W. Alphenaar 'f*aei ik 'i Amdm mmim f T'JDINCENjj KRUISWEG 49 DONDERDAG DECEMBER 1938 H"AARL'EM'S DAGBEAD Verbod voor buitenlandsche beroepsvoetballers in Frankrijk „Amateurvoetbal" in Oostenrijk en Tsjecho-Slo- wakije De Engelsehe League na de Kerstwedstrijden De race tusschen Derby en Everton De Belg Rumst wintGeen opvolger van Jef Scherens„Zeg het met sneeuw" in Schotland. Volgens „L'Autó" zouden thans in Frankrijk 135 vreemdelingen als beroeps voetballers in de verschillende Fransche clubs spelen. Daai-bij zijn echter ook enkele oefenmeesters, die men nog niet missen kan, want er is een groot ge brek aan degelijke trainers. De Fransche regeering heeft thans een ver ordening uitgevaardigd, waarbij aan buiten landsche beroepsvoetballers geen arbeidsver gunning meer zal worden verstrekt, waar schijnlijk met ingang van Juli 1939. Deze maat regel heeft in de betrokken kringen, zoowel van clubs als van spelers, begrijpelijkerwijze ont steltenis verwekt, vooral in het geval van profs., die reeds jaren in Frankrijk gevestigd zijn. Deze spelers, waarvan er enkele, zooals de ex-Oos tenrijkers Jordan en Hiden, genaturaliseerd zijn, waardoor ze in vertegenwoordigende steden-elf tallen konden worden gekozen, hebben het Fransche voetbal groote diensten bewezen en hun heen gaan zou om vele redenen worden betreurd. Deze foto is van een Amerikaansche dame, Mary Sullivan geheeten, die op haar 65ste jaar nog geregeld traint met den punching-hall, blijkbaar met de trainingsvöorschriften in haar linkerbokshandschoen. Amerikaansch zullen we maar zeggen. De buitenlanders zijn over een zestiental clubs verspreid: naast Bakhuys en de Duitsche mid denvoor Rohr zijn er enkele Tsjechen, Oosten rijkers, Zuid-Amerikanen, Engelschen en een Hongaar. Sedert het „amateurvoetbal" weer in het voormalige Oostenrijk door de Duitschers is in gevoerd en thans ook in Tsjecho-Slowakije het beroepsspel afgedaan schijnt te hebben, is Hon garije nog het eenige land in Midden-Europa, waar het professionalisme gehandhaafd blijft. Het is daar echter niet, zoo ingeworteld als vroe ger in Oostenrijk en Tsjecho-Slowakije. Slechts drie clubs kunnen zich de weelde veroorloven om hun spelers te betalen, namelijk: Hungaria, Ferencvaros en Ujpest. Bij Ujpest lag de aantrekkingskracht voor de spelers niet zoo zeer in de bezoldiging van hun capaciteiten dan wel in het aanbod van een goede betrekking in de groote handelszaak, die toebehoorde aan den voorzitten van de club. Wat de overige clubs betreft, hier zijn de be dragen, die aan de spelers worden uitbetaald zoo gering, dat zij nauwelijks met het dagloon van een arbeider kunnen worden Vergeleken. Alhoewel het beroepsvoetbal in de Hongaar- sche regeeringskringen niet al te gunstig staat aangeschreven, hebben de groote clubs er tot nog toe niet toe kunnen besluiten om hun bezol digde spelers af te danken. Men vreest, dat dan de beste spelers naar het buitenland zouden trekken en de elftallen daardoor gevoelig zou den worden verzwakt. De resultaten van het Engelsche Kerstpro gramma voor de League drukken hun stempel op het tweede gedeelte van de competitie en zijn van overwegend belang voor een goede plaats op de ranglijst. Daarom ook kon men niet rusten, voor en aleer de derde Kerstwed strijd gespeeld was en feitelijk hebben ook de matches van den komenden Zaterdag veel in vloed, want ook dan doet zich de vermoeidheid van de voorafgegane inspanning nog gevoelen en aan het uithoudingsvermogen worden zeer hooge eischen gesteld. Ditmaal hebben de profs, wel buitengewoon moeten zwoegen, want welis waar had men de terreinen sneeuwvrij ge maakt en daarna