VERKIEZINGEN IN SLOWAKIJE. MAGGPAROMA Slowaaksche Volkspartij behaalt 90 pCt. der stemmen. P U RO L RADIO. MAANDAG 19 DECEMBER 1938 HAAREEM'S DAGBÏ3AD 9 Over de verkiezingen voor den auto nomen Slowaakschen landdag, die Zondag zijn gehouden, wordt van offi- cieele Slowaaksche zijde medegedeeld: „Volgens de tot dusverre bekend ge worden resultaten hebben 90 procent der kiezers hun stem uitgebracht voor de Slowaaksche Volkspartij van wijlen Hlinka, hetgeen beteekent. dat het Slowaaksche volle en alle minderheden de stichting van een Slowaakschen staat in de federale Tsjech oslowaak- sche republiek goedkeuren, de verkie zingen zijn overal in een rustige doch geestdriftige atmosfeer verloopen". Karol Sidor. Er was bij de Slowaaksche verkiezingen slechts een lijst met de namen van honderd candidaten, die van Hongaren en Duitschers in begrepen. Op het stembiljet stond gedrukt: „Zijt gij voorstander van een nieuw vrij Slo wakije? ja of neen?" Het blijkt, dat 95 procent der stemgerech tigden aan de verkiezingen hebben deelgeno men. Te Bratislawa is door 66.127 personen met „ja" gestemd, door 3350 met „neen". In de Duitsche districten hebben de Duit schers met „ja" gestemd, behalve in Spis. De Duitschers hier, die onder leiding van den Hon- gaarsch-gezinden Niksch staan, zijn nooit bij de Sudeten Duitsche partij aangesloten geweest. De Slowaaksche regeering kwam des avonds in het regeeringsgebouw bijeen en van daaruit hielden leden van het kabinet radiotoespraken. Karol Sidor, de plaatsvervangende minister- Ruwe Huid Ruwe Handen Ruwe Lippen Doos 30 cent. Bij Apoth. en Drogist. (Adv. Ingez. Med.) Zieke vuurtorenwachter uit zijn isolement bevrijd. Pogingen na tien dagen beloond. Na tien dagen van vruchteloos pogen is thans de wachter van den vuurtoren Eddystone bij Plymouth, die ziek lag, maar door de hooge zee nieit kon worden weggehaald, met een z.g. wippertoestel bevrijd. De omstandigheden voor de redding waren Zaterdag gunstiger. Het was de zesde maal, dat een boot van Plymouth naar Eddystone was uitgevaren. Drie dagen tevoren waren twee zeelieden erin geslaagd van de reddingsboot af in den toren te komen. Zij hadden den zieken vuurtorenwachter spe ciaal voedsel en medicijnen gebracht. Zaterdag slaagden zij erin den man aan boord van de reddingsboot te brengen. DR. SCHACHT HEEFT ENGELAND VERLATEN. De president van de Duitsche Rijksbank, dr. Schacht, is, naar Reuter meldt, Zaterdagmor gen weer naar Duitschland vertrokken. In Duitsche kringen te Londen wordt nog maals verklaard, dat het bezoek uitsluitend ten doel had, contact te zoeken, en dat over geen enkel onderwerp een omlijnd voorstel is ingediend. Onrustige atmosfeer in Mandsjoekwo. Voortdurende onecniglieid met Japansche ambtenaren. De correspondent van het Labour- blad „Daily Herald" te Hongkong be richt over ernstige ongeregeldheden in Mandsjoekwo. Uit Mandsjoekwo komende buitenlanders, zoo schrijft de correspondent, maken melding van een voortdurende oneenigheid tusschen de Japansche en Mandsjoekwosche ambtena ren. Bijna iederen dag wordt er gefluisterd over een nieuwen opstand of over muiterij onder de troepen en elk verzet wordt onder drukt met massale slachtpartijen. Vele deelen van den staat zijn volkomen verboden voor de vreemdelingen. Men is het erover eens, aldus de correspondent, dat een groote op stand tegen de Japanners in Mandsjoekwo vrijwel onvermijdelijk is, als de oorlog in China nog veel langer duurt. president van Tsjecho Slowakije zeide o.a.: „wij Slowaken hebben evenals Duitschers en Italia nen bewezen, dat regeering en volk een zijn. Wij weten, dat het volk gehoorzaamt aan de bevelen zijner regeering." Tegenover Havas verklaarde