SCHAAKRUBRIEK 9 k k De Hengelaarsclub „Het Baarsje' zet visch uit. De Sterrit naar Monte Carlo begonnen. SCHEEP/ fTJDINCENï WOENSDAG 18 JANUARI 1939 HSÏREEM'S DAGBEAE Oplossingen, bijdragen, vragen enz. te zenden aan den Schaakredacteur van Haarlem's Dag blad, Groote Houtstraat 93, Haarlem. PROBLEEM No. 984. (No. 2 van den wedstrijd, 51e ladder). $11 A 4 lil HH i k n® pp ^11 "S~ Mat in twee zetten. Stand der stukken: Wit: Kf4, Dh4, Tg5, La8, Pc2, Pc8. b7, f5. Zwart: Kd5, Ta5, Tc5, Pb5, c3, c4, c7, f3, g; ,Morphy was de personificatie van het schaakgenie". JAMES MORTIMER DE WEDSTRIJDBEPALINGEN. 1. De wedstrijd omvat één af deeling, waarin, in den regel tweemaandelijks, 12 opgaven (problemen en eindspelstudies) ter oplossing worden gegeven. 2. De wedstrijd is doorloopend, z.g. ladder systeem, iedereen kan zich te allen tijde als op losser aanmelden. Echter is opgave van naam en adres noodzakelijk. 3. Voor iedere goede oplossing worden punten toegekend en wel: voor tweezetters 2 punten, voor drie-zetters 3 punten, voor vierzetters punten, voor eindspelstudies 5 punten en voor schertsproblemen 1 punt. 4. Nevenoplosbare of onoplosbare problemen en studies worden niet opzettelijk geplaatst Mocht een deelnemer echter kunnen aantoo- nen dat een probleem of studie onoplosbaar of nevenoplosbaar is dan worden hem (haar) extrapunten voor tweezetters en 3 extrapunten voor de overige problemen en studies toege kend. Voor schertsproblemen kan in bedoeld geval één extrapunt worden toegekend, (zie art. 11). Iedere foutieve bewering omtrent nevenop losbaarheid of onoplosbaarheid kan worden ge straft met één punt. Iedereen heeft natuurlijk het recht de bedoel de bewering binnen den gestelden termijn (zie art. 10) te herroepen. De auteursoplossingen blijven echter ten opzichte van het aantal daarvoor vastgestelde punten van kracht. 5. Tweemaandelijks wordt een ranglijst opge maakt volgens het totaal aantal behaalde pun ten; die ranglijsten zijn doorloopend; het twee maandelijks behaalde aantal punten wordt bij het totaal van de vorige lijst opgeteld 6. Tweemaandelijks wordt een prijs toegekend ter waarde van hoogstens f5,(schaakboek of schaakboeken, schaakspel, schaakbord, reis- schaakspel, enz. naar keuze van den winner). Indien er minder dan 60 deelnemers zijn wordt geen prijs toegekend. Men kan niet een prijs winnen in een tijdvak, waarin men niet heeft opgelost. 7. Bij gelijk uitkomen beslist het lot. Na hel winnen van een prijs wordt het puntenaantal geannuleerd en kan men opnieuw de ladder bestijgen. Zij, die door het lot afvielen voor den tweemaandelijkschen prijs, behouden echter het puntenaantal, dat gevoegd wordt bij het totaal aantal punten, eventueel door hen be haald in het volgende tweemaandelijksch tijdvak. 8. Het puntenaantal van deelnemers, die ge durende 6 achtereenvolgende maanden niet hebben opgelost, wordt geannuleerd. 9. Vermelding van den sleutelzet van twee zetters is voldoende. Voor 3-zetters moeten ech ter de eerste 2 zetten voor 4-zetters de eerste 3 zetten, benevens alle varianten, worden opge geven. Onvolledige oplossingen kunnen voor den wedstrijd als niet geldig worden aangemerkt. Bij eindspelstudies zal steeds vermeld worden of de uitwerking geheel of ten deele wordt ver langd. 