AGENDA. N.V. K. Visser's Autodiensten DINSDAG 13 DECEMBER 1938 h A A r l e m's dagbcad 2 Twintigduizend man vinden werk in Duitscliland. In zijn antwoord over de begrooting van zijn departement, geeft de minister van Sociale Za ken een overzicht over het werken van Ned. ar beiders in Duitschland. Alvorens den trek naar dat land te bevorde ren, heeft de regeering er zich van overtuigd, dat de voorwaarden, waaronder door deze ar beiders moet worden gewerkt, zoodanig zijn, dat de arbeid aldaar zonder bezwaar kan wor den aanvaard. De ervaring heeft bevestigd, dat de Nederlandsche arbeiders in Duitschland vol komen vrij worden gelaten in het nakomen van hun godsdienstplichten en dat ook hun politieke overtuiging tot geen moeilijkheden aanleiding geeft. Was aanvankelijk de neiging bij de Neder landsche arbeiders om in Duitschland te werken veelal niet zoo groot, dat aan alle ingekomen aanvragen om arbeidskrachten kon worden vol daan, thans is daarin wijziging gekomen. Met name voor bouwvakarbeiders en grondwerkers overtreft het aanbod van gegadigden de plaat singsmogelijkheid. Van het uitoefenen van dwang van overheidswege is te hunnen aan zien dan ook in den laatsten tijd geen sprake. Ten aanzien van de plaatsing van land- en veenarbeiders heeft de regeering zich inder daad genoopt gezien zijdelings eenigen druk op de arbeiders uit te oefenen. Het aantal Nederlandsche arbeiders, dat dit jaar in Duitschland werk heeft gevonden, kan op rond 20.000 worden geschat. Hoewel, zooals niet anders was te verwachten bij een dergelijk aantal, moeilijkheden niet zijn uitgebleven, mag deze plaatsing in het algemeen als uitstekend geslaagd worden aangemerkt. Omtrent de mogelijkheid van plaatsing van Nederlandsche landarbeiders in Zweden in het a.s. voorjaar is reeds sedert geruimen tijd over leg gaande met de bevoegde autoriteiten aldaar. LICHAMELIJKE OPVOEDING. Dooi- de afdeeling Haarlem van de Vereeni ging van Leeraren en Onderwijzers in de Li chamelijke Opvoeding in Nederland is tot derde lid van het bestuur der Ligbaluitvoering benoemd de heer Lindenborn. Als afgevaar digde van de afdeeling Haarlem is de heer Lindenborn óók benoemd voor de a.s. Kerst vergadering, welke op Woensdag 28 December wordt gehouden te Utrecht. ZAMENHOFAVOND. Op Donderdag 15 December zal door de R.-K. Esperantistenvereeniging „Abbe Richard son" en de Haarlemsche Esperantistenveree- glng „Komprenadu faras Pacon" een herden kingsavond worden gehouden. Geheel in den geest'van Dr. Zamenhof zal deze avond een eenvoudig karakter dragen. De in Esperantokringen welbekende Frater Wigbertus van Zon. uit Reusel, zal spreken over „Onze Meester en wij". Hiermede zal op gepaste wijze de nagedach tenis worden geëerd van een groot man, die aan de menschheid het middel gaf om mis verstand en haat uit de wereld te helpen. Zijn lichtend voorbeeld van bescheidenheid en opofferingsgezindheid zal den esperantis ten steeds sterk doen staan in hun strijd tegen vooroordeel en onverschilligheid ten op zichte van het doel dat zij zich voor oogen heb ben gesteld, n.l. het nader tot elkander bren gen van de zoo verdeeld levende volken. DE GANGMAKERS. Men schrijft ons: Hier ter stede is opgericht, tengevolge van een conflict in de H.J.V. „Tempo", de Haarlem sche Jeugdvereeniigng „De Gangmakers". De nieuwe organisatie