De Bilt voorspelt: JUtUtel\\siauA U proeft aan ons brood Van der Linden's Bakkerijen MODE-SHOW 'n BAROMETER DAT MAAKT HUN TAAK GEMAKKELIJK. RADIO-CENTRALE CENTRALE RADIO ONTVANGST IS BETER!! MAANDAG 28 NOVEMBER 1938 HAXREEM'S DAGBEXD 2 r Wij hebben nog eenige OVERJARIGS TOE STELLEN, type 750 a in origineele fabrieks- verpakking. VOLLE GARANTIE Speciale Aanbieding Radio TECHN. INSTALLATIE BUREAU 3. G. KAASENBROOD, GROOTE HOUTSTRAAT 131. iAdv ingez Mea.j „Het Nederlandsch Tooneel" in Haarlem. Opvoering van „Susan en een betere wereld." Donderdagavond 1 December, aanvang 8.15 uur zal Het Nederlandsch Tooneel. directeur Cor van der Lugt Melsert, (artistieke leiding: Cor van der Lugt Melsert, Albert van Dalsum en A. Defresne), de eerste voorstelling voor Haarlem geven van „Susan en 'n betere we reld", een Amerikaansch blijspel van Rachel Crothers. in den Stadsschouwburg alhier. Naar aanleiding van deze première schrijft mefi ons: De Amerikaansche schrijfster heeft als middelpunt van haar blijspel een karak ter gekozen, dat in het tegenwoordige society- leven zeer veelvuldig voorkomt. Susan is het type der moderne vrouw, die, in haar huwe lijksleven geen bevrediging vindend daar de alles overwinnende band der liefde tusschen haar en haar man ontbreekt, zich met harts tocht wijdt aan het zich bemoeien met an dere menschen. Toegerust met een flinke dosis charmante brutaliteit maakt zij inder daad het slechte in haar vrienden en ken nissen bewust, zonder hen echter tezelfder tijd naar het goede te leiden, hetgeen aan leiding is tot vele verwikkelingen. De titelrol zal vervuld worden door Fientje de la Mar. Verder treden op: Myra Ward. Mies Elout, Josephine van Gasteren, Stine Lerou, Pine Klumper, Theo Frenkel, Louis de Bree, Anton Roemer, Eduard Palmers, Piet Rienks. Regie: Cor van der Lugt Melsert. Décors: Karei Brückman. Vertaling: J. C. van der Horst. DE COLLECTE OP 3 DECEMBER VOOR DE VLUCHTELINGEN. Collectanten kunnen zich opgeven bij het bureau van het comité in het Hoofdgebouw van de Nutsspaarbank. Dit bureau is van 9.30 tot 6 en van 7 tot 10 uur geopend. Nasleep der anti-semietische excessen. Matigen tot krachtigen Westelijken tot Zuidwestelijken wind, zwaar bewolkt met opklaringen, enkele regenbuien, vooral aan de kust, iets kouder. BAROMETERSTAND Hoogste 765.9 m.M. te München. Laagste 724.3 m.M. te Vestmanoer. Een zeer diepe depressie litgt nabij IJsland, doch zij vult thans op. Een secundaire storing ligt voor het Engelsche Kanaal. De depressie wordt in het Westen op den Oceaaij gevolgd door een mg van hoogen druk. Ook in Mid den- en Oost-Europa is de luchtdruk hoog. De nieuwe storing veroorzaakt op de Britsche eilanden vrij veel regen. Ook in onze omgeving en Noordwest-Frankrijk zette de regen van nacht in, terwijl ook.de wind vannacht weer tot stormachtig toenam. In Midden- en Oost- Europa is het weer nog rustig. In Zuid-Frank rijk en plaatselijk op de Britsche eilanden is de temperatuur onder normaal, overigens is zij in het .geheele waarnemingsgebied er boven. Voor morgen wordt matige tot krachtige Westelijke tot Zuidwestelijke wind ver wacht, met wisselende bewolking en en kele regenbuien, vooral aan de kust. De temperatuur zal weer iets dalen. BAROMETERSTAND Vorige stand 754 m.M. Stand van heden 762 m.M. Neiging: Vooruit. Opgave van: Fa. KUIPERS ZN., Opticiens Zijlstraat 97 Telefoon 12726 HOOG WATER TE ZANDVOORT: Dinsdag v.m. 7.16 uur; n.m. 19.41 uur. Strand berijdbaar van 12.1517.45 uur. Belangrijke telefoonnummers: Politie: 11850. Brandweer: 15333. Ongevallendiens t (Brandweerkazerne) Ged. Oude Gracht: 14141. KUIPERS en DE BILDT, In weervoorspelling beide gewild Weg Haarlem—Schiphol— Ouderkerk. De geprojecteerde provinciale