Haarlem's Dagblad In de Kamer. Politie in Tunis neemt voorzorgsmaatregelen Kinderzegels. ALBA Kerst-inzameling vaat de sti&êe atmu DIJKSTRA'S fa nietm Spaarne 65 Het belangrijkste 56r Jaargang No. 17017 Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courant-Uitgaven en Algem. Drukkerij N. V. Bureaux: Groote Houtstraat 93, bijkantoor Soendaplein 37. Postgirodienst 38810. Drukkerij: Zuider Buiten Spaarne 12. Telefoon: Directie 13082. Hoofdred. 15054 Redactie 10600, Drukkerij 10132, 12713 Admin. 10724, 14825. Soendaplein 12230. Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Directie: P. W. PEEREBOOM EN KOBEK'J PEKKEBOOM Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM Zaterdag 10 December 1938 Abonnementen pet week f 11.25 p maand f I.IO- pei 3 maanden I 3.25 franco per post t 3.55 lniwe nummers t) cent per ex, Advertcntiën l-S regelf f 1.75. elke regel meer f 0.35 Reclames I 0.60 per regel» Kegelabonncmenlstaneven op aanvraag» Vraag en aanbod 1-4 regels f O.60. elk® regel meer f 0.15. Groentjes cie rubriek» Verleden week heeft zich een wonderlijk geval bij een stemming in de Tweede Kamer voorgedaan. Die stemming betrof een amen dement dat zich principiëel uitsprak voor ver leening van subsidie aan de R.K. Economische Hoogeschool te Tilburg. Het werd aangenomen met 47 tegen 46 stemmen. Het 94ste aanwezige lid. een tegenstander van het amendement, had vergeten de presentielijst te teekenen en daardoor was zijn naam niet afgeroepen. Een der afwezigen, eveneens tegenstander, die met den Haagschen Raad had zitten vergaderen, kwam juist een minuut te laat binnen. Zoo leidden deze twee onnoozele toevalligheden een kleine verstrooidheid bij den een, een iets te trage wandeling bij den ander tot de aanneming van een amendement, dat welis waar geen directe gevolgen heeft maar dat de Kamer als principiëele uitspraak toch zoo belangrijk achtte, dat „de ban en de achter ban" waren opgetrommeld om bij de stemming aanwezig te zijn. Naar aanleiding van dit geval, dat algemeen de aandacht heeft getrokken en „door de ge- heele pers is aangegaan" vestigt de Haagsche Post de aandacht op het eigenaardige feit, dat de Tweede Kamer nooit de voltalligheid kan halen. Het gelooft niet dat er ooit een stem ming is geweest waarbij 100 leden aanwezig waren. Het herinnert aan twee gevallen waar bij er 99 stemden: over de Leerplichtwet en de Vlootwet. De Leerplichtwet werd met 50 tegen 49 stemmen aangenomen en de eenige afwezige, die tegenstander was, ontbrak om dat hij een paar dagen tevoren van zijn paard was gevallen en een been had gebroken. Latei- zei men in de Kamer dat dit paard verstan diger was gebleken dan zijn meester, want de Leerplichtwet is werkelijk een zegen voor Ne derland gebleken. Niettemin, zou ik meenen, zullen er zeker mensehen zijn die schrikken van den invloed van zulke kleine toevalligheden op zaken van landsbelang. En sommigen hunner zullen zich herinneren dat men in Frankrijk deze wonder lijke spelingen van het lot heeft voorkomen door wettelijk te bepalen dat afwezige Kamer leden bij volmacht hun stem kunnen laten uitbrengen. Dat lijkt dan ook wel een heel logische oplossing van de moeilijkheid en zij schijnt temeer aanvaardbaar omdat men zal zeggen: wij hebben toch geen 100 