Ochtendbeurs Amsterdam Fuseinan flfitstdap 1 en SIGAREN TABAK en SIGARETTEN Ktusentan is.. A. Alofs Niehaus eenv. tweede meisje Komt in de Kerstnacht Voor de Kerstdagen D. Schoutsen Hoot modetne UetttcUtUtQ H. J.v.d. Meer Gloeilampen KERSTBOOM Verlichting Kerstcadeaux VRIJDAG 23 DECEMBER 1938 H'A" AR E EM'S DAGBEAD 13 Honderden arrrslalies in Noord- Span je. Burgos spreekt berichten over onlusten tegen. Volgens in welingelichte kringen te Londen ontvangen mededeelingen hebben de rechtsche autoriteiten in Noord-Spanje vele honderden arresta ties verricht. De ontdekking van een verdacht pakket in den consulairen zak schijnt niet een op zich zelf stand geval te zijn. Te Londen heeft men geen bevestiging ontvangen, dat de autoriteiten van het recht sche Spanje Goldino, een employé van het Britsche consulaat te San Sebastian, zouden hebben gearresteerd. In diplomatieke krin gen wordt er op gewezen, dat Goldino de rang heeft van honorair consul en derhalve niet voorkomt op de officieele lijst van diplo maten. Wel is bevestigd, dat tot de aangehoudenen een huisbediende van het Britsche consulaat te San Sebestian behoort. Deze, een Spaanseh onderdaan, werd buiten het con sulaat gearresteerd. Van gezaghebbende zijde wordt verklaard, dat de berichten over oneenigheid in het rechtsche Spanje ongegrond zijn. Men geeft toe, dat te San Sebastian en in de provincie Guipuzcoa een zeker aantal arrestaties is verricht, doch men voegt daaraan toe. dat elders geen personen in hechtenis zijn ge nomen en dat geen officieren zijn aange houden. De .arrestaties waren in hoofdzaak het gevolg van de ontdekking- van spion - nage, in verband met het voorval met den consulairen postzak: enkele aanhoudingen berusten op smokkelarij. Het bericht, als zouden troepen naar het Noord-Westen zijn gezonden om onrust onder de burgerbevolking te doen eindigen, wordt hier fantastisch ge noemd. Volgens een bericht uit Hendaye is geble ken, dat het pakket geen kaarten of militaire plannen bevatte, maar wel een in een hemd gerold papier met de reeds bekende mede- deeling, dat aan het Catal&ansehe front Na tionalistische troepen worden bijeenge bracht. Vrijz.-Dcm. Jongeren Organisatie. „De ontwikkeling van het Indische land en de Indische volken." Voor de Vrijz. Dem. Jongeren Organisatie alhier trad Donderdagavond in Lido als spreker op Raden Soenito uit Leiden, met het onderwerp: ,De ontwikkeling van het In_ dische land en de Indische volken". De avond werd geopend door den heer D. J. A. Geluk, voorzitter der afdeeling Haarlem. Spr. wilde iets vertellen over het werk dei- Indonesiërs. Voor de komst der Nederlanders waren er vorstendommen in Indië. Deze ken merkten zich door hun bouwkunst en muziek. Nederlandsche kooplieden vestigden zich daar. Niet uit ideëele overwegingen maar om winst te maken. Later vereengiden zij zich tot de V.O.C. Dit was een eigenaardig lichaam met publiekrechtelijke bevoegdheden. Zij verkregen van de Indische vorsten de leverantiën. Om streeks 1800 werd de V.O.C. door den Neder landsche Stat overgenomen. Onder Lodewijk Napoleon kwam Daendels in Indië als landvoogd. De gedwongen leve rantiën bleven bestaan, werden vaak uitge breid. In 1811 kwam Indië in Engelsche han den; G.G. werd Raffles. Deze voerde Engelsche methoden in. De landrente moest in geld wor den. In 1814 volgde teruggave der kolonin aan Nederland. Het bestuur onder Willem I was vrij conservatief. Het