FRANCO'S TROEPEN NADEREN BARCELONA. RADIO PROGRAMMA DINSDAG 17 JANUARI 1939 HAARDEM'S PAGBUAD 5 Maandag werd Cervera bezet. In radioboodschap raadt Franco den Catalanen aan, zich over te geven Van het Catalaansche front wordt van Nationalistische zijde gemeld: De drie voornaamste rechtsche legers, welke convergeerend naar Barcelona oprukken, zijn thans ge middeld 67 KM. van hun doel ver wijderd. Maandag werd o.a. Cervera ingenomen. De opmarsch is gisteren voortgezet in alle sectoren van het Catalaansche front, dat thans is ingekrompen tot 150 KM. en dat van Tremp in het Noorden over Pons, Cervera, Bellfrat en Tamarit loopt. In den middelsten sector, waar de collonne BelLprat heeft veroverd, zijn de troepen van Franco gisteren ge middeld 10 K.M. opgerukt en thans staan zij op den Westelijken oever van den Rio Gaya. De Nationalistische radiozenders hebben gisteravond een boocdshap van Franco voor gelezen, waarin er bij de Catalanen op wordt aangedrongen, „met het oog op de onver mijdelijke overwinnink van de rechtschen de wapens neer te leggen". Franco kondigt aan, dat „de bevrijding nabij is". Den leiders van de vijanden wordt „iedere verantwoordelijkheid voor het ver goten bloed op de schouders gelegd, daar zij sinds den val van Bilbao wisten, dat zij den oorlog zouden verliezen. Op het belangrijkste oogenblik vluchtten zij naar het buitenland, evenals tijdens den val van Santander". Hij vervolgt: „Gij zijt volkomen overwon nen. Slechts het volkomen gebrek aan vader landsliefde en menschelijkheid kan nog bloed doen vloeien. De liefde voor het Spaan- sche volk, waarmede uw leiders schermen is bedriegerij. Zij, die bedrogen werden, heb ben niets te vrezeen: 270.000 gevangenen zijn er de getuigen van, dat wij haat noch wraak kennen. Leve Spanje". Volgens een mededeeling van het groote hoofdkwartier zou het aantal bij Tarragona gemaakte krijgsgevangenen en dat der deser teurs de 4.000 te boven gaan. Uit Madrid wordt gemeld, dat de bevol king het bericht inzake de terugtrekking der regeeringstroepen in Catalonië met zeer groote kalmte heeft opgenomen. „Liquidatie der regeering van Barcelona", De minister van binnenlandsche zaken van Franco, Serrano Suner, heeft een decreet uit gevaardigd tot „liquidatie van de regeering van Catalonië. De wet van 5 April 1938 uit gevaardigd na het innemen van Lerida, heeft het statuut vair een autonoom Catalonië af geschaft. Bij een nieuw decreet wordt bepaald, dat de provinciale deputaties van Barcelona, Tarragona, Lerida en Gerona weer in het bezit worden gesteld van de gebouwen waar in de Catalaansche generaliteit haar onder- afdeelingen heeft gehuisvest. Deze gebouwen ressorteeren in het vervolg onder het mi nisterie van binnenlandsche zaken. De functionarissen van de generaliteit blij ven op hun post, evenwel zal binnenkort een zuivering worden doorgevoerd. Ook zij wor den afhankelijk van het ministerie van bin nenlandsche zaken. Alle ambtenaren, die na 18 Juli 1936 werden benoemd worden onmid dellijk afgezet, zij kunnen evenwel voorlcopig in dienst worden gehouden als tijdelijke krachten, op voorwaarde, dat het onderzoek dat naar hun gedragingen zal worden inge steld, gunstige resultaten op zal leveren. Republikeinen geven den moed niet op. In een gisteravond door de Spaansche ambassade te Londen gepubliceerde verklaring wordt gezegd, dat „de door de Spaansche ambassade ontvangen indrukken van gezag hebbende zijde ons in staat stellen te' verkla ren, dat opnieuw zij, die denken, dat de oor