10. Uiterlijk 21 dagen na den datum van ver schijning van de schaakrubriek, waarin de op gaven gepubliceerd worden, moeten de oplos singen in ons bezit zijn. Eventueel kan van den bepaling dispensatie verleend worden, in welk geval de behaalde punten van alsnog aanvaarde goede oplossingen, zoo noodig eerst in de volgende ranglijst wor den verantwoord. 11. Over foutieve oplossingen kan niet schrif telijk worden gecorrespondeerd. Zij, die mee- nen nevenoplossingen te hebben gevonden, zullen die voor alle opgaven volledig moeten inzenden, daar zij anders zonder meer ter zijde worden gelegd. 12. In bijzondere on onvoorziene gevallen be slist de schaakredacteur. OPLOSSING PROBLEEM No. 974. (No. 3 van den wedstrijd, 50e ladder). Stand der stukken: Wit: Kal, Db3, Tg5, Lg8, Pa3, Pdl, f4. Zwart: Ke4, Tf7, Lf5, Ph8, g6. (W. Meredith, 1835—1903). 1. Db3b6. enz. OPLOSSING PROBLEEM No. 975. (No. 4. van den wedstrijd, 50e ladder). Stand der stukken: Wit: Kh5, Db7, Tf3, Tg5, Le8, Lh8, Pd7, Pf2, e2. Zwart: Kc4, Tc2, Td8, La3, Le6, Pa6, Pc6, a4, c5, d2, g4. (E. Foschini, Ferrara). 1. Pf2—dl, enz. Beide problemen goed opgelost door: H. J. S. Beck en J. Vermeer, beiden te Bloe- mendaal; E. J. Akkerboom, B. Amelung, A. v. Baren, J. J. H. Bauer, A. F. Blokker, H. en J. Blokker, J. Buma, W. J. Bijster, M. Daim, J. W Derogee, C. v. Dort, H. W. v. Dort, A. G. v. Eis, C. H. Erbrink Jr., F. F. Groos, J. Hillebrand, F. W. Hoogerbeets, J. Hoogeveen, J. ten Hove, C. Hovingh Jr.. G. Huizing Jr., H. Jonkers, K. Koe- dooder, B. Koedijker, Joh. Kok Jr., P. J. Kok, J. v. Lunenburg, J. H. Meilink, Frits J. Mon driaan, A. J. Mooy, A. K. v. Oeffel, J. J. Piers, P. Rotteveel, A. Veerman, J. Voigt, G. H. Wa- melink, C. Warlé, J. v. d. Water, C. F. Weber en J. P. Wever, allen te Haarlem; F. D. Kat en C. de Vries, beiden te Heemstede; P. Z. Zwerus, te Hoofddorp; H. F. Antonisse, J. Germeraad, K. Siegerist en H. F. Zeylstra, allen te Sant poort; Joh. B. Pennock, te Utrecht (allen vier punten). Voorts is Probleem no. 974 goed opgelost door: A. W. Face en A. C. Spaan, beiden te Haarlem (twee punten). Ten slotte is Probleem no. 975 goed opgelost door: D. Boterbloem, C. Kossen, Mart. J. Lür- sen, P. J. F. v. Oeffel, A. J. Overzee, J. Ph. Poley, J. Schippers, B. Schijf en H. Uilenbroek, aallen te Haarlem (allen twee punten). CORRESPONDENTIE. Haarlem. H. J. B. en A. W. F. 1. Pd7e5f faalt na 1.Pc6xe5. G. J. Problemen in dank ontvangen! Mart. J. L. 1. Kalb2 faalt na 1. Tf7b7. P. J. F. v. O. 1. Kala2 faalt na 1.Lf5e6. A. J. v. O. 1. Pa3—b5 faalt na 1.Tf7—a7f. J. Ph. P. 1. Pa3—c2 faalt na 1.Tf7a7r J. S. Zie corr. met P. J. F. v. O. H. U. Zie corr. met J. Ph. P. TAFELTENNIS. Afdeeling Haarlem. OFFICIEELE MEDEDEELINGEN. Secretariaat: Voorzorgstraat 2 b. Haarlem. Kampioenschap van Haarlem: Van 27 De cember 1938 tot en met 7 Januari 1939 zijn op de clubavonden van de vereenigingen de Haarlemsche Kampioenschappen verspeeld. Kampioenen werden: Heeren eerste klasse: 1. E. van Abbevé, 2. B. de Jong. Tweede klasse: 1. J. Gouman, 2. W. Kosters. Derde klasse: 1. G. Vermey. 