Tweehonderdduizend man Nationalistische troepen opereeren aan het Ebrofront. Een kanaal van den Atlantischen Oceaan naar de Middellandsche Zee. Dwars door Zuid Frankrijk. DONDERDAG 29 DECEMBER 1938 H 'A A R E E M'S D A G B E A D Grootste offensief sinds het uit breken van den burgeroorlog. Volgens te Londen ontvangen be richten is het offensief van Franco aan het Ebrofront het grootste, dat hij ooit heeft ingezet. De omvang van de manoeuvres waarvan de voorberei ding eenige maanden heeft gevergd, is een der redenen van de schijnbare vertraging in het ontketenen van het offensief. In berichten van welingelichte zijde wordt het totaal der rechtsche troepen thans ge steld op 800.000 man, die een front moeten dekken ter lengte van 800 K.M. De troepen, die aan het Ebro-front aanvallen, zijn, naar men gelooft, minstens 200.000 man sterk en hiertoe behooren volgens niet-officieele doch betrouwbare berichten ongeveer 25.000 man Italiaansche troepen, d.w.z. vrijwel alle Ita- liaansche landstrijdkrachten in Spanje. Te Londen is men van oordeel dat tegen den tijd van Chamberlain's bezoek aan Rome de situatie in zooverre duidelijker zal zijn, dat men zal kunnen zeggen of het nieuwe offen sief tot een belangrijke terreinwinst dan wel tot een nieuw tijdperk van inactiviteit leidt. Het laatste communiqué van het hoofdkwartier te Salamanca vermeldt, dat de rechtsche troepen aan het front in Catalonië een krachtigen aanval voortzetten. Verscheidene be langrijke stellingen werden bezet. Vele dooden werden op het slagveld achtergelaten, terwijl 800 man werden gevangen genomen en een hoeveelheid oorlogsmateriaal werd buitgemaakt. De luchtmacht heeft 20 vijandelijke vliegtuigen omlaag geschoten. Voorts zou 400 vierkante mijlen terrein ver overd zijn. Volgens een Reuterbericht uit Sa- ragossa worden de toppen van twee drie hoekige wiggen in het hart van de provincie Lerida gedreven in een tempo van 4 tot 6 mijl per dag. De zuidelijke wig die zijn basis heeft op de lijn Seros-Fayon is het snelst gevorderd tot dusverre, ofschoon de opmarsch wat ver langzaamd is ter versterking der stellingen. De noordelijke wig vordert eenigszins lang zaam. aangezien de infanterie te strijden heeft in een terrein met ravijnen en bergen. De rechtsche krachtsinspanning is echter zoo juist geculmineerd in de verovering van den top Cap de la Sierra nabij Venavente de Le rida, na een luchtbombardement. Wat Barcelona meldt. Een gisteravond door het Spaansche pers agentschap te Londen uit Barcelona ontvan gen telegram meldt in tegenstelling met het bovenstaande, dat, met uitzondering van kleine gebiedswinsten aan de zuidelijke flank, de rechtsche aanvallen aan het Cata- laandsche front gestuit zijn. Op de zuidelijke flank zijn de troepen van Franco niet in staat geweest op te rukken voorbij een lijn, die loopt in noordoostelijke richting van het Pinjat bergmassief langs de heuvelreeks, waar de regeeringstroepen sterke stellingen hebben Ingenomen. In de midden zone, tusschen Lerida en de samenvloeiing van de rivieren Noguera en Pallarosa, heeft zich geen wijziging voorgedaan sinds den eersten dag van het offensief. In den sector van Tremp. de noordelijke zone, hebben de rechtschen zware verliezen Japansch-Russische visscherij- besprekingen niet afgebroken. Begin van het volgend jaar hervatting. Naar gisteravond door het Japansche mi nisterie van buitenlandsche zaken werd medegedeeld, is tijdens het onderhoud, dat de Japansche ambassadeur Togo op 26 dezer met Litwinof heeft gehad, overeengekomen, dat de onderhandelingen over een visscherij- overeenkomst begin van het volgend jaar zullen worden hervat. Rood achterlicht voorvee Verordening in de Amerikaansche