stelt zich ten doel de jonge ren, ongeacht van welke godsdienstige of staat kundige richting, te vereenigen vóór den vrede en tegen het fascisme. Zij is onafhankelijk van welke politieke partij of beweging dan ook, doch ondersteunt iedere politiek, die in het belang is der arbeidersjeugd. Verder tracht zij door het organiseeren van gezellige clubavonden, kampen, fiets- en wan deltochten, alsmede door het vormen van diverse clubs voor tooneel, muziek, dammen en schaken, haar leden gezonde ontspanning en ontwikkeling te bieden. De clubavonden vinden plaats: Don derdags. Zaterdags en Zondags in het P.A.S.-ge- bouw, Bakenessergracht. Het dag. bestuur is samengesteld uit de hee- ren: S. Bos, voorzitter; D. Wesseling, secr. en W. A. Mulder, penningmeester, terwijl als advi seur toegevoegd is de heer J. May. NEGENDE BIJEENKOMST VAN „GELOOF EN WETENSCHAP". Op; de negende bijekomst van „Geloof en Wetenschap". Vrijdag 16 December .in de kleine benedenzaal van het Gem. Concertgeb., spreekt Gustav Adolf uit Brussel over het onderwerp: „Russland, seine innere Lage und sein Verhaltniss zur Umwelt". MODERNE MENSEN DRAGEN "TA"7* MODERNE BRILLEN OOK VOOR U HEBBEN WIJ EEN MONTUUR DAT GOED STAAT en GOED ZIT CAREL v. HUIZEN - Opticien KI. Houtstraat 13 - Tel. 14112 (Adv. lngez. Med.) Heden: DINSDAG 13 DECEMBER Gemeentelijke Concertzaal: Tweede concert voor de Haarlemsche Bachvereeniging, 8.15 uur. Luxor Sound Theater: „Kei-els geven geen kamp", 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Daar waar mijn Sarie woon!" Op het tooneel Louis Davids. 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: „Legions d'Honneur", 2.30 7 en 9.15 uur. Palace Familie Cinema: „Een modern huwe lijk" en „De rechtszaak dr. Deruga", 2 en 8.15 u. Moviac Theater: „Het lied van geluk" (gepro longeerd) 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Spaame Theater: „Gebrandmerkt" en „Ons is nieis te dol", 8 uur. Teyler Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 115 uur, behalve 's Maandags. Toegang vrij. WOENSDAG 14 DECEMBER Gem. Concertzaal: Astronomische avond, 8 u. Bioscoopvoorstellingen 's middags en 's avonds Palestina Diorama's, Schotersingel 117a. Ge opend eiken werkdag (behalve Vrijdags) van 35 en 79 uur. n. z. H. Jubilarissen in 1939. De volgende jubilea zullen in het komende jaar door personeelsleden der N. Z. H. gevierd worden. 40 jaar: 20 Juni conducteur J. G. N. Leurs, 3 Juli controleur P. Besse, 9 Dec. ambachtsman A. Snellens. 25 jaar: 5 Mei conducteur C. J. Verschuur, 22 Mei wegwerker N. v. d. Leede, conducteur J. C. v. Anael en conducteur J. H. Koppen, 2 Juni conducteur C. den Hertog, 10 Juni conducteur J. Verbeek, 20 Juni wegwerker J. J. van Leeu wen te Hillegom, 16 Juli poetser H. D. F. Eebel, 20 Juli conducteur J. Annard, 16 November con ducteur C. van Looy, 15 December poetser P. Gerrits, 17 December ploegbaas J. Standaart en 27 December conducteur J. v. Gelderen. ST. NICOLAASFEEST ..CONCORDIA'- ADSPIRANTEN. Voor de adspiranten van de Gymnastiek- cn Schermvereeniging „Concordia" wordt a.s. Za terdagmiddag half drie in het gebouw St. Bavo aan de Smedestraat een St. Nicolaasfeest geor ganiseerd. De Sint zal een bezoek komen bren gen en een goochelaar zal medewerking verlee- nen. PROPAGANDA-AVOND „VOLKSZANG". Woensdag a.s. houdt de Ned. Vereeniging