GRIEP-KOU? „dokterpartje"adviseert een„cMijnhardtje Ir. A. C. de Koningh neemt afscheid van de „Centrale Werkplaats MIDDENSTANDS ZIEKTEVERZEKERINGEN. HEEMSTEDE ZATERDAG 10 DECEMBER 1938 H A A R L E M'S DAGBEAD 2 Vele leden van het personeel voerden het woord. Hedenmorgen heeft ir. A. G. de Koningh, de Chef der Centrale Werkplaats alhier, afscheid genomen van het personeel der Werkplaats wegens zijn vertrek naar Utrecht waar hij, zooals wij reeds meldden, de functie heeft aanvaard van Chef van Materiaal en Werk plaatsen der Ned. Spoorwegen voor het geheele land. Als eerste spreker voerde het woord ir. H. F. Ott de Vries, die den heer de Koningh zal op volgen. Toen afgeloopen Dinsdag het gexuxcht de ronde deed, dat mijnheer de Koningh het werk zou gaan verlaten heerschte er onder het personeel een groote verslagenheid. Dat is te hegrijpen. De heer de Koningh heeft dertig jaar zijn beste krachten aan de Centrale Werk plaats gewijd. En niet tevergeefs. Uit alle wereldaeelen is men naar Haarlem gekomen om hier de Centrale Werkplaats te bezoeken. Zelfs de Duitschers, die op dit gebied toch ook wel iets presteeren, hebben aan de WTerkplaats een bezoek gebracht. Trouwens ook de directie en de commissarissen der Ned. Spoorwegen hebben dit voorbeeld gevolgd. Het behoeft dan ook niet te verwonderen, dat ir. de Koningh tot deze belangrijke functie is geroepen. Wij staan hem noode af, doch wij hebben er in te berusten. De buitengewoon prettige samen werking heeft een gevoel van dankbaarheid teweeg gebracht. Spontaan kwam het verzoek uit de Werkplaatsen om iets te geven. Met groote snelheid is deze zaak voor elkaar geko men. Er is echter bovendien een drang uit het personeel gekomen om een vergrooting van uw portret in de hal te mogen hangen, indien u tenminste bereid bent ons een foto af te staan. Wat de geschenken betreft hebben wij ons uitsluitend tot Haarlemsche onderwerpen bepaald. Spreker bood den heer de Koning vervolgens een ets van Dirk Harting, voor stellende „De Amsterdamsche Poort", een schilderij van Wesseling „De mooie Nel" en een bloemstuk aan Ik hoop, aldus besloot ir. Ott de Vries, dat mijnheer de Koningh in zijn nieuwe betrek king alle voldoening mag vinden, die hij er zich van voorstelt. Zijn beminnelijke wijze van omgang met de menschen en zijn groote gaven zullen hem ook in Utrecht doen slagen. Als eerste van het personeel nam vervolgens de heer J. de Bouter het woord, die nog eens voor het laatst een klacht van het personeel overbracht. De klacht namelijk, dat de heer de Koningh het werk gaat verlaten. Het is echter ditmaal niet de bedoeling, dat de reden voor deze klacht wordt opgeheven, maar u zult- hieruit wel begrijpen, aldus spreker, hoe zeer het personeel uw heengaan betreurt. Wij hopen, dat het u ook in uw nieuwe standplaats goed mag gaan. Namens St. Raphael bedankte de heer Jam sen voor de aangename samenwerking', die er steeds tusschen 't personeel en den heer De Ko ningh heeft bestaan. U had, zoo besloot spr., steeds een open oog voor de belangen van het personeel. Vervolgens spraken nog de heeren Silvis namens het P.C.P. en Dinkelberg voor den Centr. Bond. die den heer De Koningh dankten voor de wijze waarop hij steeds met het personeel heeft samengewerkt. Thans is dus het oogenblik aangebroken, aldus begon ir. De Koningh, om datgene uit te spreken, wat er in mij omgaat nu ik u allen na de vele jaren van samenwerking ga ver laten. Het heeft