log zijn einde nadert, zich zullen blijken te vergissen". De laatste successen van den vijand, zoo vervolgt de verklaring, hebben nauwelijks de effectieven of de strijd vaardigheid van het republikeinsche leger verminderd. De Spaansche regeering verklaart plechtig, dat in weerwil van de krachtige interventie van de uitstekend gewapende buitenlandsche infanterie en in weerwil van de pogingen, die de totalitaire staten thans aanwenden om de Spaansche republiek te vernietigen, het Spaansche volk heldhaftig verzet zal bieden tot het tenslotte de oogmerken van den over weldiger en zijn Spaansche bondgenooten zal hebben verijdeld. Een uit Barcelona ontvangen telegram meldt, dat de regeeringstroepen be weren de linies der rechtsche troe pen ten Noord-Westen van Granada op twee plaatsen te hebben doorbro ken en op minder dan 10 K.M. af stand te staan van den eenigen spoor weg. welke de stad met het rechtsche gebied verbindt. Zij bevinden zich ongeveer op 20 KM. van Granada. Versnqlde mobilisatie in Catalonië. Havas bericht uit Barcelona, dat de mobi lisatie en militairisatie der natie in versneld tempo worden voortsgezet. Van de zeven on der de wapenen geroepen lichtingen hebben die van 1921, 1920 en 1919 zich reeds aange meld. Thans roept het officieele staatsblad de lichtingen 1918 en 1917 op om zich aan te melden. De vakvereenigingen en organi saties der vrouwen werken samen met de pro ductiesyndicaten om vrouwen het werk te doen verrichten van naar het front geroepen man nen. 4000 vrouwen zijn reeds begonnen te werken. De vrouwen, die niet in staat zijn onmiddellijk mannen te cvervangen, zullen technische opleidingscursussen volgen. Militaire en officieuze kringen verhelen den ernst van den toestand niet, doch blijven kalm. De weerstand zal vastberaden en energiek geboden worden, zoo zegt men. Dezelfde kringen wijzen op het gebrek aan materiaal aan regeeringszijde. De ontzaglijke opstapeling van materiaal en manschappen verklaart volgens hen den rechtschen op marsch. Zij verduidelijken, dat de Nationa listen achthonderd vliegtuigen in den strijd brachten, terwijl de regeeringstroepen bijna geen vliegtuigen ter beschikking hadden. De verhouding in de geschutsterkten is onge veer zes tegen een. Barcelona kwam haar beloften na. Terugtrekking der buitenlandsche vrijwilligers verwerkelijkt. De Volkenbondsraad heeft gistermiddag een openbare vergadering gehouden onder voorzitterschap van den Zweedschen minister van buitenlandsche zaken, Sandler. De leden van den Raad namen kennis van het rapport der internationale militaire commissie, die er mede belast was de terugtrekking vast te leg gen van niet-Spaansche combattanten uit Spanje. Het rapport verklaart, dat op dit oogenblik het aantal buitenlandsche vrijwil ligers, die uit het republikeinsche Spanje ver trokken zijn 4610 bedraagt. Het door de com missie gecontroleerde getal vertegenwoordigt 47 pet. der in de Catalaansche zone gesta tioneerde elementen, de eenige zone, waarin tot dusver evacuaties ten uitvoer werden ge legd. Het rapport merkt op. dat de evacuaties in den aanvang in vrij snel tempo geschied den. maar dat zij een vertraging moesten on dergaan. die te wijten is aan den duur der di plomatieke onderhandelingen en dat in den huldigen staat der onderhandelingen de alge- heele evacuatie onder oogen gezien kan wor den. Het rapport kondigt aan, dat het ophan den zijnde vertrek van verdere buitenlandsche combattanten het totaal zou brengen op 6490. Het rapport verduidelijkt, dat