voor den Volkszang, afdeeling Haarlem in het gebouw „Het Blauwe Kruis" een propaganda- avond, om hen, die tot nog toe met „Volks zang" geen kennis gemaakt hebben, daartoe in de gelegenheid te stellen. Er is een afwisselend programma van zang. muziek en voordracht. ZAMENHOF-HERDENKING. Op 15 December 1859 werd dr. L L. Zamen hof geboren. Ieder jaar herdenken de Espe rantisten in de geheele wereld op dien datum den genialen schepper van het Esperanto. Het district Haarlem van de Fed. van Arb. Espe rantisten heeft daartoe een bijeenkamst ge organiseerd in de zaal Van der Moolen aan de Kleine Houtstraat. De herdenkingsrede zal worden uitgesproken door den heer F. de Vries, lid van het Federatiebestuur; medewerking wordt verleend door het Esperantistenkoortje en de kindergroep. Verder wordt een vroolijke één-acter opgevoerd. KERST-KIEN-AVOND VAN „EENSGEZINDHEID". Woensdag 21 December organiseert de ver- eeniging „Eensgezindheid" een Kersbbijeen- komst en kienavond in restaurant „Dreef- zicht". Er zal dansmuziek gespeeld worden door „The Musical Stars" onder leiding van D. Vrugt. CHARLOTTE KöHLER. ?>ïarathon-Dans. Charlotte Kohier komt Woensdagavond in den Stadsschouwburg met haar meest be roemde voordracht Marathondans, waarmee zij in het vorige seizoen een zoo overweldi gend succes heeft gehad. JAARVERGADERING S.D.A.P. Door de Federatie Haarlem van de S.D.A.P. wordt Donderdag 15 December a.s. de jaarver gadering gehouden in het gebouw van den Protestantenbond. In behandeling komen het verslag van den secretaris, penningmees ter en den secretaris van de propaganda, als mede het jaarverslag der sociaal-democrati sche raadsfractie. Commissie van Toezicht op het Lager Onderwijs. De laatste vergadering. De Commissie van toezicht op het Lager Onderwijs te Haarlem houdt een vergadering op Woensdag, 21 December 1938, des avonds 8.15 uur ten Stadhuize. De agenda vermeldt: 1. Opening. 2. Notulen. 3. Ontbinding Commissie. 4. Rondvraag Post mortem. Aanvoer van Deensclie paling in Spaarndam. De binnenlandsche vangst dit jaar beduidend minder. In Spaarndam heeft dezer dagen het Deensche motorschip „Falken" uit Freriks- vaerk een partij van 8000 KG levende Deen sche paling aangevoerd. Wij vernemen dat de vangst van Holland- sche paling dit jaar beduidend minder is dan vorig jaar. In het IJselmeer werd dit jaar 1.000.000 KG paling minder gevangen dan vorig jaar. In het algemeen is de binnenland sche pallngvangst achteruit gegaan. VERGADERING COMITé VOOR NAT. VEILIGHEID. Bovengenoemd comité houdt aa. Donderdag avond een vergadering in Café-Restaurant Brinkmann aan de Groote Markt, waarin lui tenant-generaal b.d. H. A. F. G. van Ermel Scherer zal spreken over het onderwerp: „De strategische positie van Nedex-land, zooals deze thans is, en de gevolgen daarvan voor de Nederlandsche weermacht". AANBESTEDINGEN. Hedenmorgen hadden namens het ministerie van Defensie te Haarlem de volgende aanbeste dingen plaats: Het éénjarig onderhoud van de Militaire Ge bouwen en Werken ten Oosten van Haarlem en in den Haarlemmermeerpolder. Laagste inschrijving: N.V. Bouw- en Exploi tatie Maatschappij „Saturnus" te Amsterdam voor f 7826. Het éénjarig onderhoud van de Militaire Ge bouwen en Werken te Den Oever en op 't Korn- werderzand. Laagste inschrijving: W. Veenstra, Den Helder, voor