mij moeite gekost deze nieuwe betrekking te aanvaarden, doch wanneer men op een lagere plaats de overtuiging heeft, dat men zijn werk behoorlijk gedaan heeft, dan hoopt men dat het ook op een hoogere plaats wel zal gaan. Van het begin af aan heb ik getracht het belang van de spoorwegen voor oogen te houden. Dit gaat ten nauwste ge paard met het belang van het personeel. Een van de belangrijkste dingen die we bereikt hebben is wel het feit, dat iedereen van het personeel doordrongen is van den plicht om naar zijn beste kunnen mee te werken aan een goede uitvoering van het werk Vroeger was het motto: „Wat het kost dat hindert niet, als het maar goed is". Dat was natuurlijk onjuist. Naast den eisch van goed werk moet ook de eisch gesteld worden, dat het in den kortst mogelijken tijd geschiedt. Het heeft langen tijd geduurd voor iedereen van de redelijkheid van dezen eisch overtuigd was. Groote herstellingen van een rijtuig na men vroeger drie maanden in beslag, thans 18 dagen! De herstellingstermijn voor locomotie ven was destijds 4 a 5 weken, op het oogen blik gebeurt het in 9 a 10 dagen. Dat zijn re sultaten, die bereikt zijn na een grondige studie van het bedrijf. Wanneer dergelijke re sultaten bereikt worden krijgt het personeel vertrouwen in de leiding. Wanneer mij daar om lof wordt toegezwaaid dan mag men zeker niet den grooten steun en loyale medewerking vergeten, die ik steeds heb ondervonden van ir. Hupkes, die onlangs tot lid der directie van de Ned. Spoox-wegen is benoemd. Aan den an deren kant was ik natuurlijk geheel afhanke lijk van den goeden wil, die het personeel mij hierbij toedroeg. In de eerste plaats mag ik dan wel den heer Ott de Vries hartelijk dan ken en verder de heeren Serné en Meeuwsen en al het andere personeel van hoog tot laag, dat steeds zoo prettig heeft meegewerkt. De geschenkexx, die men mij heeft gegeven had ik zelf niet beter uit kxxnnen zoeken. Daar dank ik dan ook nogmaals hartelijk voor, zoo besloot spreker. Tenslotte bestond er voor het personeel ge legenheid van ir. de Koningh afscheid te ixemen. Hotel-Restaurant LION D'OR. HET Restaurant voor Uw KERST- en NIEUWJAARSDINERS. Rustige sfeer Alle comfort. (Adv. Ingez. Mea.j EXAMENS. Geslaagd voor het Esperanto B-examen mevr. J. F. CroesVan Delden. CHARLOTTE KöHLER. Donderdagavond 15 December zal mevr. Charlotte kohier in den Stadsschouwburg te Haarlem een reprise geven van de bekende voordracht ..Marathondans", waarmede zij verleden jaar zoo'n geweldig succes oogstte. (Adv. Ingez. Med.) De weerstoestaind van hedenmorgen 7.20 uur: Weer: Wind: Den Helder: zwaar bewolkt ZZO krachtig Vlissingen: betrokken Z stormachtig De Bilt: zwaar bewolkt ZO krachtig Groningen: zwaar bewolkt ZO matig Maastricht: half bewolkt Z matig Temperat. in gr. C.: Minimum hedennacht in gr. C.: Neersl. afgel. etmaal in m.M.: Den Helder: Vlissingen De Bilt: Groningen Maastricht: Verwachting geldig van hedenavond tot mor genavond ongeveer 19 uur: Voor het geheele land: Matige, tijdelijk krachtigen. Zuidoostelijken tot Zuide lijken wind, zwaar bewolkt tot betrok ken, geen regen van beteekenis, zelfde temperatuur. StormivaarschuwingsdienstHedenmor gen te 9.50 uur werd geseind: aan de posten van Delfzijl tot IJmuïden „At- tentiesein neerhalen" en aan die van IJmuiden tot Nieuwesluis in Zeeuwsch Vlaanderen „Stormsein neei'halen". De gisteren vermelde Oceaandepressie be vindt zich nog steeds ten Westen van de