De terugkeer van Peter Crimm. AA /CUEIP/ DINSDAG 29 NOVEMBER 1938 H A A R TI E M'S D A 'G B E A D II biljarten. COMPETITIE NED. BILJARTBOND. Klasse C, afd. 1. D.E.S. ontving „Wilhelmina", Amsterdam. J. Steffers speelde sterk, tegen H. J. Heytbrink. Hij moest 300 tegen 225 en maakte uit in 22 beurten. Zijn partner noteerde 184. De partij C. v. d. HoekF. J. Deken was spannend. Toen de D.E.S.-man de 225 vol had. noteerde de Amsterdammer 223. G. H. Osterthun kon het niet houden tegen A. Ossendrijver, die goed op dreef. Stand: winstpunten 20. matchpunten 42 voor D.E.S. In deze afdeeling kwam „Benoorden het IJ" naar B. C. Haarlem. De partij W. Houtkoo- perA. Moolhuysen verliep in het voordeel van den Haarlemmer, doch de volgende strijd tusschen J. de Jager en J. T. Stolk eindigde in een zege van den laatste. Wegens het late uur werd de derde partij uitgesteld. Klasse E, afd. 5. „Insulinde" (H.) II ontving D.E.S. H. Lam won onbedreigd van G. Vooges. Daarna ver sloeg R. H. Christoffels met groot verschil J. W. Scholten. De derde partij tusschen D. Lam en W. Out werd gewonnen door Out. De uit slag was: winstpunten 2—0, matchpunten 24 voor Insulinde H. In deze afd. speelden Insulinde I en D.E.S. de uitgestelde partij B. Bonnet—G. Vooges, welke door Bonnet gewonnen werd. Stand: winstpunten 20, matchpunten 42 voor Insulinde I. In dezelfde afdeeling kwam B.C. Haarlem naar Insulinde H. H. Lam kon het niet hou den tegen L. de Zwart. Daarna speelde R. H. Christoffels tegen J. Okker en won onbedreigd. Ook D. Lam wist te winnen van Ch. Javaux, zoodat de stand was: winstpunten 20, matchpunten 42 voor Insulinde n. Nog streden in deze afd. Insulinde I en In sulinde II tegen elkaar. B. Bonnet verloor H. Lam en ook P. Cologem moest de winst aan R. H. Christoffels laten. W. F. Jager redde de eer van zijn ploeg door D. Lam te verslaan. Stand: winstpunten 0—2, matchpunten 2—4 voor Insulinde II. Klasse F, afd. 2. D.E.S. II moest naar Sarphati I. A. G. Hey- koop moest de winst aan D. Lindenaar laten. Daarna wist H. Tuninga den Amsterdammer K. Ooms te verslaan. De laatste partij tus schen J. A. Steenkist en K. Weber Jr. won de laatste. Het was dus: winstpunten 02, matchpunten 2—4 voor Sarphati I. Afd. 3. „Onder Ons n kwam naar D.E.S. m. Reeds de eerste partij tusschen H. Wesseling en A. Brokman ging voor de Haarlemmers ver loren. Daarna verloren ook D. Boeré I en D. Boeré n tegen de Amsterdammers N. J. van Deijk en J. M. Hillenius. Stand: winstpunten 0—2, matchpunten 0—6 voor Onder Ons. Afd. 5. Insulinde I Haarlem, ging naar Insulinde H De Haarlemmer G. Termaat sloeg B. van Rossum. Ook zijn stadgenoot P. Oor wist te zegevieren op G. Bosje. De derde partij tus schen J. W. v. d. Wort was echter voor den Amsterdammer F. J. Hertog. De stand was dus: winstpunten 0—2, matchpunten 2—4 voor Insulinde I. Afd. 7. Insulinde II ging naar De Ruyter n. Wegens ziekte van een der spelers van de Haarlemmer werden slechts twee partijen gespeeld, waarvan elke ploeg er een won. De voorloopige stand was dus: matchpunten 2—2. Afd. 8. DES IV ontving Victoria III. Ofschoon het goed voor de Haarlemmers begon met een zege van J. v. Wunnik, op C. A. Piets, werden de beide volgende partijen C. Keyken—d. H. Graatsma en J. VoorsD. R. Graatsma door de Amsterdammers gewonnen. Stand: winst punten 0—2, matchpunten 24 voor Victoria athletiek. DE VELDLOOP OP DE LEUSDERHEIDE. Bij dezen veldloop om het