f 3097. Het éénjarig onderhoud van de Militaire Ge bouwen en Werken van Uitgeest tot Velsen en bij IJmuiden. Laagste inschrijving: G. W. Polderman te Spaarndam voor f 9339. Het éénjarig onderhoud van de Militaire Ge bouwen en Werken te Den Helder. Laagste inschrijving: W. Veenstra, Den Helder voor f 14.826. Het éénjarig onderhoud van de Militaire Ge bouwen en Werken te Haarlem, c.a. Laagste inschrijving: N.V. Aannemings Maat schappij v.h. J. M. Strijland te Uithoorn voor f 12.760. „Christianus Sextus" Een edel boek in een voornaam kleed! (Adv. lngez, Mea., De weerstoestaind van hedenmorgen 7.20 uur. Weer: Wind: Den Helder: lichte regen Z matig Vlissingen: betrokken ZZO matig De Bilt: zwaar bewolkt ZZO matig Groningen: zwaar bewolkt ZZO matig Maastricht: zwaar bewolkt stil Temperat. in gr. C.: Minimum hedennacht in gr. C.: Neersl. afgel. etmaal in m.M.: Den Helder: 8 Vlissingen: 10 De Bilt: 9 Groningen: 7 Maastricht: 10 5 8 7 6 10 Verwachting geldig van hedenavond tot mor genavond ongeveer 19 uur: Voor de kuststrook: Zacht weer, meest zwaar bewolkt, geen regen van beteeke- nis, meest matige Zuidelijke wind. Voor het binnenland: Zacht weer, des ochtends nevelig, overdag gedeeltelijk bewolkt, geen regen van beteekenis-, zwakke tot matigen Zuidoostelijken tot Zuidelijken wind. THERMOMETERSTAND Hoogste gisteren Laagste hedennacht Hoogste heden 50 F. 47 F. 49 F. In het Oosten van Europa blijft het machtige hooge drukgebied nog steeds stand houden; de luchtdruk is er nog voortdurend stijgende en te Helsingfors wordt thans een barometer stand van 1034.6 m.b. of 776.1 m.m. aangetrof fen. Ook in het Zuiden wordt de luchtdruk nu weer geleidelijk hooger, zoodat de depressie- stroom, welke in de afgeloopen dagen van Zuid naar Noord trok, thans opgehouden heeft. Intusschen is de Oceaandepressie geleidelijk verder Noordoostwaarts getrokken; de kern van het minimum ligt thans ten Zuidoosten van IJsland. Een regenfront is Ierland gena derd, alwaar het in den afgeloopen nacht te Valentia dertien millimeter neerslag bracht. Bovendien zijn de winden in het Westen van de Britsche eilanden tot krachtig toegenomen. Veel invloed kan deze depressie op het weer ten onzent echter nog niet uitoefenen. Bij de heerschende drukverdeeling blijft over het grootste gedeelte van West-Europa nog Zuide lijke tot Zuidoostelijken wind heerschen, en het zachte weer houdt nog voortdurend aan. Over ons land is de temperatuur nog vijf a zes graden boven normaal. In Scandinavië be dragen de afwijkingen hier en daar nog meer dan tien graden boven normaal. Slechts over Midden- en Zuid-Duitschland komt lichte vorst voor. In de hoogere luchtlagen blijven de temperaturen ook nog buitengewoon hoog. al is sinds gisteren een geringe daling opge treden. BAROMETERSTAND: Vorige stand 765 m.M. Stand van heden 772 m.M. Neiging: Vooruit. Opgave van: Fa. KUIPERS ZN., Opticiens Zijlstraat 97 Telefoon 12726 HOOG WATER TE ZANDVOORT: Woensdag v.m. 8.23 uur; n.m. 20.54 uur. Strand berijdbaar van 13.3019.00 uur. Belangrijke Telefoonnummers Politie: 11850. Brandweer: 15333. Ongevallendienst (Brandweerkazerne) Ged. Oude Gracht: 14141. SCHILDPAD. Door de eeuwen heen tot heden werd schildpad voor brilmonturen gebruikt. En terecht, geen enkel ander materiaal kan de eigenschappen van echt schildpad vervangen. Een