2. P. Caljouw. Dames Eerste Klasse: 1. Mej. R. Niesten, 2. Mej. C. Vogelzang. Heeren-dubbel eerste klasse: 1. Gebr. Wol- ters, 2. J. Kottman en B. de Jong. Heeren-dubbel tweede klasse; 1. E. Gott- schalJ. Gouman, 2. J. MeyG. Waanders. Gemengd-dubbel eerste klasse: 1. Mej. C. en Chr. Vogelzang, 2. Mej. N. Vogelzang en T. Bonting. SchoolwedstrijdenOp genoemd tournooi zijn eenige voorwerpen gevonden. De eigenaars ge lieven zich schriftelijk tot het secretariaat te wenden. Penningmeesters: De contributie en team- gelden van het seizoen 1938'39 moeten voor 1 Februari 1939 overgemaakt zijn aan den penningmeester van den N.T.T.B. den heer C. Deelder. Corn. Fockstraat 129, Delft. Indien hieraan niet voldaan is, kan boete volgen. Competitie-uitslagen van 916 Januari. Eerste klasse: BarnaT.O.G. 3 4—6 H.T.T.C. 2—H.T.T.C. 1 0—10 T.O.G. 2—T.O.G. 1—9 L.U.T.O.Barna 5—5 ShotHeemstede 0—10 Tweede klasse A: Barna 1 DT.O.G. 5 3—7 Shot 2Shot 4 9—1 Tweede klasse B: T.O.G. 4—Shot 3 9—1 L.U.T.O. 2—Barna 2 8—2 Derde klasse A; Barna 2 DBarna 4 6—4 T.O.G. 6—Shot 5 9—1 Heemstede 3T.O.G. 7 7—3 Derde klasse B (Dames) L.U.T.O.Barna 3 9—1 Heemstede 2Heemstede 1 4—6 7.30 uur. 7.30 uur. 7.30 uur. 7.30 uur. Competitieprogramma tot 23 Januari: Eerste klasse: 19 Januari: L.U.T.O.Shot 20 Januari: HeemstedeH.T.T.C. Tweede klasse A: 19 Januari: Shot 2—H.T.T.C. 3 Tweede klasse B: 19 Januari: L.U.T.O. 2Shot 3 Derde klasse B (Dames) 20 Januari: Heemstede 2Heemstede 3 7.30 u. Competitieprogramma voor 2330 Januari. Eerste klasse: H.T.T.C.—T.O.G. 2. T.O.G.—T.O.G. 3. Shot—H.T.T.C. 2. HeemstedeL.U.T.O. Tweede klasse A: H.T.T.C. 3—Barna 1 D. Shot 4—H.T.T.C. 3. Tweede klasse B: Barna 3L.U.T.O. 2. T.O.G. 4—H.T.T.C. 1 D. Derde klasse A; Barna 4Heemstede 3. T.O.G. 7—Shot 5. Derde klasse B (Dames): L.U.T.O.—Heemstede 2. HeemstedeL.U.T.O. II. T. T. C.—T. O. G. Door een 64 overwinning op H.T.T.C. heeft T.O.G. het kampioenschap thans voor het grijpen. Vogelzang zag geen kans een enkelspel in winst om te zetten. Tegen E. v. Abbevé was hij er echter niet ver vanaf. Deze partij welke de beslissing- moest brengen was zeer fraai en spannend. In de eerste set nam Van Abbevé een kleinen voorsprong, dien hij op regel matige wijze vergrootte. De tweede set ging gelijk op, ten slotte was Vogelzang de geluk kige. In de beslissende set nam v. Abbevé weer een voorsprong, maar Vogelzang wist den achterstand te niet te doen en zelfs een 1510 voorsprong te nemen. Van Abbevé haalde keu rig op en slaagde er in met 2118 deze set in zijn voordeel te beslissen. Hiermede bracht hij T.O.G. tevens in veilige haven. Vetter speelde uitstekend. Tegen Van Abbevé won hij de eerste set met niet minder dan 219. In de tweede set kreeg Vetter een in zinking welke hij niet meer te boven is ge komen. Van De Jong en Kottman won Vetter resp. met 21—17, 21—11 en 21—19, 21—19. Heeck bracht het slechts tegen Kottman tot de overwinning (2115, 1321, 2118). Van De Jong verloor hij in twee 1621, 1821) en van Van Abbevé (1621, 2118, 1621) in drie sets. Het dubbelspel wonnen Heeck en Vetter van De Jong en Kottman (2116, 2119). T. O. G. 3—T. O. G. 