persoonlijk- en het clubkampioenschap van Nederland was J. Zeegers favoriet, doch hij won niet gehee' onbedreigd, want F. de Ruiter had het ge- heele parcours flink partij gegeven. Tot op 30 M. vóór de finish was nog niet beslist wie kampioen op dezen afstand zou worden. De Ruiter werd No. 2. De Haarlemmer Paap was No. 4 Dit houdt belofte in voor de toe komst; bij den 10 K.M. veldloop op 11 Decem ber voorspellen wij hem een betere kans. In de C-klasse 3V2 K.M. startte de coming- man van de Haarlemsche Athletiekvereenigina J. Koopman. Deze wist zich zonder strijd met een voorsprong van 40 M. No. 1 te plaatsen: Zijn clubgenoot en veteraan Klaase werd derde; zevende werd Hermans, ook van deze vereeniging. zoodat deze drie athleten beslag wisten te leggen op den Vereenigingsprijs. die uitgeloofd was voor de drie best ge plaatsten van een vereeniging. Aijechin uitjjerlaagd voor een titelgevecht tegen Keres. Voor de laatste maal zijn de acht groot meesters (deelnemers aan het A.V.R.O.-tour- nooi) bij elkaar gekomen in het Amstelhotel, waar de huldiging plaats had en het tournooi gesloten werd. De voorzitter van de A.V.R.O., de heer G. de Clercq, constateerde, dat nu de groote strijd gestreden is, de prestaties van de acht groot meesters terecht bewondering afdwingen. De verrasingen zijn vele geweest; van het begin tot het einde heeft er spanning geheerscht om trent den uitslag. Spreker bracht dank aan de acht groot meesters, die dit tournooi hebben mogelijk ge maakt. Hij riep hun een hartelijk tot weer ziens toe, in een nieuwen strijd, die wellicht onder de auspiciën van de A.V.R.O. zal worden gestreden. Want hij maakt gebruik van het recht, dat den overwinnaar of krachtens de toumooi-bepalingen in dit geval volgens het SonnenbomBerger-systeem) den hoogst ge plaatsten meester in dit tournooi toekomt, ten behoeve van den heer Keres, den tegenwoor- digen wereldkampioen Dr. Aljechin, uit te da gen tot een wedstrijd met den wereldtitel als inzet op de basis van de door Dr. Aljechin bij het begin van dit tournooi afgelegde uitvoe rige verklaring en onder voorbehoud, dat de A.Vit.O. het met den candidaat wereldkam pioen en den wereldkampioen zelf eens wordt. Namens de deelnemers dankte Fine. Hij hoopte, dat de A.V.R.O. en de Nederlandsche schaakwereld even prettige herinneringen aan dit tournooi zullen hebben als de acht deel nemers. Aljechin zal te zijner tijd op de uitdaging antwoorden. Omtrent de uitdaging voor een wedstrijd om het wereldkampioenschap tusschen Aljechin en Keres, welke uitdaging door de A.V.R.O. tot den wereldkampioen is gericht, vernemen wij, dat deze radio-omroepvereeniging schriftelijk aan Aljechin heeft verzocht zijn voorwaarden voor een titelwedstiijd bekend te willen maken. Aljechin heeft op dit verzoek nog niet officieel geantwoord. Het zou in zijn bedoeling liggen deze aangelegenheid eens rustig te be kijken om dan te zijner tijd zijn standpunt aan Keres bekend te maken. Een beslissing wilde hij op dit oogenblik, één dag na het tournooi, niet nemen. Keres vertrekt heden naar Rotterdam; Al jechin verlaat Woensdag de hoofdstad. Het is uitgesloten te achten, dat voor dien tijd nog overeenstemming zal worden bereikt. cricket. DE M. C. C. IN ZUID-AFRIKA. Te Bloemfontein wonnen de Engelschen in twee dagen tegen Oranje Vrijstaat hun vierden wedstrijd van den toer met innings en 24 runs. N.W.D. Yardley vervolgde Maan dag zijn innings met