Beck heeft een bespreking met Hitler. Weer hooger uitgaven voor bewapening. Victoria-Water V R IJ D A G 6 JANUARI 1939 HA ARE EM'S DAGBEAD 5 Poolsche minister gepolst over de houding van Polen ten aanzien van de Fransch— Italiaansche spanning. Ook de kwestie der uit zettingen ter sprake. De Poolsche minister van buitenland- sche zaken, Beek, heeft gisteren te Berchtesgaden een onderhoud gehad met Adolf Hitler. Ook de Duitsche minister van buitenlandsche zaken, Von Ribben- trop, was hierbij tegenwoordig. 'overeenkomst, behandeld wenscht te zien als een zuiver binnenlandsche aangelegenheid. Ook is gesproken over de Poolsche Joden, die uit Duitschland gezet zijn. In politieke kringen verzekert men voorts, dat het Memelvraagstuk behandeld is en dat men op grond van het onderhoud, heeft kunnen consta- teeren, dat het tienjarige accoord, door Hitier en Pilsoedski gesloten, zijn volledige beteekenis en kracht heeft behouden. De Poolsche minister van buitenlandsche zaken, Beek. Van semi-officieele Duitsche zijde wordt over het onderhoud verklaard, dat dit van particu lieren aard is. Behalve de Duitsche minister van buitenlandsche zaken waren ook aanwezig de Duitsche ambassadeur te Warschau, alsmede de Poolsche ambassadeur te Berlijn. Het is duidelijk, aldus zegt men van deze zijde, dat een dergelijk bezoek van een minister van een met Duitschland bevriend land geens zins een verrassing of iets sensationeels betee- kent en het zou daarom misplaatst zijn er groote politieke combinaties aan vast te knoopen. Men kan, zoo zegt men, natuurlijk aannemen, dat het onderhoud de gelegenheid bood verschillende kwesties, waarbij de beide landen betrokken zijn, ter sprake te brengen. Het onderhoud duurde ongeveer drie uur. Te gen kwart over zes vertrok Beck. Hitier en Von Ribbentrop begeleidden hem naar zijn auto en namen daar hartelijk afscheid van hem. Beek reed naar het station Berchtesgaden, vanwaar hij met een specialen trein naar München ging, vergezeld door den Poolschen ambassadeur te Bei-lijn, den Duitschen ambassadeur te War schau, den kabinetschef van Beek, den chef de protocol en de overige leden van het gevolg van den Poolschen minister van buitenlandsche zaken. Beek bracht In München den nacht door in hotel „Die vier Jahreszeiten". Hij blijft van daag voor een particulier bezoek nog in München Vanavond vertrekt hij naar Warschau. Volgens doorgaans •\ajelingelichte po litieke kringen zoo verneemt Havas uit Berlijn heeft het onderhoud tus- schen Hitler en Beek betrekking gehad s op het vraagstuk der Middellandsche Zee. Duitschland en Polen zouden beide evenzeer wenschen te weten, welk standpunt de ander ten aanzien van de Fransch-Italiaansche spanning inneemt. Niettemin is het niet bekend, tot welk resul taat deze gedachtenwisseling geleid heeft. Hitier zou Beek verder een uiteenzetting hebben gege ven van de klachten der Duitsche minderheid in Polen, in het bijzonder in Osla, dat door Tsjecho Slowakije aan Polen is afgestaan. Men meent te weten, dat Beek heeft betoogd, dat de Duitsche pers een overdreven beteekenis toekent aan de eischen der Oekrainsche min derheid in Polen, welke de regeering te War schau op grond van de Duitsch-Poolsche pers- Chamberlain stemt in met de woorden van Roosevelt. Nieuw bewijs van Amerika's bereidheid aan den vooruitgang mede te werken, constateert de Britsche premier. In een verklaring, die Chamberlain gister avond heeft afgelegd naar aanleiding van Roo sevelt's boodschap aan het Congres, zegt de Britsche premier: „Niemand, die belast is met zware regeeringsverantwoordelijkheid, kan niet onder den indruk gekomen zijn van de plechtige