Zonder beschermende rechten was concurrentie met Holland niet mogelijk. Narcissencültüur neemt in beteekenis af. V liegtuigen moesten de eilanden hulp brengen KARSOTE DINSDAG 27 DECEMBER 1938 HA" ARE EM'S DAGBEAD 3 De Engelsche bloembollencultuur. Sortiment tulpen te klein. E Engelsche bloembollencul tuur heeft reeds vele gemoe deren in beweging gebracht. De laatste jaren, zoo werd 5 mede in verband met ver schillende saneringsmaatregelen in Nederland de bloembollenteelt in En geland met sprongen vooruitgegaan. Dat men deze zaak ernstig inzag, blijkt wel uit het feit, dat door de Algemeene Vereeni- ging voor Bloembollencultuur een commissie werd benoemd, die een onderzoek naar den stand der Engelsche cultures heeft ingesteld. Ofschoon deze commissie reeds vele maanden met haar werk gereed is, heeft het Hoofdbe stuur van „Bloembollencultuur" het wensche- lijk geacht nog geen nadere inlichtingen over de conclusies van het uitgebrachte rapport te verstrekken. Zonder op deze conclusies voor uit te willen loopen, hebben wij toch gemeend er goed aan te doen, waar in breeden kring zoo'n belangstelling voor dit onderwerp be staat, eens de meening te vragen van een des kundige, die van nabij de ontwikkeling der Engelsche bloembollenkweekerij heeft meege maakt en zijn meening kan baseeren op een ervaring van tientallen jaren. Zooals men weet liggen in het Spalding- district in Lincolnshire, ongeveer 170 K.M. ten Noorden van Londen de voornaamste Engel sche bloembollencultures. Het landschap ver toont daar eenige gelijkenis met het Holland- sche, het is namelijk eveneens vlak. Ook in Devonshire, Cornwall en Schotland worden bloembollen geteeld, doch geen noemenswaar dige hoeveelheden. Van de verschillende cultures, aldus onze zegsman, is de tulpencultuur thans wel de be langrijkste. Onmiddellijk na den oorlog, reeds in 1919, is het kweeken van tulpen in Enge land op grootere schaal begonnen. Zeer gelei delijk heeft deze cultuur zich ontwikkeld, niet in het minst door de Hollandsche kweekers, die daar tulpen zijn gaan telen, terwijl in de jaren 1931'33 de uitbreiding in een sneller tempo plaats vond. Dit was voornamelijk te wijten aan de „slogan" die in de genoemde jaren in het heele Britsche Rijk grooten op gang maakte: „Buy British Articles". Op in tensieve wijze is het publiek toen bewerkt aa# dezen oproep gehoor te geven. Het zal nie mand verwonderen, dat de Engelsche kweekers dankbaar van deze gelegenheid profiteerden om de aandacht op de Engelsche bloembollen te vestigen. De variatie „Buy British Bulbs" deed haar nuttig effect. Er was echter nog meer. Engeland ging van het goud af waar door er ook een aanzienlijk valuta-voordeel voor de Engelsche kweekers ontstond, dat trouwens door den val van den gulden nog niet geheel is opgeheven. De Hollanders moes ten bovendien 10% invoerrechten betalen, had den den vrachtprijs voor hun rekening en wer den later door saneering in eigen land tot inkrimping gedwongen. De Britsche kweekers hadden dus volop wind in de zeilen. Wat lag dus meer voor de hand dan een uitbreiding der Engelsche cultures? En tochdrong de „Farmer's Union" er bij de Engelsche regeering herhaaldelijk op aan de invoerrechten van 10% te wijzigen en een penny te heffen van elk ingevoerd pond bloembollen. En tochvond onlangs de afgevaardigde van het Spalding district het noodig in het Lagerhuis te vragen of de Minister geen ter men aanwezig achtte om meer beschermende maatregelen voor de Engelsche kweekers te overwegen. Vanwaar deze tegenstrijdigheid? Het is in enkele looorden te zeggen. Omdat de Engelsche bollenkweekers zonder bescher mende rechten absoluut niet en mèt die rech ten nog maar nauwelijks met de Hollanders kunnen concurreeren. Nu alle omstandigheden in hun voordeel zijn dringen de Engelschen nog steeds aan op méér bescherming. Beter bewijs, dat ze niet in staat zijn