Sidor dat hij te Praag twee taken te vervullen heeft. Hij zeide: „Ik moet mij bezig houden met de binnenland- sche aangelegenheden van Tsjecho Slowakije en met de buitenlandsche politiek. Wij willen dat tenminste in de gemeenschappelijke mi nisterieën een wijziging tot stand komt. Om de zen arbeid te vergemakkelijken, hebben wij door de Tsjecho Slowaaksche regeering drie Slowaaksche regeeringsgelegeerden laten be noemen, die de belangen van Slowakije moeten behartigen. Ik ben van meening, dat het ver drag met Sovjet-Rusland moet worden opge zegd en dat wij moeten afzien van alle ideolo gische bondgenootschappen, omdat die de nederlaag der eerste republiek veroorzaakt hebben. Op het gebied der buitenlandsche poli tiek moeten wij in de eerste plaats streven naar bondgenootschappen met onze buren en pas daarna kunnen wij aan overeenkomsten met verder verwijderde staten denken". Sidor zeide verder te verwachten, dat de Slo waaksche Landdag, die half Januari bijeen komt, zich met zijn beginselen zal vereenigen. Slowaaksche afgevaardigden in uniform. De Slowaaksche afgevaardigden in het Tsjecho Slowaaksche parlement en in den Slowaak schen autonomen Landdag zullen naar Havas verneemt een zwarte uniform dragen: de uniform van de Hlinka-garde. Nu de Tsjecho Slowaaksche gymnasten ver- eenigingen ontbonden zijn, zal de Hlinka-garde een nationale organisatie worden. Karol Sidor heeft verklaard dat de geheele bevolking tusschen zes en zestig jaar, mannen zoowel als vrouwen, deel van de garde moet uitmaken. Er komen drie afdeelingen, n.l. voor kinderen tusschen zes en elf jaar, voor jongelieden tus schen elf en negentien en voor personen tus schen negentien en zestig jaar. Ieder zal uniform dragen. Men wil door deze organisatie de lichamelijke en moreele gesteld heid van het Slowaaksche volk verbeteren. Actie voor verlaging der Suez- kanaalrechten .Front" van Italiaansche en Duitsche reeders. Naar te Genua in zakenkringen verluidt be reiden de Italiaansche en Duitsche scheep vaartmaatschappijen een memorandum voor over het vraagstuk van het Suez-kanaal. Dit memorandum moet ter kennis van de betref fende regeeringen worden gebracht en zal be- toogen, dat de hooge rechten, door de Kanaal maatschappij gevraagd, een noodlottigen in vloed op den financieelen toestand der reede- rijen hebben. Italiaansche en Duitsche scheepvaartkrin gen hebben onlangs de mogelijkheid onder oogen gezien weer gebruik te maken van den zeeweg om de Kaap. Men is echter tot de slot som gekomen, dat dit plan alleen uitvoerbaar zou zijn voor schepen, die op Australië varen. Palestijnsche Arabieren betuigen liun trouw aan Engeland. Demonstratie van gematigde Arabieren bij Hebron. Bij het dorp Jatta ten Zuiden van Hebron hebben Zondag drieduizend Arabische dorpsbewoners in een de monstratie uiting gegeven aan hun aan hankelijkheid aan Engeland. De militaire commandant van Jeruzalem generaal majoor O' Connor, de districtscommis saris van Jeruzalem en een aantal stafofficieren woonden deze demonstratie bij. Een der sjeiks hield een toespraak, waarin hij zeide namens 60.000 Arabeiren uit het heu velland van Hebron te spreken. Hij betreurde de aanslagen, verwoestingen en plunderingen en zeide de soldaten te beschouwen als boodschap pers van den vrede. Er werd een verklaring voorgelezen, waarin wordt gezegd: ..De leider dei- opstandelingen. Abd-el-Razek, is een gewone misdadiger, die talrijke dief stallen heeft gepleegd en terreur heeft gezaaid in de streek van Toelkarem en Nabloes. Hij heeft ongeveer 200 Arabieren omgebracht en hun bezit tingen vernield, in overeenstemming met de orders van den groot-moefti." Zij toespraak werd door O' Connor be