woorden, waarmede de president der Vereenigde Staten de gekozen vertegenwoordigers van het Amerikaansche volk heeft begroet. Op deze eilanden, waar men zoo duidelijk inziet, dat wij slechts door vrijheid en vrede de zegeningen, waarvoor wij generaties lang hebben gezwoegd, voor ons zelf en voor hen, die na ons komen, hopen te behouden en ontwikkelen, worden de gevoelens, welke door den president tot uiting gebracht zijn, verwelkomd als een nieuw bewijs van de vitale rol van de Amerikaansche demo cratie tn de wereldaangelegenheden en van haar toewijding aan het ideaal van geordenden menschelijken vooruitgang". Roosevelt benoemt een mede stander in het Hooggerechtshof. Aanstelling van Frankfurter schijnt aanleiding tot wrijving te zullen geven. Roosevelt heeft Felix Frankfurter, die hoog leeraar is aan de rechtskundige hoogeschool van Harvard, tot plaatsvervangend rechter in het hooggerechtshof benoemd, in de plaats van Cardozo, die in Juli j.l. overleden is. Frankfurter ,die van Oostenrijksch-Joodsche afkomst en een der krachtigste voorstanders van het liberalisme is, staat uiterst welwillend tegenover den New Deal. Zijn benoeming zal in den senaat, wanneer zij daar bevestigd moet worden, waarschijnlijk tot wrijving leiden. BERICHTEN OMTRENT PROFESSOR FERMI ONJUIST. Naar Stefani meldt heeft professor Fermi in een telegram aan den president van de Koninklijke Italiaansche Academie de verkla ringen, die hem door sommige buitenlandsche bladen waren toegeschreven, tegengesproken en verklaard, dat zijn reis naar Amerika, even als de vijf voorgaande, slechts een wetenschap pelijk doel heeft. (De bedoelde bladen hadden geschreven, dat Fermi uit Stockholm, waarheen hij zich bege ven had om den Nobelprijs in ontvangst te nemen, niet meer naar Italië zou terugkee- ren). Daladier thans op weg naar Algiers. Hartelijke verwelkoming te Eldjem en Souse. Op weg van Sfax naar Sousse zoo meldt Havas is Daladier Donderdagochtend te Eldjem aangekomen, waar hem een uitbundige ontvangst van de zijde der inheemsche bevol king ten deel viel. Een afgevaardigde van den Grooten Raad verklaarde bij de ontvangst van Daladier, dat zijn landgenooten het Fran- sche protectoraat als een natuurlijk regime beschouwden, en dat zij God ervoor dankten, dat hij het hun geschonken had. Na een be zoek aan het beroemde Coliseum van Eldjem te hebben gebracht, vertrok Daladier in den namiddag naar Sousse. Bij zijn aankomst aldaar werd Daladier door tal van autoriteiten verwelkomd. Ook hier werd hij luide toegejuicht. De premier inspec teerde eenige koloniale regimenten. Aan de geweldige toejuichingen, die hij in ontvangst had te nemen, werd niet alleen door de Franschen en Arabieren deelgenomen, doch ook door leden van de buitenlandsche kolo nies, de Britsche, Maltezer en zelfs de Italiaan sche. Het enthousiasme duurde nog voort lang nadat Daladier na een oponthoud te Sousse van een uur en twintig minuten, naar Bizerte was vertrokken. Daladier vertrok om zes uur des middags met den kruiser „Foch" van Bizerte naar Algiers. Een geestdriftige, met vlaggen zwaaiende menigte, deed hem uitgeleide, terwijl de claxons van talrijke auto's loeiden en de kerk klokken luidden. Een telegram, aan Lebrun. Aan boord van den kruiser „Foch" heeft Daladier een telegram gezonden aan president Lebrun, waarin hij verklaart verheugd te zijn te kunnen bevestigen, dat het geheele Noord- Afnkaansche gebied gevoelens van aanhan kelijkheid koestert jegens het moederland. Aan den resident-generaal van Tunis heeft Daladier een telegram gezonden, waarin hij verklaart, dat het Tunesische volk zich voor de geheele wereld heeft kunnen toonen zoo