Kamerleden met de bedoeling dat er nooit 100 aan een stemming deelnemen! Maar men dient voorzichtig te zijn met te haastige voorkeur voor de logica. Zoo'n maat regel zou de afwezigheid van Kamerleden be vorderen, niet alleen bij stemmingen maar ook wel eens daarvoor, tijdens het debat. En bovendien is de logische oplossing lang niet altijd de beste. „Het toeval is het pseudoniem van de Voorzienigheid", heeft de Franschman Chamfort gezegd en ook in staatszaken is dat ruimschoots bewezen. Wij leven in een land dat zijn heilzame historische ontwikkeling in hooge mate te danken heeft aan een nu reeds eeuwen geleden geschapen staats regeling die rijk aan fouten en hiaten was. Wij hebben geen beste ervaringen opgedaan met een stelsel van kiesrecht, dat er zeer even redig en wiskunstig voortreffelijk uitziet, maar dat de belangstelling van de kiezers op zeer onevenredige wijze heeft benadeeld en in de practijk volgens zeer veler erkenning oneindig grooter gebreken heeft getoond dan zijn onlogische voorganger: het stelsel der districtsverkiezingen met herstemmingen. Wij zien aan de overzijde van de Noordzee een groot volk, dat aan zijn nog onlogischer kies stelsel districten zonder herstemmingen heeft vastgehouden met de uitkomst, dat het parlement er zijn erkend gezag vollediger en beter heeft weten te bewaren dan in eenig ander land. Dat zijn enkele overwegingen die opkomen wanneer men nadenkt over de wonderlijke toevalligheid, die zich dezer dagen weer eens in onze Kamer heeft voorgedaan en waarover we ons dus maar niet bezorgd moeten maken. R. P. TUNIS, 10 December. In strijd met de half officieele berichten, dat tusschen de pro- en anti-fascistische groepen een gentle men's agreement gesloten is om straatdemon straties te eindigen, eventueel slechts tijde lijk, gaan er hardnekkige geruchten, dat de Italianen, de Franschen en de Arabieren allen groote monsterdemonstraties beramen, het zij voor Zaterdag, hetzij voor Zondag. De politie heeft alle voorzorgsmaatregelen getroffen, doch indien het weekend rustig blijft, zullen de troepen vermoedelijk weer naar Algiers teruggezonden worden. In het algemeen bestaat er in deze Fransche bezittingen weinig twijfel, of de pubuieke opinie is vrijwel geheel ten gunste van Frank rijk. Demonstraties, als die welke gisteren in Algiers door studenten gehouden zijn en die veel gelijkenis toonen met de spottende be tooging in Parijs .Afrika aan de negers", luidde dit maal het parool bewijzen wel. dat men den toestand, althans daar, niet werkelijk „gespannen" mag noemen. In buitenlandsche consulaire kringen wijst men erop, dat Frankrijk vastbesloten is, Italië geen enkele gelegenheid te geven, onder eenig voorwendsel in te grijpen ter bescher ming van zijn onderdanen in Tunis. De de monstraties in Tunis hebben volgens deze "kringen voldoende bewezen, dat er sterke prc- Fransche gevoelens bestaan en voortgang van de betoogingen zou het prestige van Frank rijk eer schade dan goed doen. (United Press) 'k Vraag uw aandacht in gemoede Zij 't wellicht ten overvloede, In slechts enkle korte regels, Voor de nieuwe Kinderzegels. Vijftien jaren gingen henen, Sinds zij voor het eerst verschenen, Zij verwierven de positie Van een nobele traditie. Het is waar, in deze dagen Komt