met zand en „top-dressing" be handeld, maar onder de glibberige en zware op pervlakte was de ondergrond steenhard en de bal nam de grilligste wendingen Voeg daar nog bij het feit, dat vele. elftallen nachten in den trein moesten doorbrengen en men kan eeniger- mate begrijpen, waarom sommige clubs op oogenschijnlijk verrassende wijze hebben ge faald. De nek aan nek-race tusschen Derby en Ever- ton is voorloopig in het voordeel van de Coun ty beslist, als men tenminste een enkel punt voorsprong van beslissende beteekenis wil ach ten. Het zag er aanvankelijk naar "uit, dat Ever- ton met de Kerstwinst zou gaan strijken. De „Toffees" toch klopten Blackpool met liefst 40, terwijl Derby te Wolverhampton „slechts" puntloos gelijk speelde, overigens een formida bele prestatie tegen de sterke en steeds beter op dreef komende Wolves. Toen volgde de eerste ontmoeting tusschen de twee rivalen op het Everton-veld; tweemaal nam Derby de leiding, doch beide malen maakte de thuisclub gelijk (een keer uit een strafschop) en het resultaat was 22. Volgde de return match te Derby, die na zeer spannenden strijd door de County met 21 werd gewonnen. Voor laatstgenoemde club leverde het Kerstprogram ma dus vier, voor Everton drie winstpunten op. Volledigheidshalve vermelden we nog, dat, al vorens beide clubs elkaar op 7 Januari e.k. te Derby voor den beker gaan bekampen, zij Za terdag a.s. nog de volgende competitiematches moeten spelen: DerbyAston Villa en Brent fordEverton. Als merkwaardigheid diene, dat op den „der den Kerstdag" in de derde klasse Noord niet minder dan 50 doelpunten werden gescoord, waarvan 39 door de elf thuisclubs. Twee mat ches eindigden in 82, voorts 61, 50 en 5—2. De ook in ons land zeer bekende Belgische langen-afstand-looper Van Rumst heeft den jaarlijkschen Kerstveldloop te Algiers over een zeer geaccidenteerd terrein gewonnen. Er waren 172 deelnemers, waaronder vele Algerijnen, die, zooals men weet, de laatste jaren op de lange af standnummers, in het bijzonder bij cross-coun try-wedstrijden, steeds meer op den voorgrond treden. Van Rumst legde de vijf kilometer van het parcours af in 22 min. 44 sec. en eindigde hon derd meter voor den tweeden aankomende, Bouchta. Op 29 en 30 Juli e.k. zou te Helsinki de athle- tiekwedstrijd FinlandDuitschland worden ge houden. De Finsche Bond heeft thans echter be kend gemaakt, dat deze ontmoeting niet zal doorgaan, omdat de Noordelingen een reeds zoo overladen programma hebben, dat de noodige i-ustdagen anders zouden ontbreken. In Belgische wielerkringen is men ontevreden over het feit, dat er van Bondswege niets wordt gedaan om een opvolger voor den sprinter Jef Scherens onder de jongeren te vinden. Of schoon Nederland niet, zooals België, over drie winterbanen beschikt, weet men in de sprinter- school onder leiding van Guus Schilling steeds weer nieuwe talenten te ontdekken. Na Van Vliet, Van der Vijver en Ooms komen thans weer Derksen en Smits naar voren. België kan daar voorloopig niets tegenover stellen en wanneer „Poeske" Scherens er het bijltje bij neerlegt, zullen onze Zuiderburen in de sprintwedstrijden voor de topklasse niet meer vertegenwoordigd zijn. In Schotland heeft een voetbalscheidsrechter de „zwarte zijde" van den sneeuwval moeten ondervinden. De supporters van de thuisclub waren zoo ontevreden over zijn buitenspelbe slissingen, dat ze hem net zoo lang met sneeuw ballen bombardeerden, tot hij den wedstrijd staakte. Eerst nadat de politie deze supporters, die het „met sneeuw wilden zeggen", had ver wijderd, kon het winterballet doorgang vinden. Doch aan het slot kreeg de referee toch weer een