Britsche eilanden. Zij heeft vooral over Zuid- Engeland zwax-en regen gebracht, zoo tapte Croydon hedenmorgen 23 xxx.M. af. Het regen front dx-ong echter niet verder dan het licht schip Noor-dhinder door en het ligt thans stationair over de Noordzee. De hooge druk in het Oosten nam weer een weinig in betee kenis toe, zoodat de luchtdrukverschillen in onze omgeving weer grooter werden en heden morgen stormachtige tot krachtige Zuidelijke wind langs onze kust en over de Oostelijke Noordzee werd waargenomen. Over de Golf van Biscaye ontwikkelt zich een nieuwe secundaire storing, welke vermoe delijk op het weer ten onzent geen invloed zal uitoefenen. De oude IJslandsche depressie is naar de Poolzee verdwenen. De ochtend temperaturen blijven vrijwel ovex'al boven normaal, in ons land bedraagt de afwijking nog 1 tot 2 graden, tex'wijl in Scandinavië af wijkingen van 15 graden voorkomen. BAROMETERSTAND Vorige stand 762 m.M. Stand van heden 759 m.M. Neiging: Achteruit. Opgave van: Fa. KUIPERS ZN., Opticiens Zijlstraat 97 Telefoon 12726 HOOG WATER TE ZANDVOORT: Zondag v.m. 5.30 uur; n.m. 17.54 uur. Strand berijdbaar van 10.3016.00 uur. Maandag v.m. 6.26 uur; n.m. 18.53 uur. Strand bex'ijdbaar van 11.3017.00 uur. Belangrijke Telefoonnummers Politie: 11850. Brandweer: 15333. Ongevallendienst (Brandweerkazerne) Ged. Oude Gracht: 14141. Vrouwen-Wereldunie voor goede internationale verstandhouding. Mevr. P, van Heerdt tot EversbergQuar- les van Ufford, vice-pi'esidente Vrouwen We reld-Unie voor goede Internationale Verstand houding, schrijft ons: Mede naar aanleiding van het feit dat ik een onderhoud had met verschillende onder tee Se ll aars van den Oproep tot geestelijke en mo- reele Hei-bewapening, gevoel ik den tijd ge komen om meer bekendheid te geven aan het werk van bovengenoemde Unie. In het kort saamgevat is haar wei*k als volgt: De ontwikkeling van de geestelijke en mo- reele krachten, die een tegenweer kunnen vor men tegen de vele krachten in de ziel van het individu, die den wereldvrede bedreigen. De belangstelling te wekken van allen, die nog niet overtuigd zijn, dat het een heilige plicht is om persoonlijk in deze richting te werken. De vorming ter hand te nemen van kleine studiegroepen, aanbevelings- en werkgroepen, die bij de meest uiteenloopende organisaties belangstelling trachten op te wekken voor vraagstukken, die meer in het bijzonder met de internationale goede verstandhouding sa menhangen: economische kwesties, volksge zondheid, opvoeding, de beteekenis van de pei-s, i-adio, cinema, enz. Dus van alles wat in het algemeen tot locale, nationale en inter nationale toenaderingsarbeid kan bijdragen: alles wat vereenigt en niet, wat verdeelt. De jeugdopvoeding in school, in huis en in het vereenigingsleven in deze richting helpen beïnvloeden. De verspi-eiding bevorderen van al hetgeen in b.g. zin reeds aan opbouwend werk door anderen wordt gedaan. Koi-.^om: zij wil in den meest algemeenen en uitgebreiden zin uitvoering geven aan den oproep tot geestelijke en moreele Herbewape ning, door Hare Majesteit de Koningin in September van dit jaar uitgesproken. Waar de Koningin ons oproept, daar willen wij volgen. Voor dit wex-k is gevormd een aanbevelings comité bestaande uit de dames: mevr. M. A. Beelaex-ts van Bloklandjkvr. Snoeck, mevr. C. L. van Eysinga—bsse. Van Hogendorp, mevr. M. V. Feithjkvr. Schorer, mevr. D. C. van Lidth de Jeudev. Rossum, mevr. M. E. M. van Nispen tot Sevenaei-jkvr. Serraris, mevr. R. A. F. Rutgex-sIdenburgh, mevr. E. van den Boschde Jongh, mevr. L. RoameynTucker- mann, xnevr. M. E. H. SandbergGeisweit van der Netten, mej. Joh. Westerman. Voor verdere inlichtingen wende men zich tot mej. M. Gobius, Neuhuyskade 32, 's-Gra- venhage. 