Sftiid ik 't Had BILJARTEN TAFELTENNIS SCHAATSENRIJDEN GYMNASTIEK. SCHAKEN MAANDAG 19 DECEMBER 1938 HAAREEM'S DAGBCAD Gaat de productiviteit der voorhoedespelers achteruit; Engeische statistiek geeft een teruggang van 20 pCt.; Vol gens een Japansch professor is het athleten-hart sterker dan normaal; Een eigenaardige proef; Wanneer moet een referee zijn grensrechters raadplegen?De loting voor den Engelschen beker. Te Londen zijn de Britsche kunstrijkampioen schappen op de schaats alweer gehouden. Onze joto toont een vroolijk intermezzo. Gehurkt v.l.njr. Daphne Walker, Cecilia Colledge (die den damestitél won), Gladys J agger en Shirley Tory; staande Pamela Lubiner, Graham Sharp (die kampioen der heer en werd) en Patsy Sheridan. iDe vraag is gesteld, of in het moderne voetbal de verdediging, ondanks de verande ring van den buitenspelregel, een gemakke lijker taak heeft dan de voorhoede. Te oor- deelen naar het groote aantal doelpunten, dat Zaterdag j.l. in de beide hoogste divisies van de Engeische League werd gescoord (het waren er niet minder dan 88 in 22 wedstrijden, derhalve een gemiddelde van 4 per match), zou men die vraag ontkennend imoeten beantwoorden. Toch wijizen de statistieken uit, dat er min der goals gemaakt worden dan vroeger, al thans in Groot-Brittannië, waar het vorige seizoen over alle klassen van de League ge rekend, 5.441 doelpunten heeft opgeleverd tegen 6.916 in 1929'30. Dat is dus in een achtjarige periode een teruggang van 20 pro cent. Als deze vermindering aanhoudt, zal eens de tijd komen, dat de goals bijzonder sohaarsch worden, wat Arsenal overigens nu reeds ondervindt. De kampioenen hebben in 18 matches slechts 20 maal het net gevonden en alleen Portsmouth met 19 doelpunten heeft nog minder succes gehad. Zelfs miste Bastin, van wien beweerd werd, dat hij nimmer faalde met het benutten van een strafschop, een penalty tegen Leicester, wat zijn club de overwinning kostte. Toen Bastin na afloop van dien wedstrijd naar huis ging, had hij een voetbal bij zich en dat was voor enkele kleine jongens aan leiding. den speler te vragen of trainer Whittaker hem huiswerk had opgegeven. Ook de Japansche professor Sasa Kawa houdt zich bezig met statistieken, zij het dan niet op voefcbalgebied. De geleerde interes seert zich bijzonder voor de werking van het hart en te dien einde heeft hij onlangs een twaalftal kampioenen op sportgebied bij zich laten komen om hun hartslag te meten. Zoo verschenen dan in de spreekkamer van pro fessor de Olympische kampioenen Kitei Son (marathon), Tajima (hink-stap-sprong) en Harada (tweede op dit nummer te Berlijn), Nambu (derde prijs polsstok-hoogspringen), Terada (1500 M. zwemmen), Hamuro (200 M. schoolslag), Yusa (nummer twee honderd Meter vrije slag) en de zwem-estafette-ploeg. Elk van hen werd op zijn beurt voor de van een geluidsversterker voorziene microroon ge plaatst, dadat de hoogleeraar vooraf aan de Japansche radio-luistervinken had medege deeld, dat het menschelijk hart onder nor male omstandigheden ongeveer 70 slagen per minuut maakt. Waarna heel Japan met den chronometer in de hand kon constateeren, dat de harten der olympische kampioenen veel langzamer klopten en slechts een gemiddelde van 40 tot 60 haalden. Dit was volgens den professor niet het ge volg van een tekort aan enthousiasme, maar een bewijs van de stelling, dat sportsmen, die buitengewone prestaties leveren over een buitengewoon lichaam en sterkere organen beschikken. Het is derhalve de constitutie van hun lichaam en de capaciteit van hun organen