Drie tankbooten NIGER B.en W.van Amsterdam antwoorden: Heeft de Mammoet op de Veluwe geleefd? H"A'ARC EM'S DAGBCAD 3 in kruiend ijs bekneld- Loopen groot gevaar in elkaar gedrukt te worden. Bemanning over het ijs naar Hindeloopen- Drie tankbooten, t.w. de Leonide 7, de Leonide 1 en de Shell 6, gesleept door de sleepboot Tina van de Gebrs Wagemakers uit Groningen, hebben op ongeveer zes kilometer WestNoord- West van Hindeloopen op het IJsel- meer de reis moeten staken tengevolge van het kruiende ijs. Het convooi was Zondagmorgen om ongeveer negen uur uit Stavoren vertrokken met be stemming Kor nwer der zand. Het zou de reis maken via een vaargeul, welke tijdens de vost- periode door een ijsbreker was opengehouden. Tevoren had men uit Stavoren Kornwerder- zand opgebeld om te informeeren of de geul nog bevaarbaar was, waarop een bevestigend antwoord was ontvangen. Veiligheidshalve echter moesten de booten op ongeveer zes kilometer W.N.W. van Hinde loopen de reis staken. Kort nadat de schepen gestopt waren, werd de stuurhut van de Leo nide 1 door het kruiende ijs van het dek af geschoven. Ook onder de twee andere tank booten begon het ijs op te schuiven en het ge vaar was niet denkbeeldig dat de booten in elkaar gedrukt zouden worden. De bemanning verliet hierop de schepen, sprong op het ijs en begaf zich aan boord van de sleepboot. Een kwartier nadien, om ongeveer elf uur, achtte men den toestand op de sleepboot ook niet meer veilig, zoodat men ook deze verliet. Al leen de bemanning van de „Tina" zelve, bleef aan boord. De uit acht leden bestaande bemanning van de drie tankbooten, waaronder de vrouw van den kapitein van één der booten, aanvaardde loopend over het ijs den tocht naar Hinde loopen, waar zij anderhalf uur later aankwam. Een der opvarenden, die invalide was. heeft men door middel van een geïmproviseerde slee over het ijs vervoerd. Eenige bewoners van Hindeloopen zijn de opvarenden tegemoet geloopen, om hun een plaats aan te wijzen, waar ze goed aan land konden gaan. De Tina zou trachten alleen naar Stavoren terug te keeren. De drie tankers blijven in het ijs liggen. Hun toestand is zeer critiek, vooral van de Leonide 1, die reeds vrij diep ligt en haast niet meer is te zien. Er bestaat groot gevaar dat de booten in elkaar gedrukt zullen wor den. Indien het kruien van het ijs tijdig ophoudt, zal de Tina zich weer naar de tankers bege ven om ze vlot te sleepen. De Leonide 1, metende 99 ton, was geladen met 80.000 liter benzine, gasolie en petroleum, de Leonidas 7, metende 181 ton was geladen met 20.000 liter petroleum en 40.000 liter waterballast en de Shell 6, metende 175 ton, had 30.000 liter waterballast in. De Leonidebooten zijn eigendom van de firma J. Vroege te Alblasserdam en de Shell- boot behoort toe aan de Koninklijke Petro- leummaatschappij DE ZEDENMISDRIJVEN IN DE OOST BATAVIA, 7 Januari. (Aneta-ANP) Op last van den officier van justitie te Batavia is in de hoofdstad nog een Europeesch particulier in preventieve hechtenis gesteld in verband met de zedenmisdrij ven. MEDAN, 7 Januari. (Aneta-ANP) Op last van den officier van justitie werd nog een Euro peesch employé van een scheepvaartbedrijf in preventieve hechtenis gesteld. Deze was te Be- lawan werkzaam. Bij de nadering der politie sprong de man te water, doch deze poging tot zelfmoord mislukte, waarna hij naar Medan werd overgebracht. DJOKJAKARTA, 7 Januari (Aneta-ANP) Een Europeaan, die te Solo werd gearresteerd in verband met de zedenmisdrijven, is weder op vrije voeten gesteld. Crematie prof. mr. H. W. C. Bordewijk. Zaterdagmiddag vond op Westerveld de crematie plaats van wijlen prof. mr. dr. H. W C. Bordewijk, in leven hoogleeraar aan de Rijksuniversiteit te Groningen. Het slechte weer en de slechte wegen heeft velen niet weerhouden, de eenvoudige plech tigheid bij te wonen en toen de baar langs de besneeuwde paden naar de aula werd gedragen, werd deze gevolgd door