als het is: onbuigbaar gehecht aan zijn lot als lid van de groote Fransche gemeenschap. Het roemrijke leger van Afrika te land, ter zee en in de lucht, voegt daar waar het zijn moet, een nieuwe bladzijde toe aan zijn roem: het verzekert door veiligheid den vreedzamen ar beid van allen. Het telegram besluit met te verklaren, dat Frankrijk in de geestdriftige betoogingen van Tunis een machtige aanmoe diging heeft gevonden tot voltooiing van zijn nationale en internationale taak. Na de arrestatie van Goldinsr. Halifax gelast onderzoek naar gedragingen van Britsche ambtenaren. LONDEN 5 Januari. De minister van buitenlandsche zaken, Halifax, heeft de Britsche ambassade te St. Jean de Luz opgedragen een onderzoek in te stellen naar alle omstandigheden, ver band houdende met de beschuldigingen welke door de rechtsche Spaansche autoriteiten zijn geuit inzake onjuiste gedragingen door Britsche ambtenaren, employé's en anderen te St. Jean de Luz, San Sebastian of Burgos. De waarnemende Britsche agent te Burgos, Jerran, heeft instructie gekregen, er bij de rechtsche autoriteiten op aan te dringen, dat dezen mededeeling doen van hetgeen Golding ten laste wordt gelegd en van het bewijsmate riaal tegen hem en zijn echtgenoote en toe stemming te vragen om zich met Golding in verbinding te stellen. Jerran heeft reeds verslag uitgebracht over zijn eerste contact met de Na tionalistische autoriteiten, dat verre van bevre digend zou zijn geweest. Men meent te weten, dat Golding en zijn vrouw thans in de militaire gevangenis te San Sebastian zijn opgesloten. DIEFSTAL MET INKLEVIMING. Tegen den 28-jarigen chauffeur W. L. N. en den 21-jarigen metaalbewerker N. F. de B. eischte de officier van justitie bij de Haagsche rechtbank Donderdag acht maanden gevange nisstraf wegens inbraak in het kantoor van een fabriek van kachelonderdeelen aan de 3e van der Kunstraat te 's-Gravenhage op 17 November jl-, waar zij een schrijfmachine, een telmachine en eenige overalls hadden weggekaapt om ze denzelfden dag bij een opkooper te gelde aan te bieden. Verdachten legden een volledige beke- tenis af. De verdediger van N. legde gunstige schrifte lijke beoordeelingen omtrent dezen jongeman over en voegde hieraan toe, dat zijn cliënt bij een werkèever te Haarlem in dienst kan komen, indien hij voorwaardelijk zou worden veroor deeld dan wel thans, na zes weken preventief, geen hoogere straf zou ontvangen dan deze zes weken, met aftrek van de preventieve hechte nis. BORJAS BLANCAS DOOR DE TROEPEN VAN FRANCO GENOMEN. Sleutelpositie in de Catalaansche verdedigingslinie REPUBLIKEINSCH SUCCES AAN HET FRONT VAN ESTRAMADURA. Het ministerie van defensie te Bar celona deelt mede: „Aan het oostelijk front heeft de zeer zware druk door den vijand uitgeoefend, ons genoopt Artesa de Segre en Borjas Blancas te ontrui men. Donderdag hebben wij energiek weerstand geboden aan de hevige aan vallen der Italiaansche divisies. In Estramadura hebben wij het vijande lijke front doorbroken in den sector Valsequillo. Hierbij zijn tal van gevan genen gemaakt en werd munitie buit gemaakt. Borjas Blancas, dat de troepen van Franco bezet hebben is, zoo meldt Reuter uit Saragossa, een sleutelstelling in de republikeinsche ver dedigingslinies aan deh zuidkant van het Catalaansche front. De noordelijke arm van den tang, die zich om Barcelona dreigt te sluiten, reikt thans tot Ana, dat voorbij het belangrijke knooppunt van wegen Artesa de Segre ligt, en de zuidelijke arm tot Borjas Blancas en de heuvels van Ilazgas, ten zuiden van deze stad. Aan den noordkant van het front drongen de rechtsche troepen de vruchtbare vlakte van Urgell