verbinding Haarlcm-Schiphol-Ouderkerk-Duivendrecht- Diemen is op liet oogenblik voor verreweg het grootste gedeelte gereed of in een vergevor derd stadium van uitvoering. Het meest wes telijke gedeelte van deze verbinding, waar mede een rechtstreeksche aansluiting op het stratennet van Haarlem zal worden verkregen, ontbreekt echter tot op heden nog. Dat de uitvoering van deze laatste schakel in het pro ject nog niet ter hand werd genomen, is te verklaren uit de bijzondere moeilijkheden, welke tot voor kort het vraagstuk van de kruising door bedoeld weggedeelte met de spoorlijn Haarlem-Hoofddorp opleverde. Tengevolge van de reeds geruimen tijd ver wachte en inmiddels tot stand gekomen op heffing van deze spoorlijn zijn de bedoelde moeilijkheden vervallen. Ged. Staten stellen zich voor thans een spoedige totstandkoming van dit sluitstuk van het tracé te bevorderen. Een belangrijke schakel hierin vormt de overbrugging van de westelijke Ringvaart van den Haarlemmer- meerpolder. Ter vervanging van de thans ter plaatse aanwezige brug aan het einde van den Nieu wen weg is een nieuwe brug iets zuidelijker ge projecteerd. De bestaande brug is in eigendom en beheer bij de gemeente Haarlem. De Haar lemmermeerpolder heeft in 1926 de bediening en de zorg voor het dagelijksch onderhoud van ae gemeente overgenomen, onder voorwaarde, dat de gemeente 5'6 gedeelte van de desbe treffends kosten zou betalen. Daarnevens heeft de polder zich tegenover de gemeente bereid verklaard tot vergoeding van 1/3 van de kosten van het gewone onderhoud van de brug, hetwelk tot op heden vanwege de ge meente verzorgd wordt. Deze regeling geldt tot 1946. Ged. Staten zouden aan de Prov. Staten thans willen voorstellen, in afwachting van de totstandkoming van de nieuwe brug, deze bestaande brug als onderdeel van het geheele project, in beheer en ouderhoud bij de Pro vincie te brengen. Het gemeentebestuur van Haarlem heeft te kennen gegeven, dat het daartegen geen bezwaar heeft en dat het be reid is deswege aan de Provincie gekapitali seerd te vergoeden de kosten van onderhoud en bediening, welke thans ten laste van deze gemeente komen. Uitgaande van een bedrag per jaar van gemiddeld 2.563.61 wegens be diening en dagelijksch onderhoud, waan'an 5/6 gedeelte, en van een bedrag van gemid deld f 450 voor gewoon onderhoud, waarvan 2/3 gedeelte voor rekening van Haarlem komt, zal de gemeente aldus, bij kapitalisatie van het jaarlijks verschuldigde bedrag van 2.436 tegen den penning 22. aan de Provincie een bedrag krïigen te vergoeden van rond 53.600. Ged. Staten meenen, dat een transactie op deze basis voor de provincie aanvaardbaar is. Het polderbestuur heeft een bijdrage van f 12.701) in uitzicht gesteld, indien naar de hieuw te bouwen brug een tweetal opritten zal worden gemaakt ten behoeve van het rij- verkeer, komende van den Ringdijk. Deze toe zegging is door Ged. Staten aanvaard. KINDERFEEST SINT-NICOLAAS- VEREENIGING „HAARLEM". Door bovengenoemde vereeniging werd op Zondag een goed geslaagd Sint-Nicolaasfeest ge geven aan ruim 900 kinderen. Wegens dit groote aantal was men verplicht dat leest in twee gedeelten te geven. Daarom werden te 1 uur de deuren opengezet om de kleuters te ontvangen en te 6 uur weer voor de oudere kinderen tot 12 jaar. Medewerking aan dit feest werd verleend door het welbekende gezelschap Bouwmeester en door The Marinueci's Accordeon Ensemble onder leiding van den heer J. Hogendoorn. De kinderen hebben volop genoten van het gebodene. doch het hoogtepunt werd bereikt toen Sint Nicolaas in eigen persoon de zaal bin nentrad, vergezeld van zijn beide zwarte Pieten. In zijn toespraak wenschte hij het bestuur der vereeniging geluk met dit 4e