men dikwijls bij u vragen, Maar dit zal u niet verhindren Om terwille van de kindren, Van de zieke en de zwakke, Kinderzegeïtjes te plakken, Die u voor het brievenposten Maar een futje extra kosten En u het bewustzijn geven Dat u voor een prachtig streven, Om het beter te doen slagen, 't Uwe weer hebt bijgedragen. P. GASUS Zes executies in de Ver. Staten voltrokken. Negers pleegden verscheidene moorden. Gisteravond zijn in de staatsgevangenis te Reidsville in den Amerikaanschen staat Georgië zes negers geëlectrocuteerd. Hetgeen de grootste terechtstelling vormt, die sinds langen tijd in de Vereen igde Staten is voorgekomen Drie der negers waren ter dood veroordeeld wegens moord op den politie-commandant van Jackson, twee wegens moord op een politieman en een wegens het dooden van een boer en zijn dochter. Een blanke, die tegelijk met hen zou worden terechtgesteld, heeft een maand respijt gekre gen. CENTRALE RADIO ONTVANGST Wat de concurrent mag zeggen, Alles is slechts jantasie. Want van hendie ons werk kennen, Hebben wij de sympathie. HAARLEM TELEF. 10010. (Adv. ingez. Med.) Ir. H. F. Ott de Vries, de nieuwe chef van de Centrale Werkplaats, neemt afscheid van den scheidenden chef, Ir. A. G. de Koningh. Rechts ziet men het schilderij van den Haaiiemschen schilder Wesseling, dat „Den Mooien Nel" voorstelt en als afscheidsgeschenk aan Ir. de Koningh werd aangeboden. (Voor het verslag dezer plechtigheid zie men pag. 2 eerste kolom.) Eden in de Ver. Stafen Een pleidooi voor de democratie en het behoud der persoonlijke vrijheid De vroegere minister van buiten landsche zaken van Groot Brittannië, Anthony Eden, is gisteren te New York aangekomen. De „Aquitania", waarmede oud-minister Eden naar de Vereenigde Staten gereisd is, was tengevolge van mist buiten de haven van New York opgehouden. Alleen dank zij buiten gewone maatregelen kon Eden nog tijdig naar het feestmaal worden gebracht, waar hij zijn rede zou houden. Eden werd snel met een kot ter van de kustwacht naar wal gevoerd, waar een afdeeling motor-politie hem stond op te wachten. Met loeiende claxon werd Eden naar de zaal, waar het diner werd gegeven, ge bracht en een half uur voor hij zijn rede moest beginnen, kwam hij hier aan. In zijn speech zei Eden o.a: „Wat ik u thans ga zeggen is een poging voor u uiteen te zet ten, wat volgens mijn meening de opvatting van den gemiddelden Engelschman is over de huidige vraagstukken der wereld. Want, hoe wel wij meeningsverschillen hebben, zijn er zekere grondbeginselen, waarover wij het allen eens zijn. Als velen uwer ben ik zelf van de generatie, welke soms in mijn land de „missing gene ration" wordt genoemd. Waarvoor hebben wij en u ongeveer twintig jaar geleden gestreden? Men sprak over een oorlog om den oorlog te beëindigen en zelfs wanneer dit voor sommi gen een doel schijnt, dat met menschelijke middelen niet te bereiken is. dan hadden wij toch het vertrouwen, dat, naar wij hoopten voor altijd, de macht van het arrogante mili- airisme zou worden vernietigd. Wij hoopten, dat verdraagzaamheid en rechtvaardigheid en niet macht en willekeur de wereld zou regee- ren. Na twintig jaar zien wij met droefheid hoever wij nog verwijderd zijn van ons doel. De blaam rust niet op een enkele regeering of