HET BEZOEK VAN Z. M. KONING LEOPOLD AAN NEDERLAND. De Sprong in het Leven De aankomst van Z. M. Koning Leopold der Belgen te Amsterdam. Op het perron van het Centraal Station worden de autoriteiten aan den vorst voorgesteld. Naast den Koning onderscheidt men H. M. de Koningin Op het balcort van het paleis op den Dam. Z. M. Koning Leopold in gezelschap van H. M. de Koningin na aankomst van den vorst in de hoofdstad Op het station te Roosendaal werd Z. M. Koning Leopold namens de gemeente Roosendaal een herinnerings wandbord aangeboden H. M. de Koningin verwelkomt Haar Koninklijken gast op het oogenblik, waarop deze den trein te Amsterdam verlaat FEUILLETON door FELICIA CORDEA. Oorspronkelijke Nederlandsche roman 7) Neen, hij kwam niet binnen. Hij was het kan toor van Mr. Van Delden binnen gegaan, waar het kopje koud geworden thee vergeefs op zijn eigenaar wachtte Hi1 ginp naar de safe. Natuur lijk! Waarschijnlijk om de brieven te halen. Elvi's voorgevoel week. Ze slikte haar thee in en slaakte een zucht van verlichting. Vandaag zou ze tenminste ee" ontmoeting met Verschuur ong kunnen vermiiden Waarom zag ze daar toch zoo tegen op9 Omdat ze zoo'n fi guur geslagen had laatst, een «<-»in"ehcid gele den in dat bosch9 Of omdat ze wel eens aan hem terug dacht9 Of misschien, omdat ze nu de zie lige bijzonderheden van zijn mislukt huwelijk wist? De deur van het kantoor werd geopend Ze hoorde Furné's stem: „Elvi. kom eens hier". Elvi lien hanstip naar do deur. „Ach Elvi. kind. wees zoo vriendelijk en ga even naar boven. Tk dacht, dat ik den sleutel van miin safe aan mijn sleutelbos had. maar ik heb hom in het stalen kistje, in het derde vak links van miin schrii"»'el Haal hem eens even voor me! Jij hebt jongere beenen dan ik". Hij overhandigde haar zijn sleutelbos waarvan hij er oon apart hield „Dus toch'" dacht Elvi „Dus toch!" „Gauw meisje'" riep Furné baar nog na „Dus toch. dus toch. dus toch'" dacb< Elvi bn lederen stap, die ze deed. „Ginds achter die deur zit Verschuur. En daar moet ik binnen. O. fcemel!' Het volgende oogenblik had ze de deur ge opend en stond ze in de kamer. Even bleef ze staan, maakte koel een lichte buiging in de rich ting van den man, die in de buurt van het raam zat en liep door naar Furné's schrijftafel. Ze keek niet on. terwijl ze de derde i^de links van de schrijftafel opende, uit het kleine, stalen kistje den sleutel van de safe nam en zich ge reed maakte de kamer weer te verlaten. Doch op dat oogenblik weerklonk de stem van Ver schuur. „Dal is een onverwacht genoegen.... en nu begrijp ik, hoe het komt, dat u zoo gemakkelijk overtredingen pleegt, als u uw advocaat zoo bij de hand heeft". „Zeker, miinv~°>- Verschuur! Zoo'n advocaat komt dikwijls heel goed van pas, als zijn eigen cliënt hem tenminste geen stokje tusschen de beenen steekt". Exit Elvi.... Achter de eene zijde van de gesloten deur zat een man met open mond. Achter de andere zijde stond een veror.twaar- H'"dp Elvi. .Wat bezielt dien man toch, dat hij zich tegen- ver mij steeds dien spottenden toon aanmatigt0 r-": -moe" maar eerst eens ne ""''H' letten!" Met een roode kleur en scherpe puntjes in baar oogen kwam ze met de sleutels bij Furné. „Ziezoo, help me eens een handje!" Hij haalde uit de diepte van de safe het pakje i-ipven te voorschijn. „Zoo'n handjevol papier", zei hij. „Maar wat ■li mp'-nuw Verschuur hier wel niet voor over „Als ik van mijn toekomstigen echtgenoot ga •heiden, zorg ik, dat ik vlugger ben dan hij en bet eerst bij u kom. Mr. Furné helpt me er wel foor". „Als er iets voor Jou gewonnen moet worden •Wt hij het zeker. Maar jij stelt je niet aan als il die moderne vrouwen hoop ik Rnvendien sta ik mijn secretaresse niet af aan een man, die niet zwart op wit geeft, dat hij voor haar levens lang geluk zal zorgen. Ik heb niet voor niets een groot gedeelte van je familie gekend. En nu kun je naar huis gaan. Ik heb je vandaag niet meer noodig". Elvi ging terug naar de chambrée en ruimde haar paperassen op. Ze overwoog intusschen of ze niet even bij Ans aanwippen zou. Ze deed hoed en mantel vast aan, liep naar de tweede verdieping, Waar Angela haar zitkamer had en klopte aan. „Ben je thuis, Ans", riep ze. Angela die inder daad thuis was deed deur open, „Zoo Elf", zei ze, „blij je weer eens te zien. Kom binnen! Wat zul je gebruiken?" „Voorloopig heb ik niets noodig, dan de be schuttende veiligheid van dit vertrek", gaf Elvi kwiek ten antwoord. „Vandaag gingen de werk zaamheden gepaard met voetangels en klemmen en ik dankte den hemel, dat je vader voor de rest van den dag van mijn aanwezigheid ver schoond wenschte te blijven". „Waarom?" „Er is iemand bij den grooten Mr. Furné, dien ik mp' graag