echte schildpadbril, goed aangepast, voelt U niet. Volmaakt zijn de Nieuwvorm schildpadbrillen die KEIP, de brillenspecialist, U levert, vol maakt van pasvorm en kleur en redelijk van prijs. Gaarne toont hij U zijn groote sorteering. GROOTE HOUTSTRAAT, naast Luxor. (Adv lngez. Medj Tegen verontreiniging der straat. Politie maakt proces-verbaal op. De vorige week hebben we onze lezers reeds gewaarschuwd, dat door de politie streng wordt opgetreden tegen personen, die (speciaal bij automaten) papieren en dergelijke op straat werpen, waardoor zij zich schuldig maken aan verontreiniging van den openbaren weg. Sedert jl. Zaterdag zijn door de politie acht personen wegens dit euvel geverbaliseerd. Verscheidene houders van automaten doen overigens al het mogelijke om verontreiniging van de straat tegen te gaan. Zoo heeft één hun ner al sedert vele maanden een man in dienst ge nomen, die speciaal belast is met het opruimen van papieren, die door bezoekers van automaten achteloos op straat worden gegooid. Het behoeft intusschen geen nader betoog, dat de politie niet alleen toezicht houdt in de om geving van automaten, maar ook overal elders in de stad. Onmiddellijk zal proces-verbaal worden opgemaakt tegen personen, die op deze wijze de straat verontreinigen, dus ook tegen jongelui, die ledige sigarettendoozen wegwerpen. MARATHONDANS. Mevrouw Charlotte Kohier zal op Donderdag avond 15 December, in den Stadsschouwburg een enkele, tevens laatste voorstelling geven van Marathondans VERGADERING R.K. VOLKSBOND Woensdagavond 14 Dec. vergadert de afd. Heemstede van den Ned R.K. Volksbond in het R.K. Verenigingsgebouw. Behalve enkele huishoudelijke besprekingen zal de heer Frans Armanel een rede houden over „Internationale Vrijmetselarij, toegelicht door lichtbeelden. DIEFSTAL. Bij de politie te Heemstede is aangifte ge daan van diefstal van een bus inhoudende 50 k.g. plamuur en een bus inhoudende 25 k.g. stand witverl', uit een in aanbouw zijnd per ceel aan de Frans Schubertlaan alhier. Onthulling gedenksteen G. J. Bouwman. Hedenmorgen is op de Noorder Begraafplaats aan den Vergierdeweg ter nagedachtenis van wijlen den heer G. J. Bouman, in leven voor zitter der vereeniging van vergunninghouders „Ons Belang" en lid van den gemeenteraad een gedenksteen van de vereeniging „Onderling Be lang" onthuld. In de aula werd het woord gevoerd door den heer P. J. Blesgraaf voorzitter der al'd. Haar lem van de Ned. Ver. van H. K. R. S. Wij gaan thans in gedachten terug naar het moment aldus spreker dat de heer Bou man hier stond opgebaard. Nu zijn wij bijeen gekomen om na zijn overlijden blijk te geven van de hoogachting die men hem allerwegen toebracht. Men wilde een daad van dankbaarheid ver richten om dezen man te eeren, die zooveel voor ons gedaan heeft. Levendig staat zijn figuur ons nog voor den geest. Hij was een kameraad schappelijk, eenvoudig stil en bedaard werker. Zijn daden zijn onvergetelijk voor velen. Pas na zijn dood is goed bekend geworden hoeveel leed van vakgenooten hij op zijn schouder heeft genomen. Dit is hem tenslotte te veel geworden. Er zijn weinig menschen in deze wereld waar het egoïsme hoogtij viert, die zoo hun leven in dienst van anderen hebben gesteld als hij. Waar deze kleine man tijdens zijn leven zoo weinig waardeering heeft ondervonden