binnen en bezetten zij Artesa de Lerida en Puigvert de Lerida. Gemeld wordt, dat een groot aantal krijgsgevangenen is gemaakt. Voorts zijn bezet de dorpen Sudanel, Torres de Segre, Sune, Alfes, Albi, Gervia, Carramu- nabre en Vieg, benevens verschillende berg kammen. Daardoor is de weg LeridaTarra gona in tweeën gesneden. Terugtocht der republikeinen langs de Segre. De correspondent van Reuter te Barcelona meldt, dat de val der steden Artesa de Segre en Borjas Blancas het voor de regeeringstroepen raadzaam heeft gemaakt, zich uit het platteland terug te trekken langs de rivier Segre, teneinde hun linies te versterken. De troepen zouden op gunstiger stellingen, welke reeds gereed zijn, daar de mogelijkheid van een dergelijken terug tocht reeds sedert April onder de oogen was ge zien, terugvallen. Er was dan ook ook al overge gaan tot den aanleg van geweldige verdedigings linies. Kringen te Barcelona, die den loop der gebeur tenissen met aandacht volgen, waren er verrast over, dat de regeeringstroepen zich veertien da gen lang op een zeer ongunstig terrein hadden kunnen staande houden. Een stroom van vluchtelingen trekt uit de door de rechtsche troepen bedreigde dorpen. Ouden van dagen en heel kleine kinderen zitten boven op door muilezels getrokken karretjes, welke tjokvol huisraad en voorwerpen voor persoon lijk gebruik zijn. Het onverwachte offensief der regeerings troepen in den sector van Val Sequillo aan het front van Estremadura, gelegen tusschen Cordova en Castuera, zou de belangrijke mijnen van Pena Roya en den spoorweg kunnen vrijmaken. Hiranoema aanvaardt zijn taak. „Japan voor een kritieken toestand, die zijn weerga niet heeft." Na de eerste vergadering van het nieuwe Ja- pansehe kabinet heeft minister-president Hira noema een verklaring afgelegd. Hij zeide volgens Domei o.a.: „Het is nauwelijks noodig te vermel den, dat Japan staat tegenover een kri tieken toestand, die zijn weerga niet heeft in de Japansche annalen en het is geen gemakkelijke taak dien te boven te komen. Ik geloof echter stellig, dat het niet onmogelijk is deze moeilijkheid te overwinnen, wanneer regeering en volk zich slechts hecht aaneensluiten onder den keizerlijken invloed en volledig ruimte geven aan den traditioneelen geest De tegenwoordige aangelegenheid is uiterst dringend en eischt een verdere eenheid en so lidariteit der natie. Het is onnoodig te zeggen, dat de algeheele nationale hulpbronnen geconcen treerd behooren te worden ter bereiking van het doel der Japansche expeditie in China. Wat de beëindiging betreft van het Chineesche inci dent, zal het nieuwe kabinet de onveranderlijke politiek voortzetten, die door zijn voorganger is geformuleerd en door den keizer goedgekeurd. Het nieuwe kabinet heeft ook besloten alle gefor muleerde programma's ten uitvoer te leggen en heeft zijn taak aangevangen in overeenstemming met deze onveranderlijke politiek. Ik ben diep onder den indruk van de angstvallige zorg, die door de natie besteed wordt aan het verrichten van haar plicht als volk achter de kanonnen, waarbij zij zich de ontberingen en nooden, die ge leden worden door de expeditietroepen in China, voor den geest haalt en een bereidwillig oor leent aan de ongemakken, die de crisisorganisatie van haar land begeleiden. Onder de huidige omstan digheden ben ik vastbesloten mijn best te doen om de moeilijkheden te boven te komen, waar tegenover Japan geplaatst is." EINDE DER AMERIKAANSCHE CHAUFFEURSSTAKING. NEW YORK 4 Januari Reuter/A. N. P.) Burgemeester Laguardia heeft de taxichauffeurs bewogen hun staking Vrijdag te beëindigen. Hij heeft hun arbitrage toegezegd. .NOG EEN BATALJON SENEGALEEZEN NAAR DZJIBOETI. MARSEILLE 4 Januari (Havas-A. N. P.) Vrijdagmiddag zal een bataljon Senegaleesche tirailleurs aan boord van het mailschip „Athos" naar Dzjiboeti vertrekken. Amerika's begrooting voor 1940. Ruim 300 millioen dollar meer dan op de voorafgaande begrooting. 