die hen tot deze topprestaties in staat stelt, want zonder deze onontbeerlijke factoren zouden zij zelfs met de hoogst opgevoerde training niet boven hun mededingers kunnen uitkomen. Een vocrval tijdens den voetbalwedstrijd tusschen de Kennemers en H. F. C. geeft ons aanleiding tot een nadere bespreking. Het spel was ongeveer een kwartier oud en er was nog niet gescoord, toen de Beverwijfcsche rechts buiten Schipper een scherp schot inzond, dat Van der Togt passeerde en van den voet van den paal in handen van den keeper terug sprong De scheidsrechter, die zich op dat moment dicht bij den middencirkel bevond, gaf een doel punt, zonder zich van het protest van spelers en grensrechter iets aan te trekken. Zonder hier het wiskundig axioma te berde te wil len brengen, dat de hoek van inval gelijk is aan den hoek van uitval, had de arbiter uit de omstandigheden kunnen opmaken, dat hij een verkeerde beslissing had gencanen. Im mers. noch de Kennemers-spelers, noch hun talrijke supporters achter het doel, reageerden op het schot van Schipper op de gebruikelijke wijze, wanneer een doelpunt wordt gemaakt. Ten overvloede hebben wij de moeite genomen dezen ooggetuigen de vraag te stellen, of de bal de lijn had gepasseerd en het antwoord luidde eenstemmig ontkennend. Nu is het wel waar, dat de referee op zijn eigen waarneming beslissingen mag nemen en zich niet aan den grensrechter behoeft te storen, doch hij dient nimmer te vergeten, dat de grensrechter in de eerste plaats voor de taak is aangewezen om door vlaggen opmerk zaam te maken, of de bal al dan niet de grenslijn (en derhalve ook de doellijn) is ge passeerd. Stoort de arbiter zich niet aan de voor het aangeven van zulk een geval opgestoken vlag van den grensrechter, dan zou hij den wedstrijd even goed zonder de hulp van zijn twee assistenten kunnen leiden, wat regle mentair niet is toegestaan. In het onderhavige geval, waar de scheids rechter niet in een positie was om het al dan niet passeeren van den bal door het doelvlak te constateeren, beging hij niet slechts een fout door een goal toe te kennen, doch hij bleef bovendien in gebreke, zich van de juist heid van zijn onmiddellijk aangevochten be slissing te overtuigen, door zich niet met den vlaggenden grensrechter, wiens objectiviteit niet in twijfel kan worden getrokken, in ver binding te stellen. Het komt zelden voor, dat twee clubs zoo vroeg in het League-seizoen een zoo grooten voorsprong op alle concurrenten hebben ver overd als thans Derby County en Everton Toevallig moeten deze teams in de Kerstdagen tweemaal tegen elkaar spelen, maar alsof dat nog niet genoeg is, hebben ze nu ook nog voor den beker tegen elkaar geloot. Dat is wel de belangrijkste match voor de derde ronde, die op 7 Januari a.s. gespeeld wordt, waarbij in herinnering moet worden gebracht, dat Derby nog nimmer den beker of het kampioenschap heeft veroverd. Londen krijgt een aantal interessante matches, waaronder niet minder dan drie plaatselijke ontmoetingen te weten: Chelsea- Arsenal, Queen's Park RangersWest Ham en Tottenham tegen Bury, terwijl de houder van de trofee, Preston North End, op bezoek gaat bij de non-League club Runcorn. Halve eindstrijd om den Coupe Glorieux. BELGIë LEIDT TEGEN DüITSCHLAND MET 8—6. Uit Diisseldorf: In den halven eindstrijd om den Coupe Glorieux, die te Diisseldorf tusschen Duitschland en België wordt gespeeld, hebben de Belgen na den tweeden dag met 86 de lei ding genomen. Op den eersten dag maakte Ga briels in de librepartij 500 caramboles tegen Joachim 33; bij de