op 1 September j.l. de internationale brigades 25.499 officieren, onderofficieren en manschappen omvatten, waarvan 40 pet. vreemdeling was. Ten aanzien van de kwestie der algeheele terugtrekking der buitenlandsche vrijwilligers verklaart het rapport: „Onderscheid moet gemaakt worden tusschen algeheele terug trekking van het front en algeheele terug trekking uit Spanje. Wat dit laatste betreft, moet uiteraard gewacht worden op de laatste evacuaties. Wat de algeheele terugtrekking van het front aangaat heeft de commissie de overtuiging gekregen, dat de terugtrekkings operaties volledig geëindigd zijn. Zij heeft geconstateerd, dat de actie der Spaansche regeering is uitgevoerd en dat de uitvoering der maatregelen, vastgelegd in het terugtrekkingsplan,, verwerkelijkt is in de lijn der ver plichtingen, die door den Spaanschen minister-president voor de Volken- bondsassemblée aanvaard zijn." Thans Burgos, verklaart Bonnet. De Raad heeft daarna zijn goedkeuring gehecht aan het rapport. De bevoegdheden der commissie werden met een maand ver lengd. Bonnet legde vervolgens een verkla ring af waarbij hij er op wees, dat naast de algeheele terugtrekking van vrijwilligers uit het republikeinsche deel van Spanje ook een algeheele terugtrekking van de buitenlandsche strijders uit de zone van Burgos moet komen. Eerst dan zal men bevrijd zijn van de ge varen voor internationale conflicten uit deze crisis, welker einde allen vurig wenschen. Eerst dan zal het mogelijk zijn te spreken over een kalmeering in het westen der Mid- dellandsche Zee, waar Spanje een essentieel element vormt van den status quo. Voorts zeide Bonnet, dat Frankrijk Spanje humanitaire hulp blijft geven en voor de duizenden Spaansche vluchtelingen 45.000 ton meel heeft beschikbaar gesteld, terwijl het niets zal nalaten om leed en ellende te ver lichten. De Spaansche minister van buitenlandsche zaken, Alvarez del Vayo, verklaarde, dat de Spaansche regeering niet alle faciliteiten van diplomatieken aard heeft gevonden, welke zij mocht verwachten voor de evacuatie der vrij willige strijders.Hij besloot zijn rede als volgt „De waarheidis thans vastgesteld't Spaansche leger voor 100 pet. bestaande uit Spanjaar den, strijdt voor de onafhankelijkheid des lands. Het rapport der commissie heeft deze waarheid met zoo'n kracht vastgesteld, dat het onnoodig is er een woord commentaar aan toe te voegen." Daarna werd nog gesproken door Lord Hali fax, die o.a. zeide, dat iedere kwestie, welke Spanje betreft, Groot Brittannië ten nauwste raakt. Ten einde het Spaansche volk weder zijn eigen rol te doen vervullen en een einde te maken aan den burgeroorlog, is het, aldus zeide Halifax, noodig, een einde te maken aan de buitenlandsche inmenging. Intusschen wil ik uiting geven aan mijn waardeering voor het werk der internationale commissie. Mijn land, aldus Halifax, waardeert het door de Spaansche regeering genomen initiatief. Halifax en Bonnet keerden den zelfden avond huiswaarts. In den trein hadden zij nog de gelegenheid de Zondag tijdens het diner gevoerde besprekingen voor te zetten. Scheepsramp aan de Schotsclie kust. Trawler met negen a tien opvarenden vergaan. Voor de kust van Aberdeen-Shire is gister avond een trawler vergaan en de negen of tien man, die zich aan boord bevonden, zijn naar men vreest allen verdronken. Massa-emigratie van Joden naar Dominica. 