheid van vestiging van vluchtelin gen uit Duitschland in studie is geno men met een aantal koloniale gouver neurs, o.m den gouverneur van Tangan yika. De zaak wordt behandeld als een urgente aangelegenheid en Chamberlain hoopt in het begin van de volgende week een verklaring hierover te kun nen afleggen. Den gouverneurs wordt verzocht hun ant woorden op Maandag a.s. te Londen te doen zijn, opdat Chamberlain Dinsdag in het Lagerhuis nadere bijzonderheden kan meedeelen omtrent Engelands bijdrage in de oplossing van de vluch- telingenkwestie. De Britsche actie is voor een niet gering ge deelte het resultaat van de besprekingen, die in de afgeloopen vijf dagen tusschen de regeering en den Amerikaanschen gezant Kennedy ge voerd zijn. De pogingen van Londen en Washing ton aldus United Press om de vluchtelin gen te helpen zullen zich thans waarschijnlijk als volgt ontwikkelen: 1. Mededeeling van Chamberlain in de La gerhuis-bijeenkomst van Dinsdag omtrent de mogelijkheden, die de koloniën bieden voor de vestiging der vluchtelingen. 2. Indien de koloniën een groot aantal vluchte lingen blijken te kunnen opnemen, dan zal in de Vereenigde Staten een campagne op touw gezet worden om de benoodigde gelden te verkrijgen, waarmede de plannen gefinancierd moeten wor den. Verscheiden Berlijnsche ochtendbladen be spreken heden de verklaring van Chamberlain. De „Lokal Anzeiger" schrijft: Het Britsche Imperium beschikt over reusachtige weinig ge koloniseerde gebieden, waarin voldoende moge lijkheden aanwezig zijn om deze immigranten op te nemen. Wanneer Engeland daarbij echter ook de „Duitsche koloniale gebieden" wil betrek ken, kan daartegen niet scherp genoeg gepro testeerd worden. Het denkbeeld, den stroom van Joodsche immigranten naar de „Duitsche kolo niale gebieden" te sturen, is verkeerd en zou een herhaling beteekenen van de fout der Engel sche politiek in Palestina. Het „Berliner Tageblatt" schrijft: Wanneer Engeland werkelijk ernstig het plan zou over wegen Joodsche kolonisaties te vestigen in de vroegere Duitsche koloniën, vooral in Tangan yika, het vroegere Duitsche Oost-Afrika en Kameroen, dan is dat een doorzichtige zet, welke van Joodsche zijde geïnspireerd is. Reeds thans kan geconstateerd worden, dat dergelijke „slïnkschheden" de regeling van den eisch naar koloniën, waarover de Führer in zijn rede te Weimar gesproken heeft, slechts des te dringen der doet uitkomen. 81000 vluchtelingen naar de Ver. Staten? De Amerikaansche minister van Arbeid, miss Perkins, heeft, naar United Press meldt, mede gedeeld. dat het departement van Buitenland sche Zaken een voorstel in overweging heeft genomen om 81.000 vluchtelingen uit Duitsch land toe te laten, in dier voege, dat men in één jaar de quota van drie jaren tezamen uitput. BRUNO EN VITTORIO MUSSOLINI BINNEN KORT NAAR LONDEN. Uit Rome wordt vernomen, dat Bruno zoowel als Vittorio Mussolini binnenkort een bezoek aan Londen zullen brengen. DE ZUID-AFRIK A ANSCHE MINISTER PIROW TE BERLIJN. De minister van Landsverdediging van Zuïd-Afrika, Pirow, is gisteravond uit Londen te Berlijn aangekomen. Het bezoek van Pirow zal, zoo meent men vol gens United Press, in welingelichte diplomatieke kringen te Berlijn, wel