Sint-Nicolaasfeest en hoopte dat zij in groei en bloei moge toene men. Bij het verlaten der zaal werd ieder kind een schitterend cadeau medegegeven. Door den heer Luijken werd aan de vereeni ging een door hem zelf vervaardigd feestlied aangeboden, hetgeen door den voorzitter zeer gewaardeerd werd en als vereenigingslied werd aangenomen. Door den penningmeester den heer Brandt werd den heer J. Steffers hulde gebracht voor zijn onvermoeiden ijver en werklust voor het kind. De voorzitter dankte voor deze spontane hul de en bracht wederkeerig dank aan de dames en heeren der feestcommissie die op kranige wijze hebben medegewerkt tot het welslagen van de zen schoonen en on verge telij ken feestdag. DAGVAARDING, ACTEN, HUURZAKEN, REQUESTEN enz. BUR. KRANEVELD 3ACOBI3NESTRAAT 10 TELEF. 20707. Kantoor 95; 'sav. 78. Advies ƒ0.80. (Adv. Ingez. Med.) dat wij er de beste en fijnste meel- en graansoorten voor gebruiken. BAKENESSERGRACHT 71 HAARLEM - TELEF. 13882 (Adv. Ingez. Med.) WAARSCHUWING. De Commissaris" van Politie te Nijmegen ont raadt allen fabrikanten en handelaars in relatie te treden met de hieronder genoemde grossiers en winkeliers in galanterieën, speelgoederen, huishoudelijke artikelen, glas-, porcelein en aardewerk, lederwaren enz. Theodorus Janssen Daalen, die een zaak heeft gedreven aan de Bloemerstraat 42 te Nijmegen en op 12 September 1938 is vertrokken naar Parallelweg 2 te Dieren, waar hij de zaak blijkt voort te zetten. Johan Frederik Wilhelm ter Weele, die in Mei 1938, komende van Zutphen, een zaak gevestigd heeft te Nijmegen, Vondel straat 11, en in November 1938 is vertrokken naar Velp, gemeente Rheden, Mariastraat 3; Jan Albert de Vries, koopman, thans wonende te Nijmegen, Cederstraat 7, die van omstreeks Mei tot October 1938 een zaak heeft gedreven te 's-Hertogenbosch, Postelstraat 15, in combinatie met: Johannes Hendrikus George Plettenburg, die aanvankelijk met bovengenoemden Ter Weele samen had gewerkt en die thans zonder vaste woon- of verblijfplaats is. Duitschland heeft te weinig glas om alle schade te kunnen herstellen. Afschuiving van armlastigen. Wij lezen in het jaarverslag van Maatschap pelijk Hulpbetoon te Haarlem: Het euvel, dat armlastigen uit andere gemeen ten in de omgeving, zich te Haarlem vestigen, in de verwachting dat zij hier ruimer onder steund zullen worden en wetende, dat de ge neeskundige armenverzorging e.d. in een stad beter zijn dan als regel op het platteland, deed zich ook in 1937 weer gelden. Afweermaatrege- len hiertegen zijn een noodzakelijke eisch en de gemeente zal deze maatregelen zelve dienen te stellen, omdat, vooral sedert de toepassing van art. 40 der Armenwet in alle gevallen uiteinde lijk door de Kroon kan worden beslist, zelfs in gevallen van armenafschuiving, verhaal op de gemeente van herkomst vrijwel uitgesloten is. Met verschillende gemeenten wordt ook ten deze wederkeerig overleg gepleegd, waarbij dan na vestiging van den ondersteunde gedurende eenigen tijd de kosten van verzorging door de gemeente van herkomst vergoed worden. Dit geschiedt vanzelfsprekend alleen, wanneer gel dige redenen voor de verhuizing kunnen wor den aangevoerd. Weldadigheidspostzegels in December weer verkrijgbaar. Op Donderdag 1 December verschijnt weel de jaarlijksche serie kinderzegels, die verleden jaar, dank zij het enorme succes van de twee- ton-actie, een overgroote bekendheid heeft verkregen. De nieuwe serie van 5 zegels zal zeer zeker niet achterblijven bij het onvergetelijke Frans Hals-kopje; de ontwerper Pam Rueter slaagde erin een zegel te brengen, dat ongewone char me heeft. De kleuren zijn 11/2 (3) cent zwart, 3 (5) wijnrood: 4 (6) groen: 5 (8) terra-rood, 12 1/2 (16) blauw. Dank