op een enkel land. De werkelijkheid welke voor ons staat vraagt al onze energie en concen tratie zij zijn kortweg onverbiddelijk. Wat ook van de wereld geworden is zij is geen veilige plaats voor de democratie. Andere systémen zijn opgestaan met autoriteit en een geheel afwijkende filosophie en hebben hun uitda ging gezonden. De gebeurtenissen welke zij hebben ontke tend hebben Engeland van zeer nabij getrof fen misschien meer dan de Vereenigde Staten Ten aanzien van deze uitdaging zijn wij er zeer van overtuigd dat wij ons zoowel mate rieel als geestelijk moeten verdedigen tegen den naderenden storm teneinde zeker te zijn. waar wij staan en wat wij willen en dan stand te houden. Laat mij dit zeggen met alle overtuiging, welke in mij is door mijn eigen ervaring van hetgeen de mannen en vrouwen van Engeland op het oogenblik denken en voelen. Het Brit- sche volk is nog hetzelfde als in het grootste oogenblik van zijn geschiedenis, het heeft nog hetzelfde geloof en dezelfde opvatting van leven en samenleving. De groote oorlog en hetgeen hierna is gekomen heeft de grondsla-" gen van het geloof niet geschokt, noch de kwa liteiten van het volk ondermijnd. Nog steeds voelen wij diep en sterk voor dezelfde dingen Soms leveren wij critiek op elkaar, doch in den grond van ons hart willen we allen hetzelfde: PHILIPS - SPLENDOR - OSRAM GLOEILAMPEN in alle kaarssterkten. PHILIPS - TUNGSRAM RADIOLAMPEN. GROOTE HOUTSTRAAT 15 TELEFOON 1-5-4-2-6. (Aav ingez. Med.) we willen allen onze vrijheden bewaren, wij allen willen vrijheid en veiligheid, niet alleen voor onszelf, doch ook voor onze kinderen en onze kindskinderen, wij allen wenschen vrede, hoewel we van meening mogen verschillen over de methode welke wij het beste oordeelen om tot het doel te geraken. De meeningsverschillen in uw en mijn land zijn menigvuldig en verscheiden, doch niette genstaande dit is de samenstelling van den staat in onze samenleving in velerlei opzicht gelijk en wat meer is, ik geloof, dat het de juiste samenstelling is en een samenstelling, welke de beste vooruitzichten heeft voor de menschelijke ontwikkeling Ook geloof ik, dat. indien wij vastbesloten zijn dat zij zal over leven, de democratie zal overleven, doch wan neer wij niet vast hiervan overtuigd zijn, zal zij ondergaan. Wij en gij staan pal voor de democratie, om dat wij pal staan voor de rechten van den enkeling, omdat wij de vrijheid verlangen voor de uiting van de gedachten, omdat wij die omstandigheden verlangen, waarin de men schelijke persoonlijkheid kan leven en zich ontwikkelen. Volgens onze opvatting is de mensch niet gemaakt voor den staat, doch is de staat ge maakt voor den mensch. We maken thans een poging mee om den mensch van het tegen deel te overtuigen, na eeuwen van strijd wordt de mensch bedreigd door den staat welke hij zelf heeft geschapen. Eden vervolgde: Ieder burger moet persoon lijke vrijheid genieten en allen moeten gelijk zijn voor de wet. De rechten van de minder heden en de meerderheden moeten gelijkelijk worden geëerbiedigd. Wij zijn overtuigd dat dit de grondslagen moeten zijn van allen voor uitgang. Als Engelschman richt ik thans het woord tot dit groote Amerikaansche gehoor en ik zet u uiteen, dat dit het geloof is van het Britsche volk