T. C. Bartlett en maakte op 87 not out staande spoedig zijn century vol. De beide batsmen lieten zeer fraai cricket zien en scoorden hun runs in een snel tempo. De 400 gingen zonder verder wicketverlies op. Even later was het Bartlett die de 3 cijfers haalde waarna hij met pre cies 100 runs achter zijn naam gebowld werd. De stand voor het 7de wicket had 227 runs opgeleverd. Hammond sloot na den val van Bartlett's wicket de innings op 412. Yardley bleef met een schitterende 182 not out. De Zuid-Afrikanen begonnen met een ach terstand van 284 runs aan de 2de innings. De wickets vielen regelmatig. Een stand van 72 runs voor het laatste wicket (Parks 57 not out) bracht het totaal op 260. Verity nam 7 wickets voor 75 runs. A.s. Zaterdag tegen Natal krijgen de Engelschen voor de eerste maal een sterk elftal tegenover zich hengelen. „DE FOREL". Bovengenoemd college hield Zondag een onderlingen wedstrijd op witvisch in de Ring vaart nabij fort „De Liede". De uitslag luidt als volgt: le prijs N, Balk grootste (20.3 c.m.) 17 St., 2e prijs P. Huis in 't Veld 10 st., 3e pr. F. Huis in 't veld 6 st., 4e pr. H. J. Rijs 2 st., 5e pr. F. Hogeboom 2 st., 6e pr. H. J. v. Os, 7e pr. F. Steggink. schaken. de plannen voor een titelwedstrijd. automobilisme. eerste autorace in nederland. Begin Juni te Zandvoort. Naar het A.N.P, verneemt ligt het in de bedoeling van de K.N.A.C. om begin Juni 1939, behoudens goedkeuring van de bevoegde autoriteiten, te Zandvoort den eersten inter nationalen snelheidswedstrijd in Nederland voor automobielen te organiseeren op een - circuit de geheel in de gemeente Zandvoort is gelegeln. Het gemeentebestuur van Zandvoort heeft dit circuit aan de K.N.A.C. voor dezen wedstrijd afgestaan. Het is de bedoeling om enkele wegen van dit par cours binnenkort te asfalteeren, opdat het circuit aan alle eisc'nen, welke aan een mo dernen wedstrijd worden gesteld, zal vol doen. voetbal. DE VIERDE-KLASSERS. C.S.V. heeft op eigen veld een 10 nederlaag tegen Monnikendam geleden, waardoor de Cas- tricummers weer op de laatste plaats terecht zijn gekomen. Ook T.H.B. leed op eigen veld een 20 ne derlaag tegen A.E.D. Dit was de tweede neder laag voor de Haarlemmers. V.V.B. zag kans. den uitwedstrijd tegen E.H.S. met 42 te winnen, wat van de Hoogovensclub een mooie prestatie is. Spaarnevogels ondervond op eigen veld de kracht van A.S.V.K., die met 31 won, Vliegende Vogels heeft den uitwedstrijd tegen Halfweg met 51 verloren. Halfweg nam de lei ding en verhoogde die voor rust tot 20. Na de hervatting werd deze voorsprong vergroot en eerst toen zagen de Vogels kans, tegen te scoren. (31). Halfweg werd toen weer sterker en scoorde twee goals. (51). Tenslotte kon D.I.O. het op eigen veld niet houden tegen D.J.K. De thuisclub had echter drie invallers. Eerst na een half uur scoorde D.J.K. Nog voor rust maakte zij er 02 van. Ook na de rust scoorden de bezoekers het eerst. (03). Vlak voor het einde zag D.I.O. nog kans, de eer te redden. (13). Heden. HAARL VOETBALBOND ranglijstjes. EERSTE KLASSE A: gesp.gew.gel.verl.pnt. v.-t.gem Bloemendaal 2 9 5 4 0 14 3017 1.56 Hillinen 2 9 5 3 1 13 24—16 1.44 Schoten 2 8 4 1 3 9 19—14 1.13 D. C. O. 8 4 1 3 9 21—16 1.13 I.V.O.D.W.O. 8 3 2 3 8 14—16 1.