antwoord. Thans een aanhanger van den groot-moefti vermoord. In de oude stad is sjeik Said al Khatib ver moord. Hij was particulier secretaris van den groot-moefti geweest. Men ziet in den moord een wraakneming voor den gewelddadigen dood van sjeik Ansari, die zich tegen de extremisten verzette. Veertig vliegtuigen bestoken Spaansch dorp. Bevolking met machinegeweren beschoten. Havas meldt uit Barcelona 17 Dec.: Na eergisteren en gisteren door ruim veertig vliegtuigen te zijn gebombar deerd, ligt het dorp El Terello, gelegen even ten noorden van Tortosa, thans in puin. Honderd huizen zijn geheel of deels vernield Het aantal slacht- offers bedraagt een honderdtal. De toestellen daalden tot vlak boven de straten en schoten met machinege weren op de bevolking. ELKE TOMATEN-SOEP, GROENTE- OF VERMICELLI-SOEP kortom alle soepen win nen aan smakelijkheid, wanneer U er een weinig Maggi's Aroma aan toe voegt. Eerst dan worden ze pas ,,af". Waarom? Omdat Maggi's Aroma de eigen smaak van een gerecht meer naar voren brengt Laat Uw ledig Maggi- flesje bij Uw winkelier navullen: No 0 14 CL No. 1 a 27 ct. (Adv ingez. Med.) Frankrijk zal zich niet laten intimideeren. Flandin zinspeelt op de Italiaansche aspiraties. Op het jaarcongres te Parijs van de ver een iging der Fransche democratische pers te Parijs, heeft de oud-premier Flandin, voor zitter van Alliance Dèmocratique, o.a. gezegd: Indien sommige nabuurlanden aan Frankrijk onaanvaardbare eischen stellen, loopt Frank rijk geen enkel risico, indien het deze eischen resoluut en rustig van de hand wijst. Zij, die meenen Frankrijk te kunnen intimideeren, vergissen zich deerlijk. Zonder aarzeling of voorbehoud zal Frankrijk geweld moeten ge bruiken, zoodra het erom gaat datgene te verdedigen, dat onze vaderen veroverd heb ben en dat onze zonen standvastig zullen be waken en aan niemand zullen afstaan. Laat men het zich voor gezegd houden en laat men ons hevige polemieken besparen, want deze zijn als exportartikel voor ons doel niet bruik baar. Russische Oekraïne wordt Leiders der Gpoe in Kief en Charkof ontslagen. Uit Kiew wordt aan het D.N.B. gemeld, dat de nieuwe leider der Gpoe, Berija, aldaar is aangekomen en met de „zuivering" van de hoogste bestuurskringen in de Oekraïne be gonnen is Reeds zijn de leiders der Gpoe in Kiew en Charkof van hun functies ontheven. In verband met de onrustige stemming in de Oekraïne, zou Berija zijn bijzondere veilig heidsmaatregelen nemen. Havas verneemt .voorts uit Moskou, dat eind Nov. de eerste secretaris van de komsomols in de Oekraine als „volksvijand" aan de kaak werd gesteld, terwijl verschillende andere lsden van het bureau van het Oekranische centraal comité werden afgezet. Thans wordt te Moskou verklaard, dat het hier betrof „een kliek van verachtelijke verraders van het vaderland, ellendige gedegenereerde fascisten, Trotzkistï- sche Boecharinisten en nationalistische bour geois, een bende terroristen". Het plenum van het centrale comité der komsomol in de Oekraine dat kortgeleden bij eengeweest is, heeft nog vijf leden uit zijn mid den gestooten wegens „gebrek aan politieke waaakzaamheid". Een ander werd bovendien uit de komsomol gejaagd omdat hij in verbin ding had gestaan met de „volksvijanden' Khomenko is gekozen tot eersten secretaris der komsomols in de Oekraine. Russische „troonpretendent" voor particulier bezoek naar Berlijn. Groothertog Wladimir van Rusland heeft bevestigd, dat zijn verblijf in Parijs en zijn a.s. bezoek aan Berlijn een zuiver pai'ticulier karakter dragen. Op vragen van journalisten antwoordde hij„Ik zie niet in, welke reden Hitler of an dere Duitsche politici zouden kunnen heb ben, om mij tot een