en dat het hieraan in de komende jaren vast wil houden. Wij weten dat wij voorbe stemd zijn in ons land en in onze generatie te leven in een noodtoestand, waarvan niemand het einde kan zien. Wij zien een wereld, welke zeer levendig is, doch welke ook meedoogen- loos en uitdagend is een wereld, waarin voor velen kracht het eenige werktuig van politiek is. Onder dergelijke omstandigheden weten wij, dat wij in onszelf moeten gelooven om te kunnen leven. Graaf Czaby Hongaarsch minister van bnitenlandsclie zaken. Vriend van Mussolini en Ciano. BOEDAPEST, 9 December. (Reuter-ANP.) Graaf Stephen Czaky, die de rechterhand is ge weest van De Kanya. zal minister van buiten landsche zaken worden. Daar graal' Czaky een persoonlijke vriend is van Mussolini en Ciano, gelooft men, dat deze benoeming een goeden in druk in Italië zal maken. Zullen zij tevergeefs wachten? Verleden jaar zijn bijna 800 Stille Armen in Haarlem en omstreken verblijd met een Kerst- gave. Voor hen beteekende de inhoud van de enveloppe, vijftien gulden, veel, heel veel! Het is waar, dit geld hielp hun niet uit de ellende. Daarvoor was het te weinig, veel te weinig Sommigen zouden misschien wel honderd of dui zend maal zooveel moeten krijgen om van de nachtmerrie der crisiszorgen te zware hypo theken, leeningen en andere schulden ver lost te worden. Maar daarvoor is de inzameling ook niet bedoeld, want dan zouden met het in gekomen geld immers slechts enkelen en niet honderden gebaat zijn. Neen, de bedoeling is, dat de Stille Armen, die altijd gedrukt worden door zorgen en levensleed, op de Kerstdagen het feest van het Licht zullen ervaren, dat er medemen- schen zijn die met hun lot bewogen zijn en iets afzonderden om ook wat licht te brengen in de donkerte die hen omringt. Met de Kerstdagen moet ook de kachel in de kamer van de(n) Stille Arme branden, moet er ook een Kerst maaltje (bescheiden, trouwens kalkoenen en andere grootsche heerlijkheden koopt men niet voor het geld!) op tafel komen. De kinderen van de ouders die tot de groep Stille Armen be- hooren, moeten op de Kerstdagen even de illusie krijgen, dat er weer een zonnestraal van blijdschap in hun huis gekomen is, dat er weel een glans van hoop voor de toekomst op het anders zoo droeve gelaat van vader en moeder is te zien. Dan kan de z.uinige huisvrouw, die in deze jaren van zorgen wel geleerd heeft met weinig geld veel le doen, zeer veel nog met zoo'n Kerst- gave doen. Velen zullen wel zoo voorzichtig zijn, dat er ook nog een extratje overblijft voor Oude- en Nieuwejaarsdag! Nu de Kerstinzameling begonnen is, zien vele Stille Armen al uit naar de verdeeling. Zou ook nu weer hun aanvraag worden ingewilligd, of zouden ook nu weer als ze het zelf niet deden, bekenden met hun droeve omstandigheden voor hen bij het Comité hebben aangeklopt? Verle den jaar werd den dag voor Kerstmis gebeld, toen kwam een afgezant van hét Comité om de enveloppe. Die enveloppe die zooveel blijd schap bracht. Natuurlijk zullen nu in de dagen van Kerst mis weer vele Stille Armen verlangend zitten uit te kijken. Anders schrikken zij als de bel klingelt, want meestal is het dan iemand die komt aandringen op betaling van schuld. Maar nu hopen zij op het klingelen der bel. Lezer,^hebt gij al uw bijdrage voor de Kerst inzameling gestort? Het hangt mede van U af, of de vreugdebei zal klingelen in het huis der Stille Armen. Geen hunner mag tevergeefs wachten Zesde verantwoording van bij ons blad bin nengekomen giften. A. K. M. f 2; J. v. d. V. f 3; G. T. f 2.50; mevr. P. R. f 10; mevr. K.