2266 millioen voor herstel en leniging van nood. Reuter meldt uit Washington 5 Ja nuari: Vandaag is de begrooting voor 1940 aan het Congres voorgelegd. Deze begrooting wijst een deficit uit, met aanzienlijke uitgaven voor de lands verdediging. In zijn boodschap aan het Congres zette Roosevelt de volgende punten uiteen: Gedurende de afgeloopen negen jaar hebben de uitgaven de inkomsten overtroffen. Het is noodzakelijk de landsverde diging te versterken. Het geld der belastingbetalers mag niet „in zee" geworpen worden. De inkomsten uit voorspoedige ja ren moesten worden gebruikt om de uitgaven in kwade jaren te dekken. Li dit stadium van herstel is het niet verstandig de uitgaven sterk te besnoeien of zware nieuwe belas tingen te heffen. Een matige belastingverhooging is ingevoerd ten einde aan de uitgaven tegemoet te komen. Het tekort voor het belastingjaar 1939 wordt geraamd op ongeveer 3.972 millioen dollar. De inkomsten worden geraamd op 5.520 millioen en de uitgaven op 9.492 millioen. Voor 1940 worden de inkomsten geraamd op 5.669 mil lioen dollar en de uitgaven op 8.995 millioen. Bij de uitgaven voor 1940 is voorzien in 1.319 millioen voor de landsverdediging; 319 mil lioen meer dan het programma van 1939. waarvan 99 millioen voor het voortzetten van het bestaande programma en 210 millioen voor een nieuw programma en 210 millioen 500 millioen dollar, dat later zal worden inge diend. Andere uitgaven omvatten 2266 millioen voor herstel en leniging van nood, waarvan 1750 voor de Work Progress Administration, de National Youth Administration en de Farm Security Administration. De totale uitgaven voor het belastingjaar, dat geëindigd is op 30 Juni 1938, uitgezonderd de aflossing van de schuld en de uitgaven, welke worden bestreden uit de inkomsten der posterijen, bedroegen 7625 millioen dollar, de inkomsten bedroegen 6241 millioen, zoodat het tekort 1384 millioen bedroeg. De grootte van de openbare schuld zal op 30 Juni 1940 vermoedelijk 44.457 millioen dol lar bedragen. De boodschap van den president met de begrooting dringt evenals zijn boodschap met betrekking tot den staat, aan op de noodzakelijkheid het nationale inkomen te vermeerderen. Roosevelt is van meening, dat een groot deel van de uitgaven voor de landsverdedi ging in een speciale categorie op tijdelijken grondslag kunnen worden geplaatst. Hij voegde hieraan toe, dat er een zekere critiek wordt geleverd op de wijze, waarop de regeering in de begrooting uitgaven opneemt voor ontwerpen, welke zichzelf liquideeren of andere kapitaalsbelegging, welke de welvaart van het land vergroot. President Roosevelt verklaarde verder, dat veel van de uitgaven van zijn regeering blij vend voordeel zullen afwerpen. Het geld der belastingbetalers wordt niet weggegooid, doch er worden waardevolle dingen voor gekocht. Een groot deel van het tekort is omgezet in tastbare aanwinsten voor de nationale wel vaart en het overschot is belegd in het be waren van menschelijke hulpbronnen. Een jaar geleden heeft de president aan bevolen door middel van werkverschaffing en andere middelen de dalende lijn van den han del omhoog te leiden. Dit programma heeft aanmerkelijk bijgedragen in de bestaande op- waartsche beweging van het zakenleven en bedrijfsleven en hij voelt, dat zoowel zaken lieden als boeren en werklieden, alsook werk- loozen recht hebben op