witte afscheidsgroet. TAFELTENNIS. Haarlemsche kampioenschappen. Om den Haarlem's Dagblad wisselbeker. Woensdag is in het clublokaal van T. O. G. een begin gemaakt met de Haarlemsche kam pioenschappen. Na een kort openingswoord, gesproken door den voorzitter van H. T. T. C. den heer T. Bon- ting, begonnen de wedstrijden. Er werden twee poules gespeeld n.l. heeren enkel I en heeren-dubbel II. Op keurige wijze zag B. de Jong kans als eerste van zijn poule te eindigen en zoodoende zich voor de finale te plaatsen. In de eerste partij ondervond hij veel tegenstand van J. Kottman. Na een spannenden strijd behaalde de Jong een 'drie sets overwin ning. Met de andere tegenstanders had de Jong niet veel moeite. J. Kottman bezette op eervolle wijze de twee de plaats met één verliespunt. De eindstand in deze poule was als volgt: gesp. gew. verl. pt. v.-t B. de Jong 5 5 0 5 10—1 J. Kottman 5 4 1 4 9—2 H. Beek 5 2 3 2 56 J. N. de Jong 5 2 3 2 4—7 J. Weener 5 14 12—1 E. Bloemsma 5 14 1 2S In de tweede klasse heeren-dubbel 2 legde het H. T. T. C. dubbel GottschalGouman beslag op de eerste prijs. De tweede prijs werd gewonnen door mej. Waanders. IJS-HOCKEY. H. H. IJ. C.—FRANCAIS VOLANTS (6—0). Woensdagavond werd bovengenoemde wed strijd in Den Haag gespeeld. De Hagenaars be haalden een groote overwinning. Deze Parij- sche ploeg mocht nauwelijks een behoorlijke te genpartij genoemd worden. In de drie speeltij den werden door de Hagenaars twee goals ge scoord; de Franschen zagen geen kans, een doel punt te maken. Het einde kwam dus met 60. met gratis priyaatles. Alleenvertegenwoordiger van het beroemde merk: ROYAL STANDARD Prijzen vanaf., f 32.50 Vraagt onze gemakkelijke beta lingsvoorwaarden. lAav. ingez. Mea.j SCHAKEN. Het tournooi te Hastings begonnen. Euwe remise tegen Sergeant. Woensdag is het negentiende internationale schaaktournooi van Hastings begonnen. De eerste algemeen gunstig voor de deelnemende Ne- ronde in de onderscheidene groepen is over het derlanders verloopen. De uitslagen luiden: Hoofdgroep: TylorLandau afgebroken na 38 zetten in betere stelling voor onzen landgenoot Het was een Siciliaansche partij. PircSir G. A. Thomas na 34 zetten remise in een partij met de Lasker-variant van het dame-gambiet Szabo wint van Millner Barry in 31 zetten in een Catalaansche opening. GolombekKlein afgebroken na 34 zetten in gelijken stand. Ser geantEuwe remise na 27 zetten in een Caro Kann-opening. Premier reserves a: SaemischPrins afge broken in betere stelling voor Saemisch. Van ScheltingaHoenlinger J/2Va- Premier reserve b: MorrisonVan Doesburgh 10. ThomasVan Seters ]/2V2. Major a: Blomfieldmevr. Roodzant y2V2 Mej. .HeemskerkBarlow 10. De jeugdige Rotterdammer F. A. Damen won in de eerste klasse a. zijn eerste partij met zwart. KERSTWEDSTRIJDEN HAARL. SCHAAKCLUB. De Kerstwedstrijden van de Haarl. Schaak club in het clubgebouw, het rest. „Bolwerk'" hebben weer plaats gehad. Er heerschte den ge- heelen avond een zeer gezellige stemming, ter wijl er fel gekampt werd om de mooie prijzen; deze bestonden uit hazen, patrijzen, konijnen, kippen, rollades, sigaren enz. Voor iederen deel nemer was er een prijs beschikbaar gesteld; der gewoonte getrouw werden aan de leden eenige versnaperingen aangeboden. Zeer laat, doch verheugd over de prettige wedstrijden, ging ieder huiswaarts. BILJARTEN. KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND, lste klasse klein-biljart kader. Na de voorwedstrijcïen zijn-van de 19 deel nemers aan bovengenoemd kampioenschap, dat de volgende week Vrijdag, Zaterdag en Zondag door „D. E. S." georganiseerd wordt, de beide deelnemers uit