tot normale concurrentie is wel niet te leveren. Daarbij komt nog, dat en dit betreft dan de tulpen ze niet in staat zijn dezelfde sorteering tul pen te kweeken als in Holland. Met uitzonde ring van enkele groote firma's, die men echter vooral niet met de Engelsche Bloembollencul tuur mag vereenzelvigen, telen de Engelschen voornamelijk Darwintulpen en enkele late tulpen. De meer gevraagde soorten enkele en vroege dubbele tulpen teelt de gemiddelde En gelsche kweeker niet. Hij is dus ook niet in staat groote orders uit te voeren daar zijn ge brekkig sortiment hem altijd parten speelt. Er zijn inderdaad enkele groote firma's, die wèl een behoorlijke sorteering hebben maar zij vormen slechts een kleine minderheid. Over het algemeen kweeken de Engelschen niet zoo goed als de Hollanders. In sommige kringen is men dan ook wel eens geneigd hun concur rentievermogen te overschatten. Nogmaals: zonder beschermende rechten zou dat niet of slechts in zeer geringe mate bestaan. Het gewas in Engeland is dit jaar bijzonder goed geweest, evenals trouwens in Holland, en het is daarom begrijpelijk dat alle leverbare tulpen niet inderdaad ook geleverd zijn. Er is dus een surplus, dat echter ook geen al te groote ongerustheid behoeft te wekken. En de Narcissen? De Engelsche narcissencultuur is gedurende de saneering hard achteruitgegaan. De mini mumprijzen waren over het algemeen hooger dan de prijzen waarop men gewend was in te koopen. Voor een appel en een ei werd vroe ger gekocht en daaraan is nu een einde ge komen. Bovendien heeft men veel last van vliegen en bolrot. De narcissenbollen komen blank uit den grond en worden, vermoedelijk door de veelvuldige warmwaterbehandeling om ziekten te voorkomen, dikwijls rot. Men zal onmiddellijk tegen kunnen werpen dat dit be zwaar in Holland toch niet geldt en dan heeft men geen ongelijkHet heeft echter geen zin hier thans dieper op in te gaan en Engeland heeft geen prof. van Slogteren. Uit gezonderd enkele groote kweekers hebben de Engelschen te veel de neiging het wel te ge- looven. Zij loopen de gewassen dan ook niet genoeg in het veld na. /N bijgaand artikel geven wij de mee ning van een deskundige over de bloembollencultures in Engeland. Ongetwijfeld zal van zijn opinie, geba seerd op jarenlange ervaring, met veel belangstelling worden kennis genomen. Over het algemeen is zijn beschouwing nogal hoopgevend en de voornaamste conclusie, die men er aan kan onttrekken is wel deze: de Hollandsche kweekers behoeven zich over de Engelsche bloem bollenteelt nog niet al te ongerust te maken, temeer daar verdere beschermen de maatregelen niet te verwachten zijn. En alleen door die maatregelen is be langrijke Engelsche concurrentie te duchten. De groote zorg en de intensieve be werking der Hollandsche kweekers is hun ten eenen male vreemd. Onder deze omstandigheden behoeft men zich over de narcissencultures geen al te groote zorgen te maken. Hyacintencultuur gering. Over het kweeken van hyacinten in Enge land kan men al heel kort zijn. Dat gaat ab soluut niet. De Engelsche kweekers, die dit blijven volhouden, gaan ten gronde. Sommigen telen hyacinten alleen om aan de vraag naar Britsche hyacinten te kunnen voldoen. De Hol landsche kweekers behoeven zich dus over deze cultuur geen muizenissen in het hoofd te halen. Invloed der saneering. De invloed der Hollandsche saneering op de Engelsche teelt is niet zóó groot als men soms wel denkt. Zooals we reeds schreven ging de narcissencultuur er beslist door achteruit. De tulpenkweekers ondervinden er voordeel van. Het antwoord van den Engelschen Minister van Landbouw aan den afgevaardigde van het Spalding district wijst in deze richting. Men overschatte dit voordeel echter niet. Vooral mag niet uit het oog worden verloren dat juist door deze maatregelen in Holland de Engelsche Minister het niet noodig oordeelde verdere be schermende rechten te heffen. Bij opheffing van de saneering behoort een Engelsche con- tingenteering lang niet tot de onmogelijk heden. Zoodat moeilijk te zeggen is wat nu het zwaarst weegt. De Statenverkiezing. Candidaten van de Vrijz.