mogen wij thans een bewijs van onze dankbaarheid achterlaten waaruit blijkt, dat Bouman niet is vergeten. Spontaan hebben de leden der organisatie en ook buitenstaanders meegewerkt om dit beschei den gedenkteeken tot stand te brengen. Allen, die daartoe hun steentje hebben bijgedragen werden door den heer Blesgraaf hartelijk be dankt. Ook in de toekomst zullen wij den heer Bouwman niet vergeten, zoo besloot spreker Aan het graf droeg de heer Blesgraaf vervol gens het monument aan de familie over cn leg de een krans neer. Tenslotte heeft een dochter van den heer Bouwman namens de familie be dankt. SCHAKEN. Aljecliin over het A.V.R.O.- tournooi. Het groote Engelsche blad The Manchester Guardian publiceert een artikel van de hand van den wereldkampioen schaken Dr. Aljechin, waarin deze zijn meening en in drukken weergeeft over het recente groot- meestertournooi, georganiseerd door de A. V. R. O. Hij levert bittere critiek op het feit, dat schaakmeesters, waarvan sommige niet meer zoo jong zijn, gedwongen werden, zon der voldoende voorafgaande waarschuwing, in een bijzonder moeilijk tournooi uit te komen, waarbij zij dagelijks gedurende drie weken moesten spelen zonder een enkelen rustdag en dagelijks weer in een andere stad. Dit noemt de wereldkampioen absurd en on aanvaardbaar in de toekomst. Als wij dit gezegd en eraan toegevoegd hebben vervolgt Aljechin dan dat het tournooi geen speler naar voren bracht die ver boven de anderen uitstak, blijft er nog het belangrijke feit, waarvan de schaakwereld nota zal moeten nemen de zegepraal van de jeugd. Wij mogen trachten het falen van den een of anderen meester te verklaren of te verontschuldigen met bijzondere omstan digheden, zooals vermoeidheid of slechte ge zondheid; wij mogen twijfel uiten aan de superioriteit van een winnaar, omdat succes altijd tendeele van geluk afhangt, maar in alle oprechtheid kunnen wij het feit niet ont kennen dat drie vertegenwoordigers van de jongere generatie den wereldkampioen en zijn twee voorgangers versloegen. Logischerwijs moet de volgende uitdager voor den wereldtitel dus een der jonge mees ters zijn. Welke? Naar mijn meening zegt Aljechin is dit van ondergeschikt belang, geen hunner kan een exclusief recht opeischen om de eerste uitdager te zijn. Waar het op aankomt voor de schaakwereld is vast te stellen of de titelhouder te allen tijde de sterkste speler ter wereld is en slechts een match kan dit uitmaken, niet een tournooi, hoe sterk de bezetting ook is. De wereldkampioen verklaart zich niet in staat te zeggen, welke match, tegen Keres, Fine of Botwinnik, de interessantste zou zijn. Hij herhaalt dan dat hij Keres' uitdaging in beginsel heeft aanvaard, maar dat dit op ver zoek van Keres zelf, niet voor 1940 zal kun nen gebeuren en dat er in ieder geval een mogelijkheid openblijft van een anderen titeiwedstitid in 1939. Hij voegt eraan toe, dat de door Capablanca en Flohr behaalde resultaten hen practisch voorloopig uitscha kelen van titelmatches De tekortkomingen van de organisatie ten spijt acht Aljechin het A.V.R.O. tournooi on getwijfeld van blijvende sportieve waarde. De zuivere sohaakwaarde is. hoewel niet buiten gewoon, toch zeker niet te onderschatten. CRICKET. DE M.C.C. in ZUID-AFRIKA. Maandag op den tweeden dag van den wed strijd Noord-Oost Transvaal tegen