ontmoet". „Verschuur? Tenminste ik heb gezien, dat zijn auto voor de deur staat, dus neem ik aan dat hij het is". „Juist! Verschuur". „Maar waarom9 Ben jij soms m^dcnlichtig aan dat fraaie echtscheidingsproces. Als ik me niet vergis, is het slechts een driehoek cn geen vier hoek". „Klopt! Maar ik heb eens een overtreding ge pleegd en ik ben een landgoed binnen gewan- ield, dat hem toebehoorde of scheen toe te be- booren en naar aanleiding daarvan spreekt mijn beer tegen me. alsof ik een bemencnvpr-treedster. of wat erger is. als of ik een baby ben". „Maar het staat je ook fraai te overtreden! Hoe kwam je er bij?" „Maar liefje, er stond toch „verboden toegang" bij! Hoe kon ik het dan laten?" „Zoo!" Angela schaterde. „En zie je er te len op hem weer te ontmoeten?" „Ik heb dit genoegen reeds gehad. En mijn beer verbeeldt zich. dat hij de oude vriend schapsbanden weer kan opvatten. Hij mag dan een gentleman in de zooveelste macht zijn, maar een gruwelijke plaaggeest is hü ook". „Dat lijkt mij dan wel een van de goede eigen schappen, die tegen zijn fouten moeten opwegen. En me dunkt, dat men een man, die een paar jaar tot de echtgenoot van mevrouw Irene ver oordeeld was, wel wat vergeven mag". „Wat voor kinderen moeten dat zijn, die deze twee hebben?" „Kinderen, zei je?" schaterde Angela. „Irene Dumaer en kinderen! Laat me niet lachen. Die zou toch stellig tienmaal liever een jonge Ango rakat dan een baby willen". Elvi zag in gedachten een knappe vrouw met rood haar en een jonge Angorakat naast Ver schuur in de gele atuo zitten en onwillekeurig 'achte ze hardop. „Wat heb je", vroeg Angela. Elvi schudde het hoofd. „Het is te kostelijk, de roode Irene met een Angorakat. Ik geloof werkelijk, dat ik een beetje medelijden met hem begin te krijgen". „Nu Elvi. en ik geloof, dat je een heel eind in de goede richting bent!" Elvi stak kwaadaardig haar tong tegen Angela uit. Het was vrijwel het eenige, wat ze doen kon. Want als zij deze tong gebruikt had, om er de scherpziende Angela een waarheidsgetrouw ant woord mee te geven, dan had ze moeten toege ven. dat deze de plank niet zoo heel ver misge slagen had. VL Dat Verschuur Senior zich van timmerman tot kapitalist opgewerkt had. bewees, dat hij over bijzondere eigenschappen beschikte. Verschuur Junior had deze eigenschappen ge- erfd. doch tevens het voordeel, dat achter deze eigenschappen, als ruggesteun, zijn vader en diens vermogen stond. De oude Verschuur zag maar al te duidelijk, wat hem ontbroken had en hij ontzegde zich moeite noch kosten dit euvel bij zijn zoon te voorkomen. Hij gaf hem de beste opvoeding die ■nor geld te krijgen was. lette er op. dat de iongen zijn talen goed beheerschte en sport be oefende. Daarna zond hij hem naar de Delftsche Hoogeschool, waar hij voor civiel-ingenieur stu deerde. Vervolgens liet hij hem reizen. Twee jaar bleef hij weg. Gedurende deze reis bewees Verschuur Junior op een hoogst eigenaardige wijze, dat hij ook werkelijk de eigenschappen van zijn vader ge- erfd had. Juist in dien tijd, dat hij in Zuid-Afrika rond zwierf, organiseerde de regeering van dit land een run op een nieuw ontdekt diamantveld. De zaak droeg een sportief karakter. Ergens in het binnenland was een nieuw, rijk diamantveld ontdekt en de regeering bepaalde, dat niemand claims voor zichzelf mocht afsteken, ot zelfs het terrein binnen een zekere grens, die door mili taire posten was afgezet, mocht naderen vóór een bepaalden datum en een bepaald uur. De geheele zaak was daardoor in een reusachtigen wedloop veranderd. Verschuur besloot er aan deel te nemen. Hij kwam terecht in het eerste derde gedeelte van de achthonderd deelnemers, stak zijn claim af en.verkocht hem den vol genden dag voor vierduizend Engelsche ponden. Zijn papa krabbelde zich verbaasd achter de ooren, toen hij van zoonlief het volgende tele gram ontving: „Verdere geldzendingen niet noodig. Theo". Twee dagen later was zijn verbazing nog groo- ter, toen er van zijn bank een bericht van over schrijving ter grootte van drie duizend pond sterling inkwam en toen hij tenslotte den brief ontving, waarin Theodoor hem alles uitlegde, barstte hij in een daverend gelach uit, waarvan het heele huis dreunde en riep hij zijn vrouw, om haar deze kostelijke grap te vertellen. „Daar zit pit in den jongen", dacht de vader met voldoening. Toen Verschuur Junior thuis kwam, begon hij met zijn kapitaal te werken. Hij kocht twee stukken grond in de nabijheid van den bebouw den kom van Den Haag en verkocht ze na eeni- gen Hid als bouwterrein. Het eene stuk bracht hem een zeer goede winst. Het andere dekte juist de kosten. (Wordt vervolgd)»

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 8