een groot aantal be langstellenden, vooral uit de universitaire rijen. O.a. merkten wij op mr. dr. H. J. Rei- nink, secretaris van het College van Curato ren der Groningsche Universiteit, dr. P. J. van Rhijn, secretaris van den Senaat, de hoog leeraren mr. H. van Goudoever, prorector, mr. J. H. van Meurs. mr. dr. R. D. Kollewijn, mr. C. W. v. d. Pot Zzn., dr. L. Polak Daniëls, dr. S. Cohen, prof. dr, J. Walch uit Parijs, verte genwoordigers van den Senaat van het Gro ningsche Vrouwen Studentencorps Magna Pete, van Pictura, Groningen, ook vele hoog leeraren van andere universiteiten, voorts o.a. dr. J. A. H, W. Hacke, directeur-generaal van den Arbeid, J. P. van Lonkhuijzen, directeur der Nederl. Heide Mij., A. H. Baron van Har- denbroek van Ammerstol te Haarlem, J. S. van Braam, secretaris van de Nederlandsche Vereeniging van Rentmeesters, den Haag, Jhr. mr. E. B. F. R. G. Wittert van Hoogland na mens den Hoogen Raad van Arbeid enz. In de aula werd allereerst het woord gevoerd door een broer van den overledene. We wisten allen, dat de slag dreigde, aldus spreker. Nu deze eenmaal is gevallen, is het moeilijk vol komen den omvang van dit verlies te reali- seeren. Spreker schetste de moeilijke jaren van de jeugd van zijn broeder en zijn groote ver knochtheid aan zijn ouders. Professor Goudoever sprak namens de Uni versiteit en als vriend. Wat hij bij zijn oplei ding ontvangen heeft heeft prof. Bordewijk met woekerrente teruggegeven. Hij was een der markantste theoretici en heeft noest ge arbeid met den inzet van al zijn krachten. Daarbij ging het steeds, om de zaak to dienen en niet om eigen eerzucht of oordeel. Prof. dr. Jan Walch schetste het rijke leven van zijn vriend, dien hij meer dan veertig jaren had gekend. Nadat de baar onder orgelspel van het Largo van Handel was neergelaten, dankte de broer de aanwezigen, in het bijzonder de sprekers, voor hunne belangstelling. Eerste Kamer eritiseert mr. Goseling. Geen lof voor het gevoerde beleid. Blijkens het voorloopige verslag der Eerste Kamer over de justitiebegrooting voor 1939 verklaarden verscheidene leden den minister geen lof te kunnen brengen voor het door hem gevoerde beleid. Zij twijfelen geenszins aan 's ministers be kwaamheid, maar meenden, dat de resultaten van zijn beleid toch niet beantwoorden aan de bij zijn optreden gekoesterde verwachtingen, noch zijn stelligheid van toon bevestiging vond in zijn daden. Met name achtten zij de rechtszekerheid het gezag sedert het optreden van dezen bewindsman niet te zijn verstevigd. In dit ver band werd in het bijzonder gewezen op de „zaak-Oss" en de „wilde-bussen-quaestie". Wat voorts het terrein der wetgeving be treft, wachten sinds langeren of korteren tijd tal van belangrijke onderwerpen op afdoening. De Ossche zaak. Enkele leden wezen op den onbevredigenden indruk, dien 's ministers optreden tegen de brigade Oss der Koninklijke Marechaussee, naar bleek tijdens de behandeling van deze zaak in eerste instantie in hooger beroep, in breeden kring heeft gemaakt. Andere leden waren van oordeel, dat een bespreking van het door den minister te dezer zake gevoerde beleid behoorde te worden uit gesteld, totdat de Tweede Kamer zich aan de hand van de door den minister toegezegde nota nader over deze zaak zou hebben uitge sproken. Autobusdiensten. Verscheidene leden waren van oordeel, dat de door den minister tegen zoogenaamde wilde autobusdiensten genomen maatregelen op een tijdstip, waarop een uitspraak van den Hoogen Raad kon worden verwacht, waarbij artikel 2 van het Reglement Autovervoer Personen (R.A.P.) niet verbindend zou worden ver klaard gelijk dan ook is geschied terecht ontstemming heeft gewekt. Het te dezen ge voerde beleid heeft niet bijgedragen tot ver sterking van het gezag. Verschillende andere leden achtten 's mi nisters optreden tegen de ondernemers der be doelde busdiensten niet te laken. Teneinde de nakoming te verzekeren van