de verzekering, dat dit programma niet zal worden beperkt, noch door arbitrage, noch door geweld. Roosevelt is van meening, dat hij het in zicht van de meest vooruitziende economen weergeeft, wanneer hij zegt, dat het niet ver standig zou zijn de uitgaven te zeer te beknot ten, of te hooge belastingen op te leggen in dit stadium van herstel, doch in verband met de uitbreiding van het programma der bewa pening en de betalingen aan den landbouw kunnen de belastingen wel een weinig worden opgevoerd. De president raadde verder het Congres aan de veelzijdige belastingen op de inkomsten, welke in Juni en Juli a.s. ten einde loopen, te verlengen en het driecents posttarief te hand haven. Afgezien van de fondsen van de Work Pro gress Administration, welke bijna zijn uitge put en welke onmiddellijk ingrijpen van het congres noodig maken, zijn de grootste bedra gen voor 1940 uitgetrokken voor de vloot, n.l. 720 millioen, voor het leger, waarbij inbegre pen het beheer van het Panamakanaal, n.l 515 millioen en den landbouw, n.l. 705 millioen 705 millioen. Roosevelt stelt voor, dat de fondsen, be schikbaar voor het bouwprogramma der ma rine, met 115 mill, zullen worden verhoogd tot 270 millioen en dat 74 millioen ter beschik king zal worden gesteld van de marine lucht vaart. De president zette uiteen, dat in 1940 de bouw van twee slagschepen is voorzien en dat een uitbreiding van de luchtvloot der marine met 93 toe stellen reeds is toegestaan. Een totaal van 3.000 vliegtuigen moet worden be reikt. De begrooting voorziet eveneens in het werven van 5.500 recruten voor de marine tot een totaal van 113,000. Verder stelt Roosevelt voor nog een half millioen extra ter beschikking te stellen voor het bouwen van een bestuurbaar luchtschip, waarvoor het congres reeds drie millioen be schikbaar heeft gesteld. Roosevelt gaf geen nadere uiteenzetting van de nieuwe belastingen, doch stelde voor de „nuisance levies" welke 30 Juni zouden af- loopen, te verlengen. Het verzoek om 500 millioen extra voor de landsverdediging zal begin volgende week door Roosevelt aan het Congres worden ge daan. Men verwacht, dat hij dan een nadere uiteenzetting zal geven van de plannen tot versterking der landsverdediging. Speciale boodschap voor steunuitgaven. Nader verneemt Reuter uit Washington: Roosevelt heeft het Congres gisteravond een verrassing bereid door het een speciale bood schap te doen toekomen, waarin hij er op aan dringt, dat het Congres zal toestemmen in een post van 875 millioen dollar voor de bestrij ding der steunuitgaven voor 2.700.000 menschen tot 30 Juni. Het tekort op de begrooting zal met dit bedrag stijgen. Men verwacht in het Congres strijd over dezen post, daar de conservatieve leden een bedrag van 500 millioen voldoende achten. Het allerbeste natuurlijke Bronwater. (Adv. Ingez. MedJ PROGRAMMA ZATERDAG 7 JANUARI 1939 HILVERSUM I 1875 en 301,5 M. VARA-Uitzending. 10.0010.20 v.m. en 7.30 —8.00 VPRO. 8.00 Gramofoonmuziek. (Om 8.16 Berichten). 10.00 Morgenwijding. 10.20 Voor Arbeiders in de Continubedrijven. 12.00 Gramofoonmuziek. (Om 12.15 Berichten). 1.00 Orgelspel en gramo foonmuziek. 2.00 Causerie „Vegetarisme en eco nomie". 2.153.00 Pianovoordracht. 3.05 Muzi kale causerie met gramofoonillustraties. 3.35 Rotterdamsch Pianokwartet. 4.30 Esperanto-uit- zending. 4.50 Gramofoonmuziek. 5.30 Filmland. 6.00 Orgelspel. 6.30 Groningsche uitzending. 7.00 VARA-Kalender. 7.05 Gramofoonmuziek. 7.10 Politiek radiojournaal. 7.30 Causerie „Nu Kerst mis weer voorbij is". 8.00 Herhaling SOS-Be- richten. 8.03 Berichten A. N. P., VARA-Varia. 8.15 Voor schakers. 8.15 VARA-orkest en solist. 