Haarlem, J. Steffers en G. W. Metz, bij de 8 finalisten geplaatst. Deze zijn' K. Kohier, Amsterdam; J. Steffers, Haarlem; W. S. Briejer, Den Haag; G. W. Metz, Haarlem; G. Heemskerk, Amsterdam; J. Groeneveld, Am sterdam; M. v. d. Jagt, Rotterdam en B. H. Bornkamp, Rotterdam. WATERPOLO. WINTERCOMPETITIE Van hoe groote beteekenis de wintercompe titie vooral voor de kleinere vereenigingen is, bleek wel heel duidelijk in den laatsten wedstrijd van de Heerenduinen tegen Haar lem 4. In ons vorig overzicht wezen wij er reeds op, hoe de Velsenaren, die -in den be ginne groote nederlagen leden, steeds beter partij begonnen te geven; tegen Haarlem 4 slaagden zij er zelfs in een 4—0 voorsprong te nemen door goede doelpunten van Zand bergen en Duller. In de tweede helft liet ech ter de routine zich gelden. De Haarlemmers kwamen er beter in en mede door eenige op zettelijke overtredingen, die door den compe titieleider streng werden bestraft, kwam het einde toch nog met een 4-4 gelijk spel. Haarlem 2, dat naar Alkmaar trok, kwam met een groote overwinning op D. A. W. terug. De gebroeders Van Goor namen zes van de negen doelpunten voor hun rekening. Door deze 9—2 overwinning van Haarlenj 2 ziet de ranglijst van de tweede afdeeling er thans als volgt uit: gesp. gew. gel. verl. pnt. voor teg. D. W. R. 2 4 4 0 0 8 18— 2 H. V. G. B. 2 5 3 1 1 7 15— 8 Haarlem 2 4 2 0 2 4 15—13 De Ham 4 1 1 2 3 6—15 H. P. C. 3 3 0 1 2 1 3—7 D. A. W- 1 4 0 1 3 1 5—17 H. V. G. B. 1—Haarlem 1 is de eenige wed strijd die in de komende week gespeeld za) worden. Daar zoowel H. V. G. B. als Haarlem haar oefenuur in Stoop's Bad heeft, belooft Wintersport moet vroeg geleerd worden. Irotsch gaat het er op los. Maar hoogmoed komt voor den val. CRICKET. DE EERSTE TESTMATCH ZUID-AFRIKA—ENGELAND. Een drc Centuries van Gibb en Paynter. Gelijk te verwachten was, werd Woensdag op den vierden en laatsten dag van de eerste te Johannesburg gespeelde testmatch geen beslis sing verkregen. Gibb en Paynter waren ook Woensdagmorgen na den vorigen dag het totaal tot 1301 opge voerd te hebben, den Zuid-Afrikaanschen aan val weer spoedig meester. Zonder de pace te forceeren ging de score regelmatig omhoog. De 200 kwamen op het scoringbord. De amateur Gibb, die reeds in de eerste in nings 93 gescoord had, maakte zijn 100 vol, een schitterend debuut in testcricket; hij is thans de vijfde Engelschman, die in Zuid-Afrika deze prestatie geleverd heeft. Er zat niets meer in den wedstrijd; na het bereiken van zijn honderd, speelde Gibb vrijer, met het gevolg dat Dalton voor een kanslooze 106 zijn wicket wist te nemen. Bij de lunchpauze bedroeg het totaal met Hammond en Paynter aan bat 2322. Kort na de hervatting haalde Paynter weder om de drie cijfers, zijn vijfde century van den toer. Met Russell en Sutcliffe is Paynter thans de derde batsman die in een testmatch in Zuid- Afrika twee centuries scoorde. Een vang van Langton maakte een einde aan het fraaie spel van Paynter. Hammond sloeg snel 58 runs bij een en sloot de innings toen hij op 291 zijn wicket verloor. Ames bleef not out. Zuid-Afrika moest in drie uur tijds 324 runs maken om te winnen, een onmogelijke taak in een dergehjken strijd. Gibb nam wederom Ames' plaats achter hel wicket in. Mitchell en v .d. Bijl namen vanzelf sprekend geen enkel risico op Farnes en Edricb die den aanval openden. Zij werden spoedig vervangen door Verity en Goddard. Langzaam ging de score omhoog en eerst toen Hammond na Wilkinson, den bal ter hand nam, gelukte het den Engelschen captain v. d. Bijl voor 38 clean bowled te krijgen. Intusschen toonde v. d. Bijl een uitstekend speler te