karakter van het Euro- peesch bestuur was eigenlijk uitbuiting, die direct gericht was op vulling der Nederland sche schatkist. Dit systeem werd geperfectionneerd in het cultuurstelsel van de jaren 1830—1840. Van 18401850 was er echter een liberale en democratische wind. Het particuliere kapitaal wilde zich voor Indië gaan interesseeren. Dit is op groote schaal gebeurd en heeft enormen invloed gehad op de inheemsche maatschappij. Nu kwam ook o.a. de richting op (begin 20ste eeuw) van mr. v. Deventer (die als ethische politiek is gekenmerkt) met het doel ontwik keling der inheemschen en verplichting van het moederland, de bevolking der kolonie op te voeren tot zelfbestuur. In dien tijd komt de nationale beweging in Nederland op. Een vereeniging van stu deerenden aan de artsenschool wordt opge richt, oorspronkelijk met Javaansch, later met Indonesisch karakter. In November 1918 is er onrust in de geheele wereld, ook in Indi6. De regeering deed beloften, deze zijn niet nagekomen. Wel werd de Volksraad opgericht. Dit is geen volwaardig parlemena, maar toch ex stap in de goede richting. De nationale b,- wegingen zijn door de communisten beur loed. In 19261937 zijn door de regeering neerge slagen en verboden. Een teruggang tot reacti- onnaire toestanden ontstond. De weinige vrij heid die verkregen was, werd ingeperkt. Ook de crisisjaren drukten haar actiiviteit. In 1934- 1935 kwam hernieuwe activiteit op nieuwe basis en in 1935 volgde fusie van de twee groote partijen. Men spreekt niet meer van een vrij Indone sië. maar van Groot-Indonesië, van de ver dediging der democratie enz. De internationale situatie is gewijzigd. München heeft geen oplossing gebracht. Men vreest „opdeeling" van Indië, bijv. Su matra (zooals Atlee zeide). Het Indonesische volk vreest de fascistische dictatoren. Het wenscht nu geen afscheiding van Nederland, maar wil met Nederland op de bres staan voor de democratie. Hierna werden eenige Indische dansen uit gevoerd. De voorzitter dankte den spreker voor zijn interessante inleiding. AANBESTEDING. WAT DE DIRECTIE ANTWOORDT OP VELE KLACHTEN. Hedenmorgen werd door den Rijkswaterstaat te Haarlem aanbesteed: het onderhoud der wer ken van het Noord-Hollandsch Kanaal ged. de jaren 1939 en 1940, in 3 perc. Raming perc. 1 f 31.500, perc. 2 f 20.000, perc. 3 f 16.400. Laagste inschrijvers waren: voor perceel 1. H. Mertens te Weert voor f 25.328; perceel 2. D. P. Kuiper te Petten voor f 17.765 en perceel 3. dezelfde voor f 14.640. KERST-SAMENKOMST. Hedenavond zal een Kerstsamenkomst ge houden worden in de Gereformeerde Zuid- Oosterkerk (Haarlem-Oosth bij de Diepen- brockstraat en een kinderkoor verleenen medewerking. Gesproken wordt over: .Kerstfeit" en ^Kerstfeest", Hoofdbotle G. ile Jong gaat de Provinciale Griffie verlaten. Ilij zag in 37'/j jaar van zijn diensttijd velen gaan en komen. De hoofdbode van de Provinciale Griffie G. de Jong zal met ingang van 1 Februari den dienst van de Provinciale Griffie verlaten, want alsdan heeft hij den pensioengerechtigden leef tijd bereikt. De heer G. de Jong heeft een diensttijd van 37V2 jaar achter den rug. Toen we hedenmorgen eens een praatje met den scheidenden hoofdbode gingen maken ver telde de krasse 65-jarige ons, dat hij velen bij de Provinciale Griffie heeft zien komen en gaan. Drie Commissarissen van de Koningin en vier Griffiers hebben elkaar in de 37% jaar an den heer de Jong's dienst