stad Wallacebury. De gemeenteraad van Wallaceburg in den Amerikaanschen staat Ontario, heeft beslo ten. dat al het vee. dat door de straten van Walltceburg gedreven wordt, bij avond uit gerust moet worden met een rodd achterlicht, dat aan de linker achterzijde van het dier moet yorden bevestigd. geleden, toen zij trachtten een weg te banen naar den bergweg, die Tremp verbindt met Artosa aan de Segre. Het telegram voegt hieraan toe, dat de aan vallen in den sector ten zuiden van Monsoch, een öergmassief, langs de rivieren Noguera en Pallarosa, veel van hun felheid verloren heb ben en dat men ze goed weerstaat. Ernstige verliezen der Italianen? Van de FranschSpaansche grens heeft United Press berichten ontvangen over stand houden der republikeinen in de sectoren Aspa en Solera, waar de Italiaansche afdeelingen groote verliezen zouden hebben geleden. Dat zou vooral een gevolg zijn van de actie der machinegeweren, die uit tal van verborgen hoeken de oprukkende Nationalisten be schieten. De „José Luiz Diez" heeft Gibraltar nog niet verlaten. Bevolking wacht met spanning op de komende gebeurtenissen. Havas meldt uit Gibraltar, dat de Britsche marine-autoriteiten aldaar het volgende heb ben verklaard: „De torpedoboot van de Spaansche regeering „José Luiz Dies" heeft van den handel slechts een geringe hoeveelheid stookolie ontvangen, voldoende om zijn basis te be reiken". Dit is het antwoord op verklaringen, dat de torpedcboot door buitenlandsche schepen on der toezicht van de Britsche autoriteiten van brandstof zou zijn voorzien. Een groote menigte heeft zich op de kade te Gibraltar verzameld om te zien wat aan boord van de „José Luiz Diez" voorvalt, ter wijl van de vloot van Franco de kruiser „Ca- narias" en drie torpedojagers voor Gibraltar kruisen, wachtend op het vertrek van de torpedoboot. Record-koude in de Ver. Staten. Nieuwe koude-golf eïschte reeds vijftien slachtoffers. NEW YORK, 29 December. De strengste koudegolf van dezen winter strijkt thans over de Oostelijke kust der Ver. Staten tot diep naar het Zuiden. Er zijn reeds 15 slachtoffers van de vorst in het geheele land te betreuren. Een intensieve koude heerscht in de vlakten van de Missouri-. Mississippi en Ohiorivier- valleien en in het district van de groote meren en het Noorden van New York. Te International Falls (Minnesota) brak een brand uit die de menschen met een koude van 20 graden Fahrenheit de straat op dreef. De brand vernielde twee hotels, twee cafés en twee bars. De materieele schade beloopt 100.000 dollars (United Press). Dorp door wolven overvallen. Vier boeren gedood. BOEKAREST, 28 December. De boeren van het dorpje Brusturi hebben een verwoe den strijd moeten voeren tegen een groep van vijftig uitgehongerde wolven, die de stal len binnen gingen en het vee afslachtten. Ten slotte gelukte het den boeren veertien wolven te dooden, waarna de overige dieren de vlucht namen. Vier boeren zijn echter aan de wilde dieren ten prooi gevallen. (United Press.) Jong Poolonderzoeker omgekomen. Metgezel aan gelijk lot ontsnapt. Een Eskimo heeft te Churchill aan de Hud- sonbaai het bericht gebracht, dat de jeugdige Britsche Poolreiziger Reynold Bray in Sep tember van dit jaar is verdronken op 20n mijl binnen den Poolcirkel. De metgezel van Bray. Patrick Baird, een neef van Lord Stonehaven is aan een gelijk lot ontsnapt, toen de boot van beide Poolreizigers in het Fox-kanaal bij Igloolik 800 mijl ten noorden van Churchill door het ijs werd vernield. Geen troepenbewegingen in Italiaansch Oost-Afrika. Stefani publiceert tegenspraken. De diplomatieke redacteur van Ste fani schrijft, „dat de extremistische pers van West-Europa de laatste weken een oniuistverwekkende