2%% Geldleening van Haarlem. Koers van uitgifte 100 De inschrijving is opengesteld op de 2J4 pet. obligaties der gemeente Haarlem. Deze leening van f 2.055.000 wordt uitgegeven tot een koers van 100 3/8 pet. De leening zal afgelost worden in 10 jaar. ONVOORZICHTIG MEISJE AANGEREDEN Het elfjarig meisje M. van E. stak Vrijdag middag zonder op het verkeer te letten, van de Reigerstraat den Vergierdeweg over. Zij werd aangex-eden door een auto, waarvan de bestuur der door krachtig te remmen nog trachtte de botsing te voorkomen. Dit mocht niet gelukken. Het meisje kreeg een kneuzing aan den enkel en een wond achter het linkeroor. Zij werd door leden van den Ongevallendienst behandeld, waarna zij per ziekenauto naar de Maria-Stich- ting werd vervoerd. De bestuurder had geen schuld aan het ongeluk. Jubileum H. C. Prikker. De heer H. C. Prikker, die heden den dag her denkt dat hij 25 jaar als bode ten Stadhuize werkzaam is, heeft vanmorgen mogen ondervin den hoezeer hij en zijn werk door velen ge waardeerd worden. De jubilaris werd vanmorgen door eenige collega's de smaakvol versierde bodenkamer binnengeleid, waar hij door den hoofdbode, den heer H. Wezenaar, op een bijzonder waardee- rende wijze werd toegesproken. Vele humoris tische herinneringen werden opgehaald, die een prettige stemming veroorzaakten. Namens de collega's werd den heer Prikker een prachtig schilderij in lijst, voox-stellende een landschap, aangeboden. Als bijzonderheid moge dienen, dat dit schilderstuk door zijn collega, den heer K. van Tilburg, dien dit wex'k trouwens niet vreemd is, vervaardigd werd. De jubilaris stel de dit geschenk op een bijzonder hoogen prijs. Te tien uur werd hij door den gemeente secretaris, Mr. Th. A. Wessti-a, gecomplimenteerd Ook hierbij werden hartelijke woorden gespro ken. De ijver en trouw van den heer Prikker werden geprezen. Namens de gemeente (de bur gemeester kon niet aanwezig zijn) bood de heer Wesstra hem het gebruikelijke geschenk aan. De heer Prikker werd vervolgens geluk ge- wenscht door de ambtenaren en collega's. Hij had ook eenige fraaie bloemstukken in ont vangst te nemen, o.a. van de afdeeling Haar lem der Algemeene Vereeniging van Gemeente ambtenaren in Nederland, van de ambtenaren ter Secx-etax-ie, van collega's en vrienden. Het verdere gedeelte van den dag mocht de heer Prikker in den huiselijken kx-ing door- bx-engen. zoowel voor gezinnen als voor inwonend personeel. Particuliere geneeskundige behandeling, waar onder ook ziekenhuis- en operatiekosten. Geen weistandsgrens. Inlichtingen ASS. BEDRIJF Fa HENDRIK KWAK Hzn. NASSAUPLEIN 4-6 - HAARLEM - TEL. 17771 (Adv. Ingez. Med.) WISSELKOESEN AMSTERDAM 10.15 uur. Londen 8.591/2 Bei-lijn 7377 Pax-ijs 4.84 1/4 Brussel 30.98 Zwitserland 41.66 New York 1.84 1/16 WIELRIJDEN. KAMPIOENSCHAP VAN NOORD-HOLLAND OP DE HOME TRAINERS. Zondag wordt het kampioenschap van Noord-Holland op de home-trainex*s vex-reden, welke wedstrijd thans voor de derde maal door Achilles georganiseerd wordt. Niet minder dan 50 renners schreven in, waaronder vrijwel alle bekende Haarlemmers. Vooral bij de amateurs zal fraaie strijd te wachten