de uitspraken van den president der rechtbank te Amster dam was de minister wel verplicht de politie te instrueeren. Is de fout, zoo werd dezerzijds gevraagd, niet veeleer te zoeken bij het depar tement van waterstaat, dan bij dat van justi tie? Nog andere leden, die geneigd waren, deze vraag bevestigend te beantwoorden, meenden toch tegenover het door de zooeven aan het woord zijnde leden aangevoerde argument te moeten stellen, dat er ook andere rechterlijke uitspraken waren, dan de Amsterdamsche en het alleen uit dien hoofde reeds de voorkeur zou hebben verdiend, indien de minister het arrest van den Hoogen Raad had afgewacht. Overigens hadden deze leden er zich over verwonderd, dat het mogelijk was, dat deze zaak zich toedroeg, als is geschied Handhaving van het gezag. Verscheidene leden verklaarden niet geheel te zijn voldaan over 's minister beleid ten aan zien van de handhaving van het gezag en zijn optreden tegen excessieve uitingen en extre mistische stroomingen. Met aandrang bepleitten zij een zoo krach tig mogelijk optreden tegen anti-semietische uitingen, opdat deze „nationale schande" binnen de engst mogelijke grenzen worde ge houden. Vreemdelingenrecht. Verscheidene leden verklaarden, dat ook het beleid van den minister ten aanzien van het toe laten van Duitsche vluchtelingen, vervolgd om der wille van politieke overtuiging, geloof of ras, hun geen volkomen voldoening vermocht te schenken. Al stemden zij toe, dat tegen onbelem merde toelating van vluchtelingen in ons land groote bezwaren bestaan, zij meenden toch, dat het verstand aan de stem van het hart wel eens te veel het zwijgen oplegt. Tegenover zoo schrij nend leed moge, vooral waar het kinderen geldt, aan ambtelijke voorschriften niet met groote ge strengheid worden vastgehouden. Verschillende andere leden waren van oor deel, dat niet steeds voldoende begrip wordt ge toond voor de groote moeilijkheden, welke zou den ontstaan, indien de regeering te dezen een andere gedragslijn had gevolgd en zou volgen. Het is een eisch van zelfbehoud, slechts een zeer beperkte toelating van vluchtelingen te doen plaats hebben Naleving verkeersvoorschriften. Verscheidene leden meenden, dat in het be lang van de verkeersveiligheid zoo krachtig mo gelijk diende te worden opgetreden tegen over treding van verkeersregelen. Zij vertrouwden, dat de minister in die richting werkzaam wilde zijn. Er is alleszins reden om in bepaalde geval len voorgoed besturen van een motorrijtuig te verbieden ROTTERDAM DOET WEER EEN STAP TERUG. Vliegveld-Zestienhoven weer aan de orde. WAALHAVEN AAN DEFENSIE AANGEBODEN B. en W. van Rotterdam hebben den raad machtiging gevraagd de regeering te verzoe ken thans de gevraagde toestemming tot den aanleg van een luchtvaartterrein in den pol der Zestienhoven ten spoedigste te verleenen Indien die toestemming wordt verleend, blijft de gemeente bereid Waalhaven aan defensie af te staan en mede te werken tot een rege ling inzake medegebruik van dat terrein door defensie gedurende den overgangstijd. B. en W. gronden dit voorstel op de uit spraak der Tweede Kamer van 20 December j.l. door de aanvaarding van de motie-v. d. Waerden c.s. en voorts op de. in de correspon dentie tusschen regeering en Rotterdam voor komende toezegging, dat Rotterdam toestem ming zou verkrijgen tot verplaatsing van de burgerluchtvaart van Waalhaven naar een terrein in den polder Zestienhoven, wanneer de vraag of een voor Amsterdam, Den Haag en Rotterdam centraal gelegen luchtvaart terrein moet worden ingericht, ontkennend beantwoord wordt. De beantwoording dier vraag mocht, krach tens indertijd gedane mededeeling van de reegering. worden tegemoet gezien omstreeks de jaarwisseling 1938 1939, zoodat B. en W. thans op een spoedige beslissing van de regee ring meenen te mogen aandringen. om zoo maar „LUK RAAK" te bestellen bij de „EERSTE DE BESTE" 't Is van groot belang} van WIEN U Uw brand stoffen betrekt! Goede brandstof bezit 'n H00CE CALORISCHE WAARDE en is déarom HAARLEM - Telef. 