-v. M. f 5; mej. H. H. B. f2.50; C. I. f5; I. B. f 10; mevr. F. P. M. f 4 mevr. A. C. M. C.-S. f20; J. C. f 1; wed. B. f 10; P. K. f 1; A. A. f 1; W. K. f 3; wed. K. f 1; H. d. C. T. v. B. f 10; H. R. f 5; R. C. K. f 2.50; J. K. f 1; M. V. f 4; mevr. A. B. I. f 2; N. O. f 2.50, mevr. P. f 10 N. N. f 0.75 mej. A. D. f 1 mej. W. f 1 J. J. B. f2; L. t. H. B. f 1.50: N. N. f 0.50; fam. B. f 1.50; N.N. f 2.50; H. B. f 2 M. M. W. f 0.50 X. IJ. Z. f 175 D. H. K. f 1; L. M. f 1; H. L. f 1; N.N. f 0.50: mej. W. S K. f 1: H. K. f 1; mevr. A. I. H. f 50; mej. J. B. v. B. f 25: Dr. H. H. f 10; F. A. v.d. B. f 10; J. H. W. E.-de K. f 10; J. A. de V. f 10; H. de K. f 10; A. J. B. f 10; J. L. T. f 10; mej. B. C. H. 1' 10: Mr. C. G. B. 1' 10: S. en J. V. f 10: A. de V. 1' 10; Drukkerij T. f 10; G. M. f 7.50; mej. C. J. H. S. f 5; fam. M. f 5: mej. J. W. f 5: Dr. J. E. de V. van S. f 5; \V. F. J. te A. f 5; Ch. D. v. R. f 2.75; J. v d N. f 2.50; mevr. de wed. C. L.- H. f 2.50: L. J. K. f 2.50: H. J. S. f 2.50; Q. L. f 2.50: mej. van S. f 2.50; C. G. de G. f2; G. J. IJ. S. f 2; N.N. f 1.50; N.S. f 1.50; H. S. f 1: Lab. f 1; mej. A. J. H. W. S. f 1; A. J.O.S. f 1; A. W. B. f 1: C. B. f 1; mevr. C. B -W. f 1; fam. de G. f 1: B. P. v. P. f 1; Zr. H. G.S. D. f 1: M. E. f 1; N.N. f 0.25: N.N. f 1; P. H. f 0.50; N.N. f 10. Het vorige totaal bedroeg f 1451.15. Thans zijn in het geheel bij ons blad binnengekomen 407 giften tot een bedrag van f 2037.90. Giften kun nen worden afgegeven aan onze bureaux Groote Houtstraat 93 en Soendaplein 37 of overgeschre ven worden op onze postgirorekening no. 38810 onder vermelding „Voor de stille armen". Ten behoeve van het Comité voor de „Stille Armen" werd bij de Twentsche Bank gestort: J. W. N. f 5, A. v. d. Sl.-W. f 10, Mw. A. E. M. v. G. f 5, C. M. Br. f 10, Jhr. Mr. E. J. Str. v. L. f 10, G. M.. H'stede f 5. H. A. J. de B. N. f 25. Mevr. A. W. Spr.-ten K. f 5, F. H. S. f 10, Mevr. S. F. v. D.-Kr. f 5. Door het Comité ontvangen van Mevr. Wed. Mr. N. Pl.-de Vr. f 10. Sydney door cycloon geteisterd. Ernstige schade aangericht. SYDNEY 10 December (Reuter/A. N. P.) Gisteravond is Sydney geteisterd door een van de ergste cyclonen, die men hier ooit heeft meegemaakt. Op de beroemde brug over de ha ven werden een tram en een trein door hevige windvlagen uit de rails geworpen. Muren stort ten in, daken werden afgerukt en dozijnen luxe- jachten werden op den wal geworpen. De schade loopt in de tienduizenden guldens. De telefoni sche en telegrafische verbindingen met Sydney zijn verbroken. Duizenden dakloozen te Manilla. Taifoen eischte 45 menschenlevens. MANILLA 10 December (Havas/A. N. P.) Volgens de laatste berichten heeft de taifoen, welke Manilla gisteren geteisterd heeft, 45 slachtoffers geëischt. Honderden personen zijn gewond en duizen den dakloos. Er is voor millioenen dollars schade aangericht. Het woord is aan Comtesse Diane: Het verstand der vrouwen is geringer dan dat der man nen; iedere