zij de toegezegde medewerking van de federatie van de Ned. Ver. v. d. Kantoorboek handel zullen deze kaarten voor het publiek in veel meer winkels te verkrijgen zijn. W. KUIPERS ZN., Gedipl. Opticiens. ZIJLSTRAAT 97 TELEFOON 12726 (Adv. Ingez. Med.) Mode Academie Suze Huntelaar. Voor een zeer groot aantal belangstellenden had Zaterdagmiddag in de bovenzalen van Restaurant Brinkmann op de Groote Markt de Mode Show der Vereeniging „Nederlandsche Mode Vakbond" uitgaande van de Mode Aca demie Suze Huntelaar, plaats. Deze show onderscheidde zich op twee zeer belangrijke punten van andere shows. Ten eer ste mochten de bezoeksters zoo veel ze wilden, aanteekeningen over hetgeen ze te zien kre gen, maken. Het tweede verschil was, dat de toiletten gedragen werden door de leerlingen der academie, die ze zelf vervaardigd hadden. Dat wil zeggen, dat deze dames, die een nor maal, goed figuur hebben, zooals er zoo vele figuren zijn, u eon beter idee geven, hoe een bepaald toilet u zou kleeden, dan de manne quins doen. Ieder kent natuurlijk wel de plaatjes in de humoristische bladen, waarin een onwaarschijnlijk dikke dame zich denkt te kunnen steken in een haar door een slanke mannequin getoond toilet. Die plaatjes zijn na tuurlijk overdreven, maar een feit is, dat de indruk van een japon, gedragen door een man nequin met een onberispelijk figuur, (hetgeen een der eerste vereischten voor een mannequin is), een gansch andere is, dan wanneer een gewoon figuur er mee bekleed is. De show werd geopend met een paar beel dige ochtendjassen voor jonge meisjes en voor jonge getrouwde vrouwtjes. Via deze ging het langs wandelcostuumpjes, japonnen, spfert- pakjes, amazonemantels, middagjaponnen en avondjaponnen naar het slot, dat gevormd werd door een bruidsstoet (zonder bruidegom dan altijd). Twee vriendinnen van de bruid gingen voorop, daarna volgde de bruid, die op haar beurt gevolgd werd door twee bruids meisjes, die de sleep van de prachtige kanten japon ophielden, de stoet werd gesloten door dames, die avond- en middagtoiletten droe gen. Het gaheel was een sprookje van schoon heid, kleurenweelde en gratie. Voor den stoet uit ging een klein strooistertje, dat aan het begin van den middag ook eenige toiletjes had getoond. Wat bij deze show vooral opviel, was de bij zonder mooie coupe, waardoor elk toilet het figuur van de draagster op zijn voordeeligst tot zijn recht deed komen, verder de zeer mooie stoffen en bij sommigen het uiterst raf finement, waarmee de kleurencombinaties ge kozen waren. Er was heel veel met kant en tule gewerkt, waaronder een zijden onder japon van contrasteerende of harmonieerende kleur voor de avondjaponnen. Het zou een uiterst moeilijke opdracht zijn, om uit het vele getoonde een keuze te doen voor speciale bespreking, omdat elk toilet zijn eigen charme en zijn eigen cachet heeft, waar door men door het eene te noemen, het andere te kort zou doen. Als totaalindruk willen we onze opvatting aldus formuleeren: Mejuffrouw Suze Hunte laar verstaat de kunst om van haar leerlingen de persoonlijkheid, den smaak en de artistici teit te ontwikkelen tot een zeer hoog peil. Zoo komen onder leiding van Mejuffrouw Hunte laar de fraaie creaties tot stand, waarvan wij Zaterdagmiddag zoo hebben kunnen genieten. M. M. L. INSTITUUT „MERCURJUS". Bij de aan het Instituut „Mercurius" aan het Houtplein gehouden examens in machine- schrijven zijn geslaagd de dames J. D. Vrie- sen (60 lett.gr.), C. J. van der Sluis (55 lett.- gr.), W. van Akkeren (70 lett.gr) met lof, B. Les (65 lett.gr.) allen te Haarlem: mej. C. Rezelman (60 lett.gr.) te Bloemendaal; de heeren L. van den Bel (55 lett.gr.) te Haar lem en J. P. Stammes (45 lettergr.) te Heem stede. Afgew. 