zijn, lettende op de namen van de Haarlemmers. Ook bij de nieuwelingen zal het flink span nen. De wedstrijd voor de amateurs en nieuwe lingen gaat over lxl K.M. en 1 x 3 K.M. Ook voor de juniores meldt het program ma een wedstrijd van 2 x 500 M. Het belooft dus een mooie wedstrijd te worden die een gang xxaar het gebouw „Olympia" waard zal zijn. Het begint 's morgens 9 uur. VOETBAL. HAARLEM—FEIJENOORD. Haarlem heeft de volgende opstelling: De Vries, Kammeijer, Huijsmans, H. de la Mar, Effex-n, Van Gooi, De Winter, J. de la Mar, Van der Hulst, Van Polanen, Ninaber. STORMVOGELS 2—HAARLEM 2. Haarlem 2 heeft het volgende elftal: Mulder, Van den Berg, Nolet, Vreeken, Goossens, Urban. Hartog, Koning Van Noessel, Visser. Elsinger. S. L. T. O.—HALFWEG Het elftal van „Halfweg" verschijnt voor dezen wedstrijd in de volgende opstelling: Tex-neuzen, van der Linden, Tienstra, Bullerdick, Zoeteman, van Huyzen, D. van der Oordt, P. van der Oordt, Jonker, Visser-, van Aalst. VL. VOGELS—B. P. C. De Vliegende Vogels hebben de volgende loeg: Schuurman, P. van Wilpen, Van Loon, Eulink, W. Hirs, v. d. Klashorst. Souverein, B. Hirs, Offenbex-g, v. d. Smissen, W. v. Wilpen. LAWNTENNIS. OM DEN KONING GUSTAAF-BEKER DenemarkenFrankrijk (20). Te Kopenhagen is Vrijdag een der halve eind strijden gespeeld van het overdekte landen-tour- nooi om den Koning Gustaaf-beker tusschen Denemarken en Frankrijk De Denen hebben een verrassenden 20 voorsprong genomen. Ploug- man won van Boussus met 64, 46, 64, 8—6 en Jacobson sloeg Borotra met 86, 57, 6—4, 7—5. HEERENHUIZEN EN DE JACHTHAVEN. DE LAATSTE MATCH VAN BUDGE ALS AMATEUR Uit New York: Donald Budge heeft zijn laatste match als amateur gespeeld op de grasbanen van de Long Beach Tennisclub, daar hij zooals men weet, overgaat naar het beroepsspel. Deze match was geen groot succes voor hem, want hij werd in drie sets (26, 62, 46) door zijn jongen landgenoot Jack Tidball geslagen. GYMNASTIEK. WEDSTRIJDEN CONCORDIA. De G. en S. V. Concordia begon haar on- derlirxge gymnastiekwedstrijden met die voor de damesafdeeling. De leiding hiervan be rustte bij den heer J. M. Merrevoets, terwijl als jury-leden optraden nxej. J. Bordes en de heeren A. W. Driessen, L. J. A. van Ekeren en J. Hop. Als onderdeelen waren uitsluitend toestel oefeningen en sprangen aangewezen, die voor alle gelederen eensluidend waren. Verwerkt werden oefeningen aan brug, paard, laagrek en ringen (zwaai) en voorts een paardspror.g. Het maximum te behalen punten bedroeg 50. In den eersten graad behaalde nu mej. S. Smit xxiet van de partij kon zijn mej. C. Kwant een gemakkelijke overwinxxing met 42.5 pnt., het hoogste puntenaanta! van alle deelneemsters. Mej. Kwant stak hoog bc.ven haar mededingsters uit, want no. 2 behaalde 37 pnt. Deze tweede was mej. A. Wielart, vroeger verschillende malen kampioene van den K.T.K. en nog steeds actief turnster, blijkbaar met- succes, want zij wist jongeren als mej. J. Biesbrouck, die 't als no. 3 tot 33.5 pnt bracht, achter-' zich te laten. De eerste graad telde 8 deelneemstex-s, de tweede graad 9. Hier was de volgorde: 1. W. v. Opdam 36.5 pnt., 2. J. M. Jansen 34 pnt.. 3. C. Holten en C. Bax 33 pnt In den derden graad dongen 15 dames mede, waai-van enkele naar verhouding beter werk leverden dan de deelneemsters van den tweeden graad. In deze derde afdeeling werd de volgorde: 1 A. Hofixian, 39, 2. R. Kroons- berg en F. Hazenbei'g 36 pnt., 3. R 't Man netje 35 pnt. Begrooting Sportparken. Exploitatierekening voor 1939 bedraagt 23.120. TE BERLIJN NIETS BEKEND OVER EEN CONFERENTIE VAN NAZI-LEIDERS. BERLIJN. 