er toe dienen een weder- zijdsche verduidelijking te brengen aangaande de economische en politieke aspecten van het koloniale vraagstuk, doch het zal geen gelegen heid vormen nader in te gaan op de teruggave van de verloren gebieden. AMERIKAANSCH COMITé VOOR VERDEDI GING VAN GRYNSZPAN. NEW YORK, 16 November (HavasA.N.P.) Talrijke „Niet-Joodsche" Amerikaansche pu blicisten hebben een comité gevormd voor de verdediging van den moordenaar van legatie- raad Von Rath. Het initiatief hiertoe is geno men door de publiciste mevrouw Dorothy Thompson, die het in een gisteravond gehou den radiorede heeft uiteengezet. De door het comité bijeen te brengen gelden zullen worden gebruikt om Grynszpan den bijstand te ver zekeren van een Franschen advocaat, die uit de besten zal worden gekozen. Mussolini en Chamberlain wisselen telegrammen. Te Rome is gisteren de tekst gepubliceerd van telegrammen, welke Mussolini Chamberlain hebben gewisseld ter gelegenheid van de van kracht wording der Engelsch Italiaansche overeenkomst Mussolini verklaart in zijn telegram, dal hij op het oogenblik, dat de overeenkomst van 16 April van kracht wordt, opnieuw uitdrukking wenscht te geven aan zijn vol doening en die der fascistische regeering en Chamberlain persoonlijk gevoelens van vriendschap en hartelijke sympathie wil be tuigen. Chamberlain dankte in zijn antwoord Mussolini voor diens telegram en verklaarde er van overtuigd te zijn, dat de gesloten overeenkomsten opnieuw de betrekkingen tusschen de beide landen op een basis heb ben geplaatst, welke het hun zal veroorloven samen te werken in vriendschap ten batp van alle volken. Chamberlain verklaarde dankbaar te zijn voor de betuiging van persoonlijke vriend schap, welke hij op hartelijke wijze beant woordt Egyptische prinses geboren. Feestelijkheden overal in den lande. Koningin Farida. De jonge koningin van Egypte, Farida, heeft gisteren het léven ge schonken aan een dochter. Toen het bericht der blijde gebeurtenis bekend werd, begonnen overal in het land feestelijkheden. Te Kairo werd den armen voedsel en kleeding verstrekt. Vandaag zullen te Alexandrië en Kaïro parades worden gehouden, waaraan de in Egypte gestation- neerde Britsche strijdkrachten zullen deel nemen. Eenheden van de Egyptische lucht strijdkrachten zullen boven de steden vlie gen. De burgerij van Alexandrië heeft een kunstig bewerkte wieg in ouden Egyptischen stijl uitgevoerd, aangeboden. Het kind zal Ferial genoemd worden. PKDCPAMMA ZATERDAG 19 NOVEMBER 1938. HILVERSUM I, 1875 en 415.5 M. KRO-Uitzending. 8.009.15 Gramofoonmuziek, (Om 8.15 Be richten). 10.00 Gramofoonmuziek. 11.30 Gods dienstige causerie. 12.00 Berichten. 12.15 KRO- Melodisten en solisten. iT.OO1.20 Gramofoon muziek). 2.00 Voor de rijpere jeugd. 2.30—2.40 Gramofoonmuziek. 2.45 Kinderuurtje. 4.00 Berichten, het KRO-orkest. (4.455.00 Gra mofoonmuziek). 5.45 De KRO-Nachtegaaltjes. 6.15 Gramofoonmuziek. 6.20 Journalistiek weekoverzicht. 6.45 Berichten. 7.00 Inleiding volgende uitzending. 7.15 „Le nozze di Fi garo". opera. (Om 7.55 Berichten A. N. P.; om 8.50 Meditatie met muzikale omlijsting: in leiding 3e bedrijf: om 10.05 Voordracht. 10.15 Berichten A. N. P.. inleiding 4e bedrijf'. 