9.00 Causrie „Opnieuw de VARA vooruit!" Hierna: Gramofoonmuziek. 9.15 „En nu.... Oké". 10.30 Brichten A. N. P. 10.35 Zang, orgel en spreker. 11.00 Souvenirorkest en solist. 11.30 De Ramblers. 11.5512.00 Gramofoon muziek. HILVERSUM n, 415,5 M. KRO-l itzending. 4.00—5.00 HIRO. 8.009.15 Gramofoonmuziek. (ca. 8.15 Berich ten). 10.00 Gramofoonumuziek. 11.30 Gods dienstige causerie. 12.00 Berichten. 12.15 KRO- orkest. (1.001.20 Gramofoonmuziek). 2.00 Voor de rijpere jeugd. 2.30 Gramofoonmuziek. 2.45 Kinderuur. 4.00 Gramofoonmuziek. 4.05 Cau serie „Het Bellamy-Jaar 1939: Een stap naar een betere samenleving". 4.20 Gramofoonmu ziek. 4.25 Causerie „Bij de jaarwisseling". 4.40 Gramofoonmuziek. 4.45 Causerie „De toestan den in het Hiernamaals". 5.00 KRO-Melodisten en solist. 5.30 Esperantonieuws. 5.45 KRO- Nachtegaaltjes. 6.15 Gramofoonmuziek. 6.20 Journalistiek weekoverzicht. 6.45 Berichten, gramofoonmuziek. 7.00 Berichten. 7.15 Cause rie „Het Bevolkingsvraagstuk (I)". 7.35 Actueele aetherflitsen. 8.00 Berichten A. N. P.. KRO-Me- dedeelingen. 8.15 Meditatie met muzikale om lijsting. 8.35 Gramofoonmuziek. 8.45 KRO- orkest. 9.15 Selectie „Polenblut", operette. 9.35 Revue-programma. 10.05 KRO-Melodisten en solist. 10.30 Berichten A. N. P. 10.40 Film praatje. 10.55—12.00 Gramofoonmuziek. DROITWICH, 1500 M. 11.20 Pianovoordracht. 11.50 Orgelspel. 12.20 Gramofoonmuziek. 1.20 Alfred van Dam en zijn orkest. 2.20 Pianovoordracht. 2.50 Falkman en zijn Apache-orkest. 3.20 Sportreportage. 4.05 Gramofoonmuziek. 4.35 BBC-Revue-orkest en -koor en solisten. 5.20 Hugo Righold en zijn con cert-orkest. 6.20 Berichten. 6.50 Sportpraatje. 7.05 BBC-Harmonie-orkest. 7.50 Actueel pro gramma. 8.20 Music Hall-Programma. 9.20 Be richten. 9.45 Amerikaansch overzicht. 10.00 BBC-Theater-orkest en solist. 11.05 Declamatie. 11.20 Jack Harris en zijn Band. 11.5012.20 Dansmuziek (gr.pl.) RADIO PARIS, 1648 M. 7.55; 9.00; 10.00; 10.25 en 11.20 Gramofoonmu ziek. 12.30 Zang. 1.05 Gras-orkest. 2.40 Gramo foonmuziek. 2.50 Zang. 3.50 Vioolvoordracht. 5.00 Stubb-kwartet. 7.15 Gramofoonmuziek. 7.20 Pascal-orkest. 8.35 Pianovoordracht. 8.50 Ra- diotooneel. 9.30 Variété programma. 10.25 Sym- phonieconcert m.m.v. soliste. 10.50. Gramofoon muziek. 11.2012.50 Jo Bouillon's orkest. KEULEN. 456 M. 5.50 Gramofoonmuziek. 6.30 Walter Raatzke's orkest. 7.50 Danziger Landesorkest. 11.20 en 12,35 Omroeporkest. 1.30 Gramofoonmuziek. 3.20 Gevarieerd programma. 5.55 Pianoduetten. 6.30 Concert. 7.30 Omroeporkest en een Orkest van de Rijksarbeidsdienst. 9.50 Hermann Hagestedt met zijn Amusementsorkest. 11.20 Gramofoon muziek. 1.202.20 Nachtconcert. BRUSSEL, 322 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 en 1.30 Omroep orkest. 1.50 en 2.25 Gramofoonmuziek. 2.55 Bioscooporgelconcert. 3.20 Conservatorium-or kest en solist. 4.50 José-Guédariana-orkest. 6.20 Omroeporkest en soliste. 8.20 Militair orkest. 10.30 Populair concert. 11.20—12.20 Gramofoon muziek. BRUSSEL, 484 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 1.00 en 1.30 Omroep orkest. 1.50 Gramofoonmuziek. 2.35 Marceau Burton's Musette-ensemble. 4.20 en 5.10 Gra mofoonmuziek. 5.34 Omroeporkest. 6.10 Gramo foonmuziek. 6.35 Pianovoordracht. 7.35 Gramo foonmuziek. 8.20 Omroepsymphonie-orkest en soliste. 9.05 Omroepkoor en gramofoonmuziek. 9.40 Vervolg orkestconcert. 10.30 Omroepdans- orkest. Hierna tot 12.20 Gramofoonmuziek. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.30 Gevarieerd programma. 8.20 Berichten. 9.40 Sportreportage. 9.50 Het Pozniak-Trio. 10 05 Beirchten 10.20—12.10 Omroeporkest en solis ten (opn.)

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 9