cam pagne voert met het doel, den interna tionalen toestand in een zeer delica- ten tijd te vertroebelen". Zoo heeft men nu gesproken, aldus de schrijver, over verplaatsing van Italiaansche troepen naar de grens van Fransch Somaliland. Ook dit bericht is onjuist: den laatsten tijd is van troepenbewe gingen geen sprake. Men houdt nu nog staande, aldus de redacteur, dat de garnizoenen van Koefra en Awenat versterkt zouden zijn: men doet dat blijkbaar met de bedoeling, indruk op het Egyptische publiek te maken. Volgens een ander onjuist gerucht zouden in Spanje voorbereidingen wor den getroffen voor een inval in Fransch-Marokko. Van officieele zijde te Burgos is dit duidelijk tegenge sproken Wijziging status quo in de Middel- landsche Zee niet beoogd. In een hoofdartikel geeft de Giornale d'Italia antwoord op de Fransche beweringen, volgens welke de Italiaansche eischen nopens Tunis zouden dreigen een wijziging te brengen in den status quo in de Middellandsche zee en bijge volg een inbreuk vormen op de recente Britsch- Italiaansche overeenkomsten, waarin juist de onaantastbaarheid der Middellandsche Zee werd bevestigd. Het blad schrijft, dat dat een voudig een manoeuvre is, die ten doel heeft bondgenooten te zoeken voor de vei'dediging van een moeilijke zaak. De Italiaansche eischen, aldus ver klaart het blad, brengexx geenerlei wijziging in den status quo in de Mid dellandsche zee met zich mede. Ixi feite ligt de stof voor een conflict in de tegenstelling tusschen de politiek van Frankrijk en Italië ten aanzien van de behandeling der Italianen in Tunis. Het blad doet dan verder uitkomen, dat Frankrijk er naar streeft om met alle midde len de 130.000 Italianen in Tunis te denatio- naüseeren en verscheidene tienduizenden Italianen, die gedwongen zijn geweest zich te laten naturaliseeren te verfranschen, terwijl Italië vastbesloten is tot iederen prijs zijn zonen te beschermen. Maar Italië baseert deze verdediging niet alleen op de oude verdragen tusschen den Bey van Tunis en Italië vóór de Fransche bezetting en op de rechten der Ita liaansche collectiviteiten, maar bovendien op de beginselen zelve van het politieke regime in Tunis, dat èen protectoraat is, hetwelk in ternationaal geconsacreerd is door de erken ning van verschillende mogendheden. Italië heeft het controlerecht van Frankrijk in Tunis in den vorm van een protectoraat slechts erkend in ruil voor een erkenning van Fransche zijde van het recht der Italianen in Tunis. Frankrijk echter, voor zijn politiek jegens de Italianen in Tunis, heeft de overeenkom sten met Italië geschonden en stelt zich bo vendien ten doel de politieke autonomie van Tunis op te heffen door het protectoraat in een Fransche bezitting te veranderen. Het is duidelijk, aldus besluit het blad, dat dit probleem, dat van vitaal belang is voor Italië, zich opdringt aan de aandacht van geheel Europa. Versterking der Fransche troepen in Somaliland. Inmiddels komt uit Marseille het bericht, dat het vertrek van de mail- stoomex-s „Sphinx" en „Chantilly" 48 uur is uitgesteld, teneinde een batal jon Senegaleesche tirailleurs gelegen heid te geven zich in te schepen om naar Fransch-Somaliland te gaan ter versterking van het bestaande garni zoen. Uit Beyroeth wordt gemeld, dat een torpedoboot van het Levant-flotille opdracht heeft gekregen naar Dzji- boeti te stoomen, vóór het advies jacht „Diibèrville", dat niet zoo sxxel is. GOERING WAARSCHIJNLIJK NIET NAAR ROME BERLIJN, 28 December. (Reuter.) Op de vraag of minister-president Goering de volgende maand naar Rome zal gaan, werd in welingelichte krin gen medegedeeld, dat een dergelijk bezoek zeer onwaarschijnlijk was, in ieder geval voor het oogenblik. „Der Stiirener" vaart uit tegen den aartsbisschop van Canterbury. BERLIJN. 