classieke fantasie-stooten won Van de Kerckhove met 11175 van Tiedtke. Ook Zaterdagmiddag won Gabriels van Joachim met 500151 punten, waarbij hij een mooie serie van 366 scoorde. Tiedtke wist het ditmaal tot een overwinning te brengen, zij het een magere, n.l. 5553; zijn laatste stoot was hierbij doorslaggevend. Ned. kampioenschap 2e kl. klein biljart kader. PLUYGERS WINT DEN TITEL In hotel „Centraal" te Apeldoorn zijn Zondag de wedstrijden om het kampioenschap tweede klasse klein biljart kader geëindigd. De Apel- doornsche biljarter Pluygers behaalde den titel met slechts éen verloren partij. Bovendien pro moveerde hij naar de eerste klasse, evenals La- vertu en Vos, daar hun algemeen gemiddelde bo ven het gestelde minimum (8) lag. De eindstand van het tournooi luidt: gew.verl.pnt.brt.h.s.alg.gem Pluvgers (Apeld.) 6 1 1539 111 104 13.86 Wijnschenk (A'dam) 5 2 1385 186 46 7 44 Lavertu (A'dam) 4 3 1354 150 77 9.02 Burgerhof ('s Grav.) 4 3 1453 194 61 1 Haberer (A'dam) 3 4 1215 152 100 Vos (Apeldoorn) 2 5 1369 142 61 9.64 Mulder (Den Haag) 2 5 1135 155 71 7.32 Barzilay (R'dam) 2 5 1197 184 55 6.50 De ruwste sport in Amerika is het Amerikaan sche rugby. Twee meisjesploegen van een universiteit hebben zich hieraan, dwaas genoeg, ook eens gewaagd. Een onelegante vertooning als op deze foto, was het resultaat gelukkig zonder verdere ongelukken. HAARL. KAMPIOENSCHAPPEN. NED. TAFELTENNISBOND. Om den Haarlem's Dagblad wisselbeker. Van 27 December tot en met 7 Januari zullen de Haarlemsche kampioenschappen worden ge speeld en wel in de clublokalen van de Haar lemsche vereenigingen. De winnaar van het tournooi wordt een jaar houder van den Haar lems Dagblad-wisselbeker. Deze beker is thans in het bezit van den heer Ankersmit uit Bussum. In de wedstrijdcommissie hebben zitting ge nomen de heeren: F. Vetter, voorzitter; W. F. Kruyff. secretaris; A. Nunnink, penningmeester; G. J. v. Frankenhuyzen, lid. Een nader aan te wijzen lid zal nog aan deze commissie worden toegevoegd. De inschrijvingen dienen uiterlijk 23 December in het bezit te zijn van den heer W. F. Kruyff, Bloemendaalscheweg 255, Over- veen. Tevens kan men aldaar alle nadere inlich tingen vernemen. Ned. Tafelteiiiiisbond. Officiecle mededeelingen der afdeeling Haarlem. Secretariaat: Dorreboomstraat 5, Haarlem. Adresverandering. Het adres van den secre taris van Heemstede is veranderd. Het luidt thans Voorweg 85, Heemstede. Aanvang competitiewedstrijden. Naar aanlei ding van een klacht bij den competitieleider binnengekomen, worden de vereeniging er op gewezen, dat de wedstrijden op tijd moeten be ginnen. Aan de aanvoerders wordt verzocht den begintijd van den wedstrijd op de formulieren te vermelden. Materiaal-keuringscommissie. Van den heer Roosjen is bericht binnengekomen dat hij niet meer voor genoemde commisie beschikbaar is. Voorloopig zal de heer W. F. Kruyff zijn functie waarnemen. SchoolwedstrUden. De uitnoodigingen voor deze wedstrijden zijn aan de scholen verzonden. De aanmeldingsformulieren moeten uiterlijk 22 December in het bezit zijn van den heer W. F. Kruyrf, Bloemendaalscheweg 25, Overveen. De wedstrijden worden gehouden in het Zan der-Instituut, Kleine Houtweg 2, Haarlem op 4 en 5 Januari 1939. Alle gewenschte inlich tingen zijn aan bovengenoemd adres te be komen. Clubavond IJmuiden. Op Woensdag 28 De cember 1938 zal er weer een clubavond in Hotel Kennemerhof Kennemerplein 29, IJmuiden wor den gehouden. Op Zaterdagmiddag van 16 uur is er gelegenheid tot oefenen in de Industrie straat 26, IJmuiden. Belangstellenden