2. Wederom zag het derde team kans, T.O.G. 2 een 64 nederlaag toe te brengen. Tweede klasse A: T.O.G. 5—Heemstede 2 3—7 Tweede klasse B: Barna 3Barna 2 37 Derde klasse A: T.O.G. 7T.O.G. 6 5—5 HENGELEN. VRIENDSCHAP ZIJ ONS DOEL Deze vereenigïng hield een onderlingen baars- wedstrijd. De uitslag was: le prijs: J. Karpus met den grootste; 2de P. Berghuis. Held van den dag 25 stuks; 3de A. Eer hard; 4de P. Touw; 5de D. Veen; 6de C. Pouw; 7de H. Zilt; 8ste P. John, 9de Bronkhorst 10de Wytvliet; 11de Van Dijk 12de T. Beneker, 13de J. Sieraad; 14de Broek- huisen Jr.; 15de L. Wilkes; 16de H. v. d. Berg. BILJARTEN. DE „Z.H.B.-BEKER". De invitatie-wedstrijden om bovenbenoem- den wisselprijs zijn Dinsdagavond in het lokaal van de Haarlemsche club „Insulinde" begon nen De strijd ging tusschen de clubs .B.C. Haarlem" en ..Insulinde", die respectievelijk uitkamen met de spelers: G. W. Metz en W. Houtkooper en F. v. d. Berg en M. R. v. d. Water. De uitslag van de partijen was als volgt: te maken pnt. brt. h.s. gem W. Houtkooper 225 197 39 26 5.05 M. R. v. d. Water 200 200 39 20 5.19 Aanvankelijk ging de strijd gelijk op. Daarna liep v. d. Water met 13, 10. 11 en 13 uit. Alhoe wel de ..B.C. Haarlem"-speler nog wat ophaalt, moest hij toch het onderspit delven met 28 punten verschil. te maken pnt. brt. h.s. gem. F. v. d. Berg 225 225 19 37 11.84 G. W. Metz 300 192 19 47 10.10 Deze twee rivalen maakten een mooie partij. Metz kon er eerst niet inkomen en raakte achter. Na 5 beurten was het 14 om 114. Dan haalt Metz op en is het na 12 beurten 175 om 180. Tenslotte maakt v. d. Berg uit en laat zijn partner op 192 staan. Heden- en morgenavond voortzetting. DAMES-HOCKEY. De Selectiewedstrijden te Bussum. Deze wedstrijden, die aanvankelijk voor December waren vastgesteld en toen wegens slecht weer niet konden doorgaan, zullen nu Zondag gespeeld worden op de terreinen van 't Gooi. Met nog twee internationale wedstrijden voor den boeg, één hier tegen België en één in Denemarken, is het wel noodig het spel van de in aanmerking komende speelsters nog eens goed te bekijken. Daarom zijn voor a.s. Zondag vier elftallen uitgenoodigd, voornamelijk samengesteld uit de bij de districts wedstrijden het meest op den voor grond tredende speelsters. De opstelling der vier elftallen is als volgt: Elftal A: Doel: H. Andreas (BDHC) Achter: A. Veldhuis (HDM) T. Richter (Be Fair). Midden: A. de Vletter (BDHC) J. Goeting (Rood Wit) B. Jonckheer (Hilv.) Vóór: B. Bruigom (HHIJC) W. Mulder (BDHC) G. Garrels (A'foort) N. Teilegen (HHIJC) P. Elsevier (THOR) Elftal B: Doel: W. Eggels (Union). Achter: M. Hezemans (HTCC) E. v. d. Berg (Hilv.) Midden: W. Offerbaus (HDM) E. Coenen (Togo) J. Heitkönig (Union). Vóór: E. Faber (A'dam) N. Bosch (HHIJC) T. Koenen (HTCC) E. Kruize (HHIJC) C. Na gel (Leiden). Elftal C: Doel: T. Ubbink (Gooi). Achter: Van Haastert. (HOC) F. Kerkho ven (BDHC) Midden: H. Smithuysen (A'dam) T. Entho ven (Hilv.) W. de Voogt (Rood Wit) Vóór: J. Resius (Deventer) B. Cremer (Hilv.) P. v. Grinsven (A'dam), B. Granpré Molière (Gooi) E. Exalto (HHIJC). Elftal D: D o e 1: A. v. d. Veen (Groningen) Achter: T. Bessem (THOR) M. Rollin Con quer que (HOC) Midden: J. v. Sas (Breda) N. de Mare? Oyens (Baarn) T. Broese v. Groenau (HHIJC) Vóór: A. Bousquet (Togo) S. Broese v. Groenau (HHIJC) W. Vermeulen (Union) S. v. Pallandt (Arnhem) T. Goeting (Rood Wit) DENEMARKEN—NEDERLAND Op Zondag 16 April zal te Kopenhagen een wedstrijd tusschen Deensche en Nederlandsche dameshockey-ploegen gespeeld worden. Twaalf Nederlandsche teams onderweg. De Palermo-rijders aan den 18en sterrit naar Monte Carlo zijn Dinsdagmiddag vertrokken; zij zijn het eerst gestart, omdat deze deelnemers den grootsten afstand hebben af te leggen. In de avonduren volgden de automobilisten, die Athene, Tallinn, Stavanger, Boekarest, Umea en John o'Groats als uitgangspunten voor den grooten tocht hadden gekozen. Ongeveer honderd wagens, komend uit alle hoeken van Europa, snellen thans over de we gen om volgens een van te voren vastgesteld tijdschema via verschillende controles, Zaterdag a.s. Monte Carlo te bereiken. Twaalf van deze wagens zijn bemand met Ne derlandsche équipes, een hoog percentage, een overtuigend bewijs, hoe groot de belangstelling in Nederland daadwerkelijk voor het interna tionale groottoerisme is. De eerste berichten, welke by ons in den loop van Dinsdagavond mede door bemiddeling van de K. N. A. C. binnenkwamen, maken melding van vrij ongunstige weersomstandigheden, en. wat erger is, van een minder goeden toestand der wegen. Vier dagen en vier nachten zullen de deelnemers achter het stuur zitten, vechtend tegen slaap en vermoeidheid, turend in den nacht op de soms eindelooze wegen, vertrou wend op eigen kracht en op de capaciteiten van den wagen. Over met ijzel bedekte wegen gaat de tocht, soms gravend en zwoegend om de auto door meters hooge sneeuw te krijgen. Fel kan de wind over de velden loeien, terwijl stort regens tegen de ruiten kletteren. Alles moet de deelnemer trotseeren, snerpende koude, verve lende en benauwende mistbanken, pech met zijn materiaal, waardoor hij kostbare minuten ver liest en kans loopt de volgende contröle niet op tijd te halen, want een gemiddelde van 40 K.M. in die omstandigheden is zelfs voor den meest ervaren automobilist geen kinderspel meer. In Palermo fraai weer De eerste étappe der Palermo-rijders leidde naar Messina, op 260 K.M. van de startplaats gelegen. De contröle te Messina ging Dinsdag avond ongeveer acht uur open. Het sprak van zelf, dat zij, die in de middaguren uit Palermo waren vertrokken, op tijd te Messina aankwa men, omdat het traject geen buitensporige moei lijkheden bood. Bovendien waren de weersomstandigheden buitengewoon fraai, zoodat men zich welgemoed liet inschepen voor een overtocht naar Reggio De drie Nederlandsche équipes, E. Mutsaerts A. KouwenbergMr. P. H. Lamberts Hurrel- brinck met Ford; Mr. C. L. SandersJ. Smits P. Dubois, eveneens met Ford en G. Zeehuisen— A. Jacobs met Fiat (kleine klasse) bevinden zich op weg naar Napels, op 576 K.M. van Reg gio gelegen. Twee-en-veertig équipes hadden zich gemeld voor Athene, doch er zijn Dinsdagavond slechts 35 uit de Grieksche hoofdstad vertrokken Naar men weet wordt de prestatie van de Athene-deelnemers het hoogst