28 December. In de ..Stürmer" 't anti-semietische orgaan van Julius Strei- cher, wordt de aartsbisschop van Canterbury heftig aangevallen, omdat hij zijn sympathie heeft betuigd met de Joden in Duitschland. ,De aartsbisschop is zoo een verrader van de zaak van Christus, zijn strijd en zijn leer geworden", zoo schrijft het blad. „Christus heeft nooit zijn sympathie betuigd met de Joden en zou nooit verontschuldigingen heb ben gevonden voor eexi Joodschen moorde naar. Christus noemde hen kinderen van den duivel, moordenaars, de verpersoonlijkte leu gen en nu staat de hoogste Christelijke auto riteit in Engeland op om dit ras van moor denaars. dat tweeduizend jaar geledexx Christus heeft vermoord, te verdedigen. In aansluiting hierop meldt Reuter uit Londen, dat de deken van Westminster naar aanleiding van dezen aanval medegedeeld heeft, dat hij dexx dienst heeft geleid, waar bij eenige oongenblikken stilte in acht werd ge ïxomen. De aartsbisschop was zelf niet aan wezig. De deken voegde er aan toe: „De be schuldigingen laten mij koud en zonder be rouw. Zij zijn vol groote onjuistheden. De spoorwegramp in Roemenië. BOEKAREST, 29 December. Het aantal slachtoffers van het spoorwegongeluk met Kerstmis in de nabijheid van Renoe is thans tot 105 gestegen. Twaalf gewonde passagiers zijn namelijk in het hospitaal overleden. Koning Carol heeft betuigingen van deelneming ont vangen met betrekking tot het spoorwegongeluk van den Britschen koning, den Fransche presi dent en den Hongaarschen regent. (United Press). /VrcANTlSCWff oce. AAN Een schetskaartje van het Twee-Zeeën-kanaal, dat duidelijk den loop van het nieuwe kanaal aangeeft en de beteekenis ervan voor marine en handels scheepvaart illustreert. Project van groote politieke en economische beteekenis. Nu Italië de laatste maanden blijk geeft, nieuwe activiteit op internationaal gebied te willen ontplooien en daarbü het oog onder meer ook laat rusten op het Suezkanaal. nu het Cor sica en Tunis op zijn verlanglijstje heeft ge plaatst en het zelfs een uitdaging noemt, dat Daladier een Fransch eiland in de Middelland sche Zee gaat bezoeken, schijnt het, dat een oud plan voor een buitengewoon belangrijk kanaal nieuwe kans op uitvoering krijgt. Wij doelen op het Twee-Zeeën-kanaal, dat van Bordeaux uit, dwars door Zuid-Frankrijk naar de Middellandsche Zee zou loopen en on geveer bij Nax-bonne in deze zee zou uitmon den. Dit plan is reeds meer dan een eeuw oud. En het werd destijds, precies als het plan voor het Suezkanaal en het Panamakanaal, als onuit- voei-baar verworpen. Ongeveer 7 jaar geleden dook het opnieuw op. Het vormde toen een on derdeel van een breed opgezet werkverschaf fingsproject, dat door Tardieu wer dontworpen. Maar: er waren ook toen aan de uitvoering zoodanige moeilijkheden verbonden, dat men niet tot aanleg kon overgaan. Thans meldt de Frankfurter Zeitung evenwel, dat de financieele problemen geregeld sschijnen te zijn. Er is berekend dat voor den aanleg van dit kanaal ongeveer 90 millioen pond stex-ling benoodigd zal zijn, welk bedrag door Fransche, Engelsche en Nederlandsche interessenten ge fourneerd zou worden. Voor het grootste deel zouden Nederlandsche financieele instellingen de middelen verschaffen. Volgens de thans opgemaakte plannen zou de totale lengte van het kanaal 400 K.M. bedragen. Het uitgangspunt zou aan de Atlantische kust liggen, bij Bordeaux. Het kanaal zou over een lengte van 15 K.M. de Gironde volgen, daarna naar Blagnac, enkele K.M. ten Noorden van Toulouse leiden, hier over het reeds sedert 1681 bestaande Canal du Midi worden heengeleid en daarna