zijn; deze eerste testmatch heeft dan ook wel bewezen dat Zuid-Afrika over een sterk battingteam beschikt. Mitchell speelde weer sterk; in de laatste over van Goddard even voor het einde met Nourse samen, scoorde hij enkele zeer fraaie vieren. Bij een stand van 1061 was de speeltijd ver streken. Scores: Engeland 2de innings. Edrich c. Mitchell b. Gordon 10 P. A. Gibb b. Dalton 106 Paynter c. Langton b. Gordon 100 W. Hammond l.b.w. b. Dalton 58 Ames not out 3 extra's 14 O. M. R. Davies 14 2 67 Gordon 14 59 Langton 16 3 64 Mitchell 11 1 58 Dalton 6.5 29 Zuid-Afrika 2de innings. Mitchell not out. v. d. Bijl b. Hammond Nourse not out O. M. R. K. Farnes 7 3 17 Edrich 3 7 Verity 16 8 17 Goddard 11 3 31 Wilkinson 8 3 18 Hammond 6 3 13 Totalen: lste innings Engeland 422. VOETBAL. Haarlemsch Elftal Viktoria (Pilsen). Naar wij vernemen zal de wedstrijd, dien het Haarlemsch Elftal Vrijdagavond op het verlich te Haarlem-terrein tegen S. K. Viktoria uit Pil sen (Tsjecho Slowakije) zal spelen, door den K N. V. B.- scheidsrechter Ch. Boeree worden ge leid. De spelers van Viktoria zijn voornemens krachtig revanche te nemen voor de 31 neder laag tegen Feijenoord in de sneeuw en de koude geleden. Dat zij daartoe in staat mogen worden geacht mag worden afgeleid uit de resultaten, verkregen in de huidige competitie waarin van heel sterke tegenstanders werd gewonnen of ge lijk gespeeld als: Sparta (Praag) 31 gewonnen; Bratislava 32; D.F.C. (Praag) 31 gewonnen terwijl voorts van Juventus (Turijn) in de wedstrijden om den Mitropa-Cup een eervol gelijk spe; (33) werd afgedwongen. Daar tegenover staat een o.i. zeer sterk Haar lemsch elftal, waarvan de spelers tot heden al len de uitnoodigingen hebben aangenomen, zoo dat een spannende kamp kan worden verwacht. Mocht onverhoopt het veld onbespeelbaai blijken, dan zal het publiek daarvan bijtijds in kennis worden gesteld; dan zullen de stadslij- nen en bussen van de N.Z.H.T. de bekende „Haarlem"-vlaggetjes niet voeren. Het laat zich evenwel aanzien dat het veld goed zal zijn. DAMMEN. MASSAKAMP DAMCLUB „LEEUWARDEN"— HAARL. DAMCLUB. Op tweeden Kerstdag speelde de Haarlemsche Damclub te Leeuwarden een massakamp tegen de Damclub „Leeuwarden". De Haarlemmers verschenen met 26 spelers; zij misten vele sterke spelers (w.o. de Haarlem sche kampioen J. B. Sluiter Jr., de gebroeders Van Dartelen, Joh. Fabel). De Damclub „Leeu warden" was geheel volledig. Niettegenstaande de bijzonder sterke Frie- sche opstelling, slaagden de Haarlemmers er toch in, .aan de eerste tien borden een 137 overwinning te behalen; de massakamp ging echter voor de Haarlemsche Damclub verloren door de zwakke bezetting der lagere borden. Leeuwarden won met 2824. Na afloop vereenigden de spelers zich aan een maaltijd, den Haarlemmers door hun Friesche vrienden aangeboden. De wisselbeker, die verleden jaar door de Haarlemsche Damclub met overtuigende cijfers werd gewonnen, ging dus voor een jaar over in het bezit der Damclub „Leeuwarden", CLUBKAMPIOENSCHAPPEN HAARL. DAMCLUB. Dinsdagavond j.l. werden de wedstrijden om de clubkampioenschappen 1938/1939 der Haar lemsche Damclub voortgezet. Hoofdklasse: J. B. Sluiter Jr. wint van D. Schrijnemakers; P. G. van Engelen remise met H. van Lunenburg Jr'. Tweede klasse: Th. Weiland wint van C. Vro lijk; J. J. Koren remise met C. Vrolijk; C. van Wageningen remise met O. T. Glaser; J. M. Rut gers wint van H. A. Hoddenbach. GYMNASTIEK. WEDSTRIJDEN VAN „CONCORDIA". De onderlinge wedstrijden van „Concordia" werden voortgezet met die voor de adspiran- ten zoowel van de afdeeling Haarlem als van de afdeeling Haarlem-Noord. De meisjes