gewaardeerd, n.l. met 500 punten. De Nederlandsche deelnemers Gatsonides en Cornelius hebben op den heenweg reeds volop kennis gemaakt met de speciale moeilijkheden, welke de Balkan-wegen den rallyerijders bieden. Op vele wegen schijnt men inmiddels begon nen te zijn met sneeuw te ruimen, zoodat de deelnemers het op den terugweg wellicht wat minder zwaar te verantwoorden zullen krijgen. De drie Nederlandsche teams, E. A. C. Corne liusA. Buyze met D. K. W., M. GatsonidesK. S. Barendregt met Ford en dr. J. J. Sprenger van Eykir. A. Paulen met Lancia zijn in goe de conditie aan den start verschenen en vol hoop op een gunstig resultaat begonnen aan de eerste étappe van de 3773 K.M. lange route, welke naar Saloniki, op 604 K.M. van de Grieksche hoofdstad, voert. Hedenmiddag omstreeks twaalf uur worden de deelnemers te Saloniki verwacht. Ook de Tallin-route moeilijk In tegenstelling met de eerste berichten, als zou de Tallin-route dit jaar zeer gemakkelijk te berijden zijn, wordt gemeld, dat de étappe Tal linnRiga over 440 K.M. waarschijnlijk groote moeilijkheden zal bieden. Vorst en sneeuw heb ben onverwacht plaats gemaakt voor dooi, waar door de wegen ernstig slipgevaar opleveren Onze Nederlandsche crack, Bakker Schut, de winnaar van de rallye 1938, achtte de route zeei zwaar te berijden en als hij een dergelijke uit drukking gebruikt, dan is zij niet overdreven. Te 19.20 uur werd te Tallinn het vertreksein voor de eersten der zeventien deelnemers ge geven. Bakker Schut en zijn tochtgenoot P. J Nortier meldden zich aan de contröle; vol be wondering keken de talrijke toeschouwers, die van den start getuige waren, naar de Ford van onze landgenooten, waarop het trotsche nummei 1 prijkte. Want de winnaar van den vorigen rit krijgt, der traditie getrouw, voor de volgende rallye startnummer 1. Vervolgens gingen de Nederlandsche team H J. StemerdinkD. S. Keizer met Ford Junior, jkvr. A. van Vredenburchmej. C. A. van Stockum met Ford en C. KruitA. C. van Kam pen met Fiat door de contröle, om te beginnen aan de eerste étappe naar Riga, waar, indien alles goed gaat, de deelnemers in de morgenuren van heden Woensdag verwacht werden. Te ruim tien uur des avonds vertrokken van Stavanger acht équipes, waaronder de Neder landsche teams B. J. T. van der HoekK. Ton met Ford en H. A. PolakA. van Hall, eveneens met Ford. De eerste étappe leidt naar Kristiansand op. 294 K.M. van Stavanger. totaal door een Border-speler ooit tegen Enge land gemaakt. Wilkinson nam 463, Perks 3 86 en Wright 2—53. De M.C.C. had 77 runs noodig om de match te winnen. Hutton ging zonder een run gescoord te hebben lbw., doch Verity en Edrich, die eindelijk eens los kwam, maakten de benoodigde runs. Verity bleef met 28 en Edrich met een snelle 50 not out. Tota: len: Border 121 en 275. M.C.C. 320 en 79—1. Vrijdag begint te Durban de derde test- match. DAMMEN. CLUBKAMPIOENSCHAPPEN HAARL. DAMCLUB. Maandagavond werden de wedstrijden om de clubkamoioenschappen 1938U939 der Haarlem sche Damclub voortgezet Hoofdklasse: Ph. G. Amelung Jr. wint van M. van Leeuwen: P. G. van Engelen wint van L. Looij; P. J. van Dartelen wint van