— Kinheim 3 9 3 2 4 8 27—31 0.89 Haarlem 3a 7 3 0 4 6 1718 0.86 Spaarnestad 9 2 2 5 6 15--20 0.61 R. C. H. 5 8 2 0 6 4 16—33 0.50 D. O. 3" 7 1 3 3 3 11—13 0.43 E. D. O. 3 heeft 2 winstpunten in minde ring wegens niet opkomen EERSTE KLASSE B: Droste 6 5 0 1 10 21—12 1.67 R. C. H. 3 8 6 1 1 13 28—9 1.63 Haarlem 3 9 6 2 1 14 27—15 1.56 V. O. G. 7 3 3 1 9 18—14 1.29 Kinheim 2 7 3 1 3 7 23—18 1.— H. F. C. 3 7 3 0 4 6 14—13 0.86 E. D. O. 4 9 3 0 6 6 27—38 0.67 E. D. O. 5 9 3 0 6 6 27—39 0.67 R. C. H. 4 9 2 1 6 5 20—29 0.56 Heemstede 7 1 0 6 2 13—31 0.29 tafeltennis. L.U.T.O.T.O.G. Het is T.O.G. niet gelukt, met de beide pun ten naar huis terug te keeren. Van Abbevé was uitstekend in vorm; met twee sets won hij zijn enkelspelen. IM E 0 J E 1^ D 0£ Speciaal in MEUBELEN. PIETER KIESSTRAAT 57. Prima ENG. BANKSTEL 60.—. - KELIM FAUTEUILS 18.50. Ook in Eng fauteuil'ies en Theemeubelen gespecialiseerd. KORTING GEDURENDE DE SINT NICOLAASWEEK. Adv Irwe? Vd Tegen de Lange met 21—11, 21—13, Bruin 2110, 2119 en Brandse niet 2115, 2114 Aanvoeder Kottman kon in zijn eerste twee partijen maar niet op dreef komen; met 2114. 1621 en 2118 verloor hij van Brandse en met 24—22. 2220 van de Lange Tegen Bruin lukte het beter en met 2115 —15 behaalde hij de overwinning. Invaller Fagel had niet veel geluk. Na spannende partijen verloor hij zijn enkel spelen met minimum verschil in drie sets. Het dubbelspel werd een overwinning voor T.O.G.. zoodat ze de 52 achterstand, nog in een 55 gelijk spel omzette. Van Abbevé en Kottman wennen n.l. van de Lange en Brandse met 21—16, 2118. Tweede klasse B. L.U.T.O. 2— Barna 3 10—0 Lode van der Schelde's „De Populieren fluisteren' Het literair gesprek van den dag. (Aav ingez. Med IN/T IN IITÏEEIN HET TOONEEL Gezelschap Jan Musch. In een voorwoord op zijn tooneelspel „De Terugkeer van Peter Grimm" schreef David Belasco, de Amerikaansche schrijver, inder tijd: „Voor de groote meerderheid van het publiek, dat mijn tooneelspel ziet, zal het zijn, alsof Peter in de harten van hen, die hem gekend hebben blijft voortleven en zóó het kwaad keert; de minderheid zal er een bevesti ging in zien van de theorie, dat de geest niet sterft, maar blijft leven en. zoo noodig blijft werken onder de menschen." De vraag van „leven of dood", na het ster ven lost men op het tooneel zoo maar niet op. Ook David Belasco niet, hoe overtuigd hij zelf moge zijn. Maar zeker is het een stuk, waarover men blijft denken en spreken ook na de opvoering. Het is een waagstuk van een schrijver, dit onderwerp op het tooneel te brengen, omdat er van het publiek altijd een deel zal zijn ja, bijna zeker het grootste deel dat zeer sceptisch tegenover den teruggekeerden doode Peter Grimm keert namelijk na zijn „overgaan" onder de levenden terug om zijn levenswerk te voltooien zal staan. Wij staan hier, bij de verschijning van een doode, np een grens, die, als zij ook maar even woi'dt overschreden voor een deel van het publiek niet alleen onaanvaardbaar maar ook min of: meer belachelijk zou kunnen worden. Maar Belasco hoe wel zelf blijkbaar overtuigd spiritist heeft zijn onderwerp zóó behan deld, dat het door allen kan worden aan- vaavc omdat men ook in den teruggekeerden Peter een symbool kan zien. Want wie zou durven ontkennen, dat het goede in den mensch ook blijft voortwerken na zijn dood, dat zooals Belasco het zelf uitdrukt de dooden blijven voortleven in de harten van allen, die hen hebben gekend. Hoe men ook tegenover deze groote vra gen moge staan, indruk maakt Belasco's stuk zeer zeker door de hoog ernstige, knappe, dra matische behandeling van het