10070 (Adv. Ingez. MedJ Bepaalde kring genoot niet een zekere voorkeur. Vragen van Mr. Van Wijck beantwoord. In antwoord op vragen van het raadslid mr. Van Wijck (men zie ons nummer van Za terdag - red.) betreffende het onderzoek in de erfpachtskwestie, deelt het college van B en W. mede, dat het van bedoeld artikel in het ochtendblad van de „Telegraaf" van 6 Januari heeft kennis genomen. In verband hiermede verwijzen B. en W. naar het door den wethouder De Miranda op 6 Januari j.l. aan de bladen verstrekte com muniqué, hetwelk in de avondedities van dien datum is opgenomen. Zij voegen hieraan toe dat hun tot Vrijdag van een justitieel onder zoek niets bekend was, dat zij ook thans nog geen kennis dragen van het tijdstip, waarop bedoeld onderzoek is begonnen, en evenmin van den omvang daarvan. De mededeeling in het artikel, dat de dienst der Publieke Werken zich buiten den wethouder om tot het college van burgemeester en wethouders heeft ge wend, is niet juist. B. en W. kunnen geen inlichtingen verstrek ken omtrent den stand van het onderzoek door de rijksrecherche en omtrent de tot nu toe verkregen resultaten daarvan. De burgemeester heeft den raad bijeenge roepen tegen Woensdag JJ. Januari a.s. Het antwoord op de vraag, of B. en W. kun nen erkennen, dat vaak gronden werden toe gewezen aan een kring van lieden, die blijk baar een zekere voorkeur genoten luidt vol strekt ontkennend. (AJNP.). Groot-Badhuis te Zandvoort wordt openbaar verkocht. Het hotel „Groot-Badhuis" te Zandvoort, eigendom van de N.V. Groot-Badhuis, zal op Woensdag 15 Februari, in het openbaar wor den verkocht. Of hierdoor voor Zandvoort veel zal veran deren is te betijfelen. Het hotel zal zeker een nieuwen eigenaar of eigenaresse krijgen, die het in het aanstaande seizoen zal exploitee- ren. Wel werd ons medegedeeld, dat de tegen woordige directeur, de heer C. A. C. Gunters, Zandvoort metterwoon gaat verlaten om zich in Apeldoorn te vestigen. Een kies en een wervel gevonden. Bij het z.g. Hondslog aan den Hars- kamperweg nabij Lunteren heeft een grintgraver eenige beenderen blootge legd, die door dr. Raven van de rijks universiteit te Utrecht, met behulp van andere deskundigen, onderzocht zijn. De beenderen bleken afkomstig te zijn van een Mammoet, hetgeen zeer opmerkelijk is, daar tot dusverre op de Veluwe van deze dieren nim mer iets gevonden werd. Een wervzl en een kies bevonden zich nog in gaven toestand, de an dere beenderen vielen na aanraking uiteen. Voorts werd op dezelfde plek een bliksem- buis (fulguriet) blootgelegd. Zulk een buis kan in den zandbodem ontstaan door bliksemin slag. De zandkorrels smelten dan door de hooge temperatuur en klitten na afkoeling aaneen tot een glasachtige buis, die soms grillig, maar dikwijls ook zeer regelmatig ge vormd is. De thans gevondene was eenige me ters lang. In de buurtschap de Valk werden bij graaf werk een groot aantal urnen en een klokbeker gevonden. Voorts trof men daar aardewerk aan, waarvan de herkomst nog niet kon wor den vastgesteld. De belangrijke archaeologische vondsten zullen binnenkort in den „Koepel", waar reeds tal van Oud-Veluwsche voorwerpen aanwezig zijn, worden ondergebracht. De Mammoet Is een geweldig olifantsachtig dier geweest, dat in het diluviale tijdperk heeft geleefd. Volgens de wetenschap moet het dier niet beschouwd worden als de voor vader van den olifant, hoewel er zeer groote uitwendige gelijkenis tusschen beide bestaat De mammoet was echter veel grooter dan de olifant; zijn kop besloeg een kwart van de lengte van het lichaam. De slagtanden waren zeer groot, er zijn exemplaren gevonden, wel ke zelfs zeven meter lang waren en 80 k.g wogen. Zelfs thans is 't Ivoor van mammoets tanden nog een handelsartikel. Het lichaam van den mammoet was bedekt met lang. don ker haar. Zeer goed geconserveerde exempla ren zijn