8 Dec. Naar aanleiding van de geruchten die in de buitenlandsche pers de ronde hebben gedaan over de bijeenroeping van Nazileiders te München tegen 9 December en over een ontmoeting tusschen Von Ribben- trop en Ciano en Mussolini en Hitier, wordt te Berlijn van bevoegde zijde verklaard, dat men van niets weet. De jachthaven, zie bijgaande afbeelding, wordt belangrijk uitgebreid. Dat zal daar ixx het voorjaar en den zomer een drxxkte worden aan het Noorder Buiten Spaame, Een drukte van zeilers en roeiers, daxnes en heeren. Er zxxllen weer heel wat wedstrijden meer gehouden kunnen worden dan vroeger. Een zeldzaam mooi gezicht, die blanke zeilen in den stralenden zonneschijn. De uitbrei ding van de haven, het werk zelf zal ook belangwekkend zijn. Leuk. dat omvangrijke werk, en later de gezellige drukte vanuit uw behaaglijke kamer te kunnen aanschou wen. En dat is een van de vele voorrechten die de nieuwe huurders van de pas gebouwde heerenhuizen aan den Vondelweg hebbexx. Zij kunnexx op hun gemak genieten van het schit terend uitzicht dat het Spaarne daar ten allen tijde biedt. Maar dat zijn niet alle voordeelen die vex-bonden zijn aan het bezit dier huizen. Ook de huurprijs is 'n voordeelige, f 28.per maaxid voor het benedenhuis en f 26,— voor het bovenhuis. En voor welk een huizen! Geen voorbeeld van in geheel Nederland. Benedenhuis, riant heerenhuis, kamers en suite, glas in lood, 3 slaapkamex-s, keuken bete geld, met spoelbak in het midden, met door- geefkast (nieuw) naar de eetkamer, w.c. ge heel betegeld, douche-cel, te bereiken van uit alle drie de kamers, prachttuin. met schuur, niet zoo'n gewoon houten ding, maar gemetseld, steen en gewapend beton, ook de vloer, geen last van muizen, enz. En natuur lijk vrije poort. Maar ook de bovenhuizen zijn niet minder bedeeld, ook met zoo'n gemetselde schuur en ook met vrije poort, bovendien pracht veran da ook uiterst solide, en sierlijk. Ook dezelfde mooie uitvoering van de ka mers. glas in lood, ook weer douche-cel, en bovendien tal van opbergkasten. De*ze heerenhuizen zijn ixxderdaad iets buitengewoons, keurig in de verf, modern behang, en onder rijkstoezicht gebouwd. Niet alleen om te huren en te bewonen iets buiten gewoons. maar ook voor geldbelegging een schitterend object. Veilig, want deze huizen stijgen naderhand zeker in prijs. Wanneer namelijk de nieuwe brug over de Jan Gijzen- kade klaar is, die komt in rechte lijn. met den Vondelweg (achter het Dietsveld) dan staan deze huizen daardoor nog meer in de be langstelling want de Vondelweg wordt dan de directe verbindix:g met Noord-Holland. De Vondelweg heeft het voordeel buitenge woon veilig te zijn, enorme breede trottoirs, de weg zelf 20 meter breed. Degenexx die deze huizen zullen huren, ze mogen er wel gauw bij zijn, hebben voor een zeer lagen prijs een prachtig geriefelijk heerenhuis en kunnen genieten van een heel mooi uxtzicht. Ze zijn te bevragen, elkerx dag tusschen 24 uur, behalve Zaterdag, Vondel weg en bij" ROOSEN'S BOUWBEDRIJF DIETSVELD 17, Telef. 