2 candidaten. VELSEN Mr. H. Bijieveld over de Vrije Universiteit. Vergadering in de Gereformeerde Kerk. Er was een vergadering belegd in de Geref Kerk aan den Koningsweg, die gewijd was een bespreking over de Vrije Universiteit te Amsterdam. De voorzitter van het plaatselijk Comité Dr. D. J. v. Katwijk, opende de vergadering op de gebruikelijke wijze en wees erop, dat de laatste woorden van het boek van Calvijn „De Institutie" n.l. Soli Deo Gloria nog altijd onverzwakt hun waarde hebben behouden en niet 't minst van toepassing moeten zijn op het gebied van het onderwijs, zoowel van la ger als middelbaar en hooger onderwijs. Mr. H. Bijieveld van Amsterdem, die hierna het woord ontving, begon met te zeggen dat een vreemdeling, die geheel onbekend, de ver gadering zou bijwonen nooit zou kunnen ge dacht hebben, dat men bijeen was gekomen om de belangen van een Universiteit met elkaar te bespreken.- Is het dus wonderlijk, dat wij nu hier bijeen zijn voor zulk een doel, nog wonderlijker wordt dat, aldus spr. wanneer wij zien naar de geboorte en 't ontstaan der Vrije Univer siteit. In den breede zette spr. de ontwikkelings geschiedenis dezer Universiteit uiteen en liet daarbij uitkomen dat de oprichting en in standhouding dezer hoogeschool terecht èen daad der geloofs is genoemd. In het begin der vorige eeuw waren er alleen neutrale hooge- scholen, waar ieder toegelaten werd, behalve wie zich niet volkomen met de liberale idee aansloot, zoodat groote mannen en geleerden van naam zooals Bilderdijk, da Costa en Groen v. Prinsterer nimmer een benoeming tot hoogleeraar waardig werden geacht. De ontwikkeling van het ontstaan dei- school is geleidelijk aan gegaan. Dr Kuiper vond tot 2 maal toe in den kring zijner vrien den geen gehoor. Totdat, na het bekende Volkspetitionnement van 1878 de geesten wakker waren geschud en in October 1878 de Vereeniging voor Hooger Onderwijs op Gere formeerden Grondslag werd opgericht, die in 1880 haar Universiteit heeft geopend. Vervolgens zette spr. in den breede uiteen, welke zegeningen de Vrije Universiteit voor ons volksleven heeft gehad. De kern van ons volk heeft haar beginselen niet prijs gegeven en is bestand gebleken tegen revolutiestor- men en tegen de zuigkracht van het fascisme en nationaal-socialisme, die den weerstand der Calvinisten niet hebben kunnen breken. De Vrije Universiteit met haar faculteiten voor theologie, letteren en wijsbegeerte, rech ten, wis- en natuurkunde en het begin dei- medische faculteit is een rijk bezit en het moet een voorrecht geacht worden, haar te mogen steunen, aldus besloot spr. Na deze rede, die met groote aandacht en instemming gevolgd werd, werd een enkele vraag gesteld, na de beantwoording waarvan Dr. v. Katwijk den spreker, zelf een oud leerling der V. U., hartelijk dank zegde, voor zijn gloedvolle en bezielende rede. Tooneel vereeniging „Concordia''. Goede opvoering van ,/n Wespennest". In het gebouw Concordia vond Zaterdag avond de opvoering plaats van ,,'n Wespen nest", vroolijk spel van vacantiegeneugten in 3 bedrijven door J. W. v. d. Heiden en Henk Bakker door de tooneelvereeniging „Concor dia". De zaal was tot de laatste plaats bespro ken. Te kwart over acht ging het scherm open en werden we verplaatst in een keurig tot in de puntjes verzorgd interieur der villa „Het Zwaluwennest" in een dorp op de Veluwe, be woond door het echtpaar Verduin. Een leu gentje om bestwil van den heer des huizes, dat zijne echtgenoote op het idee bracht, in haar villa pensiongasten te gaan houden, had tot gevolg dat meer dan een pensiongast onder valsche vlag zijn of haar vacantiedagen in 't Zwaluwennest doorbracht. Dit gaf tot allerlei ingewikkelde complicaties aanleiding