-Democraten. Nu alle afdeelingen van den Vrijz. Dem. Bond in de Federatie Haarlem zich er mede accoord hebben verklaard, over de samen stelling van de candidatenlijst voor de Staten verkiezing, geen referendum te houden, is de Vrijz. Dem. lijst voor de Federatie Haarlem samengesteld als volgt: 1. Mr. M. Slingenberg; 3. A. J. van Leusen; 5. Mr. J. Roelse; 6. E. Geerts Wnz.; 7. K. Steijn; 8. Mr. O. M. O. Geerlings; 9. Prof. Dr. A. D. Fokker; 10. S. J. de Graaf van Limburg Stirum; 11. mej. Dr. G. Andrea; 12. H. C. Sprenger; 13. J. C. de Jong; 14. R. Strijbis; 15. Mr. L. S. Römelingh; 16. Mr. B. W. Stomps; 17. mevr. II. MeijersKehrer; 18. mevr. C. StemlerTjaden; 19. H. C. v. d. Colk; 20. J. Dullaart. De plaatsen 2 en 4 zullen worden bezet dooi de Federatie Amsterdam, die daarvoor heeft aangewezen, resp. den heer Klaas de Vries en mej. Mr. A. Goudsmit. DR. G. RAS. Tot lid van den Onderwijsraad is bij K.B. opnieuw benoemd dr. G. Ras, te Haarlem. Kerstbijeenkomst der S. D. A. P. te Amsterdam. Kerstrede van ir. J. W. Albarda. Overeenkomstig de traditie uit de dagen van wijlen mr. P. J. Troelstra heeft de federatie Amsterdam der S.D.A.P. ook dit jaar op den Eersten Kerstdag in de groote zaal van het Concertgebouw een bijeenkomst belegd waar in de voorzitter der S.D. Tweede Kamerfractie, ir. J. W. Albarda, een kerstrede heeft gehou den. De vergadering werd, bij ontstentenis van den heer Ed. Polak gepresideerd door den tweeden voorzitter der Amsterdamsche partij federatie, den heer J. G. Suurhof, die in zijn openingswoord voorstelde, een felicitatie telegram te zenden aan mr. M. Mendels, die dien dag zijn zeventigsten verjaardag vierde. Ir. J. W. Albarda herinnerde aan het lot der honderdduizenden werkloozen in deze dagen van felle, nijpende winterkoude. Erger nog zijn echter buiten onze landsgren zen de honderdduizenden eraan toe, die om ras en geloof op beestachtige wijze vervolgd worden, gemarteld en uitgeschud. Spr. denkt aan het leed der vervolgde Joden, maar ook aan de vervolgde geestverwanten, ook aan dr. Schuschnigg, aan ds. Niemöller, en zoo vele ongenoemden. In den witten Kerstnacht dondert het ge schut en ontploffen de bommen van Franco, en in het verre Oosten verdedigt het Chinee- sche volk een eeuwenoude beschaving tegen de Japansche horden. Kan men in deze wereld nog gelooven aan het vrede op aarde, in de menschen een wel behagen? De hoop, die men een jaar geleden nog op ontspanning had is vervlogen. Geen jaar heeft zoo groote spanningen gehad als 1938. Vele ernstige menschen noemen het vroege voorjaar van 1939 als het tijdstip, waarop het oorlogsgeweld zal losbarsten. De fascistische staten voelen zich de sterksten en voor hen geldt slechts het recht van den sterkste. Zal de democratie opnieuw terugwijken en willig voldoen aan de eischen der fascistische machthebbers? Geheel Europa zou dan aan hen worden uitgeleverd. Daartegenover bestaat slechts één middel: samenwerking van alle staten, die hun vrijheid liefhebben, want vrijheidsliefde is een groote kracht. Terugkeer naar de collectieve veiligheid is het gebod van dit gevaarlijke oogenblik. Wie collectieve veiligheid verlangt predikt niet den oorlog maar den vrede. Vredelievendheid is een eigenschap der democratische landen en is ook de volken der fascistische regeeringen niet vreemd. Alleen de fascistische regeerin gen zien in den oorlog een edel bedrijf. De zaak voor den vrede is in gevaar, maar zij is niet hopeloos. Door krachtig en moedig optreden kan zij gered worden. Ondanks alle verdeeldheid wordt het geheele Nederlandsche volk vereenigd door zijn inge boren vrijheidszin. Toch