D. Schrijne- makers; J. J. Groenewoud wint van G. Bakker. Eerste klasse: J. Otter wint van W. J. A. Matla; H. Berghuis remise met I. Risseeuw; A. M. Reedijk remise met A. Smit; I. Ravensber- gen remise met J. A. E. Elstgeest; H. Berghuis wint van L. Kisch. Tweede klasse: J. H. Spoor wint van J. Bo terbloem; Th. Warmerdam wint van J. J. Koren; C. B. de Laat wint van J. M. Rutgers; C. Vro lijk remise met H. A. Hoddenbach. SCHAKEN. Het tournooi te Moskou. Dinsdag werd de tiende ronde van het schaak- tournooi te Moskou gespeeld. De resultaten luiden: SmyslovTolouch 01 KeresLiliënthal 1/21/2 BelavenetzRagozin 1/21/2 KanFlohr afgebroken RabinovichLoewenfisch afgebroken. BondarevskyRomanovsky afgebroken KonstantinopolskyReshevsky afgebroken Alatortzev—Goglidze afgebroken MakagonovPanov afgebroken De stand is thans als volgt: 1. Rabinovich 6 pnt. plus 1 afgebroken partij 2 en 3. Makagonov en Ragozin, ieder 5 pnt plus 1 afgebroken partij. 4 en 5 Smyslov en Belavenetz 4 1/2 pnt. plus twee afgebroken partijen. 6. Keres 4 1/2 punt plus twee afgebroken par tijen. 7. Tolouch 4 1/2 punt. 8. Kan 4 pnt. plus twee afgebroken partijen (uit 9). 9. Reshevsky 3 1/2 pnt plus vijf afgebroken partijen. 10. Goglidze 31/2 pnt plus drie afgebroken partijen 11 en 12. Loewenfisch en Liliënthal 3 pnt. plus vier afgebroken partijen. 13. Konstantinopolsky, 3 pnt. plus drie afge broken partijen. 14. Flohr 2 1/2 punt plus vier afgebroken par tijen (uit 9). 15 en 16. Bondarevsky en Alatortzev 2 1/2 punt plus drie afgebroken partijen. 17. Panov 2 punten plus vier afgebroken par tijen (uit 9) 18. Romanovsky 1 1/2 punt plus drie afgebro ken partijen (uit 9). Het bestuur der afdeeling Haarlem van den Alg. Hengelaarsbond Het Baarsje, heeft Dins dagmiddag ter bevordering van den visch- stand in d? groote Poelen achter de volkstuin tjes aan den Zomerweg, door deze club ge pacht, ongeveer tweeduizend pond visch uit gezet, namelijk snoek, karper, brasem, blei, enz. Op bijgaande afbeelding ziet men de be stuursleden de visschen in vrijheid stellen, om ze er later met de leden van ..Het Baarsjedie daar uitsluitend mogen henge len, weer uit te halen! OLYMPISCHE SPELEN. EERSTE STEEN VOOR HET OLYMPISCHE DORP GELEGD Uit Helsinki: In tegenwoordigheid van den burgemeester van Helsinki, prof. dr. Tulenheimo en den president van het organisatiecomité voor de 182de Olympische Spelen, Rangell, is Dins dagmiddag de eerste steen gelegd voor het Olym pisch dorp. Dit dorp, dat in Kaepylae op onge veer 6 K.M. afstand van Helsinki wordt ge bouwd, zal aan 3000 deelnemers aan de Olympi sche Spelen in 1940 onderdak kunnen ver schaffen. CRICKET. DE M.C.C. WINT MET 9 WICKETS VAN BORDER. Maandag, op den derden dag van den wed strijd M. C. C.-Border maakt Perks vrij snel een einde aan de tweede innings van Border. Van 222—5 werd het 275 all out. Dowling voegde slechts één run aan zijn totaal toe. Hij werd voor een goede 61 door Valentine op Perks" bowlen gevangen, die met zijn volgen den bal het zevende wicket veroverde. Evans (c. Edrich b. Perks) kwam tot 88, het hoogste HOLLANDAMERIKA LIJN. Tiradentes 18 v. Philadelphia te Rolt. Lochmonar, Rott n. Vancouver 16 te Cristobal. Breedijk, Rott. n. Boston pass. 16 Lizard. Leerdam New-Orleans n. Rott. 17 te Antw. Dinteldijk Vancouver n. Rott. 14 v. Los Angelee. Blommersdijk 1 v. N. York n. Rotterdam. Lochavon Vanc. n. Rott. 16 v. Tacoma. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Reggestroom 17 v. Amsterdam n. Antwerpen. Jaarstroom (uitr.) 17 van Dakar. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Meliskerk 16 van Rotterdam te Hamburg. Nijkerk (thuisreis) 16 Jan. te Durban. Heemskerk (uitreis) pass. 16 Dungeness. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Meerkerk (thuisreis) pass. 17 Gibraltar. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Gaasterkerk 16 v. Bremen naar Hamburg ver trekt 19 van Hamburg n. Rott. HALCYON LIJN. Stad Vlaardingen 16 v. Narvik n. Rott./Vlaard. Stad Amsterdam Antwerpen naar Immingham pass. 17 Vlissingen. Rozenburg 16 van Sfax naar Charente. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN Gaasterkerk 17 v. Bremen te Hamburg, vertr. 19 naar Rotterdam. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Perseus 17 van Stettin te Amsterdam. Merope 17 van Danzig te Amsterdam. Vulcanus 17 van A'dam n. Hamburg. Euterpe, Amst. n. Bordeaux p. 15 Beachy Hd. Deucalion, Rott. naar Alexandrië p. 15 Beachy Head. Barneveld, Amst n. Chili p. 17 Ouessant. Saturnus 16 Jan. van Nea Playa te LefkandL Tiberius 16 Jan. van Tunis te Alexandrië. Trajanus 16 Jan. van Izmir te Kymassi. Boskoop, Chili n. Amst. via L'pool 16, 250 mijl Z.Z.W. van Valentia. Simon Bolivar 17 v. Barbados te Amsterdam. Odysseus 17 van Amsterdam te Gdynia. Nereus 17 van Kopenhagen te Stettin. Oranje Nassau 15 v. Curaago te Paramaribo. Bennekom, Amst. n. Chili 14 te Curasao. Baralt 14 van Curacao naar Bovenw. EiL KON. HOLL. LLOYD. Amstelland (uitr.) 17 te Santos. MEYER CO'S SCHEEPV. MU. Alcinous, Batavia n. Hamburg, 17 v. Amst Menestheus, Japan n. Rott. 16 v. Aden. Peisander, Batavia n. Amst. 16 v. Colombo. City of Dundee 17 v. Cebu te Rotterdam. Aeneas, Japan n. Rotterdam 17 v. Singapore. Laertes. Batavia n. Amsterdam 16 te L'pool Flintshire, Japan n. .Amst. 16 v. Belawan. Agamemnon 13 van Yokohama n. Rotterdam. Glenshiel, Dairen n. Rott. 14 v. Shanghai. Menestheus, Japan n. Rott. 11 v. Colombo. City of Mandalay, Japan n. Rott. 14 v. Hongkong. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Kota Baroe (thuisr.) p. 16 (2 n.) Gibraltar 20 verwacht. Sitoebondo (thuisr.) 16 van Port Sudan. Dempo (uitreis) 17 van Port Said. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Aludra (uitr.) 16 Januari te Montevideo. Alphacca (thuisr.) 15 Jan. van Montevideo. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Bintang (uitr.) pass. 16 Jan. Dungeness. Poelau Laut (thuisr.) 16 Jan. te Genua. Johan. van Old. (uitr.) p. 16 Perim. Marnix (thuisr.) 17 te Genua. Salabangka 16 v. Amsterdam te Soerabaja. Sembilan (thuisr.) 17 van Cheribon. WIJK LIJN. Haulerwijk, Havana n. Rotterdam 16 Jan. 150 mijl Z.W. van Valentia. Randwijk Antw. n. Bakar p. 16 Ouessant. Zonnewijk N. York n. Rott. p. 16 v. Louisburg. Stolwijk 17 v. Rotterdam n. Rouaan. t'

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 11