100.000 Joden zouden er wellicht opgenomen kunnen worden. De regeering van de West-Indische repu bliek Dominica zal zich, naar Reuter ver neemt, wellicht in overleg met de intergou- vernementeele vluchtelingencommissie, be reid verklaren, 100.000 Joodsche vluchtelin gen uit Europa op te nemen. De Dominicaan- sche consul-generaal te Londen, Sharles, heeft de Dominicaansche regéering voorstel len inzake een dergelijke regeling doen toe komen. Verkeersongelukken in Engeland. In 1938 bijna evenveel doodelijke ongevallen als in 1937. In 1938 zijn bij verkeersongelukken in En geland 6595 personen om het leven gekomen, in 1937 waren het er 6590. In totaal werden 226.854 personen gewond (in 1937 226.355). Ernstig gewond werden 50.977 personen, te genover 52,412 in 1937. WIEDEMANN NIET NAAR LONDEN? Officieele kringen te Berlijn en kringen, die in contact staan met den adjudant van Hitier, kapt. Wiedemann, verklaren niets te weten om trent een binnenkort aan Londen te brengen bezoek van Wiedemann. ïtaliaansche pers weer in het offensief. Felle aanvallen op Frankrijk. De Parijsche correspondenten der ïtaliaansche bladen maken melding van geruchten, volgens welke de Fransche regeering besloten zou heb ben eenige divisies van het Fransche leger naar de Catalaansche grens te zenden. De desbetref fende berichten worden in de bladen op opval lende wijze afgedrukt, waarbij men de zeer dui delijke waarschuwing tot uitdrukking brengt, welke gegeven is in de aafiteekening van de Informazione Diplomatica, waarin wordt aange kondigd, dat Italië niet zou aarzelen om tegen over een toeneming van Fransche hulp voor Barcelona onmiddellijke besluiten te nemen.. De Tribuna schrijft, dat Frankrijk en Europa thans nauwkeurig weten tot welke consequen ties ieder overijlde en provoceerende daad van Franschen kant in Spanje zou leiden. De oorlog in Spanje, zoo voegt de Tribuna hier aan toe, moet zijn logische conclusie hebben binnen het kader van de thans strijdende troepen. Zooveel te erger voor hen, die gewed hebben op de kaart van de nederlaag. Naar aanleiding van een uitlating in de Paris Midi van 14 Januari, welk blad schreef, dat slechts een dwingende noodzaak de ïtaliaansche vloot er toe kan brengen de vaderlandsche kust uit het oog te verliezen, publiceeren de bladen voorts heftige replieken. De generaal der artil lerie, Silvio Lucco, heeft een dii-ecteur der Ga- zetta del Popoio in Turijn zijn Fransche oorlogs onderscheidingen gezonden, met het verzoek het initiatief te nemen om alle Fransche decoraties in te zamelen, teneinde ze op te sturen naar den president der Fransche republiek. „Die ze kan uitdeelen onder de laffe lasteraars van het ïtaliaansche leger". De Tribuna schrijft, dat waarlijk de nood zaak voor de ïtaliaansche marine om de vader landsche kust uit het oog te verliezen dagelijks dwingender wordt en dat, wanneer Frankrijk een afrekening wil verhaasten, dat zooveel te erger voor Frankrijk wordt. het catalaansche front FRANCO-FRONT BIJ HETBEbIN VAN H OFFENSIEF OP 23 DECEMBER 193B VEROVERD GEBIED TOT 16 JANUARI \RE PUBLIKEINEN OFFENSIEF RICHTING DER NAT. - 20 40 60 60... Geheimzinnige ontploffingen in Engeland. Werk van Iersche republikeinen Te Londen, Manchester en Birmingham hebben zich gisteren ontploffingen voor gedaan, die veel schade hebben aange richt en in een geval zelfs een doode hebben geëischt. De eerste ontploffing geschiedde in de mor genuren in de electrische centrale van South- wark, waar de controle-kamer voor geheel Zuid-Engeland is. De dienst werd hier niet on derbroken en niemand werd getroffen. Wel sprongen talrijke ruiten in de omgeving van