parallel aan dit oude kanaal naar Nar- bonne aan de kust van de Middellandsche Zee loopen. De afmetingen van het nieuwe kanaal zou den zoo groot zijn, dat zoowel handels- als oor logsschepen van iederen omvang het met eigen kracht kunnen bevaren. Er is gedacht aan een bodembreedte van 60 M. en een breedte bij den waterspiegel van 150 M. en een diepte van 13.50 M. Het hoogste punt van het kanaal ligt bij Tou louse, 148.50 M. boven de zee. Dit hoogtever schil zal naar beide zijden door een zevental sluizen worden ovei-wonnen. De stijging kan van den Atlantischen Oceaan uit verdeeld worden over een lengte van 235 K.M., van de Middel landsche Zee uit over een lengte van ruim 100 K.M. Het vei'val bedraagt volgens de thans be staande plannen voor iedere sluis 20 a 22 M. Het kanaal zal gevoed worden met water van de uit de Pyreneeën komende rivieren Garonne, Tarn, Lot en Aude. Men rekent, dat men voor den bouw onge veer 7 jaren zal noodig hebben, maar kan het project veel sneller uitvoeren als het noodzake lijk is. De economische beteekenis van dit kanaal is buitengewoon groot. Men zal in 't Twee Zeeën- kanaal kunnen varen met een snelheid van 15 knoopen en de 400 K.M. dus kunnen afleggen in 24 uur. Dit sluit in, dat bijvoorbeeld de route AmsterdamMarseille, die door tal van Neder landsche schepen bevaren wordt, circa 1800 K.M. korter zal worden, omdat men niet meer om Spanje heen behoeft te varen. De reis zou daardoor 2 1/2 dag korter worden. Dat ook de reis naar Indië er belangrijk korter door zou worden is hiermede zeer duidelijk. Niet alleen Frankrijk heeft dus bij dit kanaal groot economisch belang, ook voor de Engelsche. Nederlandsche en Duitsche scheepvaart is het van groote waarde. Voor Frankrijk is nog van belang, dat dooi den bouw van dit kanaal een einde zou worden gemaakt,aan de overstroomingen in Zuid- Frankrijk. waardoor uitgestrekte moerasgebie den in cultuurgronden zouden worden herscha pen en heel wat Fransche werkloozen wex-k zou den kunnen vinden. Bovendien heeft dit Twee Zeeënkanaal mari tieme beteekenis en de veronderstelling is niet te gewaagd, dat mede in verband hiermede het kanaalplan eensklaps weer actueel is geworden. De Fransche oox-logsmarïne is thans nog ge noodzaakt om twee volledige vloten te onder houden, een in den Atlantischen Oceaan, een in de Middellandsche Zee. Dat kost niet alleen geld, maar het is voor de Fransche marine buiten gewoon moeilijk om, als het op een gegeven oogenblik noodig is, de geheele vlootkracht op één bepaald punt te concentreeren. In de toe komst evenwel zal Frankrijk in staat zijn in 24 uur tijds de Atlantische vloot naar de Middel landsche Zee en omgekeerd te dirigeeren! On danks het feit, dat dit kanaal natuurlijk zeer kwetsbaar zou zijn voor verrassende luchtaan vallen. Maardaar zullen de Franschen wel afweermaatregelen tegen nemen. Daardoor zou niet alleen Gibraltar veel van zijn militaire be teekenis verliezen, maar zou ook de krachts- vei'houding in de Middellandsche Zee volkomen verandex-en. Fi-ankryk was de laatste jaren in deze zee zwakker dan Engeland en Italië. Voort aan echter zal Frankrijk weer geducht meetel len. En dit is, in verband met de Fransch-Ita- liaansche spanning, toch wel van zeer veel be lang! Hoe geweldig inmiddels dit project is. moge blijken uit onderstaande gegevens over andere groote kanalen. Het Panamakanaal is 75 KM. lang, de vaart door het kanaal duurt 10 a 12 uur. De aanleg- kosten bedroegen circa 400 millioen dollars. Het Suezkanaal is 161 K.M. lang, 9 M. diep en 50 a 100 M. breed. De aanleg kostte 480 millioen goudfrancs. In Rusland werd in 1931 het kanaal Oostzee- Witte Zee voltooid. Het is 227 K.M. lang, bevat 19 sluizen, 15 stuwdammen en 12 reservoirs. Het kanaal werd geheel door dwangarbeiders aangelegd. Het Twee Zeeën-kanaal is dus wel een project van geweldigen omvang. RADIO. PROGRAMMA VRIJDAG 30 DECEMBER HILVERSUM 1. 