opgevolgd. In 1901 in dienst als bode, later in '34 werd hij hoofdbode. In die hoedanigheid bediende hij den Commissaris der Koninging en den Griffier Eerst werkte de scheidende ambtenaar in het gebouw aan de Jansstraat. Later, thans ongevear 8 jaar geleden, ging hij met de Provinciale griffie over naar „Het Paviljoen" in Den Hout. En daar blijft hij tot 1 Februari. Dan zal bode De Jong, die zoo velen zag gaan, zelf ook de Provinciale Griffie van Noord-Holland ver laten. In de Statenzittingen was hij, mede door zijn onveranderlijk goed humeur, een zeer bekende en geziene figuur; o.a. was hij daar belast met het door de te laat komenden leden laten teekenen van de presentielijst. Niet één ontsnapte aan zijn aandacht. Gedurende zijn lange loopbaar heeft hij, dank zij ook zijn uitstekende gezondheid, geen enkele zitting gemist. Vaak spreekt hij nog over de zit tingen van vele jaren geleden, toen ongeveer alle leden met gekleede jassen verschenen. TRAM EN AUTOBUS IN HAARLEM EN OMGEVING. Ondervinden moeilijkheden van vorst en sneeuw. De Raadsverkiezingen te Haarlem. R.-K. candïdatenlijst. Dezer dagen vergaderde de afdeeling Haar lem Noord van de R.K. Staatspartij, waarbij namen zijn opgegeven voor de groslijst van can- didaten voor de a.s. raadsverkiezingen te Haar lem. Uit de publicatie dezer namen is gebleken, dat een vijftal zittende R.K. raadsleden niet op die groslijst voorkomen. Ons wordt evenwel medegedeeld, dat daaraan geen conclusies kun nen worden vastgeknoopt. De vier afdeelingen der R.K. tSaatspartij geven elk namen op voor deze groslijst en die worden dan in het centrale bestuurscollege besproken. Het is zeer waar- Noord niet genoemde zittende raadsleden ii schijnlijk dat de namen van de 5 in Haarlem- andere afdeelingen wel opgegeven worden. Eerst als alle vier afdeelingen hun opgave ingezonden hebben, is de voorloopige groslijst volledig. Voor zoover bekend is heeft nog geen enkel zittend R.K. raadslid te kennen gegeven niet voor een nieuwe candidatuur in aanmerking te willen komen. Bovendien heeft het hoofdbe stuur nog niet de gebruikelijke schriftelijke vraag tot de zittende raadsleden gericht of zij opnieuw een candidatuur zouden willen aan vaarden. De tram en de autobus ondervinden na tuurlijk veel last van vorst en sneeuw. Daar door ontstaan vertragingen. En die vertra gingen maken dat ons verschillende klachten bereiken van gedupeerde reizigers. „Ja" zei de directeur der N.Z.H., Ir W. J. Burgersdijk „wij staan in deze dagen voor groote moeilijkheden, want sneeuw en vorst zijn vijandn voor een geregeld verloop van den dienst. Er ontstaan daardoor name lijk nog veel moeilijkheden vooral, bij de wissels- en seinlichten. Onverwach worden de wissels defect en dan duurt het natuurlijk al gauw 4 of 5 minuten voor het euvel ver holpen is. Maar een zoo'n oponthoud bij een wissel brengt een 5 minutendienst al leelijk in de war. Om het deïectraken van de wis sels zooveel mogelijk tegen te gaan, hebben wij bijna bij alle wissels wachten gezet om toezicht te houden. Maar op het eene mo ment is een wissel nog in orde en even later weigert hij. Maar er zijn nog veel andere oorzaken die tot vertraging aanleiding geven. Een der be langrijkste redenen is het toegenomen ver voer van passagiers. Er reizen nu heel wat menschen met de tram die anders loopen of fietsen. Dat maakt, dat het oponthoud bij de halten voor het in- en uitlaten van passagiers grooter