gegeven. Het eerste bedrijf, dat eindigt met den dood van Peter Grimm is als expositie zeer goed. Peter Grimm staat in het midden van de handeling als een mooie, kloeke figuur, en frisch en ge> zond en prachtig levend als hij door Jan Musch werd gespeeld, ging van dezen man iets warm menscheiijks uit. De volgende bedrijven, waarin de schrijver het waagstuk begaat, den dooden Grimm on der de levenden te doen terugkeeren, treffen door de subtiele behandeling. Geen oogenblik wordt het rondwaren van dezen doode tus schen de levenden, die hem niet zien of hooren ridicuul. Ja, wat meer is, men aanvaardt het. dank zij vooral ook de bewonderenswaardig*- regie. Er is telkens een wisselwerking tus schen den geest van Peter Grimm en de levenden, die zeer fijn gedacht is en mooi wordt volgehouden Is het niet een voortreffelijke vondst om Peter Grimm, die door niemand gezien of ge hoord, maar wiens aanwezigheid door ieder gevoeld wordt, alleen in onmiddellijk con tact te brengen met het kind, dat mediamiek is en op de grens staat van den dood? Eu zeer mooi is ook het slot, het overgaan „naar het andere rijk", het rijk der Wijsheid van den kleinen William op den rug van Peter Grimm Wij hebben ons vóór de voorstelling gisteren afgevraagd, of ae opvoering van dit stuk een even diepen indruk op het publiek zou maken als 15 jaar geleden, toen het hier voor het eerst werd gegeven door het gezelschap Comodia met wijlen Lobo in de hoofdrol. Zou het publiek in deze jaren niet scepti scher zijn geworden en zou het gezelschap van Musch dezelfde teere. subtiele sfeer weten te scheppen als indertijd de spelers onder regie van mevrouw RanuCciBeekman? De gespannen aandacht van het publiek en de dikwijls hoorbare stilte in de zaal bewezen overtuigend, hoe groot de indruk van Belasco's stuk was. En laten wij het hier dadelijk mo gen zeggen, dat wij tot nu toe geen voorstel ling van het gezelschap van Musch en van der Poll hebben gezien, welke als geheel op zoo hoog peil stond als die van gisteren. Want niet alleen Musch heeft als Peter Grimm prachtig spel gegeven, ook de anderen hebben geen enkel moment de soms ragfijne stem ming verbroken. Dit is zeker te danken aan Musch' fijnzinnige en voortreffelijke regie. Musch, die in het eerste bedrijf met zoo'n gezonden frisschen humor Peter Grimm prachtig tot leven had gebracht, wist ook als de doode den juisten, hier immaterieelen toon te treffen. Zeer suggestief was zijn aldoor in gehouden spel. Hoe „onwezenlijk" was hij steed.s van gebaar en houding, hoe wist hij tusschen al die levenden de „ongeziene" te blijven. Deze Peter Grimm is wel een dei- mooiste creaties, welke Musch ons in de laat ste jaren gegeven heeft. Eigenlijk zouden wij kunnen volstaan met de omgeving van Peter Grimm als ensemble onze oprechte bewondering te betuigen, maar dat zou niet billijk zijn tegenover de spelers. Zoo heeft Mary MuschSmithuyzen zich zelf gisteren overtroffen door de subtiele wijze, waarop zij telkens reageerde in II en ni op Peter Grimm's aanwezigheid. Dat was zeer fijn en vol stemming. En ook Nina Bergsma wist de zeer moeilijke en fragiele rol van het mediamieke kind vroeger door Willy Haak heel mooi gespeeld tot iets zeer bijzonders te maken. Het is wel een van de moeilijkste rollen in het stuk, omdat William alleen in contact met Peter Grimm's geest staat en sommige momenten „in trance" verkeert. De slotscène in II is een der hachelijkste