wordt het nationaal- socialisme een gevaar door zijn geestelijke be smetting, waarmee het zwakken en wanhopi- gen aantast. Met vertrouwen gaat de partij de ver kiezingen van 1939 tegemoet. Zij is geen partij van belangen-socialisten, maar van beginsel socialisten, die in moeilijke omstandigheden standvastig en trouw zijn gebleven Na de rede van den heer Albarda heeft de heer E. Boekman, lid van het partijbestuur, hem het boekwerk overhandigd, dat den heer Albarda, ter gelegenheid van zijn 25-jarig Kamerlidmaatschap door de partij was ge schonken en dat eerst thans gereed is geko men, het eerste exemplaar van een uitgave, die ook in den boekhandel verkrijgbaar wordt gesteld en waaraan verschillende schrijvers hebben meegewerkt over de beteekenis van het werk van den heer Albarda en van de sociaal democratie in de 25 jaar van zijn Kamer lidmaatschap. Tijdelijk P. T. T.-personeel kreeg hooger uurloon. Zaterdag is door de bedrijfsleiding van P. T T. het besluit genomen het uurloon van de hulpbestellers, arbeiders in tijdelijken dienst, adspirant-bestellers en jongelingen in dienst bij P. T. T. in verband met de koude tot nader order met 10 cent per uur te verhoogen. De hoofden van dienst kregen opdracht de uit betaling van de bedragen der reeds versche nen dagen zoo spoedig mogelijk te doen ge schieden. NEDERLANDSCHE TUINDERSBOND. Zaterdag j.l. hield de Nederlandsche Tuin- dersbc-nd onder leiding van den heer W. van Kampen een hoofdbestuursvergadering in Den Haag. De agenda voor deze vergade ring vermeldde o.a. verkiezing van een se cretaris in de plaats van den heer A, Blom te Rotterdam en verkiezing van een lid voor de redactiecommissie van het bondsorgaan „de Nederlandsche Tuinbouw", eveneens in de plaats van den heer Blom, die deze beide functies wegens verandering van werkkring heeft moeten nereleggen. In beide vacatures werd voorzien door verkiezing van den heer J. Elfferich te Rotterdam. Fraaie Hollandsche tulpen de trots van onze bloembollenkweekers. Wordt deze zoo bij uitstek nationale cultuur door het buitenland en meer speciaal Engeland, bedreigd? Zal men er in slagen de Hollandsche kweekers te evenaren? In nevensgaaud artikel vindt men op deze vragen een antwoord. „Koetilang" vervoerde zestig passagiers. Tragisch ongeluk bij landing op Urk. De K. L. M. heeft het druk gehad met het overbrengen van post, pas sagiers en goederen naar de geïso leerde eilanden. Helaas heeft één de zer vluchten een jong menschenleven gekost. Bij een landing van de P.H. O.T.O. op Urk werd n.L een jongen door den staartsteun van het toestel geraakt en doodelijk gewond. Het slachtoffer was de 10-jarige Gerrit Snoek die met een veertigtal andere belang stellenden naar de landing st-ond te kijken. Toen het vliegtuig zou landen kwam het laag aanvliegen. Ieder, behalve de jongen wierp zich op den grond om niet door het toe stel geraakt te worden. Toen de knaap een klap van den staartsteun kreeg, viel hij be wusteloos neer. De op het landingsterrein aanwezige bur gemeester van Urk, de heer Keyzer, liet on middellijk. medische hulp ontbieden. Toen de geneesheer arriveerde, bleek het knaapje echter reeds te zijn overleden. De P.H.-O.T.O. is een Fokker F8 vliegtuig, dat geen staartwiel, maar een staartsteun heeft. De machine werd bestuurd door den er varen gezagvoerder P. Both, die van het on geval niets gemerkt heeft. Het terrein was met twee vlaggen afgezet, wat blijkbaar niet vol doende was om deze afzetting uit de lucht te kunnen waarnemen. Gewoonlijk bevinden der gelijke aanwijzingen zich horizontaal op den grond. De directie der K.L.M. heeft de ouders van het slachtoffer haar deelneming met het on geval betuigd. De piloot, die verklaarde het pu bliek niet te hebben gezien en van het ongeluk niets had gemerkt, was zeer getroffen toen men hem van het on geluk op de hoogte bracht. Volgens den burgemeester bevond het pu bliek zich op voldoenden afstand van het voor de landing uitgezette terrein. De heer De Boer die, op een knie liggende bezig was het aankomende vliegtuig te fil men, kon door zich achterover te laten vallen, een klap van een der wielen vermijden. Later heeft de P.H.