zijn van harte welkom. Haarlemsche Kampioenschappen. In de laat ste week van December en de eerste week van Januari zullen de Haarlemsche Kampioenschap pen worden gehouden om den fraaien Haar lem's Dagblad-beker. Nadere bijzonderheden worden de volgende week bekend gemaakt. Clubavond Shot. De vereeniging Shot houdt haar clubavond deze week niet op Donderdag 22 maar op Maandag 19 December 1938. WEDSTRIJDUITSLAGEN VAN 12—19 DECEMBER 1938. Eerste klasse. H.T.T.C.Heemstede 91 T.O.G. 2—L.U.T.O. 8—2 Barna T.O.G. 37 Shot—H.T.T.C. 1_{ HeemstedeT.O.G. 3 100 Tweede klasse A. T.O.G. 5—H.T.T.C. 3 1—9 Tweede klasse B. Barna 3Shot 3 3- Derde klasse A. T.O.G. 6Heemstede 3 37 Shot 5—T.O.G. 7 3—7 Derde klasse B (Dames) Barna 3T.O.G. 82 Heemstede 2L.U.T.O. uitgesteld Heemstede 3Heemstede 1 1f PROGRAMMA VOOR 19—24 DECEMBER. Eerste klasse. 19 Dec.: H.T.T.C.—T.O.G. 3 8 uur 20 Dec.: T.O.G.—Shot 7.30 uur 20 Dec.: T.O.G. 2Barna 7.30 uur 22 Dec.: L.U.T.O.—H.T.T.C. 2 7.30 uur Tweede klasse A. 19 Dec.: Shot 4Barna 1 D 8 uur 23 Dec.: Heemstede 2Shot 2 7.30 uur Tweede klasse B. 19 Dec.: Barna 2—H.T.T.C. 1 D. 7 uur 20 Dec.: T.O.G. 4Barna 3 7.30 uur Derde klasse A. 19 Dec.: Barna 2 DT.O.G. 6 7 uur 19 Dec Barna 4Shot 5 7 uur Derde klasse B (Dames). 20 Dec.: T.O.G.Heemstede 7.30 uur 23 Dec.: Heemstede 3—Barna 3 .7-30 uur TAFELTENNIS. HEEMSTEDE—T.O.G. 3. Heemstede behaalde tegen T.O.G. 3 een 100 overwinning. Een spannende partij speelde Roosjen te gen Van Dam. De eerste set was geheel voor Roosjen. In de tweede nam v. Dam een kleine voorsprong, die hij tot het einde toe wist te behouden. De derde ging gelijk op en slechts met minimum verschil wist Roosjen dezen set en daarmede de partij te winnen (2114. 20—22, ,23—21). Ook tegen Van Abbevé had Roosjen drie sets noodig (22—20. 15—21, 21—19), doch te gen de Jong wist hij de partij in twee sets te beslechten (21—11,22—20). In het begin wilde het met G. Wolters niet lukken. Naderhand kwam hij er beter in en de derde set tegen de Jong wist hij met groot verschil te winnen. (1521, 2116, 21—7), v. Abbevé, wist Wolters er in twee sets onder te houden (2118, 2119). D. Wolters had alleen tegen v. Abbevé drie sets noodig (2112. 1821 en 2117). De Jong had in de eerste set tegen Wolters heelemaal niets in te brengen en (213) ter wijl het hem in de tweede set beter afging. Het dubbelspel wonnen de Gebroeders Wol ters van v. Abbevé en v. Dam met 1521, 219 en 21—10. Derde klasse B. Heemstede 3—Heemstede 1 1—9 BARNA—T.O.G. T.O.G. ondervond veel tegenstand van Barna, zij kon slechts met een 73 overwinning op beide punten beslag leggen. J. de Jong verraste iedereen door twee keu rige overwinningen op Kottman (2118, 1521, 21—19) en B. de Jong (21—19, 21—16). Zijn kort geplaatste back-hand drives zijn zeer fel en braken herhaaldelijk door de verdediging van zijn tegenstanders. In v. Abbevé moest de Jong met 2111, 2118 zijn meerdere erkennen. Berkemeijer speelde te bang om succes te hebben. Hij liet zich steeds in de verdediging dringen en zijn tegenstanders maakten hier een dankbaar gebruik van. Vooral tegen v. Abbevé kreeg hij een groote nederlaag te incasseeren. (21—11, 21—6). Jansen zag kans Kottman in twee sets een ne derlaag toe te brengen. Het verschil was echter zeer klein (2321, 2119.) In het dubbelspel zegevierden de Jong en Kottman met 21—19, 21—18 over Berkemeijer en Jansen. Tweede klasse B: Barna 3Shot 3 37 Derde klasse B (Dames). Barna 3T.O.G. 82 Ijsbond „Holland's Noorder kwartier". Zaterdag zijn de afgevaardigden van de bij den ijsbond „Holland's