het gebouw. Op hetzelfde tijdstip als deze ontploffing heeft zich een ontploffing voorgedaan op de kabel- brug over het Grandjunction Canal te Harles- den bij Londen. Deze explosie is niet veroor zaakt door het bestaande electriciteitsnet ei moet eveneens aan invloeden van buiten af worden toegeschreven. Te Manchester hadden tegelijkertijd niet min der dan drie ontploffingen plaats. Bij een daarvan, in het centrum van de stad, werd een persoon gedood en drie gewond. De ontploffingen, waar van den aard nog niet bekend is, sloe- gen gaten in het wegdek en vernielden tallooze ruiten. Ook te Birmingham heeft zich een ontploffing voorgedaan en wel in de electrische centrale. De aanslagen hebben de electriciteitsvoorzie- ning bemoeilijkt. Er zijn uitgebreide voorzorgs maatregelen genomen. Den geheelen nacht hee'ft de politie de electrische centrales, de gasfabrie ken en de waterleidingen te Londen, Edinbux-gh, Birmingham en in de px'ovincies bewaakt. In totaal zijn een doode en twee gewonden ge vallen. Scotland Yard doet uitgebreide na sporingen, waarbU zij, naar Reuter meldt, speciale aandacht heeft besteed aan de theorie, dat de verantwoordelijk heid voor de aanslagen wel eens zou kunnen gelegen ziin bij de aanhangers van het illegale Iersche leger. Deze theorie vindt steun in de omstandigheid, dat zoo juist een proclamatie is uitgegeven door het Iersche republikeinsche leger, waarin een republiek Ierland wordt geëischt. Ook te Lon den zijn verscheurde papiei-en gevonden, welke op Iei-sche kwesties betrekking hadden. Voorts heeft de raad van het Iersche repu blikeinsche leger, naar United Press meldt, gis teren te Dublin voor het eerst sedert 1922 weer een mobilisatie-bijeenkomst gehouden. Deze raad is onlangs door de resten der Sinn Fein- beweging belast met de stichting der Iersche republiek. Op deze bijeenkomst, waaraan werd deelgenomen door 2000 mannen uit Noox*d- Zuid-Ierland, werd een motie aangenomen, waarin elke medewerking of bondgenootschap met Engeland, in geval van oorlog, werd ver worpen. Sir Dawson Bates, de minister van Binnen landsche Zaken van Noox-d-Ierland, heeft gis teren voor de pers verklaax-d, dat de „jongste aanslagen, die onlangs aan de grens van zes graafschappen zijn gepleegd, zonder twijfel de eerste manifestaties waren van de tegenwoor dige campagne en dat zij een onderdeel vormen van een weloverwogen plan om de regeering met geweld omver te werpen". OUD-AMERÏKAANSCH AMBASSADEUR STAAT TERECHT De vroegere Amerikaansche ambassadeur te Berlijn. William Dodd, is te Hannover in den staat Virginia door de „grand jury" in staat van beschuldiging gesteld, omdat hij doorgere den zou zijn, nadat hij met zijn auto een neger meisje had aangereden, dat daarbij ernstig ge wond werd. Toen hem het ongeluk werd medegedeeld, verklaarde Dodd, niet geweten te hebben, dat hij het kind geraakt had. Einde der bosclibrandcatastrofe in ziclit. Regen in Australië houdt aan. MELBOURNE, 16 Jan. Aan de bosch- branden, die Australië de laatste weken zoo geteisterd hebben, zal thans spoedig een einde komen Vandaag heeft het na melijk den geheelen dag geregend en er zijn geen teekenen, dat de regen zal op houden. (Reuter). Vader doodt zijn kindje van drie maanden. In vlaag van woede gehandeld. DEN HELDER, 17 Januari. Gisteravond kreeg de politie alhier van den gemeente-arts de mededeeling, dat zich in het gezin van de fa milie Z\ in de eerste Wilhelminadwarsstraat een huiselijk drama had afgespeeld, dat zich als volgt heeft