is dan gewoonlijk. Soms zijn er zoo veel passagiers dat de tram vol is en passa giers aan halten moet laten staan. Dat vinden wij jammer, maar er is niet veel aan te doen, want al het beschikbare materiaal is door ons in dienst gesteld Wij wezen den directeur er op dat ons klachten bereikt hadden dat ook trams bij halten voorbij gereden waren die niet vol wa ren. Zelfs op één punt tweemaal achter el kaar, dat oorzaak was dat iemand die Don derdagavond naar het station moest, bijna een half uur moest wachten om eindelijk in een tram te komen. Het troostte onze zegs man dat hij nog tien lotgenoten had die in hetzelfde geval verkeerden. Hij kwam welis waar nog optijd voor zijn trein aan het station maar alleen doordat ook die trein bijna een half uur over tijd was. „Zoo iets is aldus verzekerde de heer Burgersdijk absoluut tegen de voorschrif ten van het trampersoneel. Ik zal er een on derzoek naar instellen en maatregelen nemen dat zoo iets niet meer kan voorkomen. In den normalen tijd mag een wagenvoerder een halte voorbijrijden als hij zeker weet, dat de volgende tram in aantocht is. Maar in dit geval was het natuurlijk anders". Donderdagavond even over 6 hebben zoo vervolgden wij ons klachtenlijstje bij het Proveniershuis en het Plein wel honderd pas sagiers 20 minuten staan wachten op een tram naar Heemstede. Toen kwamen er twee kleine wagens, die al bijna vol waren, zoodat wel 80 passagiers nog langer geduld moesten hebben. Officieel rede de tram een 5 minu tendienst, maar het gebeurde herhaaldelijk dat er in 10 minuten of een kwartier geen tram kwam en daarna twee of drie achter elkaar. Er zijn, ik kan het niet ontkennen aaldus Ir. Burgersdijk vertragingen en hiaten in den dienst voorgekomen. Vermoedelijk is dit groote hiaat Donderdagavond ook ontstaan door een defecten wissel. Het publiek kan er evenwel van verzekerd zijn. dat wij doen wat mogelijk is om den dienst onder deze moeilijke omstandigheden zoo goed mogelijk te laten functioneeren, maar af en toe worden de omstandigheden ons de baas. In het alge meen zijn wij over den gang van zaken bij het Haarlemsche tram- en autobustoedrijf niet ontevreden. De moeilijkheden waarvoor het verkeer te Amsterdam bijvoorbeeld staan zijn veel grooter, zoodat daar de vertragingen ook veel ernstiger zijn dan hier". Een der belemmeringen voor het tramver keer is, dat sneeuwruimers die den rijweg van sneeuw vrijmaken niet zelden oorzaak zijn, dat er extra sneeuw komt te liggen op de tramrails. Dit bezorgt ons dan weer narigheid". CHR. FABRIEKS- EN TRANSPORT ARBEIDERS. De efdeeling Haarlem van de Ned. Bond van Christ, fabrieks- en transportarbeiders zal Dinsdag 27 December in het gebouw voor Chr. Sociale Belangen. Bakenessergracht 63 een ledenvergadering houden. De bondsvoorzitter, de heer W. Strijbos Pzn., zal spreken over: „Onze taak heden en in de toekomst". De Kersttoeslag voor werkloozen. Voor een aantal werkloozen geen toeslag. Bij de verstrekking van den Kersttoeslag aan werkloozen blijkt, dat er, door een onvol ledigheid in de ministeriëele circulaires, een aantal werkloozen is dat ondanks het feit dat zij de vorige week geen inkomen hebben ge had en ook deze week niet anders dan hun uitkeering hebben, niet in aanmerking kun nen komen voor den Kersttoeslag. Dit zijn de menschen die, na eenige weken te hebben ge werkt, op Maandag 19 December weer werk loos werden en die nu een wachtweek moesten