-O.T.O. nog een vlucht naar Urk gemaakt Drukke dag voor de Koetilang De „Koetilang' heeft het Zaterdag middag druk gehad. In totaal heeft het toestel drie vluchten van Eelde naar Ameland en Schiermonnikoog gemaakt. Bij de eerste vlucht zaten in het toestel drie passagiers en 1250 kilogram post, waar van 850 kg. voor Schiermonnikoog en 400 kg. voor Ameland. Van Ameland werden op de terugreis naar Eelde 12 passagiers meegenomen, waarvan drie bestemd voor Amsterdam en 9 voor Gro ningen. Vervolgens werd een tweede vlucht gemaakt naar Schiermonnikoog met 9 passa giers, terwijl zeven mee werden teruggenomen. Nadat de gezagvoerder de inzittenden op Eelde had afgezet, vloog hij het toestel naar Den Helder, naar de Kooy, waar 12 passagiers en 800 kilogram post van de torpedoboot, die Vrijdag een mislukte poging deed Ameland te bereiken, werden opgenomen. Daarmede werd naar Eelde teruggekeerd, waar nog een pas sagier aan boord kwam. Opnieuw steeg het toestel op, thans weer naar Ameland, waar de Zware verkoudheid onmiddellijk verlicht door in- ,^-j haleeren van de bacterién- i doodende Karsote-dampen. i F 0.70 en F 1.— per flacon. (Adv. Ingez. Med.) Touringcar tegen vrachtauto gebotst. Op den betonweg AmsterdamVelsen ter hoogte van het machinegebouw in den Houtrak- polder heeft in den middag van den Eersten Kerstdag een autobotsing plaats gehad, waarbij aanzienlijke materieele schade werd aangericht. Uit de richting Amsterdam kwam een tou ringcar uit IJmuiden, die werd bestuurd door den chauffeur L. Deze wilde een stilstaande be stelauto voorbij rijden, juist toen van den te- genovergestelden kant een vrachtauto, bestuurd door den heer de G. uit Huizen, naderde. De bestuurder van de touringcar bemerkte de vrachtauto te laat en hoewel hij door achteruit te rijden nog trachtte een aanrijding te voorko men. mocht hem dit niet gelukken en botste de vrachtauto met groote kracht tegen de linker voorzijde van de touringcar aan. Gelukkig deden zich hierbij geen persoonlijke ongelukken voor, doch de touringcar werd zwaar beschadigd. De gemeente-politie uit Halfweg werd ge waarschuwd en stelde ter plaatse een onder zoek in, waarna de touringcar met een inmid dels gerequireerden kraanwagen werd wegge sleept. Deeusch visschersvaartuig in moeilijkheden. Sleepboot en reddingboot uit Den Helder vertrokken. DEN HELDER. 27 Dec. Op de noorder- gronden boven Eierland geraakte vanmorgen een Deensch visschersvaartuig in de branding in moeilijkheden. Noodseinen werden gegeven, welke gezien werden door den eersten licht- wachter van Eierland, die terstond den commis saris van het loodswezen te Den Helder, den heer Van Diest. op de hoogte stelde. Om negen uur vertrok de sleepboot „Amster dam" van de firma Wijsmuller uit Nieuwediep, kapitein J. Kuiper, een half uur later gevolgd door de „Dorijs Rijkers" van de Noord- en Zuid- Hollandsche Reddingmaatschappij. kapitein Coen Bot. Beide schepen zijn op weg naar het Deensche visschersvaartuig om assistentie te ver- leenen. passagiers en de lading post werden afgezet. De terugreis naar Eelde werd aanvaard met twintig passagiers, onder wie kleine kinderen. Negen reizigers waren bestemd voor Amster dam en elf voor Groningen. Laat in den middag is de Koetilang naar Schiphol teruggekeerd met aan boord 12 pas sagiers en 300 kilogram post. Totaal zijn per K.L.M.