tooneelen in het stuk. Dat zij indruk maakte, was voor een groot deel te danken aan het spel van Nir.a Bergsma. Frits Bouwmeester als de van het spiritis me overtuigde Dr. Andrew Mac Pherson. Adolphe Hamburger in de rol van den huichelachtige Frederik Grimm, Lena Kley in de gedaante van de eenvoudige, trouwhar tige huishoudster, Hans van Dorp overtui gend en zeer sympathiek als James Hartman, Lize van der PollHamakers en Theo Vink als het echtpaar Bartholomey. zij hebben allen meegewerkt tot het verkrijgen van een uitstekend geheel. Zoo werd het een voorstel ling, die bij de stampvolle zaal een zeer warm succes had. De heer Deinum heeft met dit stuk als abonnementsvoorstelling een gelukkige keuze gedaan. Op den volgenden abonnements avond 12 December krijgen wij Elsa Mauhs in „De onbekende Vrouw", een voor stelling, die een evenement belooft te worden. J. B. SCHUIL. som op te brengen. Om ons mooie en nuttige werk onverzwakt te kunnen voort zetten in het belang van de jeugd en ook in het belang van de gemeenschap, roepen wij Uw steun en hulp in. Bijdragen in geld kunnen gestort worden op onze Rijksgiro No. 214560 met vermelding voor nieuwe Clubhuis. Toezeggingen in welken vorm dan ook wor den tevens ingewacht bij het secretariaat van onze vereeniging Rijnstraat 117, Haar lem N. Helpt ons en wij zullen U hiervoor hoogst dankbaar zijn. Speeltuinvereeniging „Meerlebosch". H. A. OLDERSOM, secretaris. VERGADERING DER R.K. KAMER CENTRALE HAARLEM. De R.K. Kamercentrale Haarlem hield haar aigemeene jaarvergadering in het gebouw St.-Bavo alhier. De jaarverslagen van den secretaris den heer J. j. Brinkman en van den penningmees- ther M. J. van Zuylen, warden goedgekeurd. De Kamercentrale heeft thans 50 afdeelin gen. De inkomsten bedroegen f 2835, de uit gaven f 1732,49. Als nieuwe kascommissie werd de afdeeling Vijfhuizen aangewezen. Pater Beaufort sprak over het onderwerp „Rondom het regeeringsbeleid. De bestrijding van de werkloosheid achtte spr. het meest actueele probleem van de iandspolitiek, aldus de Msb, R.K. Kamercentrale. De regeering heeft verschillende maatrege len genomen om een duurzame vermindering der werkloosheid te verkrijgen. De tot nu toe gevolgde politiek van uitbrei- dwing der openbare werken achtte spr. wel goed, doch beter is een goedgerichte economi sche politiek. De contingenteerings en sanee- ringsmaatregelen getuigen hier reeds van. De depreciatie van den gulden was voor honder den ©en uitkomst. Het plan-Westhoff, dat leidt tot een recht- streeksche werkverruiming dwingt de groot ste bewondering af. Dit toch is voornamelijk gericht op bodemontginning en bodemverbe tering op groote schaal, waardoor het aantal tewerkgestelden blijvend vermeerderd kan worden. Direct zal het werk .geven aan 90.000 a 100.000 menschen en secundair aan 30.000 a '40,000. Intusschen kan het Werkfonds blijven bestaan. De werkverschaffing krijgt ook een ander karakter; het wordt werk in het vrije bedrijf. Spr. eindigde zijn inleiding met iets te zeg gen over het onderwijsvraagstuk. De verbetering der leerlingenschaal werd door de regeering afgewezen ombat het geld er niet voor is. Voor den inhoud dezer rubriek stelt dt Redactie zich niet verantwoordelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst oj mei icplaatstwordt de kopij den inzender nie: teruggegeven. Oproep aan den Middenstand. De besturen van ondergeteekende organi saties richten zich