23649 (Adv. Ingez. Me<u De begrooting', die door het bestuur van de stichting Heemsteedsche Sportparken bij het gemeentebestuur is ingediend, behoeft, om sluitend gemaakt te worden, een bijdrage xiit de gemeentekas van 23.120.61. Voor het loo- pende jaar was een bijdrage begroot van 25.942.50. Op de tex-reinen aan de Sportparklaan wordt een nadeelig saldo verwacht van 21.271.86. Aan terreinhuur zal worden ontvangen van de voetbalclub R.C.H. 800 (in 1938 1000) en van andere vereenigingen tezamen 2.000 (in 1938 2.250). Ook de toegangsprijzen tot het Sportpark zullen waarschijnlijk minder opbrengen, nJ. 150 tegen 200 in 1938. Aan bewaarloon voor rijwielen, motorrijtuigen en auto's wordt 650 geraamd tegen 1.170 voor het loopende jaar. De totale ontvang- stexx zullen 5.000 bedragen, waartegenover 26.272 aaxi uitgaven staan. Hieronder komen voor aflossixxg terreinexx exi opstallexi 9.960 (in 1938 10.460) en rente f 10.426 (in 1938 13.236). Aan ax-beidsloonen zal worden uit gegeven 2.497 (in 1938 2.567) en aan onder houd van terreixien, gebouwen enz. 1.025 (in 1938 1.050). Op de tennisbanen in Groenendaal zal 286 moeten worden toegelegd tegenover een ge raamd bedrag voor 1938 van 423. Aan baan- huur zal vermoedelijk worden ontvangen 3.000 evenals in het loopende jaar. Gerekend wordt op een bate van 200 uit de exploitatie van de tennisbanen als ijsbaan. Aan onderhoud van de banen zal 283 worden uitgegeven en voor aankoop materi alen 235. Op de tenisbanen zal aan loon wox-den uitgekeerd 1.397, evenals in 1938. Aan de gemeente moet worden betaald 316 x-ente (in 1938 446) en 750 aflossing (in 1938 eveneens 750) alsmede 75 als huur voor den ondergrond van de banen in het wandel bosch Groenendaal. De totale xxitgaven voor de tennisbanen worden begroot op 3.786 (in 1938 4.024), de totale ontvangstexx op 3.500 (in 1938 3.600). Voor de jachthaven zullen de vermoedelijke uitgaven 1.561.87 beloopen (in 1938 1.676.25). Hierin zijn begrepen rente aan de gemeente te voldoen 511.87 (in 1938 701.25) en af lossing 750, evenals in het loopende jaar. Het onderhoud zal 125 vergen. Tegenover deze uitgaven staan voor de sportparken geen inkomsten. De havengelden worden n.l. rechtstreeks door de gemeente als px-ecario-recht geheven. Vermoedelijk zullen deze ongeveer 800 bedragen Aan bestuurskosten zal, evenals in het loopende jaar 960 wox-den uitgegeven, aan administratiekosten 200, aan telefoonkosten voor de bestuursledexx 185.. AVONDFEEST AAN DE BRONSTEESCHOOL Op Zaterdag, 17 December as. zal in de Bronsteeschool een avondfeest voer en door de leerlingen worden georganiseerd. Voor be langstellende ouders of verzorgers van de leerlingen zal op Vrijdagavond, 16 dezer, een generale repetitie van de te spelen nummers worden gehouden. Het programma vermeldt een viertal tooneelstukjes. de Rowland-robijn, door A. Bayliss, Voetbal-Maniakken door J. B. Schuil, Het Kruiswoordraadsel dcor J. Steenhoff en De Nieuwe Leeraar, door Cha- rivarius en voox-ts muzikale vertolkingen van Chaxxson des Fleurs, Marche xxiilitaire, On longer Island en Ein Wiener Walzer, alsmede een zang- en dansnummer. VOORWEGSCHOOL WORDT NIET VERBOUWD. Heti gemeentebestuur heeft eenigen tijd het voox-nemen gehad om den gevel van de Openbare Lagere School aan den Voorweg te verbouwen. Hierbij zat de bedoeling voor om het gebouw, dat de eenige oude dox-psschool uit de gemeente is, te moderniseeren, zoodat het uiterlijk meer gelijkwaardig zou worden aan dat van de overige, nieuwe openbare en bijzondere scholen. Gebleken is evenwel, dat de kosten van een en ander dermate hoog zouden worden, dat van het plan is afgezien.

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 2