toegedragen. Toen het gezin, bestaande uit vader, moeder, een kind van bijna twee jaar en een jongetje van drie maanden, zich ter ruste had begeven en de baby begon te schreeuwen, wilde Z. het kind tot zwijgen brengen door het een pak slaag te geven. Het kind bleef huilen, waarop Z. in woede ontstak en het kind zoodanig sloeg, dat het stil werd. Het kind bleek echter te zijn over leden. Tegen elf uur waarschuwde de vader den ge meente-arts, die den dood van de baby consta teerde. De ouders dischten echter een zoo fantastisch verhaal omtrent de doodsoorzaak op, dat de dok ter het vermoeden kreeg, dat hier een ernstig misdrijf was gepleegd. Dit vermoeden werd des te sterker, toen de dokter het misvormde lichaampje onderzocht. Hij waarschuwde terstond het hoofdbureau van politie, waarop de commissaris van politie, in gezelschap van den inspecteur en eenige re chercheurs een onderzoek instelden. Dit had tot resultaat, dat de man werd gearresteerd. Hij be kende tenslotte en is daarop in verzekerde bewa ring gesteld. Het lijkje is naar het Marine-hospitaal over gebracht, waar sectie zal worden verricht. Deel van Philips-directie naar Den Haag? Fabrieken en kantoren blijven echter te Eindhoven. De directie van de N.V. Philips' Gloeilampen fabrieken zal aan de op 30 Januari te houden buitengewone olgemeene vergadering goed keuring verzoeken van eenige wijzigingen in de akten van oprichting'. Onder deze wijzigin gen komt een verrassend voorstel voor, n.l. het verplaatsen van den statutairen zetel der ven nootschap van Eindhoven naar Den Haag. Omtrent de redenen, welke tot dit voorstel hebben geleid, verneemt de Tel., dat Philips het gewenscht acht op deze wijze een voort durend nauw contact te kunnen onderhouden met de regeeringsinstanties. De huidige moeilijkheden op het gebied van den buitenlandschen handel en de clearing, waarmede een internationaal concern als Philips te kampen heeft, maken een dage- lijksch overleg noodzakelijk en hierbij doet de afstand Den HaagEindhoven zich als een bezwaar gelden. Naar het blad haart, ligt het daarom in de bedoeling, één of meer der directeuren en tevens die afdeelingen. welke voortdurend in contact met de regeeringsin stanties moeten staan, in Den Haag te doen verblijven. Met nadruk moet er echter op worden ge wezen, dat zoowel de fabrieken als de kantoren in Eindhoven gevestigd zuilen blijven. HOFJAGER VAN DER SPEK MET PENSIOEN. De heer W. van der Spek, hof jager dear Koningin te Het Loo is, volgens de Tel., met ingang van Maandag in verband met de ge volgen van het auto-ongeluk, dat hem 29 No vember 1937 met Prins Bernhard is overkomen, vervroegd pensioen verleend. Hij is de gevol gen van den zenuwschok nog steeds niet ge heel te boven. De heer Van der Spek is 38 jaar oud en reeds ongeveer negentien jaar in koninklijken dienst. tlII WOENSDAG 18 JANUARI 1939. HILVERSUM I 1875 en 301,5 M. VARA-uitzending. 10.00—10.20 v.m. VPRO. en 7.30—8.00 VPRO. 8.00 Gramofoonmuziek. 8.05 „Esmeralda". 'Om 8.16 Berichten). 8.30 Gramofoonmuziek. 9.30 Causerie ..Onze keuken". 10.00 Morgen wijding. 10.20 Programma voor Arbeiders in de Continubedrijven. 11.40 Voor de werkloo- zen. 12.00 Gramofoonmuziek. tOm 12.15 Be richten). 1.001.45 VARA-orkest. 2.00 Voor de vrouw. 3.15 Voor de kinderen. 5.30 Gramofoonmuziek. 6.00 Orgelspel. 6.28 Berichten. 6.30 Causerie„Is er een buitenzintuigelijk waarnemingsvermogen 7.00 VARA-Kalender. 7.05 Gelukwenschen. 7.10 Koorconcert. 7.30 Cyclus „Ons werk en ons geloof". 8.00 Herhaling SOS-berichten. 