bij dezen tot den Mid denstand met het verzoek medewerking te verleenen aan de op Zaterdag 3 December a.s. te houpden aigemeene landelijke collecte, uit gaande van het Nederlandsche Jeugdleiders Instituut, ten bate van de vervolgden om geloof of ras. U kunt uw medewerking verleenen door: 1. Een affiche op te hangen, waarin wordt aangespoord om iets te offeren voor de ver volgden; 2. een busje te plaatsen. Affiches en busjes kunnen worden afge haald aan het plaatselijk bureau, gevestigd in het gebouw van de Nutsspaarbank, Jans straat 19, alhier. Op aller medewerking wordt gerekend!! De besturen van de Chr. Middenstandsvereeniging, Haarlemsche Handelsvereeniging, R. K. Middenstandsvereeniging. Speeltuinvereeniging Meerlebosch vraagt steun. Wij vragen een oogenblik uw welwillende aandacht voor een dringende zaak. Ons Club huis is niet langer geschikt, om er de cur sussen, welke wij aan de kinderen van onze vereen, geven, te houden. Bij onze vereen, zijn ruim duizend kinderen aangesloten; een be hoorlijk clubhuis is één der onmisbare appa raten voor een speeltuinvereeniging. Onze beweging is strikt neutraal en wij hebben de kinderen van alle gezindten onder onzen vaan te zamen gebracht, met geen ander doel dan hen nuttig en aangenaam bezig te houden Wij bestrijden daarmede eiken dag weer daadwerkelijk de baldadigheid. Dit alles ge- geschiedt geheel belangeloos, en onze werkers zijn bereid het nieuwe clubhuis zonder ver goeding zelf te bouwen, indien wij slechts de benoodigde materialen hiervoor kunnen be komen. Van de Rijks- en Gemeentelijke auto riteiten hebben wij de toezegging gekregen, dat zij ons hun steun zullen verleenen, in dien wij in staat zijn om zelf 50 pet. der bouwkosten op te brengen. Onze vereeniging is gevestigd in de Vogelen- en Water-buurt een specifieke arbeidersbuurt, en 60 pet. on zer leden zijn zonder werk, zoodat wij niet kapitaalkrachtig genoeg zijn, om deze bouw HOLLA ND- AMERIKA LIJN Volendam 29 (12.30 n.m.) v. New York te Rot terdam verwacht. Maasdam New Orleans n. Rott. 25 te Houston. Binnendijk Rott. n. New Orleans p. 27 Dung. Lochkatrine Cane. n. Rott. 27 te Southampton. Beemsterdijk 25 v. New Orleans n. Rott. Spaarnaam 27 v. Rotterdam te N. Orleans. Bilderdijk Philad. n. Rott. 27 te Norfolk. Tiradentes Baltimore n. Rott. p. 28 Scilly. Moordam Rotterd. n. New York 27 v. Plym. Lochkatrine Vanc. n. Rott. 27 te Southampton. Lochgoil Rott n. Vanc. 23 v. San Francisco. Burgerdijk 27 v. N. Orleans te Rott. Marenta 25 van Swansea te Vancouver. HOLLAND—OOS'I AZle LIJN Grootekerk 27 v. Amsterdam te Hamburg vertr. 29 (n.m.) n. Rotterdam. Zuiderkerk 27 v. Hamburg te Rotterdam Gaasterkerk (thuisr.) 27 van Colombo. Meerkerk (thuisr.) 27 van Yokohama. HOLLAND—AUSlRALle LIJN Kota Gede (thuisr.) 27 v. Antw. via Avonm. Aagtekerk (uitreis) p. 26 Dungeness. HALL Y« l-l.IN Stad Vlaardingen 25 v. Narvik n. Vlaard. Rozenburg 25 v. Chantenay te Bilbao. Stad Schiedam Vlaardingen n. Pepel 25. 20 mijl O. van Lizard. Stad Amsterdam 20 (n.m.) v. Oxelösund. Stad Arnhem 28 te Rotterdam verw. HOLLAND AFRIKA LIJN Springfontein (thuisr.) 26 v. Marseille. Algenib (uitreis) 27 te Kaapstad. Boschfontein 28 v. Antw. te Hamburg. Jagersfontein (thuisr.) p. 28 Dungeness. HOLLAND WEST AFRIKA LIJN. Amstelkerk 27 van Hamburg te Amsterdam. Jaarstroom (uitreis) 24 van Monrovia. KON HOLLANDSCHE LLOYD Waterland (thuisr.) 