Noorderkwartier" aange sloten clubs te Amsterdam bijeen gekomen. Deze 54e algemeene vergadering stond onder leiding van den voorzitter, mr. C. A. de Groot, die in zijn openingsrede hulde bracht aan de na gedachtenis van zijn in Augustus van dit jaar overleden voorganger, den heer A. J. Stikkel. Voorts deelde hij mede, dat het aftredend en niet herkiesbaar lid van het hoofdbestuur, de heer D. G. G. Margadant, tot eere-lid is benoemd. De vergadering ondedrstreepte deze benoeming met een hartelijk applaus. Ten aanzien van de verhouding tusschen den Kon. Ned. Schaatsenrijdersbond en den IJsbond „Holland's Noorderkwartier" merkte spreker op. dat een nauwer contact wordt gezocht. Beide or ganisaties wenschen de moeilijkheden gaarne te zien opgelost; spreker fteeft de verwachting, dat men daarin zal slagen. Naar aanleiding van het jaarverslag van den heer J. Trouw, waarin enkele woorden worden gewijd aan het te werk stellen van baanvegers in werkverschaffing, merkte de voorzitter op, dat de minister van Sociale Zaken tegen een zoo danige tewerkstelling bezwaren heeft. Het groote vraagstuk der clubs betreffende het aan stellen van baanvegers blijft den bond dus met zorg vervullen. Echter zoo meende spreker kunnen de gemeentebesturen te dien opzichte nog veel doen. In verband met de gemeentebe sturen in de plaatsen, waar hun clubs zijn ge vestigd. Tot leden van verdienste werden benoemd de heeren P. Schermer uit Hauwert, C. Leegwater uit Spijkerboor, W. Borst Gzn. uit Opperdoes en A. Bakker uit Avenhorn. De rekening en verantwoording over 1937-1938 werd goedgekeurd. Het batig saldo is f 1.654.51 V2. Tot leden van het dagelijksch bestuur werden gekozen de heeren J. W. Teerink, Alkmaar, en P. Preijer Jr., Krommenie; tot districtsvoorzitters de heeren D. Naastepad, Hoogkarspel, C. Kok, Twisk, S. Heringa, Stompetoren, W. Keetman, Winkel. C. Twaalfhoven, Uitgeest, en J. W. Tee rink, alkmaar. Als plaats van de volgende vergadering werd Allernaar aangewezen met meerderheid van stemmen. Nedcrlandsclie rijders starten in eigen land. HET VERTREK NAAR DA VOS UITGESTELD. Naar wij vernemen is het vertrek van de Ne- derlandsche hardrijders op de schaats, die Za terdag a.s. naar Davos zouden gaan om in deze Zwitsersche wintersportplaats verscheidene we ken te trainen, voorloopig uitgesteld in verband met het feit, dat zij. door het plotseling inval len van de vorst, aan wedstrijden in eigen land zullen deelnemen. Zoo is het reeds zeker, dat Langedijk, Koops, Heiden en anderen Vrijdag a.s. zullen starten op den nationalen invitatie wedstrijd op de baan van de Amsterdamsche IJsclub. Nationale wedstrijden te Bergen. Uit Bergen: Met toestemming van den K.N. S.B. wordt Dinsdag 20 December een wedstrijd in het hardrijden om den Kennemer-wisselbeker over afstanden van 500, 1500 en 5000 Meter ge organiseerd. De laatste maal, in 1933, werd deze wisseibeker gewonnen door K. Schenk uit Anna Paulownapolder. De organisatie is in handen van de Berger IJssportvereeniging. Wedstrijd™ te Ileerenveen. De Koninklijke TJsvereeniging „Thialf" te Heerenveen organiseert Dinsdag 20 December wedstrijden voor amateurs om den Thialf-beker, waarvan R. Koops (Zuid-Laren) houder is. Er wordt gereden over 500, 1500 en 3000 Meter. Nationale invitatiewedstrijden te Amsterdam. Op Vrijdag 23 December wordt op de baan van de Amsterdamsche IJsclub aan den Amstelveen- scheweg een nationale invitatiewedstrijd georga niseerd. onder auspiciën van den Kon Ned. Schaatsenrijdersbond. Verscheidene van de beste Nederlandsehe rijders zullen aan den start ver schijnen. Er wordt gereden over 500. 