doormaken. Op grond van het feit. dat zij de vorige week geen steun hebben ontvangen, wordt thans aan hen geen Kersttoeslag ver strekt. Voor degenen wien dit betrof is het een groote tegenslag en dat hierover ontstemming ontstaan is, valt te begrijpen. UITSLAG VEILING. Uitslag der veiling, gehouden in ,,'t Notaris huis" op Donderdagavond. Een winkelhuis te Haarlem op den hoek van de Sophiastraat en het Wilsonsplein met bijbe- hoorende woning en pakhuis aan de achterzijde van het pand. De woning 73 a rood met erf en poort, benevens een afzonderlijk opgaande bo venwoning gemerkt Wilsonsplein no. 73 rood, groot 91 centiaren en een arbeiderswoning met schuur, erf en tuin te Haarlem aan de Sophia straat no. 71, groot 51 centiaren. Gecombineerd f 8375 A. J. Tom q.q. De villa met garage en tuin te Heemstede aan het Raadhuisplein no. 3 groot 7 aren, 96 centia ren. f 11900. Opgehouden. Een winkel- en woonhuis met afzonderlijk opgang hebbende bovenwoning en erf te Haar lem aan den Zijlweg no. 107, groote 1 are, 68 centiaren, f 8705 W. J. G. Garritsen. Een woonhuis met afzonderlijk opgang heb bende bovenwoning te Haarlem aan de Leid- schevaart 326 zwart en rood, alsmede het voort durend recht van erfpacht van den grond aldaar, f 3650 J. D. Philippo. Een woonhuis met schuur, erf en tuin te Haarlem aan het Wijde Geldelooze Pad no. 26, groot 90 centiaren, f 3525 M. A. Joustra. Het winkelhuis met afzonderlijk opgaande bo venwoning, kantoor, schuur, groote steenen werkplaats met twee étages, voor berging, erf en plaats te Haarlem aan de Groote Houtstraat no. 175 zwart en rood, groot 1 are, 77 centiaren, f 17600 J. A. F. Broekman q.q. Het winkel- en woonhuis te Haarlem aan de Leidschevaart no. 332, met het voortdurend erf- pachtsrecht op den grond, groot 96 centiaren, f 5000 H. Th. Fibbe q.q. Het huis met erf te Haarlem aan het Spaarne no. 47. groot 75 centiaren, f 3750 G. P. Geukers q.q. Het huis met afzonderlijke bovenwoning en erf te Haarlem aan de Lange Heerenstraat nos. 42 zwart en rood, groot 1 are, 59 centiaren, f 4375 D. Lodder. Het huis met erf en tuin te Bloemendaal aan den Kinheimweg no. 4, groot 2 aren, 19 centia ren. f 5000 J. M. Akersloot q.q. Een huis en erf te Haarlem aan de Van der Vinnestraat nos. 10 zwart en x-ood, groot 1 are, 97 centiaren. f 6475 N. H. Beun q.q. Het huis met schuur en erf te Haarlem aan de Oranjestraat no. 123 hoek Voorzorgstraat, groot 1 are, 5 centiaren, f 3600 H. Koelemeijer, Het woonhuis met schuurtje, erf en verdere aanhoorigheden te Haarlem aan de Van 't Hoff- straat no. 2 a, groot 1 are, 60 centiaren, f 3350 M. J. Verstraten q.q. Haarlem's Gemeentebestuur dringt op verdubbeling van Kersttoeslag aan. Telegram aan den minister van Sociale Zaken. B. en VV. van Haarlem hebben tele- grifisch bij den minister van sociale zaken aangedrongen op verdubbeling van den Kersttoeslag in verband met de strenge koude. Uitzonderingstoestand te Rangoon. Arrestaties op groote schaal verwacht. RANGOON 22 December. Nadat in het be gin van deze week een campagne van burger lijke ongehoorzaamheid is begonnen, is thans te Rangoon de uitzonderingstoestand afgekondigd. Men houdt hier rekening met de mogelijkheid •an arrestaties op groote schaal. (Reuter). Koersen van de Ochtendbeurs te Amsterdam van heden van 10.30 uur tot 11.25 uur. Kon. Olie 315 1/2 Beth. Steel 55 1/2—5/8 Republic. Steel 17 11/163/4 Anaconda 25 3/47/8 New York Central 14 7/8 