de M.C.C. te Pretoria vervolgden Paynter en Valentine de innings der Engelschen bij een stand van 1092. Het bowlen der Transva'.ers leverde weinig moeilijkheden voor de batsmen op en eerst na een stand van 150 runs voor. dit derde wicket, ging Paynter voor 102 l.b.w. Ook Va lentine bereikte juist de 3 cijfers. Bij de thee pauze sloot Yardley de innings op 379—6 (Va lentine 100). De regen maakte verder spelen onmogelijk. De Transvalers moesten 219 maken om een inningsnederlaag te ontgaan. CENTURIES VAN BRADMAN EN MC. CABE. Te Melbourne openden Bradman en Mc Cabe het seizoen met een century tegen de Rest. Door 426 te scoren (Bradman 118), Mc. Cabe 105, Badcock 51 not out» verkreeg het test team een voorsprong van 211 runs op de eerste innings. Seevers nam 3 wicket voor 53. De rest scoorde in den resteerenden tijd 23—0. HALFWEC Een Hervormde School te Halfweg? Oneenigheïd in het bestuur van de Christelijke School. Naar wij vernemen bestaan er plannen tot oprichting eener Hervormde school te Half weg, in verband met een gerezen kwestie tus- schen de bestuurders van de Christelijke School aan de Schoolstraat. Men is het name lijk niet eens over de benoeming van een nieuw Hoofd, ter vervanging van den heer P. de Zeeuw, die wegens het bereiken van den pensioengerechtigden leeftijd zijn ambt spoe dig zal moeten neerleggen. De vele vergaderingen, die tusschen de Gereformeerde en Ned. Herv. bestuurders ge houden zijn, om tot een oplossing te komen, hadden geen succes. De vier Hervormde bestuurders hebben hun functie prijsgegeven en willen nu een splitsing, wat neerkomt op een poging om te Halfweg (of Zwanenburg) een Hervormde school te krijgen. Hedenavond wordt in de zaal van de Nederlandsche Hervormde Kerk een vergade ring belegd om tot een oprichting te komen van een nieuwe Hervormde School. 37e WETTIGE HACO-TREKKING 2e KLASSE, 2e LIjST TREKKING VAN DINSDAG 13 DECEMBER 1938 HOOGE PREMIËN f 2000.— 17494 1000.— 4079 12177 400.— 14287 200.— 13507 18975 19834 100.— 693 3389 6946 7361 10039 14219 16711 18406 PREMIËN VAN ƒ30.— 40 44 59 100 110 166 171 201 245 264 271 287 381 382 390 420 451 548 554 592 003 631 645 667 710 729 768 777 799 825 829 838 855 862 869 886 892 897 899 911 912 923 951 989 992 1001 1026 1027 1071 1082 1132 1172 1203 1221 1254 1301 1324 1332 1380 1426 1456 1516 1573 1580 1586 1590 1664 1674 1721 1739 1743 1757 1770 1862 1880 1956 2019 2070 2105 2127 2135 2145 2174 2181 2183 2231 2245 2252 2309 2323 2332 2350 2370 2402 2469 2483 2487 2501 2544 2545 2559 2592 2607 2614 2663 2699 2718 2723 2751 2790 2808 2831 2842 2844 2850 2936 2947 2972 3101 3126 3127 3152 3156 3186 3211 3217 3224 3247 3274 3295 3316 3318 3339 3367 3387 3425 3498 3542 3591 3616 3617 3622 3631 3641 3879 3680 3855 3095 3900 3904 3951 3981 3982 3987 3999 4035 4042 4047 4119 4143 4150 4224 4235 4243 4248 4252 4322 4365 4375 4376 4457 4464 4482 4494 4571 4590 4614 4653 4683 4703 4704 4725 4729 4737 4782 4821 4342 4873 4876 4894 4956 4966 4972 4979 4985 5008 5033 5057 5130 5155 5183 5197 5238 5272 5308 5322 5325 5401 5407 5452 5453 5458 5518 5525 5536 5657 5666 5683 5715 5729 5766 5816 5870 5888 6049 6094 6107 6149 6151 6173 6214 6247 6248 6262 6319 6420 6456 6662 6675 6699 6746 6792 6838 6903 6925 6927 6954 6998 7004 7017 7037 7043 7047 7048 7059 7072 7098 7101 7102 7109 7137 