bezoek bij hen uit te noodigen tijdens mijn verblijf in Berlijn. Mocht het geval zich echter voordoen, dan zou ik waarschijnlijk weigeren. In leder ge val zou ik er over moeten nadenken". Op een andere desbetreffende vraag antwoordde de groothertog, dat hij de pretendent is naar den Russischen troon en daar recht op heeft. Wit-Russen erkennen grootvorst Wladimir als hun hoofd. In een typische plechtigheid hebben de Wit- Russen te Parijs grootvorst Wladimir als hun hoofd erkend. De orthodoxe geestelijkheid on der leiding van den metropoliet, verscheidene groothertogen en vele personen uit het oude keizerlijke Rusland waren daarbij aanwezig Wladimir trad binnen, ontvangen door den metropoliet en de geestelijkheid. Nadat eenige gebeden waren uitgesproken, legde de president der Vereenigïng van Russische Edellieden, Mendeleieff, namens alle aanwezigen een ver klaring van verknochtheid aan den troonpre tendent af. Tentenkamp bij Pretoria weer opgebroken. Osscwagens keeren weer huiswaarts. VOORTREKKERSSTAD. 17 December. De nabij Pretoria opgeslagen tentenstad, welke gedurende vier dagen het tooneel is geweest van de feestelijkheden ter gelegenheid van de honderdjarige herdenking van de over winning der voortrekkers op Dingaan, is van daag weer opgebroken. Niet minder dan 100.00Q menschen hebben aan de viering deel genomen. Vandaag brak een zwaar onweder los, het geen de werkzaamheden evenwel niet belem merde. Het grootste ooit gehouden kamp. door ossewagens omgeven, gaat hiermede thans ver dwijnen en laat slechts een groen veld achter, waarop het groote Voortrekkersgedenkteeken dat 130.000 pond sterling kost en waarvan gisteren de eerste steen is gelegd, thans zal worden opgericht. (Reuter.) De Gele Rivier buiten haar oevers. Gevreesd wordt, dat 2000 personen verdronken zijn. Naar Reuter uit Sjanghai meldt is de Gele rivier buiten haar oevers getreden tengevolge waarvan, volgens Chineesche berichten, een nieuw ge bied van ongeveer 300 vierk. mijl overstroomd is. Men beschikt niet over een nauwkeurige schatting van het aantal slachtoffers, doch naar de Chineesche berichten melden, vreest men dat 2.000 menschen verdronken zijn. Verdwijnt het ..Berliner Tageblatt"? Met 1 Januari zou een nieuw Duitsch avond blad verschijnen. Van gewoonlijk welingelichte zijde wordt uit Berlijn vernomen, dat be langrijke wijzigingen bij de Duitsche pers op komst zijn. Het „Berliner Ta geblatt" en de „Berliner Volkszeitung" zouden met 1 Januari a.s. ophouden te verschijnen en vervangen worden door een nieuw avondblad, dat wordt uitgegeven door het „Deutscher Ver lag", de vroegere firma Ullstein. Voorts zouden alle groote uitgeversfirma's in Berlijn nog meer rechtstreeks geplaatst worden onder controle van de groote natio- naal-so cialistische u i t geve rso n derneming Franz Eher, welke de „Völkischer Beobachter" en talrijke andere organen uitgeeft. De firma Franz Eher verovert zich geleidelijk een mono polie op bijna alle Duitsche dagbladen. Wat het voormalige Oostenrijk betreft, zou den het „Wiener Tageblatt", de „Ne-ue Freie Presse" en het „Wiener Journal" binnenkort tot één orgaan worden gefusionneerd. Leider van het Britsche Legioen betreurt de houding van Duitschland. „Onze pogingen tot verzoening schijnen mislukt". Generaal-majoor Sir Frederick Mau rice, president van het Britsche Legioen, de organisatie der oud strijders, heeft te Durham een rede gehouden, waarin hij zeide: „Het schijnt, dat alle pogingen, die wij ge durende jaren in het werk gesteld hebben om een echte vriendschap met de Duitsche oudstrijders, die wij had den leeren kennen, te sluiten, mis lukt zijn". Dit, zeide Maurice, is een bittere teleui-stel- ling, want