27 van Montevideo. Salland 28 v. Hamburg te Amsterdam. Eemland 28 v. B. Aires te Amsterdam. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Flora 23 van Curasao naar Maracaibo. Midas 24 van Curasao naar Aruba. Atlas 24 van Curasao naar Pto. Cabello. Douro 25 van Curasao n. Centr. Amerika. Ceres 26 van Curasao naar Cristobal. Strabo 26 van Cristobal naar Curasao. Barneveld Chili naar Amst. 26 van Curasao via Liverpool. Deucalion 27 van Alexandrië te Kymassi. Fauna Stamboul, n. Amst. p. 28 Ouessant. Simon Bolivar Amsterdam n. West Indië 27, 60 mijl Z.O. van Land's End. Orpheus 28 van Oporto te A'dam. Calypso v. New York naar Port au Prince. Boskoop, A'dam n. Chili 24 v. Callao. Breda 26 v. Paramaribo n. Amsterdam 26 van Madeira. Achilles, Bourgas naar Antwerpen p. 27 Quessant. Ajax 26 v. Danzig n. A'dam. Alkmaar 28 v. Hamburg te Amsterdam. Baarn A'dam n. Chili p. 26 Terceira. Bodegraven 27 v. Delfzijl te Hamburg. Hercules Rotterdam naar Algiers pass. 27 Gibraltar. Irene 27 v. Palermo te A'dam Juno 27 v. Savona n. Palermo. Mars 27 v. Fiume n. Bari. Merope Amsterdam naar Kopenhagen pass. 28 Holten. Nereus Stettin n. Amsterdam p. 28 Brunsb. Oberon R'dam n. Tunis p. 27 Gibraltar. Odysseus Aarhuus n. A'dam p. 28 Brunsb. Orpheus Oporto n. A'dam p. 28 Ouessant. Poseidon 27 v. Hamburg te A'dam. Rhea 26 v. A'dam te Hamburg. Theseus A'dam n. Gdynia p. 28 Holtenau. Trajanus 27 v. A'dam n. Hamburg. Vesta 28 van A'dam te Lissabon. Vulcanus R'dam n. Jaffa p. 26 Gibraltar. Triton, R'dam n. Olhao p. 27 Dungeness. Ganymedes R'dam naar Tanger p. 27 Dugeness. Iris R'dam n. Pasajes p. 27 Dungeness. Aurora 28 v. Napels te Catania. Pygmalion 27 v. Varna te Stamboul. Hermes 27 v. Izmir te Stamboul. Ulysses 26 v. Piraeus n. Antwerpen. Agamemnon 26 v. Malta te Piraeus. Titus 28 v. Venetië te Lissabon. Tiberius 28 van Canea te Algiers. Pluto 28 van Kopenhagen n. Stettin. Venus 28 van Stamboul n. Kymossi. Bennekom Chili n. Amsterdam via Liverpool 24 v. Cura&ao. MEIJER CO'S SCHEEPVAART-MIJ. Maron, Batavia n. A'dam p. 28 Wight. Gleniffer 27 v. Otaru te R'dam. Rhesus Batavia en Amsterdam n. Liverpool p 26 Dungeness. Phrontis, Amsterdam naar Batavia pass. 27 P. Point. Antilochus Rotterdam naar Japan 28 van Penang. Benvorlich Hongkong naar Rotterdam 23 van Port Said. Titan R'dam n. Japan p. 25 Beachy Head. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Buitenzorg (thuir.) 26 v. Batavia. Baloeran (uitr.) 28 v. Lissabon. Dempo (thuisr.) 27 v. Sabang. Indrapoera (uitr.) 28 te Belawan. Sibajak 29 (11 v.m. v. Batavia te Rotterdam verwacht. Kertosono 27 v. Bremen te Rotterdam. Kota In ten (thuisr. 27 te Pert Said 2 (7 v.m.) te Genua verw. Kota Tjandi (uitr. p. 27 Gibraltar. Sitoebondo uitr.) 27 te Belawan. Tosari, 27 van Rott. te Hamburg. Tjikembang (thuisr.) p. 27 Ouessant. ROTTERDAM—ZUID AMERIKA LIJN. Alphacca, 28 v. Rott. te Hamburg. Alcyone (thuisr.) 26 van Santos. Alhena. 27 v. Rott. n. B.-Ayres. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Tarakan (uitr.) p. 27 Gibraltar. Poelau Bras (thuisr.) p. 26 Gibraltar. Tjikandi (thuisr.) 27 v. Triest. Soemba (thuisr.) 26 t~ Penang. Salabangka, 27 v. Batavia te Amst. Bintang (thuisr.) 26 te Penang. Simaloer, Sydney C.B. n. Singapore 26 v- Belawan. Poelau Laut (uitr.) 26 v. Belawan. J. C. Coen, 27 v. Amst. te Batavia. Enggano (uitr.) 28 v. Port Said. WIJK LIJN. Katwijk, Zaadam n. Bilbao p. 27 Dungenesa.

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 11