7144 7147 7153 7165 7171 7188 7204 7274 7377 7410 7496 7510 7515 7530 7555 7566 7626 7699 7720 7777 7804 7893 7995 8014 8048 8049 8051 8056 8089 8095 8131 8132 8216 8255 8425 8458 8492 8516 8576 8580 8607 8618 8647 8648 8708 8800 8815 8825 8835 8892 8901 8972 8992 8994 9086 9093 9142 9146 9149 9174 9206 9207 9231 9249 9262 9270 9287 9344 9352 9418 9426 9479 9535 9625 9670 9692 0769 9778 9788 9849 9863 9925 9933 9948 9988 9998 10033 10097 10193 10205 10221 10228 10308 10326 10330 10369 10370 10380 10442 10452 10454 10489 10492 10501 10522 10557 10567 10585 10621 10689 10767 10786 10835 10843 10847 10895 10902 10926 10997 11003 11036 11050 11062 11079 11088 11102 11107 11140 11156 11181 11194 11200 11223 11276 11327 11358 11385 11395 11400 11403 11477 11496 11528 11571 11591 11623 11735 11805 11807 11827 11855 11900 11928 11944 11969 11998 12033 12067 12089 12097 12127 12131 12169 12187 12209 12223 12245 12262 12291 12311 12338 12360 12408 12463 12477 12492 12495 12496 12584 12642 12648 12653 12668 12742 12751 12825 12842 12866 12944 12945 12997 13056 13145 13161 13165 13167 13169 13210 13317 13359 13407 13435 13545 13552 13555 13587 13603 13644 13733 13776 13801 13819 13831 13838 13896 13901 13951 13952 13989 13996 14022 14033 14044 14058 14077 14078 14084 14094 14126 14193 14195 14216 14250 14272 14320 14364 14366 14375 14381 14386 14420 14468 14598 14620 14632 14057 14668 14689 14719 14759 14763 14775 14823 14826 14859 14869 14880 14881 14907 14933 14963 14966 15080 15103 16111 15207 15217 15238 15305 15359 15408 15427 15496 15506 15541 15589 15626 15031 15639 15652 15663 15668 15690 15698 15700 15713 15710 15774 15702 15802 15813 15816 15825 15846 16869 15917 15933 16025 16097 16098 16145 16188 16215 16223 '16233 16234 16236 16324 16343 16347 16380 16387 16403 16447 16494 16537 16568 16591 16596 16605 16620 16651 16682 16689 16759 16769 16772 16819 16851 16871 16884 16980 17012 17185 17200 17222 17251 17351 17387 17395 17398 17404 17437 17443 17505 17528 17535 17538 17549 17656 17666 17684 17696 17715 17785 17815 17818 17855 17913 17925 17962 17936 18008 18019 10048 18062 18117 18153 18192 18249 18264 18288 18290 18300 18314 18347 18367 18404 18490 18493 18495 18499 18519 18530 18543 18571 18582 18617 18659 18702 18706 18717 18724 18736 18740 18761 18785 18786 18791 18817 18820 18828 18837 18981 19007 19051 19054 19113 19118 19119 19167 19215 19221 19228 19230 19265 19303 19315 19324 19340 19380 19400 19459 19493 19527 19546 19592 19641 19674 19734 19777 19790 19825 19833 19848 19865 19866 19880 19906 19930 20059 20065 20089 20093 20119 20134 20136 20144 20165 20174 20183 20230 20256 20268 20399 20417 20453 20499 20502 20507 20537 20540 20610 20705 20741 20783 20838 20864 20871 20878 20909 20912 20932 20950 20982 v. TELEF. 11700 12400 12100 Een duidelijke emaille NAAMPLAAT? Loop even naar „Kort", Kleine Houtstraat 17. w Vraagt prijs en U bestelt. LAMSVLEES Lappen met been p. p0.25 Carbonade per pond0.30 Lappen zonder been 0.40 Bout zonder been p. p. 0.50 0.60 5 pond gemalen vet 1.25 3 pond gehakt, half om 0.90 Leverworst per pond 0.25 Bloedworst per pond0.30 Rookworst per pond0.50 Rauwe rookworst 0.50 Varkens- en Ossenvleesch. Vet en mager spek. D. SCHOUTSEN Schagchelstraat 4 Tel. 1347$

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 2