11.10 Medische causerie. 11.30—12.00 Gramofoon muziek. HILVERSUM II, 301,5 M VARA-Uitzending. 10.00—10.20 v.m. en 7.30 —8.00 VPRO. 8.00 VARA-Kalender. 8.05 Gramofoonmu ziek. (Om ca. 8.16 Berichten). 10.00 Morgen wijding. 10.20 Voor Arbeiders in de Continu bedrijven. 12.00 Gramofoonmuziek. (Om c.a. 12.15 Berichten). 12.30 VARA-orkest en solist. I.30 De Ramblers. 2.00 Filmkwartiertje 2.15 Pianovoordracht. 2.452.55 Gramofoonmu ziek. 3.00 Reportage. 3.30 Utrechtsch Stedelijk orkest en soliste lopn.j. 4.20 Causerie „Crisis nood en drankverbruik". 4.40 Utrechtsch Ste delijk orkest (opn.). 5.30 Filmland. 6.00 Orgel en zang. 6.30 Uit de Roode Jeugdbeweging. 7.00 Gramofoonmuziek. 7.10 Politiek radio journaal. 7.30 Bijbelvertellingen. 8.00 Herha ling SOS-Berichten. 8.03 Berichten A. N. P. VARA-Varia. 8.15 Voor schakers. 8.16 VARA- orkest. 9.15 „En nu.... Oké (opn.). 10,30 Be richten A. N. P. 10.35 Community-Singing (opn.). 11.00 Revue-programma. 11.30 Esme ralda. 11.45—12.00 Zang en orgel. DROITWICH, 1500 M. 11.20 BBC-Northern Ireland-orkest en solist. 12.20 Pianovoordracht. 12.50 Gramofoonmu ziek. 1.20 Het Laurance Turner strijkkwartet. 2.20 Mantovani en zijn Tipica-orkest. 2.50 Charles Ernesco en zijn kwintet. 3.20 Zang en piano. 4.00 Declamatie. 4.20 Variété-program ma. 5.20 Billy Cotton en zijn Band. 6.20 Be richten. 6.50 Sportpraatje. 7.05 BBC-orkest. 7.50 Actueele uitzending. 8.20 Music-Hall- Programma. 9.20 Berichten. 9 45 Uit Amerika: Amerikaansch overzicht. 10.00 BBC-Harmo- nie-orkest en solist. 10.50 Radiotooneel. 11.20 Jack Hylton en zijn Band. 11.5012.20 Dans muziek (gr.pl.) RADIO PARIS. 1648 M. 9.00 en 10.00 Gramofoonmuziek. 10.05 Con servatorium-orkest. 12.05 Gramofoonmuziek. 12.35 Zang. 1.05 Het Andolfi-orkest. 2.40 en 3.30 Gramofoonmuziek. 3.35 Zang. 3.50 en 5.25 Gramofoonmuziek. 5 35 Zang. 5.50 Gramo foonmuziek. 7.20 Visciano-orkest. 8.35 Zang. 8.50 Radiotooneel. 10.10 Variété-programma. 10.25 Symphonieconcert en soliste. 10.50 Gra mofoonmuziek. 11.2012.50 Jo Bouillon's orkest. KEULEN, 456 M. 5.50 Gramofoonmuziek. 6.30 Egon Kaiser's orkest. 7.50 Danziger Landesorkest. 11.20 Om- roepdansorkest. 1.30 Gramofoonmuziek. 3.20 Amusementsorkest en solisten. 5.30 Schubert- herdenking. 6.20 Verzoekconcert. 7.30 Amuse mentsreportages. 9.35 Gevarieerd concert. II.20—12.20 Dansmuziek (gr.pl.) BRUSSEL, 322 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 en 1.30 Om- roepkleinorkest. 1.50 Gramofoonmuziek. 3.20 Pianovoordracht. 3.50 Gramofoonmuziek. 4.05 Omroepsalonorkest. 4.50 Gramofoonmuziek. 5.05 Vervolg concert. 6.20 Omroepklelnorkest en soliste. 8.20 Omroepsalonorkest en soliste. 9.05 Cabaretprogramma. 10.35 Populair con cert. 1.2012.20 Gramofoonmuziek. BRUSSEL, 484 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 1.00 en 1.30 Om roeporkest. 1.50 Gramofoonmuziek. 2 00 Ceilo en piano. 3.50 Gramofoonmuziek. 5.30 Om roeporkest. 6.35 en 7.35 Gramofoonmuziek. 8.50 Concert. 11.0011.20 Gramofoonmuziek. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.30 Otto Dobrindt's orkest, pianoduo en solisten. 9.20 Berichten. 9.50 Pianovoordracht. 10.05 Berichten. 10.20—11,25 Gramofoonmu ziek.

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 9