in het Poolijs gevonden. De mammoet was een planteneter. Muilkorven van een hond geëisclit. President van rechtbank verklaart zich echter onbevoegd. De president van de Amsterdamsche recht bank heeft uitspraak gedaan in een kort ge ding tusschen een villabewoner van Crailoo (Blaricum) als eischer en diens buurman die in het bezit is van een Duitsche herders hond welke naar het oordeel van eischer ge vaar oplevert voor de omgeving, als gedaagde De villabewoner haar herhaaldelijk over den hond geklaagd en hij vreesde, daar reeds enkele personen door het dier zijn aangeval len, dat ook zijn 5-jarig dochtertje zou worden gebeten. In kort geding vroeg hij daarom van den president een bevel aan den eigenaar om het dier te muilkorven, met oplegging van een dwangsom van f 100 voor iedere overtreding van dit verbod. De president weigerde echter de gevraagde voorziening, daar hij zich onbevoegd achtte, omdat hetgeen eischer vordert geen voor ziening bij voorraad is. Bovenendien acht de president het twij felachtig of in deze recht van eischer aan wezig is om de onderhavige vordering bij den gewonen rechter te doen geldig maken. Urk weer van levensmiddelen voorzien. Twee booten brengen voorraad voor vier weken aan. Zaterdagmiddag kwamen op Urk aan de post boot „Jhr. von Geusau" en de motorboot „Ido- nea", beide van de N.V. Urker Stoomboot Maat schappij, die 's morgens om zeven uur van den Vossenwaard vertrokken waren. De twintig passagiers hadden den nacht aan boord doorgebracht. Ook de vracht van de beide booten bedroeg een aanzienlijke hoeveelheid: voor vier weken levensmiddelen en zestien zak ken post. Ofschoon de reis zes uur geduurd had, kon men, gezien de moeilijke omstandigheden, toch van een vlotten overtocht spreken. Dit is voor namelijk te danken aan de waakzaamheid van den vuurtorenwachter, die de kapiteins Kroon van de Von Geusau en kapitein van Dokkum van de Indonea regelmatig radiografisch aan wijzingen heeft gegeven omtrent den te volgen koers. DRIEKONINGENFEEST OP HET SLOT ASSUMBURG. Door den Haarlemschen Trekkersbond was op het slot Assumburg te Heemskerk in het afgeloopen week einde een Driekoningenfeest georganiseerd. Tijdens het voorlezen van de „troonrede". F"n halve eeuw geleden On Haarlem's Dagblad van 1889. 9 Januari: Op 31 December 1887 telde deze ge meente 48675 zieken. In het afgeloopen jaar bedroeg het aantal geborenen 1704. Er overleden 999 personen. In de ge meente hebben zich gevestigd 3568 per sonen, en daaruit zijn vertrokken 3108 personen. De bevolking is dus in 1888 vermeerderd met 1165 personen en be droeg op 31 December 49840 zieken. De sterkte van het garnizoen was 1054, de bevolking der gevangenis was 5 en die van het krankzinnigengesticht 21 per sonen. Er hebben 23 tweelinggeboorten plaats gehad en er zijn 312 huwelijken gesloten. De „Klotterped'' wordt ontgonnen. Naar wij vernemen heeft de Nederlandsche Heide Maatschappij voor rekening van de Coop. Roermondsche Eiermijn G. A. te Roer mond aangekocht het bijna 200 H.A. groote complex „De Klotterpeel", gelegen in de on middellijke nabijheid van het kerkdorp de Rips (Gem. Bakel) aan den harden weg Deurne-Oploo. De koopers zullen dit complex thans zoo spoedig mogelijk in werkverschapping dcor de Nederlandsche Heide Maatschappij doen ont ginnen en het daarna in boerderijen van 10-12 H.A. grootte aan Noord-Brabantsche of Limburgsche boeren uitgeven. Dit werk is een uitstekend object voor werkverschaffing en biedt bovendien een blij vende bestaansmogelijkheid voor een belang rijk aantal nieuwe gezinnen. Dit te meer, wijl het niet de bedoeling is een winst te maken, doch de gronden zoo rationeel en zoo goed mogelijk te ontginnen, ze daarna een jaar met lupine en rogge te bebouwen en ze dan on middellijk tegen kostenden prijs aan de boeren uit te geven. De boeren zullen er dan zelf hun gebouwen op moeten stichten. Deze werkwijze is naar de meening van de Nederlandsche