wij hebben al het mogelijke gedaan om een goede verstandhouding met Duitsch land te bevorderen. Verschillende delegaties van Duitsche oud-strijders zijn in Engeland met de grootste vriendschap en hartelijkheid ontvangen. Vex-tegenwoordigers van het Brit sche Legioen zijn vaak in Duitschland geweest. Die bezoeken hadden in beide landen een goede uitwerking. Nu schijnt alles verloren te zijn. Begrijpelijke uitingen van verontwaar diging over ruwe behandeling der Joden in Duitschland zijn beantwoord met allerheftig ste aanvallen op de Britsche soldaten. Die aanvallen waren niet alleen gericht tegen onze menschen. die onder uiterst moeilijke omstandigheden in Palestina dienst doen maar zelfs tegen onze soldaten, die in den Boerenoorlog gevochten hebben. Hoewel ik niet geloof, dat de Dxxitsche oud strijder deze dingen goedkeurt, heeft het geen nut, dat wij met vredesboodschappen naar Duitschland gaan, wanneer in de Duitsche pers en op aanplakbiljetten in de Duitsche steden onze kameraden beschimpt worden. Wij hopen, aldus Maurice, dat wij onze taak van den vrede weer zullen kunnen aan vatten en iets van het verloren terrein kunnen herwhinen. Dag van protest en overdenking voor de Joden. Besluit tier .Toodscbc gemeenschap in Engeland. Op een conferentie der Joodsche gemeen schap in Engeland is een resolutie aangeno men. waarin Zondag 29 Januari tot dag van openbaar protest, overdenking en zelfverloo chening voor alle Joden en Jodinnen ver- klaax-d wordt. Alle Joden wordexx opgei-oepen minstens de kosten van voedsel voor één dag beschikbaar te stellen ten bate van de kinde ren, die aan de Duitsch-Poolsche grens ge strand zijn. De conferentie gaf xxiting aan haar afschuw over de behandeling der Joden in Duitschland en richtte ..een oproep tot de beschaafde wereld en het fatsoenlijke Duit sche volk tot verzet tegen de pogingen tot strooiïng van een vreedzame bevolking van meer dan een half millioen zielen". POLEN VERONTRUST DOOR ACTIVITEIT DER OEKRAïNERS IN TSJECHO-SLOWAKIJE. Demarche te Praag. TSJECHISCHE REGEERING ZEGT ONDERZOEK TOE. Officieel wordt uit Warschau gemeld dat de zaakgelastigde van Polen in Praag op 16 Dec. aan den minister van buitenlandsche zaken van Tsjecho- Slowakije een memorandum over handigd heeft, waarin de Poolsche regeering de aandacht der regeering van Tsjecho-Slowakije vestigt op den stand van zaken, voortvloeiende uit het bestaan en het optreden van zeke re haarden en organisaties op het grondgebied der republiek Tsjecho- Slowakije, en waarin zij de regeering van Tsjecho-Slowakije waarschuwt voor den weerslag, welke een derge lijke toestand kan teweeg brengen op de betrekkingen tusschen Polen en het nieuwe Tsjecho-Slowakije. In politieke kringen te Warschau lp men volgens Havas van meening. dat de stap der Poolsche regeering te Praag betrekking heeft op de anti-Poolsche actie van nationalistische Oekraïnsche kringen in Karpathische Rus land. De vorming eener autonome Oekraïn sche regeering heeft in kringen van Pool sche Oekraïners groote belangstelling gewekt. Dezen willen een vereeniging in een grooten Oekraïnschen staat en blijkbaar worden zij uit het buitenland gesteund. Reeds eenige dagen geleden heeft de Poolsche pers met ver ontwaardiging verklaard, dat de Tsjecbo- Slowaaksche autoriteiten de ontwikkeling van een Oekraïnsche propaganda in de pers toe lieten. Het Tsjecho Slowaaksche pers bureau Ceteka verklaart naar aan leiding van den Poolschen stap, dat een streng onderzoek zal worden in gesteld naar den in het Poolsche ver toog genoemde feiten. De regeering heeft er den nadruk op gelegd, dat zij geen irredentistische actie op haar gebied tegen een anderen staat zal dulden. PROGRAMMA DINSDAG 20 DECEMER 1938. HILVERSUM 1 1875 en 415.5 M. KRO.