zoodat het Zwaluwennest in een waar Wespennest ont aardde. We zien dan ten huize van den heer Verduin en echtgenoote bijeen het gezin van een aardappelhandelaar, man, vrouw en drie kinderen, een jonge dame die een bekend en gevierd schrijfster blijkt te zijn, benevens den heer Nijhoff, een vriend der Verduins. De aanwezigen hebben volop genoten en braaf gelachen. Het echtpaar Verduin vond in den heer A. Wegman en mevr. E. Visser Bakker uitstekende vertolkers, de heer F. Bra- kenhoff voldeed als Hans Nijhoff vriend der Verduins uitnemend. Het gezin van Gerrit Koeman, aardappelhandelaar (de heer F. Maenhout) Christien zijn vrouw (mevr. E. Bak kerJongejans) de beide dochters Petronella en Alida (respectievelijk mevr. A. RabWeg man en mevr. Westerv. d. Plas) benevens de zoon Flip (de heer J. Wormsbecker) gaven eveneens hoogst verdienstelijk spel te aan schouwen. Hoewel niet alle rollen even dank baar zijn. viel het op dat ook de kleinste rol evengoed verzorgd was als de grootste. Mevr. A. Rab—Wegman was als de dochter Petro nella subliem evenals moeder Christien. De CAREL VAN HUIZEN heeft 200 moderne modellen KL. HOUTSTRAAT 13 TEL. 14112 (Adv. Ingez. Med.) vertolking van Gerrit Koeman voldeed in den heer Maenhout heel goed. Flip de zoon was goed, hoewel de bijzonder kleurrijke grimeering ons niet kon bekoren, omdat dit het geheel niet bepaald ten goede kwam. Trude van Heek, de schrijfster, gaf beschaafd rustig spel te zien evenals Doortje het dienstmeisje (mej. G. Tromp). Ook Bart de oude tuinmansknecht werd door den heer G. v. d. Veldt zeer verdien stelijk weergegeven. Het stuk ging in een be hoorlijk tempo en alles sloot als een bus. De rollen zaten er uitstekend in zoodat nergens van eenige leemte sprake was. Dit vlotte verloop en de goede opvoering brachten onze gedachten naar den man achter de schermen die toch ten slotte de ziel van alles was n.l. den bekwamen regisseur van Concordia den heer L. W. Boeree, die ook dit- maal'bewees, ten volle voor zijn moeilijke taak berekend te zijn. Met het spelersmateriaal, dat den heer Boeree thans ter beschikking staat, kunnen we nog veel mooi en goed werk van Concordia verwachten. Roemers Band verzorgde op haar bekende goede manier entr' acte- en balmuziek waar van door velen der aanwezigen naar hartelust gebruik werd gemaakt. Hoofddirectie en direc tie der firma van Gelder Zonen gaven van hun belangstelling in Concordia's streven door hun aanwezigheid blijk. Concordia had een goeden avond. ZANDVOORT AFSCHEID VAN DEN HEER ZAAL. Per 1 December gaat de heer Zaal, onder wijzer aan de UX.O. school, Zandvoort ver laten, om zijn werk als hoofd van een school te 's Gravenhage te beginnen. Hoezeer het werk van den heer Zaal aan school A alhier door de leerlingen wordt gewaardeerd, blijkt wel uit het feit. dat zich spontaan uit de leer lingen een comité gevormd, om het afscheid van den heer Zaal niet onopgemerkt te laten voorbijgaan. Dit afscheidsfeest zal heden avond te 5 uur plaats hebben in de groote zaal van Monopole. Zondag organiseerde de Cocktailclub in theater Groot Badhuis een propaganda-avond Er was zorg gedragen voor een uitstekend en uitgebreid cabaret programma, terwijl de be kende Casanova band de dansmuziek ver zorgde. De eerste die op het tooneel verscheen was de virtuooze negerpianist Eddy West. Een daverend applaus was het loon voor zijn zeer goede spel. Johnny en Jones, 't bekende duo wei'd bij het opkomen reeds met applaus ontvangen en hun liedjes vielen zoo in den smaak, dat zij niet minder dan driemaal werden terugge roepen. De tooneelvereeniging „Ons Toneel'" had eveneens zeer veel succes met de opvoering van „De bonte Kakatoe". Bert van Dongen trad als conferencier op