1500 en 5000 meter. Tevens is een nationale wedstrijd voor amateurs over 500 meter uitgeschreven. A.s. Woensdag wordt op de banen van A.IJ.C. een gecostumeerd avondfeest gehouden. Jaarvergadering K. T. K. Zaterdagavond hield de Kennemer Turnkring zijn jaarvergadering onder leiding van den heer J. Hop. De voorzitter memoreerde in zijn openings woord o.a. de dit jaar plaats gevonden hebbende technische gebeurlijkheden, waarvan de meeste reden tot voldoening gaven. Ook het aantal le den en de financiën stemmen tot tevredenheid. Spreker deelde de vergadering het overlijden mede van mej. J. van Damme, die verscheidene jaren voor Concordia afgevaardigde was naar de kringvergadering- Voorts wees de heer Hop op het 20-jarig jubileum van de Bloemendaalsche Gymn. Ver., waarvan één van de oprichters, nl. de heer P. J. van den Klinkenberg, nog aan de vereeniging is verbonden. Een bijzonder woord van hulde richtte de voorzitter tot den heer C. Versteeg, nu 25 jaar secretaris van Turn- lust Beverwijk en 37'j jaar turner, op 't oogen- blik zelfs weer actief gymnast De heer Hop deelde mede. dat het Dagelijksch Bondsbestuur van het K.N.G.V. had besloten, den heer Ver steeg de Bondsmedaille van Verdienste toe te kennen. Onder luid applaus van de vergadering spel de de heer J. Hop den jubilaris het onderschei- dingsteeken op de borst. Bij de ingekomen stukken bevond zich een gunstig verslag van de kascommissie. Na enkele op- en aanmerkingen werden de jaarverslagen van het bestuur en de T. C, en van den penningmeester, den heer F. J. Rikkerink, goedgekeurd. De vergadering ging verder ac- coord met het volgende technisch programma 1939: Gymnastiek: oefencursus dames, oefencursus heeren, dames-wedstrijd Haarlem-Rest, heeren wedstrijd K.T.K.-reserves A.T.B., voorbereiding driekringenwedstrijd, driekringenwedstrijd, Lig- hal-uitvoering, openluchtuitvoering te Zandvoort Sportweek, graadwedstrijden, technische kring vergadering, adspirnnten-wedstrijden, Kanaal wedstrijd. vaardigheidsproeven K.N.G.V. Athletiek: competitie dames, competitie hee ren. adsDiranten-wedstrijden. kampioenschaps wedstrijden, driekringenwedstrijd. De T.C.-voorzitter, de heer B. J. Wieland Los, deelde hierbij mede, dat de oefencursus voor da mes weer onder leiding zal staan van den heer R. W. Bloem en die voor heeren. met als kern een gelid uit Turnlust H., onder leiding van den de. Op bevel van den Sint werden aan de kin- De wedstrijden Haarlem-Rest en K.T.K.- A.T.B zullen tevens dienen als selectie voor den driekringenwedstrijd. die in het Groot Badhuis te Zandvoort zal plaats vinden. Aan de Lighal- uitvoering en aan de openlucht-uitvoering te Zandvoort zullen alleen die vereenigingen mo gen deelnemen, die in de Bondsfeesten te Arn hem uitkomen. Voor den driekringenwedstrijd in athletiek zal een sterke derde damesploeg worden aangezocht. De heer Hop wees op 't groot belang van de vaardigheidsproeven K.N.G.V. De begrooting sloot met eer. som van f 753 als eindbedrag. Het bezit bedraagt nu ongeveer f 670.—. Bij acclamatie werden in het bestuur herko zen de heeren F. G. J. v. d. Berg (secretaris) en J. H. D. v. d. Wall (commissaris), en in de T.C. de heeren P Dijkstra. J. W. Duïiff en R. J. Wa- gemans. In de T. C.-vacature Verkes werd nog niet voorzien. De vergadering besloot op voordracht van het bestuur den heer W. H. Verkes, afgetreden T.C.