Hride Maatschappij wel de beste weg om. met zoo weinig moge lijk kosten, aan de zich hier vestigende be volking de grootste zekerheid te bieden van een goede bestaansmogelijkheid. Het is de bedoeling dat reeds in Februari met een 200 man uit omliggende gemeenten in werkverschaffing zal worden begonnen. Manifest van tooneelspelers. Een groot aantal personen, allen behoorende bij het tooneel, hebben gemeenschappelijk vast gesteld, dat het noodzakelijk is geworden hun meening te doen kennen omti*ent tendenzen, die de vrijheid van het tooneel bedreigen. Meer en meer wordt opvoering van tooneel- stukken van sociale en cultureele beteekenis, die een uitspraak bevatten over de groote vraag stukken van het geweld en de onderdrukking, van het machtsmisbruik en de rechteloosheid, door bestuursinstanties en politieke groepen ver boden, andere stukken bereiken het publiek niet, omdat men een verbod vreest en geen risico in het toch reeds moeilijke tooneelbedrijf kan nemen. Door dezen gang van zaken kan het tooneel slechts zeer ten deele zijn functie als spiegel van den tijd en drager van cultuurwaarden, d. w. z. zijn opvoedende taak, vervullen. Tegen deze ontwikkeling protesteeren de too neelspelers unaniem. Zij doen een beroep op het publiek hierin naast hen stelling te nemen, om te verhinderen, dat het tooneel in zijn vrije ontplooiing wordt verstikt. Daarnaast protesteeren de tooneelspelers te gen de toenemende censuur, die op den inhoud der te spelen stukken wordt uitgeoefend, waar door tal van elementen uit de stukken zonder meer geschrapt worden. Zij herkennen hierin een aantasting van de vrijheid van het woord, die gevaren in zich draagt voor de toekomst van de geestelijke vrijheid in het algemeen. Een volk, dat slechts het toegelaten woord te hooren of te lezen mag krijgen, staat onder voogdij als onmondigen. Het ontvangt niet het vertrouwen, dat ieder mensch waard, dus menschwaardig is, en ziet zich allengs in de vrije ontwikkeling van zijn meening gestuit. Terwille van hun komst in het bijzonder en van de waarden der geestelijke vrij heid van het volk in het algemeen, protesteeren hierbij de tooneelspelers, in het vertrouwen, dat dit protest weerklank zal vinden. Aangezien de sociale taak der kunstenaars niet zoozeer een politieke dan wel een cultureele is, is het van belang hierbij vast te stellen, dat dit manifest mede ondersteund en ten deele ge ïnspireerd is door eenige honderden kunstenaars van ander ambacht dan het tooneel, welke kunstenaars zich vereenigd hebben in en rond om het kunstenaars centrum voor geestelijke weerbaarheid. Het organisatie bureau van dit centrum voor geestelijke weerbaarheid (Roelofsstraat 84, Den Haag) ontvangt gaarne de bewijzen van in stemming met den inhoud van dit manifest. Het manifest is onderteekend door ruim 80 tooneel spelers. FELLE BRAND BIJ BIOSCOOP- VOORSTELLING VOOR KINDEREN. Allen konden zich in veiligheid brengen BIOSCOOPZAAL, HOTEL EN KAPPERSZAAK GEHEEL AFGEBRAND. Zonadagavond tegen half zes heeft een felle brand gewoed in het bekende hotel van den heer G. de Boer, gelegen aan de Markstraat te Musselkanaal (gemeente Onstwedde). De brand is ontstaan door het vlamvatten van een film. tijdens een bioscoopvoorstelling voor kinderen. De brand woedde in de cabine, doch sloeg na korten tijd naar de zaal over. Het vuur verspreidde zich zeer snel en het duurde slechts korten tijd of het geheele ge bouw. dat twee verdiepingen hoog is stond in lichter laaie. De ongeveer honderdvijftig kinderen, die zich in de bij het hotel behoorende bioscoop zaal bevonden, konden veilig het gebouw ver laten. Ook de andere, zich in het gebouw be vindende personen, kregen geen letsel. Het hotel en de ernaast gelegen kappers zaak van den heer J. Koops gingen geheel verloren. Slechts korten tijd geleden was de bioscoop zaal van hotel Boer verbouwd en gemoderni seerd.

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 5