8.03 Berichten ANP, VARA-Varia. 8.15 Voor schakers. 8.16 VARA-orkest, m.m.v. soliste. 9.00 Radiotooneel. 10.00 Berichten ANP. 10.10 ..Mignon. 10.45 Gramofoonmuziek. 11.00 De Ramblers. 11.3012.00 Gramofoonmuziek. HILVERSUM n, 415.5 M. N.C.R.V.-Uitzending 6.307.00 Onderwijs fonds voor de Scheepvaart. 8.00 Schriftlezing, meditatie. 8.15 Berichten, gramofoonmuziek (9.30—9.45 Gelukwen schen). 10.30 Morgendienst. 11.00 Gramo foonmuziek. 11.15 Ensemble v. d. Horst. 12.00 Berichten. 12.15 Gramofoonmuziek. 12.45 Vervolg concert en gramofoonmuziek. 2.00 Or gelspel. 3.00 Christelijke Lectuur. 3.30 Haagsch Klavierkwartet en gramofoonmu ziek. 4.45 Felicitaties. 5.00 Voor de jeugd. 5.45 Gramofoonmuziek. 6.00 Causerie namens de Christelijke Middenstandsbond. 6.15 Gramo foonmuziek. berichten. 6.30 Taalles en cau serie over het Binnenaanvaringsreglement. 7.00 Berichten. 7.15 -Voor postzegelverzame laars. 7.45 Causerie over leerbewerklng. 8.00 Berichten ANP., herhaling SOS-berichten. 8.15 Utrechtsch Stedelijk Orkest en solist. 9.00 Declamatie. 9.45 De Vedelaars. 10.00 Berich ten ANP., actueel half uur. 10.30 Vervolg con cert. (10.4511.00 Gymnastiekles'. 11,25 Gra mofoonmuziek. 11.5012.00 Schriftlezing. DROITWICH 1500 M. 11.25 Gramofoonmuziek. 12.05 Orgelspel. 12.35 De BBC-Schotsche zangers. 1.00 Duet ten. 1.20 Dansmuziek. (Gr.pl.) 2.00 Decla matie. 2.20 Het Philip Whiteway-ensemble. 2.50 Maandoverzicht. 3.20 Gramofoonmuziek. 3.50 Jack Wilson and his Versatile Five. 4.205.10 Vesper. 5.20 Gramofoonmuziek. 5.40 Jack Payne en zijn Band. 6.20 Berichten. 6.40 Bioscooporgelconcert. 7.05 Bill Williamson en zijn ensemble. 7.50 Zang. 8.05 Actueel over zicht. 8.35 BBC-symphonie-orkest. BBC-koor en solisten. 9.10 Berichten. 9.32 Vervolg con cert. 10.45 Cabaretprogramma. 11,25 Parijs maandoverzicht. 11.40 Michael Flome en zijn Band. 11.5012.20 Swing-muziek (Gr. pl.) radio paris 1648 M. 9.00. 10.00 en 11.20 Gramofoonmuziek. 12.30 Zang. 1.05 Gramofoonmuziek. 1,25 Locatelli- orkest. 1.55 Gramofoonmuziek. 3.35 Zang. 3.50 Pianovoordracht. 4.05 Zang. 5.05 Klarinet- ensemble. 5.25 Cantrelle-orkest. 6.35 Harp- voordracht. 6.50 Gramofoonmuziek. 7.50 Piano en viool. 8.35 Zang. 3.50 Krettly-kwartet, so listen en declamatie. 10.05 Variété-program ma. 10.50 en 11-2011.35 Gramofoonmuziek. KEULEN 45fc M. 5.50 Het Rheinigsche Ladesorkest. 7.50 Gra- mofoonrmiziek. 11.20 NSDAP-orkest. 12.35 Omroepklein orkest, en pianoduo. 1.30 Populair concert. 2.40 Gramofoonmuziek. 3.20 Dussel- dorfer Concertorkest. 6.00 Omroeporkest en soliste. 6.35 Gramofoonmuziek. 7.35 Rijksuit zending „Lied der Ostmark". 8.35 Gramo foonmuziek. 9.35 Het Belgisch „Trio de la Cour" 10.20—11.20 Fritz Weber's orkest. BRUSSEL 322 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 en 1.30 Het Omroeporkest. 1,502.20 Gramofoonmuziek. 5.20 Zang en gramofoonmuziek. 5.50 Gramo foonmuziek. 6.50 Dito. 7.20 Cello en piano. 8.20 en 9.20 Het omroeporkest en soliste. 10.50- 11.20 Gramofoonmuziek. BRUSSEL 484 M. 12,20 Het Omroepdansorkest. 12.50 Het Om roeporkest. 1.30 Vervolg van 12.20. 1.50—2.20 Vervolg van 12.50. 5.20 Gramofoonmu ziek. 5.35 en 6.05 Pianovoordracht. 6.35 Gra mofoonmuziek. 7.05 Zang. 7.35 Gramofoon muziek. 8.20 Radiotooneel met muziek. 10.30- 11.20 Het Omroepdansorkest en solist. ki isuhl.andsender 1571 M 7.35 Zie Keulen. 8.20 Reportage. 9,20 Be richten. 9.50 Kwartetconcert. 10.05 Berichten 10.2010.50 Het Münehens Omroeporkest (.Opn.l

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 9