vrouw, die poogt dit te ontkennen is iverkzaam om het te bewijzen. Mijnontploffing in Engeland. Drie dooden en zes gewonden. LONDEN, 10 December (Reuter.) In een mijn te Littlemill in Zuid-Ayrshire heeft zich gister avond een mijngasontploffing voorgedaan, ten gevolge waarvan drie mijnwerkers gedood wer den. Zes anderen liepen ernstig brandwonden op. Spaanscli vaartuig door Franschen torpedojager op de vlucht gedreven Schip poogde een sleepreis te verhinderen. GIBRALTAR, 10 December. Een schip der Spaansche Nationalisten heeft getracht tusschen- beide te komen teneinde te voorkomen, dat een Fransche sleepboot, Geoland 2, die de lichters Mistral en Maroc met arbeiders, scheepsbouw kundigen en materiaal van Oran naar Gibraltar sleepte, laatstgenoemde plaats zou bereiken. Het Spaansche vaartuig werd echter door een Franschen torpedojager op de vlucht gedreven. De lichters werden naar Gibraltar gesleept om de Jose Luis Diez, de republikeinsche torpedoja ger, die in een zeegevecht zwaar gehavend werd, te repareeren. Men verwacht, dat het Republi keinsche oorlogsschip spoedig gereed zal zijn, waarna het, volgens de berichten, aan een blok kade van de nationalistische havens in samen werking met de geheele republikeinsche vloot zal deelnemen. (United Press.) MODERNE WONINGEN TE HUUR, over de nieuwe brug a/d. Delft laan, onmiddellijk naast Stat. Bloemendaal, bevatt. 7 kam., koelkast, vanaf 38. Grootere typen met centr. verw. 55. U kunt nu reeds kiezen en huren voor het komende voorjaar. Bevr.: S. VELDKAMP, Van Dortstraat 90, Telef. 16373. (Adv. Ingez. Med.) 'Y" FABRIKAAT te imiteer en Zonder ver- plichting kunt U de toonzalen bezichtigen TELEFOON 14850 Levering via den handel De enorme vraag naar DIJKSTRA-kappen, Is iets, wat zelfs een kind kan snappen, Naast eenvoud, sierlijkheid en lijn, En prijzen die zeer billijk zijn. Geven z' elk vertrek waar ze zijn geplaatst, Een apart cachet, dat steeds verbaasd. En dat haar in het algemeen. Een plaats bezorgt als nummer één. (Adv. Ingez. Med.) HEDEN16 PAGINA'S HAARLEM EN OMGEVING. Het afscheid van ir. A. G. de Koningh. 2 pag. Bezwaren tegen de forcnsenbelasting ont wikkeld. 15 BINNENLAND. Mr. Stecnberghe kondigt voor 1939 aan: Regeling van den straat- en markthandel 3 Tc Goirle heeft een liefdes-drama twee doo den geëischt. 3 Sociale plannen der regeering. 15 BUITENLAND. De Fransche Kamer heeft met 315 tegen 241 stemmen haar vertrouwen in Daladier uit gesproken. 5 In gezaghebbende Duitsche kringen te Ber lijn verwacht men eenige verzachting in de anti-Joodsche maatregelen. 5 Bij een vlicgtuigongclu kin Frankrijk kwa men 5 personen om het leven. 5 ARTIKELEN enz. R. P.: In dc Kamer. 1 P. v. d. Hem: Storingen. 3 C. Hottelet: Menschenlced In Niemands land. 5 Dr. \V. G. N. v. d. Slcen: Per auto en boot door Zuid-Afrika. 7 J. II. de Bois: Litteraire Kantteekeningcn. 7 H. D. Vertelling: Cupido's list. 7 W. S.: Oorlog en Vrede. 8 Financieel Economisch Weekoverzicht: Euro- peesche onrust veroorzaakt ineenzinking van kooplust op de beurzen. 9 Van onzen correspondent in het Verre Oos ten: Japan loert propaganda maken. 13 J. B. Schuil over ..Soubrette" 15 De Burgerlijke Stand van Haarlem is opge nomen np f jij

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 1