van de Haarlemsche afdeeling kregen te verwerken brug, ringen, rek en een paardsprong, de oudste meisjes bovendien paard; en de jongens een vrije oefening, brug, ringen, rek, paard en springen. Voor de jon gens en de meisjes van Haarlem-Noord golden ringen, rek, brug, ladder en een boksprong. Aan de wedstrijden namen ongeveer 200 adspiranten deel. HOOIJ verkoopt gezelligheid in glazen! De laatste goede tip van TIPSY in 193S: Op Oudejaarsavond moet. Ge klinken met feestdranken van Winkels: Kleine Houtstraat 57 Rijksstraatweg 8 Rijksstraatweg 289 Kleverparkweg 24 Amsterdamstraat 64 Leidschevaart 132 GRATIS 'n keurig spel bridge- of pandoerkaarien (Adv. ingez. Med.) HOLLAND—AMERIKA LIJN Damsterdijk Vancouver n. Rotterdam via Liverpool 26, 320 mijl W.Z.W. van Valentia. Lochmonar, R'dam n. Vancouver 27 van Londen. Dinteldijk 25 v. R'dam te Vancouver. Delftdijk Vancouver n. R'dam 26 te San Francisco. Tiradentes R'dam n. Baltimore p. 24 Kaap Race. Lochkatrine, R'dam n. Vancouver 27 te Bermuda. Lochavon, R'dam n. Vancouver, 23 v. San José. Narenta, Vancouver n. R'dam 25 v. Cristobal Burgerdijk 28 v. R'dam n. New Orleans. HALCYONLIJN. Rozenburg 28 (1 n.m. v. Velsen n. R'dam. Maasburg 26 v. R'dam te Narvik voor R'dam (Vlaardingen). Stad Amsterdam 27 v. La Goulette naar Antwerpen. Stad Zwolle Les Fal. n. Velsen p. 28 Wight. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Bloemfontein (thuisr.) 27 van Dakar. Springfontein (uitreis) 23 te Antwerpen. Boschfontein (uitreis) 28 te Durban. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Jaarstroom (thuisreis) 28 te R'dam. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Grootekerk (uitreis) 27 van Vlissingen. HOLLAND—BRITSCH-INDIë LIJN Streefkerk n. Calcutta 28 te Antwerpen. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Serooskerk (thuisreis) 24 te Yokohama. Gaasterkerk 28 v. R'dam n. Amsterdam. KON. NEDERL. STOOMBOOT MIJ. Iris 28 van A'dam te Lissabon. Irene 28 v. Napels te Palermo. Ceres 25 van Corral n. Talcahuano. Oranje Nassau 26 v. West-Indië te New York Simon Bolivar 25 van Kingston Ja. te Cristobal. Agamemnon 28 van Jaffa te R'dam. Baarn 27 van Iquique te Valparaiso. Deucalion 28 van Patras te A'dam. Douro 24 van Puerto Barrios te Cristobal. Irene 27 van Napels n. Palermo. Juno 28 v. R'dam te A'dam. Odysseus 28 van Lissabon te A'dam. Rhea 27 van Livorno te Catania. Saturnus 28 van Jaffa te Beyrouth. Stella 28 van Izmir te Stamboul. Trajanus 27 van A'dam te Genua. Triton 27 v. Susak n. Dubrovnik. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Salland 27 v. Amsterdam te Buenos Ayres. KONINKLIJKE SHELL. Agnita 28 v. R'dam n. St. Kitts v.o. MEIJER Co.'s SCHEEPVAART MIJ. Phrontis, A'dam n. Batavia 28 v. Padang. Polyphemus, Batavia n. A'dam 28 v. Belawan Philoctetes Japan n. R'dam 27 te Lond-en. Diomed Japan n. Rotterdam 28 v. Singapore Menestheus Japan n. R'dam 26 te Hongkong Titan, R'dam n. Japan 28 te Penang. Achilles Japan n. R'dam 26 te Dairen. Flintshire 27 v. Kobe n. R'dam. Polyphemus Batavia n. Amsterdam 27 te Belawan. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Joh. v. Oldenbarnevelt uitreis) 28 van Amsterdam. Salawati 28 van A'dam n. Vancouver. Poelau Roebiah (thuisreis) 27 v. Port Sudan Mam, v. St. Aldegonde 28 van Batavia n. Amsterdam. Sembilan (uitreis) 27 te Sabang. Poelau Laut, (thuisreis) 27 Belawan. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Kedoe (uitreis) p. 28 Perim. Sibajak (uitr.) p. 28 Suez. Kertosono (uitr.) p. 27 Pt. de Galle. Tapanoeli (uitr.) p. 26 Ouessant. Kota Gede (uitr.) p. 28 Dover.

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 10