- lid, te benoemen tot eere-lid van den kring met 't oog op zijn groote technische verdiensten ge durende 12 jaar in 't belang van den K.T.K. Als leden van de kascommissie werden geko zen mej. Cornelisse (Bato) en de heeren Eijsker (Concordia) en Hogen Esch (O.S.S.) Betreffende de samenstelling van de Bonds vergadering (afvaardiging óf door kring óf door vereenigine) wenschte de vergadering geen uit spraak te doen. Aanvaard werd een bestuurs voorstel tot verplichting van zending van de aanvullings-opgave gelijktijdig aan Verbond en kring. Het nieuwe huishoudelijk reglement, aan de hand van de K.N.G.V. verordeningen samenge steld door mej. T. Peek, werd na enkele kleine wijzigingen aangenomen. De heer F G. J. van den Berg zal den kring vertegenwoordigen in de jaarvergadering van het K.N.G.V. Besloten werd, eventueel accoord te gaan met een heffing van adspiranten-contributie ten bate van het K N.G.V. De kringvoorzitter stelde zich deze heffing voor den K.T.K. zoo voor. dat niet de vereenigingen deze contributie betalen, maar de kring. Bij de rondvraag werd de aandacht gevestigd op den wenschelijkheid van een K.T.K.-cursus van mevr. v. d. Most. St. Nicolaas bij Concordia. Concordia heeft zeker de terugreis van den Sint weten te vertragen, want Zaterdagmiddag gaf deze vereeniging een St. Nicolaasfeest in het gebouw St. Bavo voor haar adspiranten, de kleuters inbegrepen. Alvorens St, Nicolaas verscheen, kortte de heer J. Lanoe het wachten door de vertooning van enkele goocheltrucs, waarna een zangwed strijd werd gehouden. En toen kwam 't groote oogenblik: Sinterklaas en Zwarte Piet betraden het tooneel. Concordia's voorzitter, de heer F. Jansen, ver welkomde de hooge gasten. En toen kreeg St. Nicolaas de gelegenheid, zijn kunsten als gym nast te laten zien, want 't is bekend deze kindervriend werd lid van het Spaansche Turn- veteranencorps. De goede man gevoelde zich evenwel niet fit. waarom hij zich liet vervangen door Zwarte Piet. die onm-ddellijk op piano muziek, een keurigen Snaanschon dans uitvoer de. Op evel van den Sint werden aan de kin deren versnaperingen uitgedeeld, waarna beide gasten definitief naar Spanje vertrokken. De heer Lanoe vervolgde zijn goocheltoeren en bespeelde daarna als slot voor de pauze de xylofoon. Na de pauze toonde hij zijn veel zijdigheid in een met Concordia-zang begeleide poppenkast-vertooning, en alsof dit nog niet ge noeg was, vervolgde en eindigde de heer Lanoe met enkele staalUes van iongleurkunst. De avond werd besloten met een driewerf hoera op Concordia. Uitslagen van „Het Witte Paard''. Eerste klas: M. VermeerJ. Reeuwijk 10 J. SleweJ. Reeuwijk V? B. WalkerP. Hoogwerf 10 M. v. d. BergC. v. Soest 10 Th. de LoozeB. Spoor i/2\/2 Tweede klas: G. BakkerTh. Grootjen 10 Th. GrootienG. v. d Reep 10 G. v. d. StoopG. v. d. Reep 01 N. HooglandR. Hartoch 01 G. PostA. Koppers 01 J. WijfjesG. Nijssen l0 G. NijssenJ. Wijfjes 01 Th. C. v SchieA. Heesakkers 10 H. NourisP. v. Deyzen 01 HAARL. KORFBALBOND. H. K. C. „Haarlem". Secretaresse: A Brakel, Mr. Cornelisstraat 12. Op 18 December zijn geen wedstrijden ge speeld, velden afgekeurd. Adspiranten 17 De cember: veld afgekeurd. Te spelen 2dën Kerstdag: Haarlem 1 op de series van D T. V. in Amsterdam. Het program ma is nog niet bekend, aanschrijvingen volgen. Adspiranten 24 December: Haarlem c—Nieuw Flora om half drie op ons veld. Aangenomen als lid mej. N. Bloem. Voorgesteld als adspirantlid Elly Kalis. Spaan- chevaartstraat 62 en Gerda Herwig. Spaan- schevaartstraat 56 door de adspirantcomrr.issie. Aan alle leden, donateurs en adspirantleden prettige Kerstdagen toegewenscht.

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 11