1875 en 415.5 M. NCRV-Uitzending. 6.30—7.00 Onder wijsfonds voor de scheepvaart. 8.00 Schi-iftlezing, meditatie 8.15 Berichten, gramofoonmuziek (9.309.45 Gelukwenschen) 10.30 Morgendienst 11.Het Hollandsche trio. 11.15 Sopraan en piano 12.Berichten 12.15 Gramofoonmuziek 1.De Gooilanders, en gra mofoonmuziek (tot 2.55) 3.Het Haagsche trio, en gramofoonmuziek 4.15 Gramofoonmuziek 5. Orgelspel 6.Land- en tuinbouw-uitzending (ca. 6.30 Ber.) 6.30 Causerie over het Mellema- fonds. toespraak en sluiting van den radiocursus 1938. 7.Berichten 7.15 Causerie „Staat op Uw wacht". 7.45 Causerie over leerbewerking 8. Berichten ANP, herhaling SOS-berichten. 8.15 Het NCRV-orkest en gemengd koor 8.45 Jaar overzicht. 9.Vervolg concert 9.15 Vervolg concert. 9.15 Vervolg Jaaroverzicht. 9.35 Vervolg concert. 10.Berichten ANP, actueel halfuur 10.30 Gramofoonmuziek 10.45 Gymnastiekles 11.Het Apollo-kwintet 11.25 Gramofoonmu ziek 11.5012.Schriftlezing. HILVERSUM H. 301.5 M. 8.— VARA 10.— VPRO 10.20 VARA 12.— AVRO 4.— VARA 6.30 VPRO 7.30 AVRO 9.— VARA 10.— VPRO 10.30 VARA 10.40 VPRO 11.00—12.— VARA. 8.Gramofoonmuziek (ca 8.16 Ber.) 10.— Morgenwijding 10.20 Gx-amofoonmuziek 11.De clamatie 11.20 Orgelspel 12.De Palladians (Om ca. 12.15 Ber.) 12.45 Het AVRO-Amusements- orkest 1.30 Oudejaax-savondrede 1.45 Philhar- monic-Trio. 2.30 Causerie „Overpeinzingen bij het oude jaar". 2.50 Orgelconcert 3.Cabaret- programma. 4.Gramofoonmuziek 4.30 De Ramblers. 5.Voor de kinderen: 5.30 VARA- Orkest. In de pauze: Declamatie. 6.30 Toespraak over weldadigheidspostzegels 6.35 Berichten 6.40 Kroniek „Vrijzinnige Protestanten in 1938" 7.30 Extra Bonte.... Vrijdagavondtrein. 9.Esme- -ralda en solisten 10.Causerie „Wat een jaar eigenlijk is". 10.30 Berichten ANP 10.40 Avond wijding. 11.Zang en orgelspel 11.30 Jazzmuz. (gr.pl.) 11.5512.00 Gramofoonmuziek. DROITWICH, 1500 M. 11.20 Clifford-kwintet 11.50 Pianovoordracht 12.05 Orgelspel 12.35 Bram Martin's Band 1.20 Causerieën „Empire Exchange" 1.352.20 Cello en piano 2.45 Het Schotsche Studio-orkest 3.10 Liedjes aan den vleugel. 3.30 Het Phillips-Strijk kwartet 4.05 Gramofoonmuziek 4.20 Bridge-les. 4.50 Gramofoonmuziek 5.20 Pianovoordracht 5.40 Het Bridgewater Harpkwintet 6.20 Berichten 6.45 Radiotooneel. 7.05 Causerie „Holiday in Ulster". 7.20 BBC-Harmonie-orkest 8.05 Cause rie over Edward Thomas 8.20 Revue-progi*amma. 9.Vocaal Trio. 9.20 Berichten 9.45 Amuse ments-reportage 10.45 Het BBC-theater-orkest. 11.35 Jack Jackson's Band 11.5012.20 Jack Jackson's Band. 11.5012.20 Jack Harris en zijn Band. RADIO PARIS. 1648 M. 7.55, 9.10.en 11.20 Gramofoonmuziek 12.30 Zaxxg 1.10 George Laurent's orkest 2.35 Pianovoordracht 3.05 en 3.30 Gramofoonmuziek 3.35 Zang 3.50 Vioolvoordracht 4.40 Gramofoon muziek 5.05 Zang 5.25 Het Omroepkwartet 6.35 Cello en piano 7.25 Het Derveaux-orkest 8.05 Gramofoonmuziek 8.35 Pianovoordracht. 8.35 Radiotooneel 10.50 Gramofoonmuziek 11.20— 12.50 Orkestconcert KEULEN', 456 M. 5.50 Gramofoonmuziek 6.30 Het Omroep-Amu- sements-orkest 11.20 Het Landes-symphonie-or- kest Saarpalts. 1.30 Populair concert 3.20 Bar nabas von Geczy's orkest 6.05 en 6.30 Gramo foonmuziek 7.50 Jaaroverzicht 8.50 en 9.35 Gra mofoonmuziek 9.5011.20 Het Omroepkleinor- kest en solisten. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.30 Jaaroverzicht 9.20 Berichten 9.50 Twee klarinetten en fagot. 10.05 Berichten 10.20—11.20 Barnabas von Geczy en zijn orkeet.

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 9