Southern Pacific 14 5/83/4 Illinois Central 14 1/41/2-. WISSELKOERSEN AMSTERDAM 12 uur. Londen 8.59 1/8 Berlijn 73.77 Parijs 4.85 Brussel 31.03 Zwitserland 41.56 Kopenhagen 38.33 Stockholm 44.22 Oslo 43.15 New York 1.84 Praag 6.30 Italië: vrije lire 9.72 1/2; reislire 8.75. bank papier 6.20 In plaats van kaarten. Verloofd: MANNA KALF en COR HARTENDORP Haarlem, Pijlslaan 17 Santpoort, Kruidbergerweg 51 Receptie: Tweeden Kerstdag 3—5 uur Pijlslaan 17 NIEUWE UITGAVEN. .Heiligt de feestdagen" is de titel van een door de heeren Ds. E. B. A. Poortman en H. J. Kluit samengestelde bloemlezing van stukken die geschikt zijn om voorgelezen te worden op clubsamenkomsten van jeugdgroepen Voor elke gelegenheid vindt men behalve passage? uit den bijbel passende voorlees-stof en ver halen waarin de hoofdgedachte van den feest dag belicht wordt. Er is zooveel mogelijk ge zocht naar geschikte lectuur voor de rijpere jeugd en volwassenen. Ook voor gezinnen met oudere kinderen kan deze bundel goede dien sten bewijzen. Eenige illustraties verluchtigen den tekst. De N.V. Uitgeversmaatschappij „De Tijd stroom" te Lochem gaf dezen bundel uit. In de serie „Het Middenstandsdiploma", uitge geven door W. J. Thieme Cie te Zutfen zijn verschenen II. Handelsrecht door R. Schans. TTI Handelsrekenen door R. Schans, IV. Handels kennis door R. Schans, V. Nederlandsche taal door J. W. de Klerk en VI. Handelscorrespon dentie door J. W. de Klerk (Al deze uitgaven zijn in 2den druk). Bij de Uitgever Schuyt N.V. te Baarn ver scheen: Mumfie's Avontuurlijke Reis, door Katharine Tozer vertaling van Clara Asscher-Pinkhof. Het is een alleraardigst boek voor kinderen tot 9 jaar ongeveer en vertelt de lotgevallen van een oli fantje, dat zich verveelt en de wijde wereld in trekt. Hij sluit vriendschap met een vogelver schrikker. samen beleven ze allerlei avonturen en belanden tenslotte op een kasteel van Sin terklaas het speelgoed uitzoekt dat hij waardig keurt om aan de kinderen te geven. Het slot is beetje onbevredigend, we zouden nog willen hooren waar Mumfie terecht kwam maar mis schien komt er nog wel eens een vervolg op dit boek. waarvan de illustrates meerendeels ook kostelijk zijn. Eenige en algemeene kennisgeving. Heden ovei-leed tot onze diepe droefheid, onze in nig geliefde Echtgenoot, Vader, Behuwd- en Groot vader, de Heer Comelis de Veer Sr. in den leeftijd van bijna 81 jaar. Haarlem: C. J. DE VEER-TROMP Bloemendaal: C. DE VEER Jr. H. M. DE VEER- VISSER Koeta Radja: H. LOURENS W. LOURENS-DE VEER WELLY Oosterbeek: KEES LOURENS Haarlem, 21 Dec. 1938 Baan 41 Geen bezoek. Geen bloemen. De verassching zal plaats hebben in het Cremato rium te Velsen op Zater dag 24 December a.s. na aankomst van trein 10.14, Spoorhalte Driehuis-Wes- terveld. Eenige en algemeene kennisgeving. Heden overleed tot ons innig leedwezen onze Broeder en Behuwdbroe- der, de Heer Comelis de Veer Sr. in den ouderdom van bijna 81 jaar. Uit adler naam. W. MAAS-DE VEER Haarlem, 21 Dec. 193« Baan 41. Geen bezoek Geen bloemen Heden overleed zacht en kalm onze geliefde Echt genoot, Vader, Behuwd- en Grootvader en Broe der, de Heer Klazinus Jacobus de Lijster in den ouderdom van 60 jaar. Uit aller naam: B. DE LIJSTER- DE LIJSTER Kinderen en Klein kinderen. Haarlem, 22 Dec. 1938 Rijksstraatweg 347 De teraai'debestelling zal plaats hebben op Dinsdag 27 Dec. a.s. te 11.45 uur op de Algemeene Begraaf plaats te Haarlem, in gang Kleverlaan. Volstrekt enige en alge mene kennisgeving. Met droefheid geven wij kennis van het overlijden van onze lieve Moeder, Mevrouw MAAIKE KROES Weduwe van den heer Jan Blad in de ouderdom van 72 jaar. C. BLAD J. BLAD Haarlem, 22 Dec. 1938 Kleine Houtstraat 105 Geen bloemen. Bezoeken kunnen niet worden afgewacht. De crematie zal plaats hebben op Maandag 26 December as. te Driehuis Westerveld. na aankomst van trein 10.40 uur Gr. Houtstr. 