-vliegtulg Zaterdag naar en van de eilanden vervoerd C giers en 3000 kilogram post. LAAT UW HANDDRUK VERME NIGVULDIGEN. Eigenlijk zoudt U al Uw kennissen, klanten en zakenrelaties op Nieuw jaarsdag. de hand moeten schudden. Dat kan met een hartelijken „handdruk per advertentie". Toon zoodoende dat U „dat ietsje meer geeft", waardoor men graag za ken met U doet. Geef nog heden Uw Nieuwjaarsannonce op. Uw relaties zien er U graag bijl Prijs der Nieuwjaarswenschen in Haarlem's Dagblad 14 regels 60 cent, elke regel meer 15 cent. De „Reiger" vliegt naar het nest terug. Overal buitengewoon hartelijk afscheid. Het verblijf van 15 dagen in de Unie, dat door de geestdriftige onvangsten, allerwege passagiers en bemanning bereid, tot een ware triomftocht werd is Maandagmorgen besloten met een hartelijk afscheid op het vliegveld te Kaapstad. Vertegenwoordigers van de Zuid-Afrikaan- sche regeering en talrijke belangstellenden waren getuige van het vertrek. Ter eere van den heer Beelaerts van Blokland waren eenige troepenafdeelingen aangetreden. Nadat de militaire kapel de volksliederen ten gehoore had gebracht, begaven de passagiers zich in het vliegtuig, dat door den steward van Eg- genhuizen met rood lint en hulst van een pas sende Kerstversiering was voorzien. Gezagvoerder Scholte liet „de Reiger" ten afscheid een eererondje maken Hierna zette het toestel dat ruim 200 K.G. post meenam, koerst naar Johannesburg. Daar maakte „de Reiger" een tusschen- landing. Eenige honderden Nederlanders hadden zich op het vliegveld Germiston ver zameld en daar werd dus tei tweede male een afscheid gevierd, waarbij een schat van bloemen „de Reiger" werd binnen gedragen. Na een geestelijk noenmaal vertrok „de Reiger" naar Bulawayo, waar men om 16.00 uur aankwam. Heden zou de reis tot Nairobi worden voortgezet. BUITENGEWOON HOOGLEERAREN TE AMSTERDAM. B. en W. van Amsterdam stellen den raad Voor over te gaan tot het benoemen als bui tengewoon hoogleeraar in het arbeidsrecht mr. M. G. Levenbach, thans lector aan de Gem. Universiteit aldaar en tot buitengewoon hoog- gewoon hoogleeaar in het experimenteele en technische natuurkunde en de medische pro- paedeuse dr. A. M. J. F. Michels, thans lector. TWEE TAXI'S BOTSTEN. Maandagmiddag zijn op den hoek van den Daalscheweg en de Dominicanenstraat te Nij megen twee taxi's met elkaar in botsing ge komen doordat een der bestuurders verzuimde voorrang te verleenen. Beide auto's werden zwaar beschadigd. De cheuffeur J. van L. werd uit zijn auto geslingerd en bleef bewusteloos liggen, in den anderen wagen zaten de heer en mevrouw E. uit Wormer. Beiden werd ern stig aan het voorhoofd gewond. INVOER VAN PAARDEN BLIJFT GECON'TINGENTEERD. De beperking van den invoer van paarden en slachtpaarden we*d bij Koninklijk besluit van 27 October 1938 met ingang van 1 Novem ber voor het tijdvak van één jaar verlengd. Ingevolge artikel 3 der crisisinvoerwet 1937 is thans een wetsvoorstel ten aanzien van het in bovengenoemd besluit bepaalde ingediend. Verlenging van de contingenteering van paarden achtte de minister van economische zaken noodzakelijk, aangezien de bestaande druk op de contingenten van enkele Oost- Europeesche landen de vrees wettigt, dat op heffing der contingenteering wederom tot een voor de Nederlandsche paardenfokkerij onge- wenschte toeneming van den invoer zal leiden. Zevenhonderd kippen verbrand. Maandagmiddag omstreeks half vier heeft een felle brand gewoed in het woonhuis van den étaleur Brinkman en het aangrenzende pakhuis van den kippenkoopman H. Beerkma aan het Omsmedingskanaal te Winschoten. De brandweer uit Winschoten bestreed het vuur met drie stralen, doch kon niet verhin deren. dat het geheele pakhuis een prooi der vlammen werd, terwijl het woonhuis gedeelte lijk werd vernield. De inboedel ls voor een deel gered. Zevenhonderd kippen kwamen in de vlammen om, terwijl twee auto's zijn ver brand. De oorzaak van den brand is onbekend. De schade wordt door verzekering gedekt. Bij het blusschingswerk heeft een brand wacht een been gebroken.

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 5