en zong eenige aardige liedjes. De dansieiding berustte bij den heer Stol, die weinig moeite had, om de stemming er tot het einde toe in te houden. HEEMSTEDE DIEFSTAL. Bij de politie te Heemstede werd aangifte gedaan van diefstal van twee witte konijnen uit een ongesloten schuurtje aan de Billiton- straat. Tevens werd aangifte gedaan van diefstal van een damesrijwiel uit een garage aan de Sportparklaan. JUBILEUM GEMEENTE-SECRETARIS. In ons blad van Zaterdag vermeldden wij abusievelijk dat na de officieele huldiging van den heer N. Vos een comité uit de bur gerij den jubileerenden gemeente-secretaris te zijnen huize zou complimenteeren. Deze huldiging zal echter evenals de receptie, in het Raadhuis plaats hebben. KERKCONCERT. Donderdag 1 December wordt door Heem- steedsch Gemengd koor H.O.V. in de Ned. Herv. Kerk aan htet Wllhelminaplein een kerkconcert gegeven, met medewerking van Philip Vlessing, cello, Albert de Klerck, orgel en het dubbel mannenkwartet Harmonie" uit Haarlem. KUNSTKRING HEEMSTEDE. De tweede uitvoering van den Kunstkring Heemstede wordt Woensdagavond 30 Novem ber in het gebouw van den Ned. Protestanten bond aan de Postlaan gehouden. Op dezen avond concerteert het trio Pasquier dat o.m. zal uitvoeren: Trio Serenade op. 8 v. L. van Beethoven, Trio Concert op. 14 van L. Bocche- rini en Trois pièces en troi van G. Pierné. PLUIMVEETENTOONSTELLING. Op de groote tentoonstelling van pluimvee en "konijnen die in Amsterdam is gehouden v/orden door leden der Pluimveevereeniging „De Eendracht" te Heemstede de volgende prijzen gewonnen: Voor hoenders: R. Donkelaar 2 eerste en 3 eereprijzen, benevens voor trio 1 eerste en 1 eereprijs en voor krielen 2 eerste, 1 eere en 1 tweeden prijs. H. M. Smorenburg voor hoenders 2 eerste, 1 eere- en l tweeden prijs. Voor sieixluiven: W. Koch, 3 eerste en 2 eereprijzen en J. Verbeek. 4 eerste en 4 eere prijzen. ST.-ELISABETH-VEREENIGING. De collecte Zondag gehouden in de R.K. kerk aan het Valkenburgerplein ten bate van de St.-Elisabeth-vereeniging, heeft na een liefdadigheidspredikatie gehouden door prof, M. M. H. Haring, f 434.59 opgebracht. AERDENHOUT RELIGIEUZE KRING AERDENHOUT. De liederenavond van mejuffrouw Corry Bijster, begeleid door den heer Felix de No bel, is thans vastgesteld od Woensdag 30 No vember te 8.15 uur. BERLIJN 28 November (Reuter). Naar Reuter in gewoonlijk goed ingelichte kringen verneemt heeft de jongste anti-Joodsche agitatie, waarbij vele winkelruiten het moes ten ontgelden, niet de goedkeuring wegge dragen van vele vooraanstaande personen in regeering en partij. De glasschade alleen be draagt 6V2 millioen mark. Duitschland heeft op het oogenblik slechts een voorraad glas van ongeveer IV2 millioen mark, zoodat voor 5 millioen mark aan ruiten moet worden in gevoerd om het dringend noodige herstel uit te voeren. Deze invoer moet uiteraard in bui- tenlandsche deviezen voldaan worden VEREENIGING DANTE ALIGBXERI. Op Vrijdagavond 9 December zal in de zaal van De Kerkuil, Nieuwe Gracht 23, Dr. Enrico Moripurgo, privaat-docent in Italiaansche letterkunde aan de universiteit van Amster dam, voor de leden der Haarlemsche af- deeling van de Vereeniging Dante Alighieri spreken over den beeldhouwer Giambologna en de banden die er bestonden tusschen Vlaamsche en Italiaansche kunstenaars in de zestiende eeuw. Deze voordracht zal met licht beelden worden opgeluisterd. Zeg Piet, weet jij wel dat ik in Haarlem dit jaar weer veel verzoeken heb om een aansluiting op de O jao boas, mar iek heb hier in mai book dokter X stoan en die is al twie joar angesloeten boas. Breng hem dan een betere luidspreker. Piet. (Adv. Ingez. Med.)

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 2