-uitzending. 4.005.10 HIRO. 8.oo9.15 Gramofoonmuziek (ca. 8.15 Ber.) 10.Gramofoonmuziek. 11.30 Godsdiexxstige causerie. 12.Berichten. 12.15 KRO-Melodis- ten en solist. (l.OO—1.20 Gram.pl.) 2.00—3.00 Vrouwenuurtje. 3.05 Modecursus ica. 4.00 Ber.) 4.Gramofocnmuziek. 4.05 Causerie „De be vrijdende boodschap van het spiritisme". 4.30 Gramofoonmuziek. 4.35 Mededeelingen. 4.40 Gramofoonmuziek. 4.45 Causerie „Bellamy's Kerstboodschap aan ons Nederlaxxdsche volk". 5.10 Gramofoonmuziek. 5.45 Felicitatiebezoek 6.05 KRO-Melodisten en solist (ca. 6.30 Ber.) 7 Berichten. 7.15 Causerie „Kerstvigilie en Octaaf". 7.35 Sportpraatje. 8.— Berichten A.N.P.. KRO-Mededeelingen. 8.15 KRO-Kamer orkest en pianoduo. (9.109.30 Interview). 10.20 Causerie „Aristocraten". 10.30 Berichten A.N.P. 10.4012.00 Gramofoonmxxziek. HILVERSUM 11 301.5 M AVRO-Uitzending. 6.307.00 RVU. 8.00 Gramofoonmuziek (Om 8.15 Ber.) 10. Morgenwijding. 10.15 Gramofoonmuziek. 10.30 Voor de vi-ouw. 10.35 Gramofoonmuziek. 11. Wenken voor de huishouding. 11.30 Het Om roeporkest. 12.15 Berichten. 12.17 Het AVRO- Amusementsorkest. 12.45 Gramofoonmuziek. I.15 Het Omroeporkest. 2.05 Het AVRO- Vaudeville-orkest en solisten (opn.) 2.45 Knip- les. 3.45 Pianovoordracht. 4.10 Gramofoon muziek. 4.30 Kinderkoorzang. 5.Kinderuur tje. 5.30 Het AVRO-Aeolian-orkest. 6.25 Be richten. 6.30 Causerie: „Bent u evenwichtig?" (5.) 7.Voor de kinderen. 7.05 Kinderkoor „Zanglust". 7.30 Engelsche les. 8— Berich ten A.N.P. Radiojournaal, Mededeelingen. 8.20 gramofoonmuziek. 8.30 Bonte Dinsdagavond- trein. 10.— Radic-tooneel. 10.20 Het Clemens- duo en schrammel-ensemble. 11.Berichten A.N.P.hierna concert door leden van het AVRG-Dansorkest. 11.4012.00 Gramofoon muziek. DROITWICH 1500 m. 11.20 Het Parker Crook-trio. 12.05 Harry Engleman's kwintet en solist. 12.35 Radic- tooneel. 1.05 Gramofoonmuziek. 1.352.25 BBC-Wels orkest en soliste. 2.50 Pianovoor dracht. 3.20 Het Orpheus-trxo. 3.45 BBC-Schots orkest. 4.15 „The three Nomads". 4.25 Zang. 4.40 Muzikale causerie met gramofoonplaten 5.20 Het Aeolian-ox'kest en soliste. 6.Piano voordracht. 6.20 Berichten. 6.45 BBC-Orkest 7.35 Mantovani en zijn Tïpica-orkest. 8.20 Revue-programma. 9.20 Berichten. 9.45 Uit Canada. Causerie door een paardenfokker. 10.Het Reginald Paul-Pianokwartet. 11.05 Causerie „Old Devonshire House, Bloomsbury" II.20 Grosvexxor-Hoxxse Dansoi-kest en solisten 11.5012.20 Dansmuziek (gr.pl.) RADIO PARIS. 1648 M. 9.10.—, 10.25 en 11.2012.10 Gramofoon muziek. 12.30 Zang 1.05 Militair orkest. 2.35 aZng. 305 en 4.45 Grampl.. 4.50 Pianovoor dracht. 6.50 Vioolvcordracht. 7.20 Locatelll- orkest. 8.35 Trio-concert en zang. 9.5011.50 Radiotooneel. KEULEN 456 M. 5.50 en 6.30 Gramofoonmuziek. 7.508.50 Omroepschi'ammel-ensemble. 11.20 Omroep orkest en soliste. 1.30 Populair concert. 3.20 Omroeparmusementsorkest, en soliste. 6.30 Concert. 7.50—11.20 Gevarieerd programma. BRUSSEL, 322 M. 12.20, 1.30—2.20, 5.20, 6.50 en 7.20 Gramo foonmuziek. 8.20 ,,Im weissen Ross *1", ope rette. 10.3011.20 Gramofoonmuziek. URUSSEL 484 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 en 1.30 Om- roepsalonoi-kest. 1.502.20, 5.20 en 6.35 Gramo foonmuziek. 6.50 Pianovorodracht. 7.05 Gra mofoonmuziek. 8.20 Omrcepdansorekst. 8.40 Radiotoneel (In de pauze's: Jazzmuziek). 10.3011.20 Gramofoonmuziek. DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 7.30 Het Berlijnsch Philharmonisch orkest. 8.208.35 Politiek dagbladoverzicht i9,20 Be richten. 9.50 Pianovcordracht. 10.05 Berichten 10.2011.20 Barnabas von Geczy's orkest.

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 13