124 Telefoon 12140 Vooi enorme sorteering in groote en kleine ver pakkingen voorhanden OHavanas ook per stuk in allumi- nium koker. Aardige surprise. 0After Dinners in prijzen van 12 tot 25 Cts. Ook in kistjes van 10 stuks. 9erachtcollectie van 68 en 10 Ct. Groote keuze in modellen en verpakkingen. QCuba Victor 4 Ct. Beter bestaat niet. Per kistje van 50 st. f 2.—. •Kruseman Coronas in pakjes van 35 Ct. Sumatra en Vorsten landen. 0H.K.D. Charmant Per kistje v. 25 st. f0.75 •Assortimenten Betec en foedUaonec Engelsch Convers, uitspr. gramm. Billijke condities. W. C. DREES, Verspronckweg NIET ALLEEN op Rijwielgebied hebben wij een goeden naam, maar ook voor schaatsen zijn wij ruim gesor teerd. Meer dan 20 soorten VONK SCHAATSEN. Onze ga rantie is prima. Schaatsen vanaf 1.40 A. KOELEMEIJER, Breestraat 3 Tandarts HEEMST. DREEF 58 AFWEZIG TOT 28 DECEMBER. A. J. de Vries Oogarts VAN EEDENSTRAAT 5 AFWEZIG TOT 2 JAN. A.S. Dr. Tj. Halbertsma kinderarts AFWEZIG TOT 8 JANUARI. Waarnemers: Dr. Dekker-Jonker Van der Meulen en Naessens. Tandarts Scholten Aei'denhout: Nic. Beetslaan 4, Haarlem: Wilhelmlnastraat 59, tot 1 Januari alléén Di. 27 en Za. 31 Dec. praktijk. Opbellen 11466. 1 Febr. gevr. te Haarlem: niet beneden 25 jaar, reeds als zoodanig werkzaam geweest zijnde. Br. no. 630 bur. v.d. blad naar de late Avonddienst der Haarlemse Jeugdkerk Zaterdagavond 24 Dec., 10 u. i.d. Bakenesserkerk Spreker: Ds. G. W. VAN DETH Speciale Kerstliturgie. OUDEJAARSAVONDDIENST 31 Dec. half acht. Spreker: Ds. E. VAN BRUGGEN ?1.V. De Haarlemsche Hypotheekbank te Haarlem. De Directie bericht, dat de coupons der 3'/j 'series K. L en M) en 4 pandbrieven, ver vallende 1 Januari 1939 van dien datum af betaalbaar zijn te: HAARLEM: bij De Twentsche Bank N.V. AMSTERDAMbij Broekmans Effectenkantoor N.V., ROTTERDAM: bij Ruys. Ebeling Gleichman N.V. -GRAVENHAGE: bij de Fa. Heldring pierson, en in de andere plaatsen bij de aldaar gevestigde agentschap pen. handschoenen Vanaf 1.75 Gevoerd Geweldige keuze voor Dames en Heeren Het Amerikaansche Huis 24 BARTELJORISSTKAAT JACK MORRIS, Tel. 13439 RUNDVLEES Rosbief Rollade Ribstuk Gehakt Poulet VARKENSVLEES Fricandeau Rallade Carbonade Lappen LAMSVLEES Bout Rollade Lappen Coteletten Gehakt. 3 pond Gehakt half om 90 ct. 5 pond gemalen Vet 125 ct. Rookworst Rolpens Schagehelstraat 4 Tel. 13474 DAMES WOLVERKOOP Gevr. Dames m. relaties in be tere kr. v. verk. v. moderne WOL, dir. a. part. Ruime prov. Br. N.- Holl. Wol Centrale, Soest. Goed gemeubileerde Zit- en Slaapkamer m. bad. door echtp. gezocht, ev volledig pension. Br. met prijs- opg. no. 636 bur. van dit blad OP ELK GEBIED Bezoekt onze speciale verlichtingszaak Schagehelstraat 2 cn filiaal hoek Cronjéstraat Philips, Splendor en Helium Besparing op uw stroom rekening. Grote sortering snoer, fit tingen, stekkers en verder alles op electrïciteitgebied. DOOZEN vanaf 1.98 Rijke keuze nuttige en luxe

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 3